Dag van mooie, felle sport en uitlaat- gedaver op het circuit van Zandvoort Alleen Willem II is nog ongeslagen MAANDAG 11 JUNI 1951 3 De natuurzuivere Coureurs Beels en Flinterman moesten W duw-race houden TONNEMA-SNEEK-Fabrieh'en van KiNG.peperm.unt en andere kwaliteitsartikelen. RDZ verbeterde in Engeland een wereldrecord estafette Negental tegen België gekozen Vier Haarlemmers in het Zwaluwenelftal Noordhollands elftal verloor met 2—0 van de Zwaluwen Blauw Wit won mét 3-1 van het leidende PSV Het elftal van Degerfors Het Belgische elftal speelde met 3—3 gelijk tegen Spanje Dank zij twee penalties won Ripperda van RKAVIC HVB-uitslagen THB blijft in de KNVB KING Een duwpartij om de tweede en derde plaats. Flinterman won de decimeter-race met zeer gering verschil vóór de Heem- stedenaar Lex Beels (rechts). Kühne al met een kapotte bougie-draad uitgeschakeld was, had Dolf Dillenius het rijk alleen. De gedétailleerde uitslagen luidden: Klasse A (tot 750 cc), 12 ronden (50.316 km): 1. H. C. Hoogeveen, Haarlem, Minor, gemiddelde snelheid 98.33 km; 2. A. O. Dil lenius, Amsterdam, Renault, gem. snelh. 94.52 km; 3. P. Nortier, Den Haag, Renault. Snelste ronde voor H. C. Hoogeveen in 2.31.2 (99.83 km). Klasse B (van 7501100 cc), 12 ronden (50.316 km) 1.: G. Th. Reys, Den Haag. Skoda, gem. snelh. 104.32 km; 2. G. Mar tens, Leeuwarden, Simca, gem. snelh. 102.68 km: 3. J. R. van Pelt, Badhoevedorp, MG. Snelste ronde voor G. Th. Reys in 2.22 (106.3 km). Klasse C (van 11011500 cc), 12 ronden (50.316 km): 1. A. J. M. van der Lof, Haaksbergen, MG, gem. snelh. 104.60 km: 2. M. Gatsonides, Zandvoort, Gatso. gem. snelh. 101.34 km; 3. J. Zwart, Wormerveer, M.G. Snelste ronde voor A. J M. van der Lof in 2.19.2 (108.44 km). Klasse D (1501—2000 cc.), 12 ronden (50.316 km) 1:. H. Roosdorp, Antwerpen. Ferrari, gem. snelh. 108.44 kni: 2. J. Beem- sterboer, Zwaag, BMW: 3. A. van Houten, Heemstede, AVH. Snelste ronde voor H. Roosdorp in 2.16 (110.99 km). Klasse E (boven 2000 cc.), 12 ronden (50.316 km): 1. dr. Oei Tjong Bo, Amster dam, Jaguar, gem. snelh. 112.98 km; 2. J. L. van Dieten, Den Haag, Jaguar; 3. R. Tieiens, Meerssen. Delahaye. Snelste ronde voor J. L. van Dieten in 2.10.1 (116.02 km). Renwagens 500 cc., 6 ronden (25.158 km): 1. A. Dillenius, Amsterdam. Cooper JAP, gem. snelh. 101.78 km. 2. J. L. Flinterman, Den Haag, Cooper BSA, op 2 ronden; 3. L. Beels, Heemstede, Beels JAP. op 2 ronden. De snelste ronde was voor L. Beels in 2.11.6 (gem. snelh. 114.7 km) Motorrijders leverden vinnige strijd Men heeft niet alleen van de sportwagen races kunnen genieten, want met de lief hebbers van „stoomfiets-wedstrijden" was eveneens rekening gehouden. De KNMV had namelijk motorwedstrijden voor junio ren georganiseerd, die uitstekend zijn ge slaagd. Klokslag twaalf uur startten de 125 ec- klassers voor een race over tien ronden. Het was een aardige wedstrijd, waarin Muylwijk op D.K.W. als eerste door de finish ging. Zijn tijd bedroeg 26 minuten 16.1 sec., hetgeen een gemiddelde snel heid van 95,77 kilometer betekende. Van der Puy op VR bleef hem de gehele course hardnekkig volgen en ging tenslotte als tweede over de streep. De klap op de vuurpijl voor de motor- enthousiasten was de 500 cc-i-ace. Dit werd een spannend gevecht tussen twee renners, namelijk Piet Bakker op Norton en Keyzer op Triumph. Laatstgenoemde startte als een van de achtersten, maar op het mo ment dat de kamprechter de oranje vlag liet dalen scheurde Keyzer handig langs de andere deelnemers en had direct een voorsprong van een goede honderd meter. Dit bleef echter niet lang zo, want Bakker joeg de vluchteling na en nu ontwikkelde zich een bijzonder interessante strijd. Acht ronden lang bleef Bakker in de slip-stream van de Triumph-rijder, maar toen zag hij zijn kans schoon en nam de eerste positie, die hij niet meer afstond. De gemiddelde snelheid van Bakker bedroeg 114,6 kilo meter. De gedétailleerde uitslagen luidden: 125 cc.