NU WEER OP IEDERS LIP! NILLMIJ CJ-vd' Broek Onderscheidingen aan inwoners van Zuid-Kennemerland N.V. LevensverzekeringMij SOLDEERLAMPEN SOLDEERBOUTEN VRIJDAG 27 APRIL 1951 Koninklijke onderscheidingen De Buitengewone Nederlandse Staats courant van heden bevat de lijst van de onderscheidingen, welke ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana zijn verleend. "Een uittreksel uit deze 20 pagina's om vattende lijst laten wij hier volgen: Ministerie van Buitenlandse Zaken Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: H. Mouw, buitengewoon en gevolmachtigd ambassa deur; dr. H. N. Boon, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister, secretaris-gene raal van het ministerie van Buitenlandse Zaken; A. J. Th. van der Vlugt, buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister te Helsinki; jhr. mr. M. W. van Weede, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter bij de Heilige Stoel; mgr. J. C. van Mil tenburg, aartsbisschop en apostolisch dele- gaat in Pakistan. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn bevorderd: W. H. de Roos, plaatsvervangend gedelegeerde van Neder land in de Korea-commissie der UNO; J. W. van Gelderen, referendaris aan het mini sterie van Buitenlandse Zaken. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: E. H. van der Beugel, directeur van het Bureau van de Rege- rings-commissaris voor het Europese Her stelprogramma; J. A. van Houten, ambas saderaad te Brussel, belast met pers- en culturele zaken; mr. H. C. Schoch, eerste ambassade-secretaris te Londen. Justitie Tot commandeur in de Orde van de Neder landse Leeuw is bevorderd: mr. dr. J. Don- ner, president van de Hoge Raad der Ne derlanden te 's-Gravenhage. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn. benoemd: mr. P. H. Smits, raadsheer in de Hoge Raad der Ne derlanden te 's-Gravenhage; mr. Th. L. van Berckel, president van het gerechtshof te 's-Gravenhage; mr. A. A. L. F. van Dulle- men, procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam; prof. dr. G. M. den Har- togh, hoogleraar aan de Theologische Ho geschool van de Gereformeerde Kerken te Kampen; mr. G. J. H. Kuyk, voorzitter van de Broederschap der Notarissen in Neder land, wonende te Geldermalsen. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: mr. dr. H. M. J. Wa genaar, secretaris van de Commissie voor de Kerkorde der Nederlandse Hervormde Kerk, wonende te 's-Gravenhage; dr. J. G. Geelkerken, emeritus-predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk te Amster dam; A. C. Beekhuis, oud-lid van de Hoge Adviesraad van de generaal van het Leger des Heils, wonende te Amstelveen; mr. A. de Jong, secretaris van de. Vereniging van Kerkvoogdijen in de Nederlandse Her vormde Kerk, wonende te Mijnsheerenland. Binnenlandse Zaken Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: dr. J. de Zwaan, lid van de Eerste Kamer, te Leiden; ir. C. N. van Dis, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhage; mr. E. G. M. Roolvink, lid van de Tweede Kamer, te Almelo; J. G. Suurhoff, lid van de Tweede Kamer, te Amsterdam; J. Tjalma, burgemeester der gemeente Hoogeveen en lid van de Eerste Kamer; mr. P. A. G. Ubink, voorzitter van de Raad voor Rijkspersoneelsaangelegen- heden, te Amersfoort. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: J. W. Metskes, refe rendaris bij het Ministerie van Binnenland se Zaken te 's-Gravenhage; P. L. van Bo ven, hoofdinspecteur voor het brandweer wezen bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken te 's-Gravenhage; jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester der gemeente Lei den; mr L. R. J. ridder van Rappard, bur gemeester der gemeente Gorinchem; mr. G. P. Haspels, burgemeester der gemeente Nieuwer-Amstel; mr. G. C. Spruyt, secre taris der gemeente Amsterdam; dr. G. G. Pekelharing, oud-secretaris der gemeente Hilversum; H. Ploeg, wethouder der ge meente Utrecht; ir. G. Th. Heikens, direc teur van de Provinciale Utrechtse Electri- citeits-Maatschappij te Utrecht; mr. J. M. Ravesloot, burgemeester der gemeente Al melo. Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau is benoemd: C. M. A. Koot, burgemeester der gemeente Uithoorn. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau is benoemd: J. Fremery Kalff, voorzitter van de Bond van Politieambtenaren in Ne derland ter bescherming van dieren te Am sterdam. Onderwijs, Kunsten en Weten schappen Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: F. Lugt, kunst historicus te 's-Gravenhage; prof. dr. B. C. P. Jansen, hoogleraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam; prof. dr. L. van der Horst, hoogleraar aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam; prof. dr. G. Krediet, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. J. W. J. A. Stein S.J., directeur van de Pauselijke Sterrewacht te Castel Gandolfo; dr. J. P. A. Hoefnagels, curator van de Rooms Katholieke Universiteit te Nijmegen. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: dr. A. Wassenbergh, di recteur van het Fries Museum te Leeuw arden; dr. J. A. Bierens de Haan, voorzitter van de Bond Heemschut, te Amsterdam; van het Internationale Monetaire Fonds te Washington; Jhr. J. A. G. Sandberg, lid van de firma Heldring en Pierson te 's-Graven hage. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: drs. J. F. Posthuma, president-directeur van de Maatschappij tot Financiering van het Na tionaal Herstel N.V. te 's-Gravenhage; mr. R. Koole, directeur van de Incassobank/ Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam; J. D. D. Pruissen, directeur van de Neder- landsche Bank voor Zuid-Afrika N.V. te Amsterdam; mr. L. de Block, directeur van het Buitenlands Betalingsverkeer van het Ministerie van Financiën. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: mr. K. A. Nederlof, gewezen directeur van de N.V. Westland- sche Hypotheekbank te 's-Gravenhage; G. H. van Heek, referendaris, hoofd van de Afdeling Algemeen Secretariaat van het Ministerie van Financiën; B. H. Berends, referendaris, hoofd van het Bureau Rijks- hoofdboekhouding van de Afdeling Begro tingszaken van het Ministerie van Finan ciën; W. Brandenburg, waarnemend direc teur van het Bureau van het Commissa riaat voor Oorlogsschade te "s-Gravenhage; J. I-I. van der Minne, hoofdinspecteur-titu lair van 's-Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der belastingen te Baarn. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: M. H. Boevé, directeur van het bijkantoor van de Nederlandsche Mid- denstandsbank N.V. te Arnhem. Leger Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: de luitenant-generaal I. A. Aler, chef van de luchtmachtstaf; de generaal-majoor J. R. H. Lagas, van de generale staf; de generaal-majoor H. J. J. W. Dürst Britt, van het wapen der artille rie; de generaal-majoor ir. M. Tans, com mandant der Koninklijke Marechaussee, gouverneur der Residentie. Tot officier in de Orcle van Oranje-Nas sau, met de zwaarden zijn benoemd: de ko lonel F. W. J. M. Peters, van de generale staf; de kolonel H. Veluwenkamp. van de generale staf; de kolonel-intendant P. J. Bont, van het dienstvak der intendance; de kolonel E. E. T. Dulfer, van het wapen der infanterie; de kolonel J. A. Geensen, van het wapen der infanterie; de kolonel H. F. Beenhakker, van het wapen der infanterie; .de gepensionneerde kolonel J. van Rhijn; de reserve-luitenant-kolonel jhr. C. L. B. W. van Suchtelen van de Haare, van het wapen der infanterie; de reserve-majoor (tijdelijk reserve-luitenant-kolonel) A. C. A. Oomen, van het wapen der infanterie'; de reserve-majoor (tijdelijk reserve-luite nant-kolonel) P. L. Vorenkamp, van het wa pen der infanterie; de reserve-majoor mr. P. K. Hofstee, van het wapen der infante rie; de luitenant-kolonel T. L. A. Steen kamp, van het wapen der cavalerie; de ko lonel P. T. A. Goossens, van