VREDESTEIN (v ppussman Tentoonstelling en openbare lessen in de Christelijke Nijverheidsschool r DONDERDAG 12 APRIL 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE IIAARLEMSCHE COURANT Ernstige aanrijding op de Schoterweg Geen reclame op de watertoren in Zandvoort Maar nu ook geen klok TROUWAUTO'S Garage Bouckaerf Burgerlijke stand van Haarlem maakt u zelf uw lampekap KLOMPEN Kleren voor Ambonezen 3e proeft het, als je de proef neemt Gecombineerde blindencollecte Rokato gaf „Sproetie neemt de leiding" „Onteigeningsstrijd" met tegenstribbelende eigenaren Nodig voor de woningbouw in Santpoort Vrijstelling van luisterbijdrage Voor militaire oorlogs invaliden en scholen Om de Nobelsbeker EEN NAAM IN RUBBER Fleurig geheel van interessante werkstukken Amsterdamse Beurs Diefstal van 730 „Kerk moet de oorlog radicaal veroordelen" Groot aantal diefstallen van metalen in Haarlem weekabonnementen Bloemendaal Minder behoefte aan Marshall-hulp SCHEEPVAART Woensdagavond, even voor middernacht, heeft zich op de Schoterweg in Haarlem, ter hoogte van het Julianapark, een ernsti ge aanrijding voorgedaan tussen een voet ganger en een personenauto. Op het moment dat de bestuurder van een personenauto een autobus, die bij de halte Julianapark stilstond, wilde passeren, liep een voetgangèr voor de bus langs hard ae rijweg over. De automobilist probeerde door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, maar het was al te laat. De voetganger de 25-jarige Haarlemse kan toorbediende P. A. L., werd op de motor kap geslingerd, sloeg met zijn hoofd dooi de voorruit en werd vervolgens op de weg geslingerd. Hij kreeg een zware hersenschudding, een hoofdwond en een gecompliceerde beenbreuk en is per ziekenauto naar het Grote Gasthuis gebracht. ADVERTENTIE De Nederlandse rijwielindustrie is een actie begonnen om haar producten ook in het gemotoriseerde Amerika me,er ingang te doen vinden. Dinsdag zijn. als onderdeel van deZA aC7 Z wil v f fatsen aangepast aan de Amerikaanse smaak, per PA A-vliegtuig naa, New York verzonden om daar als werfmonsters voor onze nationale industrie propaganda te maken. t De raad van Zandvoort besloot in de vergadering van 23 Januari j.l. een bedrag van 11.000 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een uurwerk met vier verlichte klokken op de watertoren. Tevens werd met de N.V. Turmac Tobacco Com pany te Amsterdam een overeenkomst aan gegaan voor het plaatsen van een passende reclame op de toren, waarvoor 15.000 betaald zou worden. De architect van de watertoren, de heer J. Zietsma te Amsterdam, was hierin niet gekend. Hij maakte reeds op 18 Januari tegenover B. en W. bezwaren, maar hij eindigde zijn brief met de opmerking: „In dien tóch tot het toelaten van reclame zou worden besloten, kan naar mijn mening het kwaad enigszins worden teruggebracht. Ik ben gaarne bereid hierover alsnog van advies te dienen." In een brief van de supervisor, ir. G. Friedhoff, d.d. 23 Januari, opperde deze bedenkingen tegen het plan om reclame op de toren aan te brengen. Samensprekingen met architect en supervisor leidden toen tot een schrijven van de architect aan B. en W. gedagtekend 1 Februari, dat hij het aanbrengen van reclame op de toren als een inbreuk op zijn auteursrecht zou be schouwen, terwijl hij tot Gedeputeerde Staten eveneens een schrijven richtte, waarin hij dit standpunt uiteenzette en verzocht, het genomen raadsbesluit niet goed te keuren. Hierna gepleegd overleg met de architect en B. en W. leidde niet tot overeenstemming, de heer Zietsma hand haafde zijn standpunt, dat het aanbrengen van reclame op de watertoren hem zou noodzaken, de gemeente Zandvoort te dag vaarden wegens inbreuk op het auteurs recht. Daarom besloten