-klasse. 10 ronden (41.93 km.): 1. Muylwijk, DKW gemiddelde snelheid 95.77 km.; 2. Van der Puy, VR gem. snelh. 95.23 k.m.; 3. Meierdres, Eysink gem. snelh. 94.34 km. 250 cc.-klasse, 12 ronden (50.316 km.): 1. Van der Warf, Velocette gem. snelh. 103.03 Dat een coureur zijn benaming van hardloper letterlijk dient op te vatten ondervonden gistermiddag op het Zand- voortse circuit, de 500 cc-rijders Beels en Flinterman. Aan de kop van de course liggend, vielen zij beiden uit en terwijl de overgebleven Dillenius hen voorbij- stoof, moesten zij de lange weg naar de finish duwend afleggen om voor de plaatsen in aanmerking te komen. Voor al de goedgevulde Beels kreeg het ziuaar, want hij moest het hele rechte eind puffend en steunend af. Nochtans arri veerde ook hij bij de streep en wachtte daar broederlijk naast Nederlands snel ste vlieger Flinter man op een decimeter voor de streep, tot Dillenius zou zijn gepasseerd. Dan pas mochten zij hun wagens over de streep duwen. Toen Dillenius voorbijgestóven was, begon de duw-race van de 500's over tien centimeter. Volgens dichtbijstaande met vergrootglazen gewapende lieden iverd deze course met neuslengte door Flinterman gewonnen. Waarschijnlijk had de afmeting vandiens reukorgaan daar echter wel wat mee te maken, ««CCOOCOCCCCCOOO^CXX^^ km.: 2. Timmer. New Imperial gem. snelh. 103.01 km.; 3. Berends, Velocette gem. snelh. 102.51 km. 350 cc.-klasse, 15 ronden (62.895 km.): 1. Moeke. Velocette gem. snelh. 111.54 km.; 2. Van Aalst. Velocette gem. snelh. 111.15 km.; 3. Van der Wal, Velocette gem. snelh. 109.80 km. 500 cc.-klasse, 15 ronden (62.895 km.): 1. Bakker, Norton gem. snelh. 114.6 km.; 2. Keyzer, Triumph gem. snelh. 113,2 km.; 3. Baas Jr., AJS. Zwemmen Tijdens zwemwedstrijden te Wallasey in Engeland verbeterde de ploeg van de Rotterdamse Dames-zwemclub het wereld record op de 3 x 100 yards wisselslag esta fette. Ria van der Horst, Nel Garrisen en Irma Schuhmacher legden de afstand af in 3 min. 19.4 sec. in een wedstrijd tegen een nationale Engelse ploeg. Het oude record stond sedert 4 Mei 1947 op naam van een Nederlandse ploeg bestaande uit Iet van Feggelen. Nel van Vliet en Hannie Ter- meulen (3 min. 19.6 sec.) Op de 100 yards vrije slag verbeterde Irma Schuhmacher het Engelse record door deze afstand te winnen in 58.8 sec. Nel Garritsen won de 200 yards schoolslag. NIEUW EUROPEES RECORD 800 METER VRIJE SLAG De Hongaarse zwemmer Csordas heeft het Europees record op de 800 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 9 min. 50.2 sec. Het oude record stond sedert 16 Mei 1948 met 10 min. 0.1 sec. op naam van zijn landgenoot Mitro. Nieuw wereldrecord schoolslag Tijdens zwemwedstrijden te München heeft de Duitse schoolslag-zwemmer Her- bert Klein het wereldrecord 200 meter schoolslag verbeterd met 1 sec. Hij legde de afstand af in 2 min. 27.3 sec. