VAN NELLE'S THEE WASSifêlJ Kort en Bondig Bloemendaal EEN HEERLUK KORJE THEEMVROUU! Geen was eenzaam op het feest van de 14de Juli in de binnenstad Amsterdamse Beurs RESTANTEN MAANDAG 16 JULI 1951 5 Anton van Duinkerken burgemeester der „Commune libre de Teisterbant" M.T.S. te Haarlem Bloembollencontingent naar Duitsland De school voor I.V.O. B. en W. van Bloemendaal willen in beroep gaan Schotse en Zweedse dansen in het fraaie Florapark Wethouder Geluk opende drie exposities op één middag Postfanfare had weer succes bij de Haarlemse bejaarden Clandestiene zenders In Haarlem zijn er weer zeven opgespoord SCHEEPVAART JACVAN MARIS LAAT DE THEE 5 MINUTEN TREKKEN IN EEN PASSENDE THEEMUTS EN GEBRUIK Wasten Is watten maar tussen watten en watten it neg een groot verschil. - Neem btj ons eon proof HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In een der laatste hoofdstukken van het eerste boek van zijn geschiedenis van de Franse Revolutie zegt Carlyle in een ver maarde passage dat het geven van een be schrijving van de bestorming van de Bas tille op de veertiende Juli van het jaar 1789 waarschijnlijk het vermogen van ge wone stervelingen te boven gaat. Hoe moeilijk moet het dan wel niet zijn om een beschrijving te geven van een groots tuin feest ter herdenking van deze historische gebeurtenis op de nationale vieringsdag van onze Zuidelijke vrienden, wier esprit voor enkele uren de Haarlemse degelijk heid wist te verdrijven. Te meer daar het immers de bedoeling is van een feest om alles te doen vergeten. Ook in dit opzicht is de viering van de „Quatorze Juillet" dooi de leden en genodigden van de sociëteit Teisterbant in het Paradijs aan de Witte Herenstraat evenals verleden jaar voor beeldig geslaagd. De gehele avond en nacht vloeide ruimschoots het rode en witte drui vensap het enige wpt ik ken, zoals Jan van Nijlen eens dichtte, in deze streek van mist en regen waar ik gevestigd ben, dat nog wat zon zet in de hemel en blijdschap in een dor gemoed, want waar het leven onbeleefd is, zijn Franse wijnen dubbel zoet. De Haarlemse droge harten hebben kunnen tonen wie zij zijn! De Bastille van het vooroordeel, dat de Spaavnesteclellngen niet los kunnen komen, werd glansrijk ge nomen. De plechtigheden ter inleiding van het feest begonnen aan de Amsterdamse Poort, waar Teisterbants president Godfried Bo- mans de „maire de la commune libre" Anton van Duinkerken buiten kunstenaars kringen ook bekend als prof. dr. W. Assel- bergs verwelkomde met een gloeiende rede in een keuze uit de rijke talenschat, waaruit hij zijn welsprekendheid kan put ten. De president beperkte zich tot het Frans, Nederlands en Gx-ieks om de indruk van de oppervlakkige beschouwer weg te nemen als zou de macht van burgemeester Asselbergs minder dan die van burge meester Cremers zijn. Want wat de eerste in tijdsduur op zijn confrater ten achter BINNENLAND De K. L, M. Constellation PH-DTN (Vlsardlngen) die met 46 Nederlandse emi granten op weg is naar Sydney, is door motorstoring in Karachi opgehouden. Ver wacht werd dat het toefitel vandaag de reis zou kunnen voortzetten. De gemeenteraad van Slochteren heeft de heer K. ter Laan, oud-Kamerlid en oud burgemeester van Zaandam tot ereburger der gemeente benoemd. Als verjaardagsgeschenk werd de onlangs tachtig jaar geworden heer Ter Laan een bank met monument aangebo den door de algemene vereniging „Grunnen", waarvan hij voorzitter is. Het geschenk werd overgedragen aan de gemeente Sloch