PHILIPS RADIO VERF GLAS BEHANG Kort en Bondig Amsterdamss Beurs nieuw WOONHUIS met WERKPLAATS in de huishoud, heipen Opgeruimd Haarlems Dagblad ïimmm „CALIGULA" DIE PAEDAGOGIK RUDOLF STEINERS IN EUROPA UNO AMERIKA MORGANMV*. £8> Fa Gebr. van BEEM Woningruil Haarlem froekett „tuceka" WOENSDAG 18 APR TL 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 „De Verenigde Spelers" met „Adriaan en Olivier" Hef Koninginnefeest in de gemeente Bloemendaal Vergadering „Het Witte Kruis" Heemstede Emiie Erens gestorven WINKELHUIS met WONING gezocht Fotoeopieën Foto HiEarhis PERCEEL Met meisje gevr. flinke iandarts-ass. AVÖNDVAKTEKENSCHOÖL eers LERAAR LERAREN LERAREN LERAREN LERAREN En nu opgeruimd Plaats een Groentje in tmtd mmd J. M. de Haas M. C. Hilbrink Voor verhuur van nieuwe auto's Gevraagd T ZWITSERSE AVOND INTER NOS Rembrandt Philips radio No. 1 J.van den Berg IJZER HEK STUK! Bel even op 13780 AMSTERDAMSTRAAT 25 Tel. 14809 SIGARENZAAK te koop gevraagd WIJ KOPEN Het Haarlemse amateur-toneelgezel schap „De Verenigde Spelers" heeft gister avond veel bijval en zelfs menig open doekje geoogst met de opvoering van een toneel-versie van Leonhard Huizinga's fa meuze kolderverhaal „Adriaan en Olivier", een succes, dat voor een gro'ot deel te dan ken was aan de alleraardigste vertolking der beide titelrollen door de heren H. Serné en H. Pollack, van wie vooral de laat ste verraste door de flair waarmee hij zijn kostelijk-clowneskc Olivier bijna voortdu rend binnen de perken van het studenti- koos-aanvaardbare wist te houden. Alleen was het jammer dat hij, in het vuur van het spel, zijn geaffecteerde uitspraak niet overal consequent volhield. Naast hem was de Acliraan-figuur omwille van het contrast terecht wat soberder gehouden, maar toch wist ook diens vertolker vrijwel overal een waardig pendant voor de zotte Olivier op de planken te zetten. De overige typeringen dienen, juist als in het boek. vrijwel uitsluitend tot randversiering en kunnen in dit opzicht veel tot de ver eiste koldersfeer bijdragen. Met toneel heeft dit alles nochtans natuurlijk maar heel weinig van doen: de figuren zijn geen mensen, maar symbolen en de intrige is kinderachtige onzin. De enige mérite van het stuk vormen dan ook de ettelijke tekstgrapjes en woordspelingen en met de meerdere of mindere radheid waarmee deze over het voetlicht komen, staat of valt het ganse geval. Aan die radheid nu ontbrak, voornamelijk door gebrekkige rolkennis, gisteravond nog wel een en an der. Als in dit opzicht de puntjes nog eens danig op de i's gezet worden, zal het suc ces met dergelijke stukken stellig nog groter zijn. Décors en costumering waren fleurig en smaakvol. H.C. Allerwege plannen Overal in de gemeente worden plannen gemaakt voor feestvieringen op Koningin nedag. In aansluiting op de eind Maart reeds geplaatste berichten over de Koninginne dagviering in Overveen en Bloemendaal, kunnen we hieraan thans nog het volgende toevoegen. De verschillende scholen in Overveen zullen om half negen een op tocht formeren die naar het sportterrein aan de Vrijburglaan gaat. De kinderen komen daarbij langs het Raadhuis, waar zij om 9 uur aan de burgemeester een aubade van Vaderlandse liederen zullen brengen. Ook nu is er voor de kleuters een optocht met versierde autopeds, fietsjes en andere vervoermiddelen van kinderen, die om 10 uur van het Joan Mauritsplein af vertrekt. Het sportprogramma in de namiddag vermeldt voetbalwedstrijden tussen elf tallen van de