mm. wa BRANDSTOFFEN Haarlemse gevelstenen Predikbeurten De nieuwe „Holland-Nautic' een goed renderend bedrijf is SLEUTEL WEG 3 r Mozart en het Salzburger Marionettentheater ZATERDAG 28 APRIL 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Er werken nu al 500 man en binnen enkele weken komen er nog 50 a 60 bij ra Het faillissement der oude „Holland-Nautic" Financiële toestand van de H.O.V. zorgelijk De heer A. J. Lips een halve eeuw bij Beijnes Door de Russen vrijgelaten 8 Toen de ..Holland-Nautic" te Haarlem in 1948 surséance van betaling aanvroeg en in 1949 daarop het faillissement volgde, driegde het gevaar dat het bedrijf gesloten zou moeten worden. De bewindvoerders en later de curatoren, stelden pogingen in het werk om het in stand te houden. Daar bij ondervonden zij steun, niet alleen om dat hierdoor de belangen der schuldeisers werden gediend, maar ook omdat hierbij 700 arbeiders, die er hun brood verdien den, betrokken waren en het bovendien een belang van de stad Haarlem was, daar het hier een industrie gold die men niet gaarne zou hebben zien ondergaan. Nu kan gezegd worden dat die pogingen gelukt zijn. De „Holland-Nautic" is weer een goed renderend bedrijf geworden. Er werken thans 500 man en binnen enkele weken zullen er nog 50 a 60 aangenomen worden. De keer kwam toen er een combinatie gevormd werd die nieuw geld in de onder neming stak. Indertijd hebben wij daar over reeds mededelingen gedaan. Aanvan kelijk werd het complex gebouwen en ma chinerieën van de curatoren gehuurd. Dit maakte al dat de „Holland-Nautic" buiten het faillissement kwam te staan. Alleen werd aan de curatoren huur betaald en bovendien werd overeengekomen dat als er winst door de nieuwe combinatie ge maakt zou worden, daarvan een deel aan de boedel ten goede zou komen. Het bleek nodig om belangrijke reorga nisaties in het bedrijf in te voeren, waar mee een inkrimping van het personeel gepaard moest worden. Aan 108 arbeiders en 18 employés werd ontslag aangezegd. Die inzinking is men nu geheel te boven. De nieuwe combinatie, die een geheel nieuwe Naamloze Vennootschap oprichtte, heeft het fabriekscomplex en alle machi nerieën uit het faillissement gekocht. De nieuwe „Holland-Nautic" staat dus geheel buiten het faillissement. De technische leiding is in handen van ir. J. Lingemond te Haarlem. Er is nog geen directeur voor de commerciële leiding benoemd, deze is in handen van de procu ratiehouder de heer T. Jansen te Haarlem. President-commissaris is de heer C. Gort te Nieuw-Vennep. commissarissen zijn de heren mr. S. P. C. L. Meyer Wiersma te Wassenaar en R. Gort te Nieuw-Vennep. Wij hadden een onderhoud met de di rectie. Ons werd verzekerd dat, na een moeilijke tijd van voorbereiding die na tuurlijk buitengewone inspanning vergde, nu gezegd kan worden dat de „Holland- Nautic" een bedrijf is dat op een gezonde financiële basis gevestigd is en voor de toekomst weer goede resultaten belooft. Omdat belangrijke reorganisaties in het bedrijf gewenst waren, was het nodig veel kapitaal te investeren. Maar de zaken gaan goed. Dit blijkt trouwens wel uit het feit. dat alleen het laatste half jaar het aantal arbeiders van 275 tot 500 kon worden op gevoerd. Er werden enkele nieuwe afde lingen opgericht o.a. een voor revisie van auto's. Op die 'ingeslagen weg wordt thans voortgegaan. De „Holland-Nautic" is er in geslaagd om een groot aantal opdrachten te krijgen. Al zou er geen enkele meer bijkomen dan is er voor minstens l'/2 jaar werk. Enige tijd geleden is medegedeeld dat er met