J. TH, KORT TAXI 18000 Predikbeurten -Clowntje Rick Kort en Bondig ZATERDAG 5 MEI 1951 School- en bedrijfsleven Iers parlement wordt ontbonden HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT '1 GOEDE KANS Courses te Duindigt Heemstede Herdenking gevallenen in de wereldoorlog Bloemendaal BADGENOECENS 9.75 10.95 13.95 6.75 2.05 17.45 9.95 4.90 7.25 Voor de ka Overveen Bliksem sloeg in op tramviaduct SCHEEPVAART Conclusies van een landelijke conferentie Voor een efficiënt productie-apparaat, waaraan onze volkshuishouding zo dringend behoefte heeft, is een nieuwe af stemming van de school op het bedrijfs leven noodzakelijk, willen arbeidsvreugde cn -vrede tegelijkertijd worden gewaar borgd. Dit was de taak, die het Werkcomité voor Opvoeding tot Democratie en de In ternationale School voor Wijsbegeerte zich hadden gesteld op een conferentie dezer dagen in Amersfoort gehouden, waar ver tegenwoordigers uit zeer verschillende maatschappelijke groeperingen bijeenkwa men. Deze nieuwe taak werd door de spre kers geïllustreerd met vele voorbeelden uit de praktijk, die tot belangrijke conclusies leidden. Deze luiden: 1. Geslaagde carrières in het bedrijfsleven hebben vaak weinig te maken met moeizaam verworven diploma's; 2. Het ambacht heeft tot schade van de leerlingen vaak te weinig waardering bij vele ouders en leerkrachten; 3. Een goede algemene vorming, ook op sociaal, moreel en bedrijfstechnisch gebied blijft noodzakelijk, doch het determinerend karakter der vooropleiding dient versterkt te worden; 4. Leren werken in groepsverband bevor dert het begrip voor „teamwork" en ver antwoordelijkheidsbesef in het bedrijf; 5. De bestaansmogelijkheid van de mens als geestelijk wezen dient verzekerd te worden; 6. De school dient uit zijn historisch ge groeid isolement te worden losgemaakt om een levend orgaan te worden in de opvoe ding tot democratie- Het Werkcomité tracht nu een coördina tie te bewerkstelligen van de verschillende pogingen, die op sociaal-economisch, didac tisch en psychologisch gebied ondernomen worden en heeft daartoe de medewerking verkregen van vertegenwoordigers uit ver schillende deelnemende groeperingen. Een volgende conferentie zal het resul taat nader in beschouwing nemen. DUBLIN (United Press) De Ierse minister-president Costello maakte giste ren bekend dat Maandag het parlement van Ierland zal worden ontbonden en kon digde tegelijkertijd een algemene verkie zing aan op 30 Mei. De ontbinding van het parlement is het gevolg van een meningsverschil rond het aftreden van dr. Noel Brown, de minister van Gezondheid, nadat van katholieke zijde bezwaren waren geopperd tegen zijn voorgesteld gezondheidsprogram voor moe ders en kinderen. De katholieken waren van oordeel dat hierdoor in strijd met de katholieke sociale en morele leer wordt gehandeld. Dé bisschoppen hebben in hun briefwis seling met Brown, Costello en het kabinet erop gewezen, dat zij tegen het plan zijn op grond van de overweging dat de vrij zinnige inslag in strijd is met de rechten en de plichten van de hoofden der gezinnen om voor hun families te zorgen. Men had tevens bezwaar tegen de onrechtvaardige belasting geheven op de gehele gemeen schap waarbij voor een bepaalde groep betaald moet worden, waarvan velen wel licht zelf deze kosten zouden kunnen dragen. De regering besloot het parlement te ont- orhstreeks vijf uur de 63-jarige Haarlemse binden, toep zeker werd, dat zij zou wor den verslagen bij een stemming over de begroting voor de Landbouw. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 4 Mei 1951 ONDERTROUWD: 4 Mei, J. J. van der Pol én A. A. M. Spierings; C. T. Rademaker en T. Behle. BEVALLEN van een zoon: 2 Mei, J. M. Tillemans—Wijers; J. Blankert—Apekrom; E. A. HenflingSchilderman; 3 Mei, A. Ha- gemans—Louwen; A. M. OverwegMaat; L. J, J. Meijer—van Dijckj C. de Vries—Joores; M. M, van HoltenHuigen; H. Schuszler— van Woerkom; P. Seversvan der Wal; 4 Mei, M. H. KonijnBuijs; Y. de RooijHuis man; S. van Rozendaalvan den Heuvel. .BEVALLEN van een dochter: 2 Mei, H. A. van der Valk—Huiberts; H. C. van Marion— I>ijkers; 3 Mei, C. P. BeensMienis; F. M. Leising—Klabou; 'M. Visbach—Redeker; S. Beekman—Jutte; J. L. Velterop—Beaudoux; 4 Mei, L. Boudewijnvan Schuppen; M. E. Verweij—van der Voor en, OVERLEDEN: 1 Mei, W. van Garderen— Kolijn, 75 j., Rijksstraatweg; 2 Mei, F. Keij- zer, 79 j., Adriaan Loosjesstraat; H. Dona, 89 jLotterstraat; 3 Mei, B. F. Lammers, 60 j., Hazepaterslaan. ADVERTENTIE maakt U op een verrassing, als U Uw ledige UNCOL WASDOOS inlevert tegen 5 cent. Vraag een inleverbiljet. De derde verrassing is uitgereikt door DE RIJDENDE BAZAR - K. EVERS, Prinses MarUkestraat 33 - Hillegom Vorig jaar was Prinses Julia B, die Zon dag in de Emeraude-prijs op Duindigt start, de snelste 2-jarige. De merrie liep echter niet constant, zodat zij bij het eer ste optreden als 3-jarige miet direct als de grote favoriet aangewezen mag worden, temeer daar Our Dream tot haar concur renten behoort. De paarden op 1560 m. en meer staan te zwaar om op deze paarden enige indruk te kunnen maken, zodat de verwachting is, dat Our Dream, Prinses Julia B, Anse Deter K en Olga S in deze volgorde de finish passeren. In het leerlingennummer is stal Laar man sterk vertegenwoordigd met Mientje Deter en Nevada L en hoewel beide paar den niet al te betrouwbaar zijn, moet Mientje Deter in staat geacht worden, dit nummer te winnen, met de paarden van Geersen (Leonidas G en Maarten Spencer) op de plaatsen. De Ermitage-prijs is zeer open, temeer daar Oiseau en Nero Major in een veel betere vorm aan de start komen, dan enige weken geleden. Nellie O (Geersen) is niet te beoordelen, daar de merrie bij haar eer ste optreden een zware fout maakte en uit de course raakte; zij toonde echter toen wel veel snelheid. In Nanda D stellen wij echter het meeste vertrouwen. Daarna ko men Oiseau en Nellie O met als een zeer mogelijke outsider Neptunus. Op Hemelvaartsdag verraste Marathon loper vriend en vijand door in de fraaie tijd van 1.25.9 met minimum verschil te worden geklopt door Morning Star. In de Erlkönig-prijs is de concurrentie niet zo zwaar, zodat nu zeer zeker Marathon loper met de beste kansen staat. Kentucky King, Mac Ivinley en Juweeltje moeten bij een falen van de favoriet als de kans paarden worden beschouwd. Kievit 3 wisselt prima en slechte ver richtingen af met een regelmaat, die angst wekkend is. Indien zij in de Emma Har- vester-prijs het hoofd bij het werk houdt zal zelfs een My Darling haar niet kunnen kloppen. Kentucky's Queen B liep Donder dag een uitstekende course en vormt voor het genoemde duo de enige concurrente. Rennen De volbloeds openen met de Elite-prijs, waarin de vertegenwoordigers van stal Frowein (Auavit, Bellatrix) met de beste papieren staan. Dicky, die vorige week zo'n verrassend debuut maakte, kan-bij een herhaling van deze verrichting er weer dichtbij zijn. Prince Albert is de outsider in dit gezelschap. De Eureka-prijs brengt de grote rivalen Etoile du Nord en Rivalité weer tegenover elkaar. De 1600 m. past beide paarden uit stekend, zodat een uitermate snelle ren tussen beide cracks zal volgen. Wie het zal winnen? Een open vraag, daar Rivalité de snelle Etoile steeds met vrij veel gewichts- verschil heeft geklopt. Nu bedraagt dit verschil slechts 3 kg., zodat alles mogelijk is. Rivalité profiteert echter van de erva ren mount van Montané en dit achten wij een doorslaggevend voordeel. Tegen deze cracks zal de rest van het veld niets in te brengen hebben. Taragas is in het klein bezette veld van de Emporium-prijs als de favoriet aan te wijzen. Marjoletta entbrak het aan de vorm, maar indien die is teruggekeerd zal zij een geduchte concurrente voor Tara gas zijn. Fletser aangereden Bij de Grote Houtbrug is Vrijdagmiddag De gemeenteraad van Amsterdam be sloot onder nader vast te stellen voorwaar den aan de stichting „Holland-Festival 1951" een subsidie van ten hoogste f 70.000 te ver lenen. Ten behoeve van het massa-Röntgen onderzoek der inwoners