teren, waar de heer Ter Laan werd geboren. HAARLEM EN OMSTR. De heer H. Roozen te Overveen is aan de rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het tandarts-examen. De Noordwykse kellner A. A. R., die door de Haarlemse politie onder verdenking van diefstal van driehonderd gulden uit de pastorie van de R.K. kerk aan de Klever parkweg was ingesloten, is Zaterdagmorgen wegens onvoldoende bewijs heengezonden. De „Youth for Christ" houdt tot 22 Juli in Haarlem met medewerking van een Ame rikaans team een grote jeugdrally, die iedere avond op het terrein aan de Garenkokers- kade bij de Kinderhuissingel plaats vindt. Het sociologisch-planologisoh onderzoek dat ir. L. H. Jacobson ter voorbereiding van het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor Bloe- mendaal heeft verricht, is uitgebreider ge worden dan verwacht werd. Dientengevolge zal het de gemeente tweeduizend in plaats van 1250 kosten, als de raad met een daar toe strekkend voorstel van B. en W. accoord gaat. De voordracht tot benoeming van een onderwijzeres aan de Julianaschool in Over veen luidt als volgt: 1. mejuffrouw A. Win kel te Anna Paulowna; 2. mejuffrouw J. C. Hondius van Herwerden te Heemstede; 3. mejuffrouw L. J. Roubos te Krimpen aan de IJssel. De Bloemendaalse raad vergadert op Donderdagmiddag 19 Juli. De bijeenkomst begint om kwart over twee. Aan de Leidse universiteit zijn geslaagd: voor het candidaats-examen Egyptische taal en letterkunde J. Römelingh te Bloemendaal; voor het doctoraal-examen geneeskunde mej, A, A. Gorter te Haarlem. Aan de gemeente-universiteit te Amster dam zijn geslaagd voor het doctoraal-examen klassieke letteren: mej. A. Spaan te Heem stede en voor het candidaats-examen arische 'aal en letterkunde de heer J. G. de Jong te Haarlem. De Haarlemse Postfanfare geeft Woens dagavond een concert in het Openluchtthea ter te Bloemendaal. Het programma van de orgelbespeling in de Grote Kerk op Dinsdag 17 Juli van 8 tot 9.uur, door George Robert luidt: 1. Unter der I,inden Grüne, J. P. Sweelinck; 2. Wachet mrf, Ruft uns die Stimme, J. S. Bach; 3. Fan tasie en Fuga g kl t., J. S. Bach; 4. Avond- muziek over twee Ambrosiaanse avondzan gen, Paul Chr. van Westering; 5. Inrventionen, A. de Klei'k; 6. Suite Gothique, L. Boëllmann. Burgemeester Asselbergs heeft het monu- uient in de tuin van het Paradijs onthuld, een symbolische uitbeelding van het motto der viering van de Veertiende Juli: vrijheid, liefde en wijn. staat, wordt door de intensiteit der be oefening van dit hoge ambt volkomen op geheven. Nadat de voorzitter van de feest commissie, in het dagelijks leven de schil derende tandarts A. Planteydt, eveneens een bloemrijke toespraak had gehouden, werden door mevrouw Funke de sleutels van de Franse gemeente en het raadhuis op een fluwelen kussen aan de „maire" aangeboden, waarop het gezelschap zich in open rijtuigen begaf naar de Van Eedën- straat om te defileren voor ere-voorzitter di\ K. J. L. Alberdingk Thijm, die vervol gens in zijn woning wex-d gehuldigd. Hem werd een fles wijn aangeboden. In de rij tuigen zaten ook het erelid J. B. Schuil en twee buitengewone leden van de sociëteit, de schilder Matthieu Wiegman en de ietter- kundige Dirk Coster. De paarden droegen op de hoofden witte pluimen en Franse kokardes. Voorafgegaan door trommelslagers en fluitisten trad de burgemeester met zijn ge-volg om hnlf negen de tuin van het Pa radijs binnen. Na het drinken van de ere- wijn werd een rondgang