de „Djakarta-Lloyd" over het bou wen van schepen voor Indonesië tot een bedragvan 14 millioen gulden is onder handeld. De opdracht daarvoor is nog niet ontvangen, maar er wordt nog steeds over leg gepleegd en de kansen op het welsla gen zijn niet verminderd. Wij maakten een korte wandeling door het bedrijf. Daarbij bleek ons dat belang rijke moderniseringen zijn ingevoerd. In teressant is in het bijzonder de nieuwe afdeling voor auto-revisie, waar 60 man werkt. Deze werkplaats is op Amerikaanse leest geschoeid, alles gaat daar aan de lo pende band. De „Holland-Nautic" heeft de beschik king over een complex van 65.000 m2. Ook al breidt het bedrijf zich in de komende jaren nog sterker uit, dan zal er zich nog geen ruimte-probleem voordoen, want er kunnen zo nodig wel 100 man te werk ge steld worden. Het bedrijf ondervindt en dat is geen uitzondering in deze tijd moeilijkheden wat de materiaal-voorziening betreft. Toch laat het zich aanzien dat het werk gere geld zal kunnen voortgaan. Er werken thans in het bijzonder veel metaalbewerkers, scheepsbouwers en mon teurs bij de „Holland-Nautic". Het is zo verzekerde de directie ons soms moeilijk om voldoende bekwame vakar beiders te krijgen. Er is thans in het bij- ADVERTENTIE TEL. 11493 LANGE VEERSTKAAT 10 DE ..SLEUTELSPECIALIST" Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 27 April 1951 GEHUWD: 27 April, A. L. van Veldhuijsen en H. P. van der Horst. BEVALLEN van een zoon: 25 April, W. L. MerkxLohuis; 26 Anril, R. BusserSmits; J. C. M. van Niel—Olthaus; 27 April. H. C. BooimanBeekman. BEVALLEN van een dochter: 25 April, C. C. E. CasseeDales; 26 April, L. J. M. MoisonWesterburger; D. SteijselStijger; L. BuijtenDen Hartog; 27 April, H. H. G. GuitFiekert. OVERLEDEN: 25 April, L. Delhez, 65 j., Aelbertsbergstraat; 26 April, J. Tanis, 65 j., Smedestraat; T. Duinker, 64 j., Hazepaters- laan; C. J. F. SmitBarens, 76 j., Teslastraat; J. Höld, 63 j., Besoekistraat. ADVERTENTIE WITTE SKISOKJES, vanaf 0.75 GESTREEPTE SKISOKJES, v.a1.25 POLOBLOUSES „FRIA" met rits 3.85 DELANATRUITJES GESTR. k. m. 4.25 ZOMERJURKJES, grote collectie v.a. 4.55 JONGENSPAKJES, sportieve model len, vanaf 6.85 WOLLEN PULLOVERS, k.m., vanaf 9.85 WOLLEN BLAZERS, div. kleuren ƒ17.95 zonder vraag naar plaatwerkers. Het is bovendien moeilijk goede werklieden van elders aan te trekken omdat daarbij het woningprobleem een woordje meespreekt. Er wordt gezocht naar een oplossing, o.a. wordt de mogelijkheid onder ogen gezien om zelf huizen voor personeel te laten bouwen. De wipbrug in de Spaarndammerweg Tenslotte brachten wij de wipbrug in de Spaarndammerweg ter sprake. Elke autorijder en fietser zal het met ons eens zijn, dat dit een onding is. Niet alleen is deze brug veel te smal, maar de knik die er in zit levert wel de meeste bezwaren. Lage auto's kunnen er zelfs niet passeren. Deze brug werd indertijd door de „Con rad" gebouwd om de schepen uit het Noor der Buiten Spaarne een vrije toegang tot de eigen haven en scheepswerf te geven. De „Holland-Nautic" nam die eigendom dus over. Ook de directie was overtuigd dat het gewenst is die brug door een betere te ver vangen. Maar de uitgaven die daarmee ge moeid zijn zullen nog vrij aanzienlijk zijn. Men zou evenwel een plan voor een ver betering ontwerpen en zich dan met het gemeentebestuur in verbinding stellen, om dat bij deze verbetering ook een gemeente belang gemoeid is. ADVERTENTIE H ER EN KAP P JE R. Marnixstraat 119 4 Tel. 23138 Voorlopig is over een uitkering aan crediteuren niets te zeggen