Woningruil goed lopende Sigarenzaak gerieflijk Herenhuis met tuin Bedrijfsruimte ALBA De man die uit Egypte kwam. Woningruil MEUBILAIR VEILING Vacantie? Snipperdag? kinderboerderij Notarishuis HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT KORT VERHAAL DOOR FERDINAND LANGEN Hervormde Kerk te Overveen bestaat 25 jaar Albert Heyn keert 8% uit Leraressen en leerlingen der Huishoudschool op het toneel Noordwijkse chauffeur reed op Zandvoorters in Amendementen op de belasting-ontwerpen Bloemendaal Heemstede Een rechercheur nam afscheid Zandvoort Vuurwerk SCHEEPVAART TERRAPLANE 1935 Rud Ibach vleugel „Trinkwasser" tank r Te koop gevraagd Jos v. Bodegraven een kamer in eerste klas rusthuis, Pension ter overname gevr. VACANTIERUIL WOONHUIS te koop KUIS of WOONRUIMTE Geldbelegging HERENHUIS HET ADRES VOOR Slank zijn SveltPills HUPMOBILE 1938 I ZATERDAG 30 JUNT 19 51 9 Ik ben geen caféhouder. Ik ben meer een artist. Maar gedurende enige tijd van mijn leven heb ik een café gehouden. Op zekere dag hield .een auto voor mijn café stil en er kwam een zwierige man uit met een ge ruit jasje aan. Deze man ging bij mij aan een tafeltje zitten en ik vroeg hem wat hij drinken wilde. Maar hij wilde niets drin ken. „Ik kom zojuist uit Egypte", zei hij, „ik heb de Nijl gezien en de nijlpaarden, de lotos en de flamingo's. Ik heb geen dorst. Ik heb honger. Dat is de kwestie." En hij bestelde een dubbele biefstuk. Mijn vrouw bakte de biefstuk en ik diende hem op. De man at met forse hap pen. Toen hij het laatste stuk naar binnen gewerkt had, veegde hij zijn mond af en zei tegen mij: „Ik heb de pyramides gezien en het graf van Tut ank ammon. Maar geld om je te betalen heb ik niet." „Dat is me ook wat moois", antwoordde ik. Ik wist niet wat ik moest doen. Ik dacht, mijn vrouw zal er wel raad op weten. Ik ging naar de keuken. Ik zei: „Hoor nou eens wat voor een rare klant ik in de zaak heb. Hij komt uit Egypte en hij heeft aan het graf van Tut ank ammon gestaan. Maar geld om mij te betalen heeft hij niet." „Heeft hij de dubbele biefstuk opgege ten?" vroeg mijn vrouw. Ik zei: „Ja." „Dan is het een oplichter", besliste mijn vrouw. „Ook al was hij in de hof van Eden geweest en had hij Adam en Eva zelve in het paradijs gezien. Wanneer hij hier komt en biefstukken opeet en niet betaalt, dan moet hij een oplichter wezen." Met die boodschap ging ik terug. „Mijn vrouw is van mening", zei ik tegen de man, „dat u een oplichter bent." ,r,Zij heeft ongelijk", antwoordde de man mij. „Ik heb gezegd, dat ik geen geld heo om te betalen. Maar ik kan wel met iets anders betalen. Ik heb iels wat meer waard is, dan tien biefstukken samen." „En dat is?" vroeg ik. „Jij bent een artist?" vroeg hij mij. „Ja", antwoordde ik, want dat was ik tenslotte. „Dan zul je 't kunnen waarderen", zei hij. „Het is een schilderij". Hij stond op en ging naar zijn auto. Even later kwam hij terug met een kleed, waar onder hij een schilderij verborgen hield. Hij zette het schilderij op een stoel, trok het kleed er af en floot tussen zijn tanden. Het was een schilderij van de zee. Van niets meer en niets minder dan de zee. „Kijk er eens naar door je oogharen", zei de man tegen mij, „en je ziet golven, ruim te, wijdheid. Je ruikt de zeewind." Ik tuurde door jjiijn oogharen en knikte. „Wel", zei de man, „is de koop gesloten? Voor een biefstuk is dat schilderij toch niet te duur." „Accoord", antwoordde ik. Ik dacht, voor een biefstuk is dat schilderij te geef. Ik heb een beste koop gesloten. En ik bood de man een glas bier aan, maar hij weigerde. Hij drukte mij de hand en reed weg in zijn auto. Ik liep verheugd naar de keuken. Ik zei tegen mijn vrouw: „Die man was geen op lichter. Hij heeft mij betaald met een schilderij dat honderd maal meer waard is dan een biefstuk. Hij zag zo aan mij dat ik een artist was." „Wat. is het voor een schilderij?" vroeg mijn vrouw. „Ga maar mee", zei ik, „dan zul je 'm zien." Mijn vrouw volgde mij in het café. Daar stond het schilderij nog op de stoel. „Wanneer je er naar kijkt", zei ik tegen haar, „door je oogharen, dan