fa. B. ENGELENBERG Geheime opdracht I Clowntje Kiek Kort en Bondig VOLKSWAGENS HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Verrassende overwinning van Concordia op Turnlust Van Est dit jaar tweede in Bordeaux—Parijs „De Tien" besloot feestweek met vrolijke avond in HKB „Eén dag Khalif" Een schooldag te Haarlem Nieuwe strandpost der reddingsbrigade geopend De jeugdbibliotheek te Haarlem Telegram aan staatssecretaris van verontruste zangers Uitstel van eerste oefening voor studenten mei Mascoile r gaat-ie goed! LOCOMOTIEF RIJWIELEN MAANDAG 28 MEI 1951 De wedstrijden van Hollandia Nederlandse ploegen in België „TENCOUNEUfVT Carbotine ^.Voor de kinderen Prof. B. J. Alfrink coadjutor van Kardinaal De Jong De heer Van Kessel Woensdag vijf-en-dertig jaar afslager ADVERTENTIE Handbal De tweede promotie-hoofdklassewedstrijd op het EDO-terrein heeft Concordia een prachtige en zeer verdiende 11—4 zege ge bracht. Vooral in de eerste helft was het tempo zeer hoog. Willinge opende voor Con cordia de score, kort daarop gevolgd door de Haagse gelijkmaker. Nederkoorn, Stuy en Hoepman gaven Concordia een voorsprong, doch Turnlust vocht op practhige wijze door, wat in een tweede doelpunt resulteerde. Doelman Van Atem excelleerde door onder andere twee dertien-meter-worpen te stop pen. Aan de andere kant moest zijn collega voor de rust de bal nog twee keer uit het net halen. Na de pauze ging Turnlust in het offensief en scoorde twee doelpunten, waarna Neder koorn een prachtig aangegeven bal in het doel wierp. Het tempo daalde enigszins en Turnlust gaf zich eindelijk gewonnen. Stuy bekroonde drie Haarlemse aanvallen met succes en Nederkoorn zorgde voor het elfde doelpunt. In de tweede klas dames werd HHC door haar laatste zege kampioen. Gita en HHC zullen moeten uitmaken wie van hen naar de eerste klas gaat promoveren. De dames van BGV verloren van JHC, dat door deze overwinning kampioen is gewor den van de eerste klasse. De uitslagen van de Zondag gespeelde wedstrijden in de competitie van het Neder lands Handbal Verbond luiden: Voorlopig Nederlands elftal—District West A (dames) 5—4; Voorlopig Nederlands elftal —District West A (heren) 5—7. District West B, dames eerste klasse: Animo—AHC '28 6—2; Duindigt—Turnlust 02; HMS—DWS 13. Heren eerste klasse: HVLDWS 5—4; Donar—Hermes 3—5; CWP Olympia 77; Hellas 2Animo 185. Promotiecompetitie hoofdklasse, dames: ZAC—Sagitta 2—2; Hellas-HCG 5—3. Heren: Concordia—Turnlust 10—4. Wielrennen Wim van Est. die vorig jaar de klassieke wegwedstrijd BordeauxParijs won, heeft zich ditmaal als tweede geplaatst, hetgeen een zeer goede prestatie is. In de 600 kilometer lange rit reed Van Est steeds in de kopgroep. Vier minuten na de winnaar, de Fransman Gauthier, kwam onze landgenoot door de finish. De eerste drie plaatsen werden bezet door: 1. Gauthier (Fr.) 16.29.17. 2. Van Est (Ned.) 16.33.25. 3. Diot (Fr.) 16.35.07. De mannen van de Haarlemse Vrijwillige Brandblussersvereniging „De Tien" hebben Zaterdagavond in de H.K.B. hun jubileum- week ter ere van het zestigjarig bestaan afgesloten met een grote feestavond. Of eigenlijk is mannen niet juist, want dit evenement was ook voor de dames toe gankelijk en de voorzitter, dr. C. Spoelder, reserveerde voor de dames in zijn ope ningsrede dan ook een extra-hartelijk woord van welkom. Het feest begon met „Van Meurs" Cabaret-Variété, dat voor een aardig en afwisselend programma had ge zorgd. Hierin traden op de bijzonder rappe sneldichter Willy Alfredo, die, gelijk een goed verstaander past, maar een half woord nodig had om uit zijn reservoir van rijmwoorden een compleet gedicht te fabri ceren. Dan was er de goochelaar Swengali met zijn 52 assistenten, speelkaarten waar mee hij allerlei dingen deed, die volkomen onmogelijk schenen. Voorts