Het Hek van de Dam. Een gelijk spel te verwachten in de voetbalwedstrijd Nederland - België r L Kruiswoordraadsel zonder klinkers I cO ORR Haarlemse gevelstenen Münco Fanny Blankers, Slijkhuis en De Ruyter spraken over hun athletieksuccessen J Om de Dr. Exaltobeker Heringa Wuthrich Concordia kan morgen kampioen worden Om de Nobelsbeker to- enjoy, on& oj tfie State SxpleM jarruly, Beslissingswedstrijd Blauw Wit—Westerkwartier Oosterkwartier krijgt bezoek van Watervliet Onze puzzle Foto-baronnen Riekend vertrouwen In de hoofdstad uit Barteloc Allegorische optocht door IJmuiden ZATERDAG 14 APRIL 1951 De opstellingen zijn: NEDERLAND: de jong (ADO) van schijndel (SVV) van der tuijn kuneman (HDVS) (HBS) kraak (Stormvogels) terlouw (Sparta) van melis (Eindhoven) schijvenaar (EDO) BIESBROUCK (RCH) lenstra (Heerenveen) SCHEIDSRECHTER A R. J. LEAFE GROENEVELD (Haarlem) sermon anoul mermans Ander lecht) (Luik) (Anderlecht) mees CARRé (Antwerp F C) (Luik) vaillant (Anderlecht) daenen (Tileur) CHAVES VAN GESTEL (La Gantoise) (Lyra) VAN DER AUWERA (Mechelen) VALET (Anderlecht) BELGIë Na de nederlaag van 7-2 in Deurne leek het er op, dat de belangstelling voor de voetbalwedstrijd tussen België en Neder land zou verminderen. De Nederlanders hadden toen vele wedstrijden achtereen verloren en kort daarop volgde weer een nederlaag en wel tegen Frankrijk. De overwinning van het Voorlopig Ne derlands elftal tegen Middlesbrough bracht een ommekeer en vele duizenden verlangen er naar Zondag plaats te kunnen nemen in het Olympisch Stadion, waar de ploe gen elkaar weer zullen ontmoeten. Niet al leen geeft het behoorlijke resultaat tegen de Engelse club enig vertrouwen, maar ook de wijze, waarop Van der Leek zijn taak als oefenmeester van de candidaten van het Nederlands elftal heeft opgevat. Een andere training is toegepast en mogelijk beschik ken de spelers van ons land over meer uit houdingsvermogen dan in het ver-leden. Aan dit punt is bijzondere aandacht besteed. In vergelijking met het elftal, dat half December in Parijs verloor, zijn er twee wijzigingen in de Nederlandse ploeg aan gebracht. De Haarlemmer Piet Groeneveld en de Hagenaar Kuneman van HBS zijn in het elftal opgenomen en maken hun de buut als international. In zijn club heeft Groeneveld dit seizoen een groot aantal doelpunten gemaakt. Mogelijk stelt Lenstra hem morgen in staat te scoren. Zijn voor ganger Clavan heeft verscheidene malen van kansen in internationale wedstrijden gebruik gemaakt. Wij hebben goede hoop, dat Groeneveld .zich door de moeilijkheden van een eerste optreden in een interland wedstrijd en dan nog wel tegen de Belgen, zal heenslaan en meewerken, dat onze ploeg een beter figuur zal slaan dan in het vorige jaar. De clubs uit Kennemerland zijn goed ver tegenwoordigd. Vier spelers zijn opgesteld. Kraak heeft al vaak het doel verdedigd. Schijvenaar heeft zich na een periode, waarin zijn spel wegens een blessure ach teruit was gegaan, weer opgewerkt tot een voortreffelijke achterspeler en Biesbrouck is de laatste tij d prachtig op dreef. De vierde speler is Groeneveld. ADVERTENTIE Naargeestige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Hockey Zondag worden wedstrijden gespeeld voor de voor dames- en herenploegen beschikbare wisselbeker. Twee