f 79.- MOTORCARRIER EEN GOEDE RAAD TAPyTHUIS H. OMiKI MEUBELFABRIEK Wat moet ik doen f 975.- 3333 x per uur Amsterdamse Beurs AANGEBODEN N.v.Stoutenbeek Dèt gebeurt Zuiver Wollen Holtapkarpetten Meisjes, vraagt ge: Voor ongehuwde dames tot 35 jaar Seizoen-verkoopster gevr. aankomende modiste MAANDAG 21 MEI 1931 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COTJRANT Ewoud de Kat exposeert bij Boskamp in Overveen Ernstige aanrijding: motorrijder zwaar gewond Binnenkort overleg over orkestsubsidies Voorbarig gerucht Heemstede Ernstig verkeersongeval Bloemendaal Eerste zomerse Zondag bracht grote drukte in Bloemendaal Zandvoort Auto op overweg door tram aangereden SCHEEPVAART wegens overcompleet BESCHAAFDE VERKOOPSTER AANK. VERKOOPSTER Het lijkt fantastisch... toch is het waar! GOUDVISSEN W. I. ZOMERDIJK nette winkelbediende LEERLINGEN EN AANK. MEISJES GEVRAAGD VR. ADMINISTRATIEVE KRACHT Gevraagd BEKWAAM RIJWIELHERSTELLER BEKWAME BROODBAKKER BROODVERKOPER GEVRAAGD 0 Een nieuwe visie Onder grote belangstelling werd Zater dagmiddag bij de firma Boskamp in Over veen een expositie .geopend van schilde rijen van Ewoud de Kat en meubelen van C. de Jong. De architect H. W. van Kempen hield een beschouwing over de tentoongestelde meubelen, waarin ihi.j de combinatie de jong, de Kat en Boskamp een drie-een- heid'noemde. De heer P. C. J. Reyne sprak tenslotte uitvoerig over het werk van Ewoud de Kat en wees op de sterke ver andering die in de laatste jaren bij deze schilder heeft plaats gehad. Daarbij her innerde spreker aan de vorige expositie in 1946, toen het diepe gevoel voor Walche ren de boventoon voerde. „Landschap met molen" door Ewoud de Kat De ongeveer vijftig schilderijen, die Ewoud de Kat in de toonzalen Boskamp te Overveen exposeert, zijn ontstaan na enige reizen in Frankrijk in de jaren 1947 tot 1951. Zij getuigen van een sterke ont wikkeling, van een vitale verjonging van deze zo vormbewuste kunstenaar. Het vroegere werk was zwaar geladen, dik in de verf, soms ietwat melancholiek.De nieuwe Franse periode vertoont sterke cerebrale kanten, die echter niet het die pere gevoel doden. Sentiment en visie zijn bij De Kat vooruit gegaan. Het is altijd een goed teken als de groei v®i een kun stenaar in de aesthetische vormen kan worden geconstateerd. Dan ontstaat er verband met de grote voorgangers öf met tijdgenoten. De namen, die ons herhaalde lijk in de gedachten kwamen, waren Franz Mare (18801936) en Paul Cézanne, maar ook zonder die steun zijn de werken van De Kat analyseerbaar. Zijn uitgangspunt is een schijnbaar geïsoleerd gebruik van lijn en kleur. De lijn is,géén contour, géén omtreksbeschrijving meer, doch wordt een vrije arabeske, die zelfstandig naast de kleur spanningen vertoont door ingenieuze constructie. Tegenover die loszwervende lineaire elementen krijgt dan de kleur óók een grote mate van zelfbewustheid, van autonomie. De sterk contrasterende prille kleuren zijn niet meer in de eerste plaats kleuren „aan de dingen": het worden meer absolute kleuren. De verhouding van het