Jolly en Joker- die de opera parodieerden, Swen Smeele, die nauwelijks verdere introductie behoeft met zijn trucs, die al even wonderbaarlijk als lachspier-prikkelend zijn en Kees Stet van Ierswoud, die de humor van het platte land verzorgde. Het programma ging er in als koek. Tijdens de pauze had nog een huldiging plaats van voorzitter Spoelder, nu al twin tig jaar lid van „De Tien", die toegespro ken werd namens de leden door de heer J. C. Cramer. Aan dr. Spoelder werd een wereldatlas overhandigd en zijn echtge note deelde met een bloemstuk in de hulde. In zijn dankwoord zei dr. Spoelder graag het woord te voeren, behalve wan neer hij zelf het onderwerp is. Hij voelde zich met zijn twintig Tien-jaren nog maar een broekje, meende dat hij al die hulde helemaal niet verdiende, maar zei er toch zeer content mee te wezen. Het feest werd besloten met een bal on der leiding van de Dansacademie Martin met muziek van de Moonlight Serenaders, dat tot -zeer diep in de nacht voortduurde. En zo kwam Zondagochtend om vier uur het eind van de week waarin De Tien toonde het feestvieren niet verleerd te zijn en waarin de rode haan zowaar een week lang het kraaien eraan gegeven had, kennelijk met de bedoeling de vreugde niet te verstoren. Voorstelling ten bate van de kankerbestrijding „Eén dag Khalif" is een kinderoperette uit de „oude doos". Maar als je het ding keurig verzorgd ziet opvoeren, gezongen met frisse, vrij goed ontwikkelde stemmen en gespeeld met wat temperament en na tuurlijke vlotheid, zou je met overtuiging gaan zeggen: leve die oude doos! De mu ziek is doorgaans wel een beetje flets gunstige uitzondering maakt onder meel de balscène aan het slot van het tweede bedrijf en ook wat langdradig, zódat het winst zou betekenen indien er flinke coupures in gemaakt werden. Maar het gegeven is bijzonder aardig en de schrijver van het libretto heeft dit knapjes uitge werkt in levendige tafereeltjes. De jeugdige vertolkers hebben een dankbare taak in het fantastisch-Oosterse sprookjesspel. En het publiek waarvoor het geschreven is in de eerste plaats kinderen, maar ook vol wassenen die nog met de kinderen kind kunnen zijn geniet met volle teugen van al de wonderbaarlijke dingen die het op het toneel ziet gebeuren. Deze operette werd Zondagmiddag in de Haarlemse Stadsschouwburg opgevoerd door een zestigtal leerlingen van mej. Anny Bonarius, onder auspiciën .van het „Ko ningin Wilhelminafonds", ten bate van de kankerbestrijding. De opvoering was dus danig, dat de beste eigenschappen van dit jeugdspel er in domineerden en het geheel een succes werd. Hassan, de brave jongen, die voor één dag Khalif mocht zijn, werd bijzonder levendig- gespeeld. De echte Khalif vertolkte zijn rol zeer waardig, evenals zijn grootvizier, die blijken gaf van diplomatieke onverstoor baarheid, welke de tegenstelling met de heetgebakerde pseudo-Khalif raak deed uitkomen. Een zeer verdienstelijke presta tie was die van de moeder, een rol die op korte termijn was overgenomen. De beide dochters vormden een aardig en mooi klin kend duo, later wel eventjes naast de toon, maar over het geheel vlot van spel en be schaafd van uitspraak. De woekeraar deed zich voor als een echt venijnig kereltje, zo dat het jeugdige publiek helemaal geen meelij met hem gehad zal hebben, toen de Khalif hem liet ranselen. De zwarte knecht en de andere „zwarte Pieten" boeiden bij zonder de aandacht van de jongsten in de zaal. Maar toen de grote bende koksjongens op het toneel verschenen, op het pittige rhythme van hun liedje, had „wit" het van „zwart" volkomen gewonnen. De leuke „kokkies" werden zo waar het opwekkende element in de opvoering, dat het succes niet weinig beïnvloedde. Ook het Chinezen-trio droeg daar veel toe bij. Het wordt te veel om al de anderen van de