Gedeputeerde Staten, gezien de kans, dat bij een eventuele actie de gemeente zou kunnen worden veroor deeld, hun goedkeuring aan het raadsbe sluit te onthouden. Deze door de architect aangenomen hou ding wordt door B. en W„ naar het College aan de Raad schrijft, zeer betreurd, en hoewel het nog heeft overwogen, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten in beroep te gaan bij de Kroon, heeft het hiervan afgezien, omdat daarop pas een beslissing zou komen als de toren reeds geheel gereed is. Het opnieuw plaatsen van steigers zou zoveel kosten dat de N.V. Turmac haar aanbod niet meer zou handhaven. Onder deze omstandigheden zien B. en W. zich derhalve genoodzaakt, in de raads vergadering van 24 April met het voorstel te komen, het raadsbesluit van 23 Januari j.l. betreffende het aanbrengen van een klokinstallatie met reclame op de water toren, in te trekken. Er komt dus geen reclame op de water toren. Maar nu komt er ook geen klok in. ADVERTENTIE Model 1950 bij ROZENSTRAAT 9 TELEFOON 19992 HAARLEM, 11 April 1951 GETROUWD: 11 April, P. G. H. Vader r en A. Commandeur: N. J. Zomer en C. H. I van Oostrom; W. A. Lieverse en A. Smole- naars; E. C. P. Geerlings en J. W. Vos; G. J. Treffers en P. A. Ram; H. J, Stiekel en T. j J- Teenstra; W. Brouwer en H. A. M. Kol; f D. J. Jasper en C. M J. Lambert; W H. van den Brink en J. C. Fluitsma; G. H. IJzer- I mans en W. B. van Roon; J. Weide en A. i Sonneborn; H. Rieck en H. P. M. van Osch; R. M. van der Meer en C. C. A. Korthals; H vinken en M. C. J. Eichhorn; J. Le Noble en H. C. Breed; H. P. van Dusseïdorp en T. M. Hoekstra; J. Schol en W. M. M. de Korte. ONDERTROUWD: 11 April, P. C. D. Cor- nelisse en M. van Hooff; G. R. Vos en G. van Zadelhoff; J. J. Aufderheijde en F. M. J Thimm; A. Strijker en D. A. Kool; A. Bak- j ker en M. H. Bos; G. Gpuwentak en A. j Ruijgh; H. Ringersma en C. C. Lammens; G. J. W. Rotgans en E. A. Baden; G. Kroon- stuiver en D. Winkel; J. H. Steenkist en A. W. Blokker; W. Woudenberg en A. E. Kloos; S. B. de Groot en C. E. Bouma; J. de Vries cn E. Hoedemaeker; J. Louwen en W. Knook; D. J. Boulonois en M. H. I. Arts; A. P. van i. Gend en F, A. Akkersdijk; J. H. van Straa- r nnTen Warmer; M. S. van der Meij en i J. C. van Opstal; W. C. A. Driessen en A. M. W. Dols. BEVALLEN van een zoon: 10 April, A. W. van Abbevele Febre; H. I. NobbeRommel; J. J. de NijsGoddijn; G. M. C. Weijers —van Brero; D. Zwartvan der Goot; 11 April, M. P. MolenaarGovers; S. J. M. Francken—Schretlen. BEVALLEN van een dochter: 8 April, P. de Groot—Azier: 9 April, L. J. van Duijn Barder; 10 April. G. EssenbergTerstal., OVERLEDEN: 9 April, J. ten Ilove, 89 j., Jan Huijzenstraat; W. K. J. Klaubou, 53 j., Eendracht straat; J. ter Horst, 57 j., Gast- nuisvest; 10 April, A. H. T. BeckersDreijer, J'-Kamperlaan; A- de GraaffGerrit- ®®n> 77 j., Rollandstraat; E. Zuiderduijn, 61 j,. Hazepaterslaan. ADVERTENTIE Wij hebben voor U karkassen, zijde, koord, garnering, losse pendels, glasplaten enz. KELLER Spaarnwouderstr. 13 hk Wijdestecg - Tel. 15778 tot De afdeling Haarlem van de Koninklijke Vereniging „Oost en West" zal een inza meling van kleren en speelgoed houden ten bate van de Ambonezen, die reeds in Ne derland zijn of nog aan zullen komen. De inzameling duurt tot 15 Mei en er wordt gevraagd om kleding voor mannen, vrou wen en kinderen. Ook giften in geld zijn welkom. Deze moeten worden gestort op giro 14574 ten name van het Hoofdbestuur „Oost en West" onder bijschrift „Verwel koming Ambonezen". Inlichtingen omtrent de centra voor de klereninzameling kun nen worden verkregen onder de telefoon nummers 28826 en 11167 in Haarlem. ADVERTENTIE STATIONSPLEIN 6 - TEL. 21750 „De Fakkels bijeen" is de zinspreuk van de