lijn-elemeht tot het kleur-element geeft een eerste houvast aan de beschouwer. Bij voorbeeld is in „L'isle joyeuse" de kleur sterker geaccentueerd dan de arabeske: twee polen die men óók bij Debussy vindt- Zeer vormbewust is De Kat óók bij. .zijn opvattingen ten aanzien van het „vlak" èn ten aanzien van het „onderwerp". Dit laat ste laat hij nooit schieten, hetgeen hem weerhoudt naar het kamp van Kandinsky over te gaan. De Kat omspeelt steeds het „onderwerp", omdat hij daarin, als in een motief, een grote mate van menselijkheid weet vast te houden. In zijn opvatting ten aanzien van het „vlak" is De Kat een echte aanhanger van Cézanne, niet omdat hij diens Zuid-Franse onderwerpen slapjes copiëert, maar omdat hij Cézanne's diepere vormenspraak heeft doorgrond. Bij het werk van De Kat is er een constante bewe ging (door de kleuren veroorzaakt) ten afzien van het „vlak". Er zijn kleuren die naar de beschouwer, naar het vlak, toekomen en andere die naar de achter grond gaan, van het vlak af. In deze op vatting betekent een woord als „décoratief" niet een bekleding van een voorwerp of een wand: het wil uitsluitend aanduiden dat het voorgestelde, dat de kleuren èn de Hjnen op dat imaginaire „vlak" liggen. Dan begrijpt men Cézanne's zogenaamd „onjuis te" perspectieven van tafels en stoelen be ter: hij wil als bij een gobelin alles in één vlak projecteren en klapt zijn tafels van achter omhoog, dus naar het ,vlak" toe. Het werk van Ewoud de Kat bezit nog vele andere schoonheden. Zijn „Bomen rond Verlaine" zijn gekleurd alsof het bloemen waren: het gehele werkje heeft de gevoelstoon van een ode. In het „Stilleven" (herinnering .aan 's kunstenaars moeder) werden eenvoudige voorwerpen als in het tijdeloze geplaatst, evenals in „Chartres" dat bovendien nog iets cubistisch heeft. Bijzonder karakteristiek voor het streven van De Kat is zijn „Landschap met molen", waarin niet alléén de bomen het lineaire dragen, want óók in de kleuren vormt zich, onder andere, een expressieve driehoek waarbij de wieken van de schematisch aangegeven molen de top accentueren. Even speels is het Bloemstilleven met de kleurballen der ranonkels die als een vuur werk door de lucht schijnen te gaan, maar het vlak toe en er van af. De tentoonstelling blijft nog tot 16 Juni geopend. H. SCHMIDT DÉGENER Zaterdagmiddag omstreeks half zes heeft er in de Dorpsstraat te Castricum een ern stige aanrijding plaats gehad. De bestuurder van een personen-auto komende uit de richting Alkmaar wilde de Cieweg inrijden, toen uit Beverwijk een snel rijdend motorrijwiel naderde. De mo torrijder uit Den Haag met zijn echtgenote OP de duo kon niet tijdig stoppen, probeer de voor langs de auto te komen, maar vloog tegen de winkelpui van de firma Wederpelt aan, op de hoek Cieweg-Dorps- straat. De motorrijder bleef zwaar gewond aan beide benen liggen en zal waarschijn lijk zijn rechterbeen geheel moeten missen. Z'jn echtgenote werd van de duo afge- slingerd en kreeg een lichte hersenschud ding en enkele schaafwonden, en de be stuurder van de auto kwam