zeer grote bezet ting te vermelden, maar apart mag toch nog genoemd worden de groep kinderen, die zo stemmig het avondgebed zongen. Het was doorlopend pep,fleurig -kijkspel, maar toen aan het slot de zestig executan ten in bonte kleedij tezamen het toneel vulden, mocht het een bijzonder mooie apotheose heten. Spel en zang verliepen zeer vlot. De leid ster, mej. Anny Bonarius, werd dankbaar met bloemen gehuldigd. Zelf had zij voor de velen, die haar op enigerlei wijze be hulpzaam waren geweest, een hartelijk woord van dank. JOS. DE KLERK. Georganiseerd door het gemeentebestuur van Haarlem B. en W. van Haarlem hebben besloten ook dit jaar een zogenaamde onderwijzers dag te organiseren. Deze dag, waaraan door het gehele onderwijzend personeel van alle gemeentelijke scholen voor lager en voorbereidend lager onderwijs kan worden deelgenomen, zal worden gehouden in „Dreefzicht" op Woensdag 30 Mei. Op die dag zal er daarom geen school worden ge houden en B. en W. verwachten, dat het voltallige personeel op deze bijeenkomst aanwezig zal zijn. Na een kort openingswoord door de wet houder van Onderwijs wordt 's morgens een inleiding gehouden door de heer J. B. TJbink over „Autochtone elementen in het lager onderwijs", 's Middags houdt dr. G. Stuiveling een inleiding over „Het kind in onze literatuur". Het slotwoord wordt weer door de wethouder van Onderwijs uitge sproken. Orgelbespeling In de Grote Kerk heeft Dinsdagavond van 8 tot 9 uur een orgelbespeling plaats door George Robert. Het programma bestaat uit de volgende werken: 1. Choral 11 b mineur; 2. Cantabile; 3. Pastorale; 4. Grande pièce symphonique. Zaterdagmiddag om 3 uur heeft burge meester jhr. nar. C. J. A. den Tex van Bloe- mendaal, die beschermheer is van de Bloe- mendaalse Reddingsbrigade, de nieuwe strandpost van deze brigade officieel ge opend. - Nadat de heer P. J. Kapteyn, voorzitter van de B.R.B. de dank van de brigade voor de grote medewerking van B. en W. en de goede zorgen van de dienst van Publieke Werken had vertolkt, prees jhr. Den Tex het werk van de Bloemendaalse Reddings brigade. Over reddingen sprekende herin nerde hij onder meer aan wat Godfried Bomans daarover in Haarlems Dagblad schreef na het avontuur met de ballon van Nini Boesman. Vervolgens draaide de burgemeester het slot van de toegangsdeur open, terwijl de 'origadevlag in top ging, en daarmede was de strandpost officieel geopend en door het gemeentebestuur van Bloemendaal aan de Reddingsbrigade overgedragen. In het gebouwtje bracht de heer P. van der Mye, die tevens het bondsbestuur van de N.B.R.D. vertegenwoordigde, als voor zitter van de Zandvoortse reddingsbrigade zijn hartelijke gelukwensen namens deze buurman over. Ook de voorzitter van de Reddingsbrigade te Noordwijk feliciteerde de B.R.B. met haar nieuwe strandpost. Zondagmorgen nam de sti'anddienst een aanvang, die zal duren tot half September. Met het weekeinde houden de vrijwillige redders dienst op Zaterdag van 2 tot 6 uur en op Zondag van 10 tot 6 uur. Verdere openstelling van de strandpost is afhanke lijk van de beschikbare vrije tijd van de leden. Opening op 4 Duni De gemeentelijke jeugdbibliotheek te Haarlem, een onderdeel van de Stadsbiblio theek, zal Maandagmiddag 4 Juni door de wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, geopend worden. De bibliotheek is ondergebracht in het gebouw Van Merlenstraat 1, hoek Schouw- i •- 1 T - J a CZf\f\f\ f rArt»* r< fl Pleidooi voor H. O. V. De Federatie van Nederlandse Zangers bonden, vertegenwoordigend 1600 koren met in totaal 85.000 leden, verontrust dooi de berichten over eventuele opheffing van de Haarlemse Orkest-Vereniging, heeft Zaterdag een telegram gestuurd aan de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarin met klem op handhaving van de