Stichting Christelijke Blindenhulp, ge vestigd te Amsterdam, Plantage Midden laan 64. Deze stichting vormt het gemeen schappelijk collecte-orgaan van verschil lende grote instellingen op het gebied van blindenzorg, o.a. het Instituut „Barti- meüs" te Zeist, het vacantie-oord „Den- nenheul" te Ermelo, de werkinrichting in de Plantage te Amsterdam, het Blinden tehuis „Sonneheeidt" en het Tehuis voor alleenstaande Blinden te Wolfheze. Het streven om het aantal collectes te beperken vindt een doeltreffende verwe zenlijking in het cptreden van deze stich ting, waarvan de actie ten goede komt aan de arbeid van blindenzorg op een zo uitgestrekt en zo. veelsoortig terrein. De combinatie van zoveel en zovelen in één actie is een tegemoetkoming aan het publiek, maar de samenvatting van zoveel noden in één vraag is een even dringend als vertrouwend beroep op datzelfde pu bliek, om zijn meervoudige verantwoorde lijkheid te begrijpen. Voor „De Fakkels bijeen" zal met wel willende toestemming van het gemeente bestuur de lijstcollecte worden gehouden van 16 tot en met 20 April a.s. en de straatcollecte op 21 April. De adressen van de plaatselijke leiding, waar ook aanmel dingen voor belangeloze medewerking welkom zijn, luiden: mejuffrouw H. F. Einmahl, Zocherstraat 28, mevrouw D. v. Es-De Boer, Kleverlaan 127, mevrouw T. v. Putten-Broekmeiyer, Sterrebosstraat 53, mejuffrouw W. Verkerk, Rijksstraatweg 219, mevrouw M. v. d. Wall-Duyvendak, Marnixstraat 4, H. Timmer, Rijksstraat weg 219. Dinsdagavond heeft in de vrijwel uitver kochte zaal van gebouw St. Bavo de R.K. Toneelvereniging Rokato een opvoering gegeven van „Sproetie neemt de leiding", een onbeduidend blijspelletje van Wim Du- mont, dat de jonge spelers en speelsters bedroevend weinig kansen bood, zich te onderscheiden. De centrale figuur is een Amerikaanse schrijver van kinderboeken, die door zijn uitgever als een soort van goedige oom wordt voorgesteld, maar in werkelijkheid een danige losbol is. Om de ze figuur, niet onverdienstelijk, maar iets te verlopen uitgebeeld door Fer van Zijp, groeperen zich een aantal vrij caricaturale cliché-typeringen, wier vrijwel enige recht van bestaan het debiteren van een aantal tekstgrapjes met bijbehorende overdreven mimiek is en waaraan derhalve, ook voor meer ervaren dilettanten dan dit groepje, weinig eer te behalen geweest ware. Het publiek amuseerde zich nochtans voor treffelijk met de verschillende dwaze situa ties en bon mots, van welke laatsten som migen inderdaad niet van humor gespeend waren. H. C. Afronding van het thans in aanbouw zijnde woningcomplex ten Noorden van de Overbildtweg te Santpoort (de West- Indische buurt) zal niet mogelijk zijn, zo lang de gemeente niet kan beschikken over de strook grond, in eigendom toebehorende aan de wed. J. M. OudendijkWigchert te Santpoort. Herhaalde pogingen om langs minnelijke weg in het bezit van deze grond te komen hebben geen resultaat opgeleverd, omdat ten aanzien van de prijs geen overeenstem ming kon worden bereikt. Aangezien het ter leniging van de wo ningnood noodzakelijk is, dat ook de op deze grond geprojecteerde woningblokken tot uitvoering komen, zal de gemeente door middel van onteigening de eigendom van de grond dienen te verkrijgen, een onteige ning die kan geschieden krachtens het be paalde in artikel 10 van de Wederopbouw - wet. Daar het hier tulnbouwgrond betreft hebben B. en W. zich gewend tot de consu lent voor Grond- en Pachtzaken van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening voor de provincie Noordholland met het verzoek, om te be richten of tegen deze onteigening land bouwkundige bezwaren zijn aan te voeren. Deze vraag is door genoemde functionaris ontkennend beantwoord. Het