OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Weerbericht Ridgway accepteert datum en plaats voor ontmoeting met de Noordelijken Correspondent van Associated Press Oatis bekent inlichtingen te hebben verzameld „Kwartiermakers van de vrede" vertrekken Woensdag Geteisterd vervoerssysteem der Noordelijken noopte tot uitstel Punt van samenkoitist M. P. Koning in Djakarta door autodief vermoord 40 jaar Zuid-Preanger Rubber Nieuwe Amerikaanse bemiddelingspoging mislukt Politiek en crediet-contröle Nederlandse bus in België verongelukt Het woord is aan „Angst der satellieten voor objectieve berichtgeving" Overeenkomst over Duits- Nederlandse handel Japans kabinet afgetreden Griekse regeringscrisis nog niet opgelost Morgan Phillips tot voorzitter gekozen Canadese minister één dag in ons land Kinderen op Ameland verrast door wilde zee HEI WEER AFGEBEELD 65e JAARGANG No 30 0 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 3 JULI 1951 Haarlems Dagblad 295e JAARGANG No 158 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon- en Feestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal 5.20, franco per post 5.70. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TOKIO, (Reuter) - Dinsdag heeft generaal Matthew Ridgway, opperbevelhebber van de troepen de:' UNO in Korea, het voorstel van de Noordelijken, besprekingen over een wapenstilstand te voeren in Kaesong, aanvaard. De boodschap van Ridgway was geadresseerd aan generaal Kim II Soeng, de Noord-Koreaanse opperbevelhebber, en generaal Peng Teh Hoeai, de bevelhebber der Chinese vrijwilligers in Korea. Ridgway verklaarde, dat hij bereid was zijn afgevaardigden op 10 Juli, of zelfs vroeger, als voorbereidingen daartoe waren getroffen, de Noordelijke afgevaardigden te Kaesong te laten ontmoeten. Hij stelde voor dat drie van zijn verbindingsofficieren op 5 Juli een gelijk aantal Noordelijke offi cieren zouden ontmoeten. Dc groep van do, UNO zou het vliegveld Kimpo op 4 Juli om 11 uur 's avonds per helicopter verlaten. De hoogste in rang van de verbindingsoffi cieren zou niet hoger zijn dan kolonel. In geval van slecht weer zouden de officieren reizen in een convooi van jeeps, ieder voer tuig voorzien van een grote witte vlag. Generaal Ridgway verklaarde, dat dc be doeling van een ontmoeting van verbin dingsofficieren was „een doelmatige rege ling van vele détails, verbonden aan de eerste ontmoeting, te verzekeren". Dinsdagmorgen heeft radio-Peking be kendgemaakt dat het uitstel van de wapen stilstandsbesprekingen tot na 10 Juli ver oorzaakt is door het geteisterde vervoers systeem en de tijd die nodig is om de besprekingen voor te bereiden. Gezien de omstandigheden moest het Noordelijke voorstel om na 10 Juli te beginnen met de besprekingen zelfs nog als een bijzonder snelle regeling worden beschouwd, aldus radio-Peking. De keus van Kaesong als ontmoetings plaats is logisch, zo vervolgde de radio, omdat deze plaats gelegen is op de 38ste Breedtegraad, die moet worden beschouwd als de militaire scheidslijn. Politieke regeling mogelijk? In een door radio-Peking omgeroepen ar tikel in het te Peking verschijnende „Volksdagblad" wordt het volgende ge zegd: „Indien de Verenigde Staten en andere landen, die deelnemen aan de Koreaanse oorlog, oprechtheid tonen bij de bespre kingen over een staken van het vuren en bij het prompt nakomen van hun verplich tingen als een eerste stap tot de oplossing, zou dit een belangrijke invloed hebben op een vreedzame regeling van het Koreaanse vraagstuk, waar Noord-Korea, China en de Sovjet-Unie herhaaldelijk om hebben ver zocht". Het artikel draagt als kop: „Doe pogingen voor een vreedzame regeling van het Koreaanse vraagstuk". Geallieerde waarnemers te Tokio menen, dat de Chinezen bereid zijn een politieke regeling van de Koreaanse kwestie uit te werken, met een staking van het vuren als eerste stap. De waarnemers hechten grote betekenis aan het artikel en wijzen er op, dat het „Volksdagblad" ook 'het eerst heeft laten doorschemeren, dat de Chinezen het eens waren met het vredesvoorstel dat de Rus sische