met de schrik vrij. Dr. H. J. van Nievelt verleende de eer ste hulp in samenwerking met de plaatse- bjke E.H.B.O., maar het duurde nog drie kwartier voordat een ziekenauto uit Alk maar arriveerde en de motorrijder op ad vies van dr. Van Nievelt naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar kon worden ver voerd. Eens te meer is gebleken dat een gemeentelijke ziekenauto geen weelde zou tiia, In „Het Parool" van Zaterdag wordt in een bericht over de kunstsubsidies door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen onder meer gezegd: „Het lijkt ons niet uitgesloten dat, indien er van bezuiniging sprake zal moeten zijn, de klap in de hoek van de Haarlemse Orkestver eniging zal vallen. In ieder geval zal op heffing van een der orkesten grotere acti viteit van de andere, met zich mede moeten brengen". Als antwoord op onze informatie omtrent de juistheid van dit vermoeden, deelde secretaris-generaal mr. J. H. Reinink ons mede dat deze gevolgtrekking wel bijzon der voorbarig genoemd moet worden. Er is nog geen enkel besluit gevallen. Wel be staat er een groot aantal plannen, waaruit nog een keuze zal worden gedaan, echter pas na een bespreking ten departemente met de wethouders van de grote gemeen ten. Dit overleg, waaruit de definitieve regeling voor het volgende seizoen zal voortvloeien, moet nog plaats hebben. De Haarlemse wethouder D. J. A. Geluk verklaarde inderdaad een toezegging tot nader overleg ontvangen te hebben. Het Haarlemse gemeentebestuur zal alles in het werk stellen om te voorkomen dat de re geringssubsidie zou worden ingetrokken, op grond'van de overweging dat het orkest niet gemist kan worden. Tevens zal naar voren worden gebracht dat er stappen worden ondernomen die zouden kunnen leiden tot de vorming van een te Haarlem gevestigd provinciaal orkest, waarbij dus ook andere plaatsen in Noordholland, waar de H.O.V. haar concerten geeft, in de verantwoordelijkheid delen. Het is eigenlijk onvoldoende dat deze gemeenten alleen een garnatie geven voor bepaalde concerten, in plaats van er aan mede te werken het bestaan van het orkest door een algemene steunverlening te verzekeren. Eén opheffing van het orkest zou het einde, van het muziekleven in Haarlem betekenen. Voor de mensen die het kunnen betalen, bestaat de gelegenheid in Am sterdam concerten bij te wonen, als zij er tenminste in slagen daar plaatsen voor te krijgen, maar het grootste deel van de be langstellenden zal deze extra-uitgave niet kunnen opbrengen. In het bijzonder zou de opheffing van het orkest een juist de laat ste tijd in omvang en betekenis steeds be langrijker wordend cultureel werk afsnij den: de concerten voor de leden van vak verenigingen en voor de schoolgaande jeugd. Naar vei-luidt zou het ministerie van Onderwijs, Kunsten en. Wetenschappen het bezuinigingsplan ten dele baseren op de gedachte dat het orkest, dat geen subsidie meer zal krijgen, omgevormd kan worden tot een begeleidingsorkest, speciaal ten dienste van de koren. Volgens de dirigent Toon Verhey stuit dit echter op onover