N.vanBREEMEN*(P fp hui&ü>icvictoU& Na prachtige race won Rosier weer Grand Prix van Nederland automobilisme Sü 5 BS i l|K|j Nederlandse zwemploeg won van Frankrijk Grootvaders Louis en „Fifi" leerden de jonge broekjes mores Fraaie Nederlandse successen te Brussel Ronde van Frankrijk Eerste étappe-zege van de Franse favoriet Bobet Ripperda andermaal door Bloemendaal verslagen Gerrit Voorting won de Grote Prijs van Brunssum Voortreffelijke resultaten van Van Roon en Voorting Van Dam—Stock in het Olympisch Stadion Verrassingen in courses op AvAereveld en Duindigt MAANDAG 23 JULI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voor de tweede maal In successie heeft de Franse Talbot-rijder Louis Rosier gisteren ln Zandvoort de Grand Prix van Nederland gewonnen. Hij had een ronde voorsprong op zijn collega „Fifi" Etancelin, eveneens op Talbot, eveneens 54 jaar oud en eveneens grootvader. Zo wasten deze twee krasse Fransen de jongere broekjes eens even geducht de oren. Uit de voorsprong van de winnaar moet overigens niet afgeleid worden, dat het een tamme Grand Prix was. Weliswaar werd Rosier nauwelijks bedreigd en welis waar heeft de grote race inderdaad periodes van weinig strijd gekend, maar wat de paar eerste en vooral de paar laatste ronden aan spanning" en dramatische gebeurte nissen hebben opgeleverd, bracht de tienduizenden, die het circuit in het verrukkelijke zomerweer omzoomden, herhaaldelijk op de voeten. Het gevecht om de tweede plaats in de laatste vijf ronden was er één zoals men het slechts zelden ziet en waarvan de spanning verhoogd werd door een paar lekke banden, veroorzaakt door de vrees der coureurs om banden te wisselen en daardoor hun plaats te verspelen. Wat deerde liet ons dus, dat Villoresi, Ascari en Gonsalez niet meereden, omdat zij zich aan het voor bereiden zijn voor de komende slag op de Nürburgring. Het begon meteen al goed. Want toen de daver der op volle toeren draaiende mo toren zich ontlastte in een start, waarbij de felle Grand Prix-racea-s gillend wegstoven als uit een katapult geschoten, manoeu vreerde wereldkampioen Nino Farina zijn rode Maserati naar de kop en hij trok er zo hard aan, dat het duidelijk menens was. Tot ieders verrassing was er echter één wagen, die aan zijn staart bleef kleven, de gele Talbot van de Belg André Pilette, die toen nog weinig vermoedde, wat er hem allemaal boven 'het hoofd hing, maar die in deze, de tweede Grand Prix van zijn leven, een eerste viool wenste te spelen. En het deed. Vijf ronden toerde hij achter Nino met het gemak van de geboren cou reur. In de achtste ronde moest hij helaas een pit-stop maken om een bougie te wis selen en die pech wierp hem naar de twaalfde plaats terug. Fifi Etancelin, „boenderend" zoals hij alleen dat kan, nam de tweede plaats over. En al gauw zat Rosier, die zich rustig naar een winst gevende positie wurmde, hem op de hielen. Het zou nochtans niet lang zo blijven. Want Farina begon wilde gebaren te ma ken, die in zijn pit volstrekt niet werden begrepen, maar die in de twintigste ronde bleken te duiden op olie-verlies. Nino kwam wat smeersel halen en daarmee was zijn rol uitgespeeld, al bleef hij nog enige tijd op de zesde plaats hangen, totdat de gebroken olie-leiding hem noopte tot op geven. En inmiddels had Rosier de kop gegrepen om die niet meer af te staan. Aanvankelijk kon Etancelin hem best bij bénen, maar later begon hij wat af te zak ken. Zo werd het tijd om eens naar de achterhoede te kijken, om te zien hoe onze favorieten, de Ferrari-rijder Fischer en de H.W.M.