TOUW In één dag retour Karpetten koopjes!! H. INEKE „Een heerlijk stuk" zegt George Devine Amsterdamse Beurs Kort en Bondig Jac. v. d. Noord 690 4S0 misinioji „Kojwiiisp^oiiïr MAANDAG 2 JULI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eeuwfeest der Goede Tempelieren Voorstellingen voor de jeugd door de Young Vic Babar Lajar neemt deel aan Festival of Britain Bloemendaal Postzegels voor de U.N.O. Examens Badmeester en twee kinderen op Ameland verdronken Nederlandse dominee zei zijn mening in Amerika Oproep van minister Mansholt Fausto Coppi start in de Tour de France Grote Prijs van Europa door Fangio gewonnen SCHEEPVAART SPAARNE 60 KURDISTAN T en K ZUIVER WOLLEN BADCOSTUUMS 5 95 ZWEMBROEKEN 3 SPECIALE Tapijthuis Met een gecharterd toestel arriveerde het gezelschap van de Young Vic gisteravond op Schiphol. Men ziet op de foto een groepje acteurs en actrices. In het midden (met bril) Duncan Ross, de leider van deze troep. De ridder van de gloeiende vijzel Wie gistermiddag een bezoek bracht aan Bloemendaals Openluchttheater zal zich met enige verbazing hebben afgevraagd, waartoe al die witte linten en landmeet- palen dienden waarmee het groene speel veld was bezaaid. De oplossing van dit raadsel is echter zeer eenvoudig: met be hulp daarvan werd het nog afwezige décor voor „De ridder van de gloeiende vijzel" gemarkeerd, ten behoeve van de 's avonds gehouden lichtrepetitie door de technische staf van de Young Vic. Voor het eerst komt dit Londense gezel schap namelijk met een stuk dat zich niet in de eerste plaats in het natuurlijke décor afspeelt. De handeling voltrekt zich nu eenmaal in een theater uit de Shakespea- riaanse tijd en het heeft geen enkele zin daar iets aan te veranderen. „Ik ben er zeker van dat het Nederlandse publiek van deze klucht zal genieten," zei de regisseur George Devine, toen wij Zondagmorgen op het zon-overgoten terras een kopje koffie met hem zaten te drinken. „De goedmoe dige humor, die het spel kenmerkt, is hier als het ware inheems. In Engeland hebben wij er zeer veel succes mee geoogst, meer zelfs dan wij verwachtten, Er waren cnikele acteurs die met tegenzin aan de repetities begonnen, maar die zijn snel bekeerd. Het is een heerlijk stuk, waar men geweldig veel plezier uit karn halen." Gelukkig belooft ook het weer medewer king. Devine zegt lachend d'at hij de zon uit Engeland heeft meegeno men. Toen hij Zaterdag op Schiphol landde, braken direct de eerste stra len door het wolkendek. „Wilt u nieuws over het gezelschap?" vraagt hij. „Powyss Thomas gaat binnenkort trouwen met Anne Morris, die de Celia in As you like it speel de. Maar overigens is er weinig verheu gends te vertellen. Want dit zal wel ons laatste bezoek aan Bloemendaal zijn. Begin Augustus wordt de Young Vic opgeheven. Half Juli gaan wij naar Bath en daarna naar Liverpool om enkele weken aan het Festival of Britain deel te nemen, ook met voorstellingen in de openlucht, maar dan is het ook afgelopen". Zoals wij reeds eerder hebben bericht, In het afgelopen week-end zijn twee or ganisaties der drankbestrijding bijeen ge weest. De Nederlandse afdeling van de In ternationale Orde van Goede Tempelieren hield in Apeldoorn op een landdag ter vie ring van het eeuwfeest van de orde, dat trouwens over de gehele wereld werd ge vierd. Tal van sprekers, ook van zuster organisaties, kwamen de honderd-jarige complimenteren. Nadat zij aan het woord waren geweest, sprak de Groot-Tempelier P. Hessing. Al is het aantal drankbestrij- ers nog klein, de geest van de organisatie is kerngezond, zei hij. Alleen de financiën baren nog zorg, zo deelde hij mede. Hij beklaagde