Hiernaast kan men ervan kennis nemen dat er een nieuwe Naamloze Vennootschap opgericht is, die het complex fabrieksge bouwen en machines van de gefailleerde „Holland-Nautic" heeft aangekocht. Wij vroegen aan mr. H. J. Pot hoe het met het faillissement staat, omdat te ver wachten is dat schuldeisers die het bericht van die verkoop lezen gaan hopen op een uitkering. Mr. Pot verklaarde evenwel dat voorlopig nog niets te zeggen is over een uitkering, omdat allereerst een beslissing moet vallen over een vordering die de Be lastingen hebben ingediend en die in de millioenen loopt. Daarover lopen nog steeds onderhande lingen. Zou de vordering volledig betaald moeten worden, dan is het zeker dat er voor de niet-preferente crediteuren niets overblijft, want er zijn immers nog meer vorderingen die voorkeur hebben bij de uitbetaling. (O.a. de f 200.000 die de Raad van Arbeid heeft gevorderd). Het team, dat gisteren in de klassementsproef op het Zandvoortse circuit de Tulpen Rallye won met zijn loitte Jaguardie op de rechterkoplamp het trotse teken O draagt, ten teken, dat de équipe geen strafpunten opliep. Het is het echtpaar Appleyard en geen mens zou de overwinning liever gunnen dan aan de sympathieke, bescheiden Ian, die er tevens de oorzaak van is, dat de Tulpen Rallye in zijn vaderland zo populair is. ADVERTENTIE Antgang9- Hurlim -_T«L 214U De vereniging heeft een schuld van ƒ50.000 In een bijlage van het programma van het. H.O.V.-concert, dat Vrijdagavond werd gehouden, vestigde voorzitter mr. A. Beets de aandacht van het auditorium op de grote financiële moeilijkheden, waarin deze ver eniging is komen te verkeren. De inkom sten kunnen de grote uitgaven lang niet meer dekken. Jaarlijks is er een tekort van ongeveer tienduizend gulden en de totale schuld van de H.O.V. bedraagt nu reeds vijftigduizend gulden. „Het zal u duidelijk zijn, dat de overheid, waarvan wij thans uitsluitend financieel gesproken grote belangstelling en mede werking ontvangen, onder de huidige om standigheden haar subsidies onmogelijk kan verhogen en slechts bereid zal zijn, deze te blijven verlenen, indien blijkt, dat ook de bevolking prijs stelt op de instandhouding van onze H.O.V. en daarvoor ook iets over heeft", aldus de voorzitter. De uitgaven konden steeds worden ge dekt doordat de overheid de entrée-in- komsten met het vier- of vijfvoudige ervan vermeerderde door haar subsidies. Thans zijn door het hogere prijspeil de kosten belangrijk gestegen, terwijl de entrée- prijzen niet naar evenredigheid konden worden verhoogd. „Comité tot instandhouding" gevormd Er is een „Comité tot instandhouding der H.O.V." opgericht, dat zijn actie reeds is begonnen met steun van de Commissaris der Koningin in de Provincie Noordholland en de burgemeesters van Haarlem, Aals meer, Alkmaar, Beverwijk, Bloemendaal, Edam, Heemstede, Hoorn, Velsen, Zaan dam en Zandvoort. Dit comité richt zich in eerste instantie tot de grote bedrijven van Haarlem en omstreken en tot een aantal vooraanstaande particulieren. Het begin stemt hoopvol: er zijn reeds verscheidene bedragen van honderd en zelfs enige van duizend gulden binnengekomen. De herinnering aan de concerten, welke in het afgelopen seizoen door de H.O.V. zijn gegeven zij een stimulans om naar vermogen bij te dragen, wanneer het comité een beroep op de vele vrienden van dit orkest zal doen. Conferenties van de Arbeiders Gemeenschap der Woodbrookers Door de Arbeiders Gemeenschap der Woodbrookers in Bentveld worden weer verschillende belangrijke week-ends con ferenties gehouden. De onderwerpen zijn: 56 Mei: „Taak en functie van de wijk verpleegster", leider A. J. van Leu- sen, arts. 1920 Mei: „Kunst en kunstenaars in een vreemde maatschappij". Leider dr. A. van Biemen. 