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Joe Verdeur en werd in Maart 1950 te New Haven gevestigd. Klein zwom de vlinderslag. Honkbal Het Nederlandse negental dat op 24 Juni op het Ajaxterrein te Amsterdam tegen België zal spelen, is als volgt samengesteld: Werper J. H. Urbanus (OVVO),' catcher Joop Geurts (Schoten), eerste honk G. A. Hoogenbos (HHC), tweede honk C. C. Pronk (VVGA), korte stop Martin Jole (HHC), derde honk Henk Keulemans (Schoten), linksvelder C. Holewijn (WG A), midvelder G. Boers (VVGA), rechts- velder Piet Duinker (HHC). Reserves: Frits Meyer (OVVO), Rudolf Kok en Wil lem Prins (beiden Ajax) en W. Vrenegoor (HHC). ADVERTENTIE Voetbal Het Zwaluwenelftal, dat morgen te Leeuwarden tegen een Fries team speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Landman (Sparta), achter: Van Oord (Volewijkers) en Oosttvmk (EBOH), midden: Van Beek (ADO). De Voogd (Haarlem), en Lasschuit (RCH). voor: Roozen (Haarlem), De Wette (RCH), W. Zwarts (Scheveningen), G. Zwarts (Sche- veningen) en De Graaf (KFC). Op het terrein van ZFC te Zaandam had Zaterdagavond een voetbalwedstrijd plaats tussen het Noordhollands elftal en een Zwaluwenploeg, die verdiend met 2-0 de overwinning behaalde. In technisch op zicht was het spel van de Zwaluwen beter dan dat van de Noordhollanders, die het te veel van individueel werk moesten hebben. Reeds na zeven minuten namen zij door Hoekema (Leeuwarden) de leiding. Het duurde vrij lang eer de Noordhollanders er wat in kwamen, zonder dat zij het doelman Hagenaars lastig maakten. Kort voor het einde vergrootte Van der Ley (Leeuwar den) de voorsprong tot 2-0, met welke stand het einde kwam. Bij de Zwaluwen verdedigde Hagenaars zijn doel op solide wijze. Verder traden De Voogd (Haarlem) en Van der Ley op de voorgrond. De Noord hollandse ploeg had een hechte verdediging en een hardwerkende middenlinie. ZWEDEN—TURKIJE 3-1 Te Stockholm werd de voetbalwedstrijd ZwedenTurkije gespeeld. De Zweden wonnen met 3-i, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. Concordia promoveert naar KNVB Haarlem 3 A won Zondag de beslissings wedstrijd in de eerste klasse B van de HVB tegen Waterloo met 5-3. Haarlem 3 A werd dus afdelingskampioen en het ge volg hiervan is dat thans Concordia, de kampioen van afdeling 1 A naar de KNVB promoveert. Om het Voetbalkampioenschap van Nederland De vastbesloten wil zijn rol in de lands- competitie te blijven spelen heeft Blauw Wit in een vaak harde doch zeker niet un fair gespeelde wedstrijd een verdiende 3-1 overwinning doen behalen op dc leider in de kampioenscompetitie PSV. De wedstrijd begon in een zeer hoog tempo. Na tien minuten nam Blauw Wit de leiding. Heffels won op knappe wijze een duel op de rechtervleugel en zette voor naar de vrijstaande Van Wijngaarden, die met een strak schot in de linker beneden hoek Steiger volkomen kansloos maakte. Tien minuten later was de stand weer ge lijk, toen midvoor Beyen in een nog gun stiger positie door een dekkingsfout van de Amsterdamse verdedigers alleen tegenover Van Raalte kwam te staan. Dezelfde speler had zijn club enige minuten later bijna de leiding gegeven met een schot, dat een doelpunt waard was geweest. Met een fraaie spi'ong naar de bovenhoek bracht Van Raalte echter op het nippertje redding. Zijn collega aan de andere zijde deed ech ter niet voor hem onder door een vliegend schot van Van Wijngaarden met een snoek sprong onschadelijk te maken. Zo kwam de rust met de stand 1-1. Doch na de hervatting zette Blauw Wit alles op alles. Binnen twee minuten hadden de Amsterdammers een voorsprong ge nomen en toen de tweede helft achttien minuten oud was stonden zij met 3-1 voor. Eerst was het Van