zich er over, dat in deze tijd van versobering het Nederlandse volk nog jaarlijks rond f 550 millioen aan sterke drank uitgeeft. De algemene vergadering van de Neder landse Vereniging tot afschaffing van Al coholhoudende dranken, werd Zondag in Leeuwarden gehouden. De vergadering stond grotendeels in het teken der herden king van het overlijden van de algemeen voorzitter, de heer B. J. J. Wijkamp uit Baarn. Ook hier werd critiek geoefend op het drankverbruik in Nederland dat in totaal dertig millioen liter (gerekend op 50 pro cent alcohol per liter) in 1950 zou zijn ge weest. In de vex-enigingsraad werd onder meer het aftredende lid, de heer F. S. Noordhoff uit Haarlem herkozen. Een aanrijding in Heemstede Op Zondagmiddag te 15.45 uur heeft een aam-ijding plaats gehad op de kruising Bronsteeweg-P. Aertszlaan. De 78-jarige voetgangster M. E. L. stak de P. Aertszlaan over toen van de Bronsteeweg een motor rijder kwam, die rechts wilde afslaan naar de P. Aertszlaan. De voetgangster keek niet goed uit en de motorrijder kon haar niet ontwijken. Zij kwam te vallen en kreeg een wonde aan het achterhoofd en een hersenschudding. Per ziekenauto is zij naar het St. Elisabeths Gasthuis gebracht. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 30 Juni 1951 ONDERTROUWD: 30 Juni, J. C. Ackema en G. van Duijn. GEHUWD: 30 Juni, W. J. Haije en C. Beei'thuizen; C. T. Rademaker en T. Behle; H. Galenkamp en P. A. Sieder; J. Haan en A. M. Mes. BEVALLEN van een zoon: 28 Juni, M. J. S. Vellenga; 29 Juni, C. J. Wijnberg—Voor- ting; L. M. Prinsen—van Leeuwen; H. van Mourikvan Berkel; J. A. WijnandsKruit hof; 30 Juni. H. J. Pompe—Paans. BEVALLEN van een dochter: 29 Juni, C. A. van Nispen—Donkers; H. B. van Accooij Bruil. OVERLEDEN: 28 Juni, C. J. Rijkers—Gra- vemaker, 61 j., Zaanenlaan; H. J. Molenkamp —van der Heijde, 59 j., Plein; C. Hendrikus —Jak, 45 j., Pres. Steijnstraat. zijn er grote veranderingen in de politiek van de Old Vic gekomen. De beheerders vonden dit semi-nationale gezelschap niet het aangewezen instituut voor het onder nemen van expei'imenten of het nastreven van nieuwe richtingen. Deze houding heeft het uittreden van die drie leiders van de Young Vic George Devine, Michel Saint- Denis en Glen Byam Shaw uit de direc tie tengevolge gehad. Tyrone Guthrie gaat er nu wederom de scepter zwaaien, Hugh Hunt krijgt een voornamelijk administra tieve functie. „Gelukkig hebben wij in hoofdzaak door teedoen van protesten tegen de aangekondigde opheffing in de couran ten onze toneelschool voorlopig nog met een jaar kunnen behouden. Wat onszelf betreft: wij gaan d'e wildernis van het Engelse toneelleven in, maar wij zullen onze v/eg wel vinden." Bij de vooi-steiling van „De ridder van de gloeiende vijzel" wordt voor het eerst levende muziek ten gehore gebracht, die is geschreven door Clifton Parker, de echt genoot van de in Haarlem geboren danseres Yoma Sasburgh. Op 4 en 7 Juli zullen in het Openlucht theater te Bloemendaal middagvooi-stel- lingen worden gegeven door het bekende Engelse toneelgezelschap „The Young Vic" van het blijspel „The knight of the burning pestle" van Beaumont (en Fletcher). De directie van het theater heeft het mogelijk gemaakt, dat van deze voorstel lingen tegeix speciale toegangsprijzen ook profiteren de leeidingen der hogere klassen der scholen voor middelbaar onderwijs te Haarlem, Bloemendaal en Heemstede. De mogelijkheid bestaat evenwel dat de leerlingen der hoogste klassen wegens de eindexamens niet allen op de hoogte kon den worden gesteld van de gelegenheid om deze bijzondere uitvoeringen bij te wonen. Hun wordt aangeraden zich zo