van Amsterdam werd een crediet van f 100.000 beschikbaar gesteld. De universiteit van Saloniki (Grieken land) heeft het eredoctoraat in de wijs begeerte verleend aan prof. dr. B. A. van Groningen, hoogleraar te Leiden in de Griekse taal- en letterkunde en de Griekse oudheden, tevens bestuurslid van de Vereni- GriekenlandNederland. Gisteren is op de Brusselse jaarbeurs de traditionele Nederlandse dag gehouden. Des tnorgens bracht de Nederlandse ambassadeur, baron B. Ph. Harinxma thoe Slooten een be zoek aan de jaarbeurs. Dos middags zat onze ambassadeur aan een banket aan, door het bestuur van de Brusselse jaarbeurs aange boden Des avonds werd een receptie gehou den in de Nederlandse ambassade. Tot kantonrechter te Hilversum is be noemd mr. J, p. A. A. Lens te Hilversum. Het aantal te behandelen zaken in het kan ton Hilversum was zodanig toegenomen dat «e benoeming van een tweede kantonrechter noodzakelijk bleek. Mr. Lens is loco-burge meester van Hilversum. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn benoemd tot gewoon hoogleraar in de economische geologie ir. W. F. C. E. van Bevervoorde te Malang en tot buitengewoon hoogleraar in de ertsscheiding dr. ir. C. «houten te Velp, thans lector. HAARLEM EN OMGEVING Door de Stads-bibliotheek en Leeszaal rtn Haarlem werden in April aan de Prin senhofbibliotheek uitgeleend 12.049 werken, aan het filiaal 3998 werken, tezamen 16.047 v-J. 16.198), waarvan 803 van de Muziek bibliotheek (v. j. 778). De leaszalen der in stellingen werden bezocht door 4950 en 689 «zoekers en bezoeksters, tezamen 5639 J. 4968). ïwLglrijder S. M., die, komende van de Gasthuissingel geen voorrang gaf aan een personenauto, aangereden. Hij kreeg een lichte hersenschudding en is naar het Grote Gasthuis gebracht. Reeds voor het vertrek van de stoet van de Zandvaartkade af hadden honderden zich Vrijdagavond verzameld rond het vrijheidsmonument op de Vrijheidsdreef in Groenendaal. Driehonderd leden van de jeugdorganisaties met brandende fakkels zorgden voor een fantastische verlichting. Te ruim 9 uur kwam een zeer lange stoet in de stromende regen via de van Merlen- laan naar de plaats van het monument en defileerde daar zwijgend ter herinnering aan hen die gevallen zijn voor het vader land. Daarna werden weer twee minuten stilte in acht genomen en legde de burge meester, namens het gemeentebestuur een krans aan de voet van het beeld. Een ge mengd koor, onder leiding van Evert Haak, zong „Tenebrae factae sunt" en „Jesu dul- cis memoria". Daarop zongen alle aanwezigen het Wil helmus. Velen legden vervolgens bloemen aan de voet van het beeld als een hulde aan de nagedachtenis van hen die vielen. Bliksem sloeg in kerktoren Met een ratelende donderslag sloeg Vrij dagmiddag te ongeveer half vijf tijdens een kort maar zeer hevig onweer de bliksem in de toren van de R.K. Kerk op het Val kenburgerplein in Heemstede. Als gevolg daarvan werd de electrisehe installatie voor het luiden van de klokken buiten wer king gesteld, zodat 's avonds tijdens de her denking voor de gevallenen deze niet wer den gehoord. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 6 Mei waargenomen door dr. A. G. Degenaar, P. de Hooghstraat 11, tel. 19920 en dr. J. Reurink, Aerdenhouts Duinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan 117, tel. 28573. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes Cornelis, z. van P. P. J. Versteege en M. S. Oostendorp; Marijke, d. van J. J. Bos en P. Kuhlmanm; Carla, d., van E. K. de Oude en A. M. Meijer. GETROUWD: H. Korringa en J. M. Beert - huizen; J. G. van Kessel en A. E. Heere mans. OVERLEDEN: K. v. d. Brink—Teeuwkens, 39 j.; A H. Kok, 85 j. ONDERTROUWD: F. A. M. van der Gaag en Th. H. M. Schintz; N. Couenberg en V. C. Goossens. Kranslegging bij monument Klokslag twee uur gistermiddag legde burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex namens het gemeentebestuur een' krans met gele en paarse bloemen aan de voet van het monument „ter herinnering aan de ingeze