zie je de gol ven. de ruimte, de wijdheid". „Victor....", zei mijn vrouw tegen mij. „En je hoort de golven", ging ik verder, „en je ruikt de zeewind". „Victor", zei mijn vrouw, „ken je dat- schilderij niet!" „Kennen", antwoordde ik, „kennen Ik heb nooit zoiets moois te voren gezien." „Maar het heeft altijd bij ons zelf in de gang gehangen!" riep mijn vrouw uit. „Zie je dat dan niet!" „Je bedoelt toch niet dat het ons eigen schilderij is?" vroeg ik verbaasd. „O ezel dat je bent", zei mijn vrouw. „Wij hebben het nog van mijn vader gekre gen, toen wij twaalf en een half jaar ge trouwd waren." De schrik sloeg mij om mijn hart. „Ik kan het niet geloven", zei ik. „Ga dan zelf kijken", antwoordde mijn vrouw boos. Ik ging naar de gang. Op de plaats waar altijd het schilderij gehangen had, was een schrijnend lege plek. „Zie je wel", zei mijn vrouw toen ik terug kwam, „ik heb je 't al gezegd. Hij was een oplichter". „En hij zei nog wel dat hij aan het graf van Tut ank ammon had gestaan", ant woordde ik geheel verslagen. Mijn vrouw is mij de hele avond voor ezel blijven uitschelden. Ach ja, misschien had ze nog wel gelijk ook. Met het café is het ook nooit iets geworden. (Nadruk verboden) Binnenkort zal het een kwart eeuw ge leden zijn, dat de Nederlands Hervormde Kerk te Overveen werd gesticht. Reeds in 1922 maakte ds. M. J. A. de Vrijer een begin met Hervormde kerkdiensten in de openbare school die toen op de plaats stond waar later het huidige politiebureau ver rees. Een kerkbouwrcommissie onder voorzit terschap van de heer J. S. M. Vrijland, kreeg de beschikking over een stuk grond en in enkele jaren wist men het benodigde geld voor een kerkgebouw bijeen te brengen. In Mei 1926 werd de eerste steen gelegd en op Hervormingsdag van dat jaar (31 October 1926) verichtte de onlangs overleden predikant, ds. J. C. van Dijk, de inwijding. In de daaropvolgende jaren werd ds. Van Dijk, die reeds de zorg voor de wijk Bloemendaal had, bijgestaan door de heer .K. Koopman, die als godsdienstonder wijzer ook predikbeurten vervulde en huis- en ziekenbezoek deed. Met de intrede van dr. Ch. de Beus kreeg de wijk Overveen in 1935 een eigen predi kant. Het aantal zielen bedroeg toen onge veer 1800; vergeleken bij de eeuwwisseling, toen in Overveen slechts zeven Protestant se gezinnen woonden en dit deel van de gemeente Bloemendaal overwegend Rooms- Katholiek was, was dit een grote veran dering. In 1946 werd Aerdenhout, dat voor dien tot Overveen had behoord, afgeschei den, doordat daar een aparte wijk werd gevormd. De wijk Overveen werd daaren tegen in Noordelijke richting uitgebreid met het gedeelte tussen de Julianalaan en de Dompvloedslaan, dat tevoren bij de wijk Bloemendaal was ingedeeld. Het 25-jarig bestaan van de Nedei-lands- Hervormde Kerk zal niet onopgemerkt blij ven. Evenals bij de inwijding in 1926 het geval was, zullen bijeenkomsten worden gehouden op het landgoed Elswout op 31 Augustus en 1 September, waarna op Zon dag 2 September hoogstwaai'schijnlijk een zendingsmiddag gehouden zal worden. Op een deze week gehouden bijeenkomst van alle medewerkers aan deze festiviteiten werd besloten op de eerste dag een muziek avond te geven en op de tweede dag film voorstellingen. Bovendien zijn er beide da gen kinderspelen en wordt er een bazar ge houden. In de jaarvergadering van aandeelhou ders der Albert Heyn N.V. zijn de uitge brachte jaarstukken over 1950 goedge keurd. Het dividend is bepaald op 8 pro cent, waarvan naar keuze 5 procent in contanten of aandelen. De Stadsschouwburg was gisteren voor het grootste gedeelte gevuld met een jeug dig publiek, waaruit de Nederlandse Ver eniging voor huisvrouwen over enige jaren haar nieuwe leden hoopt te recruteren. Het waren de leerlingen van de Haarlemse Huishoud- en Industrieschool, die de vie ring van het gouden jubileum van deze in stelling opgewekt en met een uitstekend geslaagde feestavond afsloten. Na het ge zamenlijk gezongen schoollied volgde een Opmerkelijk klinkende voordracht van Duitse dansen van Franz Schubert, door een groot meisjeskoor onder leiding