Onderbouw van het Montes- sori Lyceum en die van het Kennemer Lyceum en een wedstrijd van de Brand weer legen de Politie. Tevens is er nog een gecostumeerde hockeywedstrijd tussen leerlingen-meisjes van het Kennemer- tegen het Montessori Lyceum en een hand balwedstrijd van het Kennemer tegen het C.I.O.S. Wij meldden reeds, dat het bestuur van het Oranje-comité te Bloemendaal plan nen heeft gemaakt voor een ballonopstij ging in de middaguren. Nader wordt be richt,dat aan de ballonvaart verschillende wedstrijden verbonden zullen worden. Als prijzen worden waardebonnen uitgereikt. Er zullen tien opstijgingen van de ballon plaats hebben tot een hoogte van honderd meter, waarbij steeds drie mensen kunnen mee gaan Elk hunner zal voor dat korte uit stapje in de lucht tien gulden moeten offeren. Tegen betaling van een entrée kan men toegang tot het terrein verkrijgen waar de ballon opstijgt. Ir Aerdenhout heeft het plaatselijk Oranje-comité de viering van Koninginne dag als volgt voorbereid: De leerlingen van de scholen zullen om 10 uur op het feestterrein aan de Vondel laan tezamen komen, waar zij tot 12 uur aan kinderspelen zullen meedoen. Voor *de oudere kinderen van 12-16 jaar worden des middags wedstrijden gehouden op de Spie- gelenburghlaan. Daar zijn o.a. wedstrijden op de fiets met hindernissen. Van het Goudsbloemplein af vertrekt des avonds om half negen een lampion- optocht naar het terrein aan de Catslaan; na aankomst aldaar volgt omstreeks half tien een vuurwerk. Wat Vogelenzang betreft, kunnen wij berichten, dat na e„n bijeenkomst in de R.K. Kerk aan de Kerklaan de feestelijk heden worden geopend met een samenkomst op het schoolplein van de St, Josephschool. De allerkleinste schoolkinderen kunnen zich vervolgens in het Verenigingsgebouw aan de Graaf Florislaan vermaken met een poppenkast en spelen. Voor de oudere leer lingen zijn er feesten op het schoolplein. In de middag zijn er zeepkistenraces en wedstrijden op de fiets, en niet te vergeten de ronde van Vogelenzang, een hardloop wedstrijd, waarbij men in het bezit van een wisselbeker kan komen. In hotel Roozendaal te Overveen werd Dinsdagavond een ledenvergadering gehou den van de afdeling Bloemendaal van de Noordhollandse vereniging „Het Witte Kruis". Het jaarverslag over 1950 vermeldde een vermindering van het aantal leden met 100. Het ledenaantal bedroeg op 31 December 1912, Twee nieuwe wijkverpleegsters, de zusters van Dijk en A. G. Haagsma deden haar intrede in de afdeling Bloemendaal van de vereniging. De drie zusters verleenden ge zamenlijk hulp in 9474 gevallen; het aantal huisbezoeken in 1950 was 752 meer dan in 1949. Daarbij komt nog het werk van de b. c. bestrijding. Van de hoogtezon in het gebouw van de PEN te Bloemendaal werd minder gebruik gemaakt dan het jaar daar voor. De gezinsverzorging voldoet wel, maar financieel baart deze onderafdeling toch nog zorgen. Er zijn drie gezinsverzorgsters werk zaam. In het bestuur nam de heer A. Jager de Plaats van de heer Schoevaart in. °|J de rondvraag kwam wederom de wen selijkheid van een eigen wijkgebouw ter sprake. De vereniging beijvert zich een propaganda e yoeren, waarbij vooral op het nut van de gezinsverzorging de nadruk wordt gelegd. RK. Middenstandsbond Dinsdagavond werd in het Parochiehuis Anno Santo de laatste vergadering in dit seizoen gehouden van de Katholieke Mid denstand, waarin als spreker optrad jhr. dr. