MEUBELFABRIEK p. Koogeveen Zn. MEUB1LAIRVEILING LEERLING VERPLEEGSTERS b> assistente BONTSTOFFEERDER (STER) A. Zelfstandige correspondente B. Jongste bediende agent - incasseerder HHC boekte eerste nederlaag Amsterdamse Beurs DE DOELEN Prot. Chr. Nijv. school administratieve hulp KANTOORRUIMTE met WOONGELEGENHEID gevr. vrouwelijke kracht FLINKE MEISJES GCILEW[E®P>!®HC° zegt: MAANDAG 11 JUNJ 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Drie clubs in honkbalcompetitie samen aan de kop Roei-wedstrijden van De Koninklijke Wedstrijd om de Telegraafbeker Nederlandse Davls Cup-ploeg De eerste Testmatch Het oudste huis in Haarlem mei sloping bedreigd Cabaret „Alleen maar A" in het Openluchttheater Kort en Bondig Bloernendaal Het tentenkamp geopend SCHEEPVAART GASREPARATIE HANDELSHUIS Nette schoonmaaksters gevraagd flinke werkster nette knecht Flinke WIJKBEDBENDE gevraagd Pens. aangeb. Te koop KALE VLOERKLEDEN? Donderdag a.s., aanvangende te 10 u. Kijkdag: Gelegenheid tot bijvoegen: voor receptie en correspondentie. Gevraagd STOFZUIGER-MONTEUR, Waarderweg 23, Haarlem. 5 HHC heeft haar ongeslagen positie in de eerste klasse tegen OVVO niet kunnen hand haven en verloor in Amsterdam met 4—0. De tweede achtereenvolgende no run zege van Urbanus tegen een naaste concurrent. Doordat Schoten RCH naar een plaats op de ranglijst terugwees waar zij, gezien haar spel beter thuis hoort (8—2), staan OVVO, HHC en Schoten thans alle gelijk. SC Haarlem verloor van Blauw Wit (6—2) en staat thans onderaan. OVVO—HHC 4—0 In de eerste drie innings van deze strijd zag het er niet naar uit, dat de Amsterdam mers hun prestatie van vorige week zouden herhalen. Vrenegoor Jr. begon met een honkslag en zijn broer werd uitgevangen in het verre veld. Jole kreeg weliswaar 3-slag, doch Hoogenbos gaf eveneens een honkslag. Duinker werd hierna op het eerste honk uit gemaakt na een korte tik. In de vierde in nings kreeg HHC een nog fraaiere kans om een voorsprong te nemen, toen zij met nul uit twee honken wist te bezetten. Urbanus bewees toen weer eens zijn extra klasse door de drie volgende slaglieden een nul te be zorgen. Toen in de gelijkmakende innings jole achtereenvolgens twee fouten maakte en Altink een honkslag gaf, nam OWO een 2-0 voorsprong. HHC raakte de kluts kwijt, getuige de drie achtereenvolgende veldfou- ten, die de nederlaag der Haarlemmers be zegelden (40). Het veldwerk van OVVO werd steeds beter zodat HHC geen schijn van kans meer kreeg ook maar de eer te redden. SchotenRCH 8—2 RCH heeft moeten ervaren, dat het in de eerste klasse tot nu toe wel wat boven haar stand heeft geleefd. Schoten nam reeds in de eerste innings een voorsprong, toen Keulemans met een twee- honkslag opende en ook Geurts door- een fout van Van Deursen op de honken kwam. Van der Berg kwam eveneens door een fout op de honken, waardoor Keulemans en Geurts konden scoren (2—0). Hierbij bleef het voorlopig In de vierde innings bezegelde Schoten reeds haar zege toen fouten van Oosterbaan en Van Elteren benevens een vrije loop en twee honkslagen van Van der Kuil en Nanne de stand op 60 brachten. In de vijfde innings werd het zelfs 70. weder om door een honkslag van Van der Kuil. In de zevende innings maakte Van Elteren zijn fout weer goed door een prachtige home run te slaan f71). In de achtste innings werd het 8—1 door Nanne en Hadders, maar met een laatste krachtinspanning kon de Racing in de negende innings nog een punt aan haar score toevoegen (8—2). EDO—VVGA 5—5 EDO heeft met zeer veel succes haar ploeg veranderd. Vreenegoor stond op de plaat gedurende practisch de gehele wedstrijd, Van den Berg ving achter en Schijvenaar verdedigde het tweede honk. VVGA nam in de derde innings de leiding Laga, Willem III en Triton blinken uit Op de