spoedig mogelijk met hun scholen te verstaan. Onder auspiciën van de Contactcommis sie voor de tropische culturen en in samen werking met de Stichting voor de Culturele Samenwerking vertrekt hedenavond een groep Indonesische dansers en leden van het gamelan-orkest Babar Lajar onder lei ding van Bernard IJzerdraat van het Cen traal Station in Amsterdam naar Engeland, om daar op te treden in een der vele pro gramma's die tezamen het Festival of Britain vormen. De uitnodiging is gekomen van het befaamde, eeuwenoude centrum van folkloristische dansen en volksmuziek Llangollen in Wales. De reiskosten worden door de Stichting voor de Culturele Samen werking betaald, het vei'blijf in Wales ge schiedt geheel voor Engelse rekening. Van de medewerkenden aan deze tournée noe men wij de bekende Sam Pasariboe en de danseres Raden Mas Pakun en I Soeken Gadje. Ch. Lebeau gehuldigd Omdat hij 25 jaar in dienst was is de heer Ch. Lebeau, technisch hoofdambtenaar bij Publieke Wei-ken te Bloemendaal, Zater dag gehuldigd. De jubilaris was vergezeld door zijn echtgenote, die bij aankomst bloemen kreeg van het enige vrouwelijke personeelslid van P.W. Twee wethouders, de heren mr. F. P. Th. Rohling, tevens loco-burgemeester en A. van Geluk, de dii-ecteur van P.W., de heer Y. E. Dijkstra, de heer G. J. van Abs namens het personeel van het raadhuis en verschillende collega's richtten zich in har telijke woorden tot de jubilaris. Verschil lende geschenken wei-den hem overhan digd. Onder de aanwezigen bevonden zich ver der nog de heer J. de Jong, oud-directeur van P.W., de heer J. F. Cassee, hoofd van de afdeling Onderwijs en personeels zaken en enkele hoofden van dienst. 3-3% Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned.Scheepv. Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Claims Philips Slotkoers Openings Vrijdag koersen 89% 89% 164% 165 244 240% 154% 153% 284% 283% 107% - 109 164% 164 145 144% 112% 113 88% 88% 147% 145 151 148 147% 147 42% 41 52% 52 41% 41 63% 62% 391/« 38% 42% 42 98 95—96 BINNENLAND Onder grote belangstelling is Zaterdag middag op de begraafplaats „Rusthof" te Amersfoort het stoffelijk overschot her begraven van jhr. mr. W. M. de Brauw, in leven algemeen secretaris van het Nationaal Jongeren Verbond. Jhr. De Brauw maaktè deel uit van de verzetsgroep „Oranjewacht" en werd in December 1940 door de Duitsers gearresteerd. Hij overleed in 1943 in Bonn, op 29-jarige leeftijd. Aan boord van het s.s. „Grebbestroom" van de Hollandse Stoomboot Maatschappij is Zaterdag in Amsterdam een ernstig onge luk gebeurd. Bij het hijsen van de lading zijn enkele stukken uit de strop gevallen. Twee arbeiders werden getroffen. Eén was op slag dood. De tweede brak een arm. HAARLEM EN OMGEVING De Raad van Heemstede vergadert op Donderdagavond 7 uur om het feit te herden ken dat 100 jaar geleden de Gemeentewet werd afgekondigd. Op het nationale zangconcours te Eist (Gld.) behaalde Storks Mannenkoor uit Haarlem, dirigent de heer K. Zeilmaker, een le prijs met 312 punten. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag rukte een onbekend gebleven wielrijder een tasje uit de handen van een bewoonster van de Van der Vinnestraat, die op het punt stond haar huis binnen te gaan. De man ver dween in het duister. Het tasje met inhoud vertegenwoordigde een waarde van ongeveer dertig gulden. Een vererende opdracht aan de firma Joh. Enschedé en Zn. Zoals bekend is heeft de UNO enige maanden geleden het recht verworven over te gaan tot de uitgifte van eigen postzegels, waarmede alle correspondentie, door het hoofdkwartier van de UNO te New York te verzenden, zal worden