H.O.V. in de huidige vorm wordt aangedrongen. In het telegram wordt gezegd dat de H.O.V. in het Westen des lands onmisbaar is voor het uitoefenen van de culturele taak der oratoriumvere- nigingën. Het bestaansrecht van dertig cultuur-brengende koren staat op het spel en kooruitvoeringen met orkest zouden zelfs in Amsterdam niet meer kunnen plaats hebben, daar andere orkesten te duur zijn door hoge bijkomende kosten. De Federatie verzoekt de staatssecretaris dringend bij de uitvoering van de bezuini gingsplannen hiermede rekening te hou den. Het telegram werd ondertekend dooi de bestuursleden J. A. Krelage, C. Over- beek en H. C. Feenstra. Teneinde aan de belangen van het hoger onderwijs en de wetenschappen tegemoet te komen heeft de minister van Oorlog en van Marine na overleg met de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bepaald, dat aan een beperkt aantal leer lingen, dat een gymnasiale opleiding volgt, in 1951 19 jaar wordt en met gunstig ge volg eindexamen aflegt d'e gelegenheid zal worden geboden de hogere studie te vol gen alvorens voor eerste oefening in mi litaire dienst te komen. Verregende bloemen op „Keukenhof" „De Keukenhof" heeft bijna het gehele seizoen met slecht weer te kampen gehad. Het resultaat van de regen van de afge lopen week was, dat de bezoekers dit weekend alleen maar verregende bloemen te zien kregen. Als schadeloosstelling heeft men deze bezoekers nu reeds een vrij- kaartje voor het volgend jaar gegeven. binnenland De Nederlandse ambassadeur te Parijs heeft Zaterdag 130 militaire onderscheidin gen uitgereikt aan Franse parachutisten en aan nabestaanden van Franse parachutisten, die in April 1945 in Groningen en Drente hebben gestreden. De trein, die Zondagavond om 23.22 uur uit Schiedam.naar Amsterdam vertrok, kreeg op het station Schiedam een half uur ver traging. Een reiziger trok aan de noodrem, omdat enige opgeschoten jongelui op het perron door geschreeuw het deden voor- komen alsof er iemand onder de trein was gekomen. Dit bleek echter een wel zeer mis plaatste grap te zijn. Het treinpersoneel had ruim een half uur nodig om de remmen, die vast bleken te zitten, los te maken. HAARLEM EN OMGEVING De heer W. J. Claas te Heemstede leraar aan het Tweede Christelijk Lyceum te Haarlem, promoveerde heden aan de rijks- universiteit te Utrecht tot doctor in de wis- en natuurkunde op het proefschrift „The composition of the solar atmosphere". De firma Van Empelen en Van Dyk uit Aerdenhout heeft de eerste prijs in de tuin tjeswedstrijd, gehouden ter gelegenheid van het bloemencorso, gewonnen. ADVERTENTIE y////////////MV/////////.A myym///////////////A Roeien Hollandia's roeiwedstrijden op de Oude Rijn bij Alphen hebben ditmaal een groter aantal deelnemers gehad dan ooit tevoren. Er waren boeiende races, maar het weel was niet welwillend. Een stroom van regen plensde Zaterdag op het festijn neer. Aan de regeling van het meerijden met de races zou wel eens iets gedaan mogen worden. De sensatie van deze wedstrijden was dat de oude acht van Njord, die evenals verleden jaar plannen voor Henley had, door Laga en Nereus beide geslagen werd. Njord's oude acht bestond uit de Varsity- vier en de stuurmanloze vier, die beide te Jutfaas overtuigend gewonnen hadden. Dutry van Haeften voerde de acht aan. Dat de ploeg geslagen werd (door Laga op overtuigende wijze) kan verscheidene oor zaken hebben. Misschien is de training nog niet zover gevorderd dat de twee vieren ook in hoog tempo een sluitend geheel vormen, omdat de coach een later tijdstip gesteld heeft om het hoogtepunt te berei ken. Andere factor van belang is onge twijfeld het gewicht van de Laga-ploeg: er werd tegen een harde wind in geroeid. Maar ook Nereus hield Njord achter zich en hier komt de belangrijkste overweging: zowel