het wapen der artillerie; de kolonel J. Portheine, van het wapen der artillerie; de majoor W. A. Feits- ma, van het wapen der artillerie; de re serve-luitenant-kolonel mr. H. H. A. de Graaff, van het wapen der artillerie; de reserve-majoor G. van Twist, van het dienstvak van de technische dienst; de ko lonel L. J. Spanjaerdt Speekman, van het wapen der genie; de kolonel J. J. de Wolf, van het wapen der genie; de gepension neerde kolonel J. P. T. H. Makkink; de lui tenant-kolonel J. W. E. Mulder, van het wapen van de verbindingsdienst; de luite nant-kolonel W. G. F. A. Walt Meijer, van het wapen der Koninklijke Marechaussee; de luitenant-kolonel C. J. Schreuder, van de dienst der militaire administratie. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau is benoemd: de directeur van de Naam loze Vennootschap Machinefabriek Artil lerie Inrichtingen Iiembrug ir. F. G. Jün- geling; de aalmoezenier, met de rang van luitenant-kolonel W. L. A. Beuken; de aal moezenier, met rang van luitenant-kolonel, J. B. F. van der Vegt; de legerpredikant, met de rang van luitenant-kolonel, ds. S. van der Linde; de reserve-legerpredikant, met rang van majoor, ds. W. M. Ie Cointre. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden zijn benoemd: de als zodanig tijdelijk benoemde reserve-kapi tein C. Hoogerwaard, van het dienstvak der reserve-officieren voor algemene dienst; de reserve-kapitein (tijdelijk re- serve-luitenant-kolonel) J. van d®r Berg, van het wapen der infanterie. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau is benoemd: de president-directeur van de Naamloze Vennootschap Nederlandse Springstoffenfabrieken dr. G. de Bruin. De titulaire rang van generaal-majoor is toegekend aan de gepensionneerde kolonel A. W. de Koningh, van het wapen der Ko ninklijke marechaussee. Marine Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: schout-bij-nacht F. Stam; schout-bij-nacht arts P. C. Broek- hoff. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden zijn benoemd: kapi tein ter zee M. M. Merens; kapitein ter zee Koninklijke marine-reserve tijdelijk ver band, H. W. Hettema; kolonel der mariniers P. J. van Gijn; kapitein-luitenant ter zee A. M. Valkenburg; kapitein-luitenant ter zee A. H. J. van der Schatte Olivier (bij bevordering); kapitein-luitenant ter zee van de technische dienst G. van der Tak; kapitein-luitenant ter zee van de electro- teehnische dienst J. C. Jurrgens; kapitein luitenant ter zee van administratie H. A. Keijser; kapitein-luitenant ter zee tandarts D. J. A. van der Woerd. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: de hoofdofficier-marva der 2de klasse Koninklijke marine-reserve H. van Slooten; de vlootpredikant ds. D. M. Jalink; de vlootaalmoezenier B. J. Wilmink; de voorzitter van de commissie tot her plaatsing van gedemobiliseerd marineper soneel J. C. Backer Overbeek, directeur van de Naamloze Vennootschap Hollandse Stoomboot Maatschappij te Amsterdam. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden zijn benoemd: luite nant ter zee der 1ste klasse H. M. van der Veen; luitenant ter zee der 1ste klasse C. E. Wolderling; luitenant ter zee vlieger der lste klasse J. C. Petschi; majoor der mari niers G. J. B. Veenhuijs; luitenant ter zeer van de technische dienst der lste klasse W. D. J. Gestel; luitenant ter zee van ad ministratie der lste klasse E. W. H. van Renesse; luitenant ter zee van speciale diensten der lste klasse C. Felger. Wederopbouw en Volkshuisvesting Benoemd is tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. J. Leopold te Rot terdam, lid van de Commissie voor Be zwaarschriften in zake Wederopbouwont- eigeningen voor Rotterdam en Omstreken. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: W. Bruynzeel te Zaan dam, directeur van Bruynzeel's Fabrieken; A. J. J. M. Eijsenck te Wassenaar, referen daris bij het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting; H. J. J. van Oyen te 's-Gravenhage, adjunct-directeur van het Bureau van de rijksdienst voor het Nationa le Plan; W. C. J, Polman te Voorburg, refe rendaris bij de Centrale Directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting; W. van Rijn te 's-Gravenhage, onderdirecteur van de afdeling Onderhouds- en Uitbrei dingswerken van de Rijksgebouwendienst; ir. A. J. van der Steur te Amsterdam, bouwkundig ingenieur en architect; P. A. Wernink Jr. te Wassenaar, directeur van de N.V. Wernink's Beton Maatschappij en voorzitter van de Bond van Fabrikanten van Betonwaren in Nederland; drs. H. J. J. W. van der Weyde te 's-Gravenhage, direc teur-secretaris van het Nederlandsch Insti tuut voor Volkshuisvesting en Stedebouw. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: ir. E. Biewenga te Assen, directeur van de N.V. Ontginningsmaat schappij „De Drie Provinciën"; H. van Ees teren te 's-Gravenhage, directeur van de N.V. Aannemersbedrijf v/h Boele van Eesteren; J. Fabrie te Maastricht, districts- bouwkundige bij de Rijksgebouwendienst; A. J. de Haan te Amsterdam, directeur van de Aannemersfirma D. Cerlijn en Zoon A. J. de Haan en secretaris-penningmees- ter van de Middelbaar Technische School voor de Bouwkunde te Utrecht. Verkeer en Waterstaat Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: mr. A. J. Ros- man, te Wassenaar, raadadviseur in alge mene dienst bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat; ir. A. Kloppert, te Gronin gen, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat; J. F. Faber, te Amster dam, directeur van de Rijkspostspaarbank; J. W. te Kolsté, te 's-Gravenhage, inspec teur in algemene dienst der Posterijen, Telegrafie en Telefonie; ir. J. H. Verste gen, te Utrecht, hoofdingenieur bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; A. F. Bronsing, te Bussum, oud-directeur der Stoomvaart- Maatschappij „Nederland"; F. von Ballu- seck, te 's-Gravenhage, directeur bij de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden, is benoemd: H. Otto, te 's-Gravenhage, luitenant-ter-zee der lste klasse K.M.R., gedetacheerd bij het Directoraat-Generaal van Scheepvaart (bij bevordering), en tot officier in de or- ADVERTENTIE CHIEF WHIP Aan de volgende inwoners van Zuid- Kennemerland werden onderscheidingen toegekend. Benoemd werd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau: E. Kupers te Bloemendaal, voorzitter van het Alg. Werkloosheidsfonds en oud voorzitter van het Ned. Verbond van Vak verenigingen. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: S.., Mr. J. J. Hage, directeur van de Coöpe- J-A. A. Engelman, letterkundige en kunst- ratieve Vereniging „Centraal Beheer" te criticus, wonende te Utrecht; mr. G. P. van Tienhoven, voorzitter van het Utrechts Ste delijk Orkest, te Utrecht; dr. E. Oosterhuis, oud-plaatsvervangend directeur van het Natuurkundig Laboratorium der N.V. Phi- üps' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven; Prof. dr. J. C. de Groot, hoogleraar aan de Universiteit van Montreal. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: J. de Vries, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, te Amsterdam; ir. H. F. Hopster, vice-voorzit- ter van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond, te Nijmegen; ds. R. Dijkstra, voor zitter van de Hervormde Raad voor Kerk School en van de Bond van Besturen van Christelijke Mulo-scholen, wonende te Rutten (Gld.); P. Sijbrandij, voorzitter van dp Vereniging „Vrienden van het Zuider zeemuseum", te Enkhuizen; mevrouw A. PiersonMuijsken, voorzitster van de Eer ste Nederlandse Vereniging van Kantlief- hebbers „Het Kantsalet", te Baarn; E. J. Rotshuizen, directeur van het Polytechnisch bureau „Nederland" Arnhem (P.B.N.A.), Wonende te Arnhem; Paul de Waart, radio verslaggever bij de Stichting Katholieke Radio Omroep te Hilversum; J. Giltay, uit gever te Blaricum; A. C. Zevenbergen, oud voorzitter van de Nederlandse Onderwij zersvereniging, te Amsterdam. Financiën Tot commandeur in de Orde van Oranje- assau zijn benoemd: mr. J. W. Beyen, di recteur van de Internationale Bank voor Reconstructie en Ontwikkeling en directeur Amsterdam, wonende te Heemstede, Mr. G. Sluis, oud-president van de Rechtbank te Haarlem, wonende te Heem stede. Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau: Mr. J. A. Vaillant, administrateur C. ter Provinciale Griffie van Noordholland te Haarlem. Ir. B. F. van Nievelt, directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord holland te Overveen. W. H. van Baarle, oud-voorzitter van de Ned. organisatie van tijdschriftuitgevers te Overveen. Jhr. I. H. A. Backer te Haarlem, direc teur van de N.V. Koninklijke Paketvaart Maatschappij. C. A. W. Pauw te Heemstede, directeur van de N.V. Houthandel v/h William Pont. P. H. Kaars Sijpesteyn, wonende te Heemstede, president-commissaris van de Verenigde Textiel-Oliefabrieken N.V. te Krommenie. Mr. Th. H. M. Verspyck te Bloemendaal, directeur van Wessanen's Koninklijke Fa brieken N.V. te Wormerveer, voorzitter van de vakgroep Maalindustrie en ondervoor zitter van het Bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten. J. C. Gehrels te Vijfhuizen, Haarlemmer meer, oud-bestuurslid van organisaties op het gebied van de veeteelt. Ir. F. W. E. Spies, bedrijfsdirecteur van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te Velsen. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: J. F. van Lennep, bestuurslid van het Effecten-Vernieuwingsbureau te Amster dam, wonende te Heemstede, G. Dekker, waarnemend accountant bij de Rijksaccountantsdienst te Haarlem. A. Biesheuvel, te Spaarndam. J. P. Strijbos, ornitholoog te Heemstede. Mr. F. Vorstman, te Haarlem. M. H. Jacobs, te Haarlem, technisch in specteur le klasse bij de Ned. Spoorwegen. D. J. van Mourik, te IJmuiden, chef van de technische dienst N.V. Bureau Wijs muller. E. Th. H. Wickel, te Haarlem, hoofdma chinist ter koopvaardij. P. van de Regt, te Haarlem, gep. tech nisch hoofdambtenaar in alg. dienst van de Prov. Waterstaat van Noordholland. P. A. Mascini, te Heemstede, directeur van de Chemigrafische Kunstinrichting v./h. D. Schnabel te Amsterdam. A. Lodder, te Haarlem, technisch hoofd ambtenaar bij de Arbeidsinspectie. De ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is toege kend aan: In goud: C. Biesheuvel, te Badhoevedorp, boord werktuigkundige bij de K.L.M. R. W. A. Muijen, te Heemskerk, be stuurslid van tuinbouworganisaties. R. C. van den Bosch, reserve-adjudant der rijkspolitie te Amsterdam, wonende te Castricum. G. Petter, adjudant der rijkspolitie te Aalsmeer. B. H. Slauderof, procuratiehouder bij een Verzekeringsmaatschappij te 's-Gra- venhage, wonende te Aerdenhout. O. de Vries, adjudant van de gemeente politie te Bloemendaal. J. Stam, gepensionneerd loodsschipper le klasse te IJmuiden. P. M. Germes, te Haarlem, employé le klasse der P.T.T. In zilver aant S. G. C. Walter, adjudant der gemeente politie te Beverwijk, J. Wildschut, höofdfitter bij het Gem. Energiebedrijf te Haarlem, Th. de Groot, oud-commandant der vrijwillige brandweer te Castricum, J. W. van Zeyl te Zandvoort, employé le klasse der P.T.T.0 A. J. A. van Doorn te Haarlem, stoffeer der bij de Ned. Spoorwegen, G. T. Stoel, te Haarlem, gep. wagenmaker bij de Ned. Spoorwegen, P. J. Alleman te Haarlem, hoofdsein- huiswachter bij de Ned. Spoorwegen, F. Varkevisser te Velsen, motordrijver van de reddingboot, Mej. N. C. Harting te Aalsmeer, chef typiste bij de K.L.M., Mej. C. Sluis, boekhoudster en procu ratiehoudster bij de C. V. Woninginrich ting Randoe te Haarlem, G. v. d. Plas te IJmuiden, meester knecht van de zeevisgroothandel „Job Jacoba", J. A. Weimar te IJmuiden, gewezen meesterknecht van de zeevisgroothandel „Job Gouda", H. van Kooten, terreinbaas bij Van Herwaardens Kalkzandsteenfabrieken N.V., voorheen „Arnoud" te Hillegom, J. Manekus te