college gtelt voor, te besluiten tot onteigening van het perceelsgedeelte. Personen die blijkens een door de inspec teur van de geneeskundige dienst der Ko ninklijke Landmacht af te geven bewijs behoren tot de ernstige militaire oorlogs invaliden behoeven geen radioluisterbij drage te betalen. De ontheffing wordt alleen verleend als de betrokkene, een met redenen omkleed verzoek tot ontheffing indient bij het hoofd van de Dienst Luistervergunningen (Hoge Prins Willemstraat 32-34 te 's Gravenhage). Dit verzoek kan gedaan worden zowel voor een ontvangtoestel als voor een radiodistri butie-aansluiting. Inrichtingen van openbaar en van geheel of gedeeltelijk uit de openbare kas bekos tigd bijzonder onderwijs behoeven, voor zover hun radiotoestel uitsluitend dient voor onderwijsdoeleinden, geen radioluis terbijdrage te betalen. Ontheffing wordt alleen verleend op ver zoek. Biljarten „Hetey" (Amsterdam) was gisteravond op bezoek bij „Hof van Holland" voor het eerste deel van de strijd om de Nobelsbeker. De Haarlemmers behaalden een voorsprong van 10—2. Vrijdag wordt de wedstrijd voort gezet. Beuker (60) 29 29 5 1,— Aufderheyde (60) 60 29 8 2,07 Holthaus (235) 224 15 90 14,93 v. d. Hoek (235) 235 15 79 15,66 Korflloot (280) 159 19 69 -8,10 Van Rongen (250) 250 19 50 13,15 Mijsen (175) 171 24 26 7,12 Scholten (180) 180 24 26 7,50 Ten Broek (75) 75 38 7 1,97 Vernout (80) 64 38 9 1,68 Krom (140) 140 21 30 6.66 Kastje (140) 108 21 34 5,14 Ds. J. J. Buskes jr.: ADVERTENTIE De gevel van de Protestants Christelijke Nijverheidsschool aan de Tetterodestraat in Haarlem is getooid met een lange reeks van vlaggen en dat is wel te begrijpen als men weet dat er vandaag en morgen een ten toonstelling in deze school wordt gehouden, die tot doel heeft te bewijzen dat huishou delijk en nijverheidsonderwijs voor toe komstige huismoeders onmisbaar zijn. Bijna alle leslokalen zijn omgetoverd in fleurige expositiezalen, waarin men de resultaten van het onderwijs in aardige combinaties bijeenvindt. Om een en ander meer tot de verbeelding van het publiek te laten spre ken wordt gedurende de tentoonstellings- dagen een aantal openbare lessen gegeven. Zo kan men bijvoorbeeld de kinder verzorg sters in een kleuterklasje aan het werk zien en een indruk krijgen van wat er al niet te pas komt bij een correcte wasbe- handeling of het koken. Om bij het begin te beginnen is in het eerste expositievertrek een complete baby- uitzet tentoongesteld. Daar vindt men al lerlei methoden om baby-kamers van een aardige en doeltreffende inrichting te voor zien. Wandversieringen, speelgoed en tips voor de voeding zijn in een bonte schake ring van eigen werkstukken samenge bracht. Een lokaal verder kan men kennis nemen van wat een leerlinge van de huis houdschool zo al kan bereiken in de maat- 3-3% Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned. Scheepv.Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 96gb 172% 233% 247% 300% 123 gl 179% 160 gl 130% 103 165% 170% 165 gl 43% gb 60% 47®/i« 61 gb 30% 40% Openings koersen 96% 172 232 248 300 122% 179% 160 130 103% 165% 170% 165 43% 60 47% 00% 36% 46% schappij. Voor huismoeders zijn er velerlei waardevolle tips voor een economisch be leid in haar dagelijks werk te vinden. Naast fraaie boodschappentassen komt men de onvermijdelijke schoonmaakmaterialen te gen om op de volgende tafel iets aan de weet te komen over voordelig inkopen doen. Een serie moderne hulpmiddelen die in een hedendaagse keuken thuishoren zal de belangstelling van menige huisvrouw opwekken. Maar de taak van de huisvrouw gaat ver der dan eten koken alleen. Ze moet ook met draad en naald kunnen omgaan. De leerlingen van de nijverheidsschool zijn de kneepjes van dat vak