Generaal Ridgway nodigt Noordelijke opperbevelhebber uit tot bespreking OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Raffinaderij en oliewinningen in Perzië zullen worden gesloten" Eventuele wapenslilstands - onderhandelingen zouden op Deens schip in haven van Wonsan worden gevoerd Premier Piboel Songgram bij drukke plechtigheid ontvoerd Interview met Morrison zal letterlijk in Russisch blad worden afgedrukt Weerbericht Engelse waarschu wing Ontploffing in Britse wapenfabriek; zes doden Ontslagen bij de Noorse marine Koperdieven pleegden grafschennis Het woord is aan Opstand der marine in Siam (Thailand) Bombardementen op buitenwijken van Bangkok Een vleugje humor uit Moskou HET WEER AFGEBEELD 6 5e JAARGANG No 29 3 ZATERDAG 30 JUNI 1951 2 9 5e JAARGANG No 156 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal 5.20, franco per post 5.70. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (United Press). De Anglo- Iranian Oil Company heeft medegedeeld dat zij al haar werkzaamheden in Perzië zal staken en dat er geen mogelijkheid bestaat om tot een regeling te geraken zolang Mos- sadeq premier van Perzië is. Ook minister van Buitenlandse Zaken Herbert Morrison heeft de waarschuwing uitgesproken dat de raffinaderij te Abadan en alle oliewinningen in Perzië op het punt staan gesloten te worden. Hij deed een be roep op de overgebleven 2500 Britse em ployés om „tezamen te blijven" en beloofde hun dat hun veiligheid de eerste overwe ging van de regering is. Premier Mossadeq heeft Vrijdag de Ame rikaanse ambassadeur Grady beloofd dat Alles wijst er op, dat thans het hoog tepunt van de crisis is bereikt. Engelands houding is thans vastberadener dan ooit. Anti-Britse demonstratie Te Teheran is Vrijdag een grootse anti- Britse demonstratie gehouden. Een menig te van naar schatting 10.000 personen drong aan op vervanging van Britse olie technici door Sovjet-Russische. De politie was aanwezig en hield de wacht voor de Britse en Amerikaanse ambassades. De demonstranten gingen, zonder dat incidenten waren voorgevallen, uiteen, na dat verscheidene sprekers er op aan had den gedrongen, dat de Britten onmiddel lijk uit Perzië zouden worden verwijderd. havens van Malta en verwacht wordt, dat den anti-sabotagewet te laten intrekken. Een nieuwe Engelse nota aan Perzië ves tigt de aandacht op de aan de tankschepen verleende opdracht, niet naar Abadan te varen, en voegt hieraan toe: „Daar de op slagruimte te Abadan beperkt is, moet dit betekenen, dat de raffinaderij zal moeten sluiten, zodra de huidige opslagruimte voor geraffineerde producten vol is, De toevoer van ruwe olie van de olievelden zal spoedig gestaakt moeten worden". „Engeland kan moeilijk geloven, dat de Perzische regering zelfs te elfder ure niet de onverstandigheid van haar onverzoen lijke houding zal inzien", aldus deze nota. „De regering van Perzië is verantwoor delijk voor de bescherming van alle Britse onderdanen in Perzië en mocht Perzië in dit opzicht tekort schieten, dan zal de Per zische regering alleen verantwoordelijk zijn voor de gevolgen, zo voegt de nota er aan toe. Engelse voldoening over houding van Amerika Onze correspondent in Londen seint: In officiële kringen is men huiverig commentaar te leverei! op de capriolen van de Perzische premier Mossadeq. Het is thans nog te vroeg om te spreken van een keerpunt in de crisis. Mogelijk kan men een aarzeling van de kant van Perzië constateren, maar in elk geval is het een stap in de goede richting, dat Mossadeq thans bereid schijnt te zijn bij het parlement de onvoorwaardelijke intrekking van de anti-sabotagewet aan te bevelen. Het heeft te Londen voldoe ning gewekt, dat Amerika, alhoewel het op de achtergrond blijft, zijn oorspronke lijk neutrale houding in het conflict heeft