wedstrijden staan op het programma voor de dr. Exalito-beker voor dames. BDHC I gaat op bezoek bij Be Fair en BDHC II ontvangt om halftwaalf in Bloe- mendaal de ploeg van Amsterdam. De wedstrijden in de promotieklassen ver melden een ontmoeting tussen Alliance en Leiden in Heemstede bij de heren en het bezoek van Pinoké aan HBS bij de dames. Voo Zaterdagmiddag is ingelast de dames- wedst: :d tussen Leiden en BDHC II. In de promotie/degradatie wedstrijden voor de eerste/promotieklasse dames speelt Strawberries om 12 uur tegen de dames van de Gooise Hockeyclub. Zondag neemt een elftal van BMHC deel un het Samovar-tournooi in Nijmegen. Samovar (de Russische naam voor een thee potje) is de wisselprijs, waarom bij deze wedstrijden wordt gestreden. Hierbij een afbeelding van de gevelsteen in perceel Houtmarkt 13 te Haarlem. Wij zien een geharnaste krijgsknecht. De steen draagt als onderschrift „In Den Iserman". Vermoedelijk wil dit oud-Hollands zoveel zeggen als ijzeren man. Niet onmogelijk is dat daar ter plaatse in vroeger eeuwen (de gevelsteen dateert uit het eerste kwart der He eeuw) een ijzerwinkel of een handel in ijzer gevonden werd. SlMi V Houtmarkt 13. in de 17e eeuw was de Houtmarkt, door zijn ligging aan het Spaarne, een plek waar ^1 handelsmensen woonden. Er werd üaar ook de bierbrouwerij „Het Scheepje" ^vonden. He tand des tijds heeft in die 3 1/4 eeuw geducht aan deze steen geknaagd. Het har- has is er nog het best afgekomen, maar het gezicht heeft erg geleden. Het Belgisch elftal lijkt zwakker dan de ploeg van November van verleden jaar. Enkele spelers zijn vervangen en Donder dag heeft de snelle rechtsbuiten Lembe- rechts zich moeten terugtrekken. Wat zal het resultaat worden? Wij ver moeden dat de Nederlanders het tot een gelijk spel zullen brengen. Dat zal de ploeg weer veel vertrouwen schenken voor de toekomst. De wedstrijd begint om half drie en wordt door de AVRO uitgezonden. ADVERTENTIE HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Handbal Wanneer de dames van Concordia Zondag in de uitwedstrijd tegen PSV hetzelfde spel ontwikkelen als in de thuiswedstrijd, zit er een redelijke kans op een gelijk spel in, al moet men er rekening mee houden, dat PSV alles op alles zal zetten, om de kans op de titel te behouden. In de eerste klas heren is de belangrijke wedstrijd Concordia—APGS vastgesteld. Belangrijk, omdat de Haarlem mers bij het behalen van de overwinning kampioen van West-A zijn. De dames van HOC gaan bij Blauw Wit op bezoek, Wij geven ze een goede kans om met een zege naar Haarlem terug te keren. De tweede klasser Rapiditas (heren) moet het tegen het zwakkere Aalsmeer 2 opnemen. Bij de dames wordt de wedstrijd Gita—Bato met span ning tegemoetgezien. Wij achten Gita iets sterker. Vanmiddag beluisterde ik een gesprek tussen twee vriendelijk-uitziende heren. Althans de laatste woorden: „Weet je wat het met jou is, Dirk, je heppun minder waardigheidscomplex". Gisteren vernam ik de oorzaak van een sansationele echtscheiding in de hogere kringen van Menaldumadeel: „Hij sloeg Mienl En weet je hoe dat kwam? Hij heeft een minderwaardigheidscomplex". Henkje, bij ons van de overkant, is altijd een opperbest kereltje geweest. Reuze-goed voor z'n moeder. Altijd z'n handen gewas sen voor