gefrankeerd. De helft van de zegels zal gemaakt wor den door de N.V. Joh. Enschedé en Zonen, Grafische Inrichting te Haarlem. De andere helft wordt gemaakt door de firma Thomas de la Rue te Londen. Dit is een bijzondere onderscheiding voor het Haarlemse bedrijf en de Nederlandse kunstenaars, daar vrijwel alle postzegel drukkerijen ter wereld zich tot het uiterste hebben ingespannen voor het drukken de zer series in aanmerking te komen. Wat de ontwerpen van de zegels betreft die te Haarlem zullen worden gedrukt, is mee te delen dat één der ontwerpen af komstig is van de heer Eppo Doove. Een ander ontwerp, speciaal bestemd voor de UNICEF (United Nations International Children and Emergency Fund) werd ont worpen door de heer S. L. Hartz, die aan het bedrijf is verbonden. Het is gebaseerd op een foto, vervaai'digd door de bekende fotograaf Meyboom uit Amsterdam. Het is de eerste maal dat door het hoofd kwartier van de UNO in Amerika een rechtstreekse bestelling bij een Nederlandse industrie is geplaatst. Er werden indertijd ook eigen postzegels uitgegeven door het Hof voor Internationale Justitie in Den Haag. Daarmee worden alle poststukken gefrankeerd die door dit Hof verzonden worden. 1e en 2e Christelijk Lyceum in Haarlem Toegelaten tot de eerste klasse: Kees Ka- rel van Aalst, Gerard van Alewijk, Piet van Andel, Anne Marie Anker, Johan Appel, Jan Baan, Janice Bart, Johanna Bosscher, Wim Braakhekke, Piet Bruinsma, Peter Bruyn, Joan Buurman, Vonnie Carrière, Rineke Collet, Frouke Cupido, Roel den Daas, Gé Dannijs, Geert Deddens, Jan Dol, Tonke Dop, Chris Deuwes, Erica van Dijk, Robert van Ee, Han Goldschmeding, Bas Groenendijk, Kees van Holten, Riet Hommes, Jan Hylkema. Jaap de Jong, Alice Juch, Trix Kali, Willy Kiewiet, Anne Koos Kleyn, Cor van den Kommer, Nelly Kortleve, Els van Liere, Andries de Maaker, Mieke Meesters, Irene Moes, Hans van Muiswinkel, Frans van Netten. Anne Nieuwenhuis, Henk van Ouwerkerk, Rietje Potman, Leo Pronk van Hoogeveen, Bob Reinders, Eric Rol, Hans de Ruiter, Peter de Ruiter, Gerrie Ruys, Herman Schoenmaker, Jopie Schoonhoven, Reineke Schouten, Bets Smits, Piet Smoor, Marijke Steffelaar, Ria Stoorvogel, Gerrit Teitsma, Goddy Theijs, Hennie van Tilburg, Bram Veefkind, Guus Veenendaal, Greet je Veltman, Gerard Versluys, Aart Vetten, Henk de Vries, Roelie de Voogd, Joke Was senaar, Jacques Wiegand, Adri van Wierin- gen, Job Wiersma, Elly van Wijk. Hannie Zaneveld, Herma van Zwieten, Ine Zijlstra, Dale van Agteren, Loy van Agteren, Floor de Kroon, Lous de Kroon, Jan Camphuyzen. Jan de Neef, Frans van der Lee, Richard Keur, Diewie Ackerman, Jan Bernhard Binan, Jan Blaauw, Bart de Boer, Emo Bos, Hetty Bosman, Elsje Buitendijk, Marjan van Buurt, Eveline van Ditmarsch, Thea Doel- wijt, Hennie Duisenberg, Coos van Giffen, Netty Hartmanf Nico Heere, Piet Jongens, Tsjailing Jonkhoff, Riky Joosten, Frans Kei zer, Irene van der Klis, Willy de Kluis, Bart Koch, Jaak Kooyman van Guldener, Paul Krijger, Andries Kuyper. Herman Lankamp, Gerrit van Ling, Dick Lyesen, Hannie van den Oever, Sietse Ottevangers, Anke Ouen- dag, Hilke Palm, Henk Pander, Janny Postema, Beb Rethmeier, Henk van Riessen, Minkie van Ruller, Gerard Schaap, Tini Schram. Nico Siekman, Jan Herman van der Sloot, Nel Snoek, Jaap Strikwerda. Johnnie Sussenbach, Toosje Suurmond, Ria van Tuijl, Nelly Verdel, Bennie Vosse, Martin de Vries, Anneke Westra. Rein Wiilems, Bert Wijnen, Reina Maaskant, Oswald Henke, Jacob Hoogendijk, Wim Baan, Mady van der Meyde, Nico Bezemer, Edsel Lodders. Technische Hogeschool In Delft Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn geslaagd voor het Propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur: C. Boe ree, Overveen; W. Eveleens, Rijk (Haarlem mermeer). Orgelbespeling Er wordt een orgelbespeling gegeven in de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem, op Dins dag 3 Juli 1951, 's avonds van 89 uur, door Koos Bons, Rotterdam. Het programma luidt: 1. a. Kleine Toccata, Jan Pzn. Sweelinck; b. Adagio, J. H. Fiocco; c. Gavotte, D. Raick; 2. Toccata F dur, Joh. Seb. Bach; 3. Cooncert Nr. 10, D moll (Ada gio - Allegro - Allegro). G. F. Handel; 4. Choralvorspiele: a. Jesu, Meine Zuversicht, b. Straf mich nicht in deinem Zorn, c. Lobe den Herren, den machtigen König der Ehren, Max Reger; 5. Pièce Héroïque, César Franck; 6. Intermezzo, Louis Vierne; 7. Prélude et Fugeu sur le nom d'alain, Maurice Duruflé; 8. 2 Chorals (uit „Le tombeau de Titelouze") a. 1ste Confessor, b. Placare Christe Servulis, Marcel Dupré. Badmeester Jacob Plat uit Nes (Ame land) en twee leden van de Gereformeerde Knapen- en Meisjesvereniging van Groo- tegast (Friesland), de 15-jarige Anna Smith en de 14-jarige Roelof Niemeyer, zijn Zaterdag bij Nes verdronken. Dit was het rampzalige einde van het één-daags uitstapje, dat een groep van 60 kinderen uit Grootegast onder leiding van 15 ouderen ondernam. Een der leiders en nog een jon gen van de groep werden bewusteloos uit het water gehaald. Bij hen konden de le vensgeesten door toepassing van kunstma tige ademhaling worden opgewekt. Het ongeluk, dat dus in totaal drie men senlevens heeft gekost, gebeurde, toen het meisje Smith zich te ver in zee had be geven en anderen haar te hulp wilden komen. De badmeester en een hotelhouder had den nog gewaarschuwd dat het wegens de vloed nog te vroeg was om te gaan zwem men. De kinderen zijn toen gaan pootje baden. Plotseling werd er geschreeuwd, dat een meisje was verdwenen. Badmeester Plat sprong onmiddellijk gekleed te water en ook anderen, onder wie Roelof Nie meyer, wilden het meisje, dat zich ver moedelijk te ver in zee had gewaagd, te hulp snellen. Aanvankelijk zag men het meisje nog boven water, zo vertelde een ooggetuige. Anna Smith was inmiddels verdwenen en de badmeester moest duiken om haar te vinden. Zijn zware kleding heeft hem zon der twijfel hierbij parten gespeeld. Toen men van het strand af met een lijn te wa ter ging om hem te redden, kon men nog slechts zijn ontzielde lichaam aan land brengen. De lichamen van de twee ver dronken kinderen zijn nog niet gevonden. De badmeester laat een vrouw en drie kin deren achter. Kerkgenootschap duldde dat niet MASON CITY, 1 Juli. (Reuter). De 27-jarige ds. G. de Haan uit Leeuwarden, die gedurende de zomer de predikant van de eerste „Congregational Church" te Ma son City (Iowa V. S.) zou vervangen, is ontslagen, omdat hij zich in een interview met een dagblad „links-socialistisch" heeft uitgelaten. Ds. De Haan heeft bericht ontvangen, dat de kerk van zijn diensten geen gebruik kan maken. Hij kwam naar Amerika met een beurs van de Wereldraad van Kerken en studeerde de afgelopen tien maanden aan het theologisch seminarium te Chicago. In het interview heeft ds. De Haan cri tiek geleverd op de Amerikaanse buiten landse politiek en onder meer gezegd: „Een billijke verdeling van de rijkdom in de wereld is de enige weg ter verzekering van de vrede". Het Franse persbureau AFP meldt nog nader, dat de predikant van de „Congrega tional Church" te Mason City, ds. Jansen, van oordeel was, dat de in dit plaatselijke blad van Mason City geuite zienswijze te „extremistisch" was, Het theologische se minarium te Chicago heeft ds. De Haan gedurende de vacantie een andere werk