vervangen door een mogelijke steun van het Britse standpunt. Dit kan Perzië niet zijn ontgaan. De Verenigde Staten zouden met lede ogen zien dat Engeland zijn positie in Perzië prijs gaf. Men verklaarde mij, dat Enge land allerminst afwijzend staat tégenover een eventuele Amerikaanse bemiddeling omdat men zo eventueel een einde zou kunnen maken aan de huidige impasse. Het verlies van de Perzische olie zou binnen twee jaar door verhoging van de productie elders kunnen worden goed ge maakt, mits in andere olie-gebieden niet dezelfde situaties zouden ontstaan, zoals deze thans in Perzië bestaan. Maar het zal niet eenvoudig zijn het hoofd te bieden aan een tekort aan raffi- nage-mogelijkheden, indien Abadan zou moeten worden opgegeven. Londen maakt zich echter meer zorgen omtrent het politieke aspect van het con flict, omdat het gevaar dreigt, dat Perzië een Russisch satelliet wordt. De oplossing waarop men te Londen, als de toestand is gekalmeerd, zou willen aansturen, is meer samenwerking tussen Perzië en Engeland volgens het voorbeeld in de Mexicaanse olie-industrie, waar bij de nationalisatie de Amerikaanse techni sche organisatie ingeschakeld bleef. BRIDGWATER (Somerset, Engeland) (Reuter). Vrijdagavond werden Bridg water, Burnham-cn-Sea en een aantal dor pen opgeschrikt door een zware ontploffing in de koninklijke wapenfabriek in Puriton bij Bridgwater. Na de ontploffing kon kilometers ver in de omtrek een grote rook wolk wox-den waargenomen. Brokstukken van de fabriek werden over een uitgestrekt gebied weggeslingerd. Zes personen die avonddienst hadden in de fabriek zijn bij de explosie om het leven gekomen. De plaats van de explosie was van de rest van de fabriek geïsoleerd en afge- schex-md, waardoor geen andei-e gedeelten getroffen werden. OSLO (Reuter). Vrijdag is in Oslo officieel bekend gemaakt, dat admiraal Edvard Christian Danielsen ontheven is van zijl# post als chef van de Noox-se marine. Vice-admiraal Horve, op het ogenblik voorzitter van de Noorse delegatie bij de defensie-commissie van het Atlantisch Pact, is benoemd tot opvolger van Danielsen. Tezelfder tijd heeft de Noorse i-egering commodox-e Gunnar Hovdenak ontheven van zijn functie als stafchef van de max-inc. De verklai'ing werd na een bijzondere bijeenkomst van de regering uitgegeven. 1 De bijeenkomst vond plaats om de situatie te bespreken, nadat Donderdagavond het parlement eenstemmig zijn steun had ge geven aan de plannen van het ministerie van Defensie en het de standpunten en de klachten, door de marinebevelhebber naar voi'en gebi-acht, had verwox-pen. Admii-aal Danielsen en zijn stafchef, Hovdenak, hadden gezegd, dat de marine een onvoldoend aandeel in dedefensiegelden was toegewezen en dat zij, als hun stand punt wei'd verworpen, hun functie niet wensten te behouden. Hovdenak had zijn ontslagaanvrage in gediend voor de regering bijeenkwam. Zaterdag het aantal tot veertien zal stijgen. Enige gezagvoerders deelden mede, dat zij orders hadden gekregen naar Malta te varen tot hetzij een andere haven als bestemming is gekozen, hetzij een ovei-- eenkomst in Perzië is bereikt. Op Schiphol arriveerde vanochtend vroeg de Perzische delegatie, die de behandeling van de olie-kwestie door het Internationale Hof van Justitie als niet-officiële delegatie zal bijwonen, „om te zien hoe de zaak zich ontwikkelt". Het zijn de heren dr. Chayegan, H. Saare en E. Parsa. Zij werden verwelkomd door de gezantschapsraad dr. Chahriar en diens echtgenote. De Eindhovense politie heeft de 20-jax-ige glasslijper A. L. M. L. en de eveneens 20- jai-ige losai-beider P. J. M. H. uit Woensel gearresteei'd onder verdenking zich aan grafschennis en diefstal te hebben schuldig gemaakt. Zij zouden op een drietal Katho lieke kerkhoven te Eindhoven koperen