Over de woningbouw JUIST voor uw KIND Luxe Touringcars Kort en Bondig Amsterdamse Beurs HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De nieuwe gegevens Bouwen ïn cJe vrije sector Over boerderijen „Zwarte" bouwwerken Arbeidskrachten „De vreemde bezoeker" Fa F. J. Bouckaert en Zn Burgerlijke stand van Haarlem De Wederopbouwkampen „O bella Donna Lucia" of de nieuwe „Tante van Charlie" De heffing voor bestrijding der rundertuberculose Pianorecital Guy Baron Panama wordt bij decreet geregeerd 1 Besprekingen in Bonn Bezettingsstatuut wordt in een verdrag omgezet Russen wijzen het ontwerp verdrag voor Japan af Besprekingen van Grote Drie en Peking-China voorgesteld George Robert bespeelt het orgel in de Grote Kerk Grenscorrectie-wet De zaak-Bertha Hertogh voor de Bredase rechtbank Mari Andriessen maakt monument voor Suriname „3an van Dommelen" speelt „Aan d'oever van een snelle vliet" Bloemendaal Turnwedstrijden in het Openluchttheater Heemstede Ballonwedstrïjd 3an van Goyenstraat Heemsteedse Reddingsbrigade Zandvoort Aanbesteding aanleg Zuid-Boulevard SCHEEPVAART DINSDAG 8 MEI 1951 3 In Januari 1951 werden werken goedge keurd totaal bedrag van f 82.900.000. Voor December 1950 was het bedrag f 192.100.000. Dit betekent dus een belang de vermindering. Er werden in deze maanden respectievelijk 3251 en 8663 wo ningen goedgekeurd. Ook in dat aantal komt de vermindering sterk tot uiting. De prijs waarvoor in Januari 1951 ge gund werd was gemiddeld f 7790 per wo ning, tegen f 7020 in December. Deze cijfers demonstreren de stijging in bouw kosten, die na Januari opnieuw belangrijk de hoogte zijn ingegaan. Dit is jammer want de kosten van de woningbouw toonden tevoren geregeld nei ging tot dalen. In het 3de kwartaal van 1948 waren de kosten f 10.450, in het 3de kwartaal van 1949 f 9490 en in het 3de kwartaal van 1950 f 7970. In Januari 1951 kwamen 2910 woningen gereed. Het aantal woningen in uitvoering op het eind van Januari 1951 bedroeg 53.800 stuks, tegen 52.719 eind December 1950 en 38.744 eind December 1949. In 1950 werden in totaal 61.217 woningen in uitvoering genomen. In dezelfde periode van 1949 41.236. Hieruit blijkt, dat in 1950 met de bouw van bijna 20.000 woningen meer werd aangevangen dan in 1949. Wij wezen er reeds op dat aangenomen moet worden dat het resultaat van de wo ningbouw voor 1951 ongunstiger zal zijn. Van de 53.800 woningen die in Februari 1951 in uitvoering waren zijn er 9100 in Noordholland (3800 alleen in Amsterdam). Tot en met Februari 1951 werden in to taal 7865 duplex-woningwet-woningen goedgekeurd en aanbesteed. De extra-voor zieningen om deze woningen als duplex- woning geschikt, te maken vereisten een bedrag van f 6.556.039, hetgeen neerkomt op gemiddeld f834,per woning. Het voornemen was in 1951 5000 duplex- wohimgen te bouwen. Wegens de bouwstop werden in de vi-ije sector na 4 December 1950 tot en met Ja nuari 1951 slechts 7 woningen goedgekeurd. In Febr. 1951, toen de stopzetting was op- gegeheven, werden 1091 woningen goed gekeurd. In 1950 werden in totaal 8413 woningen goedgekeurd, met een gemiddelde classifi catie-inhoud van 365 m3. In de oorlog werden 7700 boerderijen verwoest. Er zijn noodvoorzieningen ge troffen, als zodanig zijn 4563 woningen en 6150 stallen gebouwd. Er zijn 2481 complete boerderijen en 692 gedeelten van zo'n boerderij gebouwd. In de maand Februari 1951 zond het Bu reau Justitiële Bouwcontröle 7 processen- verbaal btereffende zonder goedkeuring gebouwde werken aan de Justitie toe. Voorts werden door opsporingsambte naren van genoemd bureau 8 rapporten opgemaakt. Met deze 15 opgespoorde clandestiene bouwwerken was een totaal bedrag van f 641:290,gemoeid. Eind Januari 1951 stonden bij de Ar- beidsbureaux 20915 werkloze bouwvakar beiders ingeschreven. Daaronder waren 6363 grondwerkers, 2053 timmerlieden, 1060 metselaars, 366 betonwerkers, 542 stucadoors, 1326 opperlieden, 29 granito- werkers, 6483 schilders. Het aantal werke lijke schilders is in verhouding zeer groot. Amateurtoneel Maandagavond gaf de katholieke ge mengde toneelvereniging „St. Genesius" onder regie van de heer J. H. W. Kraay in de Haarlemse Schouwburg een opvoe ring van het uit 1924 daterende stuk „De vreemde bezoeker" door Alberto Casella, m