tafel. Keurig-netjes z'n huiswerk gemaakt. Toch een slecht rapport. Hoe dat komt, dat Henkje zo'n slecht proefwerk heeft gemaakt? Zijn moeder kwam het zelf vertellen. „Die jongen heeft een minder waardigheidscomplex en van z'n vader en mij hééft-ie 't niet. Hoe kómt zo'n jongen d'r an zou je zeggen. Waarom die moordenaar moordenaar ge worden is? Waarom die Van Dam ruzie heeft met Van Loon? Waarom die zoon van de Petersens zo'n kouwe drukte heeft? En dat die Willem se een stille drinker is? Die praatjes van Dirkse? Dat Hendriksen zo de lady-killer uit hangt? Dat Cornelissen fout was? En dat Jansen gaat emigreren? Waarom stelt Mien zich zo aan op cock- tail-parties? En waarom is Piet zo zwijgzaam op cock- tail-parties? Waarom Dolf die verduistering heeft ge pleegd? Dat Bram zijn vrouw in de steek gelaten heeft? Hoe komt dat? Zien jullie dat nou niet? Voelen jullie dat nou niet? Hebben jullie dat nou werkelijk niet in de gaten? Minderwaardigheidscomplex! Zie je toch zeker zó? ELIAS Biljarten Ook tegen „Hetey" (Amsterdam) heeft de biljartclub ,.Hof van Holland" in de neder laagwedstrijd om de Nobels-beker een over winning behaald. Met 16—8 werd gewonnen. De uitslagen van Vrijdagavond waren: Aufderheyde (60 Peterssen (60) Tooien (133) Geestman (150) Ploeg (235) Bregman (280) Dijkstra (180) Plas (190) Van der Hoek (235) Holthaus (235) Peterse (50) Van der Putten (50) Volgende week komt „Kets" op bezoek. 31 23 7 1,34 60 23 9 2,60 115 29 •25 3,96 150 29 22 5,17 198 23 32 8,60 280 23 48 12,17 180 23 30 7,82 189 23 37 8,21 235 19 33 12,36 122 19 25 6,42 50 43 7 1.16 47 43 4 1,09 ADVERTENTIE Van links naar rechts Cor Lamoree, S. van Duin, mevrouw Fanny Blankers-Koen, Jan Strijbos, Frits de Ruyter en Wim Slijkhuis hebben belangstelling voor een film van Jan Strijbos. We hebben dikwijls met bewondering zit ten te kijken naar Frits de Ruyter, wan neer hij op de sintelbaan tijdens een 1500 meter zijn ronden draaide; gisteravond hebben we met evenveel bewondering naar hem zitten te luisteren, toen hij in de aula van het Kennemer Lyceum te Haarlem voor ongeveer 250 meisjes en jongens van de middelbare scholen uit Haarlem en om geving een boeiende athletiekcauserie gaf. Nu had hij ter omlijsting daarvan ook wel enkele goede trekpleisters mede naar het toneel genomen, want namen als Fanny BlankersKoen, Wim Slijkhuis en niet te vergeten de Haarlemse athletiekcrack Cor Lamoree spreken ten zeerste tot de jeugd. De Ruyter stelde tijdens zijn causerie di verse vragen tot deze athletiekcracks, waar uit men enkele frappante conclusies kon trekken. Mevrouw BlankersKoen voelt zich voor een wedstrijd nooit zeker van de over winning en dat geldt vooral in de aan vang van het seizoen. Verder kon de kam pioene niet vertellen of we haar in 1952 bij de Olympische Spelen in Helsinki nog aan de start zullen zien. Dat zal vooral van de prestaties in het aanstaande seizoen af hangen. Cor Lamoree liet zich niet optimistisch uit, toen hem gevraagd werd of hij dit sei zoen over de 4 meter zou komen bij het polsstokhoogspringen. Zijn werkzaamheden lieten hem niet veel tijd meer tot training, maar hij zou er zijn uiterste best voor blij ven doen. Frits de Ruyter besloot zijn causerie met nog enkele aardige voorvallen te vertellen, die hij meegemaakt