afgevaardigde bij de UNO, Malik, ruim een week geleden deed. Uit Poesan wordt gemeld, dat de Zuid- Koreaanse regering heeft besloten aan de komende wapenstilstandsbesprekingen deel te nemen. Het is niet bekend of Ridgway dit ook besloten heeft. Nederlandse reactie In officiële Nederlandse kringen gaf men het volgende commentaar op de mogelijk heid van' wapenstilstandsbesprekingen in Korea. De aanvaarding van de wapenstilstands onderhandelingen door het Noord-Koreaan se opperbevel stemt tot grote bevrediging. Belangrijker dan de plaats van samenkomst is het feit dat nog 1 a 2 weken zullen ver lopen alvorens de onderhandelingen aan vangen. De Westelijke mogendheden heb ben reeds herhaaldelijk op onderhandelen aangedrongen om een einde te maken aan de tragische strijd, die op het Koreaanse grondgebied woedt. Men moet zich dus niet blind staren op détails, maar dankbaar zijn dat de Westerse vredesinitiatieven thans, na een jaar van strijd, door de tegen partij gunstig schijnen te worden beant woord. Het gaat in de eerste plaats om het lot van het Koreaanse volk en de verenigde naties zullen stellig niets ongedaan laten het Koreaanse volk een duurzame vrede te brengen, bij dit laatste zal voor de UNO ongetwijfeld een belangrijke politieke- en sociale taak weggelegd zijn. Indien de strijd in Korea definitief ten einde komt, is daarmee tevens het bewijs gegeven dat de blijvende en onwankelbare standvastigheid der democratische verenig- de--landen een garantie biedt voor het be houd der onafhankelijkheid der vrije naties. De uiteindelijke oplossing van het con flict in Korea is dus van grote algemene betekenis. Men dient met diepe erkente lijkheid voortdurend te beseffen dat de verdediging der vrijheid in Korea plaats vindt door troepen en vrijwilligers van een groot aantal naties, waaronder het Neder landse detachement een eervolle plaats in neemt. Nu de wereld de hoop koestert, dat aan de strijd een einde zal komen, gedenkt de Nederlandse regering in de eerste plaats hen, die hun leven als offer voor de vrij heid hebben gegeven. Geen grote gevechten De jongste berichten van het front in Korea gewagen van plaatselijke gevech ten, onder meer in de buurt van Kaesong de stad in het niemandsland, welke door de Noordelijke bevelhebbers is uitgekozen voor de voorgestelde vredesonderhande lingen met vertegenwoordigers van de UNO. Geallieerde patrouilles kwamen on der vuur uit automatische wapens toen zij ten Noorden en Oosten van Kaesong ver kenningen uitvoerden. Een geallieerde patr«*ille meldde, dat de M AC JOK jamo. VU«g>< n.3, Noordelijken ten Noord-Westen van Jont- sjon in de Westelijke sector hun stellingen 800 meter naar het Zuiden hadden ver plaatst. Een verbonden patrouille ten Noor den van de stad bestormde heuvelstellingen en verdreef een Noordelijke strijdgroep van ongeveer de sterkte van een compag nie. Vliegtuigen der geallieerden hebben hun zware aanvallen op Noord-Koreaanse vliegvelden voortgezet. Ten Noord-Oosten van Tsjorwon in de centrale sector waren twee Noordelijke bataljons in gevechten gewikkeld met ge allieerde eenheden. Ten Noord-Oosten van Koemhwa streden de verbondenen tegen twee Noordelijke compagnieën, aldus is in een communiqué bekend gemaakt. Korte maar verbitterde gevechten wer den geleverd ten Westen van Kansong aan de Oostkust. Ten Noord-Westen van de stad verijdelden de Noordelijken een ge allieerde poging om hen uit hun stellingen te verdrijven. De verbondenen trokken zich onder bescherming van artillerievuur te rug. Een woordvoerder van dc Amerikaanse marine te Washington verklaarde Maan dag, dat de Noordelijken grote ravitail- leringscolonnes naar hun troepen in het Zuiden sturen. Vliegtuigen van de vloot hadden in de afgelopen twee dagen aan vallen op de colonnes uitgevoerd en vele vrachtwagens op de wegen bij de Oost kust van Noord-Korea vernield. De Nederlander, die zoals wij gisteren meldden op Zondagavond op de Van HeutszboulëVard in Djakarta door auto dieven werd vermoord, was de heer Mari- nus Paulus Koning, afkomstig uit Aerden- hout. De heer Koning, die veertig jaar