de Amerikaanse bewerking van Walter Ferris, vertaald door W. Vogt. Verleden jaar heeft de Avro er ter gelegenheid van netzilvei-en jubileum enkele voorstellingen van gegeven met Vera Bondam en Paul steenbergen in de voornaamste rollen, kort voor de oorlog verscheen er ook een filmversie van onder de titel „De dood neemt vacantie" met een bijzonder de aandacht trekkende creatie van Frederick March. Daar St. Genesius met deze vertoning aeelnam aan de toneelwedstrijd voor Haar lemse amateurs, uitgeschreven door de rederijkerskamer „Alberdingk Thijm", moeten wij ons oordeel over deze ongetwij feld indrukwekkende onderneming nog enkele weken opschorten. De uitspraak van Qe jury wordt eind Mei bekend gemaakt. De voornaamste medespelenden waren ftet Kooiman, Ans Caspers, Jules van der eldt, Corrie Boonman-Smits, Gé van Kes- sel en Gerda Elferink. ADVERTENTIE Een verstandig bestuur bestelt vroegtijdig zijn bij ROZENSTRAAT 9 TEL. 19992 HAARLEM, 7 Mei 1951 ONDERTROUWD: 7 Mei, J. van den Hoff en W. Arends. UEKUWD: 7 Mei, J. Griek en N. Reinalda. BEVALLEN van een zoon: 2 Mei, A. M. van Peijl—Lüneberger; 4 Mei, C. P. Meijer kerkman; W. Kiekensvan Beelen; 5 Mei, ae Jonge—van der Walle; J. M. Bouma Uasman; 6 Mei, J. van Servellen—Vlot; R. iwderpeltVeenendaal; M. P. A. Loerakker 7*w>eks; M. A. RosierWijnands; 7 Mei, W. OerlemansKroonsberg; R. T. K. Ent- noven—Mitter; C. J. ten Have—Althuis; P. Beukers—Moerkerk; M. L. Smithuis Oebecker. BEVALLEN van een dochter: 5 Mei, F. W. «s Boer—Loois; J. M. Rompelman—de Vries; W. F. L. M. HackenitzSchnitger; C. n Brouwer—Ruifrok; M. C. J. Dekkers— «lellaart; 7 Mei, J. Koppen—Haagsma; A. M. J/yippersvan Delden. OVERLEDEN: 4 Mei, J. A. Steffers, 41 j„ van Zeggelenstraat; 5 Mei, J. M. Bakker, 18 iKamperlaanP. PiggeBecker, 59 j., funropsu-aac; S. C. Weddelink, 82 j., Kle- jmparkweg; M. E. Giesbers—Nies, 72 j., «hoterweg; 6 Mei, J. Valk, 71 j„ Zijlweg; Burning, 84 j., Westerhoutpark. Ditzelfde verschijnsel doet zich ook in Haarlem voor. Nederland heeft 105 kampen die gemaakt zijn om arbeiders die bij de Wederopbouw werken te huisvesten. De opnemings capaciteit daarvan is 12.539 man. Maar er zijn thans niet meer dan 48 van deze kam pen in gebruik voor de Wederopbouw. Er zijn 3244 man in ondergebracht, waarvan 2857 arbeiders die ingedeeld zijn bij de D.U.W. en de D.L.H. Zeven kampen worden ter beschikking gesteld van Binnenlandse Zaken voor het onderbrengen van gerepatrieerden. In 50 andere kampen, die slechts tijdelijk daar voor ter beschikking gesteld zijn, werden ook gerepatrieerden onderdak gebracht, ca. De vijftiende eeuwse St. Jacobstoren in Den Haag zal grondig gerestaureerd worden. Het steeds toenemende verkeer heeft teza men met de trillingen van het klokkenspel scheurvorming in het torenlichaam ver oorzaakt. Men wil nu o.m. de zware giet ijzeren torenspits weer door een houten, zoals er vroeger een de toren bekroonde, vervangen. Dit werk dat naar schatting 1.000.000 gulden gaat kosten en vijf jaar zal duren, zal een gewichtsbesparing van 80.000 kilo opleveren. De maquette van de nieuwe toren. De donateurs van de personeelsvereni ging „Ontspanning na arbeid", die Zater dagavond in gebouw „St. Bavo" de verlei ding van Lunapark en openluchtconcerten konden weerstaan, zullen dit besluit waar schijnlijk geen moment hebben betreurd, want er is zo gelachen dat niet alleen de bezoekers, maar ook de décors van vreug de schudden. Dit behoeft geen enkele ver wondering te wekken als men weet dat de keuze gevallen was op „O, bella Donna Lucia!", de door Rosita Peters bewerkte klucht „De tante van Charlie" van Bran don Thomas. Dit dwaze geval heeft reeds een eerbiedwaardige staat van dienst en vermaakte in meer dan een halve eeuw ontelbare toeschouwers in biina alle theaters van de wereld. Toen dit stuk, voor zover het Nederland betreft, in de vergetelheid dreigde te verzinken, zorgde deze bewerking voor een nieuwe triomf tocht bij het amateurtoneel en wij vrezen deze zonderlinge tante, met haar groc- stem en bizarre toiletten, die zeker niet aan het brein van Fath of Dior ontsproten zijn, nog menigmaal te ontmoeten. Overi gens is deze keuze voor een vereniging, welke geen hogere aspiraties kent dan haar leden een avond van daverend ple zier te