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van ".oophandel te Haarlem, die vertelde over 2bn reizen, in het bijzonder op IJsland. Geen bus naar Iïennebrock Aan het slot van de bijeenkomst deelde de voorzitter, de heer A. Verdonschot mede, oo Plannen tot het doortrekken van buslijn 2 yia de Glip naar Bennebroek, door de N.Z.H. met verwezenlijkt kunnen worden. BINNENLAND - De direetie van de Hollandia Katten burg N.V. heeft wegens de verhoging van de disconto- en rentetarieven van de Neder landse Bank dp uitgifte van de aangekon digde 1.000.000 3'/j pet. 15-jarige obligatie lening teruggenomen. De benodigde finan ciering is op andere wijze geregeld. De emissie van de 1.147.000,— aandelen zal wèl doorgang vinden. De officier van justitie btf de Bijzondere Strafkamer te Groningen heeft acht jaar ge vangenisstraf geëist tegen de 40-jarige ex- Oberscharführer Adam Koppa, die tijdens de bezetting was ingedeeld bij de Grenz- polizei te Delfzijl. K. werd ervan beschul digd tezamen met de Duitser Neuhauser op 10 September 1944 de heer R. de Bruin te hebben doodgeschoten nabij Holwierde. Op 6 en 7 Juni zal in Utrecht het con gres van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten worden gehouden. Dit congres zal in het bijzonder gewijd zijn aan de herden king van de honderdjarige werking van de Gemeentewet. Koningin Juliana heeft toe gezegd dat zij het congres niet alleen zal be zoeken, doch het ook zal toespreken. De minister-president zal er eveneens het woord voeren. De president van de Amsterdamse recht bank heeft uitspraak gedaan in zeven korte gedingen, die de Compania Uruguaya de Fo- mento Industrial aanhangig had gemaakt tegen zeven grossiers wegens de verkoop van op het aan deze firma verleende Neder landse octrooi inbreuk makende kogel-vul pennen. De eis van de Uruguese firma: 25.000 ineens of 100 voor elke na de uit spraak nog te verkopen pen, werd toege wezen. Op 28 en 29 April zullen enige afgevaar digden van het partijbestuur der KVP en een aantal leden van de beide Kamerfracties dier partij op uitnodiging van de Christen- Democratische Unie in Duitsland te Bonn besprekingen voeren met partijfunctionaris sen en parlementsleden. Dinsdagmiddag heeft prof. dr. G. Holst, president-curator der Technische Hogeschool te Delft, op het terrein aan de Rotterdamse- weg aldaar de eerste paal in de grond geheid voor de nieuwe gebouwen, waarmee de Delftse Hogeschool zal worden uitgebreid. Ongeveer 90 werklieden van de Amster damse stadsreiniging zijn gisteren niet op hun werk verschenen. Dit niet verschijnen houdt verband met de ook bij andere ge meentediensten voorgekomen moeilijkheden over de indeling in loongroepen. De vele problemen die verbonden waren aan het ontbinden der fusie tussen de drie Nederlandse vliegtuigfabrieken, Fokker, Aviolanda en De Schelde, zijn, naar het A.N.P. verneemt, in onderling overleg op gelost. In Den Haag is de 44-jarige assistent accountant W. L. T. uit Delft gearresteerd, verdacht van verduistering van zes effecten ter waarde van f 6000 ten nadele van een juwelier in Den Haag. Vijf-cn-zeslig jaar geleden trad M. J. Parlevliet op 13-jarige leeftijd als tuinmans leerling. op het landgoed Clingendaal te Was senaar in dienst. Thans is hij opzichter. Van vele zijden werd belangstelling getoond. De burgemeester van Wassenaar speldde hem de eremedaille iri goud. behorende bij de orde van Oranje Nassau, op de borst. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad het voorstel doen toekomen aan de stichting „Holland Festival 1951" een subsidie te verlenen van ten hoogste f70.000. De recherche te Amsterdam heeft een 42-jarige ex-politieke delinquent aangehou den. die van oplichting wordt verdacht. Hij bezocht familieleden van mensen, die nog gevangen zitten en beweerde, deze vrij te kunnen krijgen. Hij kreeg van sommigen geld om de te maken kosten te dekken, maar liet niets meer van zich horen. De man was pas uit de gevangenis ontslagen waar hij een straf wegens oplichting had ondergaan. HAARLEM EN OMGEVING Voor de benoeming tot onbezoldigd ambtenaar van de Burgerlijke Stand bevelen B. en W. van Haarlem de gemeenteraad aan de heer M. J. Goedee, lid van de raad. Vandaag viert mejuffrouw A. van Vliet haar zilveren jubileum bij mevrouw C. E. A. Hoog—Triebart te Haarlem. Ter gelegenheid daarvan is de jubilaresse vanmorgen namens de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen wegens vijf en twintigjarige trouwe dienst een medaille en oorkonde aangeboden. Tot pastoor van de parochie O. L. Vrouwe Rozenkrans der RK kerk aan het Spaarne is benoemd de heer W. C. van Gas tele. pastoor te Muiden. De toestand van de twee jongens van zeven jaar, die Vrijdagmiddag op de Zand- voortselaan te Zandvoort door een auto zijn aangereden en in ernstige toestand naar het Sint Elisabeths Gasthuis te Haarlem zijn overgebracht, is bevredigend te noemen. Het gemeentebestuur van Zandvoort heeft aanbesteed het gedeeltelijk slopen en opruimen van enkel onderkomens en een funderingsrest van een geschutsopstelling en het verrichten van grondverbeteringswerk zaamheden. Ingekomen waren twaalf bil jetten. Laagste inschrijfster Commanditaire Vennootschap Bolsenbroek, Bloemendaal voor f 15.700 (puin voor de aannemer) en f 16.500 (puin niet voor de aannemer). Hoog ste inschrijfster firma H. Pos en Zoon. Be verwijk met respectievelijk f26.900 en f26.800. De begroting vermeldde een bedrag van f 18.650. Verbetering wegdek Heemsteedse Dreef Het gemeentebestuur van Heemstede be steedde vanmorgen aan het verbeteren van het wegdek van de Heemsteedse Dreef tus sen Wipperplein en Julianaplein (oppervlak te 14.200 m,2). Voor het verbeteren van het wegdek met asfaltbeton met gebruikmaking van een asfaltspreidmachine (systeem Barber Greene) was de hoogste inschrijfster de N.V. Geruisloze Weg te Heemstede voor f 53.483 en de laagste N.V. Hol, Oudewater voor f38.185. Voor het verbeteren van het weg dek met koudasfalt was de hoogste inschrijf ster de N.V. Geruisloze Weg met f49.238 en de laagste de N.V. Koudasfalt, Utrecht voor f44.800. Voor het verbeteren van het weg dek met Eshalite-beton was de hoogste inschrijfster de N.V. Reef Oldenzaal, voor f41.990 en de laagste de N.V. Versluis en Zoon, Oudewater voor f 33.000. De gunning volgt later. 3-3% Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned. Scheepv.Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings gisteren koersen 93% 93% 170X 170 22914 229% 246 246 299'% 299 120 b 120% 177K> 177% 158% 157% 127% 129% 100% 100 166% 166 170 170 166% 166% 45% b 45% 61% 61% 48 48% 62% 62 39 38% 47% g b 47% Bekend als beschrijver van heiligenlevens In zijn woning „Het oude slot" te Heem stede is Maandagavond geheel onverwacht (hij nam in de huiselijke kring aan een gesprek deel toen hem een fatale hoestbui overviel) de bekende hagiograaf, dat is beschrijver van heiligenlevens, Emile Erens overleden. Hij zou op 27 April de leeftijd van 86 jaren hebben bereikt. Emile Erens werd in 1865 in Schaesberg geboren, genoot