verbindingsstangen van grafzerken hebben weggenomen, alsmede een aantal koperen vazen op de algemene begraafplaats. Wendell Phillips: Eén, aan Gods zijde, vormt een meerderheid. (Uit zijn herdenkingsrede over John Bx-own, voor vechter van de afschaffing der slavei-nij, op 1 Novem ber 1859). WASHINTON (Reuter) Generaal Ridgway, opperbevelhebber der verbonden troepen in Korea, heeft de opperbevelhebber der Noordelijke troepen uitgenodigd tot een bijeenkomst met zijn vertegenwoordiger aan boord van het 13.164 ton metende Deense hospitaalschip „lutlandia" in de haven van Wonsan, ter bespre king van een wapenstilstand, aldus heeft het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken Vrijdag medegedeeld. De haven Wonsan ligt aan de Oostkust van Noord-Korea, ongeveer 125 kilometer ten Noorden van de 38ste Breedtegraad. In zijn boodschap verklaart Ridgway onder „Mij is medegedeeld, dat u een bijeen komst zou wensen ter bespreking van een wapenstilstand, die voorziet in het staken van de vijandelijkheden en alle daden van gewapend geweld in Korea met voldoende I waarborgen voor de handhaving van een dergelijk bestand. Na de ontvangst van een mededeling van u, dat een dergelijke samenkomst verlangd woi-dt, zal ik bex-eid zijn mijn vertegen- wooi-diger te benoemen. Ik zal tezelfder tijd ook een datum voorstellen waarop hij met uw vertegenwoordiger zou kunnen sa menkomen". De opperbevelhebber van de Noord- Koreaanse strijdkrachten is maarschalk Kim II Soeng. Hij is tevens premier van Nooi'd-Korea. De Noord-Koreaanse com mandant te velde is generaal Peng Teh Hoeai. De 103 patiënten van het Deense schip, dat indertijd door de Deense regering ter beschikking van de UNO werd gesteld, zijn Zaterdagmoi-gen van boord gehaald. De „Jutlandia" ligt voor anker in de haven van Poesan in Zuid-Korea. Het schip zou naar Wonsan moeten varen, welke reis normaal ongeveer 24 uur in beslag neemt. De Deense regering heeft het gebruik van de „Jutlandia" als plaats van ont moeting tussen de opperbevelhebbers in Korea goedgekeurd. De algemene instructies voor Ridgway die door het Amerikaanse departement van Defensie zijn verzonden, zijn door Truman goedgekeurd en opgesteld door de natio nale veiligheidsraad in overleg met het departement van Buitenlandse Zaken. De instructies zijn uitgegeven in over leg en in ovex-eenstemming met Engeland en de andere betrokken leden-staten der UNO. Ridgway schijnt de opdracht te hebben gekregen opheldering over het vredesinia- tief te verkrijgen, in deze zin, dat hij moet trachten te weten te komen of de Noord- Koreaanse en Chinese bevelhebbers ook machtiging van Peking en Moskou hebben ontvangen om besprekingen over het sta ken van het vuren te beginnen. De voorwaarden In welingelichte kringen te Washington gelooft men, dat Ridgway gemachtigd zou woi-den het volgende voor te stellen: 1. een gedemilitariseerde zóne van 32 km bi-eedte dwars over Korea, 2. neuti-ale waarnemers om in Noord- en Zuid-Korea toezicht te houden, 3. geen vervoer van wapens, munitie of versterkingen naar Korea, 4. geen overschrijding van de linies door vliegtuigen. De militaire bevelhebbers zouden het vraagstuk van waarboi-gen tegen een her openen van de vijandelijkheden bespreken. Het door de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Acheson, tot uitdruk king gebrachte Amerikaanse standpunt was, dat de grootste zekerheid tegen toekomstige aanvallen zou zijn het terugtrekken van alle Chinese troepen naar Mandsjoerije. De gevechtslinie in Korea strekt zich thans uit van een punt aan de Westkust even ten Zuiden van de 38ste Breedtegraad, loopt vervolgens naar het Noorden tot ongeveer dertig km ten Noorden van de Breedtegraad in het midden van Korea én eindigt aan de Oostkust veertig km ten Noorden van