tenen van de gemeente Bloemendaal, om gekomen tengevolge van de tweede wereld oorlog van 19391945" achter de Neder lands-Hervormde Kerk. De korte plechtigheid waarbij niet werd gesproken geschiedde in tegen woordigheid van mevrouw A. C. den Tex— baronesse Bentinck, de wethouders mr. J. ADVERTENTIE GEEN ZONDER BADCOED VAN KQRT LASTEX DAMESBADCOSTUUMS, moderne tinten Diverse Wollen DAMES BADCOSTUUMS - twee delig Fantasie Wollen DAMES BADCOSTUUMS, buste- vorm Wollen HEREN ZWEM BROEKEN, dubbel kruis Katoenen JONGENS ZWEMBROEKEN, vanaf Zuiver Wollen DAMES BADCOSTUUMS - uni- 1 Q AR kleuren I0.HJ Gebloemde Wollen DAMES-BADCOSTUUMS Wollen HEREN ZWEM BROEKEN, met ceintuur Wollen JONGENS ZWEMBROEKEN, vanaf LASTEX KINDER-BADCOSTUUMS, vanaf HAARLEM HEEMSTEDE ZANDVOORT De twee wezen (Frans Hals), In deze min of meer ouderwetse rolprent krij gen we zowel van de romantiek als van de harteloosheid uit de dagen van Lodeijk XV het een en ander te zien. De rijke kleder drachten en sierlijke gepoederde pruiken geven de film een bijzonder cachet en ver plaatsen ons meteen naar een heel andere tijd. Het verhaal van D\Enery en Common is overbekend: twee meisjes worden door gepoederde barbaren ontvoerd. Het ene komt terecht bij een bedelares en het an dere wordt door een knappe edelman in bescherming genomen. Die beschex-ming blijkt echter slechts geringe tijd doeltreffend te zijn want op een kwade dag raakt het meisje in een gevangenis verzeild, omdat de oom van de edelman een huwelijk tussen het verliefde paar wil voorkomen. Het meisje dat door de bedelares geëx ploiteerd wordt en blind is, krijgt door een operatie het gezicht weer terug. Het behoeft nauwelijks enig betoog dat in de Twee Wezen danig op de sentimenten van het pu bliek wordt gewerkt. In deze betrekkelijk oude film is menig staaltje van voortreffe lijke fotografie te bewonderen. L. v. B. De gebroken pyl. (Pal ace). Deze fraai gekleurde Indianen-rolprent tovert de romantiek uit de boeken van Karl May op het witte doek en roept herinneringen wak ker aan Winnetou, Old Shatterhand en hoe al die vechtlustige stamhoofden verder mogen heten. De Gebroken Pijl is gebaseerd op een avonturen-verhaal van Elliot Arnold en speelt in het Arizona van 1870, waar Apachen in een bloedige strijd met de blan ken zijn gewikkeld, James Stewart vertolkt in deze knap geregisseerde film de rol van de blanke vredesstichter, die zich een duur zame broederschap met de Indianen als doel heeft gesteld. Dat doel weet hij. zij het ten koste van mensenlevens, te bereiken. Ook de romantiek spreekt een woordje mee, en wel in de vorm van een genegenheid die de blanke held voor een inheems meisje opvat. Wanneer hij later in een hinderlaag wordt gelokt sterft de jonge vrouw in zijn armen. Hij draagt deze slag echter als een man en houdt zich voor ogen dat dit de prijs is die hij voor zijn ideaal heeft moeten betalen. James Stewart levert in De Gebroken Pijl het bewijs van zijn grote talent. Jef Chandler geeft een alleszins te vaarden interpretatie van het zelfbewuste Apachen-opperhoofd en Debra Paget speelt haar rol van verliefd ADVERTENTIE C. C. W. Hijszeler en mr. F. P. Th. Rohling, de gemeentesecretaris G. van Eek, de corps chef van politie J. Voerman en de directeur van Publieke Werken, Y. E. Dijkstra. ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, telef. 23449. Voor apotheken voor Overveen, Bloemen daal en Santpoort-station wordt de dienst van Zaterdagavond tot Maandagmorgen ver zorgd door de Bloemendaalse apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181. ^neisje gevoelig, zonder sentimenteel te wor den. Wij twijfelen er niet aan of de liefheb bers van Indianenverhalen zullen aan deze aardige film enige genoeglijke uren beleven. L. v. B. Het verraad van Ogana (L u x o r) Een sensatiefilm van het goede soort, waarin spanning en romantiek elkaar afwisselen. Ogana is verkenner bij een Amerikaans le geronderdeel dat in een bloedige strijd met de Fransen' is gewikkeld, doch staat tegelij kertijd in