Bloemencorso belooft weer iets bijzonders te worden ot&tm ALLEEN f 9.95 Besprekingen over het uitbreidingsplan STOFZUIGERS Kort en Bondig a.s. ZATERDAG I. KAN De Egyptische Koningin VRIJDAG 20 JULI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Woningtekort in Haarlem Nog steeds geen verlichting LEIDSE WOLLEN DEKENS 'anaf f 39.50 Burgerlijke stand van Haarlem SCHOUS.... en het Bloemencorso Insluiper klom door keukenraam Verkopingen Super Service GARAGE VAN WIJK RAAD VAN BLOEMENDAAL tJlai-Sewice Voor de kinderen Programma voor het Bloemen feest Verkeersregeling tijdens bloemencorso en vuurwerk Kamer uitgebrand in huis te Overveen WAT KAN KAN, KAN KAN ALLEEN Examens NA GEDANE ARBEID.... ORANJEBOOM BIER! FEUILLETON door mevr. Bijleveld-Celinck In Den Haag thans veertig gevallen van kinderverlamming Zaterdagmiddag wordt het bloemencorso ter gelegenheid van het Haarlems Bloemen- feest gehouden. Enige honderden meters voor het corso uit loopt het C.J.M.V. Tamboer- en Pijper corps „Haarlem". Voorop gaat een groep ruiters van de landelijke Rij vereniging „Kapitein Van der Wal" te Hoofddorp, waarachter de bloemenkoningin met haar gevolg, gezeten op een praalwagen. Hierna volgen enige fraai versierde luxe auto's. Achter het trommelcorps van de gymnas tiekvereniging „Bato" rijdt een serie personen auto's met bescheiden reclame. Als nummer 21 komt de Westfriese Bruiloftsstoet bestaande uit vijf versierde sje zen, drie speelwagens en een barouchet. Zij die hedenmiddag niet in de gelegenheid waren deze prachtige sjezen enz. met hun bemanning in originele West-Friese kleding te bewonderen, krijgen nu nog maals een kans. Vervolgens komt een groep versierde bestelauto's die veel beloven. Er zijn deelnemers bij die reeds bij vorige corso's in Haarlem zeer veel succes oogstten. Ook de vrachtauto's beloven interessant te worden. Zo zal o.a. de Gemeente Reini gingsdienst uitkomen met een sneeuwploeg en zandstrooier; de laatste zal nu eens geen zand strooien op gladde wegen, doch bloemen. De Haarlemse Brandweer zal een van haar nieuwste autospuiten laten zien. De volgende groep bestaat uit enige wagens met paarden bespannen en een ervan zal ons waarschijnlijk herinneren aan een mis lukte ballonvaart. De groep rijwielen en carriers telt acht in zendingen. Dit aantal had groter kunnen zijn, maar desondanks zal het toch een aar dig onderdeel van het corso vormen. Tenslotte komt een groot aantal attrac tieve voertuigen, waaronder een reddings boot met volledige uitrusting en beman ning! Dit zal de laatste tocht zijn van de boot; ze gaat naar een museum en wordt vervangen door een moderne motor reddingsboot. Voorts zal het publiek aantreffen een arreslede, studerende jongelui van een studieclub, een operette-gezelschap, speel tuinverenigingen, een wagen van het ge nootschap „Kunst Zij Ons Doel" enz. Dit is slechts een greep uit de reeks van 50 inzendingen welke te zamen ruim 60 wagens en voertuigen in het corso brengen. Behalve de reeds genoemde corpsen ver lenen ook nog medewerking de Haarlemse Postfanfare, de N.P.V. band „Haarlem" en de meisjesband N.P.G. Er komt nog steeds geen verlichting in de narigheden die veroorzaakt worden door het woningtekort in Haarlem. Er staan thans bij het huisvestingsbureau 164 on houdbare en 1462 zeer urgente gevallen in geschreven. Er werd in de afgelopen maand voor 4 onhoudbare gevallen een op lossing gevonden, maar er kwamen er prompt weer 4 op de lijst bij. In die maand kregen 56 gezinnen die op de lijst der zeer urgente gevallen stonden een huis, doch de lijst werd weer aangevuld met 59 andere zeer urgente gevallen. Er staan nu 117 ouden van dagen voor een huisje ingeschreven, dat zijn er 4 meer dan een maand geleden. Langzaam maar zeker! stijgen de lijsten. De moeilijkheden worden nog vergroot omdat Haarlem van het rijk de mededeling ontvangen heeft dat het moet zorgen voor huisvesting van niet minder dan 144 gerepatrieerden. ADVERTENTIE Wij etaleren 150 x 200 COMPLETE WONINGINRICHTING BarteljoriMtr. 