meester. Dat moge blijken uit de staaltjes van haar kunnen die in -vele werkstukken dubbel en dwars tot uiting komen. Ook de vrije tijdsbesteding heeft op deze interessante tentoonstelling een plaatsje gekregen en verder is er onder meer het onderwijs in rekenen gericht op de praktijk van het dagelijkse leven stof- versiering, tekenen en wat al niet meer uitgebeeld. De prestaties van de meisjes die de voor bereidende klasse volgen geven wel heel duidelijk weer dat het onderwijs degelijk en doeltreffend is. In de lokalen waar de leerlingen hun kook-aspiraties de vrije teugel mochten laten volgen, loopt het water u in de mond. Men vindt er een eenvoudig ontbijt, naast een uitgebreider lunch, een weelderig diner en speciale kostjes voor maag- en suiker patiënten. Ook aan tekenen wordt de nodige aan dacht besteed. De vrije tekeningen, waarin de fantasie een hartig woordje meespreekt, zijn het bewondex-en ten volle waard. De leerlingen van de Protestants-Chris telijke nijverheidsschool hebben geen moeite gespaard om van deze tentoonstel ling iets aardigs te maken. In het begin van dit jaar zag de twintig jarige typograaf A. van O. op het kantoor van de drukkerij in Haarlem, waar hij werkte, een portefeuille liggen. Hij nam die weg en later bemerkte hij, dat er een be drag van 730 inzat. Van het geld heeft hij een costuum van 90, horloges en een motor van 175 gekocht. Zijn patroon had de portefeuille wel vermist, doch hij ver moedde haar verloren te hebben. Toen hij vernam, dat zijn bediende grote uitgaven deed heeft hij zich in verbinding gesteld met de ouders van deze. De jongeman wil de niet vlot aan een onderzoek meewerken en daarom werd de recherche in het geval gemoeid. Het gevolg was, dat de typograaf werd aangehouden en toen bekende hij zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Donderdagmorgen had de jongeman zich voor de Haarlemse rechtbank te verant woorden. De officier van justitie eiste het instellen van een onderzoek naar de moge lijkheid verdachte in de bijzondere straf gevangenis voor jongelieden te Zutphen te laten opnemen of een gevangenisstraf van zes maanden. De verdediger mr. J. Roggeveen kon zich verenigen met het plan van de jeugdgevan genis en hoopte, dat de jongeman in de gelegenheid wordt gesteld in de zomer examen te doen voor typograaf. De rechtbank zal op 26 April uitspraak doen. In de Haarlemse Begijnhofkapel heel't ds. J. J. Buskes Jr. op een door „Kerk en Vrede" belegde bijeenkomst de vraag „Wordt het niet hoog tijd, dat de kerk de oorlog radicaal veroordeelt?" bevestigend beantwoord. Ds. Buskes zei, dat in de rechtse gelederen van de kerk de theorie van de rechtvaardige oorlog nog wordt aangehangen. Deze theorie kan men niet zo gemakkelijk verwerpen, aangezien het argument, dat een volkomen afwijzing van de oorlog de weg voor een dictatuur zou openen, zo op het oog wel steek houdt. Dan bestaat er in andere kringen de erkenning, dat-de oorlog altijd verwerpe lijk is, maar dat de mens zo verstrengeld is in de zonde, dat hij niet anders kan. Een erkenning van de tragiek van de schuld dus. De spreker meende, dat deze theorie een uitholling van de Christelijke ethiek inhoudt, al vond hij het tenminste een stap vooruit, dat de oorlog als zondig wordt bestempeld. Inmmers de oorlog be staat uit liegen, stelen en doden en kan dus nooit in dienst van God worden ge voerd. Wij kunnen ons niet als de uitver korenen beschouwen, die het recht heb ben om oorlog te voeren. De huidige tegen stellingen in de wereld mogen niet zwart wit worden gezien. Ds. Buskes wilde allerminst de dreiging van het communisme ontkennen, maar wees er op, dat deze het gevolg is van de Christelijke nalatigheid. Onder dekmantel van een pseudo-Christendom