-man Moss, het maakten. Op een derde van de race hadden dezen zich van de achtervolgende meute los gemaakt en zich op de derde en vierde plaats genesteld. Daar zouden zij lange tijd blijven, terwijl het leidende Talbot-duo langzaam uitliep. Het leek zo tam Het scheen een tamme boel te worden en het uitvallen van Levegh (Talbot) en Chiron (Talbot) bracht daar geen veran- ADVERTENT1E SSTR DAMES-SHORTS - SHIRTS Schermen Te Brussel werden internationale scherm- wedstrijden gehouden. Onze landgenoten hebben fraaie successen behaald. De Chal lenge Dony, een internationale floretwed strijd voor dames, werd gewonnen door onze landgenote Agna Sécrève. De tweede, derde, vierde, vijfde en zesde plaats wer den eveneens door Nederlandse scherm- sters bezet. Het waren respectievelijk Mop de Gunst, Jacqueline Vandervoodt, Agnes de Vries, Annie Middendorp en Jenny VandervoodtSiebrands, die deze plaatsen in beslag namen. De internationale degen- wedstrijd om de Challenge Feyerick werd gewonnen door de Belg Declercq. Onze landgenoot Reuhl eindigde als vierde. De winnaar Prosier wordt aangeduwd voor zijn ere-ronde en trekt er (vierduizend gulden rijker) een tevreden gezicht bij. Links op de foto zijn stalmakker Chiron, die helaas tijdens de race moest opgeven. dering in. Moss maakte een bliksemsnelle pit-stop om brandstof in te nemen en be hield zijn plaats. Iets, dat Fischer niet presteerde, want toen de dorst en de kale banden van zijn Ferrari gecureerd moes ten worden, kostte hem dat zijn derde plaats. En zo sukkelde het veld voort, in dien men 126 km per uur gemiddeld al thans sukkelen wil noemen. Rosier onbe reikbaar aan de kop en Etancelin even onbereikbaar op de tweede plaats. Toen kreeg Fischer in de 56ste ronde de pech, die hem iedere kans ontnam. Hij kreeg een lekke band onder aan de Hunzerug en liep daardoor twee ronden achterstand op. Zo dat Moss derde werd en Pillette vierde. Ja warempel, Pilette, die stug was blijven vechten en langzaam maar zeker opge klommen was. Achter hem vochten de min dere goden, zoals de Talbots van Hamilton en Claes en de H.W.M.'s van Heath (die Roosdorp verving) en Macklin. Met nog twintig ronden in zicht, kwam er nochtans weer wat sensatie. Etancelin, vermoeid als hij was, begon af te zakken en Moss scheurde voor wat hij waard was, aangezien hij een tweede plaats rook. Hij hoefde er twee ronden later niets meer voor te doen, want Etancelin kreeg op het rechte eind ook een lekke band en Moss had de tweede plaats voor het oprapen. Een ronde later greep Pilette Etancelin en daarmede de derde plaats. Toen kwam de strijd Het publiek ging er eens recht voor zit ten, want het rook strijd. Die kreeg het. Met nog vier ronden voor de boeg, ging Pilette te hard door de Hunze-rug-hairpm. Zijn Talbot kwam links in het zand, dat in '■VS'""! ■•-\ h Het veld gaat in de Grote Prijs van Neder land voor de eerste van de negentig keer door de haarspeldbocht onder aan de Hunzerug. Farina gaat