Bosbaan te Amsterdam heeft de Koninklijke Nederlandse Zeil- en Roei vereniging haar jaarlijkse wedstrijden ge houden. Laga (Delft) heeft haar successen op Hollandia door nieuwe doen volgen. Het won de dr. Meurer-beker door over winningen in vier zonder stuurman en oude acht. In dit laatste nummer verbeter de Laga het nationale baanrecord, staande op naam van Njord (1949), met twee seconden. De tijd was nu 6 min. 4 sec. Deze ligt nog maar vier seconden boven het in ternationale baanrecord, dat sinds 1937 op naam van Italië staat. Nereus gaf in de race der oude achten Laga zware tegenstand. Njord kwam dit maal niet uit. In de vier zonder stuurman won Laga met drie lengten van Triton. De oude vier en de skiff (Neurneier) waren beide voor de Amsterdamse burger vereniging Willem III, de oude twee was voor Nereus. Tijd in de skiff: 7.26 1/5. Neu rneier was „een straat" voor op zijn club genoot v. d. Meer. In de oude vier roeide Willem III 7.15 3/5. Indrukwekkender was Laga's tijd in de vier zonder stuurman: 6.48. Als hoofdnummer bij de wedstrijden van De Koninklijke geldt traditioneel niet een senior-nummer, maar de jonge acht B. In dit nummer startten vijf ploegen; Triton won het in 6 min. 10 3/5 sec. op het nip pertje van Laga (6.11). Het geringe ver schil met de recordtijd in de oude acht geeft een extra-aanduiding van het geste gen peil in de belangrijkste wedstrijden. Kans op internationaal succes begint inder daad te komen. Ofschoon de wedstrijden van De Konink lijke internationaal toegankelijk zijn was daar ditmaal weinig van merkbaar; alleen de Antwerp Sculling Club vertoonde zich als buitenlandse deelnemer. De Belgen ver loren de oude twee aan Nereus, maar won nen de twee zonder stuurman in zeer mooie tijd (7.20) en met grote voorsprong van Willem III, Njord en de Hoop in deze volgorde. Het Spaarne behaalde in de herennum mers een goede overwinning in de over- naadse vier, waarin Spaarne a de eerste plaats bezette in 7.15 3/5 en Spaarne b de tweede in 7.20 1/5. De Dordtse was derde cn R.I.C. vierde. In de jonge acht A, ge wonnen door Laga in 6.19 1/5, was Het Spaarne daarentegen vierde en laatste. In de jonge twee A bezette het de tweede plaats achter Viking en voor Skadi en Tri ton. In de overnaadse skiff gewonnen dooi de Hoop, kwam de Spaarne-skiffeur als vierde en laatste aan. De Haarlemse damesroeisters behaalden weer verscheidene successen. Zij wonnen het snelroeien in damesvier seniores (over 1000 M.) in 3 min. 51 1/5 sec. voor R.I.C. en de Laak. Zij wonnen in de stijlnummers ook de damesvier beginnelingen (met 102 punten tegen 89 voor Cornelis Tromp en 82 voor de Dordtse) en de juniores dames vier met 98 punten tegen 84 voor Willem III en 71 voor Phocas. Verder won Het Spaarne nog twee jeugdnummers stijl roeien, beide voor meisjes van 14-16 jaar: in vierriems-oefengieken en in overnaadse vier, het laatste opnieuw met groot ver schil. Voor de door de Koninklijke Amsterdamse Roei- en Zeilvereniging „De Hoop" georga niseerde wedstrijd om de Telegraafbeker (wedstrijd over vier kilometer voor acht- riemsgieken op de Amstel) is ingeschreven door Triton en Njord. Deze wedstrijd zal a.s. Woensdag verroeid worden. Start om 19.30 uur bij het Kalfje, finish tussen de Cein- tuurbaanbrug en het Amstelhötel. toen Holewijn op een opofferingsslag van Pronk kon scoren (0—1). EDO deed het in dc vierde innings nog beter, toen Vrenegoor (honkslag) en Schijvenaar (4 wijd) konden scoren (21). De VVGA maakte in de vijfde innings alweer gelijk door Holewijn op een honkslag van F. Bloem (2—2). In de zesde innings nam de VVGA zelfs, zij het op zeer gelukkige wijze, de leiding (2—3) door Hoitzing. EDO repliceerde echter prompt met een drie-tal honkslagen (Van der Wal, De Zwart en Van der Berg), die