bezorgen, in alle opzichten te ver klaren, want het succes van deze non- sensikale historie staat door de vele zotte situaties reeds bijvoorbaat vast. Ook de werkende leden van „Ontspan ning na arbeid" bekommerden zich weinig om de normen van het toneelspel. Zij chargeerden er op los dat het een lieve lust was. Af en toe wierpen zij er, aan gemoedigd door de lachsalvo's uit de zaal, nog een lustig schepje op en het had ons in het minst niet verwonderd als sommige spelers zich ten slotte op hun handen had den voortbewogen. Vooral de Spettique van Herman Souverein was niet om aan te zien van overdrijving, terwijl ook René Veenendaal, die overigens lang geen on verdienstelijke typering gaf van de rood harige bediende Brasset, om dezelfde re den veel van deze goede indruk bedierf. Het studententrio van Vaal Smit,. Piet Souverein en Martien Langeveld was le vendig genoeg om alle perikelen het hoofd te bieden, waarbij de laatste, die behalve de rol van de zotte tante ook de regie op zjjn schouders genomen had, uiteraard het meeste succes behaalde. Met een mar kante kolonel Chesney van Jaap van Montfoort en de dames Bakker-Wigcherink, Brouwer, Nelly van Loon en Suzan de Groot werden de bezetting voltooid, het doel bereikt en het publiek tot langdurige bij val gedwongen. Afhankelijk van een besluit van de mi nister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening kunnen binnen afzienbare tijd verordeningen van de Bedrijfschappen voor Zuivel en voor Vee en Vlees tegemoet worden gezien welke betrekking hebben op de landelijke bestrijding van runder tuberculose. Per jaar zal door het rijk uit tegen waardefondsen van de Marshall-hulp tien millioen gulden beschikbaar worden ge steld. De veehouderij zal landelijk eenzelfde bedrag bijeen brengen. De bedrijfsgemeenschappen hebben in samenwerking met andere organisaties thans ontwerp-verordeningen voor de hef fingen gemaakt. In Zeeland en op de eilan den zal de heffing 4.per koe bedragen. Voor andere gebieden is een kwartje per 100 kilogram melk vastgesteld. De Engelse pianist Guy Baron geeft de ze week recitals te Haarlem, Leiden en Delft en begon hiermee op Maandagavond in de Tuinzaal van het Concertgebouw te Haarlem. Ik moet eerlijk bekennen dat ik van Guy Baron nog nooit gehoord had, hoewel hij als „vermaard" pianist werd aangekondigd en toch eigenlijk niet meer tot de jongere generatie behoort. Maar dit zegt tenslotte niets, want ik wil niet de pretentie hebben alle podiumhelden, die tegenwoordig furore maken, te kunnen op sommen; hun aantal is zo groot dat de ene naam de andere uit het geheugen ver dringt. Bovendien kan de vermaardheid plaatselijk zijn. Hoe weinig weten wij van het muziekleven in Engeland en weder kerig: hoe weinig weten zij daar van het onze? Zouden zij daar een Willem Andries- sen, een Cor de Groot, een Alice Heksch, een Theo van der Pas, een Hans Henke- mans ,een Theo Bruins en zoveel anderen van de onzen kennen? Ik geloof het niet, alhoewel zij op internationaal peil bij de eerste klasse kunnen worden ingedeeld. Met alle respect voor de technische han digheid, die Guy Baron op zijn recital de monstreerde, kan ik zijn spel toch in de verste verte niet op het niveau klasseren, waarop het werkelijk enige vermaardheid aan zijn naam zou kunnen verlenen. Dit spel is hard en droog, slordig en ruw, met nu en dan uitbarstingen die onevenwich tigheid verraden. De poëtische zin van deze pianist is zeer gering ontwikkeld. Hij geeft wel sentiment, maar dat is nog geen poëzie; daartoe schijnt hij niet fijn genoeg besnaard te zijn. En was het spel dan nog maar doorzichtig en correct; doch een zeer slordig pedaalgebruik (zelfs de slot-accoor- den blijven onbestemd doorklinken) is oor zaak dat het notenbeeld vaak troebel is. Tot de prestaties die nog het best te aan vaarden waren, behoorden een Nocturne en twee Mazurka's van Chopin. De „Chro matische Fantasie en Fuga" van Bach klonk alleen maar irriterend stroef en „l'Isle joyeuse" van Debussy ruw, de „Nocturne" in Es van Fauré sentimenteel en „Carnaval" van Schumann geestloos en vol wisselvalligheden. Guy Baron liet ons kennis maken met Zeven Préludes van zijn landgenoot S. Bate, die een meer artistieke interpretatie behoeven om er een oordeel over te kun nen