nog can de kop. Hij wordt gevolgd door Pilette, Chiron, Etan celin, Claes, Moss, Fischer en de winnaar Louis Rosier. grote wolken opstoof. Maar Pilette kreeg het ding zowaar weer op de weg, al wipte Etancelin langs hem heen. Woedend zette de jonge Belg de achtervolging in. Te woe dend helaas, want in de bocht van het scheivlak klapte zijn band, de Talbot ging over de kop en salto'de een duinpan in, waar hij ondersteboven terecht kwam. Gelukkig was de rijder er uit geslingerd en hij kwam er met een hersenschudding en een gekneusde schouder van af. Zo zou Fifi toch nog de derde plaats achter Moss krijgen, dacht men. Hij kreeg meer. Want voor de laatste ronde kwam de H.W.M. van Moss met overslaande motor binnen. Een vliegens vlugge bougie-verwisseling bracht geen uitkomst. Terwijl vader Moss de nagels van zijn vingers kloof, ging de H.W.M. op drie pitten de baan weer in. Te langzaam voor Etancelin, die de tweede plaats teruggreep, die hij zo lang had verdedigd. Vier werd Fischer op twee ronden en vijf Hamilton op vier ronden. Tot overmaat van ramp voor de ongelukkige H.W.M.-stal draaide ook Macklin in de laatste ronde zijn motor aan poeier. Zo werd het een race, die door het ont breken van Villoresi, Ascari en Gonsalez niets aan aanzien verloor. Want het pu bliek zag een tweede Nuvolari in Stirling Moss, een tweede Sommer in André Pil lette, en een tweede Rosier in Rudi Fischer, namen waar men nog veel van zal horen.En iedereen stond tevreden op toen voor de sympathieke, sportieve winnaar Rosier, de Marseillaise over de Zandvoortse duinen klonk. Moss onbedreigd De race-dag was geopend met een 500 cc-race, die, zoals wij voorspelden, makke lijk door Moss op Kieft-Norton gewonnen werd. Moss bleef tot en met de veertiende ronde in de kopgroep, waar zwaar gevoch ten werd door Habin, Leston en Merrick, maar toen had hij genoeg van het spel en liep gemakkelijk weg. De vijf Nederlandse wagens vielen een voor een uit. Beels bleef nog het langste in de baan. Wielrennen Schulte wint te Oud-Gastel Te Oud-Gastel werd een course voor profs. en onafhankelijken gereden over 150 kilometer, en georganiseerd door de wielerclub „Gastel-Vooruit". Vóór de wed strijd begon werd Wam van Est door dc ere-voorzitter van „Gastel Vooruit bui- gemeestter H. Hofland, toegesproken en gehuldigd. De uitslag van de wedstrijd luidde: 1. Gerrit Schulte 3 uur 31 min. 4 sec.; 2. Henk Faanhof (Roosendaal); 3. Van Stayen (België); 4. Van As (Roosendaal); 5. Gunst (Putten); 6. Bogaert (Belgie); 7. De Feyter (België); 8. Van der Zande (Halsteren). ZOMERCOMPETITIE HSV „DE KAMPIOEN" De uitslag van de vijfde rit in de zomer competitie van de HSV „De Kampioen een klassementswedstrijd over 50 kilometer, luidt: A-B-klasse: 1. Rustman 19 pnt. tijd 1 uur 14 min. 58 sec.: 2. Steenbakker 15 pnt. op een ronde; 3. Walligga 13 pnt. op een ronde; 4. Van Wel 13 "pnt. op een ronde. C-klasse: 1. Verboom 18 pnt.; 2. Futoelaar 17 pnt.; 3. Koek 17 pnt.; 4. Homan 6 pnt.; 5. Schreuder 6 pnt. Voor de zeventiende étappe Montpellier- Avignon (224 km.) zijn Zondagmorgen 75 renners gestart. Het zwaarste gedeelte in deze rit was de beklimming van de Mont Ventoux. Tot aan de voet van deze berg, ongeveer 140 kilometer van de start, ont brak het de renners