met één maal 4 wijd de score op 5—3 brachten. De VVGA kon pas in de negende innings een gelijk spel bevechten toen Wille met een tweehonkslag Hoitzing thuis sloeg en zelf eveneens scoorde, nadat C. Holewijn door Smit in het verre veld was gemist. Met twee uit moest Van der Wal nog op de plaat ver schijnen om Bloem het slaan te beletten, hetgeen slechls half gelukte. Schijvenaar stelde echter het eerste winstpunt voor EDO veilig. SC HaarlemBlauw Wit 26 Zoals zo vaak had ook hier de zwakste in het veld het geluk aan slag niet mee. In de vierde innings gaven Bloemink, Hetem, Lohman en De Mon goede slagen, waarop slechts twee runs gescoord konden worden. De Blauw Wit-werper Wilders was weliswaar in goede vorm, getuige de 16x3 slag tegen 1x4 wijd, welke hij wierp, doch hij had ook de steun van zijn veld. Vier Nederlandse spelers zijn opgegeven voor de Davis Cup-ploeg, die op 15, 16 en 17 Juni in Noordwijk de strijd zal opnemen tegen de Philippijnen. Het zijn Van Swol, Rinkel, Krijt en Linck. Voor de Philippijnen komen uit Ampon, Deyro en Carmona. Cricket Hoge scores De eerste Testmatch tussen Engeland en Zuid-Afrika werd vanmorgen hervat met de stand: Zuid-Afrika eerste innings 483 voor 9 (gesloten); Engeland 250 voor 3. Met nog twee dagen speeltijd voor de boeg leek een draw het meest waarschijnlijke resultaat. De Zuid-Afrikaanse innings heeft zich gekenmerkt door het schitteren de batten van aanvoerder Nourse, die 208 scoorde nadat hij tot dusver in Engeland niet op dreef was geweest. Na de zijne waren de hoogste persoonlijke scores die van Waite (76) en Fullerton (54). De Zuid-Afrikaanse innings kostte twee speel dagen en er werd dus niet snel gescoord (ongeveer 40 runs per uur). Aan het eind van de tweede dag verloor Engeland nog Ikin voor 1 run, met het totaal op 4. Maar Zaterdag zetten Hutton en de amateur R. T. Simpson de Engelse innings met ver- Compton was zeer voorzichtig en Simpson, sterk aanvallend speelde. Op 148 werd Hutton voor 63 achter het wicket gevan gen en opgevolgd door Compton. Bij de Zuid-Afrikaanse bowlers kwamen nu Ro wan en Mann pas in hun beste vorm. Compton was zeer voorzichtig en Simpson ofschoon hij aanvallend bleef batten, werd nogal eens „gebeten". In ruim drie uur bereikte hij zijn century, waarin zeventien vieren. Daarna was het geluk beide bats man welgezind. Eerst op 234 werd Simpson op het f astbowlen van Mc. Car thy gevan gen voor 137. Toen Zaterdag gestopt werd op 251 voor 3 waren Compton met 46 en Watson met 4 not out. Kort voor de lunch op de tweede dag bedroeg-het Engelse totaal 344 voor 3, waarvan de lefthander Watson 43 not out en Compton 93 not out. Compton is de eerste Engelse batsman, die dit seizoen 1000 runs scoorde. Hieronder ziet men een overblijfsel van het Karmelietenklooster in de Gulden bergspoort in de Grote Houtstraat (tussen Spekstraat en Anegang). Dit klooster is omstreeks 1250 gesticht. Het stond op een terrein dat nu begrensd wordt door de Grote Houtstraat, Anegang, Warmoesstraat en Spekstraat. Simon van Haarlem stond voor dit klooster indertijd zijn huis in de Grote Houtstraat af. Nadat in de 16de eeuw de gebouwen niet meer als klooster gebruikt werden, zijn ze gedeeltelijk afgebroken. In de Gul denbergspoort stonden in de 17de eeuw woonhuizen. Nu zijn er nog wat oude hui zen over, maar die worden, omdat zij niet meer geschikt zijn om te bewonen, als werkplaatsen gebruikt. Voor de bouw de zer huisjes zijn restanten van het oude klooster gebruikt. Hierboven geven wij een foto van een der muren die gemetseld is van kloostermoppen die in de 13de eeuw gebruikt werden. Dit is vermoedelijk de oudste, althans een van de oudste muren in onze stad. Deze gebouwtjes zijn evenwel zo bouwval lig geworden dat zij gevaar gaan ople veren. Daarom