had tijdens de Olym pische Spelen in Londen, o.a. tijdens het bezoek, dat hij en Slijkhuis met nog enkele andere deelnemers hadden gebracht aan de Engelse koninklijke familie. Na de pauze vertoonde Jan P. Strijbos enkele kleurenfilms, die hij had opgenomen in het trainingskamp der H.A.V. „Haar lem" op het C.I.O.S. te Overveen. De H.A.V. „Haarlem", die deze jeugd- athletiekavond had voorbereid, kan met voldoening op dit experiment terugzien. Korfbal In de eerste klasse van het district Noord- holland zijn Blauw Wit en Westerkwartier gelijk geëindigd, zodat een beslissingswed strijd tussen de ploegen nodig is om uit te maken, wie aan het kampioenschap van Nederland mag deelnemen. Deze wedstrijd wordt Zondag om halfdrie gespeeld op het terrein van de voetbal vereniging WA en zal worden geleid door de heer H. Arends uit Haarlem. In de competitie won Blauw Wit beide wedstrijden tegen Westerkwartier, doch verloor van Swift en Koog Zaandijk. Wes terkwartier verloor alleen de wedstrijden tegen Blauw Wit. In het algemeen start Blauw Wit als de grote favoriet, de ploeg is namelijk de laatste wedstrijden buitengewoon in vorm, en vooral het combinatiespel is subliem. Westerkwar tier zal zich terdege inspannen om het kam pioenschap, dat het het vorige jaar behaalde ook door een beslissingswedstrijd te prolongeren. Oosterkwartier ontvangt Zondag Water vliet, welke wedstrijd slechts na harde strijd door de Haarlemmers kan worden gewonnen. Ook Sport Vereent, dat na vele weken van stilstand, weer een>s in het veld komt, kan wellicht wat moed putten uit een overwin ning, welke dan op Groen Geel moet worden behaald. Aurora 2 en Oosterkwartier 3. welke op bezoek gaan resp. bij ZKV 2 en BEP 2, zul len de punten wel aan de gastheren moeten overlaten. Deze week een kruiswoordraadsel zonder klinkers, dat wil zeggen een kruiswoordraadsel, waarin van de ge vraagde wóórden alleen de mede klinkers moeten worden ingevuld. Het woord „kruis woordraadsel" zou men dus moeten schrijven als „krs- wrdrdsl" en het woord „eieren" als „rn". Woorden van de volgende bete kenis dienen te worden ingevuld. Horizontaal: 1. deel van herenkleding, 3. zon nescherm, 5. gewelddadige dood, 7. stuk, 9. we relddeel, 11. opgedragen werk, 13. volgens aloud gebruik, 16. stuk aarde met gras, 17. doorzichtige stof. 19. eten, 20. behoeftigheid, 21. tot leven wekken, 22. vernieler, 24. snel, 26. slagwapen, 28. dun, 30. deel van het jaar, 31. oorlogsgod, 32. hoog bouwwerk, 34. gewoon, 37. bijna, 39. wat men langs de straat vindt, 40 bedje voor babies, 41 verdieping, 42. werkkring, 43. schriftelijke In gezelschap van allerlei lieden van fotografelijken bloede zijn wij dezer dagen de Apollo-hal binnengedrenteld, teneinde te kijken naar de talloze ap paraten, die daar ter gelegenheid van de Fotobeurs zijn opgeslagen. Ook in prijs. Onze critische blikken vielen daar op de nieuwste emulsies en ont wikkelaars, hetgeen een heel gespat veroorzaakte. Wijzelve zijn geneigd ons als experts op fotografisch gebied te beschouwen sedert onze experimenten met een kleinbeeld-camera. Dit was een fascinerend apparaat waarmee men op een filmpje.niet minder dan 36 kie ken kon maken, hetgeen tot gevolg had, dat men de vacantie-prentjes van vorig jaar net kon bekijken tegen de tijd, dat