aan strijdlust. Geen van hen deed een ontvluchtingspoging en in een aaneengesloten karavaan werd kilo meter na kilometer afgelegd. Toen aan de beklimming van de Ventoux werd begon nen, trok de Spanjaard Rodriguez er alleen tussenuit en op een gegeven ogenblik, had hij 25 seconden voorsprong op het peloton. Zijn alleenheerschappij duurde echter niet lang, want spoedig daarna voegde zich een groepje renners bij hem, waaronder Ko- blet, Bartali, Géminiani, Bobet, Ockers en Lucien Lazarides. De top werd door Laza- rides het eerst bereikt met 40 sec. voor sprong op Bartali, 45 sec. op Géminiani en Barbotin, Koblet 57 sec. en Bobet 1 min. 3 sec., terwijl het peloton met Magni en Coppi een achterstand had van 7 min. 40 seconden. Bij Le Pontet, 23 kilometer voor de finish waren de renners weer gegroepeerd. Toen er nog acht kilometer moest worden gereden, sprong Bobet uit het kleine pelo ton weg en ging te Avignon als eerste over de streep. De uitslag van deze zeventiende étappe luidt: 1 Bobet (Frankrijk) 7.24.44; 2 Bar botin (Frankrijk) 7.25.34; 3 Bartali (Ita lië) 7.25.40; 4 Géminiani (Frankrijk) zelfde tijd; 5 Koblet (Zwitserland) zelfde tijd; 6 Lucien Lazarides (Frankrijk) zelfde tijd; 7 Ockers (België) 7.25.59. Op de 23ste plaats kwam in de tijd van 7.30.30 een groepje renners met onder anderen de Italianen. Het algemeen klassement na de 17de étappe luidt: 1 Koblet (Zwitserland) 98.35.17; 2 Géminiani (Frankrijk) 98.36.49; 3 Lucien Lazarides (Frankrijk) 98.43.06; 4 Bartali (Italië) 98.53.04; 5 Bobet (Frank rijk) 98.56.15; 6 Barbotin (Frankrijk) 98.57.29; .7 Lauredi (Frankrijk) 98.59.25; 8 Ockers (België) 99.00.53: 11 Magni (Ita lië) 99.07.25; 16 Coppi (Italië) 99.19.49. Het bergklassement luidt: 1 Géminiani (Frankrijk) 38 punten; 2 Lucien Lazari des (Frankrijk) 30 pnt.; 3 Bartali (Italië) 27 pnt.; 4 Koblet (Zwitserland) 22 pnt.; 5 Coppi (Italië) 21 pnt.; 6 Ruiz (Spanje) 17 pnt.. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1 Frankrijk 294.58.07; 2 België 295.50.48: 3 Italië 296.39.55; 4 West-Zuid-West 296.51.01; 5 Oost-Zuid-Oost 296.56.48; 6 Zwitserland 297.18.59; 7 lie de France 298.03.29; 8 Spanje 298.37.32; 9 Parijs 299.15.18; 10 Luxemburg 299.31.08. De ronde van Duitsland De eerste étappe van de ronde van Duits land, van Hannover naar Bielefeld (212 kilometer) werd gewonnen door de Belg Peters in 5 uur 30 minuten en 30 sec.; 2 Schild (Duitsland) 5.30.30; 3 Kamber (Zwitserland) 5.30.30; 4 Kirchen (Luxem burg) 5.30.54; 5 Hendricksx (België) 5.30.54. De tweede étappe van Bielefeld naar Essen die Zondag werd verreden werd ge wonnen door de Duitser Schild in 6 uur en 10 minuten; 2 De Santis (Italië) 6.12.35; 3 Keteleer (België) 6.12.35; 4 Bintner (Duitsland) 6.12.50. HET TENNISTEAM VAN DE VERENIGDE STATEN heeft zich door een overwinning met 30 op Japan geplaatst in de halve finale der Amerikaanse zóne in het tournooi om de Davis Cup, waarin het zal uitkomen tegen Mexico. Voetbal Oranjemannen verloren verdiend met 20 Weinigen van de talrijke toeschouwers op het Haarlem-terrein zullen de 20 overwinning van Bloemendaal in de eerste wedstrijd van de extra halve competitie tegen Ripperda niet verdiend hebben ge noemd. Op overduidelijke wijze heeft de Bloemendaalse club haar meerderheid