wordt aan afbraak gedacht. Oudheidkundigen zouden afbraak even wel zeer sterk betreuren. Er zal daarom dezer dagen een conferentie gehouden worden om nog de mogelijkheid onder ogen te zien om deze restanten uit het verleden te bewaren. Met de crazy-show (in het programma stand: crasy) „Alleen maar A" door een kleinkunst-ensemble bestaande uit artisten van de Jonge Nederlandse Revue onder leiding van Tom van Maaren begon Zater dag de reeks meer of minder belangrijke voorstellingen, die voor deze zomer op de agenda van Bloemendaals Openluchtthe ater staan. Het gezelschap heeft in het vo rige seizoen in andere openluchttheaters nogal veel successen geboekt, zo werd ons althans op een persconferentie meegedeeld. Dit kan natuurlijk wel zijn, doch dan is men in die andere openluchttheaters blijk baar minder gewend dan in het Bloemen- daalse, waar de specifieke omstandigheden toch wel bijzondere verplichtingen aan de uitvoerenden opleggen. De kleinkunst moet hier vast in de schoenen staan om niet in het niet te zinken. En dit troepje kent, zoals de titel zegt, alleen maar de eerste letter van het a.b.c. van het cabaret! Er rezen trouwens nog andere vragen dan het algemene „waarom?" van deze vertoning. Zo bestond er weinig of geen aanleiding om van een crazy-show te spre ken, tenzij men het woord „crazy" zou wil len vertalen met „zwak", hetgeen het ook betekent. In ieder geval was de kolder of de meeslepende dwaasheid niet het voor naamste kenmerk van dit beneden-middel- matige cabaret, dat met „show" helemaal niets uitstaande had. Bijzonder nieuws gierige lieden zouden wellicht bovendien nog willen weten wat het toevoegsel „jonge" in de naam van deze Nederlandse revue betekent. Hierbij moet echter worden opgemerkt dat de drukker bezochte avond voorstelling beter geslaagd schijnt te zijn dan de matinée welke door ons werd bij gewoond. Het heeft weinig zin om de voorstelling bij deze stand van zaken tot in détails te bespreken, al mag niet verheeld blijven dat één der sketches „dieverse obers" was getiteld blijkens de aankondiging van de conférencier, die ook bekend maakte dat „de eminente pianist" Cor van Veen als zevende nummer van het programma „Frü- lingsrauzen" zou uitvoeren. Misschien zijn er mensen die het leuk vinden als men door middel van het gebruik van woorden als „slabberdewatski" Russisch probeert te doen, maar wij vinden dat het gaat ver velen op den duur. Er waren toch wel een paar aardige woordspelingen en er werd tamelijk goed gezongen. DAVID KONING Afstammelingen van Jean Thiery, die op 16 September 1675 in Venetië stierf en die een vermogen naliet dat thans op vele mil- liarden guldens wordt geschat, zijn Zondag in Rotterdam bijeen geweest. Besloten werd de familievereniging te ontbinden en een internationale familiestichting in het leven te roepen. Zaterdagmiddag is te Hoek van Holland een 26-jarige Engelse militair, gelegerd in het Transit Camp aldaar, bij het zwemmen verdronken. HAARLEM EN OMGEVING Dr. G. E. Mculeman, prop. te Steenwijk heeft het beroep naar de Geref. Kerk van Haarlemmermeer-Vijfhuizen aangenomen en voor de beroepen naar Abcoude, Godlinze, Heer-Hugowaard, Middelstum, Oosternijkerk en Ti.inje bedankt. Zaterdagmorgen om kwart voor negen botsten op de Riviervismarkt twee wiel rijders tegen elkaar. Een van hen was een loopjongen, de andere, die onbekend is ge bleven, wordt verzocht op het politiebureau in de Smedestraat te komen om enkele in lichtingen over deze aanrijding te geven. Inbrekers hebben een nachtelijk bezoek gebracht aan de Montessorischool aan de Middenlaan. Uit een lade van een schrijf bureau hebben zij acht gulden aan pasmunt weggenomen. „De Zeemeeuwen" (een kampeervereni ging van 250 leden, waarvan iets meer dan de helft uit Amsterdammers