2627 Mei: „Problemen van de nieuwe Middenstand". Leider dr. A. van Biemen. De Post op Koninginnedag Op Koninginnedag 30 April sluiten de Post- en Telegraafkantoren voor het pu bliek te 10 uur. Verschillende loketten zijn evenwel de gehele dag gesloten. De bijkantoren Schoterweg en Tempe liersstraat en de postagentschappen zijn de gehele dag gesloten. Sluitingsuur tapperijen De Burgemeester van Haarlem heeft het sluitingsuur voor de tapperijen in deze gemeente op 30 April en 5 Mei bepaald op cles nachts 1 uur. In die inrichtingen mag tot uiterlijk 0.45 uur muziek worden ge maakt of ten gehore gebracht. De muziekvereniging Sursum zal op Dinsdag 1 Mei een concert geven in het Bloe- mendaalse Bos en niet op Woensdag 2 Mei, zoals aanvankelijk was aangekondigd. ADVERTENTIE Made in England. Imp.: „Encami", fa. J. Rozendaal Laan van Meerdervoort 1352, Den Haag. Op Zondag 6 Mei zal het een halve eeuw geleden zijn dat de heer A. J. Lips als aan komend tekenaar op de tekenkamer van dc Koninklijke Beijnesfabrieken werd te werk gesteld. In de loop der jaren bewees hij een kundig vakman te zijn die met grote be langstelling de ontwikkeling van het be drijf volgde. Aan deze ontwikkeling nam de jubilaris een actief aandeel. Dat men overtuigd was van de kundigheid van de heer Lips moge blijken uit het feit dat hij thans constructeur-groepsleider is. Niet alleen zijn eigen werk, ook de sociale zijde van het bedrijf had zijn warme waardering. Zo was hij onder meer een groot aantal jaren bestuurslid van het weduwenfonds „Hulp door eendracht", dat later zijn bemoeiingen overdroeg aan de Vesta. Voorts had hij enige tijd de leiding over het pensioenfonds. Bij het eeuwfeest van de onderneming kwam duidelijk tot uitdrukking dat men ervan overtuigd was dat de heer Lips grote verdiensten voor het bedrijf op zijn naam had staan. Hare Majesteit de Koningin begiftigde hem met de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau en Zijne Heiligheid de Paus verleende hem het Erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Op Zaterdag 5 Mei zal de jubilaris op het bedrijf gehuldigd worden en Zondagmiddag 6 Mei zal hij te zijnen huize van half drie tot half vijf recipiëren. ADVERTENTIE Door de zeer hoge kolenprijzen en de algemene toestand in de kolenvoorziening is de brandstoffenhandel genood zaakt: 1e. uitsluitend te leveren aan eigen vaste afnemers. 2e. geen kolen af te leveren, anders dan tegen contante betaling. 3e. te verlangen, dat nog openstaande posten vóór 15 Mei a.s. zijn voldaan. Federatieve Kring van Brandst.handelaren in Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Voge lenzang, Bl'daal, Santpoort en Zandvoort NACHTDIENST APOTHEKEN C. G. Loomeijer, Barteljorisstraat 11, tele foon 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, tele foon 11793. Apotheek Gildehuis, Koninginneweg 3, telefoon 12038. Het is bijna tweehonderd jaar geleden, dat een der grootste genieën die de toon kunst kent, Wolfgang Amadeus Mozart, in Salzburg geboren werd. In de stilte van dit Oostenrijkse bergstadje zette hij zijn eerste stappen op het gebied der muziek en daar kwamen zijn zeldzame talenten tot snelle ontplooiing. En al woonde Mo zart er slechts betrekkelijk korte tijd en al werd Wenen ten slotte de plaats waar hij tot ongeëvenaard meester rijpte, aan Salz burg