Wijngaarden, die de bal uit een vlekkeloze voorzet van Maas in eens inkogelde. Even later werd dezelfde speler twee meter buiten het strafschop gebied ten val gebracht, doch zijn schot dat alle verdedigers, de Eindhovense keeper incluis, passeerde kwam juist een fractie aan kracht tekort. De ene aanval van de Blauw Witters volgde de andere in snel tempo op. Tenslotte bekroonde Heffels het offensief, doch niet voordat, door het vrij harde spel, beide ploeger, voor gebles seerde spelers invallers hadden moeten laten aanrukken. Gedurende de rest van de tweede speelhelft trachtte PSV het ge tij nog te doen keren, maar de schoten waren over het algemeen te onbesuisd en gingen ver naast of vonden Van Raalte op hun weg. Abe Lenstra machteloos Nu de derde kampioenswedstrijd van Heerenveen achter de rug is, zal iedereen er wel van overtuigd zijn, dat de Friese ploeg geen schijn van kans meer heeft. Wel probeerde men het met een andere op stelling, maar ook dat mocht niet baten. Het overwicht van de Tilburgers was veel groter dan de uitslag doet vermoeden- Dat kwam in de eerste plaats doordat de gasten het kalmpjes aan deden, nadat zij een voorsprong van 2-0 hadden genomen. Het overigens perfecte combinatiespel werd te ver doorgevoerd. Indien de voorhoede wat veelvuldiger had geschoten en wat meer doorzettingsvermogen had getoond, zou de overwinning zeker heel wat groter zijn geweest. De Friese aanvalslinie werd volkomen lamgelegd, daar Formenoy de anders zo gevaarlijke Abe Lenstra geen moment losliet. Het aantal schoten dat doel man Botermans te verwerken kreeg, was op de vingers van één hand te tellen. Links half Van Beers kreeg zelfs volop gelegen heid telkens mee naar voren te trekken. De Friezen maakten nog een grove fout: zij speelden de bal veel te hoog, waardoor Willem II steeds de kans kreeg zich te herstellen, de bal op te vangen en met fijn samenspel langs de grond op de Heeren- veense veste af te stevenen. Daar was het meestal een onproductief gedraaf door dat niemand zich om een dekkende taak bekommerde. Af en toe ontaardde de ver dediging in paniekvoetbal. De stand in de kampioenscompetitie van de KNVB luidt thans: PSV 5 3 1 1 7 15— 8 Blauw Wit 5 3 0 2 6 10— 8 Willem II 3 2 1 0 5 6— 3 DWS 4 1 0 3 2 8—14 Heerenveen 3 0 0 3 0 3— 9 Het cricket-elftal der nvd-HCB'ers dat Zaterdag in Haarlem tegen de jongere generatie speelde. Op de eerste rij ziet men van links naar rechts Th. Hetem, Joh. Faber, H. de Jong en J. Goossens, daarachter N. C. Nagtzaam, Chr. Klerk, H. C. Klerk, L. van der Mey, mr. F. A. Davidson, jhr. mr. C. L. van Lennep, F. Struycken A. W. Roggeband. In het elftal van Degerfors, de Zweedse eerste klasser, die Zondag 17 Juni op de Olympische dag te Amsterdam als tegen stander zal fungeren van een Nederlands Bondselftal, zijn enkele wijzigingen geko men. De ploeg ziet er thans als volgt uit: Doel: Bertil Tingloef; achter: Bertil Nordh en Tore Karlsson; midden Ernst Bohlin, Goesta Lundin en Sven Bergsten; voor: Lennart Lindskog, Olof Olsson. Karl Erik Jacobsson, Henry Nilsson en Rolf Hiller- berg. Als scheidsrechter zal fungeren de heer Twisterling. Met de debutant Boogaerts in het doel heeft het Belgische nationale voetbalelftal Zondagmiddag te Brussel met 3-3 tegen Spanje gespeeld. De Belgen speelden een behoorlijke wedstrijd, maar de uitslag was enigszins geflatteerd voor onze Zuider buren. Ere-wedstrijd UtrechtHaarlem Op Zaterdag 14 Juli speelt het Haarlems Elftal in Utrecht een erewedstrijd tegen het Utrechts