oud was, bekleedde de functie van adjunct-chef bij de KPM. Hij werd gedood cloor een schot in de rug toen hij trachtte de diefstal van zijn auto te verijdelen. Uit een fusie van twee bestaande onder nemingen werd gisteren voor veertig jaar opgericht de N.V. Zuid-Preanger Rubber Maatschappij, die op deze jubileumdag haar algemene vergadering van aandeelhouders hield. Hierin gewaagde de voorzitter van de raad van commissarissen, de heer S. E. Hazelhoff Roelfzema, van de zorgelijke omstandigheden in Indonesië en van de be staande moeilijke situatie voor het perso neel op de ondernemingen der vennoot schap. Om die reden heeft het bestuur ge meend te moeten afzien van enig feestelijk vertoon. Aan directie en commissarissen werd door aandeelhouders dank gebracht voor de in het afgelopen boekjaar behaalde re sultaten, die het mogelijk hebben gemaakt een dividend vast te stellen van 8J/2 Perzische oliecrisis duurt voort TEHERAN. (Reuter). De Amerikaanse ambassadeur te Teheran, Henry Grady, heeft Maandag een bezoek gebracht aan dc Perzische premier Mohammed Mos- sadeq. Grady verklaarde op een persconferen tie, dat hij een nieuw type ontvangstbe wijs had voorgesteld, dat de naam van de „Nationale Iraanse Oliemaatschappij" zou dragen, maar waarop vermeld zou staan, dat de rechten van de „Brits-Iraanse Olie maatschappij" onaangetast zouden blijven. Mossadeq weigerde hierop in te gaan. Hij verklaarde, dat de Perzische regering hierdoor niet de garantie zou hebben, dat zij betaling zou krijgen voor de olie. Hoe wel hij gaarne wilde, dat de export van olie hervat zou worden, stond hij er op, dat de wet op de nationalisatie van de olie-industrie niet zou worden geschonden. Volgens welingelichte Perzische politici te Teheran heeft minister-president Mos sadeq een „buitengewoon scherp" ant woord opgesteld op de Zaterdag door de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Morrison, ingediende nota. In dit antwoord zal Engeland beschuldigd worden van po gingen tot het saboteren van de olie industrie, zo meent men. Men verwacht, dat het antwoord in de komende paar dagen te .Teheran zal worden overhandigd. George Middleton, adviseur van de Britse ambassade te Teheran, heeft Maan dag verklaard, dat plannen werden uitge werkt voor een .geleidelijke sluiting .van de raffinaderij te Abadan en de installa ties op dé olievelden en voor de evacuatie van alle Britse, Indiase en Pakistanse- em ployés. Middleton zeide, dat hef plan bin nenkort aan de Perzische „tijdelijke raad van directeuren" zou worden gezonder Dc definitieve sluiting van de raffinaderij zou het "teken zijn voor een algehele cyacuatie. Eén functionaris van de Anglo-Iranian zei „de toevloed van Perzische olie naai de Wersterse wereld staat reeds volkomen stil Als er niet spoedig overeenstemming wordt bereikt, zal al het werk in Perzië stil komen te liggen. De gevolgen daarvan zullen spoedig in de gehele wereld gevoeld worden". In de vergadering van de Kamer van Koophandel voor Rotterdam heeft de voor zitter, mr. K. P. van der Mandele, ten aan zien van het wetsontwerp toezicht op het credietwezen, er zijn teleurstelling over uitgesproken, dat dit vraagstuk zo sterk een politieke wending heeft genomen. Men mag met de minister van mening verschil len of zijn voorstel de Nederlandse wel vaart ten goede komt of niet, maar de mi nister heeft op theoretische en andere gronden de vaste overtuiging, dat zijn weg en geen andere ons uit de moeilijkheden zal brengen. Het is, zei mr. Van der Man- dele voor ons allen thans plicht om in geza menlijk overleg te trachten de economie van het land te redden en gezamenlijk de maatregelen te overwegen en te bestu deren, die daartoe nuttig en nodig zijn. De politiek mag dat niet vertroebelen. Een Nederlandse autobus, afkomstig uit Den Haag, is Maandagavond tussen Ton geren en Luik met een personenauto in botsing gekomen en over de kop geslagen. Zo goed als alle inzittenden liepen wonden op; zij zijn naar het ziekenhuis te Tongeren overgebracht. Behalve de chauffeur en de reisleider telde de bus achttien passagiers, die op