komelijk technische bezwaren, die voor namelijk de toch reeds ongunstige verhou ding van strijkers en blazers betreffen. Zaterdagmiddag te ongeveer twee uur wilde de heer N. uit Haarlem, komend per fiets van de Bronsteeweg nabij de Blauwe Brug de, weg. oversteken. Op dit ogenblik kwam uit de richting Haarlem een auto bus van de firma Maarse Kroon. De wielrijder wilde nog voor de bus overste ken, doch toen hij bemerkte dat het niet meer ging, probeerde hij nog te keren. De fietser werd echter door de autobus gegre pen en over de weg geslingerd, waardoor zijn linkerbeen brak en hij enige ernstige hoofdwonden opliep. Per ziekenauto werd hij naar hét St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem vervoerd. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in naar de oorzaak van het ongeval. Bij informatie in het ziekenhuis deelde men ons hedenmorgen mee dat .de toestand van het slachtoffer nog zorgelijk is. Gisteren op de eerste waarlijk zomerse vrije dag sinds Hemelvaartsdag hebben talrijken verkwikking gezocht en gevonden in een zonnebad aan het strand van Bloe mendaal. Eindeloze files fietsen en motor rijtuigen trokken reeds in de vroege mor genuren langs de Zeeweg strandwaarts, waar de post van de Bloemendaalse Red dingsbrigade hoewel nog niet officiëel geopend in enkele gevallen alweer eer ste hulp moest verlenen. De strandpachters en de rijwielstalling aan de „kop" van de Zeeweg deden goede zaken. Er waren er ook, die het niet zo ver van huis zochten. Zo bezochten enige duizen den mensen het Openluchttheater te Bloe mendaal, waaruit .blijkt dat deze .unieke Bloemendaalse attractie zich nog steeds in zeer grote belangstelling mag verheugen. Zondagmorgen omstreeks elf uur is op de overweg aan de Kostverlorenstraat een Zweedse auto door een tram, die uit de richting Haarlem kwam, aangereden. Vermoedelijk was de Zweedse automobi list verblind door de felle zon en heeft hij het rode waarschuwingslicht niet op gemerkt. De auto werd ernstig beschadigd, maar de inzittenden kregen geen letsel. Slotkuers Openings Vrijdag koersen 3-3Ned. 1947 89l/ie 89/, A. K. U 170 171 Lever Brothers 226 227 Philips Gloeil. 248 252 Kon. Petroleum 300 299/ A'dam Rubber 114/ 114 Holl. Amer, Lijn 174 174 Ned. Scheepv.Unie 1533d» 153 H. V. A 124 125/ Deli Mij 101 99/ Amsterd. Bank 156/ 156/ Rotterd. Bank 159/, 159/ Twentse Bank 159% 159/ Anaconda Copper 47 45/ Bethlehem Steel 59 58 Republic Steel 46/ 45/ Shell Union 61% 61/ Tidewater 4016 38/ U, S. Steel aa*-* 48% 46/ Aalsum, pass. 18 ter hoogte v. Djedda. Alioth, pass. 18 Madeira n. Antw. Amstelstad, 19 te Port Soedan. Aideramin, 18 v. Montevideo n. Dakar. Almdijk, 19 te R'darn v. New Orleans. Amstelpark, 18 te Rotterdam. Alblasserdijk, 19 te Antwerpen. Alwaki, 18 v. New York te Buenos Aires. Amstelveen. 