men opnieuw de bergschoenen aantrok. Eén van de meest revolutionaire eigenschappen van onze kunst was wel, dat wij er veelal in slaagden elk gevoe lig plaatje een keer of zes te belich ten. Niet alleen gaf dit een grote ma teriaalbesparing, maar tevens geraakte men tot de ongewoonste beeld-construc ties. Wij herinneren ons nog als de dag van gisteren een gecombineerde op name, die de verbaasde toeschouwer een scène voor ogen toverde van drie schapen, die aan een bar een glaasje jenever kochten, terwijl enige dames in avondcostuums bezig waren met de bereiding van Limburgse kaas, dit alles tegen een achtergrond van een zon die onderging achter een bierpomp. Door al deze tegenslagen ontmoedigd hebben wij het onderhavige foto-toestel tenslotte opgegeten. In de oorlogsjaren wel te verstaan. Nochtans hebben wij een levendige belangstelling onderhouden voor de fotografie, als was het alleen maar om dat wij altijd zo smakelijk moeten lachen om de handboeken erover, die nooit nalaten te beweren, dat de fotogra fie tot de kunst moet worden gerekend. Inderdaad kan niet worden ontkend, dat de techniek van de fotografie tot een zodanige hoogte is opgevoerd, dat men allerlei kunststukken moet verrich ten om een kiekje te maken. Het aantal palletjes en nippeltjes, dat omgezet dient te worden is zo groot geworden, dat wanneer men zich gereed maakt om een zonsopgang te fotograferen, men het toestel, tegen de tijd dat de voorbereidingen ten einde zijn, blik semsnel 180 graden moet draaien, om nog net de zonsondergang te kunnen snappen. Vroeger was dat allemaal veel een voudiger. Het enige dat men toen dien de te doen, was het in vrijheid stellen van een vogeltje en Klaar was Kees. De vooruitgang in de foto-techniek is hiernevens in een fraaie moment-op- name door Fiep Westendorp vastge legd. Voor insiders vermelden wij de volgende bijzonderheden: Diafragma: 4,5 Belichtingstijd: één moment; Weer: of geen weer; Papier; pak-; Filter: koffié-; Film; Helzapoppin. Tot onze schrik bemerken wij, dat wij haast geen ruimte meer over heb ben om de nieuwe chamois-soorten, de bromides, de glycines en de emulsies te bespreken. Wel moet ons echter met spijt van het hart, dat wij geen Scott's emulsie aantroffen, die toch zo bijzon der voortreffelijk is tegen een matte óf half-matte kleur. Tot slot willen wij echter wèl ver melden dat in een hoekje van de beurs, temidden van een paar kilo narcisssen, enige costuums zijn neergelegd die dienst hebben gedaan in de film waarin Laurence Olivier een einde aan alle twijfel maakte en Hamlet vermoordde. Men ziet er de jurken van de Koningin en van Polonius en de kroon van de Koning. De laatste bewaarheidt de zegswijze: Het is niet alles koperpoets dat er blinkt. Zoals bekend mag worden veronder steld, wordt morgen de voetbalwed strijd gespeeld tussen de Rode Duivels en de Oranje Leeuwen, waarin zal wor den getoond dat zelfs oranje leeuwen nog klauwen hebben, jandorie. Zegt niet de heer J. Hoven in zijn Stadion- nieuws: „Er is alweer iets groeiende bij ons voetbalvolk, iets dat naar vertrou wen riekt". Na enig snuiven hebben ook wij dat waargenomen. En even ver der zwelt Hovens trots als hij (vetge drukt) verklaart: „Het zou toch wel ge weldig zijn, als onze ploeg de Belgen inderdaad eensHelaas