middelbaar onderwijs op de kloosterschool te Rolduc en koos daarna de studie voor het notariaat. Reeds vroeg voelde hij zich tot de letterkunde aange trokken. Minder echter dan zijn oudere broer, mr. Frans Erens, heeft hij deelge nomen aan de litteraire Beweging van Tachtig en pas in 1908 publiceerde hij op aandrang van Jac. van Looy een bundel korte verhalen. „Het was een vreemd, zacht en weinig doordringend geluid", aldus An ton van Duinkerken in een toespraak, ver leden jaar gehouden op een bijeenkomst in de Haarlemse sociëteit Teisterbant, waar Emile Erens door een groot aantal vrienden en bewonderaars gehuldigd werd. In de twintiger jaren deed hij zich kennen als de bezieler en geestverwant van de kring van Katholieke jongeren, die zich eerst ont plooiden in het tijdschrift „Roeping" en later in „De Gemeenschap". In 1925 verscheen zijn eerste hagiografie, waarin onder de titel „De heilige pelgrim" het leven van St. Benoit-Joseph Labre wordt beschreven. Hij had zich toen reeds als anjer-kweker gevestigd in „Het oude slot", dat hij kamer voor kamer restau reerde, waar hij niet alleen een gezin stichtte,maar ook een centrum van geloofs belijdenis. De titels van zijn verdere boe ken, waarvan het grootste gedeelte tevoren fragmentarisch in verscheidene tijdschrif ten werd gepubliceerd, luiden: De Pastoor van Ars (Saint Jean Marie Baptiste Vian- ney). Kluizenaressen (onder andere Sinte Pelagia en Jeanne Marguérite de Montmo rency) cn tenslotte: Uit het leven van Mar guérite Marie Alacoque. De beide laatst genoemde werken dateren van 1941 en 1949. Over deze levensbeschrijvingen zei pro fessor dr. W. Asselbergs bij bovengenoemde gelegenheid dat Emile Erens daarin met alledaagse woorden uitdrukking gaf aan de verhevenste gemoedstoestanden op een wijze, die sedert de middeleeuwen niet meer werd bereikt. In een helder en zui ver, een ongekunsteld maar daarom niet minder artistiek proza bewerkte hij een adellijk herstel van een vergeten genre, een vernieuwing die hem niet alleen recht geeft op de hulde van de gelovende katho lieken, maar ook op die van de liefhebbers der schone letteren. Aan die hulde heeft het Emile Erens niet ontbroken. Hij werd verleden jaar door de Paus benoemd tot Ridder in de Orde van Gregorius de Grote. Van de sociëteit Teis terbant was hij erelid. De laatste tijd leefde Emile Erens rustig met zijn boeken in Heemstede, waar hij overigens een warm contact onderhield met zijn trouwe vrienden, kinderen en klein kinderen. Een ernstige ziekte, die hem aan de rand van het graf had gebracht, bezorg de hem zo'n broze verschijning dat men met recht kon zeggen zoals de tegen woordige hoofdredacteur van het tijdschrift Roeping deed dat hij nog net genoeg lichaam overhield om zijn ziel te kunnen De uitvaartdienst wordt gehouden op 20 April, des morgens om tien uur, in de parochiekerk op het Valkenburgerplein, waarna de begrafenis plaats heeft op het nabijgelegen Rooms-katholieke kerkhof. Dc Classis van tie Geref. kerken onder houdende artikel 31 K. O. is gesplitst in een classis Haarlem en een classis Amsterdam. De classis Haarlem zal omvatten de kerken van Beverwijk, Haarlem, Haarlemmermeer- O.Z., Heemstede, Hoofddorp, Santpoort en IJmuiden. Leeg te koop Haarlem-N. (circa 110 M2). Br. no. 7509. Centrum Haarlem. Zo nodig met overname inboedel of inventaris. Brieven no. 7507. VEILING WEGENS STERFGEVAL Op Donderdag 17 Mei 1951 in het Notarishuis a. d. Bil- derdijkstraat 1 te Haarlem, des namidd. 