18 400 m. NW. Flores. Arnedijk, 17 v. New Orleans te Houston. Andijk, 18 240 m. W. Scilly's. Armilla, 18 v. Singapore n. Saigon. Axeldijk, 18 200 m. Z. Sable eil. Aagtedijk, 19 v. New York n. R'dam. Aardijk, pass. 19 Abaco Bahamas. Abbekerk, 20 te New York v. Buenos Aires. Alcyone, 21 te Suez. Algenib, pass. 19 Scilly's. Alnati, 20 te Antwerpen. Altair, 21 te Victoria verw. Alphard, pass. 19 Bonavista. Aludra, 19 te Santos Amstelvaart, pass. Scilly's. Arendsdijk, 19 v. Buenos Aires n. Montevideo. Arendskerk, 20 v. Singapore te Hongkong. Alioth, pass. 21 Pinisterre n. Antwerpen. Ariadne, 19 te R'dam, Arunda, 20 bij Kp. Magdalena. Alphacca, 18 v. Port of Spain. Aagtekerk, 19 v. Antwerpen. Alchiba, 20 te A'dam v. W. Afrika. Algenib, 21 te R'dam verw. Billiton, 19 te Bona. Britsum, 18 v. Port Said. Baarn, 18 v. Curacao n. Aruba. Bantam, 18 te Djakarta. Borneo, 19 v. Genua. B'ewean, 18 150 m. O. Dondrahead. Beverwijk, 18 dwars Oran. Blijdendijk, 18 600 m. O.t.Z. Cape Race. Bontekoe, 18 v. Soerabaja n. Djaxarta. Bengkalis. 20 op rede Belawan. Billiton, 20 v. Bona n. Port Said. Breda,, 19 v. Huasco te Antafagasta. Bonaire, 19 v. Madeira n. Barbados. Baarn, 21 te Cristobal verw. Bennekom, 21 v. Antofagasta te Valparaiso. Blitar, 21 6 u. v. Southampton. Boissevain, 17 te Buenos Aires v. Japan. Bloemfontein, 20 te Lorenzo Marques. Cottica, 18 v. Pta del Gada n. Plymouth. Cistula, 18 v. Abadan n. Cochin. Clavella, 18 v. Malta. Castor, 18 300 m. NW. Trinidad. Caltex Delft, pass. 20 ten Z. Kreta. Caltex Leiden. 20 v. Sidon n. R'dam. Caltex The Hague, 20 te Sidon. Caltex Nederland, pass. 19 Finisterre. Caltex Pernis, pass. 19 Pantelaria. Caltex Utrecht, 21 te R'dam v. Sidon. Casablanca, 23 aldaar verw. Celebes, 20 v. Djakarta rede Semarang. Ceram, 21 v. Karachi te Bombay. Chama, 16 v. Los Angeles n. Yokohama. Cheshire, 19 ten Z. Gavdo eil. bij Kreta. Dalerdijk, 18 v. Bremen n. Antwerpen. Duivendrecht, 18 95 m. Z. Freetown Danae, 18 v. Lissabon n. Tanger. Diemerdijk, 20 v. Los Angeles n. San Francisco. Delft. 20 v. A'dam n. Hamburg. Elmina, 18 v. Antwerpen n. Bordeaux. Ena, 20 v. Aruba te Terneuzen verw. Edam,'18 te Boston. Eemland, 18 600 m. N.NO. St. Paulsrock. Eemdijk, 19 v. Galveston n. R'dam. Enggano, pass. 21 Gibraltar n. Marseille. Esso Den Haag, 19 v. R'dam n. Aruba. Esso Rotterdam 21 te R'dam. Farmsum, 18 v. Montreal n. Nederland. Friesland, 19 v. Makassar n. Balikpapan. Fairsea, 20 bij Kaap Guardafui. Gaasterland, 19 te Ilheos verw. Garoet, 18 v. R'dam n. Liverpool. Gadilla, 18 .900 m. NO. Sombrero. Gouwe, 20 v. Libreville n. Monrovia. Gooiland, 20 v. A'dam n. Hamburg. Grootekerk, 19 v. A'dam Beira. Gaasterkerk. 19 v. Beira n. A'dam. Kecuba, 18 te Brighton Trinidad. Hera. 19 v. Cartagena n. Cristobal. Hersilia, 18 te R'dam. Heelsum, 18 v. Charleston n. Le Havre. Haarlem, 13 200 m. N.NO. Fayal. Heemskerk, 19 v. Melkbourne n. R'dam. Helena, pass. 19 San Miguel. Hoogkerk, 21 te Durban. Hercules, 19 v. R'dam. Hydra, 21 te Barranquilla. Uos, pass. 19 Kp. Hatteras. Indrapoera, 21 in Suezkanaal. Jagersfontein, 19 te Kaapstad. Jupiter, pass. 18 Gibraltar n. Londen. Japara, 20 v. Padan n. Belawan. Kedoe, pas. 18 Pantellaria. Kieldrecht, 13 v. Port Said. Kota Agoeng, 19 rede Belawan. Kota Baroe. 