vormen. Voorzover zij berekend zijn op virtuositeit kon de vertolker er wellicht in voldoen, maar voor wat ze misschien tot kunst in hogere betekenis maakt, bleven zij voor ons een raadsel. De slotsom van onze ervaringen op dit recital is, dat Guy Baron techniek genoeg bezit om een goed pianist te wezen, maar dat hij de artistieke gaven mist om het werkelijk te zijn. JOS. DE KLERK PANAMA. (United Press). Het Pana mese kabinet heeft gisteravond het parle ment ontbonden, de constitutie van 1946 herroepen en bekend gemaakt dat bij decreet zal worden geregeerd om het land te beschermen tegen het communisme. Het besluit van de regering werd be kend gemaakt in een radiouitzending door de minister van Justitie Jose Clement de Obaldia. Hij zei dat de constitutie van 1946 „de staat niet de passende hulpbronnen ver strekt om hem in staat te stellen snel en doeltreffend zijn internationale verplich tingen na te komen en bij te dragen tot de defensie van het Panama Kanaal en het Westelijk halfrond, met het oog op de huidige wereldcrisis". De Obaldia voegde hieraan toe, dat de communisten de veiligheid van het land ernstig bedreigen. De minister doelde hierbij op de re cente bank-crisis, veroorzaakt door een run op de door de regering gesteunde Panamese spaarbank en volgens de rege ring ontketend door de oppositie om de regering in discrediet te brengen. In ver band met de run op de bank werden ten minste drie personen neergeschoten en werden ongeveer 25 anderen, waaronder twee voormalige presidenten van Panama, gearresteerd. Donderdag zullen te Bonn besprekingen beginnen tussen het West-Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken en de geallieerde Hoge Commissie over een omzetting van het bezettingsstatuut in een verdrag tus sen West-Duitsland en de Westerse gealli eerden. Bij de besprekingen zouden ook grens problemen, zoals de toekomstige status van het Saargebied, behandeld worden. Hoofdpunten van het overleg zijn: 1. Een overeenkomst betreffende het blijven van Westelijke troepen in West- Duitsland voor de verdediging van Europa; 2. Het vervangen van de bezettingskósten (dit jaar ruim 5,5 milliard gulden) door „veiligheidskosten" en de vervanging van de Britse, Amerikaanse en Franse Hoge Commissies door ambassades. MOSKOU. (Reuter). De Sovjet-Unie heeft het Amerikaanse ontwerp voor een vredesverdrag met Japan van de hand ge wezen en geëist, dat de Chinese volksrepu bliek deel zal nemen aan een viermogend- hedenconferentie voor de opstelling van een vredesverdrag. De Sovjet-Unie stelt thans een bijeen komst van de ministers van buitenlandse zaken van de Sovjet-Unie, de V.S., de Chinese Volksrepubliek en Groot-Brittan- nië in Juni of Juli voor. Het te bespreken verdrag zou de volgen de punten moeten bevatten: beperking van de Japanse strijdmacht, terugtrekken van alle buitenlandse troepen binnen een jaar na de ondertekening van het verdrag en gezamenlijk ijveren voor de toelating van Japan tot de UNO. In de nota wordt voorts gezegd, dat de V.S. Japan voor andere doeleinden gebrui ken dan die, welke zijn neergelegd in de documenten betreffende de overgave van Japan namelijk, aldus de nota, als basis voor gewapende interventie op Korea. De eerste reacties uit Londen, Washing ton en Parijs wijzen er op, dat het Westen zal voortgaan met zijn plannen voor een Japans vredesverdrag, ondanks de Russi sche afwijzing van het Westelijk ontwerp. In Franse kringen beschouwt men het Sovjet-voorstel als een nieuwe poging om de Westelijke bondgenoten te yerdelen. Donderdagmiddag van drie tot vier uur bespeelt George Robert het orgel van de Grote Kerk Het programma, dat hij zal uit voeren bevat de volgende werken; Deux points d' orgue en triple van Pérotin le grand; Benedictus, Elévation, Agnus Dei en Amen van F. Couperin; Suite du deuxième ton van L. N. Clérembault; Prélude, fugue et variation van César Franck en Choral van J. Jongen. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de vervanging van het Grenscorrectiebesluit 1949 door een Grens- correctiewet verklaart de regering: Hoewel niet gezegd kan worden, dat de bevolking in haar geheel de gebiedsovergang toe juicht, schikt zij zich zo goed mogelijk in hetgeen is geschied en ontwikkelt zich de aanpassing aan de nieuwe verhoudingen op zakelijk bevredigende wijze. Naar het oordeel der regering kan in re delijkheid niet verwacht worden, dat van Nederlandse zijde nu reeds een einde zou zijn gemaakt aan de toestand van materieel verval, waarin de toegevoegde gebieden in het algemeen verkeerden. Naar het oordeel der regering is het ver wijt, dat zij zou hebben nagelaten, de open bare voorzieningen althans min of meer op Nederlands peil te brengen, en dat haar houding in deze onzeker en schriel zou zijn, stellig misplaatst. De regering streeft er naar, binnen de grenzen, die ten deze ge steld moeten worden, te doen wat in haar vermogen ligt om de achterstand der cor- rectiegebieden op te heffen. Voor de pensioenen zal een regeling wor den getroffen ten einde te voorkomen, dat betrokkenen als gevolg van toekenning van pensioen over hun Duitse en Nederlandse diensttijd afzonderlijk in een ongunstiger positie zouden komen te verkeren dan wanneer zij onafgebroken in dienst van één werkgever werkzaam zouden zijn geweest. De Bredase rechtbank heeft heden het proces behandeld van de Staat der Neder landen tegen Bertha Hertogh en Mansoer Adabi, de 22-jarige onderwijzer te Singa pore, aan wie Bertha Hertogh door haar Maleise pleegmoeder was uitgehuwelijkt. Geen van beide gedaagden was versche nen. De Staat had hen gedagvaard, aangezien het huwelijk tussen hen nietig is, omdat Bertha niet de bij artikel 86 van het Bur gerlijk Wetboek vereiste leeftijd had be reikt. Mr. J. Toxopeus verzocht als vertegen woordiger van mr. W. A. J. van den Hurk, procureur van de Staat der Nederlanden, het op 1 Augustus 1950 tussen gedaagden voltrokken huwelijk nietig te verklaren. De rechtbank zal over 8 dagen uitspraak doen. De te Haarlem woonachtige beeldhou wer Mari Andriessen heeft van de rege ring opdracht gekregen een monument te vervaardigen, dat door Nederland als blijk van waardering voor de bijdragen in en na de oorlog aan Suriname geschonken zal worden. De kunstenaar is geheel vrij in de keuze van zijn onderwerp. De moge lijkheid is zeker niet uitgesloten dat hij deze zomer een bezoek aan Paramaribo zal brengen om zich nader op de hoogte te stellen van de voorwaarden waaraan het monument zal moeten voldoen. Op een persconferentie ter gelegenheid van zijn bezoek aan de Nederlandse Antillen heeft de staatssecretaris voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, de heer L. Göt- zen, in Suriname reeds mededeling van deze voorgenomen schenking gedaan. De beeldhouwer Albert Termote kreeg een dergelijke opdracht voor een monument, dat in Willemstad op Curaeao geplaatst zal worden. Deze Haagse kunstenaar heeft zich reeds ter plaatse georiënteerd. Over de tijd waarop deze beelden gereed zul len komen is nog niets te zeggen. Dinsdag 8 Mei speelt de bekende Sant- poortse toneelvereniging „Jan van Domme len" in de Weyman een stuk van Esther McCracken: „Aan d'oever van een snelle vliet". In het Openlucht-theater te Bloemendaal organiseert de Kennemer Turnkring ter ge legenheid van zijn veertig-jarig jubileum op Tweede Pinksterdag nationale vereni gingswedstrijden, waaraan door verenigings- ploegen uit alle delen van het land zal wor den deelgenomen. Vooral voor de rhythmisehe oefeningen en de moderne vrouwengymnastiek is de in schrijving zeer groot. Niet alleen verenigingen uit Kennemer- land maar ook uit Friesland, Gelderland, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht zullen aan de wedstrijden deel nemen. Bij regenweer zullen de wedstrijden in het Krelagehuis aan de Leidsevaart te Haar lem worden gehouden. Zij beginnen 's mor gens om half tien en zullen de gehele dag in beslag nemen. De door de winkeliers in de Jan v. Goyen straat gehouden ballonwedstrijd, ten bate van de Haak-in-actie heeft f 160,55 opgebracht. Onder voorzitterschap van de heer H. Hessels kwam Maandagavond de Heem- steedse Reddingsbrigade in het dansinstituut van de heer v. d. Moolen bijeen. Dank werd gebracht aan mevrouw v. AsseltVerspoor die wegens vertrek als lid heeft bedankt. Vervolgens kwam het zomerprogramma aan de orde. De bondskampioenschappen zullen op 1 Juli te Vught worden gehouden en Heemstede zal daaraan deelnemen. Op 28 Juli zal in de v. Merlenvaart een wedstrijd in gekleed zwemmen worden gehouden over