weg waren voor een tocht in de Ardennen. De auto, waarmee de bus in botsing is gekomen, werd bestuurd door een Luikenaar, die zijn vrouw e^ drie kin deren bij zich had. Zij werden allen ge wond en zijn naar Luik vervoerd. De auto bus is na de botsing van de weg gevallen in een twee meter diepe sloot en daarna geheel over de kop geslagen, waarbij het onderstel van de bus werd afgerukt. V Henri Amiel: Wij zijn nooit ontevredener over anderen dan wanneer wij ontevre den zijn over onszelf. Socialistische Internationale De Sjah van Perzië moet onmiddellijk een operatie ondergaan „om ernstige ge volgen te voorkomen". De Sjah heeft blin dedarmontsteking. In Bovington, Engeland, heeft het Royal Armoured Corps een demonstratie gegeven met de nieuwste tanks en gevechtswagens, waarvan de prestaties tot nu toe om militaire redenen geheim gehouden waren. Een der meest opvallende „nouveautés" was deze met een eigen, zeven meter lange „draaibrug" uitgeruste Churchill-tank, die in Korea reeds goede diensten bewijst bij het overbruggen van granaattrechters in de wegen voor de gemotoriseerde colonnes der verbonden troepen. Amerikaans journalist voor Praagse rechtbank Maandag is in de Pancrac-gevangenis te Praag het proces begonnen tegen de cor respondent te Praag van het Amerikaanse persbureau Associated Press, William Oatis. Gelijk met hem staan drie employés van Associated Press terecht. Volgens berichten uit officiële Ameri kaanse kringen te Frankfort gaf Oatis toe, dat hij had „gespionneerd" op last van zijn superieuren te New York en Londen. Hij sprak langzaam en met duidelijke stem, maar scheen gespannen. Oatis werd op 23 April te Praag door de Tsjechoslowaakse geheime politie gear resteerd. Evenals zijn medebeklaagden wordt hij er van beschuldigd op politiek, economisch en militair terrein te hebben gespionneerd. In de tenlastelegging wordt verder gezegd, dat zij op de hoogte waren van de moord op een officier van de Tsje choslowaakse staatsveiligheidsdienst. Ge noemde Amerikaanse kringen tekenen bij dit laatste punt echter aan, dat deze moord geschiedde enige tijd voor de aankomst van Oatis te Praag. Oatis werd niet speciaal gevraagd, of hij schuldig of onschuldig was. Hij gaf toe, dat hij politieke, economische en militaire inlichtingen had verzameld, die door de Tsjechoslowaakse officiële bronnen niet waren gepubliceerd, omdat de regering van mening was, dat deze berich ten in het belang van de staatsveiligheid geheim moesten blijven. Copieën van boodschappen, die door de Het Nederlands Detachement Verenigde Naties in Korea, tijdens eert jcort verlof achter het front. Daar heeft de A.-Compagnie een „cafétaria" gebouwd die veel belangstelling heeft. bureaux van Associated Press te New York en Londen aan Oatis waren gezonden, wer den als bewijs van de aanklachten overge legd. Hieronder bevindt zich een verzoek om een onderzoek in te stellen naar de berichten, dat de vroegere Tsjechoslowaak se minister van Buitenlandse Zaken, dr. Clementis, was verdwenen en vier vooraan staande officieren van de Tsjechoslowaakse geheime dienst waren gearresteerd. Oatis verklaarde, dat de Amerikaanse ambassade hem ook geheime opdrachten had verstrekt. Hij noemde de namen van verscheidene ambtenaren van deze ambas sade. Volgens de officiële kringen te Frank fort was de ondervraging door de openbare aanklager en de president van het gerechts hof blijkbaar bedoeld om aan te tonen, dat Associated Press en andere Westelijke pers- bureaux in de eerste plaats centra van spionnage zijn. De openbare aanklager noemde ook de namen van Robert Bigio van Reuter en Russell Jones van United Press. Bigio bevindt zich op het ogenblik te Londen en volgens een te Londen uitge geven verklaring van United Press is J ones naar een andere Europese stad overge plaatst. Er waren geen Westelijke corresponden ten in de rechtszaal aanwezig, wel woon den twee waarnemers van de Amerikaanse ambassade de zitting bij. Er werden geen getuigen gehoord. Aan het einde der zitting van Maandag vroeg de openbare aanklager, of Oatis nog iets aan zijn verklaring had toe te voegen. Hierop verklaarde Oatis, dat hij alles ge zegd had en hier slechts aan toe wilde voegen, dat hij spijt over zijn handelwijze had. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Lincoln White, zei Maandag te Washington, dat de beschuldigingen van de Tsjechoslowaakse regering legen Oatis de angst van de met Rusland verbonden landen voor een objec tieve berichtgeving over hun binnenlandse aangelegenheden demonstreerde. „Het is weer het oude verhaal, dat we nu al vijf jaar lang horen", zo voegde White hieraan toe. In aansluiting op het gedurende de laat ste maanden te Parijs plaats gehad heb bende overleg omtrent de Duitse positie in de Europese betalingsunie en de organi satie voor Europese economische samen werking, zijn van 19 Juni tot 30 Juni 1951 te Bonn besprekingen gevoerd tussen een Nederlandse delegatie, onder leiding van mr. S. Th. J. Tcppema en een Duitse delegatie. Bij dit overleg is een bevre digende oplossing bereikt, waardoor het te Parijs overeengekomen schema in con crete afspraken ten aanzien van het goede renverkeer tussen Nederland en Duitsland kon worden vastgelegd. Voor de Neder landse uitvoer betekent dit, dat per maand voor een bedrag van ruim 20 millioen dol lar naar Duitsland kan worden geleverd. De thans getroffen regeling zal gelden tot 31 December 1951 als minimumregeling. Mochten zich in de komende maanden belangrijke wijzigingen voordoen in de Duitse positie ten opzichte van de Europese befalingsunie, dan zal de thans getroffen regeling daaraan worden aangepast. Alle ministers van het Japanse kabinet hebben vanmorgen hun ontslag ingediend bij minister-president Josjida om daardoor de mogelijkheid te scheppen de politiek van de Japanse regering aan te passen aan de voorbereidingen tot een eventueel vredesverdrag. De minister-president heeft dit aftreden verzocht omdat hij van me ning was, dat de Japanse regering moest worden gereorganiseerd met het oog op de ontwikkelingen ten aanzien van de toe stand in het Verre Oosten. ATHENE. (Reuter). De Griekse liberale leider Sophocles Venizelos heeft Maandag avond medegedeeld, dat hij voornemens is een kabinet uit louter liberalen samen te stellen door liberalen aan te wijzen voor de zetels welke door de sociaal-democra ten zijn opgegeven. Een liberaal kabinet zou volgens Venizelos verzekerd zijn van de parlementaire steun van de Epek het uit drie partijen bestaande progres sieve centrum-blok onder leiding van Piastiras en de rechtsgeoriënteerde po pulisten onder Tsaldaris, totdat de nieuwe kieswet zou zijn aangenomen en nieuwe, vervroegde, verkiezingen zouden zijn uit geschreven. De Griekse partijleiders waren er Maandagochtend niet in geslaagd overeen stemming te bereiken over een nieuwe re gering. Generaal Piastiras, leider van de Epek centrumpartij, en Tsaldaris, leider van de populistische partij, wezen het be roep van Koning Paul om een „krachtig" kabinet te vormen, met medewerking van alle partijen, van de hand. Koning Paul had tevoren verklaard, dat, indien de partijleiders geen oplossing voor de kabinetscrisis zouden vinden, hijzelf een oplossing zou verschaffen binnen de grondwet. Hij uitte de klacht, dat hij se dert zijn troonsbestijging vier jaar geleden dertien regeringen had moeten beëdigen. Maandag is het congres van de nieuwe socialistische internationale te Frankfort voortgezet. Ook dit keer werd de goedkeu ring van de verklaring over „het doel en de taak van het democratische socialisme" uitgesteld, omdat nu de Franse tekst van de wijzigingen in de verklaring nog niet gereed was. De delegaties der 33 landen hoorden een redevoering aan van de secretaris van de Britse Labour Party, Morgan Phillips, over de „bijzondere plicht" van de socialisten cm een derde wereldoorlog te verhinderen. „Een catastrophe kan alleen worden af gewend door het opvoeren van de bewa pening tot een peil hoog genoeg om de machthebbers in het Kremlin te weerhou den het spel, dat zij in Korea spelen, elders te herhalen" aldus Phillips onder meer. Een uitgeweken Joegoslavische socialist, dr. Zifko Topalovitsj, oefende