bleef zijn naam voor altijd verbon den. Het besef hiervan groeide in de loop der jaren. Salzburg werd een bedevaart plaats voor de vereerders van het univer sele muziek-genie Mozart. In deze stad voelde men sterker het mysterieuze con tact met Mozarts kunst. Voor de leden van het Salzburger Marionettentheater gold deze verhouding uiteraard in de eer ste plaats. Hun kunst is als het ware in de ban van Mozax-ts wezen komen te staan, hetgeen gisteravoixd bij het optreden voor de Bloemendaalse kunstkring Muzenfo- rum overtuigend gebleken is. Mozart beheerste het progi-amma, dat begoix met de opvoering van zijn opera buffa „La Finta Giardiniera", ditmaal on der de titel „Die Gartnerin aus Liebe" met een Duits libi-etto van Wilhelm Hoyer. Daarna kwam een pantomime op de serenade „Eine kleine Nachtmusik" en ten slotte werd een episode uit het leven van de jeugdige Mozart „Wolfgang und der Selchermeister" ten tonele gevoerd. Deze Salzbui-gers zijn meesters in het beheersen van de marionetten. Het was vaak verbluffend hoe zij hun toneelfigu ren een volstrekt eigen karakter konden geven en met verfijnde gebaren accen tueren. Het gaf de toeschouwer de volko men illusie van levende wezens. Dit be trof evenzeer het typeren van dieren, zo als de kostelijke witte poedel en de zwarte kater, die als een naai-geestig spook de ontgoochelde hoofdfiguur van de opera, de Podesta Don Anchise tegemoet ti-eedt. Men zag vei'der in levendige afwisseling van karakter de andere hoofdpei-sonen Arminda, Sandrina, Belfriore, Ramiro, Nardo en Serpetta. De décors hadden eveneens een gi-ote bekoring. Het toneelstukje „Wolfgang und der Selchex-meister" tintelde van geest en trof door de intimiteit van het huis van Salz- burgs „schoonste echtpaar". In belangrijke mate konden de aanwezigen ook genieten van de ragfijne muziek van de opei-ette, al kon de weex-geving door middel van gramofoon en versterker niet alles schen ken, wat dix-ecte muziek-herschepping vermag te geven. De ovex-brenging van de spx-eekstemmen was niet ideaal. De woorden klonken dikwijls te vaag, te wei nig geaxliculeerd, wat de verstaanbaar heid niet ten goede kwam. De pantomime op „Eine kleine Nacht musik" was fantastisch, in de ware zin van het woord. De invloed van de film was hier duidelijk merkbaar bij de ont wikkeling van het amoureuze vex-haaltje in een echte „Midzomex-nachtdroom"- sfecr. Dit had ongetwijfeld zijn aantrek kelijkheid. Maar bij deze filmachtige voorstelling verloochende het Marionet tentheater zijn ware aard. En dit bleef niet ongestraft, want inplaats van volko men op te gaan in deze pantomime, gingen de toeschouwers meer letten op de knappe techniek, die dit alles mogelijk maakte. Ixx dankbare herinnering blijven echter de opvoex-ingen van de opera en het to neelstukje. Zij maakten de laatste kunst- ,,De drie klaveren", Spaarne 89. Deze gevelsteen zit in het perceel Spaarne 89. Twee engelen bij een cartouche met een afbeelding van drie klaverbladen. De steen is van 1696. Toen was in dat perceel de brouwerij „De drie klaveren" gevestigd. Dat was in de tijd dat Haarlem tientallen brouwerijen had. Ampsing, de Haarlemse historieschrijver, gaf van die brouwerij in 1629 reeds een beschrijving. Blijkbaar is de gevelsteen dus geplaatst toen er al heel wat vaatjes bier gebrouwen waren. Hij vertelt dat er in 1621 in dit hxxis aan het Spaarne een huiskerk der Dominianen gevestigd was. Uit latere onderzoekingen is gebleken dat die huiskerk tot 1790 heeft bestaan. Toen is er in de Achterstraat een nieuwe kerk