gemaakt langs de door eigen krachten vervaardigde Parijse établissementen, waarna burgemeester As selbergs het door de schilder Frans Funke ontworpen en uitgevoerde symbolische standbeeld onthulde: een vogelverschrikker met op de rechterhand twee elkander be minnende duiven en aan de linker de drui ventros van het niet minder zoete geluk. Er werden talrijke decoraties uitgedeeld aan de commissieleden en aan de zich ook als mcester-'timmerman onderscheiden heb bende prefect van politie, die de gehele nacht op éclatante wijze zijn functie bleef vervullen. Pas toen verspreidden de feestgangers zich om zich te vermaken in het Café des Arts of op de Place de Teisterbant, om wat te eten dn het Palais du Fromage aan de Rua de Zijl of om wat uit te blazen In de Rue des Illusions Perdues in de schaduw der gekleurde lampions. Een verweex-de broeikas was herschapen in de Auberge du Fruit Défendu en in het midden van de tuin stond een met zeildoek overdekte dansvloer, omringd door oranje koorden, waarop zelfs een middernachtelijke één- vrouws-modeshow werd gegeven. De dichterlijk gestemden onder de be zoekers herinnerden zich misschien de be schrijving van een dergelijk Tuinfeest door Nijhoff, want ook hier, in het hartje van de stad, zweiden de bomen boven het gras naarmate de uren vorderden langzaam hun groen donker dicht. Meer cynische lieden dachten waarschijnlijk echter aan de slot terzine: „Zij zingen, nijgen naar elkaar en kussen, geenszins om liefde, maar om de sublieme momenten en het sentiment daar tussen". Want als wij dit dichterlijke ver slag mogen besluiten met een citaat uit de „Spelevaart" van C. J. Kelk: „Geen was eenzaam op het feest". Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven het einddiploma: Afdeling Bouwkunde: C. Bakker, Haarlem; H. J. Balm, Zandvoort; D. Boeré, Haarlem; H. van Braam, Zaandam; J. B. v. d. Brink, Haarlem; L. N. H. de Bruijn, Wassenaar; P. J van Driesten, Haarlem; J. Th. van Els- berg, Almelo; C. M. L. de la Fontaine Ver- wey, Amsterdam; J. G. Kaat, Hoorn; Th. J. N. v. d. Klei, Beverwijk; H. A. M. Koning, Santpoort; J. P. Kwestro, Leiden; B. J. Lo- vink, Bloemendaal; B. C. Nijman, Hillegom; G. H. I. Overwater, Sloterpolder; J. P. Vos, Haarlem. Afgewezen: 1. Afdeling Weg- en Waterbouwkunde: F. A. Belle, Haarlem: P. Bierman, Alkmaar; P. van Diggele, Katwijk aan Zee; W. S. Harkema, Hoorn; J. H. Hogeboom. Teuge; P. Honder- dos, Spaarndam; H. de Jong, Heemstede; W. Korevaar, Haarlem; E. L. C. Koster, Haar lem; H. K. Kreulen, St. Maartensvlotbrug; J. Kraan, Oudkarspel; W. H. P. Langendijk, Beverwijk' N. Lodder, Haarlem; B. Locrak ker, Haarlem; Th. Y. Min, Bergen; C. W. Moerel, Alkmaar; E. Pieters, Zaandam; W. Prins, Beverwijk; H. J. L. M. Rebers, Voor schoten; C. J. de Rue, Beverwijk; A. Schou ten, Haarlem; A. Spoor, Haarlem; A. Wild schut, Haarlem; A. J. Wit, Bergen. Afdeling Electrotcchniek: L. M. Beyst, Overveen; C. A. Binsbergen, Haarlem; G. Borel, Scheveningen; D. B. Bus, Heemstede; H. K. Deen, Uitgeest; E. A. Duiker, Bever wijk; L. Gouswaart, Middelharnis; J. F. Hommersen, Naarden; J. R. de Jong, IJmui- den (met lof); R. Kampman, 's-Gravenhage; A. J. Kommer, Bovenkarspel;- R. J. A. v. d. Louw, Alphen a. d. Rijn; C. J. M. van Mar- relo, Haarlem; P. B. Mes, Haarlem; A. H. Munnik, Nieuwendam; J. Ch. Nierse, Haar lem; B. J. C. Post, Sassenheim; J. H. Pruiis, Amsterdam; P. C. Rijninks, Den Haag; N. G. Schultheiss, Haarlem; J. W. H. Schuurman Stekhoven, Haarlem; A. P. C. Slewe, Haar