de Breedtegraad. Afgezien van een kustgebied ten Noord- Westen van Seoel, de Zuid-Koreaanse hoofdstad, zijn in geheel Zuid-Korea thans geen Noord-Koreaanse troepen meer, maar kleine groepen guerillastrijders zijn nog actief in de bergen van Zuid-Korea. Diplomaten en regex-ingsfunctionarissen Gisteren was in de Raadhuisstraat te Heemstede een oliebollenkraam opgesteld. Het publiek kon daar oliebollen kopen en de opbrengst is bestenid voor de afdeling Heemstede van het Centraal Genootschap voor gezondheidskolonies. De Heemsteedse burgemeester kocht een oliebol van zijn echtgenote. Ook vandaag bestaat er gele genheid daar oliebollen te eten. te Washington zijn vol vex-trouwen, dat het tot stand brengen van een wapenstilstand in Korea slechts een kwestie van tijd is. Mening van Marshall In zijn getuigenis voor de Senaatscom missie die het ontslag van MacArthur on derzoekt, heeft Marshall gezegd, dat als men in Korea tot een wapenstilstand zou komen en de Chinezen zich zouden terug trekken, de onafhankelijkheid en de veilig heid van Zuid-Korea in grote mate zouden afhangen van de kracht van de Verenigde hiaten en het behoud van de militaire po sitie van de vrije wereld. Hij wilde niet in het openbaar bespreken LONDEN, (Reuter en United Press). Volgens van verschillende zijden binnengekomen berichten heeft een groep Thailands (Siamees) marine personeel Vrijdag een staatsgreep on dernomen en de minister-president, Piboel Songgram, ontvoerd. Uit de laatste berichten blijkt, dat het Thai- landse leger en de politie gezamenlijk tegen de opstandelingen optreden. In middels schijnt, af te gaan op een mededeling van de radio van de Thai- landse luchtmacht van de afgelopen nacht, een strijdmacht van de rebellen naar de hoofdstad Bangkok op te trek ken. Een eleetrische centrale aldaar bevond zich reeds in handen van de marine-manschappen. Volgens mededelingen van passagiers van een K.L.M.-vliegluig, dat Zatex-dag- moi-gen uit Bangkok te Singapore aan kwam, werden bij hun vertrek de buiten wijken van Bangkok door vliegtuigen van de Thailandse luchtmacht gebombai-deerd. of een wapenstilstand bereikt zou moeten worden met de troepen in het smalle ge deelte van Noord-Korea boven de 38ste Breedtegraad of langs de Breedtegraad. Marshall werd gevraagd, of de Chinezen misschien, na zich uit Korea te hebben te ruggetrokken, hun legers zouden x-eorga- niseren en een millioen „vrijwilligers" naar Birma zouden sturen om daar bij een op stand te helpen. Marshall antwoordde: „Zij hebben in Korea een lesje gehad en zullen aarzelen alvorens Birma binnen te trekken, behalve als revolutionnairen". Op de vraag of Ame rikaanse troepen naar Korea zouden terug keren, indien de Chinezen opnieuw zouden aanvallen na bij een wapenstilstand zich teruggetrokken te hebben, zei hg: „De a'.- sen, dat wij zullen moeten terugkeren, wor den veel geringer". De Prawda nam uitdaging van Morrison aan (Van onze correspondent in Londen) Op 13 Juni heeft de Engelse minister van buitenlandse zaken, Herbert Morrison, tij dens een lunch in Londen een rede uitge- spx-oken, waarin hij er over klaagde, dat de Russische pei-s slechts een zeer kort bericht had gepubliceei-d over het Britse standpunt inzake de conferentie der grote vier, hoewel het Russische antwoord op de Engelse nota volledig in de Russische bla den werd gepubliceerd. Morrison daagde bij die gelegenheid „Prawda", het Russische regeringsoi-gaan, uit zijn opvattingen of die van Attlee over de internationale proble men zo uitvoei-ig mogelijk weer te geven. „Prawda" heeft Mori-ison's voox-stel thans aanvaard. In een artikel op de voorpagina van de editie van Donderdag, dat in een ongebruikelijk humoristische stijl is geschre ven, onderzoekt „Prawda" Morrison's be schuldigingen tegen de Russische