20 te Bombay v. New York. Kota Inten 21 te Djakarta. Laagkerk, 19" v. Bombay te Karachi. Lieve Vrouwekerk, 19 v. R'dam n. Hamburg. Linge, 21 Sluiskil verw. Loppersum, 20 15 u. te Vlaardingen verw. Leersum, 18 420 m. N.NO. Bermudas. Luttekerk, 18 120 m. NO. Str. Messina. Larenberg, pass. 20 Finisterre. Lekkerkerk, 20 v. Madras. Limburg, 19 v. Penang n. Singapore. Lombok, 21 te Bombay. Lutterkerk, 21 te Alexandrië. Lawak, 19 v. Vancouver te Astoria. Leuvekerk, 20 dwars Tunis. Loppersum, 20 te R'dam. Luna, 20 te R'dam. Leerdam, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Langlee Scott, 21 v. v. Hongkong. Mariekerk. 21 te Melbourne verw. Maas, 17 Punta Cardon n. Laguaira. Malea, pass. 18 360 m. W.t. N. Tristan da Cunha. Marisa, 18 70 m. Z. Tanimbar. Marpessa, 18 540 m. NO. Fayal. Meerkerk, 18 200 m. O. Diegogarcia. Mentor, 19 te Burriana. Metula, 18 200 m. O.ZO. Cayenne. Maashaven, 20 te Montevideo. Muiderkerk, pass. 20 Perim. Marken, verm. 24 v. Camden n. R'dam of A'dam. Meliskerk, 19 v. R'dam n. Calcutta. Madoera, 19 v. A'dam n. New Orlean. Molenkerk, 21 te A'dam v. Abalan. Nestor, 19 v. R'dam. Noordam, pass. 20 Scilly's. Omala, pass. 18 Ouessant. Ophir, 18 v. Djakarta n. Singapore. Oranjestad, 18 840 m. W.NW. Madeira. Oberon, 18 v. Carupano n. Cape Haitie. Orestes, 19 te Trinidad. Oranje, pass. 20 Perim. Ootmarsum, 17 v. New Orleans te Houston. Oranje Fontein, 20 te Antwerpen. Prins Willem II, 18 720 m. O.t.Z. Cape Race. Prins W. v. Oranje, 18 960 m. O.NO. Cape Race. Papendrecht, 18 420 m. W.t.Z. Bermudas. Perna, pass. 18 Minicoy. Poelau Laut, 19 v. Port Said n. Belawan. Polydorus, 19 v. Soerabaja n. Pladju. Prins Alexander, pass. 21 Belle Isle. Prins Johan W. Friso, 20 te Bremen. Prins Maurits, 15 v. Montreal n. Grote meren. Prins Willem IV. pass. 20 Fame Point. Prins Frederik Willem, 19 n. Montreal. Raki, 18 v. Makassar n. Djakarta. Riouw, pass. 18 Aden n. Bahrein. Rijnland, 18 bij Fernando Noronha. Rotula, 18 200 m. ZW. Fayal. Rempang, pass. 20 Guardafui. Ridderkerk. 20 te Genua. Rondo, v. Singapore n, Pankalpinang. Ruys, 22 te Hongkong verw. Rijnkerk, pass. 20 St. Paulsrock. Salland, 18 v. Montevideo n. Santos. Singkep, pass. 18 Malta. Soestdijk, 19 v. Port Swettenham te Singapore. Saroena, 18 v. Pladju n. Soerabaja. Scherpendrecht, 18 420 m. NW. Flores. Sloterdijk, 18 200 m. W.t.Z. Fayal. Stanvac Djirak, 18 120 m. N. Singapore. Stanvac Alang Akar, 21 te Sungeigerong verw. Schie, 18 180 m. ZO. Trinidad. Sliedrecht, 28 te Mena el Ahmadi verw. Stad Alkmaar, verm. 21 n. Vlaardingen. Stad Maastricht, 19 te IJmuiden. Stad Arnhem, pass. 18 Gibraltar. Stad Vlaardingen, pass. 19 Svinoy. Stad Leiden, 18 960 m. W.ZW. Flores. Stad Haarlem, 20 te Spzia v. R'dam. Stad Schiedam, pass. 20 Kp. St. Vincent. Stad Breda, 21 v. Honoloeloe. Stad Dordrecht, 22 2 u. Hoek v. Holland verw. Stad Maassluis, verm. 22 v. Vlaardingen. Salatiga, 20 te Madras. Samarinda. 