werd hij daar door een niesbui overvallen, zo dat wij in het ongewisse moeten blij ven, wat nu zo geweldig zou wezen. Inderdaad kunnen naar onze mening zowel de Belgen als de Nederlanders de wedstrijd vol vertrouwen tegemoet zien. Er is geen enkele reden tot wan hoop. Gezien het feit, dat de elftallen even zwak zijn, zou men geneigd zijn de overwinningskansen van de scheids rechter het hoogst aan te slaan. Ook de grensrechters mogen niet worden uit geschakeld. Het enige dat men nochtans kan doen is afwachten en de tijd kor ten met een spelletje miezemauzen. Het zou echter kinderachtig zijn niet reeds nu enige prognoses te doen be treffende het verloop van de wedstrijd. Zo voorspellen wij, dat wanneer Neder land in de eerste helft de aftrap doet, België hem waarschijnlijk na de her vatting zal verrichten. Zeker is, dat de radio-verslaggever Dick van Rijn in geval van een Nederlands doelpunt zal verklaren trots te zijn op het feit, dat hij deel uitmaakt van een natie, die zulke schutters voortbrengt. Over de toss zeggen wij liever niets, want die is natuurlijk weer een dubbeltje op zijn kant, maar voor ons staat wel vast, dat hij uiteindelijk door een van de beide partijen gewonnen zal worden. Wij zijn er zeker van, dat gij met V Het A.T.G. vertoont hedenavond in de Stadsschouwburg „De getemde feeks" van Shakespeare (met Jenny van Maerlant en Johan Schmitz) en morgenavond het blijspel „Zij kre gen wat ze wilden" met Louis Saal- born in de hoofdrol. De Nederlandse Opera brengt Zon dagmiddag „Un ballo in maschera" van Verdi met Roderick Jones in plaats van Theo Baylé en verder Gré Brouwenstijn, Frans Vroons en vele anderen. Voor Dinsdagavond staat „La Traviata" op het programma. In de Doelenzaal aan de Kloveniers burgwal speelt het Thé&tre Hébertot uit Parijs zowel Zondagmiddag als Zondagavond het moderne mysterie „L'Annonce fait d Marie" (Maria- boodschap) van Paul Claudel in een nieuwe versie, met muziek van Maria Scibor. In de bioscoop De Uitkijk aan de Prinsengracht wordt voor de vierde week „Twee bolhoeden naar Lon den" van Charles Frend vertoond. In het voorprogramma is de ook op het filmfestival te Cannes de aandacht getrokken hebbende documentaire Spiegel van Holland" door Bert Haanstra opgenomen. Nieuw is „Ver boden huwelijk" in Tuschinski, inet Claudette Colbert. In het City Thea ter draait „Het geheimzinnige leven van doctor Faust" naar het drama van Goethe en de opera van Gounod. In de kleine zaal van het Concert gebouw zingt vandaag Elisabeth Scharzkopf, sopraan, in de zesde avond van de liederen-cyclus met begeleiding door Jean Antoiiietti aan de vleugel. De Amerikaanse violist Ralph Hollander doet Zondagavond zijn naam eer aan door op een ricital ook enige werken van Nederlandse componisten te vertolken. Maandag avond speelt de pianist Willem An- driessen (voor de kunstkring) en Dinsdagavond de violist Rudolf Baumgartner. Van 14 April tot 15 Mei wordt in de zalen van de maatschappij Arti et Amicitiae een voorjaarstentoonstel ling van werk van leden gehouden: sculptuur, grafiek en schilderijen. deze voorspellingen voor ogen Zondag middag als een geheel ander mens uw plaats op de tribune of bij de radio zult innemen. Met grote innerlijke zeker heid kunt. gij thans het verloop van de gebeurtenissen