ge toond en de 42 zege van de vorige week werd volkomen bevestigd. Bloemendaal heeft van meet af fel om de overwinning gestreden. Het ging echter lang niet zo gemakkelijk als verleden week, toen binnen drie minuten de strijd feitelijk reeds beslist was. Thans was de Ripperda- defensie, met spil Dreyer aan het hoofd in goede vorm en hoewel de voorhoede van Bloemendaal nog al eens gevaarlijk door brak. duurde het geruime tijd vooraleer het Ripperda-doel in werkelijk gevaar kwam. Daarbij moest de paal eenmaal red ding brengen en omdat de Bloemendaal- achterhoede eveneens de goede vorm spoe dig te pakken had, bleken doelpunten ta melijk duur. Het eerste doelpunt kwam na ruim twintig minuien, toen Sunter doelman Hegman met een fraai schot het nakijken gaf. Na de hervatting viel de oranje voor hoede fel aan, maar de technische vaardig heid van de meeste Ripperda-spelers bleef bij die der Bloemendalers ten achter, zodat Ripperda ondanks een licht veldoverwieht toch de minste kansen kreeg. Maar ook Bloemendaal kon vooralsnog niet tot doel punten komen omdat de Ripperda-spil Dreyer van geen wijken wist. Een kwartier voor het einde viel de be slissing. Hulzen was fraai doorgebroken maar werd daarbij te hardhandig ten val gebracht. Uit de toegestane strafschop scoorde Noordhof het tweede doelpunt. Zaterdag 28 Juli wordt de wedstrijd RKAVICRipperda gespeeld. Te Brunssum werd een wegwedstrijd over 125 kilometer voor professionnals gereden om de Grote Prijs van Brunssum, waaraan ook de leden van de Nederlandse Tour de France -ploeg, Voorting, Wag't- mans, Dekkers, Schoenmakers en Dielissen deelnamen. Wagtmans en Dekkers vielen tijdens de rit uit. Wim van Est maakte in een open auto een ere-ronde over het par cours. De uitslag luidt: 1. Voorting (Haar lem) 3 uur 11 minuten 50 seconden; 2. Steenbakkers (Den Bosch) 3.12.40; 3. Van Brabant (België) dezelfde tijd; 4. Schoen makers (Eindhoven) 3.13.05; 5. Bakker (Zaandam); 6. Olivier (België); 7. Grift (Soest); 8. Lakeman (Amsterdam); 9. Braspennincx (Breda); 10. Dielissen (Eind hoven) allen in de zelfde tijd als Schoen makers. Ronde van het IJselmeer was voor de Haarlemmers De eerste étappe van de Ronde van het IJselmeer voor amateurs, voorbereid door de A.S.C. „De Germaan", van Amsterdam naar Steenwijk over 205 km, werd gewon nen door Van Roon uit Haarlem in 5 uur 07 minuten en 56 seconden. Tweede werd Sonnemans uit Geldrop, die er 5 uur 08 minuten en 42 sec. over deed, evenals Adri Voorting (Haarlem), Van Breenen (Am sterdam) en Nolten (Geleen). Zondag werd gestart voor de tweede en laatste étappe, van Steenwijk naar Amster dam, over een afstand van 162 kilometer. Deze rit had tot resultaat: 1. Adri Voor ting, Haarlem, 4 uur 30 minuten, 37 secon den, 2. Van Roon, Haarlem, 4.30.40, 3. Snij ders, Halfweg, 4.31.04, 4. Donkers, Amster dam. 4.31.06, 5. Van Breenen, Amsterdam 4.31.06. De Haarlemmer Piet van Roon, die on langs het wegkampioenschap voor amateurs behaalde, draaide ook nu weer uitstekend. Door zijn tweede plaats in deze étappe en zijn overwinning in de rit naar Steenwijk, werd hij in het totaalklassement winnaar van de Ronde van het IJselmeer in een totaaltijd van 9 uur 38 minuten 36 secon den. De einduitslag luidt: 1. Piet van Roon, Haarlem, 