bestaat en de rest uit Haarlemmers) heeft Zaterdagmid dag het tentenkamp ten Noorden van de Zeeweg aan het Bloemendaalse strand ge opend. Het aantal leden is gelijk aan het aantal huisjestenten, dat geplaatst mag worden, waardoor 25 aspirant-leden op de wachtlijst staan. De voorzitter van de Zeemeeuwen, de heer J. J. Geerts, sprak een openingswoord. Hij heette welkom de heren Adr. Cassee als vertegenwoordiger van het gemeente bestuur van Bloernendaal; J. Voerman, hoofdinspecteur van politie; Y. E. Dijkstra en A. Bos, respectievelijk directeur en technisch hoofdambtenaar van de dienst van Publieke Werken, die met het toezicht op het kamp is belast. De heer Adr. Cassee verrichtte de officiële opening namens B. en W. van Bloernendaal met het hijsen van de verenigingsvlag, twee zeemeeuwen op een blauw veld. De heer Cassee wees op de belangrijke vooruitgang tussen het tentenkamp van vroeger en dat van nu. Dit is een stuk volksbelang, vooral voor de Amsterdammers, die altijd tussen het asfalt leven. Hierna maakten de genodigden een rondgang door het kamp. Geconstateerd kon worden, dat deze gemeenschap van twaalf tot vijftien honderd mensen een goede organisatie vormt. Zo wordt met de Bloemendaalse Reddings Brigade waar van een aantal kampeerders tevens lid is geregeld contact gehouden en geoefend. Ook is reddingsmateriaal aanwezig. Aan de hygiëne in het kamp wordt de nodige aan dacht besteed. Een kampwacht houdt ge regeld toezicht. In het kamp zijn eigen winkels. 3-3Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned. Scheepv.Unie H. V. A. Deli Mij. Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 903/i8 gb 176^ 242 240% 301% 118% 172% 153% 128% 100% 157% 162% 174% gb 46% gb 57% 46 65 39 46% Openings koersen 90 176% 242% 240 301% 116% 173 153% 126% 100% 156% 162% 165 46% 57% 45% 65 39% 46% was i m»'" WmC. - lllM VI Het restant van een klooster in de Guldenbergspoort. Aldabi, 8 dwars Recife. Aalsum, verm. 13 v. Jucaro n. Nederland. Albireo, pass. 8 St. Paulsrock. Amsteldijk, 7 te Galveston. Axeldijk, 8 te Hamburg. Agatha, 8 v. Pladju n. Djakarta. Alderamin, 8 150 m. O. Madeira. Alioth, pass. 8 Elbe. Almdijk, 8 300 m. NO. Fayal. Amstelland, 8 660 m. Z.ZW. Kan. eil. Amstelvaart, 8 420 na. N. Fayal. Antonia, 8 rede Singapore. Arundo, 8 140 m. W.NW. Fastnet. Abbedijk, 8 275 m. ZO. Cape Sable. Agamemnon, 8 600 m. ZW. Bermudas. Amstelpark, 8 660 m. NO. Cape Race. Amstelveen, 8 540 m. ZW. Flores. Arendsdijk, 8 600 m. O.t.N. Cayenne. Aalsdijk, 9 te New Orleans. Alchiba, 9 v. Antwerpen n. Buenos Aires. Alcyone, 11 te Antwerpen verw. Almdijk, pass. 9 Flores. Alnati, pass. 10 Dover. Alpherat. pass. 9 Scilly's. Altair, pass. 10 Ouessant. Alwaki. 10 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Amstelstad, 9 v. Marseille n. Le Havre. Andijk, 10 te Tampico. Aagtekerk, 9 te R'dam v. Japan. Almkerk, pass. 11 Ouessant. Alphacca, 11 te Montevideo verw. Alphard. 10 te Hamburg. Amstelkerk. 10 v. Dakar n. Freetown. Aardijk, 10 te Antwerpen. Abbekerk, 9 v. A'dam n. Z. Afrika. Alblasserdijk, 9 v. R'dam n. Golfhavens. Billiton, 9 te Belawan. Boissevain. 8 v. Santos. Boskoop, 8 te Amsterdam. Breda, 9 te Cristobal verw. Beverwijk, pass. 9 Gibraltar. Baud. 8 v. Djakarta n. Singapore. Bintang, 8 360 m. O.ZO. Soeotra. Bloemfontein. 8 420 m. W.NW. Walvisbaai. Baarn, 9 v. Arrica n. Valparaiso. Bali, 10 v. Southampton n. Genua Bonaire, 9 te Paramaribo. Blitar, 9 24 u. v. Aden. Britsum, 10 te Vlaardingen. Blommersdijk, pass. 10 Vlissingen. Boschfontein, 10 v. Zanzibar n. Port Amelia. Cistula, 9 te Abadan v. Cochin. Ceram 9 bij Hooghlyriver verw. Ceronia, 8 v. Curacao n. Porto La Cruz. Cottica, 8 v. A'dam n. Georgetown. Corilla, 8 Perim gepass. Clio. 6 te Cristobal. Coryda, 8 100 m. NO. Paramaribo. Castor. 