13-17 -HaarlemTel. 13915 HAARLEM, 19 Juli 1951 ONDERTROUWD: 19 Juli, C. E. Vogel en G. J. Diedenhofen. GEHUWD: 19 Juli, H. C. der Kinderen en E. M. Kors; J. van Marsbergen en A. Olie- dam; W. Akkerma enn H. Brouwer; R. H. Bosveld en H. J. Wezenbeek; J. B. van Hall en A. C. Cannegieter; J. C. Ackema en G- van Duijn. BEVALLEN van een zoon: 17 Juli, J. Smids—Stolk, 2 z.; 18 Juli, J. Roseboom— Bokhorst; W. Wesseling—van den Berg; J. van Kruiselbergen—Bos; J. van Emmerik— Caldenhove; 19 Juli, W. P. M. Veeixstra Borghols. BEVALLEN van een dochter: 17 Juli, E. Doezie—Wild; 18 Juli, C. Appelman—Mes; J. S. W. Rietdijk—Hartman; F. H. M. Blauw— Bij; A. Augustin—van den Nieuwenhof; 19 Juli, G. Horselenberg—Klinkhamer; H. C. Buren—Stam; H. G. Engelgeer—Broekman. OVERLEDEN: 17 Juli, M. L. Maas—Cor- nelissens, 85 j., Hagestraat; i8 Juli, A. Bak ker, 90 j„ Ged. Oude Gracht; A. L. Hooger- beets, 74 j., Kenaupark; F. van Alphen, 72 j-, Timorstraat. ADVERTENTIE 0003000000000000000000000000 beiden in het middelpunt van Uw belangstelling. Schous Iaat tijdens dit corso dc nieuw ste modellen Van Delft kinderwagens zien. Het kinderwagen- centrum van Haar lem en omstreken in bloemenweelde Oude Groenmarkt 16 Haarlem, Tel. 11266 Om half drie vertrekt de stoet van de Spanjaardslaan en rijdt de volgende route: Dreef, Plein, Grote Houtstraat, Grote Markt langs Stadhuis, Smedestraat, Kruisstraat, Kruisweg, Kennemerplein, Frans Halsplein, Schoterweg, Gen. Cronjéstraat, Juliana- park, Rijksstraatweg, Zaanenlaan, Marnix- straat, Velserstraat, Kleverpafkweg, Osta- destraat, Brede Schotersingel, Kenaupark, Nassaulaan, Ged. Oude Gracht, Gierstraat, Grote Houtstraat, Plein, Wagenweg (tegen over Garage „Den Hout" links af), Helena- laan, ontbinden bij café-restaurant „Dreef- zicht". In de nacht van Woensdag op Donderdag is een insluiper aan het werk geweest in een huis aan de Kamerlingh Onnesstraat te Haarlem. Uit een keuken stal hij een bedrag van 180. Donderdagochtend merkte de bewoner, dat zijn portefeuille met 110 was ver dwenen en even daarna miste hij ook een handtasje met 70. Bij nader onderzoek kwam aan het licht, dat de insluiper door een keukenraampje, dat was opengelaten voor de kat der fami lie, naar binnen was gekomen. Van de dader geen spoor. De uitslag van de verkopingen Donderdag in het Notarishuis te Haarlem gehouden is: Korte Zijlweg 39 hoek Ramplaan, Haarlem (Overveen) opgehouden f 17.900; Generaal Bothastraat 48, 50, 52, 54 en 56 f 10.190, R. Blaauw; Tugelastraat 57, Haarlem f 1900, A. v. d. Putte; Tugelastraat 59, Haarlem f2150, J. P. Halstein qq.; Tugelustraat 61, Haarlem f2200, A. v. d. Putte; Rozenpriëelstraat 2, Haarlem f 1260, P. J. van Goor; Havenstraat 25, Heemstede f3400, G. J. Smit qq.; Dr. Leydsstraat 117, Haarlem f 3600, J, Swenne- ker; Soendastraat 13, Haarlem f2910, F. A. Groen qq.; Marnixstraat 12, Zandvoort f 6600, W. Paap qq.; Bloemendaalseweg 150, Over veen f47.000 N. N.; Zuider Stationsweg 17, Bloemendaal, opgehouden f13.800; Reiger straat 132, Haarlem f4950, J. A. Waayer; Prins