kring aangeboden. Ds. De Haan overweegt eveneens als metseiaar te gaan werken. Hulpactie India ingeluid Bij een Zaterdagavond over de zenders Hilversum I en II gehouden toespraak heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mans- holt, de hulpactie India van de Nederl. Jeugd Gemeenschap ingeleid. De mi nister vroeg aandacht voor een zeer ernstig voedselprobleem in India. Er heerst na melijk in belangrijke delen van India hongersnood. De minister herinnerde de luisteraars aan de verschrikkelijke hon gerwinter van 1944/45. India is ernstig bezig om zijn landbouw productie te verhogen, maar heeft daarbij ontzaglijke moeilijkheden te overwinnen. Dat kan India niet zonder hulp en steun van buiten, zo min als wij daartoe in staat waren in de afgelopen jaren. Wij hebben ons nu hersteld en dat legt op ons allen de plicht steun te verlenen waar dit no dig is. Door de vereniging Nederland-India- Pakistan wordt samen met de Nederlandse jeugdgemeenschap een hulpactie georgani seerd om voedsel naar India te zenden. Alle jeugdorganisaties, die in de jeugd gemeenschap samenwerken, hebben beslo ten hier een daad te stellen. Op welke wijze dat geschiedt, zal later worden medegedeeld. Plaatselijke comités zullen overal in het leven worden geroepen. Ne derland is niet in staat scheepsladingen graan te zenden, maar wel zijn we in staat om te zenden, wat we ons zelf ont zeggen". Geslaagde vakopleiding In het begin van dit jaar werd door enkele ex-cursisten van de Rijkswerkplaats voor Vakontwikkeling te Haarlem, die na hun opleiding aldaar twee jaar in de prac- tijk hadden gewerkt, deelgenomen aan een examen, hetwelk werd afgenomen door de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijven, in samenwerking met de afdeling Vakontwikke ling van het ministerie van Sociale Zaken. Het was de eerste maal, dat een dergelijk examen werd gehouden. Volgens deskundigen op dit gebied werden aan de candidaten vrij hoge eisen gesteld. Te meer verheugend is het daarom, dat 7 examinandi (de heren J. M. Bulters, Th. B. Wajer, C, Kelderman, L. Krol, W. A. Peute, allen te Haarlem en F. J. van Poecke uit Hoofddorp en A. de Weerd van Nieuw-Vennep) slaagden. Gedemobiliseerde militairen, die in 1949 een cursus aan de Rijkswerkplaats volgden in enig metaalvak werden door „Bemetel" in de gelegenheid gesteld aan het door deze stichting gehouden examen deel te nemen. Enkele tot deze groep behorende ex-cursis- ten gaven zich hiervoor op. een tweetal (de heren W. H, Molenaar van IJmuiden en H. E. N. Jansen van Haarlem) slaagden er in het veelbegeerde diploma te behalen. Dezer dagen werd in een vergadering van de sub-commissie van advies voor de Vak ontwikkeling toegevoegd aan de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Haar lem, door de voorzitter dier commissie, de heer B. W. Lasschuit, aan de negen jongelui hun diploma uitgereikt. De heer Lasschuit wees op de grote waarde van het diploma voor de betrokkene zelf en voor de maat schappij in haar geheel en complimenteerde de geslaagden met hun goede prestaties en doorzettingsvermogen, die hij een voorbeeld voor velen achtte. Spreker was ervan over tuigd dat deze mensen hun weg als vak man zeker zouden vinden en hij hoopte, dat vele anderen hun voorbeeld zouden navolgen. Wielrennen Fausto Coppi heeft medegedeeld dat hij deel zal nemen aan de Tour de France, welke Woensdag 4 Juli te Metz begint. Aanvanke lijk had Coppi het voornemen niet te starten wegens het overlijden van zijn broer. Automobilisme Op het circuit an Reims werd Zondag de Grote Prijs van Europa verreden. De om standigheden waaronder werd gereden, wa ren uitstekend