gekomen. Later is de kerk aan het Spaarne bij de Lieve Vrouwegracht ge bouwd, niet ver van de plaats waar vroeger de huiskerk werd gevonden. Prof. Hermann Aicher met één van zijn fraaiste houten schepselen. avond van het Muzenforuxn in dit seizoen tot een belangx-ijke artistieke ervaring. Op 10 Mei de laatste dag van de tournée door oxxs land geeft het Salz- burger Marionettentheater een voorstel ling in de gx-ote zaal van het Concertge bouw van het hierboven besproken pro gramma. P. ZWAANSWIJK Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt officieel mede dat de groep van 100 personen, welke door de Russen is vrij gelaten, Vrijdagavond in Helmstedt bij Berlijxx is aangekomen. Zij worden naar het doox-gangskamp te Fx-iedland gebracht. Onder deze groep bevindt zich een groot aantal Duitsers. Zaterdag beginnen de ver horen in het kamp Fx-iedland, welke on geveer vier dagen zullen duren. Het ver dere transport naar Nedex-land zal nader wox-den geregeld. De lijst van namen der Nederlandse vrijgelatenen zal zo spoedig mogelijk na controle worden gepubliceerd. Reuter meldt dat zich bij de groep ook een Nederlandse vrouw bevindt. De meeste vx-ijgelatenen komeix uit de krijgsgevangen kampen bij Kief en Brest. De Nederlandse vrouw zei, dat nog on geveer 250 vrouwen in het kamp bij Brest, waar zij vandaan komt, worden vastge houden. ADVERTENTIE («aaBBBmBHBaBBBBaHBSaiSn MAISOMI TRIENY gg maakt momenteel dc allernieuwste g§ m permanent zonder toestel en zonder I» kx-oes vanaf 8.compl. Gem. in 2 uur gereed. Mislukking uitgesloten, geen warmte of electriciteit op het hoofd. Specialiteit in haarverven en blonderen GROTE HOUTSTRAAT 26 rood Ingang portiek boven Vogelzang t.o. Anegang - Telefoon 17856 Reeds 18 jaar gevestigd <l)12ii3l!Sf5§ii^ll!iSE3Ë2i!llg3!SBE8!3ilI!5§!!2IllD HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Ds. W. Spliethoff, Avondge bed in de Consistoriekamer-. Zondag 10: Ds. A. J. van Rhijn. 4: Consistoriekamer. Litur gische dienst voor Doofstommen en Slecht horenden. 7: Ds. B. van Gelder. Jeugddienst n. a. 1. van de film „Nachtwache". Organist Egbert Vos. Maandag 10: Wijdingsstonde ter ere van de verjaardag van H. M. de Ko ningin. Voorganger Ds. B. van Geldex-. Nieu we Kerk. 10: Ds. E. Pot. Noorderkerk. Zater dag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 10.30: Ds. B. van Gelder. 6.45: Zang- dienst. 7: Dr. J. de Graaf. Oosterkerk 10: Ds. J. Bronsgeest. Kapel Sarcpta. 9.30: Kinder- kerk. 10.45: Ds. C. J. Meilink, van Badhoe vedorp. Bakenesserkerk. 9.30: Dhr. Chr. Kousemaker. 4.305.30: Padvinderswijdings- dienst. Diaconessenhuis. 4.30: Ds. W. J. van Elden. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Dhr. F. II. Geursen. Jeugdkapel. Noord. 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost. 10: Dhr. J. P. van Eijsden. Centrum 10: Dhr N. Desjardijn West 10: Dhr. K. H. Oosterhagen. Ver. van Vr(jz. Hervorm den, Jacobstraat 6. 10.30: Dr. J. de Graaf. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Dimanche 29 Avx-il a 10 h. 15: Service présidé par le pas teur M, Jospin, d'Amsterdam. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Sliedrecht, Ede. Stads-Evangelisa- tie, Lange Herenstx-aat 6, 10 en 7.30: A. de Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Christ. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Dhr. H. v. d. Brink. Gebouw „Salem", Bakenessergracht 65. 11: Zondags school. 8: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Ge meentevergadering. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. 