dienst van de tegenstander, voor wie hij op een geraffineerde wijze als spion optreedt. Een jonge woudloper die de prak tijken van Ogana door heeft, krijgt heel wat te doorstaan voordat hij er in slaagt de Amerikanen er van te overtuigen dat hun Indiaanse verkenner een bedrieger is. Me nigmaal wordt hij door een toeval van de dood gered, hetgeen de spanning in deze film overigens wel ten goede komt. De regis seur is er in geslaagd een evenwicht in' span ning en romantiek te bewaren. De hoofd rolvertolker George Montgommery geeft sterk spel te z'ien en vindt in zijn partner een waardige tegenspeler. Behalve enige knappe gevechtsscènes, zijn er tal van prachtige natuuropnamen te bewonderen. Voorts richt de camera zich af en toe op ty pische gewoonten van de Indianen. Al bij al een aardige rolprent, die zeker bij avon- turenliefhebbers in de smaak zal vallen. L. v. B. „Vrouwen zonder eer" (Rembrandt). Deze film van Yves Allegret zou men in zeker opzicht met een andere veel besproken Franse film, „Lc diable au corps" kunnen vergelijken. Beiden hebben de opzet, de toe schouwer te confronteren met een faillise- ment van de moraal, en dat zo realistisch mogelijk. Maar „Vrouwen zonder eer" valt vooral op, door het meedogenloze cynis me waarmee een dromerige, in zichzelf ge keerde manègehouder (Bernard Blier) ge confronteerd wordt met de verdorvenheid van een vrouw, die hij verafgoodde, (Simone Signoret). Deze rauwe ontmaskering ge schiedt in een ziekenhuis bij het bed van deze vrouw, die ernstig gewond is bij een auto-ongeluk. Haar moeder, die haar uit een weeldezucht, welke deze vrouw bepaald weerzinwekkend maakt, tot een verderfelijk dubbel leven heeft aangezet, vertelt hem met een duivels vermaak de waarheid. De ver vaardiger van deze film maakt op een zeer knappe manier gebruik van de steeds meer in zwang komende „flash-back". Hij geeft zelfs twee maal een dergelijke terugblik, de eerste uit de gezichtshoek van de bedrogen man, die het meisje alleen toont, zoals hij haar idealiseert en de tweede, die de ont- ZONDAG 6 MEI 1951. HAARLEM. Ned, Hcrv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Ds. E. Pot. Avondgebed in de Consistoriekamer. Zondag. 10: Ds. E. Pot, H. Doop. 4: Consistoriekamer. Liturgische Dienst voor Doofstommen en Slechthoren den. 7: Dr. A J Rasker, Bevestiging Ouder lingen en Diakenen. Nieuwe Kerk. 10: Ds. G. J. Waardenburg, Noorderkerk. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. A. J. Raskér, H. Doop en Bevesti ging nieuwe lidmaten. Oosterkerk. 10: Ds. S. H. J. Voors. Kapel Sarepta. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. van Woerden. 10.45: Ds. J. Brons geest. Bakenesserkerk. 9.30: Kinderkerk. Dhr. A. J. van Houwelingen Rijkhoek. Diaconessenhuis. 4.30: Ds. de Klerk. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost. 10: Dhr. N. Groen. Centrum geen dienst. West. 10: Dhr. K. H Oosterhagen Ver. van Vrijz. Hervorm den, Jacobstraat 6. 10.30: Dr. A. van Biemen. Church of England. Sunday, May 6th, 3 p. m. at the Oud-Katholieke Kerk, Kinder huissingel: Evensong, Rev. Mossman. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. W. L. Tukker, Delft. Stads Evangelisatie Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: Is. Kuiper, Amersfoort. Woensdag 8: H. Schouten Sr., Leiden. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. 5: Dezelfde H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdbijeenkomst o.l.v. Theo Dikkes. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. Visser, Amsterdam. O. R. G. Centrum, Westerhout- park 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, Bakenessergracht 65. 9.30 en 5: Ds. F. J. Nijkamp. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. Oosterbaan. 19.30: Wijk- gebouw Oosterkerk a. d. Zomervaart Ds. Daalder. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. H erfst. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. A. Dondorp 5: Ds. J. A. van Ark el. Wilhelminakerk 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. G. Aalbersberg, van Zonnemaire. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Geref. Kerk. Begijnhofkapel 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Woensdag 8.30: Ds. M. Blok,: van Rotterdam. Oud-Geref. Gemeente, Ged. O. Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Christ. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst 7: Openluchtsamenkomst Ged. Oude Gracht 8: Verlossingssamenkomst. Leider: Majoor D. J. Korts. Donderdag 8: Heiligingsdienst. Baptistegemeente, Parkiaan 34. 9.30: Ds. J. W. Weenink. 5: Dezelfde. H. Avondmaal.. Gebouw „Salem", Bakenessergracht 65. 11: Zondagsschool.. 8: Jeugdsamenkomst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Ge meente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 maal en Predieatie. 19: Eredienst met Evan gelieprediking. Donderdag 20: Bijbellezing (in de voorzaal). Vrijdag 16.30: Kinderbij belklas. Christen Geloofsgemeenschap, ge bouw Rozenhage. 10: Opdrachtdienst en H. Avondmaal. Br. G. R. Klümper. Pinkster evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10: Sa menkomst. 7: Volle Evangelieprediking. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 12: Zondagssch. 8: Verlossingssamenkomst. Donderdag 8: Grote Verlossingssamen komst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Chris tian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zending- kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zendingge meente, Jaeobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging. Nassauplein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spi ritisten „Harmonia", Jansstr. 83. 10.30: Wij- dingsmorgen. Mevr. - D. Koelesmid-v. d- Staaij. Theologisch-Philosofisehe beschou wingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14 10: Openbare samenkomst. 7.30: Bijzondere samenkomst. Iedere avond kwart voor acht Bidstond. Gemeente Gods. Parklaan 21. 4 en 7.30: J. Jeeninga. Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet. 7: Dr. J. de Graaf, van Haarlem (C.) Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koch, H. Doop. Ned. Prot. Bond, Ber kenstraat 10. 10.30: Mw. Dr. A. Mankes-Zer- nicke. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gi deon", Achterweg 2 A. Zondag 2,30: Jeugd- flanellograaf bijeenkomst o.l.v. Mej. A. Punt uit Amsterdam van Bijbelclubbeweging. Zaterdag 12 Mei 2.30: KleutersbondA, o.l.v. Hr. E. Ketellapper. 4: Meisjes B en Jon- gensbond C, o.l.v. Hr. J. de Cock. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. A. Dondorp. Christ. nuchterende werkelijkheid weergeeft. Het vaardig opgebouwde scenario vindt een fel dramatisch slot, hetgeen tevens de climax is van een negativisme, dat de toeschouwer hier en daar alleen maar vermag te irriteren Verloren grenzen (City). Deze sublie me film, die op zeer verantwoorde wijze een beeld geeft van de rassen-discriminatie, c.q. net negervraagstuk in de Verenigde Staten, is reeds eerder in Haarlem vertoond en wij hebben er destijds een beschouwing aan ge wijd. Beatrice Pearson en Mel Ferrer ver vullen de hoofdrollen. Canada Lee is de beste man in deze rolprent, die werd geregisseerd door Alfred Werker en vervaardigd is naar een historisch verhaal van William L. White in „The Readers Digest". In het Spaarne Theater draaien twee spannende hoofdfilms „Van Moord be ticht" met William Marshall en Adele Mara, en „De man die zUn moordenaar zocht". Zondagmiddag is er een speciale cowboy film in kleuren. Een mooie opdracht Door Kerkvoogden der fraaie eeuwen oude kerk te Borculo is aan het glazeniers- echtpaar Johan en Femmy Schilt-Geesink te Overveen opdracht gegeven tot het ont werpen en uitvoeren van een gebrandschil derd raam in het Koor. Uitgebeeld zal v. or den Mattheus 17:1-8, de Verheerlijking op de Berg. Zo luas dan hun hondje weer veilig terug in kuis. Gelukkig maar want niemand wou dat aardige beestje meer missen! Toch had Krulletje soms ondeugende strekenzoals jonge hondjes dikwijls hebben. Dat kwam, omdat hij nog niet goed wist, wat een