afwachten. En tot dege nen, die mèt u de strijd zullen volgen, behoort zeer zeker niet uw BOEDA Die is zoals bekend wel wijzer. overeenkomst, 47. deel van het gelaat, 49. sterke arm, 50. bovenaards wezen, 52. kleinste gemeen schap, 53. wellevend, 54. vlak in een deur of muur. Verticaal: 1. verhindering, 2. Weefsel, 3. kracht bron, 4. in gezelschap, 5. toestand van razernij, 6. dun lang stuk metaal, 8. buit, 10. ijzeren staaf, 12. vertrek, 14. ligbank, 15. langademige uiteen zetting, 16. zitplaats, 18. verbruiker, 20. hoogste onderwijsinstelling. 21. bepaald soort gevuld ge bak, 22. bevredigd, 23. slappeling, 25. geslacht, 27. behoort tot uitrusting van vissers, 29. door gekookt, 33. neerslag, 35. waarop de prinses niet slapen kon, 36. dun, 38. geoorloofd zijn, 42. wat men op reis meeneemt, 43. klein onaantrekkelijk vertrek, 44. zeer gering, 45. muntstuk, 46. grote slok, 48. handvat, 49. schrijfgerei, 51. deel van het gelaat. Oplossingen moeten ingezonden worden aan onze bureaux: HAARLEM, Grote Houtstraat 93 en Soendaplein 37. IJMUI- DEN Kennemerlaan 154. Oplossingen moe ten uiterlijk Woensdagavond in ons bezit zijn. Wij verzoeken op de enveloppe te schrijven: „Oplossing Puzzle". Bij de brieven mogen geen mededelingen voor de redactie of administratie gevoegd worden omdat dit vertraging kan veroor zaken. Voor de goede oplossingen loven wij uit: één prijs van 7,50; één van 5,en één van 2,50. Oplossing kruiswoordpuzzle van de vorige week Horizontaal: 1. orkest. 5. Standbeeld, 13. teerton, 15. roem, 16. et. 18. snoer, 19. hand, 20. M.O., 21. rok, 23. gom, 24. mond, 25. ban. 26. wrak, 28. dolk, 29.wenk, 30. innen, 32. vent, 33 wieg, 34. trede. 36. tel, 38 slag, 40. n.m., 42. koelte, 44. ik, 46. dar, 47. een, 49. ne, 50. ergens, 53. na, 54. neer, 56. lor, 58. groet,, 60. staf, 61. tred. 63. tiran, 65. stek, 66. stad, 68. Nero, 69. tel, 70. moes, 71. hol, 73. K.R.O., 74. R.R., 75. gebr., 76. koran, 78. eg, 79. node, 80. meegaan, 82. minderheid, 83. trant. Verticaal: 1. overwinnen, 2. St., 3. Ees, 4. leng, 5. stem, 6. tor, 7. An, 8. drank. 9 bond, 10 eed, 11. E.M., 12. dronk, 14. rook, 17. torn, 19. holte, 20. mangaan, 22. kant, 24. monter, 25. beeld, 27. kerk, 28. de, 29. wis, 31. Neon, 32. vel, 35. deel, 37. lier, 39. graanoogst, 41. meester, 43. terras, 45. knot, 48. netel, 51, G.G.D.. 52. sein, 55. rak, 57. otter, 59. trek, 62. Ed, 64. arre, 65. stram, 66. sober, 67. borg, 70. mede, 71. hoed, 72. laat, 75. God, 76. kei, 77. nar, 79. n.n., 80.me, 81. na. De prijzen werden als volgt toegekend: 7,50 mevrouw C. DernisonZaalberg, Gen. Cronjéstraat 56, Haarlem-Noord; 5,Joep Nelissen, Canisius-College Berg en Dalseweg 81, Nijmegen. 2,50 K. de Vries, Planciusstraat 65, IJmuiden. ADVERTENTIE 1risstr LEDEREN SPORTKLEDING De vereniging „TJmuidens Bloei" heeft een circulaire aan de besturen van vereni gingen en de directeuren en hoofden van scholen te Velsen gezonden, om de mede werking van leden en leerlingen aan een allegorische optocht op Zaterdag 19 Mei te verzoeken. Hierin wordt het Nederlandse visserijbedrijf uitgebeeld of een bedrijfstak, die er in onmiddellijk verband mee staat. De optocht vertrekt om 3 uur van het Tibe- riusplein en wordt naar de haven geleid.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7