pers, die het blad ongegrond acht. De toon van het artikel is eerder spijtig dan boos. De moge lijkheid is niet uitgesloten, dat Stalin het zelf schreef, omdat het doet denken aan uitlatingen van hem op momenten, dat hij in een joviale stemming verkeerde. Met genoegdoening constateert de auteur dat de Russische pers de Bx-itse verreweg over treft. Het blad klaagt, dat de Britse pers verre beneden haar taak bleef in de wijze, waarop zij de Parjjse conferentie der plaatsvervangers behandelde. „Morrison's gx-ieven tegen de Russische pers tonen aan, dat „mogelijk wegens zijn voorliefde voor Amerika, hij de verhoudin gen uit het oog heeft verloren, hetgeen zo karakteristiek is voor het Engelse volk", aldus Prawda. „Wat te zeggen van Morri son's bewering, dat de opvattingen van Stalin altijd volledig en op in het oog val lende wijze door de Britse pers worden gepubliceerd?" vraagt „Prawda" met nauw bedwongen verbazing. „Maar een kapita listische analyse geeft een glashelder ant woord. De Engelse bladen geven zoveel publiciteit aan Stalin, omdat zijn verkla ringen de oplagen met sprongen doen toe nemen en dus extx-a-winsten voor de dag bladeigenaars betekenen! Maar hetzelfde winstmotief geldt voor de Russische bladen. Morrison's verklarin gen, vol onrechtvaardige aanvallen in plaats vaix een ware ex-nstige analyse van de internationale toestand, hebben geen invloed op het Russische publiek en zodx-a de Rus de naam Morrison ontwaax-t, be sluit hij „Prawda" niet te kopen!" „Maar „Prawda" maakt het edelmoedige gebaar om toch Morrison aan het woord te laten, ondanks een te verwachten daling van de vex-koop! Morrison heeft gevraagd, dat het blad zijn kolommen zal openen voor een speciaal interview met hem en heeft verlangd dat zijn woorden nauwkeu rig zullen worden weergegeven op een vooraanstaande plaats in het blad," aldus „Prawda". „Prawda" verklaart plechtig, dat het artikel onvoorwaardelijk nauwkeurig en volledig zal worden opgenomen, maar na tuurlijk op basis van wederkerigheid. „Prawda's" antwoord aan Morrison zal even precies en opvallend in de Britse pers moeten worden opgenomen. De minister van buitenlandse zaken van Engeland heeft laten weten, dat hij met het voox-stel accoord gaat. Hij bezit de typi sche humor van de geboren Londenaar en vindt „Prawda's" amusante artikel een goede mop. Natuurlijk is dit „gesprek" tussen Mor rison en „Prawda" een serieuze zaak, die niet op lichtvaardige wijze mag worden afgedaan, omdat hier een unieke kans ligt om de propaganda te doox-breken en een woord te spreken, dat met de diplomatieke taal niets gemeen heeft. Morrison's per soonlijkheid staat er borg voor, dat hij de juiste toon zal weten te vinden. Morrison maakte „Prawda" ook duide lijk dat hij geen zeggenschap over de vrije Britse pers bezit en dus geen plaatsruimte kan aanbieden. Maar in zijn rede van destijds had hij reeds gezegd, dat in de Engelse kranten de nodige aandacht wordt besteed aan hetgeen de Russische leiders te zeggen hebben. De telegx-aafkantoren in de stad waren niet toegankelijk voor publiek of pers. De staatsgx-eep werd ingeluid met de ontvoering van Piboel Songgram, toen deze Vrijdag aanwezig was bij de over- dracht van de baggermachine „Manhattan" door de Verenigde Staten aan Thailand in de haven van Bangkok. Onder de ogen van honderden bui tenlandse diplomaten, regeringsleiders en leden van de gewapende macht werd Piboel Songgram, juist toen hij de loopplank van de overgedragen baggermachine wilde opgaan, door een uit de menigte naar voren gekomen groep marinemannen overvallen en onder bedreiging met pistolen ge dwongen aan boord te gaan van een marinebark, die daarna snel de rivier opvoer. Het bombardement van het Noordelijke gedeelte van Bangkok zou, naar mede delingen vhn