lem; W. S. Spannenberg, Arnhem; F. Steven hagen, Haarlem; J. H. Stevenhagen, Haarlem; Ch. Swartsenburg, Haarlem; H. Veenstra, Alkmaar; A. J. R. Westbroek, Haarlem; B. van Wijk, Haarlem. Afgewezen 5. Afdeling Werktuigbouwkunde: A. Acher- man, Bloemendaal; B. H. J. van Arendonk, Haarlem; J. Baalbergen, Noordwijk Binnen; A. H. Baas, Heemstede; H. D. F. Bagmeijer, Haarlem; C. J. de Bont, Haarlem; D. Th. Boogerd, Leiden; L. Bos, Bodegraven; G. C. S, M. Breukel, Alphen a. d. Rijn; P. M. T. Canals, Scheveningen; H. A. M. Cliteur, Haar lem; J. C. Cool, Bloemendaal; F. J. de la Court, Wassenaar; J. I. M. van Dam, Heem stede; W. A. M. van Dril, Hillegom; J. Flohil, Haarlem; J. J. Groot, IJmuiden; A. de Groot, Heemstede (met lof); H. Grooters, Haarlem; H. G. Haanraadts, Amsterdam; J. H. Haart- man, Beverwijk; G. H. Hoekstra, Haarlem; W, M. den Hond, Santpoort; C. de Jongh, Haarlem; D. H. G. Langeler, Hillegom; C. G. Lanser, Haarlemmermeer; G. J. Lavell, Arn hem; F. G. J. Luijten, Haarlem; H. Th. Moes, Castricum; P. G. Mulder, Heemstede; T. L. Mulder, Haarlem; P. J. Nassenstein, 's-Gra venhage; W. M. Nieuwenhuyzen Kruseman, Bloemendaal; Nlo Lian Kim, Haarlem; Th. L. van Noort, Beverwijk; H. A. van Oene, Deventer; D. Ponstein, Wagenlngen; W. Ren- sink, Leiden; N. Reijers, Haarlem; C. B. J. Rings, Santpoort; C. A. E. v. Schaik, Noord- wijkerhout; H. F. Schilling, Haarlem; J. M. Schreuder, Haarlem; C. J. J. Schuit, Bever wijk; B. M. J. Schuller, Den Haag; N. Silber- busch, Amsterdam; W. Smith, Haarlem; A. R. Soeteman, Caatricum; H. J. A. Speet, Haar lem; J. W. van Straaien, Apeldoorn; J. A. J- Swarte, Haarlem; J. N. Tieman, Bloemen daal; W. Venema, Haarlem; J. Verhek, Heem stede; H. H. Vodegel, Leiden; H. de Vries, Alkmaar; G. H. Walter, Heemstede; G. J. Weeber, Haarlem; C. van Weert, Amsterdam; R. Wereldsma, Haarlem; J. de Wit, Koedijk; J. J. P. Wijers, Hilversum. Afgewezen 18. Afdeling Scheepsbouwkunde: H. A. Aker boom, Post Abbenes; A. M. A. Arends, Am sterdam; D. J. Bongertman, Haarlem; W. A. J. Brouwer, Haarlem; H. Heyligers, Amster dam; H. Konijnenberg, Amsterdam; J. M. F. de Lange, Den Haag; A. J. van Lohuizen, Haarlem; Y. J. Mareschal, Leiden; M. Scher- merts, Heiloo; F. Vree, Haarlem. A. Wig- gers, Noordwijk aan Zee. Afgewezen 1. Afdeling Vliegtuigbouwkunde: Ch, J. J. van Alphen, Dongen; J. J. Andringa, Haar lem; T. G. D. v. d. Berg, Diepenveen; H, Blaauw, Post Elburg; P. Buurs, Monnicken- dam; A. Goedejohan, Haarlem; J. D. Kalk, Winsum; J. S. H. Koperdraad, Amsterdam; J. Mecreboer, Zaandam; J. P. Mentink, Alk maar; D. v. d. Meijden, Veenendaal; J. W. G. van Mil, Venray; B. Ooms, Voorschoten; A. P. Struijk, Rotterdam; F. Tewes, Haarlem; E. Voets, Haarlem. Afgewezen 3. Onze correspondent in de bollenstreek schrijft ons: De onderhandelingen in Duitsland be treffende de bloembollenexport hebben tot het resultaat geleid, dat thans voor 1951 een contingent van DM 10,5 millioen is vast gesteld. Vorig jaar werd voor 17,5 millioen mark uitgevoerd, maar het mislukken van de li beralisatie-handelspolitiek was oorzaak dat de invoer van bloembollen werd stopgezet. Geruime tijd heeft men in onzekerheid ver keerd. omtrent de toekomst van de export naar Duitsland, die voor het bloembollen- vak van het grootste belang is. Al betekent het huidige contingent een aanzienlijke vermindering, toch heerst er nog voldoening in exportkringen over het thans bereikte resultaat, vooral omdat het contingent