10: Heiligingsdienst. 4: Jeugd dienst. 7: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. 8: Vex-lossingssamenkomst. Leidster: Envoy Schenkman met de Korps- kadetten van Amsterdam-Moederkorps. PINKSTERGEMEENTE, geb. Immanuël. Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Openbax-e samen komst. 7.30: Opwekkingssamenkomst. Mede werking Zangkoor „Glorieklanken". Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Christen Geloofsgemeenschap, geb. Rozen- hage. 10: Samenkomst. Br. W. de Jong. Pinksterevangelisatie, Ged. Oude Gracht 47 Zondag 10: Samenkomst. 7: Volle Evange lie prediking. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal) 10.15: Aanbid ding met Avondmaal en Predicatie. 19: Ere dienst met Evangelie prediking. Dondex-dag 20: Bijbellezing (in de voorzaal) Vrijdag 16.30: Kinderbijbelklas. Gemeente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 8: Verlos singssamenkomst. 12: Zondagsschool. Don derdag: Grote vex-lossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cox-nelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhel- minastraat 21. 10 eix 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobij- nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. 11: Univer sele Eredienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings- morgen. Dhr. A. 't Hoen, Baarn. Theologisch Philosofische beschouwitigen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet. Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koch, m. m. v. het Kerkkoor. 7: Ds. G. Koch. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Leger des Heils, Cex-amstr. 4. 10: Heiligingssamenkomst 12: Zondagsschool. 5: Kinderopenluchtsa- menkomst (Zaanenbos) 7: Openluchtsamen komst Soendaplein. 8: Verlossingssamen komst. Donderdag 3: Openlucht activiteit in Zandvoort. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gideon", Achterweg 2A. Zaterdag 5 Mei: Geen clubs. Zondag 6 Mei: 2.30 Jeugdfla- nellograaf-bijeenkomst voor alle groepen, o.l.v. Mcj. A. Punt, uit Amsterdam. Geref. Kerk, Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. D. Hoox-nstra, van Hoofd- dox-p. Chr. Gerei'. Kerk. Floresstraat 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. 19: Ds. Bartlema. Kapel N. Vredenhof. 10.30: Ds. V. Nieuwenhuijzen. 19: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Henkels. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. P. v. d. Voer, Hv., Am sterdam. Doopsgezinde Kring, in de Volks bond aan de Heemst. Dreef. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk Aula Lyceum. 9: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Dr. P. J. Richel. Koe- dicfslaan. 10: Ds. G. v. Duinen, Wassenaar. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Camplaan. 10: Dx\ P. J. Richel. 5: Ds. G. v Duinen. Geref Kerk, Hex-enweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vi-ieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. H, Doop. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Ds. H. J. W. Mod- dex-man. Remonstr. Pred. Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. H. S. Kalf, 7: Jeugddienst o.l.v. Ds. J. Mackaay. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. H. Visser-, te Bloemendaal. 10.30: Dr. A. J. Rasker, te Haarlem. 10.15: Jeugdkerk Mara- natha. Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel. 12 j. e. o. Jeugdhuis, Donkerelaan. 11.45: Zon dagsschool, 5 j. e. o. Jeugdhuis, Donkerelaan Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Hv., Haarlem. Vrije Katho lieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis, Woensdagavond geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. A. Barger, uit Zeist. 