9 te Ciudad Trujillo verw. Caltex Delft, 10 v. Sidon n. R'dam. Caltex Leiden. 10 te Sidon v. R'dam. Caltex Nederland, 9 dwars Oporto. Caltex Pernis. pass. 10 Algiers Caltex The Hague, pass. 10 ten Z. Kreta. Caltex Utrecht, pass. 9 Burlings. Celebes", 9 v. Soerabaja n. Djakarta. -Cirrus. 9 v. Atl. Oceaan n. R'dam. Clavella, 9 v. Abadan n. Bombay. Cameronia, 8 v. Sydney. Coryda. 11 te Curacao verw. Congostroom. 11 te A'dam. Diemerdijk,, 8 420 m. N.NO. Flores. Douro. 4 te Barranquilla. Delft, 8 200 m. NW. Fayal. Delfland. 9 v. Antwerpen. Duivendijk. 10 v. Los Angeles. Edam. 8 730 m. W. Scilly's. Esso Den Haag, 8 480 m. W. Flores. Esso Rotterdam, 8 300 m. N.NO. Sombrero. Eemdijk, 9 v. Antwerpen. Enggano, pass. 10 Aden. Etrema. 10 v. Koweit. Eemdijk, 9 te R'dam. Farmsum, pass. 8 Scilly's. Gaasterland, pass. 8 Bonavista. Gouwe, pass. 8 Burlings eil. Grootekerk. 8 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Goya. 15 te R'dam verw. Gadila, pass. 8 Ouessant. Groote Beer, pass. 9 Guardafui. Garoet. 11 v. R'dam n. Hamburg. Heemskerk, 8 dwars Massawa. Hestia. 8 720 m. NO. Guadeloupe. Hecuba, 8 900 m. ZW. Pta. del Gada. Haarlem, 10 te Punta Cardon. Hera, 10 v. Cristobal n. Aruba. Hector, 11 te R'dam. Heelsum, 10 te Hamburg. Indrapoera, 10 te Port Swettenham. Ino, 6 v. Fort de France n. Dominique. Ittersum, 12 A'dam verw. Jupiter, 8 v. R'dam n. Tunis. Jagersfontein. 10 v. Beira n. Durban. Java, 9 v. Malta. Joh. v. Oldenbarnevelt, 11 v. Port Said. Kertosono, 9 te Djakarta. Keilehaven, 8 v. Freetown n. Dakar. Karossa, 8 v. Sampit n. Djakarta. Klipfontein, 11 te Kaapstad. Kedoe, 10 te R'dam. Kota Agoeng. pass. 9 19 u. Kp. Guardafui. Kota Inten. 11 te Suez. Lombok, 9 te Penang. Larenberg, 9 v. R'dam n. Bagnoli. Langlee Scott, 8 v. Penang. Leerdam, 8 780 m. O.t.N. Cape Race. Laagkerk. 11 Marseille verw. Laertes, 10 te Belawan. Lindekerk, 10 v. Bushire. Lissekcrk, 10 te Koweit. Loosdrecht, 10 tc Genua. Langkoeas, pass. 11 4 u. Kp. Bon. Lemsterkerk, 9 v. R'dam n. Hamburg. Lieve Vrouwekerk, 9 v. R'dam n. Peragolf. Lekkerkerk, 10 tc Madras. Lieve Vrouwekerk. 10 te Amsterdam. Leersum, 11 te Antwerpen. Modjokerto, pass. 8 Kp. Bon. Marken, pass. 8 Keywest. Maas, 8 v. Paramaribo n. A'dam. Mentor, 9 v. A'dam n. Levant. Macoma, 8 250 m. Z.ZW. Natuna eil. Malea, 8 240 m. WNW. Runsal Jebel. Metula, 8 300 m. N.NO. Flores. Merwede, 8 300 m. ZW. Bermudas. Maaskerk, 10 te Takoradi. Mapia, 10 v. Genua. Meerkerk, pass. 10 Ouessant. Muiderkerk, 9 te Bandarshapur. Molenkerk, 9 v. Antw. n. Bordeaux. Murena, 10 v. Bandarmashur n. Mercey rivier. Marpessa, 11 port Alfred Canada verw. Maasland, 10 v. A'dam n. Buenos Aires. Merwede, 13 New Orleans verw. Nieuw Amsterdam, 8 v. New York n. R'dam. Nigerstroom, 8 240 m. Z.ZO. Dakar. Noordwijk, 8 55 m. N. Kp. Vilano. Noordam, 11 te R'dam. Ovula, 9 te Miri verw. Omala, 9 te Curacao verw. Orestes, 8 v. Bahia Caraquez n. Cliicama. Oranjestad, 10 v. Laguaira n. Trinidad. Oranje, 11 te Lissabon. Overijsel. 11 te Marseille. Oranje Fontein, 10 te Hamburg. Polyphemus, 9 te Djakarta. Roepat, 9 te Penang verw. Prins Maurits, 4 v. Chicago n. R'dam. Prins Frederik Hendrik, 8 te Detroit. Prins Philips Willem, 8 v. R'dam n. Antw. Plancius, 9 te Soerabaja. Poseidon, 8 v. New York n. Turks Island. Polydorus, 9 v. Singapore n. Colombo. Prins Willem III, pass. 10 Belle Isle Papendrecht, pass. 9 Wight. Phrontis, 7 te Semarang. Prins Frederik Willem, 10 v. Detroit n. Chicago. Prins Willem V, 10 te Bremen. Rotula, 8 780 m. NO. Sombrero. Radja, 10 rede Semarang. Rempang, 10 te Djakarta. Roepat, 10 te Port Swettenham. Rondo. 10 v. Balikpapan te Makassar. Rossum, 9 te Terneuzen. Rotti, pass. 9 Ceylon. Stad Lelden, 8 dwars Flores. Salatiga, verm. 11 v. Chittagong. Straat Soenda, 7 te East London. Sommelsdijk, 8 te Houston. Strathnaver, 14 Sydney verw. Sibajak, 15 te Sydney verw. verm. 4 Juli van Djakarta n. R'dam. Slamat. 