inééns, en niet in termijnen, is vastgesteld, waardoor de mogelijkheid (on voorziene omstandigheden voorbehouden) vaststaat dat het geheel zal kunnen worden uitgevoerd. Ih October 1950 werd door de Bloemen daalse raad besloten de door de stichting „Bloemendaalse School voor Individueel Voortgezet Onderwijs" gevraagde mede werking om de voor een stichting van een bijzondere school voor u.l.o. benodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken, te weigei-en op grond van de omstandig heid, dat de bij het verzoek overgelegde verklaring niet voldoet aan de eisen der Lager Onderwijs Wet, zoals die naar rede lijkheid behoren te worden uitgelegd. Van dit besluit is het schoolbestuur ln beroep gekomen bij Gedeputeerde Staten, die de vorige maand hebben beslist, dat, met vernietiging van het bovengenoemde raadsbesluit, de gevraagde medewerking tot het stichten van een bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs moet wor den verleend. Dit College heeft daarbij onder meer overwogen, dat de Raad geen oordeel toekomt omtrent de vraag of de oprichting van een bijzondere lagere school al dan niet noodzakelijk is. De overwegin gen, die Gedeputeerde Staten tot hun be sluit hebben geleid, hebben B. en W. niet kunnen overtuigen. Zij menen dat zij hun standpunt volledig kunnen blijven handhaven en stellen daar om voor in beroep te gaan bij de Kroon. 3-3Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Ree. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned.Scheepv. Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings Vriidag koersen 88% 87 171 172 242 244% 168 gl 172 160)4 gl 167 218% 282% 116 b 117 165 165 139% 140 120 121 90 91% 155 155% 158% 158% 157% g b 157% 44% 45% 56% 57 439/is 44 62% 64% 41% 41% 45% 45 Het was Zondagavond aangenaam toeven in het fraaie Florapark waar folkloristische gezelschappen uit Schotland en Zweden, in ons land verblijvende ter gelegenheid van een zojuist gehouden en te Amsterdam besloten internationale volksdansweek, een door wethouder D. J. A. Geluk als voor zitter van Haarlems Bloei in het Engels geopend programma uitvoerden, dat onge veer anderhalf uur duurde en eigenlijk geen minuut verveelde. Jammer alleen dat de door Henk van de Wateren met gebruik making van een microfoon gesproken toe lichtingen voor het grootste deel onver staanbaar bleven. Bepaald verrassend was het optreden van de Schotse groep met een reeks sier lijke nationale dansen, waarbij vooral van de mannen een niet geringe virtuositeit werd gevraagd. Zij dansen tamelijk hoog op de tenen en beoefenen talrijke spron gen, die de schijnbare eentonigheid van de grondpatronen doorbreken. Inderdaad schijnbare eentonigheid, want de aantrek kelijkheid schuilt evenzeer in de vinding rijke verschuiving der uitvoerenden van de met kleine variaties herhaalde figuren. De afwikkeling der bewegingen schonk bovendien in hoge mate bevrediging. De dames in haar lange witte jurken met over het bovenlichaam gekruiste sjerpen, de heren in de bekende kilts en met geplooide witte manchetten aan de hemden, zij maak ten hun passen met een strakke bekoorlijk heid. De lichtvoetigheid was misschien wel het voornaamste kenmerk van deze aan trekkelijke dansen. De begeleiding ge schiedde beurtelings door een doedelzak speler en een zanger, die in een onver staanbaar idioom rhythmische klanken uit stootte. De Zweedse dansen uitgevoerd door het Salskapet Gammeldansens Vanner zijn van geheel andere aard: landelijker en