een afstand van 500 meter. De oefenavonden zullen op 21 Mei be ginnen. Van de jeugdafdeling had de voorzitter grote verwachtingen omdat onder de jonge ren veel belangstelling bestaat voor reddend zwemmen. De verkiezingen voor twee bestuursleden hadden tot resultaat dat gekozen werden mejuffrouw D. van 't Zelfde en de heer W. Davelaar, die beiden hun benoeming aan namen. Na het officiële gedeelte werd de avond verder op gezellige wijze doorgebracht met een spelletje kien en een. dansje. Burgemeester en wethouders van Zand voort hebben vanmorgen ten raadhuize de bestrating in Plan Zeereep Zuid en Zuid- reep Midden, gelegen tussen de Hogeweg en het Zuidelijke einde van de Boulevard Paulus Loos, met bijkomende werkzaam heden aanbesteed. Door Publieke Werken was het werk geschat op f 57.400. Er waren achttien inschrijfsters, waar van de firma T. Bakker en Zoon uit Hil versum met f 86.882 de hoogste was. De firma J. Smit en Co. uit Amsterdam was met f 51.385 de laagste. De gunning is aan gehouden. Aagtedijk, 6 te Antwerpen. Aludra, 5 v. Las Palmas. Alwaki, 5 dwars Baliia. Amsteldiik, 6 v. R'dam n. Mexico. Amstelkcrk, 5 v. Dakar n. Plymouth. Andijk, 7 te R'dam v. Havanna. Annenkerk, 6 te Melbourne. Arnedijk, pass. 5 Azoren. Abbedijks 6 te Victoria. Akkrumdijk, 7 te Mombassa. Alioth, 6 v. Victoria n. Antwerpen. Almkerk, 6 v. Singapore n. Port Swettenham. Alphard. 6 te Bahia. Alpherat. pass. 6 Lands End. Alwaki, 7 te Rio de Janeiro. Ampenan, 7 v. Balikpapan te Makassar. Amsteldijk, 6 te Antwerpen. Arundo, 6 dwars Wight. Axeldiik, 6 te New York v. R'dam. Aardijk, 5 te Galveston. Alphacca, 7 te New York. Arkeldijk, pass. 6 Vlissingen V. Antw. Asturias, 6 dwars Elba Cape. Averdijk, 5 v. New York n. R'dam. Amstelveen, 5 v. Galveston n. Nederland. Alblasserdijk, 5 150 m. ZO. Bermudas. Aldegonde, 5 v. Pladju n. Bangkok. Alkaid, 5 100 m. ZW. Fernando Noronha. Agatha, 7 te Singapore. Alhena, pass. 6 Cuxhaven. Abbekerk, pass. 7 Gibraltar n. Duinkerken. Alamak, 8 te Madras. Alcyone, 7 v. Bombay n. Karachi. Aldabi, 7 te Rio de Janeiro. Alnati, 7 Fernando Noronha n. Las Palmas. Altair, 7 v. Puerto Alegre n. Rio Grande. Aagtekerk, 8 rede Vlissingen geankerd. Aalsum, 7 te R'dam v. Caibarien. Alchiba, pass. 7 Las Palmas n. Le Havre. Algenib, 8 v. Norfolk n. R'dam. Arendskerk, 7 te Singapore. Bengkalis, pass. 6 Cape Comorin. Biitar, 5 te Antwerpen v. R'dam. Boskoop, 6 te Port au Prince. Blommersdijk, 5 te New York. Bonaire, 6 te A.dam v. Antw. Bandjermasin, 5 rede Medan. Batoela, 5 v. Makassar n. Ambon. Bacchus, 6 te Puerto Plata v. Trinidad. Baarn, 7 dwars Punta del Gada. Biscaye, 8 te Djakarta v. R'dam. Borneo, pass. 6 Kp. Guardafui. Bali. pass. 7 Kp. St. Vincent. Breda, 8 v. Valparaiso te San Antonio. Caltex Delft, 7 te R'dam verw. Caltex The Hague, 6 dwars Lissabon. Caltex Utrecht, pass. 6 Malta. Ceram, 6 v. Spez. Congostroom, 7 v. Accra te Lagos. Castel Bianco, 6 te Quebec. Cistula, 5 v. Suez. Cleodora, 6 v. Balikpapan te Tarakan. Clavella, 6 1000 m. ZW. Flores. Corilla, 5 v. Stanlow n. Mena el Ahmadi. Caltex Leiden, 8 te R'dam. Caltex Nederland, pass. 7 Kp. St. Vincent. Casablanca, 6 v. Colombo n. Singapore. Cheshire, pass. 7 Minicoy. Chama, 7 dwars Nicaragua. Cottica, 8 v. Trinidad n. Paramaribo. Danae, 6 te R'dam. Duivendijk, G te R'dam v. Antwerpen. Drente, 8 te Gasan. Diemerdijk, 8 v. Vancouver n. Portland. Esso Den Haag, 4 v. Aruba n. R'dam. Eemland, 6 v. A'dam n. Z. Amerika. Eimina, 5 v. A'dam n. Hamburg. Eendracht, 5 170 m. ZW. Ouessant. Enggano, -6 v. Hamburg n. Antwerpen. Etrema, 7 te Soerabaja. Eemdijk, 6 te Mobile. Friesland, 5 v. Dublin n. Setubal. Fairsea, verm. 10 v. Semarang n. A'dam. Gaasterland, 6 te Itaja. Gaasterkerk, 5 v. Durban n. Lorenzo Marques. Ganymedes, 5 v. Balbao n. Manta. Grootekerk, 7 te Hamburg. Gooiland, 8 te Las Palmas verw. Garoet, 10 9 u. Hoek van Holland verw. Grote Beer, pass. 7 Algiers. Hestia, 7 te Le Havre. Hercules, 5 v. A'dam n. Hamburg. Hermes, 7 te A'dam v. Hamburg. Haarlem, 6 te R'dam v. Antw. Hydra, 8 te Benuventura. Hecuba, 7 te Trinidad. Hoogkerk, 6 te Dar es Salaam. Ittersum, 6 te R'dam v. Mobile. Indrapoera, paas. 6 21 u. Ouessant. Ino, 4 v. Kingston n. Puerti Cabezas. Jupiter, 6 v. Alexar.drië. Joh. v. Oldenbarnevelt, 7 v. Sydney