2 uur ten over staan van Notaris J, Wild schut te Haarlem, van: 1. Het herenhuis met erf aan de Verspronckweg 23 te Haarlem, groot 1.88 Are. Grondbei. f 82.55. Straat bel. en pree. f 34.30, Rijn- landsbundergeld per me morie. GEHEEL ONTRUIMD en onverhuurd te aanvaarden bij betaling op 2 Juli 1951 2. Een woon. en winkelhuis met erf aan de Generaal Cronjéstraat 107 te Haar lem, groot 1.03 Are. Grondbei. f 53.40. Straat bel. en pree. f 57.56. Ver huurd voor f 104.65 p. m. Aanvaarding in huurgenot bij betaling voor of op 28 Juni 1951. Bezichtiging Dinsdag en Donderdags van 24 uur van en met 1 Mei 1951 af. Inl. bij genoemde Notaris J. Wildschut, Kon.weg 103 bij de Wagenweg te Haarlem (buslijn 6). HEEL VERSTANDIG, MIJN HEER, een rijwiel te kopen bij VAN VEEN, Zijlweg 26-28 Haarlem. Ze zijn sterk en be trouwbaar. f 3 per week en.... zonder vooruitbetaling.!! beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. Ter overname aangeboden met kapsalon annex sigaren magazijn, in volksbuurt. Liefst met woningruil. Brie ven no. 7500. DAAR KAN NIEMAND TE GEN OPWij hebben pracht herencostuums. Zeer voordelige prijzen, f 3 per week enzonder voor uitbetaling!! VAN VEEN, Zijlweg 2628, Haarlem. voor de morgenuren. Mevr. Weissenborn, Frans Schu- bertlaan 53, Heemstede. Gevr. 1 Mei te Haarlem cen trum v. g. g. v. Br. no. 7510. Wie komt mij tegen 15 Mei van 9 tot 16 uur. klein ge zin? Condities nader overeen te komen. Kennemerweg 18. Bloemendaal. Klevcrparkweg 183, Haarlem Met ingang van 1 October wordt gevraagd: in het schoenmaken en bij behorend vaktekenen. voor vaktekenen en vak theorie aan metaalbewerkers voor vaktekenen en vak theorie aan timmerlieden en meubelmakers voor voortgezet lager onder wijs en natuurkunde in de autotechniek. Sollicitaties te richten aan de directeur A. L. Hengeveld In Grote-Schoonmaaktijd geldt de leuze Die sta-in-de-weg moet weg. Wat U onnodig hebt, hebben anderen vaak nodig. Een radiotoestel, waaraan men de allerhoogste eisen kan stellen. een toestel, dat alles heeft om het luisteren tot een waar genoegen te maken dat is de Philips BX 700 A. Enige kennisgeving. Getrouwd: Mr. W. BOERS en L. L. J. SÖHNGEN Overveen, 18 April 1951. Heden ging van ons heen onze lieve man, vader en grootvader JOHANNES GIJSBERT DUCRO in de leeftijd van 59 jaar. J. Ducro-Rönitz Hans Ducro Janny Ducro-Kruyer Bob Haarlem, 17 April 1951 Aelbertsbergstraat 51 Tijdelijk: Delftlaan 221 Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 20 April a.s. te 11.30 uur op de Noorderbegraaf plaats. Heden werd, nog onver wacht, van ons weggeno men onze lieve moeder, behuwdmoeder, en groot moeder SUSANNA CATHARINA IiOGENBIRK wed. van Ds. C. Touw in de leeftijd van bijna 81 jaar. Hetzij dat wij leven, het zij dat wij sterven, wij zijn des Heeren. Bloemendaal H. Lensvelt-Touw A. Lensvelt en kinderen Utrecht: H. C. Touw G. J. Touw-Miskotte Bloemendaal, 17 April '51 Laan van Boreel 10. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 21 April a.s. te 12.30 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Bergweg te Bloemendaal. Heden overleed plotseling op de feestdag van St. Be noit Joseph Labre voor zien van het H. Oliesel onze lieve vader, behuwd- en grootvader EMILE MARIE JOSEPH HUBERT ERENS, weduwnaar van Josephine M. W. Bouvy, Ridder in de Orde van St. Gregorius de Grote, in de leeftijd van 85 jaar. Heemstede: R. B. van der Schoot- Erens L. W. van der Schoot M. M. Duynstee-Erens E. Duynstee M. J. Brantjes-Erens