van Cor Igesz, waarbij de heldere sopraan van de jeugdige soliste Liesbeth van Gelder zich bijzonder onderscheidde. Een pittige declamatie door Rie Tellegen van „Het aanzoek" door Godfried Bomans, vormde de overgang naar het toneel, waarvoor de keuze gevallen was op „Mijn Kinderen", een spel in drie bedrijven door dr. P. H. Schroder. Dr. Schroder schreef dit stuk voor een jubileum van de Middelbare Meisjesschool te Utrecht en het beleefde thans de tweede opvoering. Ongetwijfeld is dit niet de laat ste geweest, want 't stuk leent zich voortref felijk voor een dergelijke gelegenheid, het geen door het grote succes ondubbelzinnig bewezen werd. Het telt twaalf damesrollen. De enige acteur mag zich in zijn optreden beperken tot de taak aan het slot een pond varkenslapjes op te brengen. Overigens is •iet een bijzonder vlot geschreven geschie denis over een rijk met dochters gezegende weduwe, die haai- financiële zorgen door het verhuren van kamers tracht te verlich ten. Hierbij leveren de tamelijk uiteenlo pende karakters der bakvissen de nodige moeilijkheden op, vooral wanneer Amor in de familie verschijnt, maar het krachtige 'ingrijpen van Cordelia, het getrouwe fac totum, dat op originele wijze naar één dei drie dochters van koning Lear is vernoemd, voorkomt een tragische wending. Alle respect voor de wijze, waarop re gisseur Wim Paauw deze voorstelling heefl geleid! De opvoering verliep mede dank zij een uitnemende rolkcnnis. in een vlot tempo, waaraan vele bestaande toneelver enigingen een voorbeeld mogen nemen. Daarbij viel nergens te constateren dat het hier een groep debutanten betrof. Integen deel, de gebaren waren pittig en levendig en er werd telkens op de juiste wijze op de tegenspeelsters gereageerd, zonder de houterige manualen, die helaas nog zo dik wijl bij amateurs zijn op te merken. Het zou ons te ver voeren de dertien rollen af zonderlijk te bespreken, daarvoor was trouwens het ensemble van leraressen en leerlingen te zuiver afgestemd. Laten wij daarom alle optredenden huldigen op naam van mejuffrouw M. Poldermans, die de kordate Cordelia met verve en een verma kelijk aplomb op de planken zette. Het zou onwaar zijn te vermelden, dat het jeugdige publiek steeds juist op de ver schillende situaties reageerde. Vooral wan neer de spelers ook maar zijdelings op de mysterieuze liefde zinspeelden werd de dialoog volkomen door een opgewekt gnui ven en gichelen overstemd. Maar het is ook wel een zonderlinge gewaarwording de le rares, die gewoonlijk de voedingsleer be handelt, plotseling als dienstbode of oma op het toneel te zien, te midden van Puck, Mies en Stans, die morgen weer klasgeno ten zijn. Het succes dat zich aan het slot in een langdurige ovatie ontlaadde, was er geenszins minder om. De suppoosten brach ten armenvol bloemen waarvan ook Wim Paauw en de schrijver hun volkomen ver diende aandeel ontvingen. De Noordwijkse schelpenvisser, die Donderdagmorgen als bestuurder van een vrachtauto, tijdens een vechtpartij tussen Noordwijkse en Zandvoortse schelpenvis sers, een inwoner van Zandvoort op het strand aanreed, tengevolge waarvan deze een dijbeen-breuk opliep, heeft bekend moedwillig op de vechtende Zandvoorters te zijn ingereden, met de bedoeling de Noordwijkers te ontzetten. Er is proces-verbaal tegen hem opge maakt wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. OFFICIËLE PUBLICATIE van de INSPECTEUR der INVOER RECHTEN en ACCIJNZEN te HAARLEM Verhoging gedistilleerdaccyns In verband met een verhoging van de ge- distilleerdaccijns op 2 Juli a.s. is een ieder, zowel gebruiker of hoofdgebruiker van een opslagplaats alsmede particulier, die met in gang van 2 Juli a.s. meer dan 25 liter ge distilleerd, ongeacht de sterkte, in voorraad heeft, ingevolge art. 11 der wet verplicht hiervan uiterlijk op 3 Juli a.s. tegen gedag tekend ontvangbewijs, schriftelijk aangifte te doen ten kantore van de Ontvanger der Accijnzen. Van partijen gedistilleerd verzonden vóór 2 Juli a.s. en ontvangen op of na 2 Juli a.s. moet aangifte worden gedaan uiterlijk op de eerstvolgende werkdag na de inslag van die partijen door de gebruiker of hoofdgebruiker van de opslagplaats, alwaar het gedistilleerd ingeslagen. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen ten kantore van de Ontvangers en bij de amb tenaren der Accijnzen. Het niet doen van de aangifte of het doen van een onjuiste aangifte is strafbaar. Ten kantore van de Ontvangers der Ac cijnzen zijn desgewenst aangifteformuïfèren verkrijgbaar. De Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen. Er is een aantal amendementen inge diend op de belastingontwerpen, welke thans in de Tweede Kamer in behande ling zijn. De heer Van den Heuvel (Arbeid) heeft een amendement mede ondertekend door leden van C.-H.U., V.V.D., en K.N.P. ingediend op het ontwerp tot wijziging van het besluit op de inkomstenbelasting 1941, van het besluit op de loonbelasting 1940 en van de wet op de vermogensbe lasting 1892, beogende om weg te nemen de onbillijkheid om inkomens van dezelfde grootte verschillend te belasten. Op hetzelfde ontwerp heeft de heer Lucas (K.V.P.) een amendement ingediend om de verzwaring van druk, welke voort vloeit uit de verhoging van het tarief van de vermogensbelasting, te verzachten door het bedrag van die verzwaring als per soonlijke verplichting op het zuiver inko men in mindering toe te laten. Voorts is er een amendement van het zelfde lid om het bedrag waarboven be drijfswinst extra belast zal worden te ver hogen van f 8.000 tot f 12.000 en één om de bestanddelen van de winst, waarvoor een bijzonder tarief is voorzien, buiten het extra tarief van artikel 48a te houden. De heer Lucas heeft verder een amen dement ingediend om een aftrek voor de echtgenote en de kinderen van de onder nemer, die onder de extra-inkomstenbe lasting valt, in te voeren. Voorts zijn er amendementen van de heer Lucas om de geldigheidsduur van de extra-inkomsten belasting, geheven van bedrijfswinsten, van vijf jaar terug te brengen tot drie jaar. De heer Lucas heeft amendementen van overeenkomstige strekkingen ingediend ten aanzien van de vennootschapsbelas ting, de omzetbelasting, de motorrijtuigen belasting, de vermogensbelasting en de successiebelasting. Op de successiebelasting heeft de heer Lucas nog een amendement ingediend, be ogende om van de verhoging van het tarief uit te schakelen de verkrijgingen door kinderen of door de echtgenoot. ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST De arlsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de arts J. J. Westenburg, Zuider Sta tionsweg 12. Bloemendaal, telefoon 22261. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond 6 uur tot Zaterdag 7 Juli aanstaande verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Over veen, telefoon 16760 en de Santpoortse apo theek. (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Te oordelen naar de grote politiemacht, die Vrijdag in het Verversingshuis Groe- nendaaï bijeen gekomen was, moet Heem stede gistermiddag tussen vier en zes uur bijna onbewaakt zijn geweest. Het betrof hier het afscheid van de heer J. Kroeze, die sinds 1924 aan het politiecorps verbon den was (waarvan de laatste twaalf jaar als rechercheur), die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst zal verlaten. De burgemeester,, mr. A. G. A. ridder van Rappard, vond het zeker geen prettige taak afscheid te moeten nemen, vooral omdat de heer Kroeze een figuur is, die hij slechts node zag vertrekken. De goede naam van het Heemsteedse politiecorps was voor een deel aan zijn tactvolle optre den te danken en het verheugde de burge meester dan ook dat hem een nieuwe taak op het raadhuis wachtte en hij wenste hem daarin nog vele jaren een prettige werk kring toe. Hoofd-inspecteur A. Berentsen schetste in korte trekken de loopbaan van de schei dende rechercheur en hij legde er de na druk op, dat deze zich hierbij als een uit stekend speurder had ontpopt. Namens het politiecorps overhandigde hij hem een fraaie diplomatentas, waarbij mevrouw Kroeze een bouquet in de Heemsteedse kleuren ontving. De substituut-officier van justitie, mr. G. W. F. B. Valk Bouman betuigde de heer Kroeze namens het Haarlemse parket zijn grote waardering voor de vele resultaten die hij gedurende zijn loopbaan had be reikt en het had spreker steeds getroffen dat deze politieman nimmer de menselijke zijde van elk geval uit het oog verloren had. De substituut-officier van justitie mr. B. v. d. Burg sloot zich geheel bij deze woorden aan. Nadat adjudant H. J. te Marvelde de prettige samenwerking tussen het politie corps en zijn collega had gereleveerd, sprak de heer Kroeze een woord van dank. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 1 Juli waargenomen door dr. K. L. Kout, Herenweg 197, tel. 26224 en dr. G. S. Nout, Camplaan 20. tel. 28763. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 29818. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Het vuurwerk dat hedenavond op het Zandvoortse strand voor bad Zuid zal wor den afgestoken, begint om elf uur. De N.Z.H. zei extra diensten naar Amsterdam inleg gen. De laatste tram zal om twaalf uur naar de hoofdstad vertrekken. Alioth, pass. 28 Fernando Noronha. Amsteldiep, pass. 28 Kp. St. Vincent. Amsteldijk, 29 te Le Havre. Albireo, 28 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Alpherat, 27 v. Galveston n. R'dam. Arkeldijk, pass. 28 Keywest. Andijk, 28 te Galveston. Alchiba, 28 dwars Recife. Aludra, 28 360 m. Z.ZW. Cape Blanco. Amstelpark, 28 420 m. Z. Cape Race. Axerdijk, 28 270 m. O. Nantucket. Almkerk, 29 v. R'dam n. Hamburg. Alamak, 30 v. Suez verw. Alderamin, 30 te Narvik verw. Alioth, pass. 29 Recife. Alnati, 29 v. Santos n. Montevideo. Ampenan, 1 Juli Suez verw. Amstelkerk, 29 rede Lagos. Arundo, pass. 29 Lizard. Boschfontein, 28 nog te Tanga. Breda, 28 te Antwerpen. Bantam, 26 v. Makassar n. Balikpapan. Borneo, 28 v. A'dam n. Balikpapan. B'arendrecht, 30 te Miri verw. Bengkalis, 30 te Makassar verw. Baarn, 29 v. Molendo n. Callao Bali, 30 v. Djeddah n. Aden. Blommersdijk, 30 te Philadelphia. Caltex The Hague, pass. 28 Burlings. Ceram, 29 ten anker bij Vizagapatam. Cottica, 28 te Paramaribo. Cumulus. 29 te R'dam. Caltex Nederland, 28 60 m. Z. Cyprus. Chama, 28 800 m. NO. Diego Garcia. Corilla, 28 v. Stanlow n. R'dam Cleodora, 26 te Yokohama. Callislo, 29 te Newcastle. Caltex Leiden, pass. 29 Bizerta. Congostroom, 29 v. Antwerpen n. Dakar. Cameronia, 1 te Aden verw. Dalerdijk, 28 v. Los Angeles. Duivendijk, 27 v. New Westminster. Danae, pass. 28 Kp. St. Vincent. Delfshaven, 28 180 m. Z.t.O. Recife. Duivendrecht, pass. 28 Freetown. Esso Amsterdam, 29 te R'dam. Edam, 28 800 m. W. Scilly's. Etrema.'pass. 28 Malta. Enggano, 29 te Koeweit. Esso Den Haag, 29 v. Cuvagao n. R'dam. Friesland (SSM), 28 ter hoogte Londen. Gouwe, 23 v. Dakar. Graveland, 28 te A'dam. Gordias, 28v. Piraeus n. Patras. Grootekerk, 30 te Durban verw. Garoet, 29 11 u. te Southampton. Gooiland, 1 te Santos, verw. Groote Beer, 1 te Sydney verw. Hecuba, pass. 28 Ouessant n. Madeira. Hector, pass. 28 NO. punt Kreta. Heelsum, 28 480 m. NW. Fayal Helicon, 28 v. Pampatar n. Carupano. Hersilia, 28 v. Demerara n. Paramaribo. Haarlem, 30 te Kingston. Helena, 30 te Pisco verw. Hestia, 29 ten anker Buenventura. Japara (KRL), 30 24 u. R'dam verw. Jagersfontein, 28 250 m. Z. Freetown. Keilehaven, 301 R'dam verw. Klipfontein, 28 v. Durban n. Lorenzo Marques. Kota Gede, 27 v. Makassar n. Semarang. Lindekerk, 28 dwars Kp. Bon. Lemsterkerk, 28 v. Amsterdam. Linge, 28 v. A'dam n. Mantyluoto. Loppersum, 28 te R'dam. Leerdam, 27 v. New York n. R'dam. Laurenskerk, 28 dwars cape Blanco. Lissekerk, 28 nog te Khorramshar. Laagkerk, 28 v. Bremen te Hamburg. Lekkerkerk, 29 te Karachi. Leersum, pass. 29 Abaco Bahamas. Leuvekerk, 30 te Genua. Mapia, 29 te Pondicherry verw. Mataram, 29 te Djakarta verw. Madoera, 28 v. Philadelphia n. Beyroeth. Malvina. 28 v. Pladju n. Soerabaja. Mitra, 28 v. Aalesund n. R'dam. Muiderkerk, 28 dwars Ras al Hadd. Maaskerk, pass. 29 Finisterre. Mervvede, 1 te Jacksonville verw. Nigerstroom. 28 te Hamburg. Nieuw Holland. 