de Laga- als de Nereus-achten zijn van aanmerkelijk hoger qualiteit dan ver leden jaar. Misschien geldt niet zozeer dat Njord minder is geworden, maar wel dat de andere ploegen nu veel beter zijn. Iets onverklaarbaars in het geval blijft, name lijk het grote verschil. Njord lag twee a drie lengten op de tegenstanders achter. Triton heeft zeer mooi de jonge acht B gewonnen en Willem III op niet minder indrukwekkende wijze de oude vier. De oude twee met en de twee zonder stuur man waren beide voor Njord. In de damesnummers heeft Het Spaarne zich opnieuw sterk doen gelden door zowel de race-acht (over 1000 m.) als twee stijl nummers te winnen met ploegen, die een voortreffelijke indruk hebben gemaakt. Hier volgt een reeks uitslagen: Finale oude vier: 1 Willem III, 2 Triton, 3 Laga. In de vierde heat van de stijl beginnelingen vier werd Het Spaarne tweede met 91 punten. De finale stijl senioren vier werd gewonnen door Het Spaarne met 101 punten voor De Hoop met 83 punten. Het Spaarne won ook het nummer stijl junioren vier met 110 pun ten. Twee zonder stuurman-finale: 1 Njord, 2 Triton. Jonge skiff b-finale: 1 De Hoop, 2 Het Spaarne. Skiff senioren-finale: 1 Neumoier, 2 Van der Meer (heide Willem III). Dames acht-finale: 1 Het Spaarne 3.51.4, 2 Vliet, 3 Nereus. Veteranen skiff finale: Poseidon, 2 Het Spaarne. Vier zonder stuurman-finale: 1 Laga, 2 Triton. Oude acht-finale: 1 Laga, 7.01.8, 2 Nereus, 3 Njord. Nederlandse ploegen naar Henley Naar het ANP verneemt is de mogelijkheid groot, dat de oude acht van Njord voor de Grand Challenge Cup zal deelnemen aan de roeiwedstrijden van Henley, welke dit jaar op 4, 5 en 6 Juli zullen worden gehou den. Verder bestaan er plannen om een acht van DDS, voornamelijk bestaande uit jongere roeiers, eveneens naar Hepley af te vaar digen voor wedstrijden om de Thames-Cup. Aan de internationale roeiwedstrijden, die Zondag 3 Juni te Wijnegem (België) worden gehouden, nemen de volgende Nederlandse ploegen deel: vier zonder stuurman: Laga en Triton; vier met stuurman: Triton, Njord B en Willem III; twee zonder stuurman: Njord; jonge acht A: Triton; double scull: Willem III en De Hoop; skiff: Willem III. DAMES ROEIEN IN HET BUITENLAND Het plan is opgevat om Nederlandse dames- ploegen deel te laten nemen aan de inter nationale wedstrijden voor dames, die voor de eerste maal onder het FISA-reglement zullen worden gehouden op Donderdag 23 Augustus te Magon. Er zal worden geroeid in de nummers skiff, dubbel twee, vier en acht. Men verwacht bij de wedstrijden te Mason deelname van Franse, Deense, En gelse en Nederlandse ploegen. ADVERTENTIE Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 Officiële verkoop Sikkens' lakken in groen en andere kleuren voor schuttingen én buitenhuisjes Burgerlijke stand van Haarlem Haarlem, 26 Mei 1951. ONDERTROUWD: 26 Mei A. Kamerling en R. van der Valk. GEHUWD: 26 Mei J. J. Schouten en C. L. Goll; G. J. W. Rotgans en E. A. Baden. BEVALLEN van een zoon: 25 Mei L. B. G. Staphorst-Tork; M. C. Hilberink-Plompen; 26 Mei W. M. Haver-Gooijer. BEVALLEN van een dochter: 24 Mei A. J. Kersten-van der Zon; 25 Mei H. J. Kramer- Toele; H_ Schippers-van Hunen; M. H. Fok ker-Spanjaard; L. Noot-Buijze, 2 d. OVERLEDEN 24 Mei: J. C. Mijnders-van der Lely. 70 j. Hof van Egmond; N. A. Hen driks, 40 j., Spiegelstraat; A. van Doorn- Burghout, 35 j. van Zeggelenplein; A. C. Verkaaik-Scheffer. 