is er einde loos sociaal onrecht gepleegd. En wij zèlt hebben in de vorige oorlog Rusland ver sterkt om de duivel met Beëlzebub uit te drijven. Hij drong er met nadruk op aan, om het communisme zijn voedingsbodem te ontnemen, om werkelijk sociale gerech tigheid te bedrijven. Het heeft geen zin om over democratie te praten, zo lang er in Azië gebieden zijn, waar iedereen hon ger heeft. En het is mogelijk om door een rechtvaardige verdeling het communisme op Christelijke manier te bestrijden. Op andere wijze is het, zo zei ds. Bus kes, zeker niet gepermitteerd. Hij wilde niet zeggen, dat door een afwijzing van de oorlog onze zaak gered zou kunnen worden. Maar Christus zei, dat zijn rijk niet van deze wereld is en als wij onder moeten gaan, laten wij het dan op Gods weg doen. Ds. Buskes zei, dat het woord God door velen in de mond is genomen ter recht vaardiging van de oorlog. Hij raadde zijn gehoor aan, om wanneer het tegenover het eigen geweten sterk wil staan, dat woord te vervangen door Christus. Kan men dat niet ter rechtvaardiging gebruiken, dan hapert er iets zei hij. Wanneer wij een atoom-bommenwerper willen uitsturen, zo besloot hij, dan moeten wij ons de vraag stellen, of Christus bereid zou zijn in te stappen. Zo niet, dan mogen wij die bom menwerper niet uitsturen. „Het aantal diefstallen van metalen neemt de laatste maanden bijzonder toe. Vele gebouwen worden gesloopt. Daarom dient de Justitie daartegen met de grootstt mogelijke kracht op te treden", merkte de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank op tijdens de behandeling van een zaak tegen de twee-en-twintigjarige los werkman A. M. Z., verdacht van dief stal van koper en lood. Begin Januari had hij zich toegang verschaft tot een schuur van een perceel aan de Vergierde- weg en daaruit had hij drie zakken, be vattende koper en lood gestolen. De zak ken met inhoud had hij voor 40 verkocht aan de koopman in metalen M. de W. De officier van Justitie zeide voorts in zijn requisitoir, dat de prijzen voor metalen steeds stijgen. Daarom trekken jongelui er op uit, om lood, koper en zink te stelen. Zij ontvangen er een paar tientjes mee, maar richten een schade van enige hon derden guldens aan. Gevallen als deze zul len niet door de politierechter worden be handeld, maar door de meervoudige ka mer. Hij eiste een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek. De verdediger mr. A. F. H. Schreurs zei- de te moeten onderschrijven hetgeen de officier gezegd heeft, doch aan de andere kant achtte hij het nuttig na te gaan onder welke omstandigheden de jongeman tot zijn daad is gekomen. Hij verzocht daarom of het mogelijk is een voorlichtingsrapport in te winnen. Misschien kan een reclasse- ringspoging gewaagd worden. De opkoper van metalen werd verdacht van heling. Hij had het gestolene verkocht voor 133. De man ontkende geweten te hebben, dat de zakken met inhoud van diefstal afkomstig waren en de jongeman had verklaard, dat hij het koper en het lood in IJmuiden bij een sloping verzameld had. De officier van justitie zei, dat opkopers, die niet voldoende nagaan of de metalen al of niet van diefstal afkomstig zijh, aan de diefstallen meewerken. Hij eiste een gevan genisstraf van twee maanden. De uitspraak volgt op 26 April. dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: C. M. v. Oorschot—Bakker, z.