logger, doorgaans veel langzamer. Opval lend is de belangrijke rol van de vaak schelmse gelaatsmimiek, die de nadruk op het spelkarakter legt. Het programma begon met enkele polka's en bereikte een hoogtepunt met de door vele eeuwen heen bewaard gebleven gildedans van de linnenwevers, die in een vlotte aaneenschakeling der onderleden werd uitgevoerd. De ingewikkelde figuren hiervan zijn illustratief voor dit oude hand werk: men zag bijvoorbeeld het spoelen en knopen, het leggen van de schering en het scheef aanbrengen van de inslag. Verma kelijk was het trio, waarbij één man twee vrouwen tegelijk jaloers maakte. D. K. Wethouder Geluk heeft Zaterdagmiddag zijn eigen record „openen van tenoonstel- lingen" radicaal verbeterd door niet min der dan drie exposities na elkaar voor ge opend te verklaren. Nadat hij de uitstalling van werken van Willem Dooyeweerd in de Vishal met zijn aanwezigheid had vereei'd, richtte hij zijn achreden naar het Waaggebouw, waar de voorzitter van „Kunst zij ons doel" gex'eed stond om de wethouder te laten horen, dat de woorden die deze bij oen vorige derge lijke plechtigheid had gesproken diepe in druk op hem hadden gemaakt. De heer H. de Ru herinnerde er name lijk aan, dat de heer Geluk gezegd had dat maatschappij en kunstenaar elkaar moesten hervinden. De portrettententoonstelling nu die gedurende de Bloemenweek wordt ge houden, vox-mt voor wat de kunstenaars betreft een stap in die richting. In antwoord daarop zei de wethoxxder het portret een van de belangrijkste onder delen V&n de schilderkunst te vinden, voor al ook omdat hiervoor nog een redelijke afzetmogelijkheid blijft bestaan. Er is ge lukkig nog een grote groep mensen die niet trevreden zijn met een foto. De wethouder was er verheugd over dat deze tentoonstel ling velen de gelegenheid zou bieden met dit belangwekkende facet van de schilder kunst kennis te maken. Aldus draagt „Kunst zij ons doel" ertoe bij de basis te verbreden waarop de kunstenaars hun taak kunnen blijven vervullen. Een half uur later vertegenwoordigde wethouder Geluk het gemeentebestuur in het Huis van Looy, waar de Hollandse Aquarellistenkring exposeert. Voorzitter J. S. Sjollema zei dat deze kring eigenlijk de eerste tentoonstelling al in Haarlem had moeten houden, omdat in deze stad juis ter gezegd op het atelier van Kees Verwey tot de oprichting was besloten. De wethouder bracht dank aan de Aqua rellistenkring voor het houden van de ten toonstelling in deze Bloemenweek, die immers in het teken van de schoonheid staat. Spreker beschouwde de aquarel als het facet van de beeldende kunst, dat nog spreekt tot het publiek. Van veel van het tentoongestelde zal de bezoeker zeggen „Dit zou ik graag in mijn huiskamer willen hangen". De wethouder beaamde e.islotte de mening van de heer Sjollema dat het in beider belang is als het contact kun stenaar en maatschappij onderhouden blijft. Zaterdagmiddag genoten ongeveer dui zend Haarlemse ouden van dagen in het Concertgebouw van een gevarieerd pro gramma, aangeboden en uitgevoerd door de stedelijke Postfanfare. Evenals vorig jaar oogsten de talrijke medewerkers groot succes bij de bejaarden. Het programma bestond grotendeels uit instrumentale nummers: pianosoli, accordeonmuziek, een boerenorkest genaamd „de Hooischelf", blaasensembles en een drumband. Het ge heel was overigens bestrooid met een laag je humor, hetgeen uiteraard insloeg bij het publiek, dat naar schatting tezamen 70.000 jaren vertegenwoordigde Het hoogtepunt van de geslaagde middag was ongetwijfeld het bezoek van de Bloemenkoningin, waar over elders in dit blad wordt geschreven. In Haarlem hebben P.T.T.