n. Soerabaja Jagersfontein, 7 v. Teneriffe n. Kaapstad. Kertosono, 6 v. Aden n. Belawan. Kota Gede, 4 te Belawan. Kota Agoeng, 6 v. Singap. n. Port Swettenham. Keilehaven, 5 v. Lagos te Landana. Karossa, 6 te Medan. Karsik, 6 te Soerabaja. Kota Baroe, 6 nog te Khorramshar. Kedoe, pass. 7 Perim. Kota Inten, pass. 7 ten Noorden Soembawa. Katwijk, 5 v. Huelva n. R'dam 12 verw. Laagkerk, 5 v. Chittagon n. Bombay. Larenberg, 5 te Savon v. R'dam. Leuvekerk, pass. 5 Muscat. Lombok, 7 v. Bombay te Karachi Loppersum, 5 te Sfax v. Piombino. Loenerkerk, 5 nog te Bandarshapoer. Luna, pass. 5 ten Zuiden Kreta. Linge, pass. 6 Cherbourg. Loosdrecht, 6 v. R'dam te Hamburg. Laurenskerk, 8 v. Accra te Lagos. Lindekerk, 7 te Rastanura. Leerdam, 7 v. Newport News n. New York. Lieve Vrouwekerk, pass. 8 Ouessant n. Antw. Lawak, 3 v. Los Angeles te San Francisco. Mataram, 6 v. Semarang te Soerabaja. Molenkerk, 5 v. Genua n. Marseille. Maaskerk, pass. 6 Kan. eil. Malea, 6 dwars Kp. Trafalgar. Mapia, 5 te A'dam. Maasland, 6 120 m. NW. Las Palmas. Marisa, 6 v. Miri n. Singapore. Mitra, 6 te Massawa v. Bombay. Murena, pass. 6 Aden. Musi, 7 te Menado. Mariekerk, 7 v. Colombo n. Melbourne. Meerkerk, 8 te Fremantle. Muiderkerk, pas. 7 Ouessant. Noordam, 5 v. New York n. R'dam. Nieuw Holland, 4 v. Sydney n. Makassar. Notos, 5 te New York. Nieuw Amsterdam, 8 ca. 16 u. v. R'da. n. New York. Overy'sel, 6 te R'dam. Oranjestad, 5 te Amsterdam. Ootmarsum, 6 300 m. Z. Bermudas. Ophir, 7 te Belawan. Ovula, pass. 6 Str. Soenda. Parkhaven, 5 v. R'dam n. Spezia. Prins Philips Willem, 5 n. St. Johns. Prins Willem III, 6 te Montreal. Phrontis, 4 te Belawan. Plancius, 7 v. Buleleng te Makassar. Prins Maurits 6 860 m. O.NO. E'elh Isle. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Ned. 1947 89% 8914 A. K. U 169% 16914 Lever Brothers 227)4 221% Philips Gloeil. 255 257 Kon. Petroleum 297 297 A'dam Rubber 119 117% Holl. Amer. Lijn 174 174 Ned. Scheepv.Unie 150 15014 H. V. A. 125 12514 100 100 Amsterd. Bank 163K 16314 Rotterd. Bank 168% 16814 Twentse Bank 167 167 Anaconda Copper 46 gl 4514 Bethlehem Steel 6114 60'/, Republic Steel 47 Uw 4614 59 5914 Tidewater 39% 39 48% 4814 BINNENLAND In het retraitehuis der Paters Redemp toristen te Glanerbrug, dat als verblijfplaats voor Ambonese gezinnen is ingericht, is een geval van paratyphus geconstateerd. Generaal Bruce Matthews, bij de be vrijding van Groningen commandant van de tweede Canadese infanteriedivisie, brengt thans met zijn vrouw een bezoek aan de stad en provincie Groningen. Het stoffelijk overschot van W. Th. de Booy die Zondag op het Utrechtse station om het leven kwam, zal met militaire eer begraven worden. Hij was aspirant reserve officier van de Koninklijke Marine. De om gekomene is een zoon van kapitein ter zee O. de Booy, commandant van de onderzee- dienst te Rotterdam. Te Rotterdam zou Maandag de verko- ping geschieden van de inventaris van het Beursrestaurant, die in beslag was genomen na een vonnis van de kantonrechter. Een tiental kellners van het bedrijf meende een loonvordering op de directie te hebben. De verkoping ging echter niet door, daar de vordering was betaald. De Kamers van Koophandel in Drente, Groningen, Friesland en Overijsel hebben geprotesteerd tegen plannen van het mi nisterie van Economische Zaken om aardgas uit Drente en Overijsel aan Utrecht en Am sterdam te leveren. De Kamers zijn van mening, dat dit gas ten goede moet komen aan de industrieën in het Noord-Oosten van het land. Op het landgoed Heyendaal te Nijme gen is de eerste steen gelegd voor het eerste voorlopige gebouw van de medische faculteit der R.K. universiteit te Nijmegen. De „Vereniging tot Bevordering van de Studie van het Frans" heeft vernomen dat er plannen zouden bestaan om aan de rijks universiteit te Groningen de leerstoel voor Franse taalkunde en het lectoraat in de Franse letterkunde op te heffen. In een brief aan minister Rutten heeft de vereniging tegen dit voornemen geprotesteerd. Aan de jaarbeurs te Toronto, in Canada, welke van 28 Mei—8 Juni zal worden gehou den, zal ook door Nederlandse firma's wor den deelgenomen, Vooral de Nederlandse textielinzending zal omvangrijk zijn. Een der grootste Nederlandse wolspinnerijen zal op deze beurs uitkomen