27 v. Djakarta n. Soerabaja. Nieuw Amsterdam, 29 v. New York n. R'dam. Ootmarsum, 29 te Bremen. Oberon, 29 te Laguaira verw. Omala, pass. 28 Sombrero eil. Oranje, 30 v. Port Said n. Suez. Oranje Fontein, 29 Dakar n. Kaapstad. Prins Joh. W. Friso, 29 te Bremen. Prins Willem II, 28 v. Bremen n. Hamburg. Prins Maurits, 1 Juli R'dam verw. Prins Willem III, 29 te Hamburg. Poelau Laut, 28 rede Tj. Pandan. Polyphemus, 26 v. Panaroekan n. Soerabaja. Perna, pass. 28 Gibraltar. Plancius, 28 v. Djakarta n. Semarang. Prins Philips Willem 28 780 m. ZW. San Miguel. Prins W. v. Oranje, 28 480 m. O.t.N. Belle Isle, orus, 30 te Suez, ven, 29. v. R'dam n. Montevideo. Alexander, pass. 29 Belle ïsle. Fred. Hendrik, 30 te Quebec. Riouw, 29 te Suez verw. Ruys, 28 v. Hongkong n. Yokohama. Rijnkerk, 28 v. Aden n. Mombassa. Rotula, 28 200 m. N. Fayal. Rempang, 29 v. Djakarta n. Palembang. Roebiah, 29 in Suezkanaal. Rossum, pass. 29 Dover. Rotti, pass. 29 Ouessant. Sibajak, pass. 28 Noordkust Flores. Slamat, 29 v. Bahrein n. Koeweit. Strathmore, 26 v. Colombo. Saparoea, 28 bij Ouessant. Saroena, 28 te Miri. Schiedijk, 28 900 m. NO. Mona eil. Sliedrecht, 28 240 m. W.t.Z. Cyprus. Stanvac Pendopo, 28 op Musi. Stan vac Talang Akar, 28 te Singapore. Swartehondt, 28 te Menado. Sarpedon, 28 120 m. O. Delaware Bay. Stad Leiden. 28 180 m. W.ZW. Keywest. Samarinda, 30 te Balikpapan. Stad Haarlem, 30 te Sas van Gent. Sunetta, 29 v. Curagao n. Ango. Tarakan, 29 te Makassar verw. Tegelberg, 28 v. Dar es Salaam n. Lorenzo Mar ques. Talisse, pass. 28 Charleston. Tamo, 28 v. Lorenzo n. Buenos Aires. Tomori, 29 te Boston. Tabinta. 29 v. Djakarta te A'dam. Tiba, 28 17 u. v. Montreal n. R'dam. Tabian, 28 480 m. O.ZO. Dondrahead. Tankhaven I, 29 te Sungeigerong verw. Taria, 28 50 m. Z. Kreta. Tosari, 28 330 m. W.NW. Minicoy. Tankhaven II, 27 te Pulubukom. Tiberius, 28 320 m. NW. Port oi Spain. Tjipondok, 26 v. Kobe n. Osaka. Triton, 25 v. Philadelphia n. Porto Cabello. Teiresias, 29 pass. Kp. Bon. Utrecht, 28 te Port Elisabeth. Uni, 23 v. Nuevitas n. Porto Padre. Veendam, 28 600 m. O. Cape Race. Volendam, 29 Belle Isle gepass. Venus, 29 v. R'dam n. Malta. Waiwerang, 29 te Makassar verw. Woensdrecht, 28 dwars Trinidad. Weltevreden, pass. 29 Anderhalfgraadskan. Willem Ruys, 29 600 m. ZO. Socotra eil. Winsum, pass. 29 Kp. St. Vincent. Willemstad, 30 te Maracaibo. IJsel, pass. 28 Cape San Antonio. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden. Oranje. 13 Juli te Djakarta verw., verm. 20 Juli v. Djakarta n. A'dam. Joh. v. Oldenbamevelt, in Survey tot ca. medio November. Groote Beer, verm. 14 v. Djakarta n. A'dam. Zuiderkruis, in verbouwing verm. 25 Juli v. R'dam n. Halifax. Cameronia, 16 Juli R'dam verw. Strathmore, 12 Juli Sydney verw. Sibajak, 30 te Soerabaja verw., verm. 12 Juli v Djakarta n. R'dam. Willem Ruys, 13 Juli R'dam verw. Aangeboden: in zeer goede staat, nieuwe banden, verwarming enz. Te bevr. garage Schulpweg, Schulpweg 4, Aerdenhout, Tel. 27500. prachtig instrument, zeer mooie klank. Tel. 21200. Na 7 uur. Te koop aangeboden z. g. inhoud 1700 liter. J. M. Barn- hoorn en Zn., Zijlweg 7, Ov. Gevraagd voor direct: Vakkundige Winkelbediende bekend m. klein-ijzer. waren, gereedschap pen, enz.Bij voork. m. Covy dipl. Schriftel. aanb. met volt. bijzon derheden aan HEENK, Haarlem Grote Houtstraat. Ga auto-rijden. keurig onderhouden Ford te huur per dag, per week. J. H. WEMPE Zomerzorgerlaan 26, Bl'daal. Tel. 22641. Vooral tijdig bespreken. Stuurt uw zoons 7-12 j. naar Herinnering v. h. leven. Pr. verzorging. Alsche Eist. Tel. no. 389. 4—8000 GULDEN TER LEEN GEVRAAGD Welke zakenman of instel ling wil net persoon aan geld helpen tegen redelijke rente en over 3 j. om 'n be jaarde vennoot uit te kopen en zodoende ook 'n kans te krijgen om hoger op te ko men, gezonde industrie. Discretie verzocht en verze kerd. Brieven no. 7944. nette kleding, schoenen, meu belen, vloerkleden, naaima chines, enz. RIDDERSTRAAT 3 tel. 13237 GEZOCHT voor oude her stellende dame, voor direct, tijdelijk: omgev. Bloemendaal. Over veen. Santpoort, Telef. te bereiken: Santpoort K 2560/ no. 8410. Brieven met prijsopgave on der no. 7934. Half Juli—half Aug. Aangeb. rand Hilversum comf. vrij huis, 5 bedden (geen kind. onder 12 j.) Gevr. vrij huisje omg. strand. Brieven no. 7936 aan de Haarlemmerstr. 