-ambtenaren in samenwerking met de gemeentelijke politie zeven clandestiene zenders in beslag genomen. Vier bij H. B., electro-monteur in de Wouwermanstraat, één bij P. H., scholier, Jan Haringstraat en twee bij de melkslijter W. P. N., Stuyvesantstraat. De drie eigenaars werden verbaliseerd. Op Zondag 15 Juli werd in samenwer king met de Rijkspolitie de clandestiene reclamezender „De Weerwolf",0 werkende op 250 m., in de woonark D 1225 in de Krim, gemeente Gramsbergen, in beslag genomen. Tegen de drie verdachten, allen loon- slagers, werd proces-verbaal opgemaakt. Aagtekerk, 14 te Singapore. Annenkerk, 14 te Aden. Abbedijk, 14 te Baltimore. Amstelveen, 14 v. A'dam n. Oolf v. Mexico. Amatelvaart, 13 280 m. N.NO. Flores. Aludra, pass, 13 Bishoprock. Aaladljk, 15 te Le Havre. Abbekerk, 16 te Durbon. Agamemnon, 16 te Antwerpen. Alhena, 15 v. Las Palmas. Alioth, 14 te Buenos Aires. Amstelkerk, 16 te Loanda. Amstelland, pass. 15 Madeira. Arcndsdljk, 18 te Rio de Janeiro. Aai'dijk, 17 te Havanna verw. Alblasserdijk, 18 te New Orleans verw. Alphacca, 13 te New York. Albireo, 16 v. Antwerpen. Averdfjk, 16 v. Antwerpen. Bacohus, 14 te Pamapatar verw. Blommersdijk, 13 v. New York n. Antwerpen. Breda, pass. 14 Vlisslngen. Baud, 13 v. Buleleng n. Soerabaja. Blijdendijk, 13 610 m. N.NO. Flores. Baarn, 15 te Balboa, Bennekom, 16 te Nordenhamn. Beverwijk, pass. 15 Gibraltar. Bloemfontein, 15 v. Southampton. Bolssevaln. 15 te Penang. Bonaire, pass. 15 Ouessant. Borneo, pass. 15 Guardafui. Boschfontein, 15 v. Port Said. Cistula, pass. 14 Thursday eil. Ceram, 14 v. Colombo. Ceronia, 14 te Curasao verw. Caltex The Hague, pass. 13 Burlings. Ceronia, 13 300 m. ZO. Mona eil. Congostroom, pass. 13 Kp. Palmas. Coryda, 13 1040 m. W.ZW. Flores. Caltex Utrecht. 15 te Sidon. Celebes, pas. 14 Perim. Chama, lil v. Kaapstad n. Buenos Aires. Calllsto, 16 te Baltimore verw. Caltex Lelden, 15 te Rotterdam. Cameronia, 16 6.25 u. te R'dam. Drente, 10 te San Francisco. Diemerdijk, 13 310 m. ZW. Flores. Delf8haven, 13 240 m. ZW. Finisterre. Danae, 15 v. Alexandrië n. Tunis. Delfland, 17 IJmuiden verw. Dalerdijk, 15 te Seattle. Delft, 17 te Valparaiso, Etrerna, 16 Lbb Palmas verw. Eemland, pass. 13 Recife. Eendracht, pas. 14 Malta. Ena, pass, is Lands End. Elmina, 15 nog rede Lagos. Brinna, 14 v. Calcutta n. Mirl. Esso Amsterdam. 14 v. Aruba n. R'dam. Enggano. 15 te Basrah. Friesland (KRL), 13 v. Aden. Farmsum, 13 880 m. W.t.N. Florea. Oaroet, pass. 13 Guardafui. Gadila, 14 te Fort Said verw. Gooiland, 14 te Santos. Gaasterkerk, 15 te Hamburg. Gordias, 14 v. R'dam n. Hamburg. Groote Beer, 13 te Djakarta. HerslUa, 13 v. Ponta del Gada. Haarlem, 14 nogop rede Man of Warcays. Hecuba, 14 v. Barbados n. Trinidad, Helena, 13 v. Buenaventura n. ChriBtobal. Helicon, pass. 14 Newport News. Heemskerk, 15 te Antwerpen. Hercules, 15 te Antwerpen. Hestia, 14 v. Callao n. Malta, ïttersum, pas. 15 Bishoprock. Jupiter, 13 v. Iskanderun n. Catania. Kedoe, 15 v. Bona. Kota Gede, 14 v. Singapore. Kteldrecht, 15 v. Hongkong n. R'dam. Leersum, 14 v. Brownsville. Limburg, 11 te Vancouver. Laurenskerk, 15 v. A'dam n. Hamburg. Liever Vrouwekerk, 14 te Damman. Langlee Scott, pass. 12 Gibraltar. Laertes, 15 te Napels. Lawak, 16 te Singapore. I.eopoldskerk. 