Mauritslaan 115, Overveen f20.000, J. J. Zwager; Zomerstraat 23, Haarlem f3500, G. R. van Goor; Padangstraat 8, Haarlem f2660, A. Kroonstuyver. ADVERTENTIE Op de automobielienloonstelling te Frankfort verwekten de beide nieuwe Mercedes-modellen - type 220 en type 300 terecht een sensatie, die in de gehele wereldpers een verdiende weer klank vond. Beide nieuwe Mercedes-Benz creaties zijn thans, van 21/7 tot 28/7, voor de monstratie-doeleinden in Amsterdam. Onze importrice, de A. G. A. M., Stad houderskade 8990 te Amsterdam, biedt belangstellenden gaarne gele genheid de uitzonderlijke kwaliteiten van deze nieuwe Mercedes-typen op de weg te beoordelen. Agent district Haarlem Bloemendaaiseweg 329, Overveen. Tel. 10503 (K 2500} Opnieuw heeft de gemeenteraad van Bloemendaal behandeld het uitbreidings plan van de gemeente. Aangezien niet be kend is hoe in de toekomst de weg Noord- Zuid zal lopen, is het plan nog niet defini tief vastgesteld. Wel zijn twee amendemen ten aangenomen en het college van B. en W. zal zich nader beraden of het mogelijk is in de naaste toekomst woningen te bou wen op een terrein tussen de Dompvloeds- laan en de Kleverlaan. Mr. De Jong Schouwenburg (C. H.) stelde voor de gronden om het Aerden- houtse Kopje en die, gelegen tussen de Juliana van Stolberglaan en de Van Haem- stedelaan, te laten zoals zij zijn en de ge projecteerde terrassenbouw bij de Hoge Duin en Daalseweg van de kaart af te voeren. Hij gaf een toelichting op het voor stel en betoogde voorts, dat het noodzake lijk is zo spoedig mogelijk ongeveer hon derd woningen te bouwen. De omgeving van de Dompvloedslaan is daarvoor een geschikte plaats. De voorzitter, burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex, zette uiteen, dat er twee belangen zijn, namelijk behoud van natuur schoon en het bouwen van woningen. Op het ogenblik is er een dringende behoefte aan huizen, doch in de toekomst ook. Daar mee dient rekening te worden gehouden bij de vaststelling van het uitbreidingsplan. Het voorstel werd aangenomen met 10 tegen vyf stemmen. Ir. De Vassy (Arbeid) diende een voorstel in om het plan 240 woningen aan de Dompvloedslaan te laten vervallen en daar 120 goedkopere woningen te bouwen. De raad verenigde zich hiermee. De heer S c h u 1 z (Arbeid) gaf in over weging het sportterrein aan de Donkerelaan voor bebouwing te bestemmen en het sport terrein te verplaatsen naar de Kleverlaan. Hij moest toegeven, dat er bezwaren aan dit voorstel verbonden zijn, doch er is drin gende behoefte aan woningbouw. Volgens het verslag van het Huisvestingsbureau wax-en op 1 April 343 gezinnen ingeschre ven. Daarbij zijn 118 urgente gevallen. Bij de woningbouwverenigingen zijn echter enige honderden leden voor een nieuwe woning ingeschreven, waaruit blijkt, dat het tekort groter is dan het verslag aan geeft. Spreker vroeg B. en W. een onder zoek in te stellen naar het bouwen van woningen aan de Kleverlaan. Ir. De Vassy merkte op, dat een ge schikt terrein ligt tussen de Dompvloeds- ADVERTENTIE itochVrsttdat 79- Telefoon .19129 laan en de Kleverlaan. Hij verzocht een partieel uitbreidingsplan voor te bereiden en op dit terrein woningen te projectex-en. B. en W. zullen hieraan aandacht be steden. In beroep bij de Kroon Met 10 tegen 5 stemmen besloot de raad in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten, die het raadsbesluit over het weigeren van mede werking aan de totstandkoming van een school voor individueel onderwijs niet heb ben goedgekeurd. Tot