63 j., Herensingel; W. C. Schouten, 60 j., Jan Steenstraat; W. de Vries- Fortuin, 57 j. Neptunusstraat; J. Plantema- van der MeuLen, 44 j. Pres. Steijnstraat. FEUILLETON door Victor Bridges vertaald uit het Engels 40) Het leven van een politieman is vol verrassingen, maar ik kan u zeggen, dat u mij de grootste verrassing van mijn amb telijke loopbaan hebt bezorgd. Ze hebben dus hun vuile werk hier in het gebouw van de „Herald" gedaan? Het is maar goed, dat mijn oude vriend Barton dit niet hoeft te beleven. Het verhaal klinkt fantastisch, maar we zijn er vrij zeker van, dat het de waar heid is. Nigel hield even op. Er is een scha kel tussen de drie betrokken figuren, ver volgde hij, en nu we gehoord hebben, dat Muray dezelfde misvorming vertoont als Paul Marais, klopt de hele zaak als een bus. Hoe de Franse politieman op dit spoor is gekomen, is me een raadsel. Hij moet echter iets geweten hebben en ik vermoed, dat hij, terwijl hij hier rondneusde, door Marais werd herkend, en dat die een han dig ongelukje enscèneerde. Ik denk, dat onze vriend Felgate daarbij hielp. Dat is zeer waarschijnlijk. Commis saris Oldfield trommelde met de vingers op de arm van zijn stoel. Stelt u er prijs op, dat ik aanwezig ben bij het onderzoek in die kelder? Als u geen bezwaar hebt. Integendeel, ik stel bijzonder veel be lang in deze zaak. Wanneer denkt u daar het onderzoek te doen? Ik had gedacht, dat tien uur vanavond een goed ogenblik zou zijn. Het is tegen die tijd donker en op straat zullen er weinig mensen meer zijn. Juffrouw Barton heeft de sleutels van het bedrijf; zij en Went- worth kunnen vooruitgaan en ons binnen laten. Het lijkt me beter niet in een groep je daar aan te komen, dat zou de aandacht kunnen trekken. Inderdaad, stemde de commissaris toe. Het is niet mijn bedoeling me verder er gens mee te bemoeien, vervolgde hij na even zwijgen, maar ik zou graag, als u het daarmee eens kunt zijn, mijn inspec teur meebrengen, die het onderzoek hier bij de dood van de Franse politieman Mare geleid heeft. Het zou natuurlijk betekenen, dat hij min of meer ingewijd moet worden, maar hij is een eerste-klas kracht en hij kan zwijgen als een graf. Na al het harde werk, dat hij gedaan heeft, lykt het me niet fair hem er buiten te laten. Ik vind het zelfs heel prettig, wanneer hij ook meegaat, antwoordde Nigel. Met dit soort boeven is er altijd kans op moei lijkheden en kunnen we een extra-man best gebruiken. Dat is dan afgesproken. U kunt ons beiden om precies tien uur verwachten en ik zal een politie-auto ergens in de buurt stationneren; misschien is dat wel nuttig. Ik veronderstel, dat juffrouw Barton er bij zal moeten zijn, hoewel ik liever zou zien, dat ze er zich verder niet mee bemoeide. Dat zag ik zelf ook liever stemde Nigel toe. Maar ze is een zeer vastbe raden jongedame, en als ik haar iets der gelijks voor zou stellen, zou ze me ik-weet-niet-wat doen. Ten slotte draait het voor een groot deel om haar bedrijf en. Ja, dat is waar. We kunnen haar na tuurlijk niet tegenhouden. Ik ben bang, daj het geheel' wel een grote schok voor haar zal zijn. Het arme kind! Ze is zo geweldig trots op haar blad. De manier, waarop ze zich er na de dood van haar vader achter gespannen heeft en de zaak heeft voort gezet, is werkelijk bewonderenswaardig. Het is wel afschuwelijk, dat ze nu in een drama als dit betrokken moet worden. Zij is echter niet voor een kleintje vervaard, merkte Nigel op. Dat verbaast me niets, ze lijkt op haar moeder. De kolonel knikte. 't Zijn beide prachtvrouwen. Ze hebben een enorme dosis pit in zich. Nee, mijn beste kind, je hoeft je ner gens zorgen over te maken. Dokter Cle ment gaf Hazel een bemoedigend klopje op de schouder. Er is hier slechts sprake van een kneuzing aan de oppervlakte en au. l uvuu fcsvswvv.