en hoge snelheden werden bereikt. In een van de eerste ronden bracht Fangio het rondereeord op 2 min. 31.1 sec., een gemiddelde uursnelheid van 186.218 km. Ascari en Farina deden het daarna echter nog sneller maar tenslotte was het weer de Argentijn, die het record definitief op zijn naam bracht met 2 minuten 27,8 seconde (190.369 km.). De uitslag luidt: 1. Fangio (Arg.) met Alfa Romeo; 2. Ascari (It.) met Ferrari; 3. Villo- resi (It.) met Ferrari; 4, Parnell (Gr. Br.) met Ferrari; 5. Farina (It.) met Alfa Romeo Alderamin, 30 te Narvik verw. Alhena, 29 te Santos. Andijk, 29 te Houston. Aalsum, 29 600 m. NO. Bermudas. Albireo, 30 te Hamburg. Alchiba, 29 420 m. N.NO. Albrolhosrock. Akkrumdijk, 29 te Durban. Agamemnon, 30 te Jacmel Haiti verw. Aagtekerk, 1 dwars Daedalus. Abbedijk, 1 te Antwerpen. Alamak, 1 v. Port Said n. Spezia. Alblasserdijk, 30 v. Havanna n. Vera Cruz. Alioth, pass, 30 Bahia. Alnati, 2 te Montevideo. Alphacca. 1 te Bahia. Alphard, 30 v. Las Palmas n. Recife. Alpherat, pass. 30 Miami. Aludra, 1 v. Las Palmas. Ampenan. 1 Suez Verw. Amsteldiep, pass. 1 Ouessant. Amsteldijk, 1 te Antwerpen. Annenkerk, pass. 1 Kp. Leeuwin. Arendskerk, 2 te Port Swettenhem. Axeldijk, 1 te Baltimore. Aldobi, 30 v. R'dam n. Hamburg. Aardijk, 29 te Houston. Alwaki, 29 te New York. Amstelland, 1 te A'dam. Arnedijk, pass. 30 Scilly's. Arundo, 1 te A'dam, Bengkalis, 30 te Makassar verw. Bali, 30 v, Djeddah n. Aden. BJommcrsdijk, 30 te Philadelphia. Bonaire, 30 te A'dam. Baarn, I te Callao, Beverwijk, 1 v. R'dam ten anker Civlta VecehJa. Blitar. 30 v. Belawan n. Singapore. Breda, 1 te A'dam. Congostroom, 29 v. Antwerpen n. Dakar. Cameronia, 1 te Aden verw. Calisto, verm. 3 v. Newcastle n. Montreal. Celebes, 26 te Belawan. Caltex Delft, 1 te Sidon. Caltex Leiden, pass. 30 Malta, Caltex Pernis, pass. 1 Kp, St. Vincent. Caltex The Hague, pass, 1 Kp. Serrat. Caltex Utrecht, pass. 1 Kp. Roca. Ceronia, 30 v. Coryton n. Curasao, Gorilla, 1 te R'dam, Delfshnven, pass, 30 Fernando Noronha. Delfland, pass. 30 Fernando Noronha, pelft, 2 te Callao verw. Dalerdijk, 29 let San Francisco. Duivendijk, 30 te San Francisco. Esso Den Haag, 29 v. Curacao n. R'dam. Eendracht, 30 v. R'dam n. Antwerpen. Edam, 29 850 m. O. Cape Race. Etrema, pass. 29 Kp. de Gata. Enggano, 1 te Bandarshapur. Esso Amsterdam, 1 v. R'dam n. Aruba. Eemland. 29 te Santos. Friesland (KRL), 1 v. Djakarta. Gooiland, 1 te Santos, verw. Groote Beer, 1 te Sydney verw. Gaasterkerk, 30 v. Marseille n. Antwerpen. Garoet, pass. 1 23 u. Finisterre. Gaasterland, 1 te A'dam. Haarlem, 30 te Kingston. Hestia, 29 ten anker Buenventura. Hauler wijk, 20 te Cardenas. Hecuba, 2 te Funchal. Helena, 30 te Pisco. Hersilia, 2 v, Paramaribo. Hydra, 30 v. A'dam n. Ecuador. Jagersfontein, 29 300 m. Z.t.W. Dakar. Japara, 30 te Pv'dam. Java, 2 te A'dam. Kieldrecht, 30 te Kobe. Karossa, 29 v. Hollandia n. Sarmi, Kedoe, pass 30 Finisterre n. Genua. Kertosono, 1 v. Semarang n. Soerabaja. Klipfonteiri, 2 te Beira v. A'dam. Keiiehaven, 1 te A'dam. Katwijk, 30 v. Casablanca n. Vlaardingen. Lekkerkerk, 29 te Karachi. Leersum. pass 29 Abaco Bahamas. Leuvekerk, 30 te Genua. Linge, pass 30 Holtenau. Laurenskerk, oass. 30 Las Palmas. Lawak 1 te Semarang. Lemsterkerk, pass. 1 Finisterre Lindekerk, pass. 1 Gibraltar. Lissekerk, 1 v. Khorramshar n. Basrah. Loppersum, 30 v. R'dam n. Bagnoli. Langlee Scott, 1 v. Port Said n. Alexandrië. Lieve Vrouwekerk, pass. 30 Perim n. Basrah Lutterkerk, 30 te Calcutta. Loosdrecht. 