\ A. A. VeldhuijzenBerg, d.; E. D. Mes kers—Ruigrok, z.; M. A. Genzer—Helling, z. ONDERTROUWD: C. E. v. d. Krogt en A. M. Verburgt. GEHUWD: C. L. Woerlee en M. van Rede; M. Paardebek en K. H. Polak; A. Th. M. van Balen en S. Verberne. OVERLEDEN: Wed. E. Robin—Spekman, 85 j.; J. C. van Dijk, 69 j.; P. Vuijk, 77 j. iLuigi ViUoresi, de sympathieke Italiaanse coureur, die in het vorig seizoen in een lelijk ongeluk betrokken raakteis weer geheel de oude. Hij heeft nu al de twee Grand Prix-races gewonnen, die dit seizoen zijn verreden. Men ziet hem hier met de 4,5 liter Ferrari in actie, waarmee hij de Grand Prix van Marseille in de wacht sleepte. Volgens de administratie van de Marshall hulp werden er in het derde jaar van de Marshall-hulp voor een bedrag van 2.369.469.000 dollar aan aankoopvergun ningen uitgegeven. Hieruit blijkt dat in de Marshall-landen de behoefte aan Amerikaanse steun aan zienlijk verminderd is. Ter vergelijking diene dat dit totaal voor het tweede jaar 3.959.211.000 en voor het eerste jaar 4.767.239.000 dollar bedroeg. Wanneer men de cijfers van het derde jaar nader beziet, blijkt dat de Europese landen ongeveer evenveel voor landbouw producten als voor indpstriële producten hebben besteed. Aagtedijk, 10 v. Albany te New York. Aalsum, 10 te Calbairien. Alblreo. pas. 10 Kp. Finisterre. Amstelland, pass. 10 Kp. St. Vincent. Amstelpark, 11 te Hamburg verw. Arendsdijk, 10 v. Trinidad Rio de Janeiro. Alamak, pass. 10 Ras Fartak n. Karachi. Alblasserdiik, 10 v. Vera Cruz n. Tampico. Arundo, 10 v. New Orleans n. R'dam. Andijk, 10 te Galveston. Asturias, 9 te Sydney verm. 24 v. Djakarta. Averdijk, pass. 10 Seilly's. Aalsdijk, 10 300 m. Z. Bermudas. Adinda, 10 rede Haiphong. Algenib. 10 370 m. W.ZW. Ouessant. Alloth. 10 nog te Rio Grande. Axeldijk, 10 730 m. V/. Seilly's. Abbekerk, 10 420 m. W. Fremantle. Aldegonda, 10 180 m. Z.ZO. Bangkok. Altalr, 12 te Rio de Janeiro. Ampenan. 11 v. Singapore te Pangkalpinang. Arendskerk, pass. 11 Ouessant n. Genua. Amsteldiep pass. 11 Farra eil. Abbedijk, 12 v. Montevideo te Buenos Aires. Almdijk, 12 te Galveston. Alphacca, 11 v. Victoria. Alwaki, 10 te Chester. Amsteldijk, 10 te Galveston. Amstelvaart, 11 v. Calais n. Port Tampa. Bantam, pass. 10 Gibraltar n. Genua. Barendrecht, pass. 10 Perim. Boschfontein, 10 v. A'dam n. Hamburg. Bacchus, 11 v. New York te Inagua. Blommersdijk, 11 v. Antwerpen. Bengkalis, 10 660 m. W.ZW. Flores. Beverwijk, pass. 11 Gibraltar. Biscaye, 12 te Aden. Bloemfontein, 11 te Amsterdam v. Antwerpen. Boissevain. 11 v. Singapore n. Penang. Blitar, pass. 11 Str. Messina. Bonaire, 11 v. Paramaribo n. A'dam. Blijdendijk, 12 te Antwerpen. Casablanca, pass. 10 Gibraltar. Cottica, pass. 10 Finisterre. Celebes, 10 n. Belawan of Singapore. Cheshire, 8 v. Melbourne n. Sydney verm. 28 V. Djakarta n. A'dam. Caltex Nederland, 10 150 m. ZW. Ouessant. Castor, 10 90 m. Z. Haiti. Ceronia, 10 960 m. NO. Guadeloupe. Corilla, 10 300 m. ZW. Ras al Hadd. Caltex Leiden, pass. 11 Gibraltar. Castor, 12 te Inagua v. Trinidad. Clavelia, 11 te Corpus Christi. Congostroom, 12 v. A'dam n. Afrika. Delfland, pass. 10 Kp. Finisterre. Dorsetshire, pass. 10 Kp. GuardafuL Delfshaven, 11 dwars Kp. Blanco. Diemerdijk, 11 pass. Tehuantepec. Delft. 12 v. Callao n. Pimentel. Elmina, 10 v. Takoradi n. Montovia. Enggano, 10 v. Genua n. Southampton. Edam, 10 420 m. Z.ZW. Kp. Race. Esso Amsterdam, 10 110 m. ZW. Flores. Esso Den Haag, 10 600 m. N.NO. Sombrero. Esso Rotterdam. 10 420 m. NO. Sombrero. Erinna, 11 Balikpapan verw. Eemland, 12 22 u. IJmuiden verw. Friesland, pass. 11 Point de Galle. Gaasterland. pass. 10 Kp. Vilano. Gaasterkerk, 10 120 m. N.NW. Kp. Blanco. Ganymedes. 11 te Barbados verw. Groote Beer. 12 te Semarang. Ganymedes, 12 te Barbados v. Recife. Grootekerk, pass. 12 Ouessant n. Antw. Hector, 11 te R'dam v. Malaga. Helena, 11 te Trinidad. Helicon, 11 te Aruba v. New York. Hersilla, 11 to Barbados. Hera. 10 v. A'dam n. W. Indië. Haarlem, 10 840 m. NO. Sombrero. Hermes, 10 480 m. W.ZW. Fayal. Hermes, pass. 12 Azoren. Hydra, 12 v. Porto Cabello te Curacao. Hecuba. 