** vw*. die gerekend wordt van 3 tot en met 17 jaar. In September wordt er ook een jeugd- bliotheek geopend in het Huis ter Zaanen (Haarlem-Noord). Daar zullen evenwel mrlopig niet meer dan 1500 boeken aan- ezig zijn. Bij Rotterdam is een vrachtauto, die 26 arbeiders vervoerde, door het leeglopen van een band van de wegberm gegleden en in een sloot gevallen. Eén-en-twintig arbeiders lie pen kwetsuren op. Benzineverbruik pl.m. 1 liter oi Voor de all risk verzekering en TAXI 1 5000 - PLEIN 53 Ja, ze schoten goed op met de poppenkast Toen het geraamte van latten stevig in elki gordijn, die ze van Tante Liezehertha gek fijne kast gereed, met 'n toneel en een aar< Toen kwam het schilderen aan de beurt. Di in 'n vrolijke rode en gele kleur geschiló drie graag aan bezig waren. Alleen moesten ze wel goed oppassen, dat of op het vloerkleed brachten! Maar ze p kranten op de grond uitgespreid Eindelijk was de poppenkast zelf klaar. A zag-ie er prachtig uit! Ze waren er gewe. Hierna kwamen de poppen aan de beurt, koppen waren het voornaamste die snedei daarna kleurden ze die. Toen moesten ze de kleertjes nog maken, naaien ervan. alles wat hij nodig heeft, is een lange nacht behoorlijke slaap. Het heeft echter maar een haartje gescheeld! Een centimeter lager zou het er heel anders uitgezien hebben. Ik ben u bijzonder dankbaar voor wat u me daar allemaal vertelt. Het is erg vriendelijk van u, dat u zo gauw bent ge komen. Hazel keek hem glimlachend aan. Natuurlijk kwam ik onmiddellijk, lieve kind. Stuur hem nu maar dadelijk naar bed en zorg, dat hij morgen nog wat van die zalf gebruikt. Als ik het zeggen mag: hij lijkt me bij jou in uitstekende handen. De dokter pakte zijn hoed van het tafel tje in de hal en nam afscheid. Hazel sloot de voordeur achter hem en liep terug naar de zitkamer. Op dat moment begon de tele foon te rinkelen en haastig nam ze de hoorn op. Hallo? Met wie spreek ik?, vroeg ze. Met mij, juffrouw, klonk het niet over duidelijke antwoord, kan ik met meneer Wentworth spreken? Ja, ik zal hem even gaan halen. Ze draaide zich om, om Maurice te waarschu wen, die echter al in de deur van de zit kamer verscheen. Nobby Clark, legde ze uit, hij vraagt naar jou. Ik ben benieuwd, wat hij heeft. Mau rice nam de hoorn over. Dag Nobby, is er nog iets nieuws? De boot is terug, meneer, en beide heren zijn aan wal gegaan. Ik dacht, dat u dat wel zou willen weten. „De Keukenhof" is nu gesloten tot het volgend voorjaar. Prof. B. J. Alfrink is door de Paus be noemd tot aartsbisschop-titulair van Tiana en coadjutor van de aartsbisschop van Utrecht, Kardinaal De Jong. Prof. Alfrink is sinds 1945 hoogleraar aan de Rooms-Katholieke universiteit van Nijmegen. te huur ZONDER chauffeur 13 km. irenspapieren zijn geen kosten verschuldigd. TELEFOON 15000 of 17000 ir zat, gingen ze het bekleden met stukken egen hadden. Zo was er dan eindelijk een ige voorkant. kap en de zijkanten van het toneel werden ■rd. Dat was 'n fijn werkje, waar ze alle e de verf op de kast en niet op hun kleren sten wel op en ze hadden eerst wat oude een de verf moest nog 'n dag drogen. Wat lig trots op! <ant die moesten er natuurlijk ook zijn. De ze eerst, uit 'n paar grote aardappelen. En maar Tante Liezebertha hielp ze met het Ja, daar stel ik zeer veel belang in. Waar houdt onze vriend zich nu op? In Felgate's huis. Het zou me niets verbazen, als hij de nacht daar bleef en morgen vroeg weer aan boord ging. Hij heeft dat wel meer gedaan, naar ik weet. We zullen je voordien nog wel zien. In ieder geval doe je goed hen intussen zoveel mogelijk in de gaten te houden. Dat is in orde, was het antwoord. Ik zal in de buurt blijven, maakt u zich daarover maar geen zorgen. Er was plotseling een abrupte klik en de verbinding was verbroken. Wat zei hij?, vroeg Hazel. De „Zeemeeuw" is terug en Maxwell is mee naar Felgate's huis gegaan, waar hij, volgens Nobby, waarschijnlijk de nacht- zal doorbrengen. Ze zullen zich samen wel zitten te verkneukelen over hun geslaagde tocht, denk ik. De schurken!, riep Hazel verontwaar digd uit. Ik hoop, dat het huis in brand vliegt en ze in de vlammen omkomen, voegde ze er venijnig aan toe. Ze legde een hand op Maurices arm. Ga mee, we moeten dit ook aan moeder gaan ver tellen. Doe geen moeite, ik heb alles al ge hoord. Mevrouw Barton keek hen glim lachend aan, toen ze de zitkamer weer bin nen gingen. Het iijkt me overigens niet van veel belang, vervolgde ze. Wanneer Maxwell tevreden is over de tocht, die hij hedenmorgen ondernam, .is er niet veel kans, dat hij er vandoor gaat. A. BOTTELIER - AERDENHOUT f Zandvoortsel. 