een Nederlandse vlootofficier die op weg was naar Djakarta, uitgevoerd zijn, nadat de luchtmacht een ultimatum had gesteld, dat het gebied waar Piboel Songgram gevangen gehouden werd, ge- bombardeex-d zou worden zo de premier niet tegen de ochtend zou zijn vrijgelaten. Hieruit zou dus geconcludeerd kunnen worden, dat men aanneemt dat de premier zich in genoemd gebied bevindt. Het bombardement begon precies vol gens plan, aldus de Nederlandse zegsman, en ik hoorde een twaalftal of meer ont ploffingen en zag ook luchtafweergeschut ten Noorden van de stad in werking komen. Er zijn geen fcjerichten ontvangen over molestatie van Amerikanen. Te Bangkok is de staat van beleg afge kondigd. Het vliegverkeer schijnt belem meringen te ondervinden. De opstand zou geleid wórden door ge neraal Katsj Songgram, die een belangrijke rol speelde bij de staatsgreep van Novem ber 1947 waardoor veldmaarschalk Piboel Songgram aan de macht kwam, doch die ruim een jaar geleden door de premier werd verbannen op beschuldiging van sa menzwering tegen de regering. Katsj ging toen naar Hongkong doch keerde twee maanden geleden vandaar tei-ug naar Bangkok. Hier werd hij op beschuldiging van afpersing gearresteerd maar twee weken geleden weer vrijgelaten. De radio van de Thailandse marine zou hebben omgeroepen, dat de opstandelingen de regering hadden overgenomen omdat men ontevx-eden was over het huidige regiem. De radio van het leger daaren tegen zeide, dat de minister van Buiten landse Zaken, Nau Warakarn Bantsja, na de ontvoering van de premier de leiding van de regex-ing had overgenomen. Het personeel van de marine was door de on derminister van Defensie in de kazernes geconsigneex-d. Naar aanleiding van de gebeurtenissen in Siam heeft de KLM voox-zichtïgheids- halve besloten op de Indië-route Bangkok voorlopig niet aan te doen. Dit werd heden morgen in Den Haag medegedeeld. Naar aanleiding van berichten van de KLM- vertegenwoordiger uit Bangkok deelt de KLM te 's-Gravenhage mede, dat zij goede hoop heeft Bangkok zeer binnenkort weer aan te doen. Derde slachtoffer overwegongeluk In het Diaconessenhuis te Almelo is thans een derde slachtoffer van het ongeluk, dat Dondex-dag op de onbewaakte overweg te Nijvex-dal gebeux-de, ovexdeden. Het is de 82-jarige heer H. Hofmann uit Wenen. Het uitgebreide gebied van hoge luchtdruk, dat zich uitstrekt van de Azoren over de Britse eilanden naar Scandinavië, breidt zich langzaam uit in Zuid-Oostelijke richting. Daardoor neemt zijn invloed in onze omgeving toe. Boven de Noord zee bevindt zich echter veel bewolking, die met de zwakke Noordelijke winden naar ons land gevoerd wordt. De kans dat deze bewolking boven het vasteland zal oplossen, wordt echter geleidelijk groter. nonnooconrjonoofv O ONBEWOLKT- LICHT BEW HALF BEW. ZWAAR BEW GEHEEL BEW MIST SNEEUW' REGEN MOTREGEN A HAGEL V BUIEN R ONWEER fi?TEMP£RATUÓR '005 ISOBAAR 3ÉLANGFIJK NES8SLAG- GEBIED CENTRA H HOGE DRUK L LAGE DRUK SCHEIDINGSLIJN-FRONT- TUSSEN LUCHT VAN e... VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREEP IS EEN WIND- SNELHEID VAN VIJF METER FE R SECONDE DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond, opgemaakt te 10 uur: Aanvankelijk nog veel bewolking, maar morgen ook opklaringen. Droog weer. Weinig wind. Iets hogere temperaturen. 1 Juli Zon op 4.23 uur, onder 21.03 uur. Maan op 1.34 uur, onder 19.23 uur. 2 Juli Zon op 4.24 uur, onder 21.03 uur. Maan op 2.07 uur, onder 20.24 uur. Hoog en laag water in IJmuidcn Zaterdag 30 Juni Hoog water: 0.40 en 13.16 uur. Laag water: 8.29 en 21.06 uur. Zondag 1 Juli I-Ioog water: 1.40 en 14.69 uur. Laag water: 9.24 en 22.00 uur. Maandag 2 Juli Hoog water: 2.24 en 14.52 uur. Laag water: 10.14 en 22.45 uur.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 1