onderwijzeres aan de Julianaschool werd benoemd mejuffrouw A. Winkel te Anna Paulowna. Na enige discussie verenigde de raad zich met een voorstel van B. en W. de politieverordening aan te vullen met een bepaling, waarbij het verboden is vuilnis, puin,vloeibare mest, stro- of turfmest, mod der, zand, sintels, as of aarde over de open bare weg te vervoeren anders dan in voer tuigen of bakken, welke zodanig zijn inge richt en worden gebruikt, dat het sti'ooien, morsen, verliezen of wegstuiven van de inhoud of van enig gedeelte er van wordt voorkomen. Bij de toelichting van het voorstel deelde wethouder Van Geluk (V.V.D.) mee, dat het hier speciaal gaat tegen het morsen van zand, dat van de Kennemer Duinen via Bloemendaal naar Haarlem wordt vervoerd. Als het zand op asphalt valt bestaat er voor automobilisten, motorrijders en wielrijders groot gevaar voor slippen. Verder geraken kolken verstopt. In twee dagexx moet vier ms zand verwijderd worden. Dat kost on geveer 100. Aan de directeur van De Kennemer Duinen zijn nota's voor deze kosten gezonden, doch hij weigerde te be talen. Voorts besloot de raad, dat het verboden is een schoonmaakdienst voor vuilnisem mers in te richten, zonder toestemming van B. en W. Vastgesteld werd de verordening op gebruik van uniforme vuilnisemmers en ontheffing van bebouwingsvoorschriften werd verleend ten behoeve van mevrouw C. E. Visser-De Grooth en de heren C. H. Speel en H. Speyer. „Kampen roept". In Kampen werd de nationale tentoonstelling „Kampen roept" geopend. Als bijzondere attractie is de stand „Zxxiderzee wordt land" aanwezig. „Verbazend!", zei Oepoetie. „Het gaat". „Natuurlijk", zei Rick. „Alles gaat met dit stokje! Nou, de vleugels zijn klaar. zullen we dan maar 'n eindje gaan vliegen7" Eigenlijk vonden ze 't wel een beetje vreemd en gewaagd. Ze hadden nog nooit ge vlogen! Maar ja, nu ze dan toch vleugels hadden, zouden ze 't dan maar proberen. Ze schoven het raam open; toen stapten ze één voor één op het kozijn, hielden zich even vast en sloegen hun vleugels uit. Warempelhet ging goed! Vóór ze er erg in hadden, zweefden ze al licht als een veertje de lucht in. „Fijn gaat dat!", riep Bunkie. „Ik voel me net 'n echte vogel!", zei Oepoetie, met z'n vleugels klapwiekend. Als drie vreemdsoortige duiven vlogen ze boven het huis. Wel een vreemd gevoel, zo los in de lucht! Op dat ogenblik verscheen opeens oom Tripje voor het open venster. Toen hij de drie daar zag vliegen, viel zijn mond open van verbazing en zijn ogen werden groot. „Hédaarwat doen jullie nou?!", riep hij verschrikt. „We vliegen even een eindje om, Oom Tripje!", lachte Rick. „We zijn over 'n kwartier tje weer thuis!" VRIJDAG 10 tot 24 uur: Lunapark op het Phoenixterrein. 10 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur: Stadskweektuin aan de Kleverlaan. 20 uur: Opera-concert in het Concertgebouw (H.O.V., Kon. liedertafel „Zang en Vriendschap", Erna Spoorenberg en Annie Woud). ZATERDAG: 10 tot 24 uur: Lunapark op het Phoenixterrein. 14.30 uur: Bloemencorso. 10 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur: Stadskweektuin aan de Kleverlaan. 20 uur: Beiaardconcert door Reinout Heering, 21 uur: Dansuitvoering door Maud Kool en haar groep in het Florapark. 23 uur: Vuurwerk aan de Kleverlaan. TENTOONSTELLINGEN m de Vishal (Marokkaanse schilderijen door Willem Dooyewaard); in het Waaggebouw (portretten, geschilderd door leden van „Kunst Zij Ons Doel"), en in het Huis Van Looy (Nederlandse Aquarellisten Kring). 