hond mag en wat hij niet mag. Soms probeerde hij te snoepen, maar dat leerden ze hem af. En soms ging hij er vandoor mei een sok of een schoen, en die probeerde hij dan met z'n scherpe tandjes uit elkaar te bijten! Maar dan kreeg Krulletje een paar flinke tikken, en zo leerde hij wel, daar af te blijven. Het gebeurde ook wel op een avond, dat Krulletje weer nergens te vinden was. Eerst dachten ze, dat hij weer naar buiten gelopen was, maar dat kon niet. Toen gingen ze hem overal in huis zoeken. En eindelijk, daar vond Bunkie de kleine boosdoener Die had zich lekkertjes opgerold onder de dekens van Bunkie's bed, en daar lag hij heerlijk te slapen! Maar dat mocht natuurlijk niét, en hij ging er subiet weer uit, naar z'n mandje in de keuken! Ook op straat moesten ze erg oppassen, want Krulletje vloog wel eens naar. de benen van een meneer. En ook dat mag 'n hondje niet doen! Stagnatie in tramverkeer met Zandvoort Tijdens het vrij hevige onweer van gis teravond is de bliksem ingeslagen op het tramviaduct bij de Leidsevaart. De voe dingskabels voor de bovenleiding, die over het viaduct liggen, werden vernield, waar door de bovenleiding tussen het viaduct en Zandvoort stroomloos werd. Na ander half uur hard werken was technisch pex-- soneel der N.Z.H.V.M. er in geslaagd een noodverbinding te maken, zodat de trams uit Haarlem tot Bentveld konden rijden. Tussen Bentveld en Zandvoort zijn de pas sagiers met autobussen vervoerd. In Bentveld is door blikseminslag schade aangericht aan het liehtnet en aan tele foonkabels. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Zondagsschool. 5: Kinderopen luchtsamenkomst (Zaanenbos). 7: Openluchtsamenkomst (Soendaplein). 8: Verlossingssamenkomst. Alles onder leiding van de luitenants de .Klark en v. d. Hoek. Donderdag 8: Lekespel „De profeet van Na zareth" door de zusters van de Gezinsbond. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Dienst in Amsterdam Kerkstraat 248: HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Bartlema, Jeugddienst. 19: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. 19: Ds. Bart lema. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. v. Nieu- wenhuijzen, Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Jeugdprédi- kante te Bilthoven. Geref. Kerk. Auly Ly ceum. 9: Ds. G. Aalbersbex-g, Zonnemaire. 5: Ds. P. de Ruig. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. L. Hoorweg. Camplaan 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Dr.. P. J. Richel. Geref. Kerk. Herenweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. Ch. de Beus. Religieuze Kring, Eiken laan 5. 10.30: Ds. E. H. Boer, Doopsgez. pred. te Koog a. d. Zaan. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. A. Oskamp, van Heemstede. 9: Jeugdkapel, 1216 jaar, „Maranatha", Don- kerelaan. 11.45: Zondagsschool. 5 j. e. o. „Jeugdhuis", Donkerelaan. 17: Radiokerk dienst, uitgezonden door het IKOR. Voor gangers: Dr. J. H. Stelma, Dr. Kwa Joe Liang, Ds. H. A. Visser en Dr. J. Lodder, Koorzang. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. C. P. F. Hoekema, Dg., Haarlem. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 3.30: Ds. W. Fijn van Draat. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez, H, Mis. Woensdagavond geen dienst. Soefi-Beweging, Aeacialaan 28. 11: Universele Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. E. Drost. 19.45: Zondagavondstilte voor Pro testant Overveen, voorafgegaan door Zang- dienst, aanvangende 19.15 uur in de kerk a. d. Ramplaan. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. E. de Jong. van Winterswijk. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. De Groot, Amsterdam. 11.45: Kinderkerk. 7: Ds. A. J. Kromhout. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. D. Zwart. Geref. Kerk (Art. 31). 11 en 5.30: Ds. A. R. Bosman, Gorinehem. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eerhard. H. Doop. 7: Bevrijdings-dankdienst Ds. Chr. Eerhard en Ds. S. L. Knottnerus, m. m. v. zangkoor. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. Pols. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Ger. Kerk (Art. 81) 10 en 7: Leesdienst. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk 10 en 3.30: Ds.. M. Ros NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp. 9.30: Ds. M. M. de Jong. 6.30: Ds. Saraber, van Zandvoört. Abbérics. 9.30f Ds. M. J. Kromhout van Halfweg. 6.30: Ds. M. M. de Jong. Bethel Kapel. 10: Dhr. P. N. de Vries, van Den Haag. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im manuëlkerk. 10: Ds. J. C. Meilink. 7: Ds. H. Tulp. Geloof- en Liefdekerk. 10: Ds. H. Tulp 7: Ds. J. C. Meilink. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds, P. Wax-menhoven. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C. Brörens. Ger. Kerk 10 en 3.30: Ds. Hoornstra van Hoofddorp. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. P. A. Tichelaar. Bevestiging ambtsdragers. H. Doop. 6.45—7: Zangdienst. Medewerking Ned. Herv. Kapelkoor. 7: Bijzondere dienst. Ds. J. C. Koningsberger, Amsterdam. „De Toorts" 10: Ds. J. Diepersloot, Rotterdam. „De Kapel" geen dienst. Jeugdhuis. 10: Jonge Jeugd Kerk. Dhr. A. Vennik, Driehuis. Me dewerking Jcugdkerkkoor. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. v. Dorp, em. H'stede. West. Kon. Emmaschooi, Raafstr. 9: Ds. G. H. v. d. Woord. 10.30: Dezelfde. H. Doop. 7: Ds E. Reeser. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 5: Ds. N. J. Cupido. Ned Prot. Bond. 10.15: Prof. Dr. G. Sevenster, van Leiden. Geref. Kerk 10 en 5: Dr. Ruys Jr. Geref. Kerk (Art. 31) 10 en 5: Ds. J. J. Ver leur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Dr. H. W. Eerland. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr., H. Doop. 7: Ds. G. de Ru, van Rotterdam. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. M. A„ Beek, van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter, H. Avond maal. 5: Dezelfde. H. Avondmaal en Dank zegging. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, ge bouw „Ons Huis", Dorpsplein. Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen. evangelist te Voor burg. Parochie H. Agatha. Gr. Krocht. H.H. Missen om 7, 8.30 en 10 de Hoogmis. 7 n.m. Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45. Agatha, 4 te Penang. Aldabi, 3 70 m. N. Fernando Noronha. Alkald, 3 130 in. NW. St. Paulsrocks. Armilla, 3 70 m. W. Anamba eil. Ariadne, 3 v. Genua n. Cartagena. Bandjermasin, 3 te Belawan. Baud. 3 v. Singapore n. Djakarta. Castor, 3 te Pointa Pierre. Chama, 4 te Cristobal verw. Cistula, 4 te Port Said. Clavella, 3 400 m. NO. Saba. Danae, pass. 2 Finisterre. Eendracht, 3 v Antwerpen n. Piraeus. Ena, 2 v. Aruba n. Gent. Felipes, 4 v. Pladju te Singapore verw. Gouwe. 7 te Libreville verw. Ganymedes, 3 v. Barranquilla n. Cristobal. Hector, 4 te Tel Aviv verw. Ilos. 3 in baai Port au Prince. Jupiter. 2 v. Piraeus n. Alexandrië. Katwijk, 2 te Huelva. Laurenskerk, 2 nog Accra. Loenerkerk, 3 nog te Bandarshapoer. Loppersum, 2 v. Piombino n. Sfax. Maas, 2 v. New Orleans n. Curasao. Maasland, 2 300 m. NW. Dakar. Marisa, 3 te Miri. Marpessa, 3 bij Malta. Musi, 3 te Poso. Nestor, 2 v. Valencia n. R'dam. Ondina, 3 v. Avonmouth n. Curagao. Plancius, 3 v. Djakarta n. Semarang. Polyphemus, 3 700 m. O.ZO. Sandyhook. Prins Alexander, 3 800 m. O. Cape Race. Prins MauritS, 3 130 m. W. Cape Wrath. Prins Willem II, 2 95 m. ZW. Nantucket. Papendrecht, 4 300 m. O.ZO Bermudas. Prins Joh. W. Friso, 3 110 m. O.ZO. Cape Race. Saroena, 3 v. Miri n. Pladju. Schie, 2 v. New Orleans te Laguaira. Sliedrecht, 3 v. Port Said. Stad Maastricht, 3 v. Savona n. Bona. Stad Schiedam, pass. 3 Majorca. Stanvac Bena'kat, 2 v. Saigon n. Haiphong. Stanvac Talang Akar, 2 n. Sungeigerong. Tasman, 5 te Hongkong verw. Tiberius, 2 te New York. Telamon, 4 v. New York n. Aruba. Van Riebeeek.'3 v. Makassar n. Ambon Waingapoe, 3 te Singapore. Wieldrecht, 3 te Abadaxi v. Bomba*-*. Zonnewijk, 2 600 m. W. Flores.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3