1 te Zandvoort (erfpacht). Huur f 15.45 p. w. Inlichtingen: Notaris' W. A. Caron, te VoorschOtèn. Tel. 392. omg. Haarlem te koop gevr. (Géén nieuwb.) of huurpand met overn. inboedel. Brieven no. 7933. Te koop een prima huis te Haarlem. Prijs f 6500. Huur waarde f 34.50 p. mnd. Br. no. 7941; Te koop in Overveen: best.: 6 k„ geinstall. badk., keuken, kl. kelder, zolder, voor- en achtertuin. Direct leeg te aanvaarden. Brieven onder no. 84038 Reel. Adv. en Adv. Bur. „Die Haghe", Plein 11, Den Haag. Amsterdam-Haarlem of omg. Aangeb. moderne Woning, A'dam-C., omg. Muntplein, le et. bev. 4 kam., keuken, hall, badk., veranda en gr. zolderkamer. Tel. Huurprijs f 46 p. m. Gevr. vrij huis m. tuin, H'lem of omg. Br. no. 2605, aan Ricardo's Adv. Bur., Amsterdam-C. Raleigh, Phoenix, Simplex, Germaan en Burco Rijwielen GR. HOUTSTRAAT 158 Telefoon 15426 Ij de wens van elke moderne vrouw. Dui zenden vrouwen, die een neiging hebben tot zwaarlijvigheid, maken in hei buiten land sedert jaren ge bruik van cBurcliard» de krachtig werkende, zilveren slankheidsdragees. Zuiver plontoardig cn volkomen onschadelijk._ ook bij langdurig gebruik I Thans oak In Holland-verkrijgbaar! In Apolheken en Drogisterijen Oepol: ALPHA .A dom Jon LuijL«ns!raal 100 N.V. KONINKLIJKE VLEESCHWARENFABRIEK B. LINTHORST ZONEN - WILP (Gift) Vcreenïging der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal Dir. V/. N. Wolterink 3ilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem. Tel. (K 2500) 11928 D.m. huiskamer- enslaap kamer-ameublementen, bankstel, vleugelpiano, (Bechstein) huisorgel, ka binet, balpootkast, dames- Dureau, kantoormeubelen, kantoormachines, gouden Dn zilveren werken, boe ken, t. o.v. Notarissen B. M. Serné en M. W. Treur niet te Haarlem op DINS DAG 3 JULI 1951 e. v. d. des voorm. 9.30 uur. KIJKDAG: Maandag 2 Juli 1951 van 10 tot 4 uur OPENBARE VERKOPING op Donderdag 19 Juli 1951 des nam. te 2 uur in het No tarishuis te Haarlem, t.o.v. Notaris P. A. de Ruig te Haarlem, van: I. Het huis en erf te Heem stede a. d. Havenstraat 25, gr. 1.73 Are. Huur: f 34.50 p. m. Lasten: f 59.07. II. Het huis en erf te Haar lem a. d. Dr. Leydsstraat 117, gr. 0.88 Are. Huur: f 6.90 p. w. Lasten: f 40.82. III. Het huis en erf te Haar lem a. d. Soendastraat 13, gr. 0.92 Are. Huur: f 7.10 p. w. Lasten: f 36.56. Bez. Dinsdag en Donderdag 24 uur. Nad. inl. ten kant. v. gen. no taris. Wilhelminastraat 28, Haarlem, Tel. 13503. Haarlem en omgeving u met Leusden Aangeboden vrü huisje met garage (2 onder een kap), dat bev. 5 kamers, gr. keuken, gr. tuin aan 3 zijden, huur 31.50, 6 min. van station Amersfoort. Gevraagd vrü huis met garage in Haarlem of omgeving, huur onverschillig. Br. no. 7945 bur. van dit blad. TER OVERNAME AANGEBODEN: met zonnige kl. woning in A'dam-W. (hoekh. vierspr.) Telefooncel aanw. Prijs 5-000,contant. Goed. fac- tuurprijs. Woningruil met HAARLEM vereist. Brieven onder No. S.VI.233 aan Adv. Bur. SELL MORE, Von delstraat 77, Amsterdam-W. TE KOOP GEVRAAGD liefst voorzien van centr. verw., voor te vestigen dokters praktijk. Koopsom ƒ25.000,— tot 100.000. Inl. NIEPHAUS BLANSERT, makelaars, Kruisweg 68a, Haarlem, tel. 10269 OPENBARE VERKOPING t.o.v. Notarissen J. C. Stuart, Wagenweg 58, Haarlem en Th. M. de Jongh, Keizers gracht 437, Amsterdam, op Donderd. 19 Juli 1951, n.m. 2 u. in het Notarishuis a. d. Bilderdijkstraat 1 te Haar lem, van: Een huis, get. 12, schuur, erf en tuin te Zandvoort a. d. Marnixstraat, groot 1.03 A. In eigen gebruik. Grondbel. f 57.68. Straat bel. f 21, Rijnl. Bunderg. f 4.14. Aanv. bij betaling vóór of op 30 Aug. 1951. Bezicht. Dinsdag en Donder dag 24 uur. Nadere inl. bij gen. nota rissen. OPENBARE VERKOPING krachtens art. 1223 B.W. Ten overstaan van Notaris W. ter Weel op Donderdag 19 Juli 1951, des nam. na 2 u. in het Notarishuis te Haar lem van: Het woonhuis met erf te Haarlem a. d. Reigerstraat 132, gr. 1.50 are, Ged. in eigen gebruik en ged. verhuurd