met nieuwe, goedkopere garens. Deze bestaan uit wol en lanital. In vorige jaren is op de begroting van Onderwijs een subsidie van f 2000 uitgetrok ken voor het verkeersonderwijs.. Op grond van de belangrijke uitbreiding der werk zaamheden van het Vex-bond voor Veilig Ver keer en het grote belang voor onderwijs en opvoeding van het werk van dit verbond stelt de minister van Onderwijs thans voor een subsidie van f5000 te verlenen. Tjjdens het wereldpetrol eumcongres, dat van 28 Mei tot 6 Juni in Den Haag wordt gehouden, zal een rijdende vatenfabriek van de N.V. Van Leer te Scheveningen worden opgesteld. Van 31 Mei af zal men deze fa- bi-iek. die tot heden slechts in Parijs en Lon den te zien is geweest, kunnen bezichtigen. HAARLEM EN OMGEVING De wethouder van Onderwijs en Kunst zaken der gemeente Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, zal morgen, Woensdag, geen spreekuur houden. De Rijkspolitie te Roermond heeft de 36-jarige stoker J. G. S. gearresteerd, als verdacht van verduistering van een dames fiets en diefstal van een colbertjasje, een gouden vulpen en een paar glacé handschoe nen. S. die deze feiten in December van het vorig jaar in Haarlem gepleegd zou hebben, is overgebracht naar het bureau van politie in de Smedestraat en daar opgesloten. De wethouder van Onderwijs der ge meente Heemstede, de heer H. J. W. B. Disselkoen, zal morgen, Woensdag, geen spreekuur houden. ADVERTENTIE Kunt u toch beter iets meer betalen U heeft dan ook betere modellen, grotere zomen, speciale kinderdessins, terwijl het verschil in geld mini maal is. Wij hebben een mooie sortering in: JURKJES BLAZERS DUBB. WINDJACKS met capuchon JONGENSPAKJES PULLOVERS VESTJES BROEKJES SKISOKJES in wit en gekleurd. Anigiag 19-Hiwita-Ttf. 21413 Pygmalion, 7 930 m. NO. Saba. Prins Alexander, 8 te Quebec verw. Prins Willem v. Oranje, 7 te Antwerpen. Prins Willem IV, 7 v. Chicago n. Montreal. Raki, 5 te Bitung. Ridderkerk, 7 te R'dam. Roebiah, 7 te Makassar verw. Roepat, 5 v. Genua. Rossum, 6 te R'dam v. Setubal. Radja, 6 te Belawan. Rempang, 6 te Alexandrië. Ruys, 7 te Singapore. Rijnland, 6 v. Santos n. Rio de Janeiro. Rotula, pass. 5 Kp. St. Vincent. Reyniersz, 6 v. Menadot n. Toltoli. Rondo, 8 v. Singapore te Rangoon. Rotti, 7 rede Amoerang. Rijn, 8 v. Huelva te Sluiskil verw. Riouw, pass. 7 Pantellaria n. Beyrouth. Saparoea, 5 v. Bandarshapoer n. Khorramshar. Stad Arnhem, 7 te R'dam v. Bona. Stad Haarlem, 5 te R'dam. Straat Soenda, 6 te Mombassa. Sumatra, 6 v. Singapore te Djakarta. Sarangan, 6 v. Singapore n. Penang. Skaubryn, pass. 6 Gibraltar. Soestdijk, pass. 6 Ceylon. Singkep, 6 te A'dam v. Antwerpen. Stad Vlaardingen, 7 te Vlaardingen. Stad Alkmaar, 5 v. Narvik n. Emden. Stad Maassluis, pass. 5 Dover. Stad Maastricht, 5 v. Savona te Bona. Stanvac Djirak, 5 n. Sungeigerong. Stanvae Talang Akar, 6 te Tj. Uban. Saroena, 6 te Pladju v. Miri. Schie, 6 te Puerto Cabello. Stad Dordrecht, pass. 6 Pantellaria. Swartehondt, 7 v. Djakarta te Soerabaja. Schiedijk, pass. 7 Acapulco. Sloterdijk, 7 te Suez. Sommelsdijk, 7 v. Havanna n. Vera Cruz. Tarakan, pass. 5 Ceylon n. Belawan. Taria, 6 v. R'dam n. Mena el Ahmadi. Titus, 5 v. R'dam. Tomini, pass. 5 Malta. Teucer, 7 te Suez verw. Tero, 6 v. St. Vincent n. Kp. Verd. eiL Ternate, pass. 6 Perim. Tamo, 6 v. Vlissingen n. Buenos Aires. Tankhaven I, 6 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Tankhaven II. 6 te Palembang. Tankhaven III, v. Tj. Uban te Sungeigerong. Tjiwangi, 6 n. Singapore en Kongkong. Tiberius, 6 v. New York n. Inagua. Tosari, vertr. 8 v. R'dam n. Hamburg. Talisse, 9 te Colombo verw. Tawali, 7 v. Penang n. Singapore. Themisto, 7 v. Belfast n. Hampton Itoads. Trompenberg, 7 v. R'dam n. Houston. Utrecht, 5 v. Tacoma n. Kaapstad. Volendam, 6 te R'dam v. Quebec. Van Riebeeck, 5 v. Ambon n. Sorong. Van Riemsdijk, 5 v. Soerabaja n. Semarang. Venus, 5 v. Limsol n. Lattakia. Veendam, 8 te New York v. R'dam. Wieldrecht, 5 v. Abadan n. Kaapstad. Waterland, 5 n. Rio de Janeiro. Willemstad, 5 v. Maracaibo n. Kingston. Westland, 7 te A'dam. Winsum, 5 v. Abidjan n. Kablnda. IJsel, 7 v. Maracaibo te Bachaquero. Zeeland, 6 v. Dublin te Nantes. Zonnewijk, pass. 7 Bermudas.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7