21 tot 22.30 uur: Gelegenheid tot bezoek aan de verlichte hal van het Stadhuis. ADVERTENTIE STATIONSPLEIN 6 - TEL. 21750 Wy serveren diverse EXQUISE ROOMIJSCOMBINATIES die U doen watertanden De hoofdcommissaris van politie te Haarlem maakt bekend, dat Zaterdagmid dag tijdens het Bloemencox-so het verkeer in de binnenstad op en in de directe om geving van de route, welke het corso volgt, is gestremd. Doordat de stoet op de terug weg over het gedeelte van de Gedempte Oude Gracht tussen Raaks en Ver wuift komt, dient er rekening mee te worden gehouden, dat van de parkeergelegenheid op de weg tijdelijk geen gebruik zal kun nen worden gemaakt en dat daar reeds gepai-keerde auto's kort vóór en tijdens het passeren van het corso niet kunnen worden weggehaald. De reeds bepex-kte parkeergelegenheid in de binnenstad zal daardoor nog worden verminderd. Gead- viseex-d wordt voor het parkeren van de auto's zoveel mogelijk gebruik te maken van Raaks, Zijlvest, Oranjekade en Wil- helminastraat. Zaterdagavond zal bij het afsteken van het vuurwerk van 22.00 uur af de onmid dellijke omgeving van het Sportterrein aan de kleverlaan niet toegankelijk zijn voor auto's en rijwielen. Men wordt geadvi seerd fietsen tijdig te stallen; rijwielstal lingen zullen daartoe aanwezig zijn op het verhoogde middengedeelte van de Klever- parkweg en in de Molijnstraat bij de Ale- verlaan. Zij, die per auto naar het vuur- werk gaan, kunnen de auto parkeren ixx de Brakenburghstraat. Deckerstraat, Molijxx- straat, Heussenstraat en Van Dordtstraat. Doorgaand verkeer, dat via de spoorweg overgang aan de Kleverlaan naar Bloe mendaal rijdt, wordt verzocht gebruik te maken van de Kleverparkweg; de door gang naar Bloemendaal via de Molijnstraat en de Kleverlaan zal zijn afgesloten. In de achterkamer op de zolder van een door twee gezinnen bewoond perceel aan de Oranje Nassaulaan te Overveen, ver- zuimde de bewoonster Donderdagmiddag om een strijkijzer uit te schakelen waar door dekens en een kindercommode, waar op het strijkijzer stond, in braxxd raakten. Later vatte ook het houtwerk van het raamkozijn vlam. Aan het snelle ingrijpen van de Vrijwillige brandweer van Over veen was het te danken, dat uitbreiding werd voorkomen. De kamer brandde uit. Er is veel watex-schade. De gehele schade beloopt enkele duizenden guldens. ADVERTENTIE GED. OUDE GRACHT 52 - TEL. 12762 tegenover de kerk Ruton - Holl. Electro - Erres - Excelsior - Volta - El. Lux - Miele - Hoover - Ocolette - Gen. Electric Betaling in overleg BINNENLAND Donderdagmiddag om ongeveer half vier kwam in de Rotterdamse haven het Amerikaanse opleidingsschip Empire State aan met aan boord 350 officieren en leerlin gen van de New Yorkse zeevaartschool. Het schip dat tot 23 Juli in de Maasstad zal blijven kwam van Bilbao en zal, voordat het begin Augustus uit Europa naar Amerika vertrekt, nog een bezoek brengen aan Schot land en Frankrijk. Aan mr. J. G. de Vries is op zijn ver zoek met ingang van 1 September 1951 eervol ontslag verleend uit zijn functie van vice- president van de arrondissements-rechtbank te Amsterdam. Op zijn verzoek is aan mr. J. F. Camp- huis eervol ontslag verleend met ingang van 1 September 1951 uit zijn functie van officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Almelo. Op het terrein van de Shell te Deventer is een tankwagen, geladen met 5000 liter benzine, verbrand. De chauffeur kreeg ernstige brandwonden. De brandweer wist met schuimblussers het vuur te blussen. De brand is vermoedelijk door kortsluiting ont staan. Tot burgemeester