8 dwars Algiers. Salland, 8 150 m. Z.ZW. Las Palmas. Sliedrecht. 8 in Golf v. Suez. Stentor, 9 te Palermo. Saroena. pass. 8 NO. punt Borheo. Schic, 8 300 m. W.NW. Inagua. Salland. 9 v. Las Palmas. Schiedijk, 10 tc Los Angeles. Singkep, 10 Belewan verw. Sloterdijk, 10 te Galveston. Soestdijk, 10 v. Semarang n. Djakarta. Stad Arnhem, pass. 9 Kp. Vilano. Stad Maastricht, 10 te Savona. Samarinda, 8 te Singapore. Sarangan, 10 te R'dam v. Balikpapan. Sibajak, 13 Melbourne verw. Stad Schiedam, 10 te Vlaardingen. Strathnaver, 8 te Adelaide. Salawati, 9 v. A'dam n. Soerabaja. Stad Haarlem. 9 te IJmuiden. Stad Maassluis, 11 te Lulea. Tjikampek, 6 te Kobe. Tankhaven II, 8 ten anker Port Swettenham. Tasman, 9 te Belawan. Tegelberg, 8 240 m. ZW. Pulubras. Taria, 8 300 m. O.t.N. Aden. Tero, 8 420 m. N.NO. St. Vincent. Tjisadane, 8 1100 m. NW. Tristan da Cunha. Tjibadak, 6 v. Yokohama n. Djakarta. Tjibesar, 9 200 m. N. Durban. Tiberius, 8 240 m. Z.ZO. Hatteras. Tabia, 9 te Soerabaja. Tabinta, 10 te Port Soedan verw. Talisse, 10 te Halifax verw. Teucer, 9 v. Liverpool. Tjipanas, 10 te Santos. Tiba, 10 v. R'dam n. St. Lawrence. Tomini, 10 te Penang. Tosari, pass. 10 4 u. Gibraltar. Themisto, 10 v. Delfzijl n. Baltimore. Utrecht, 8 300 m. O. Trinidad. Vcendam, 8 v. New York n. R'dam. Volendam, 9 te R'dam. Venus, 9 v. A'dam n. Hamburg. Weltevreden, 8 v. Port Swettenham n. Penang. Winsum, 8 v. Rio Berito n. Freetown. Westerdam, 11 New York verw. Willem Ruys, 9 v. Colombo n. Belawan. Westerdam, 11 New York. Willemstad, pass. 9 Ouessant. Woensdrecht, 10 v. Swansea n. Las Piedras. Westland, 12 te Montevideo verw. Winterswijk, 11 te Sas van Gent. Zeeland (KRL).pas. 9 Kp. St. Vincent. Zeeland (SSM), 10 te Sluiskil. Slecht gas kost geld en pan nen, uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep. bedrijf „RODA" Grote Houtstraat 9. levert op maandelijkse af lossing Huiskamers in Eng., blank, mah., goth. Slaapk Salons, Bedden, Karpetten, enz. Zonder borgen. Brieven onder no. 7829 of tel. 18840. Heeft een partij witte crêpe georgette blouses voor 6.50 en 7.50 't mooiste uit 't mooi ste, partij witte zijden blou ses. pracht kwaliteit voor 7.25, badstoftruitjes met kor. te mouw voor 3.50, witte rok ken voor de spotprijs 5.95 en 6.75, Tino shirts voor 2.—, spotkoopje, georgette shawls grote maten voor 2.75, 3.50 en 4.50, iets heel moois en spotgoedkoop, partij monster kragen en revers voor 1.10 en 3.50. partij witte ceintuurs voor 0.50 en 1.10. leer en plas tic. witte parelknopen voor 4, 6, 8 cent, in heel Haarlem niet zo goedkoop te krijgen en nog keus uit 2000 soorten en de allermodernste kleuren knopen voor 2, 4, 6 cent. U slaagt bij ons altijd, partij stropdassen voor 45. 65, 95 ct. in kleuren, zakdoeken voor dames 20 en 30 ct., heren 45 en 55 ct-, gr. maten, ritsslui ting in alle maten 2% ct. in kleuren, haak- en borduur- z'ijde in alle kleuren 8 ct. per streng, pailette en kraaltjes in kleuren 35 ct. per zakje, zijden garnituur broekje met onderjurk, iets heel moois voor 7.50, hoe bestaat dat, pijpjes zijde in alle kleuren 10 ct., Marva rokjes, de beste kwaliteit voor 5.95. Wij kun nen dit geven omdat wij al leen maar ongeregelde par tijen kopen, wij hebben van alles U slaagt bij ons altijd Keus uit 1001 stuks, te veel om op te noemen. Alleen in de Ongeregelde Beurs DOELSTRAAT 28 bij de Grote Houtstraat. Wij zijn kopers van onge regelde partijen. STRAKS LOOPT U WEER ZONDER JAS, en let men op uw costuum. VAN VEEN, zyiweg 26-28, Haarlem, heeft pracht eostuums f 3 per week enzonder vooruit betaling!!!!! TAPIJTEN LOPERS Profiteert van onze res- tantenweek: Wiltons f 97.50; Moquette tapijten f 98, gr. maten f 135; lopercoupons v.a. f 5.90 p. mtr. TAPIJT- HANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, bij Grote Markt, Haarlem. voor het schoonhouden van kantoren in de ochtend- en avonduren. Aanmelden Nas- saulaan 32. vraagt een voor de morgenuren. Aanm.: Waarderweg 25, Haarlem. Tetterodestr. 