Haarlem, voorheen te kenaar-instructeur bij Werkspoor N.V. te Amsterdam, J. P. Arnold te Haarlem, voorheen chef van reparatiewerkplaats van Werkspoor te Amsterdam, Mej. H. Boschhuyzen, directrice van het rusthuis voor ouden van dagen te Aalsmeer, In brons aan: J. van Eyk te Haarlem, besteller le klasse bij de P.T.T., J. Heemskerk te Hillegom, besteller le klasse bij de P.T.T., C. Komen te Beverwijk, blokwachter bij de Ned. Spoorwegen, D. Godefroy te Haarlem, wielendraaier le klasse bij de Ned. Spoorwegen, PI. C. v. d. Steeg te Haarlem, schilder 2de klasse bij de Ned. Spoorwegen, C. PI. Jagtenberg te Santpoort, gewe zen tuinbaas bij de familie Enschedé, A. in 't Veld te Haarlemmermeer, bloe mistknecht bij de N.V. Ed. Nieuwenhuis te Lisse, C. A. E. W. A. Lagewey, boekdrukker bij de N.V. Joh. Enschedé en Zonen, gra fische inrichting, te Haarlem. de van Oranje-Nassau: O. Schutte, te Am sterdam, hoofdingenieur bij de N.V. Ne derlandse Spoorwegen; J. Smit, te Utrecht, referendaris bij de N.V. Nederl. Spoorwe gen; F. Houtgraaf Jr., te Amsterdam, lid van het algemeen bestuur van de Bedrijfs groep Wegverkeer; L. A. Breijer, te Am sterdam, oud-inspecteur bij de N.V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland", secreta ris-bestuurslid Studiefonds 1945; F. C. Haanebrink, te Rotterdam, directeur Phs. van Ommeren's Scheepvaart Bedrijf N.V.; IJ. F. Oostwouder, te Bussum, directeur N.V. „Oostzee"; ir. A. M. Schippers, te Rotterdam, expert en arbiter; C. E. M. Verbiest, te Rotterdam, directeur N.V. „Houtvaart"; J. Vermaas, te Rotterdam, directeur J. Vermaas Scheepvaart Bedrijf N.V.; L. Vuursteen, te Delfzijl, cargadoor directeur N.V. Wagenborg's Scheepvaart en Expedietiebedrijf. Economische Zaken Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau is benoemd: prof. dr. ir. F. K. Th. van Iterson, te 's-Gravenhage en tot rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw: dr. A. Winsemius, directeur-generaal voor de Industrialisatie van het ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau zijn bevorderd: mr. A. J. Sauer, voorheen secretaris van de Vakgroep Stro- cartonindustrie, te Groningen; J. F. A. M. ten Berg, voorzitter van de Bedrijfsgroep Detailhandel, te Utrecht. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: H. J. Ankersmit, oudste beherende vennoot van de Erven Ankersmit C.V., te Deventer; ir. H. I. Keus, directeur van de N.V. Heemaf, te Hengelo (O.); mr. R. A. H. M. Dobbel - mann, president-directeur van de Zeep fabriek Dobbelman, te Nijmegen; ir. A. J. Engel, directeur van de Algemene Kunst zijde Unie N.V., te Arnhem; J. H. Ubbink, directeur van de N.V. IJzer-, Metaal- en Tempergieterij v/h. B. Ubbink en Co., te Doesburg; L. A. J. Groote, wonende te Bussum, directeur van de N.V. Nederland se Wol Maatschappij te Amsterdam; mr.'H. van Blankenstein, wonende te Voorburg, directeur van de Buitenlandse Economi sche Betrekkingen van het ministerie van Economische Zaken; mr. M. H. S. van Oers, wonende te Voorburg, administra teur bij het ministerie van Economische Zaken; ir. P. A. van Hecking Colenbran der, wonende te Wassenaar, adviseur voor Scheepsbouwaangelegenheden, oud-Rege ringscommissaris voor Scheepsbouw en Re paratie; H. Meyer, wonende te Oegstgeest, voorheen adjunct-directeur van de Cen trale Dienst voor In- en Uitvoer; ir. J. C. Santhagens, wonende te Rijswijk (Z.-H.) hoofdingenieur bij de Octrooiraad te 's-Gravenhage; ir. J. Blokland Visser, hoofdingenieur bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", te Vlissingen; W. A. J. M. van Asten, directeur van Did- dens en vaq. Asten N.V., te Helmond; H. J van Doorne, wonende te Deurne, presi dent-directeur van Van Doorne's Aan- hangwagenfabriek N.V. en van Van Door ne's Automobielfabriek N.V., te Eindho ven; M. C. C. Jansen, wonende te Vught, directeur van M. Jansen de Wit's Kousen- fabrieken N.V. te Schijndel; L. L. J. Swa- gemakers, wonende te Enschot, gemeente Berkel, directeur van de N.V. Swagema kers-Bogaerts Strijkgarenspinnerijen te Tilburg; C. E. P. M. Raedts, directeur van de Oranje-Nassau Mijnen, te Heerlen: F. A. Kraaijeveld, secretaris-directeur van het Beambtenfonds en Ondersteunings fonds van de Staatsmijnen in Limburg, te Heerlen; dr. L. J. Ruland, hoofdbedrijfs ingenieur bij de Staatsmijnen in Limburg, te Heerlen. Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: prof. dr. ir. J. C. Dorst te Wageningen, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool aldaar; ir. A. W. van de Plassche te Voorburg, plv. direc teur-generaal van de Landbouw, directeur van de Tuinbouw. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau is bevorderd: ir. J. A. Emmens te Rot terdam, directeur van de N.V. Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: dr. C. J. Briejer te Wageningen, directeur van de Planten- ziektenkundige Dienst; mr. F. Daniëls te Wassenaar, chef van het Kabinet van de minister van Landbouw, Vissserij en Voed selvoorziening; ir. J. A. P. Franke te Voorburg, raadadviseur in algemene dienst bij het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en plv. directeur- generaal van de Voedselvoorziening; mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sanden- burg te Neerlangbroek, voorzitter van het Utrechts Landbouwgenootschap, bestuurs lid van de Stichting voor de Landbouw en het Koninklijk Nederlands Landbouw- Comité; J. P. Meurs, te Alkmaar, direc teur van de N.V. Handelmaatschappij Luchsinger, Meurs en Co. te Amsterdam, voorzitter van de vereniging van Neder landse Meelimporteurs; H. Peeters te Koog a/d. Zaan, directeur van de N.V. Oliefa- brieken T. Duyvis Jzn.: H. Sparrius te Rotterdam, directeur van de N.V. „Hollan- dia Hollandse Fabriek van Melkproducten en Voedingsmiddelen" te Vlaardingen. Sociale Zaken Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: P- A. van Luijt te 's-Gravenhage, mediscn adviseur bij de Arbeidsinspectie; mr. J. A. Berger te Haren (Gr.), voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau: dr. F. Ph. A. Teilegen te Laag-Soeren, gemeente Rheden, hoofdleider van het Vormingscentrum voor Katholieke Actie in Nederland; mr. H. Bos Kzn. te 's-Gra venhage, secretaris-penningmeester van het Centraal Bestuur van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken; mr. A. J. R. Mauritz te 's-Gravenhage, secretaris van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond; dr. J. C. Mom te Rotterdam, directeur van het Physico- Therapeutisch Instituut aldaar; mr. A. C. M. van de Ven te 's-Gravenhage. raad adviseur, hoofd der afdeling Sociale Ver zekering van het Ministerie van Sociale Zaken; dr. G. J. Huët te Bussum, genees heer-directeur van het Amsterdams Kin dersanatorium „Hoog-Blarieum" te Huizen (N.H.); dr. ir. H. J. Prins te Hilversum, voorzitter van de Raad van Beheer en be stuurder van de N.V. Thermochemische Fabrieken te Bergum, gemeente Tietjerk- steradeel; dr. H. L. M. van der Hoff, direc teur-geneesheer van het R.K. Ziekenhuis te Sittard. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau ADVERTENTIE M Nederlandse Maatschappij van de van 1859 Levensverzekeringen, lijfrenten-, studie- en uitzetverzekeringen, enz. Hoofdinsp. te Haarlem L. G. VAN BRINK Kenaupark 21 - ïelefoon 16795 ADVERTENTIE zijn benoemd: Th. F. de Groot te Amster dam, voorzitter van de Nederlandse R.K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante Vakgenoten „St. Antonius van Padua"; J. Wind te Maartens dijk (U.), voorzitter van de Nederlandse Christelijke Bond van Arbeiders (ster.s) in de Textiel- en -Kledingbedrijven „Unitas"; mevrouw L. W. Wijkamp-Goudswaard be stuurslid van de Vereniging tot bestrijding der Tuberculose te Baarn. Uniezaken en Overzeese Rijksdelen Verleend is de titulaire rang van gene raal-majoor aan de gep. kolonel der infan terie van het voormalig K.N.I.L. B. A. van Gulik; de titulaire rang van kolonel aan de gep. luitenant-kolonel der infanterie van het voormalig K.N.I.L. J. H. J. Brendgen; de titulaire rang van majoor aan de gep. kapitein der artillerie van het voormalig K.N.I.L. A. V. Vosveld en de titulaire rang van tweede-luitenant aan de gep. onder- luitenant-hoofdvliegtuigmonteur der mili taire luchtvaart van het voormalig K.N.I.L. A. van Pelt. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: prof. mr. W. L. G. Lemaire, laatstelijk Adviseur-Generaal bij het Ministerie van Justitie in Indone sië; mr. G. Wijers, oud-president van het Hooggerechtshof in Indonesië; mr. H. W. J. Sonius, gewezen wnd. Commissaris van het Koninkrijk der Nederlanden te Medan; A. Oudt, Adviseur-Generaal bij het Minis terie van Financiën in Indonesië; dr. A. Iiouwink, president van De Javasche Bank; mr. W. M. Hens, president-directeur van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij; mr. J. S. Sinninghe Damsté, voorzitter van de Ondernemersbond voor Indonesië te Djakarta; prof. C. J. Jaski, hoogleraar, voorzitter van de faculteit der diergenees kunde in Indonesië; prof. dr. K. B. Boe- dijn, gewezen hoogleraar aan de faculteit voor landbouwwetenschappen in Indone sië; P. A. G. Hubeler, gewezen generaal- majoor der genie van het voormalig Ko ninklijk Nederlands-Indonesische Leger; C. H. van der Eem, gewezen generaal-ma joor der militaire luchtvaart van het voor malig Koninklijk Nederlands-Indonesische Leger; mr. dr. J. C. de Miranda, gewezen voorzitter van de Regeringsraad van Suri name; A. van der Eyk, directeur van de Handelsvereniging „Amsterdam"; ir. C. Noome, directeur van de Handelsvennoot schap v.h. Maintz Co. te Amsterdam. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: dr. W. J. Cator, handels- raad bij het Hoge Commissariaat van het Koninkrijk der Nederlanden in Indonesië; mr. A. B. H. Niemeyer, eerste-secretaris bij het Hoge Commissariaat van het Ko ninkrijk der Nederlanden in Indonesië; C. Maathuis, notaris te Palembang; A. M. Schoevers, gewezen vertegenwoordiger van de Directie van de Indische Pensioenfond sen te Bandoeng; P. L. Ek, hoofd van de Regerings-Accountantsdienst in Indonesië; mr. F. J. Jansen, laatstelijk hoofdambte naar ter beschikking van de minister van Financiën in Indonesië; mr. H. W. J. Elias, hoofdambtenaar ter beschikking van de minister van Financiën in Indonesië; mr. C. Ch. W. Uffelie, hoofdambtenaar in In donesië, thesaurier van de Protestantse Kerk daar te lande; ir. H. A. Polderman, adviseur van het Hoofd van Economische Zaken en Industrie in Zuid-Sumatra; ir. J. A. Vertregt, vertegenwoordiger van de Handelsvereniging „Amsterdam" te Dja karta; C. H. F. de Vries, directeur voor cul tuurzaken van de Nederlandsche Handel Maatschappij te Djakarta; A. H. de Bruyn, hoofdadministrateur bij de Billiton Maat schappij te Singkep; G. L. Bol, hoofd van het Lands Tinbedrijf op Banka; A. H. Velt- man, vertegenwoordiger van de Konink lijke Java-China Paketlijnen voor Indone sië; D. Bijl, directeur van de Nillmij van 1859 te Djakarta; H. Hajonides van der Meulen,. voorzitter van de Vereniging van Importeurs-Groothandelaren in Indonesië; J. H. W. Eussen, rayon-administrateur van de thee-ondernemingen van het Neder lands-Indonesisch Landbouw Syndicaat ter Oostkust van Sumatra; dr. J. G. J. A. Maas, hoofdadministrateur van de „Deli- Batavia Rubber Maatschappij" te Medan; ir. W. H. D. J. Visscher, voorzitter van het departement Tjirebon van het Algemeen Suiker Syndicaat van Indonesië; O. J. Loggers, directeur van de N.V. tot Exploi tatie van David Birnie's Administratiekan toor te Djember; K. H. M. Wilmers, voor zitter van de Bond van Eigenaren van Be- soekische Tabaksondernemingen te Soera- baja In het casino te Amsterdam is mejuffrouw Beb Proosdij tot Miss Holland 1951" ver kozen. Deze jongedame uit de hoofdstad zal nu in het najaar in Egypte mededingen naar de titel van Miss Europa".

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5