van Kerkrade is be noemd mr. C. J. G. Becht. met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Vaals, in welke functie hij be noemd werd op 1 Mei 1950. De heer Becht is oud-Indisch ambtenaar. Hij was na de be vrijding van Indonesië gedurende 2¥j jaar fungerend burgemeester van Soerabaja. Tot burgemeester van Meerssen is be noemd de heer F. A. A. H. Breekpot, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Kessel. HAARLEM EN OMGEVING De heer J. Oostwald herdenkt op 26 Juli het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad als schilder van het Diaconessenhuis te Haarlem. ADVERTENTIE ZWITSERSE HEREN-POLSHORLOGES JUWELIER - HORLOGER Barteljorisstraat 2. Tel. 13004, Haarlem Handenarbeid Te Haarlem slaagden op 18 en 19 Juli voor de akte handenarbeid de heren: A. Wiebe- ring, H. Oordijk, P. Koelewijn, D. Kaai, G. Hoekstra, S. Star, W. van Oostveen, J. Oede- kerk, M. Meents, J. Buisman, A. Beererxs, D. Wijtmans, P. Zonjee, J. Wieringa, A. Voer man, H. Verdonk, L. Simons, P. Beyers, P. de Jong, W. Eygenbrood, L. Engelsma, A. Angenent. Afgewezen 3, teruggetrokken 2. Hoofdakte Voor de hoofdakte zijn te Haarlem op 19 Juli geëxamineerd voor gedeelte A 8 candi dates Geslaagd zijn de heren: G. A, J. Scheek, Th. J. Meyering. Geëxamineerd werden voor gedeelte B 8 candidaten. Geslaagd zijn de dames: L. C. Jansen, H. H. Tijhof en de heren: C. Groot, A. W. v. Eijl. ADVERTENTIE 37) „In ieder geval," besloot de politieman opstaande, „is hiermede mijn taak geëin digd. De zaak is opgelost. U moet nu zelf eens rustig overdenken wat u doen zult, juffrouw Baeck. Maar natuurlijk kunt u weer naar huis terugkeren." „En vader is gewoon thuis." „Ja, hij is gewoon thuis." Inspecteur Renkevoort nam afscheid en het meisje legde haar hand in de zijne. „Ik dank u wel," zei ze, „dat u mij dit bent komen vertellen. Maar ook voor de manier waarop u het mij verteld hebt. Ik zal dat nooit vergeten." „Ik hoop," zei de politieman, „dat het u goed mag gaan." Michael ging met hem mee, om hem uil te laten. Ook hij bedankte de inspecteur voor de wijze, waarop hij deze zaak had behandeld, „van het ogenblik af, dat ik als kidnapper voor u gebracht werd!", glimlachte hij. En de politieman glimlachte terug. Toen hij weer in de kamer terugkwam stond het meisje voor de haard. De gedachte dat zij nu weer weg zou gaan en dat hij haar dan misschien nooit meer zou zien, kneep zijn hart op een vreemde manier samen. Maar hij zei toch: „Weet je al Kathrientje, wat je nu gaat doen? Het spreekt vanzelf dat je hier kunt blijven als je de zaak nog eens rustig wilt overdenken. Maar ik wil je natuurlijk niet vasthouden, nietzoals gisteren Zij glimlachte nu weer en hij zag met vreugde hoe zij weer bezig was zichzelf te worden, hoe er zelfs iets in haar gezichtje straalde van de glans van vanmorgen. En zij antwoordde: „Ik blijf graag nog even hier. Je mag me nog een kopje thee inschenken, Michael. Zie je, ik kan rxu weer praten. Nu ik alles gehoord heb, ook van vroeger, is het wer kelijk veel gemakkelijker geworden. Alles, wat ik al die jaren zo moeilijk gevonden heb, kan ik nu begrijpen. Arme vader!" Kind, dacht hij geroerd, zich over het theeblad buigend, wat ben jij een schat! „Als ik straks thuiskom," vervolgde zij. ,,ga ik naar hem toe. En ik zal hem zeggen dat alles weer goed is tussen ons. Ik vex-- lang er ook naar Meta een kus te geven, nu ik zo leelijk over haar gedacht heb. Over mijn vader, ik bedoel mijn echte vader, zal ik nog eens met Dick praten. „Ja kind, dat lijkt mij het