voor f 4 p. w., zonder verhoging van 15 pet. waarover geschil bestaat. Lasten f 46.89 p. j. Bez. Dinsd. en Donderdag 2—4 uur. Aanv. bij de bet. vóór of op 30 Aug. 1951. Inl. ten kantore van gen. no taris, Wilsonsplein 15, Haar- lem, Tel. 10493. BLOEMENDAAL. VEILING WEGENS STERFGEVAL. Notaris H. M. van Weel te Bloemendaal, zal op Donder dag 19 Juli 1951 nam. na 2 uur i. h. Verkooplokaal „No tarishuis" a. d. Bilderdijk straat la, te Haarlem publiek verkopen: Het woonhuis met schuur tje en tuin, aan de Zuider Stationsweg 17, te Bloe mendaal, groot 2.50 are, Grondl. f 82.49; straatl. f 29.90; Rijnl. Bunderg. f 5.96. Vry van huur te aanvaar den. behoudens vestigings verg. na 10 Aug. 1951. Betaling uiterl. 30 Aug. 1951. Bezichtiging: Dinsd. en Don derdag 24 uur nam. Inl. verstrekt gen. Notaris Van Weel, kantoor Bloemen daalseweg 198, Overveen, tel. no. 23716. BLOEMENDAAL. VEILING WEGENS VERTREK. Notaris H. M. van Weel te Bloemendaal, zal op Don derdag 19 Juli 1951 nam. na 2 uur, i. h. Verkooplokaal „Notarishuis" a. d. Bilder dijkstraat la, te Haarlem, pu bliek verkopen: De Buitenplaats „Over- beek", gelegen a. d. Bloe mendaalseweg 150, te Overveen, gem. Bloemen daal, groot 1.08.30 H.A. Ontruimd te aanvaarden, behoudens vest. vergunn. Grondl. geschat f 365; straatl. geschat f 131; Rijnl. Bundergeld geschat f 40.—. Bezichtiging: Dinsd. en Don derdag 2—4 uur nam. Op overige dagen na voorafg. bericht a. d. heer A. Jager, Ter Hoffsteedeweg 3, Over veen. Inl. verstrekt gen. notaris v. Weel, kantoor Bloemend.weg 198, Overveen, tel. 23716. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING. Notaris J. P. F. Messer te Haarlem zal op Donderdag 19 Juli 1951, 's nam. 2 uur i. h. Notarishuis a. d. Bilder dijkstraat 1 te Haarlem, pu bliek verkopen: 1. Het herenhuis, bev. 8 ka mers, keuken, ingeb. bad, centr. verw., vóór- en achtertuin en schuur a. d. Prins Mauritslaan 115 te Overveen, groot 1.68 Are. Na verkr. vest. verg. ont ruimd te aanvaarden. Grondl. f 99; straatbelast, f 35.95; Rijnl. bundergeld nog onbekend. 2. Het huis met erf en tuin a. d. Zomerstraat 23 te Haarlem, groot 0.82 Are. Verh. a f 5 p. week (max. huurpr. in aanvraag). Grondbel. f 19.67. Straat bel. en pree. f 11.03. Rijnl. bunderg. nog onbekend. Aanvaarding, wat sub 2 betr. in genot van huur, na bet. koopsomen vóór of op 30 Augustus 1951. Bez. Dinsd.-Dond. 24 uur. Inlichtingen b. d. Notaris, Jansweg 52, Haarlem. Tel. no. 13895. Notaris B. M. Brans te Haar lem zal op Donderdag 19 Juli a.s. namiddags 2 uur in het Notarishuis, Bilderdijk straat aldaar publiek ver kopen: Het huis en erf te Haar lem aan de Padangstraat no. 8, groot 103 c.a. Huur f 6.35 p. w. Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4. Inl. bij de Notaris, Nieuwe Gracht 106. Aangeboden: 4 o. d. kap. Mech. en lak in prima staat f 1200. Garage v. Wijk, Overveen. Tel. 10503 ter grootte van plm. 150 M2. TER OVERNAME AANGEBODEN. Prima accomodatie, zeer geschikt voor opslagruimte, atelier of klein-industrie. Gegadigden gelieven te schrijven onder no. 7939 aan het bureau van dit blad. Notaris G. F. M. Roozen te Haarlem, zal Donderdag 19 Juli 1951 n.m. 2 uur i. h. No tarishuis Bilderdijkstraat 1 te Haarlem, publiek verko pen de nav. perc. te Haarlem 1. Het herenhuis gen. „Hya- cintha", met vóór en zij- ingang, tuin en aanbeh. a. d. Korte Zijlweg 39, hoek Ramplaan (Overveen) gr. 7.80 Are. Huur f 86 per m. Lasten f 157.61. 2. Vijf huizen en erven a. d. Generaal Bothastraat nos. 48, 50, 52, 54 en 56, elk verh. voor f 5.18 p. w. Lasten voor elk perc. f 27.44. Alles afz. en ge combineerd. 3. Drie huizen en erven a. d. Tugelastraat nos. 57, 59 en 61, verh. resp. voor f 4.60, f 5.46 en f 5.46. Lasten voor elk perc. pl.m. f 27.81 Alles afz. en gecomb. 4. Een huis en erf a. d. Ro- zenprieelstraat 2, groot 50 c.A. Verh. voor f 4.50 per w. (zonder huurverho ging). Lasten f 22.89. Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4 uur. Aanv. bij bet. vóór óf op 30 Aug. 1951. Ini. ten kant. van gen. Notaris Spaarne 14 te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3