Elftal ter gelegenheid van het 5ü-jarig bestaan van de afdeling Utrecht van de KNVB. Ripperda heeft kans gezien ook de twee de wedstrijd in de promotie-competitie voor een plaats in de derde klasse van de K.N.V.B. te winnen. Dit keer moest R.K. A.V.I.C. met 21 de kracht van de Haar lemse ploeg ondervinden, maar deze over winning was tevens aan een flinke dosis geluk te danken. De Amsterdammers ston den al spoedig met 01 voor. Hun tech nisch overwicht ging steeds duidelijker vormen aannemen, zodat men elk ogenblik een nieuw doelpunt van R.K.A.V.I.C. kon verwachten. Maar Dreyer en zijn mannen hielden het hoofd koel en verdedigden zich kranig. Daardoor is het te verklaren dat de Amsterdamse veldmeerderheid niet sterker in doelpunten tot uitdrukking kwam. De stand in de promotie-competitie luidt thans: Ripperda 2 2 0 0 4 41 R.K.A.V.I.C. 10 0 10 1—2 Bloemendaal 1 0 0 1 0 02 1 A: SpaarndamKinheim 2 24. 1 B: RCH 5—DEM 2 3—3; Haarlem 3 A- Waterloo 53 (Haarlem kampioen). Kampioenscompetitic (weetic klasse: Be verwijk 2Hillegom 2 30; VSV 4EDO 5 2—3. Vierde klasse: DSOV—HFC 11 5—1 (DSOV promoveert): Geel Wit 5—EDO 10 4—3 (Geel Wit promoveert); Hillegom 6EDO 9 3—1 (Hillegom promoveert). Beslissingswedstrijden: TYBB 7—ETO 3 6—2 (TYBB kampioen); EHS 2—RCH 7 2—0 (RCH kampioen). Zaterdagmiddagvoetbal Overwinning van Kennemerland in vijfde ronde om KNVB-beker Voor de vijfde ronde om de K.N.V.B.- beker voor Zaterdagmiddagclubs theeft Kennemerland met 40 van Zandvoort- meeuwen gewonnen. Reeds in de eerste helft werd het pleit beslist, want toen scoorde Kennemerland drie doelpunten. Twee daarvan kwamen van linksbuiten Feller en het derde was te danken aan de rechtshalf en internationaal Leonhard. Hoe wel Kennemerland invallers telde voor de beide binnenspelers Spanjer en Han Feller, bleek Zandvoortmeeuwen toch niet opge wassen tegen de Haarlemmers, die na de rust door Roodenburg de voorsprong tot 40 wisten te vergroten. Kennemerland komt Zaterdagavond op net terrein in Bloemendaal tegen Apel doorn in het strijdperk voor de kwart finale. Apeldoorn won met 80 van A.M.V.J. S.V.J. besloot het seizoen met een gelijk spel tegen A.G.T., dat met rust nog met 21 voor stond. Zwaanswijk had voor het Haarlemse doelpunt gezorgd. In de tweede helft scoorde Hassing voor S.V.J. de ge lijkmaker. Voorts begon de strijd om het kampioen schap van Nederland voor Zaterdagmiddag- clubs. Huizen klopte Quick Boys met 31. De verdere uilslagen luiden: 4A Jong Hol land—S.N.L. 3—4 Z.C.F.C.—Marken 1—4. 4B: Kromhout—O.S.O. 0—3, A.G.T.—S.V.J. 2—2. T.H.B. heeft de plaats in de K.N.V.B. met succes verdedigd. In de beslissende extra wedstrijd tegen B.P.C. heeft de club van Spierdijk een 21 overwinning behaald op het terrein van Bloemendaal. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat B.P.C. met de zege zou gaan strijken. Met rust stond T.H.B. met 10 achter, maar Lubeek en Donders wisten in de tweede helft de ach terstand in een voorsprong te doen ver keren. In het volgende seizoen speelt T.H.B. dus weer in de vierde klasse van de K.N.V.B. bi de 350 cc-klasse voor junioren raasde de Haarlemmer Moeke op Velocette met een flinke voorsprong als eerste over de eindstreep. Het ontbrak de winnaar geens zins aan belangstelling van Haarlemse zijde De mooiste race van de middag was on getwijfeld die van de grote klasse sport wagens, waarin een kopgroep van een vier tal wagens, de BMW-Cotura van Adams, de Jaguars van dr. Oei Tjong Bo en Van Dieten en de Delahaye van Tieiens, al