19 v. Penang n. Bassein. Sibajak, 19 v. Suez. Sumatra, 21 v. Balikpapan te Manilla. Slamat, 19 v. New Orleans n. New T^jrk. Sommelsdijk, 20 v. Vera Cruz n. Tampico. Schiedijk, 20 v. San Francisco n. Vancouver. Salawati, 19 te A'dam v. Djakarta. Straat Soenda, 18 Mombassa rede. Talise, 18 v. Djibouti n. Port Said. Tamo, pass. 18 Fernando Noronha. Taria, 19 v. Suez. Tiba, 18 150 m. Z. St. Paulsrock. Tjitjalengka, 19 v. Soerabaja te Makassar. Themisto, 21 te Baltimore verw. Tasman, 16 v. Soerabaja te Yokohama. Telamon, 18 n. Puerto Plata. Tabian, 20 v. Rangoon n. Belawan. Tawali, 20 v. Singapore te Djakarta. Tegelberg, 20 v. Hongkong te Manilla. Teiresias, 20 te Balikpapan. Tibia. 20 v. Stockholm n. Mena el Ahmadi. Tabinta, 19 v. Djakarta n. Penang. Ternate, 26 8 u. té Hoek van Holland verw. Tomini, pass. 19 23 u. Perim. Trompenberg, pass. 19 Bermudas. Utrecht, 16 n. San Francisco. Van Riebeeck, 18 v. Semarang. Venus, 18 v. Iraklion n. Calamata. Veendam, 21 6.50 u. v. Southampa n. Le Havre. Volendam, 20 780 m. O.NO. Cape Rase. Westland, 18 v. Las Palmas n. Santos. Winsum, 18 rede Landana. Waikelo, 18 240 m. N.NW. Banka. Woensdrecht, 18 n. Suez. Waterland, 20 te Rio Grande. Wieldrecht, 21 te Kaapstad. Winterswijk, 20 te Napels v. R'dam. Weltevreden, 19 v. Balikpapan n. Siam. Westerdam, 19 v. New York n. R'dam. Willemstad, 18 840 m. NO. Barbados. Zeeland, 21 v. New Orleans te Charleston. Zijpenberg, 20 te Pepel v. R'dam. KLEINE VAART Arnoudspolder, 20 v. Oporto te Antw. verw. Birmingham. 18 v. Dover n. Nyborg. Bernisse, 19 v. Bilbao te R'dam vetw. Bree Helle, 19 v. Antw. te Hamburg. Casana, pass. 18 Brunsbuttel. Depa, 18 v. Antwerpen te Bristol. Elisabeth, 19 v. Londen n. Caen. Echo, 19 te A'dam verw. Schepen met passagiers, emigranten en repatriërenden. Strathaird, 31 te Sydney verw. Strathnaver, 14 Juni te Sydney verw. Oranje, 31 te A'dam verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 23 te Djakarta verw., verm. 24 v. Djakarta n. A'dam aank. ca. 18 Juni. Groöte Beer, verm. 26 v. A'dam n. Sydney al waar 29 Juni verw., verm. 30 Juni v. Sydney n. Djakarta vanwaar ca. 25 Juli n. A'dam. Zuiderkruis, verm. eind Juli v. R'dam naar Quebec. Cheshire, alwaar 23 verw. Fairsea, 5 Juni te A'dam verw. Cameronia, verm. 20 of 21 Juni v. Djakarta n. R'dam alwaar ca. 19 Juli verw. Sibajak, 15 Juni te Sydney vérw., verm. 1 Juli v. Djakarta n. R'dam. Willem Ruys. verm. 25 v. R'dam n. Djakarta alwaar 15 Juni verw. Goya, verm. 18 v. Djakarta n. R'dam alwaar 13 Juni verw. Kota Inten. verm. 25 v. Djakarta n. R'dam. al waar 21 Juni verw. Nieuw Amsterdam, 18 v. New York n. R'dam, alwaar 26 verw. Volendam, 25 te Quebec verw. Noordam, 19 v. R'dam n. New York alwaar 28 verwacht. Westerdam, verm. 19 v. New York n. R'dam, al waar 28 verwacht. Alblasserdijk, 20 te R'dam verw.. Alwaki, 20 te Buenos Aires verw. Aagtekerk, 22 te R'dam verw. Heemskerk, verm. 20 te Melbourne. Molenkerk, verm. 20 te R'dam. Alamak, verm. 23 v. Calcutta n. R'dam. Meliskerk, verm. 19 v. R'dam n. Calcutta. Madoera, verm. 19 v. A'dam n. New Orleans. Hersilia, 18 te A'dam. 10 maanden gebruikt en in staat van nieuw. Prijs incl. accessoires Houtplein 10. Haarlem. N.V. H. J. LAMP, Barteljorisstraat 18, Haarlem vraagt liefst voor direct: leeftijd ca. 2226 jaar en idem ca. 18—20 jaar. Aanmelden: Woensdag tot 's avonds 9 uur; terwijl ook schriftelijke sollicitaties worden tegemoetgezien. w Als U twee passen maakt, heeft elke schoen éénmaal gebogen. Loopt U een uur, dan buigt een schoen duizenden keren. DIT BUIGEN BRENGT BARSTEN, tenzij het (zo dureleer dagelijks wordt „gevoed" met Erdal. De zorgvuldige combinatie van edele wassoorten houdt het bovenleer soepel, barstvrij en glanzend. Poets en spaar met Erdal! Verkrijgbaar in de kleuren: zwartdonker-, middel- en licht bruin, wit en oxblood. LET OP DIE GROTE DOOS VAN 28 CENT E 452 't Voordeligst kopen doet U NU, in 't naseizoen. Wij hebben van onze Voorjaarscampagne overgehouden een kleine partij SCHAGCHEL STRAAT 19 (b. d. Anegang) HAARLEM - Tel. 14762 - UTRECHT. Iedere dag geopend van 10—12 en 2—6 u. in diverse patronen, afm. 200 x 290 cm (12/4) DINSDAG betaalt U voor deze kwaliteits karpetten geen 110.doch slechts Verkoop zolang de voorraad strekt NATUURLIJK BIJ: TT" --.-- levert op maandelijkse af lossing Huiskamers in Eng., blank, mah., goth. Slaapk. Salons, Bedden, Karpetten, enz. Zonder borgen. Brieven onder no. 7700 of tel. 18840. Wij hebben heden ontvangen grote GOUDVISSEN voor de vijver. GED. OUDE GRACHT 62 Haarlem. Tel. 11269. Gevraagd: leeftijd tot 23 jaar. Chr. Pe tersen, Gen. Cronjéstr. 6. 99 Ons grote Textielbedrijf biedt U vele soorten werk. Zodra U de school hebt verlaten kunt U geplaatst wor den en werkt ge bij ons met voldoening in een nette omgeving. is er speciaal werk, dat ook speciaal wordt beloond; eventueel opname in pensioenfonds. Ook enkele gehuwde dames kunnen voor een volledige dagtaak in aanmerking komen. Twijfelt niet, maar komt naar Mevr. Lindeman, Sant poorterstraat 18,-nabij Verspronckweg, dagelijks van 4 uur tot half 8, die gaarne alle gewenste inlich tingen geeft. Aanmelden: Eerste Haarlemsche Stoomwasserij, Kamper singel 58, Haarlem. DAMESHOEDEN liefst met het vak bekend. Aanmelden Dinsdag 11—1 u. CAPRICE, Gr. Houtstr. 69, Hrl. BOEKHANDEL vraagt, z.m. voor direct, een in staat zelfstandig te werken. Met de hand geschr. brie ven met vermelding van alle voor de eerste beoordeling nodige gegevens worden ten spoedigste ingewacht onder no. 7698 aan het bureau van dit blad. MODES. kan direct geplaatst worden Aanmelden tussen 18 en 19 uur Maison „Henriette", Gr. Houtstraat 116. Haarlem. GEVRAAGD Gevraagd: flinke zelfst. hulp in de huishouding in klein gezin zonder kinde ren te A'hout, v. d. e. n. goed kunn. koken en werken. Aanmelden na tel afspraak. Tel. K 2500-26046; geheel zelfstandig kunnende werken. CHR. PETERSEN, Gen. Cronjéstraat 6, Haarlem. VERMAAT's BAKKERIJEN, Paul Krugerkade 31, vragen voor direct een (leeftijd niet boven 30 jaar). Aanmelden Dinsdag tussen 3.30 en 4.30 uur. voor luxe brood- en banketbakkerij. Zij, die over goede verkoopkracht en over bijverdienste beschikken, gelieven te reflecteren met vermelding van laatste werkkring en leeftijd onder no. 7703 aan het bureau yan dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3