15 te Genua. Loppersum, 15 v. Sfaz n. Londen. Langkoeas, 15 18 u. Ouessant. Larenberg, 14 te R'dam. Langlee Scott, 16 te R'dam. Lekkerkerk, 16 v. Port Said. Leuvekerk, pass. 14 Perlm. Myonia, 13 v. Miri n. Singapore. Marken, 13 735 m. O. Belle Isle. Marpessa, 21 Berre verw. Mirza, 15 te Curasao verw. Malea, 17 te Miri verw. Marisa, 15 te Hongkong verw. Maashaven, 13 430 m. N.NO. Recife. Maetsuycker, 11 v. Fremantle n. Singapore. Mariekerk, 14 250 m W.t.N. Kangeroo eil. Merwede. 13 730 m. W.NW. Flores. Mulderkerk, 15 v. Cyprus n. Hamburg. Murena, 15 te Antwenjen daarne R'dam. Maas. 14 v. A'dam n. Indlë. Maaskerk, 16 te A'dam. Meerkerk, 15 n. Marseille. Noordwijk, 14 te R'dam. Nieuw Holland. 13 380 m. N.NW. Brisbane. Nieuw Amsterdam. 13 420 m. W.t.Z. Cp. Clear. Noordam, pass. 15 10.30 u. Scilly's. Ondina, 30 te Singapore verw. Ootmarsum, 13 1150 m. O. Newport News. Oranjestad, 13 740 m. Z.tAV. Flores. Overijsel. 14 170 m. W.t.N. Fremantle. Omala, 14 te Bremen. Oranje Fontein, 16 te Port Elisabeth. Oberon, 16 te New York verw. Papendrecht, 14 te Stockholm. Prins Maurits, 14 325 m. W. Butt of Lewis. Pygmalion, pass. 14 San Antonio. Planclus. 13 v. Semarang n. Soerabaja. Parkhaven, 13 570 m. N.t.O. St. Paulsrock. Phrontls, 11 te Semarang. Polyphemus, 10 v. Soerabaja n. Semarang. Prins Alexander, 15 te Le Havre. Riouw, 13 v. Calcutta n. Rangoon. Rijnland, 13 150 m. O. Bahia. Rempang, 12 te Soerabaja. Raki, pass. 15 Ouessant. Rotula, 16 v. Tampico n. Kaapstad. Stad Breda, 11 v. New Westminster. Swartehondt, 13 te Soerabaja. Salawati, 13 v. Penang n. Port Swettenham. Stad Vlaardingen, 13 v. Narvik n. R'dam. Stentor, 13 v. Volos n. Thessaloniki. Slbajak. pass. 13 Benkulen. Stngkep, 14 te Semarang. Stad Arnhem, pass. 13 Kp. St. Vincent. Straat Malakka, pass. 13 Poeloe Bras. Stanvao Pendopo, 13 200 m. NO. Tj. Datu. Stentor. 16 te Istanboel. Soestdijk, 15 v. Colombo. Schie, 16 v. Punta Cardon n. Port au Prince. Sliedrecht, 16 te R'dam. Stad Leidon, 14 te R'dam. Stad Dordrecht, 15 n. Casablanca. Stad Maastricht, 10 v. Savona n. Casablanca. Strathmore (Eng 13 v. Londen te Sydney. Tabian, 14 te Port Said. Tjitalengka, 13 v. Hongkong n. Singapore. Triton, 14 te Curacao verw. Tamarinda, 13 te Inobonto. Tankhaven III, 13 n. Tj. Uban. Tjisadane. 13 920 m. Z.t.W. Anderhalfgraads- kfiiid&L Tomini, 13 n. Sungeigerong. Tamo, pass. 13 Sao Viënte. Telamon, 13 570 m. O. New York. Tawall. 15 v. Port Said. Telresias, 15 v. Londen n. Liverpool. Tlbln, 14 v. Tripoli n. Hamburg. Tjibesar, 15 te Mauritius. Tjipanas, 16 te East London. Tosari, 18 v. Belawan n. Soerabaja. Tiberius, 16 te Curagao. Tomori, 17 te New Orleans verw. Van Heutaz, 12 v. Hongkong n. Kobe. Veendam, 17 te R'dam verw. Weltevreden, 13 90 m. Z.ZO. Oostp. Kreta. Wleldvecht, 13 490 m. Z.t.O. Sint Helena. Willem Stad, 13 290 m. O.NO. Barbados. Winterswijk, pass. 13 Dover. Waal, pass. 13 Jamaica. Woensdreoht, pass. 13 Rio de Janeiro. Westerdam, 14 v. New York n. R'dam. Westland, 16 geankerd Ilheos. IJsel, pass. 15 Cabo Antonio. WELP-SPECIALIST Barrevoetestraat IS - Tel. 15051 FIETSEND geniet U het meest van de natuur. Komt U bij ons een prachtig rijwiel Uitkiezen, f 3,— per week enzonder vooruitbeta ling!!!!!! VAN VEEN, Zül- weg 2628, Haarlem. Dan moet U de thee goed laten trekken» de pot 5 minuten in een passende theemuts Niet langer en niet korter. Dan drinkt U de fijnste en de geurigste thee. Met 3 degen thuis HAARLEM Santpoorterstraat 41—49' Telgfoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3