di rect na de start van leer trokken. Vier runden lang had de kleine vinnige Cotura de kop, maar achter hem kwamen de Jaguars en de Delahaye dreigend opzetten en in de vijfde ronde moest Adams de vlag strijken. Tieiens, die wel zag, dat hij alles moest geven wat hij op zak had om dr. Oei de broek op te binden, zette reeds toen zijn aanval in. Maar de grootmeester van deze klasse kwam dit keer snelheid tekort en enige ronden later moest hij zelfs Van Dieten laten gaan, een Van Dieten, die echter op zijn beurt de fenomenaal rijden de dr. Oei, de beste man van de dag niet meer kon benadereri. In d.e allerkleinste klasse (750 cc.) nam de Haarlemmer Hoogeveen het op tegen vier Renaults. Hij had aanvankelijk nog even moeite met Jonkers, maar toen rukte hij zijn rug eens recht, ging er voor zitten en nam de leiding om die niet meer af te staan. Een prachtige overwinning. Bij de 1100 ce's beantwoordde Reys aan de ver wachtingen door met zijn Skoda hel ganse veld kansloos te kloppen. Het wille karre tje liep als een fluitje, lag als een plank en stuurde als het spoor, zoals dat heet. Achter hem werd een bar en boos gevecht geleverd tussen de MG van Van Pelt en de Simca van Martens, dat na enkele vrolijke slips door de Simca werd gewonnen. De 1500 cc-klasse was voor Dries van der Lof op MG. Molenaar, die hem had kunnen bedreigen, slipte al in de eerste ronde de bocht voor de Hunzerug nota bene aan de binnenkant uit, waarbij de MG demonstreerde ook op een steile duinhelling "aar beneden een zeer vaste wegligging te hebben. Maus Gatsonides, die zo van zijn prachtige succes in dc Britse rally e haastje- rep-je naar Zandvoort was gekomen, moest zich met zijn trouwe en ongeprepareerde i.Platje" met de tweede plaats tevreden stellen. Bij de twee-liters leverde Beemsterboer «n prachtige prestatie door met zijn BMW de favoriet Roosdorp (Ferrari) zo venijnig achter de snelle broek te zitten, dat de kop man geen rustig ogenblik had. Hij kwam hem zelfs een momentje voor. Van Houten met zijn knappe stuk eigenbouw, de AVH (twee Fiat 1100-motoren in lijn) kwam door een slechte start op de derde plaats. De 500 cc-renwagens brachten na een veelbelovend begin een heftig duel tus sen Beels en Flinterman een teleurstel ling. zij het een humoristische. De twee kopmannen vielen uit, Beels met een ge broken ketting en Fliniterman met een i.wurm" in de benzine-leiding en waar Op het zowaar zonovergoten Zand- voortse circuit hebben de tienduizenden, die zo langzamerhand hun hart verloren hebben aan de racerij, datzelfde hart weer op kunnen halen aan een serie mooie en vaak spannende auto- en motorraces, die hen van twaalf tot zes ruimschoots waar voor hun geld hebben gegeven. Zo is deze dag een voortreffelijke demonstratie ge worden van de moeilijke en mannelijke sport. Zowel de juniorcs-races van dc Koninklijke Nederlandse Motorrijders Ver eniging als de sportwagenraces van de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club hebben in ruime mate gezorgd voor die heel speciale sfeer van snelheid, daverende uit laten en spanning, die er over het circuit hangt, wanneer de kopgroep het gaat uit vechten in dc laatste ronden. En gelukkig hebben zij niet het soort sensatie opge leverd, dat door sommigen aan de racesporl ten onrechte wordt verbonden, die van on gelukken. Waarmee het Zandvoortse cir cuit weer eens bewezen heeft, niet alleen een moeilijk en sportief, maar bovenal een veilig circuit te zijn.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5