Wassenaar: M. D. J. van Berckel- Erens Mr. A. L. M. v. Berckel Zandvoort: J. F. J. M. Erens B. G. E. Erens-Hartogh Heys van Zouteveen Heemstede: M. C. E. Erens Haarlem: P. P. J. M. Erens C. A. Erens- Leeuwenberg Utrecht: H. F. J. M. Erens en Verloofde Familie en kleinkinderen Heemstede, 16 April 1951 „Oude Slot". Rozenkransgebed Donder dagavond 8 uur in de Pa rochiekerk. Gaarne Ge beden en H.H. Missen. De Requiemmis vindt plaats op Vrijdag 20 April a.s. te 10 uur in de Paro chiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart, waarna de begrafenis plaats heeft op het R.K. Kerkhof „Val kenburg" Heemstede. GEVESTIGD: Tandarts JOH. WAGENAARLAAN 44 Heemstede. Spreekuur 23 uur en vol gens afspraak. Tel. 29153. Een meervoudige toonregeling stelt U in staat, tonen die te dun ol te schril klinken, hun warme en volle klank te geven, waarbij U met een aparte knop zelf de bastonen kunt regelen. Het ideale ontvangtoestel voor de zeer critische luisteraar. BX 700 A, met de nieuwste vindingen op radio gebied, zoals 6 go /{bereiken, w.o. de nieuwste geperfectionneerde F.M.-band 'en 4 gespreide korte golfbanden. Zeer gevoelige luidspreker. Glanzend gepolitoerde kast. 15 Radiobuizen met 19 functies. Donderdag 19 April GEEN PRAKTIJK Arts N.V. Handel in Bouwvak materialen „De Hout- en Steenwerf" gevestigd te Haarlem. Jaarlijkse Algemene Verga dering van Aandeelhouders op Woensdag 2 Mei e.k. des namiddags 4 uur in het ge bouw der H. K. B., Tempe liersstraat, alhier. Aand. of Bankregu moeten volgens art. 21 der statuten 3 dagen voor de vergadering ten kantore worden gedepo neerd. Jaarverslag, Balans, Verlies- en Winstrekening liggen van heden af tussen 34 uur dagelijks voor aan deelhouders ten kantore der Venn, aan de Kampersingel no. 20—24 ter inzage. De Pres.-Commissaris Ford Taunus of Ford Pre fect all risks verzekerd. BOB GROENEVELD, Breestraat 5. Tel. 17675. Zat. 21 en Zond. 22 April, 8 uur. Toneelgr. „Comedia" Toneelsp. v. Albert Camus. Regie: Cor Hermus. Met Guus Hermus, Vera Bondam. John Gobau, Jules Verstraete e.v.a. Pr. 1.— tot 3.50 (all. inbegr.). Coupons geldig. Voorverk. v.a. Donderd. 10—3 u. Telef. na 12 uur. Stichting t. bev. v d. paedagogie van Rudolf Steiner LEZING met lichtbeelden over door Dr. H. Y'ON BARAVALLE (New York). VRIJDAG 20 APRIL, 8 UUR, H.B.S.-A, ing. Raaks. Vrijwillige bijdrage in de kosten. Tolk aanwezig. i. d. Gem. Concertzaal a.s. Vrijdag te geven door het Jeugdkoor Dirigent: JAN BOODA Een Zwitsers koor in klederdracht en een „Fahnensch winger". Nog enkele plaatsen verkrijgbaar a f 1 bij fa. Alphenaar, Kruis weg 49. VRIJDAG A.S. DORIS iJstooj, alle types uit voorraad le verbaar bij op Radio- en Televisiegebied De Radio- en Televisie specialist. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 voor elcctro-monteur. Inge nieursbureau van der Pas, Breda. GE5P MA DE SCHOON/VIAA IC TELEF. 11753 V» G. ALDERS en ZN., Jan Steenstraat 39. rtV\U\( W DENNIS WL- svowév Waterverfpasta per kilo 85 ct. Brieven no. 7504. Aangeb. in Centrum Hilver sum vrij benedenhuis met tuin, 3 kamers, keuken, kel der. Huur f 6.10 p. week. Ge- vraagd te Haarlem ongeveer hetzelfde. Brieven no. 7511. van particulieren, tegen behoorlijke prijzen. Ro mans, Kunstwerken. Pocket Books, Populaire Wetenschap, Encyclope dieën, Jongens- en Meis jesboeken, enzovoort.. Boekhandel Kruisweg 13 b. h. Station. Haarlem Belt ons op Tel 21677. Of zendt bericht. Wij komen

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3