critiek op een uitlating van Phillips, waarin deze ge zegd had, dat Joegoslavië hoewel het de bedoelingen van het Kremlin als geen ander land kende, zijn bevolking veel gro tere offers voor de defensie vroeg, dan het socialistische congres beoogde. Op een be volking van slechts achttien millioen men sen had het land meer divisies gemobili seerd dan geheel West-Europa tezamen, aldus Phillips. Dr. Topalovitsj zei, dat de dictatuur in zijn land een gevaar beteken de voor de militaire verdediging er van De uitlating van Phillips zou men kunnen uitleggen, alsof het regiem van Tito ge schikt was om de democratie te verdedigen. Men verwacht, dat het congres zich van daag in een resolutie over de gemeen schappelijke verdediging zal uitspreken. De algemene raad van de Socialistische Internationale koos Maandagavond de secretaris van de Britse Labour Party, Morgan Phillips, tot zijn voorzitter. Plaats vervangend voorzitter zijn de tweede voor zitter van de West-Duitse socialistische partij (de S.P.D.), Erich Ollenhauer, en de Franse socialist Louis Levy. Men verwacht, dat het hoofdkwartier van de Internationale in Londen zal wor den gevestigd. Met een Canadees legertoestel arriveerde gisteravond op Schiphol de heer L. Pear son, de Canadese minister van Buiten landse Zaken. De heer Pearson kwam uit Londen, waar hij een week heeft vertoefd. Gisteravond ontmoette hij minister Stik ker in Den Haag. De Canadese ambassadeur in ons land kon niet bij de aankomst op Schiphol aan wezig zijn, omdat hij een receptie gaf ter gelegenheid van de Canadese nationale feestdag. Naar aanleiding van het ongeval op Ame- land, waarbij 30 Juni twee leden van de ge reformeerde jeugdclub te Grotegast en de badmeester om het leven kwamen, beweert de heer J. Gelderloos, voorzitter van de ge reformeerde jeugdleidersorganisatie te Grotegast: Onmiddellijk na aankomst werd door de leiders des morgens met de badmeester overleg gepleegd over het tijdstip waarop gezwommen zou kunnen worden. Gezegd werd. dat dit des middags om 14.00 uur wel mogelijk was. Om 14 uur zijn de kinderen, vergezeld van de badmeester en twee leiders te wa ter gegaan. De kinderen, die het verst in zee gingen, waren slechts zo ver, dat he: water tot de knieën reikte. Op dat mo ment begon de zee plotseling zeer wild te worden. Onmiddellijk is toen gevolg gege ven aan het sein van de badmeester om terug te keren. De zee was intussen ech ter zo woest geworden, dat enkele kinde ren niet overeind konden blijven en weg geslagen werden met het bekende droe vige gevolg. Van een te ver in zee gaan van een der kinderen is, aldus de heer Gelderloos, dan ook geen sprake. De rug van hoge luchtdruk boven West- en OONBEWOLKT 0 LICHT BEW 0 HALFBEW 0 ZWAAR BEW. GEHEEL BEW MIST SNEEUW REGEN f MOTREGEN A HAGEL V BUIEN ft ONWEER L?T£MPeRATUUR !005 ISOBAAR BELANGRIJK NEEBSLAG- GEBIED CENTRA H HOGE DRUK L LAGE DRUK SCHEIDINGSLIJN-FRONT-TUSSEN LUCHT VAM VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTR£EP IS EEN WIND SNELHEID VAN VtJFMETERPEO SECONDE Midden-Europa beweegt zich verder, in intensiteit afnemend, naar het Zui den. Een kleine storing in het front over de Noordzee en Schotland trekt vrij- snel naar het Oosten. Achter deze sto ring kan het front verder naar het Zui den doordringen, veel bewolking en enige regen met zich mee brengend. Na de frontpassage stroomt koelere lucht over Schotland en de Noordzee naar onze omgeving. De rug van hoge lucht druk ten Westen van IJsland trekt naar het Oosten. <^OCCC*»ococoooccooccoc*>OOCOCX50OOCOOOOOOOOOOOOOOOCK ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond, opgemaakt te 10 uur: Veel bewolking met enkele buien Matige, langs de Waddenkust tijde lijk vrij krachtige wind tussen West en Noord. Koel weer. 4 Juli Zon op 4.25 uur, onder 21.02 uur Maan op 3.49 uur, onder 21.48 uur- (Nieuwe maan) Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 3 Juli Hoog water: 3.05 en 15.31 uur. Laag water: 11.01 en 23.25 uur. Woensdag 4 Juli Hoog water: 3,42 en 16.09 uur. Laag water: 11.44 uur.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 1