beste." Zij dronken samen hun thee en praatten. Zij was werkelijk als een bloeiende plant, dacht hij, die dorst geleden heeft en nu eindelijk water heeft gekregen. Hij zag de vreugde weerkeren in haar ogen. En hij zou ook gelukkig geweest zijn, volmaakt gelukkig, als er niet het verschrikkelijke weten was dat zij zo dadelijk weg zou gaan, dat zij zo dadelijk voorgoed uit zijn leven zou vex-dwijnen en hem hier achter zou laten alleen met die mummie. Alleen in dit grote, holle huis met zijn wetenschap, die zijn hart nu wonderlijk koud liet. Na een poosje stond zij werkelijk op en hij klemde zijn lippen op elkaar. Nu ging ze weg. Het kwam niet in hem op haar iets te vragen, hij, de bescheiden geleerde, een man bovendien die tien jaar ouder was dan zij. Wat had hij voor rechtEn wat moest hij vragen? Of hij nog eens een visite zou mogen komen maken misschien? Hij stak zijn hand in zijn zak en voelde daar ineens weer het rode hoofddoekje Dat hoefde hij nu ook niet meer te bewa ren, dat diende nergens toe. Hij trok het met een ruk te voorschijn. „Hier," zei hij met een wonderlijk-schor re stem, „hier heb ik nog een doekje. Het is van jou, geloof ik." Er tintelde even iets in de grote, donkere ogen „Ja," zei ze, „dat is mijn hoofddoekje. Ik dacht dat ik het verloren had. Heb jij dat gevonden?" „Ja, hier op de drempel." „Dank je wel. Ik zal het in mijn tas stoppen. Nu ga ik dan maar. Alleen., zou ik je nog een ding mogen vragen? Ik zou zo graag nog even die mummie zien, de echte Koningin Amentéte. Je hebt mij zo veel van haar verteld." Hij had het gevoel dat hij op dit ogen blik net zoveel om zijn mummie gaf als om een gerookte bokking. Een dood ding! Maar het betekende tenminste uitstel: het meisje bleef nog even hier. „Er is niet veel aan te zien," zei hij. „De eigenlijke mummie is nog niet eens te voorschijn gekomen. Die zit verpakt in allerlei windsels. Alleen de mummiekist is nog maar te zien en die ligt in die andere kist, die kistwaar jij in lag. Misschien vind je dat een nare herinnering." „Helemaal niet naar." zei Kathrientje, „toen.... toen zag ik jou... Er trilde heftig iets door hem heen, maar het kon niethet. kon immers niet! Dan stond hij samen met haar voor de kist en het dodenmasker, star, grotesk, staarde hen beiden aan Hij kreeg hef ge voel dat hij het ding haatte En hij expli ceerde op de droge, onpersoonlijke toon van een suppoost uit een museum: Slot volgt. Het verloop van de kinderverlamming in Den Haag blijft zich in ongunstige zin ontwikkelen. Het aantal gevallen bedraagt sinds half Mei omstreeks 40 en be treft voor het merendeel kinderen beneden 5 jaar. Voorts zijn er enige gevallen bij van kinderen van 5 tot 15 jaar. In de week van 8—14 Juli zijn er in het gehele land 12 gevallen van kinderverlam ming geconstateerd, waarvan 5 in Den Haag, 1 in Zwolle, 2 in Rotterdam, 1 in Voorburg, 1 in Zierikzee en 2 in Heerlen. Voorzorgsmaatregelen tegen deze ziekte zijn niet mogelijk. Aangeraden wordt alle oververmoeidheid, ook bij sport, te ver mijden. DUITSE KROONPRINS OVERLEDEN Kroonprins Wilhelm van Pruisen, zoon van de voormalige Duitse keizer Wilhelm de Tweede, is in de nacht van Donderdag op Vrijdag in zijn woning te Hechingen (Württemberg) overleden. Hij leed aan aderverkalking. Na de eerste wereldoorlog vertrok hij ,iaar Nederland, omdat de Duitse regering hem niet in Duitsland wenste. Hij kreeg door de Nederlandse regering het eiland Wieringen toegewezen als verblijfplaats,

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6