1 te Karachi. Marisa, 29 v. Balikpapan n Mirl. Mirza, 29 dwars Dover. Marpessa, 30 te Curacao verw. Maaskerk, 2 te Dover. Maeoma, pass. 30 Perim. Mapia, 30 v. Pondicherry n. Belawan. Muiderkerk, 2 Aden verw. Mitra, 1 te R'dam. Merwede, 30 te Jacksonville. Molenkerk, 30 te Takoradi. Nieuw Amsterdam, 29 v. New York n, R'dam Noordam, 30 v. New York n. R'dam. Noordwijk, 1 v. Civita Vecehia n. Melilla. Oranje Fontein, 29 Dakar n. Kaapstad. Orestes, 29 ten anker Corral. Polydorus, 30 te Suez. Oranje, 30 v. Suez n. Colombo. Overijsel, 2 te Colombo. Prins Alexander, pass. 29 Belle Isle. Perna, 29 bij Kp. St. Vincent. Prins Philips Willem, 29 1200 m. NO. Barbados. Prins W. v. Oranje, 29 600 m. O.t.N. Belle Isle. Pygmalion, 28 v. Pta Cardon n. Trinidad. Parkhaven, pass. 30 Dungeness. Poelau Laut, 1 v. rede Djakarta n. Semarang. Polydorus, 1 v. Port Said n. Napels. Prins Frederik Hendrik, 1 te Montreal. Prins Frederik Willem, 30 v. Montreal n. R'dam. Prins Joh. W. Friso, 1 te Antwerpen, Prins Willem II, pass. 1 Dover. Prins Willem III, 1 v. Hamburg. Prins Maurits, 1 te R'dam. Rempang. 29 v. Djakarta n. Palembang. Rotuia, 29 250 m. NW. Fayal. Roebiah, 30 v. Port Said. Rijnland, 2 Las Palmas verw. Rossum, 30 te R'dam. Rotti, 30 te A'dam. Samarinda. 30 te Balikpapan. Stad Haarlem, 30 te Sas van Gent. Sunetta, 29 v. Curacao n. Ango. Stentor, 29 v. A'dam n. Piraeus. Saroena, 2 te Miri. Siberoet, 29 v. Sibolga n. Sinabang. Stad Maassluis, 2 te Emden verw. Scherpendreoht, 1 v, Gibraltar. Slamat, 30 to Koeweit. Sliedrecht, 30 v. Tripoli n. Hamburg. Soestdijlc, 1 rede Belawan. Stad Arnhem, 30 te Savona, Saparoea, 30 te R'dam. Stad Maastricht, vertr. 3 v. R'dam. Stad Schiedam, 1 v. R'dam n, Narvik. Tarla, 30 Port Said verw. Telamon, 29 te Maraeaibo. Tosari, 29 bij eil. Minicoy. Tiberius. 30 te Port of Spain verw. Triton, 28 v. New York. Tabian, pass. 1 Anderhalfgraadskanaal. Talisse, pass. 30 Miami, Tamo, 30 v, Buenos Aires n. R'dam, Tawali, 30 v. Colombo n, Djibouti. Teiresias, pass. 1 Gibraltar. Tiba, pass. 1 Belle Isle, Tjipanas, 30 v. San Francisco n, Kaapstad, Tjisadane, 1 te Dar es Salaam, Tomini, 1 te Djakarta. Ternate, 30 8 u. v. Genua. Tjibesar, 29 te East London. Tosari, pass. 1 18 u. Point de Galle. Titus, 1 te A'dam. Trompenberg, vertr. 3 v, Le Havre. Volendam, 29 Belle Isle gepass. Venus, 29 v. R'dam n. Malta, Veendam, 29 300 m. O.ZO. Cape Race. Weltevreden, pass. 29 Anderhalfgraadskan. Winsum, pass, 29 Kp. St. Vincent Waal, 30 te Pampatar. Waterland, 30 te Santos. Willem Ruys, 2 te Aden. Westerdam. pass. 1 Lands End. Willemstad, 30 v. Maraeaibo, KUNT U ZICH NIET KLE DEN, zoals u wilt?? Ga naar VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem, f 3 per week en zonder vooruitbetaling!!! voor alle doeleinden. Speciaalzaak Telefoon 16084. M adviseert; Laat gedu rende de vacantietijd uw kostbare. Perzen, Kelims en lopers gron dig nazien en vakkun dig repareren. Wij zijn steeds te vinden in te lefoongids onder letter Kleverparkweg 154, Tel. 1-5-0-4-7 MATRASSEN- EN BEDl)ENREPARATIE v.DOORN'i WONINGINRICHTING Gen. Cronjésiraat 113 Haarlem-Noord - Telefoon 19141 Grote sortering 1- en 2-persoons bedstellen tegen zéér concurrerende prijzen I in diverse kleuren en maten voor Damesvanaf 975 voor Kinderenvanaf voor Heren voor Jongens Uw Modehuis! Vanaf DINSDAGMORGEN 10 UUR bieden w(j U: Fraaie SALONTAPIJTJES (120 x 180 cm) f25.- Zware zuiver wollen HOLTAPS (200 x 290) f69.50 IJzersterke MOQUETTE KARPETTEN (225 x 325) f98.- Verkoop zolang de voorraad strekt l NATUURLIJK BIJ SCHAGCHELSTRAAT 19 HAARLEM Wees wijs en wil ook langer blijven leven Dus fluks do was aan „Kleverpark" gegeven Bij ons met 3 dagen thuis HAAqr.rw Santpoorterstraat H—43\ Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3