109, Haarlem. Gevraagd per 1 Juli of zo spoedig mogelijk, beschaafde Typen vereist, en in het be zit van praktijkdipl. boek houden, of daarvoor wer kend. Liefst met ervaring. Soil, met uitv. inl. en adr. v. ref. aan de Dir.e Mej. G. Ha genbeek. Gevraagd: een voor bezorgwerk. Aanmelden tussen 10 en 6 u. Heemsteedse Apotheek. Binnenweg 98, Heemstede. in lev.m.bedrijf. Leeft. 18-22 j. Reformhuis W. Koppen, Zijlweg 73. ZANDVOORT (BAD) Veiling van diverse inboedel goederen wegens emigratie en sterfgeval Donderdag 14 Juni 's middags 2 uur in het magazijn Parallelweg no. 12. 's Morgens voor de veiling te bezichtigen. Veilinggebouw DE WITTE ZWAAN Tel. 2164 m. alg. verz. v. besch. heer in mod. huis, pens.pr. billijk. Brieven no. 7814. Hanza sp. wagen 4 pers. '38, leren bekl. zeer mooi, D.K.W. 4 pers. beide wagens met lin nen kap. Mech. 100 pet. ook gen. te ruilen of in een koop. Kennemerlaan 106, IJmui den. Na 6 uur. Geen nood. Vanaf f 7 p. M2. anileert E. N. I„ Gysbrecht van Aemstelstraat 3, Amster dam deze op kleur en pa troon. Bezoek expert vrij blijvend. Tel. voor Haarlem 20578. Centrum stad. Brieven onder no. 7830 bur. v. d. blad. Nieuwe Gracht 74 - Parklaan 22 - Haarlem waarin openomen enige gehele en gedeel telijke Inboedels. Woensdag a.s. van 10 tot 15 uur. dagelijks. Eigen expeditie. (Tel. 13845) GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding leeftijd niet beneden 18 jaar. Mulo-diploma strekt tot aanbeveling. Volledige inlichtingen worden op aanvraag gaarne verstrekt door de directie van het AMSTERDAMSCH SANATORIUM „HOOG-LAREN" te Blaricum, post Laren N.H. Brieven aan de Geneesheer-Directeur. I GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijke indiensttr. op Advertentiebureau te A'dam, een voor admin., archief en verdere opl. in het bedrijf. Alléén zij, die accur. en vlot werken, gelieven schriftel. te reflect, m. opg. v. leeft., opl., verl. sal. en verdere inlichtingen, bij „BOLREK", Julianalaan 30, Overveen, of pers. aanm., Dinsd. 1012, 's av. 79 of Woensdag 1012. Grote industriële onderneming te Haarlem biedt plaats aan een: moderne talen kunnende spreken. Leeftijd tot 30 jaar. Bij de sollicitatie dient een pasfoto te worden inge sloten. Sollicitaties te richten onder no. 7820 aan het bureau van dit blad. WIJ VRAGEN voor alle afdelingen. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. Damesmantelconfectiebedrijf E C O B E vraagt Aanmelden aan de afd. Personeelszaken, Gasthuis straat 3, Haarlem. zelfst. kunnende werken. Aanmelden Electro-techn. bedrijf HARTENDORP, Spaarne 3, Haarlem. TEER- EN ASPHALTFABRIEK T A F. vraagt voor spoedig: met ervaring in typen/steno en moderne talen. met Mulo-diploma, ter opleiding tot kantoorbediende. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan ons kantoor, Bij het Concern Alg. Friesche Levensverzekering Mij. en de Groot Noordhollandsche van 1845 te Leeuwarden/Amster dam is een plaats vacant voor een Sollicitanten van 23 tot 40 jaar kunnen hun eigenhandig geschreven brieven met vermelding van tegenwoordige en vroegere werkkring zenden aan Insp. G. Huytink, Rijks straatweg 217, Haarlem. Aan de functie is een premievrije pensioenregeling verbonden. Borgstorting vereist. Geen persoonlijk bezoek dan na oproep. Maak U vooral geen zorgen om Uw wasgoed Want wij behandelen het zoals het moet Bij ons met 3 dagen thuis. HAARLEM Santpoorterstraat 4149] Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3