10: Jeugdkapel, 12-16 jaar. „Irene", Elswoutslaan 1. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. W. Thijs, van IJmuiden. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. J. Kromhout. 11.45: Kindex-kex-k. 7: Ds. Al- kema, Amsterdam-Oost. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. J. C. Gilhuis, Amsterdam-Oost. Geref. Kerk (Art. 31) 8.45 en 5.30: Ds. W. G. Raven Voorthuizen. HOOFDDORP. Ncd. Herv. Kerk.. 10 en 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk 10 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp 9.30: Ds. C. Jongeboer, van Lisse. 6.30: Ds. C, L. Knottnerus, van Hillegom. Abbenes. 9.30: Ds. M. M. de Jong, 6.30: Ds. M. C. Don. Bethel Kapel. 10: Ds. M. C. Don. Geref Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d Zee. BADHOEVEDORP. Ncd. Herv. Kerk. Im manuëlkerk. 10: Ds. J. C. Meilink. 7: Ds. J. Tulp. Geloof- en Liefdekerk. 10: Ds. J. Tulp 7: Ds. J. C. Meilink. Ger. Kerk 10 en 4: Ds. P. Warmenhoven. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. J. Hoox-nstra, van Hoofddorp. SANTFOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Heidinga, Haax-lem. „De Toorts". 10: Ds. P. A. Tichelaar. „De Kapel". 5: Ds. G. Groot- jans Jr., Amsterdam-Oost. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Voors. 7: Dx\ H. v. d. Loos, Jeugddienst. West. Kon. Emmaschool, Weger, Rotterdam. Woensdag 8: Gemeen- Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. schapsavond. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhx\ Joh. van Oostveen, Evangelist te Voorburg. 5: Dezelf de. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdbij- eenkomst o.l.v. Mej. A. Punt van de Bijbel- Clubbeweging, Amsterdam met flanellograaf Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag geen dienst. Broedergemeente, Pax-klaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang dienst. Zondag 10.45: Ds. Schutz. Vrije Evang. Gemeente, Bakenessex-gracht 65. 9.30 en 5: Ds. J. Enter Sr., uit Rotterdam. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. Brandt. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelminakérk. 10: Ds. D. Hoornstra, van Hoofddorp. 5: Ds. A. Don dorp Zuid-Oosterkerk, 10: Ds. A. Dondorp. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk. Begijnhof kapel. 10 en 5: Ds. Bos. Ger. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Oud- Geref. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Evangelisatie Bethel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. A. Besselaar, uit Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. H erv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr. Ned. Prot. Bond Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg 10: Ds. A. de Ruiter. Voox-bex-, II. Avondmaal en ge loofsbelijdenis. 5: Dezelfde. Ncd. Chr. Ge meenschapsbond, gebouw „Ons Huis", Dorps plein. Dinsdag 8: M. C. Draijer, van Haarlem Parochie II. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 7 en 8, waaronder de eerste H. Commu nie der kinderen. 10: Hoogmis. 5 n.m.: Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Moerenhout, van Katwijk aan Zee. 5: Ds. C. Jongeboex-, Ned. Prot. Bond. 10.15: Da. E. B. A. Poortman, van Leiden. Geref. Kerk. 10: Ds. W. Fijn van Draat, van Leiden. 5: Ds. J- H. Sillevis Smit, Den Haag Geref. Kerk (Art. 31) 10 en 4: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ» Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 8