12 te Amsterdam. Heelsum, 12 v. Bremen n. Houston. Helder, 11 dwars Victoria. Ittersum, pass. 10 Miami. Indrapoera. 13 16 u. te R'dam verw. Java, 11 v. Soerabaja te Makassar verw. Jupiter, 11 te Amsterdam. Jagersfontein, 11 te A'dam v. Kaapstad. Japara, 11 v. Rangoon n. Djakarta. Klipfontcin, 10 v. Kaapstad n. Teneriffe. Kapuas. 11 bij Algiers. Kota Gede, pass. 11 Str. Messina. Kota Inten, pass. 11 24 u. Gibraltar. Leersum, pass. 10 ten Z. Lands End. Loenerkerk, 10 te Bahrein. Laurenskerk, 10 180 m. N.NO. Las Palmas. Limburg, 11 v. Durban n. Lorenzo Marques. Lombok, 12 v. Singapore te Belawan. Lemsterkerk, 11 bij Khorya Morya. Larenberg, 16 v. Melilla te IJmuiden verw. Lekkerkerk, 11 te Port Said. Lindekerk, 11 te Genua. Maasland, 11 te Santos. Maaskerk, pass. 10 Finisterre. Meliskerk, 11 te R'dam v. Kobe. Mentor, 10 te R'dam. Mariekerk, 10 te Marseille. Marken, 11 te Amsterdam. Macuba, 10 v. Tripoli n. Le Havre. Molenkerk, 10 nog te Khorramshar. Mijdrecht. 10 v. Sandefjord te Karlshamn. Malea, pass. 10 Ras Fartak. Malvina, 10 540 m. ZW. Diego Garcia. Marpessa. 10 100 m. O. Ras al Hadd. Mitra, 10 360 m. ZO. Ras al Hadd. Modjokerto, 10 300 m. W.t.N. Minicoy. Myonla, 8 v. Yokohama n. Miri. Madoera. 11 v. Marseille. Marisa, 11 v. Kaapstad n. Singapore. Mariekerk, 11 v. Marseille n. Genua. Manoeran, 12 te A'dam v. Soerabaja. Minjak, pass. 11 Port Soedan. Mapia, pass. 11 Minicoy. Nestor, pass. 10 Gibraltar. Nooi-dam, 10 360 m. ZO. Cape Race. Noordwljk, pass. 10 Ouessant. New Australia, 12 te Colombo. Nigerstroom, 11 geankerd rede Accra. Ondina, 10 te R'dam v. Gent. Oberon, 11 te New York. Ootmarsum, 10 500 m. W. Finisterre. Orion, 10 bij Oporto. Ootmarsum, 14 v. Norfolk te R'dam verw. Overijsel, 11 bii Kp. Guardafui. Orestes. 12 v. Montevideo te Buenos Aires. Prins Frederik Hendrik, 10 v. Hamburg. Papendrecht, 10 540 m. ZW. Ouer int. Prins Willem II, 10 600 m. N. Flores. Prins Willem III. 10 360 m. N.NO. Flores. Phrontis, 12 te Port Said. Prins Alexander, pass. 11 Wight. Prins Joh. Willem Friso, 11 v. Antw. n, Londen. Rotula. 10 te Bandarmashur v. Spezia. Raki, 10 120 m. Z. Poelau Laut. Rondo. 10 450 m. W.NW. Diego Garcia. Rijn, 11 v. Huelva n. Sluiskil. Radja, pas. 11 Pantelaria. Rioitw, 12 v. Houston te New Orleans. Rossum, 12 v. Sluiskil te Antwerpen. Ruys, 11 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Sloterdijk, 10 rede Belawan. Sibajak, 11 te Suez. Soestdijk, 10 v. New York n. Indonesië. Stad Leiden, 11 te Boston verw. Stad Alkmaar, 13 v. IJmuiden n. Narvik. Stad Dordrecht, 10 v. Huelva n. R'dam. Skaubryn, 7 v. Soerabaja n. R'dam verm. 21 te Port Said. Sabang, 10 v. Sampit n. Djakarta. Sliedrecht. 11 te Port Said. Swartehondt, 12 v. Menado te Gorontalo verw. Samarinda, 12 te Basrah. Saparoea, 11 te Aden. Sarangan, 11 v. Balikpapan n. Dongala, Stad Maassluis, 11 v. Pepel n. IJmuiden. Sumatra. 11 v. Rangoon n. Belawan. Tabian, 10 nog Khorramshar. Taria, pass. 10 Runsal Jebel. Tankhaven I (t), 11 te Sungeigerong. Tankhaven II (t), 11 te Tj, Uban verw. Tjiwangi, 10 v. Hongkong n. Singapore. Trajanus, 7 v. New Orleans n. Laguaira. Teiresias, 10 400 m. W. Sabang n. Penang. Tjipondok, 7 v. Kobe n. Osaka. Teiresias, 12 te Penang. Tjikampek, 12 te Durban. Tomori, 11 v. Djakarta. Tamo, 12 te R'dam v. Buenos Aires. Taria. 11 bij Ras al Hadd. Tawali, pass. 11 Djeddah. Tegelberg, 11 v. Hongkong n. Manilla. Tero, 9 v. Buenos Aires te Rosario. Trompenberg, 13 te Antwerpen verw. n. R'dam. Westerdam, 10 600 m. W. Seilly's. Winterswijk, 10 360 m. W, Bermudas. Wieldrecht, 10 360 m. ZO. Minicoy. Wieldreeht, pass. 11 Minicoy. Willem Barendsz. 16-17 April te A'dam verw. IJsel, 12 v. Antwerpen te A'dam.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7