158-Tel. 26113 lp Het zal Woensdag 30 Mei vijf-en-dertig jaar geleden zijn dat de heer J. P. van Kessel een „paal Haarlemmer" zoals hij zich zelf noemt als manusje van alles van een deurwaarder, voor het eerst de hamer kreeg toegeworpen om een veiling te leiden. En dat was meteen het begin van een vlotte afslagerscarrière die hem in alle hoeken van het land bracht. Dit gedenk waardige jubileum, dat bovendien samen valt met de één-en-zestigste verjaardag en een veertigjarig zaken jubileum van de heer Van Kessel, zal in intieme kring gevierd worden. „Als ik al mijn relaties moet uit nodigen kan ik de Grote Kerk wel huren." In die vijf en dertig jaar heeft hij heel wat verkocht. Van bloembollenvelden, ma chines, meubilair en bouwterreinen tot concentratiekampen toe. Kijkt ge wat on gelovig, dan komt er prompt een bundeltje boekjes op tafel waarin ge de meest vreemdsoortige artikelen aantreft. Ja, hoe word je nou afslager. Toen de jubilaris, als knaap van een turf of wat hoog, in de bloembollen zat, wist hij ook niet dat hij diezelfde velden nog eens zou uitveilen, maar toen hij enkele jaren later bij een deurwaarder verzeild raakte stond het al spoedig vast dat de jonge Van Kessel er slag van had om van alles en nog wat accuraat en in een' hoog tempo aan de man te brengen. Die eerste keer was min of meer een toevalligheidje en hoe het alle maal precies in zijn werk ging, och dat staat ergens in het vergeetboek, maar zeker was dat alles van een leien dakje liep en een grandioos debuut was gemaakt. Met een zekere trots vertelt de heer Van Kessel van die lastige deurwaarder die maar liefst zeven afslagers in twee jaar tijd versleet: „Ik heb er negen jaar lang gewerkt." Het beroep is vol afwisseling. Van een stugge val je in een willige veiling; de ene keer krijg je de lachers op je hand en is het vlot verkopen en de andere keer wil het niet zo erg. Maar met dat al is het een vak dat de heer Van Kassei voorlopig nog niet vaarwel wil zeggen: „Een jaar of tien moet ik het nog volhouden en dan is mijn kleinzoon misschien zo ver dat hij in mijn voetsporen kan treden." Hazel keek op haar hor-loge en maakte een gebaar van schrik. Lieve deugd, het is bijna kwart voor tien! We moeten dade lijk vertrekken, anders zullen de anderen eerder op kantoor zijn dan wfj. Het zou vervelend zijn, als we dokter Clement tegen het lijf liepen, merkte Maurice op. Dat moeten we riskeren. Ze liep op haar moeder toe, die op de sofa lag, en kuste haar teder op het voorhoofd. Gaat u nu heus naar bed, moeder! Het heeft niet de minste zin Ik denk er niet aan naar bed te gaan, onderbrak haar moeder haar. Ik lig hier heerlijk en ik ben van plan hier te blijven liggen, tot jullie terug komt. Zich tot Mau rice wendend, vervolgde ze: Ik ver trouw, dat u een oogje op haar wilt hou den, meneer Wentworth. Niet, dat er mis schien werkelijk gevaar is, maar toch voe! ik me een beetje angstig. U moet zich werkelijk geen zorgen maken, zei Hazel, terwijl ze haar moeder opnieuw een liefkozing gaf. Ik zal vJJ* krachtige mannen ter beschikking hebben om me te beschermen. Wat kan een vrouW méér verlangen? Mevrouw Barton leunde achterover tó de kussens met een glimlach om haar lip pen. Er zijn een massa dingen, die een vrouw méér kan verlangen, antwoordde ze raadselachtig. '{Wordt vervolg®* i

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6