9 uur, 38 minuten, 36 seconden, 2. Adri Voorting, Haarlem, 9.39.19; 3. Van Breenen, Amsterdam, 9.39.49; 4. Maenen, Nieuwe Waard, 9.39.48; 5. Van der Veeken, St. Willibrord, 9.39.48; 6. Piet Peters, Haar lem, 9.41,40; 7. Nolten, Geleen, 9.41.46; 8. Snijders, Halfweg 9.42.34; 9. Kooiman, Den Haag, 9.42.36; 10. Paymaus, Tilburg, 9.42.36. ADVERTENTIE shag van DE! ZWEMMEN Nederlandse dames- en waterpoloploeg superieur Zondag ontmoetten de nationale zwem- en waterpoloploegen van Franrkijk en Neder land elkaar in het zwemstadion Tourelies te Parijs. De waterpolowedstrijd werd met 6—2 door het Nederlands zevental gewonnen. De Nederlandse jeugdploeg versloeg de Franse junioren met 4—1. Bij de rust leidden onze jonge landgenoten met 3—1. In een uitstekende wedstrijd heeft het Nederlands waterpolo-zevental het Franse team een zware 6—2 nederlaag toegebracht. Het Nederlandse overwicht bleek reeds in het begin van de wedstrijd, toen midvoor Van Feggelen de Franse doelman Simaey tweemaal achter elkaar met een hard schot passeerde. De Nederlandse aanvalsleider werd zwaar gedekt door Viaene, maar Van Feg gelen bleek weer in ongenaakbare vorm. Padou, de zoon van de bekende Franse internationaal uit de dertiger jaren, slaagde er in Van Gelder in het Nederlandse doel te passeren, maar nog voor de rust aanbrak had het Haarlemse duo Bijlsma—Braasem. de stand op 41 gebracht. Na de hervatting bleven onze landgenoten in het offensief en behielden hun voorsprong toen Dewasch een strafworp kreeg te nemen, waaruit hij de bal hard in de handen van Van Gelder schoot. Het leder werd echter niet goed weggewerkt en even lrter kon Dewasch zijn fout herstellen (24). Opnieuw kregen de Fransen een kans de achterstand te verkleinen toen Van Feggelen na een duel met dc midachtcr het water moest verlaten en de gastheren aldus een numerieke meer derheid verkregen. Desondanks wist Bijlsma zich na een snelle rush van enkele tegen spelers los te maken en Simaey met een prachtig schot te passeren (25). Tenslotte zorgde Van Feggelen, die na Bijlsma's doel punt weer mocht spelen, voor het zesde doel punt. De resultaten van de zwemnummers luiden 100 meter rugslag heren: 1. Bozon (Frank rijk) 1 minuut 09.2 seconden; 2. Zins (Frank rijk) 1.10.2; 3. Van der Veen (Nederland) 1.11.5. Puntenklassement: Frankrijk 8, Ne derland 3 punten. 100 mc(cr rugslag dames: 1. Geertje Wie- lema (Nederland) 1 minuut 13.5 seconden; 2. Monique Berlioux (Frankrijk) 1.22.8; 3. Jacqueline Vauvrecy (Frankrijk) 1.24.8. Frankrijk 11; Nederfland 8 punten. 100 meter vrije slag heren: 1. Jany (Frank rijk) 58.8 seconden; 2. Bijlsma (Nederland) 59.4 (nieuw persoonlijk record); 3. Tjebbes (Nederland) 59.6; 4. Boulin (Frankrijk) 1.00.4. Frankrijk 17, Nederland 13 punten. 100 meter vrije slag dames: 1. Irma Schuh- macher (Nederland) 1 minuut 06.9 seconden; 2. Arene Delmas (Frankrijk) 1.10.9; 3. Colette Thomas (Frankrijk) 1.14.2. Frankrijk 20, Ne derland 17 punten. 200 meter schoolslag dames: 1. Lies Bonnier (Nederland) 2 minuten 59.8 seconden; 2. Odette Lusien (Frankrijk) 3.11.4; 3. Lebeau (Frankrijk) 3.12.2. 4. Guyard (Fr.) 3.15.2. Frankrijk 23, Nederland 22 punten. 200 meter schoolslag heren 1. Lusien (Frankrijk) 2 minuten 45.4 seconden; 2. Bonte (Nederland) 2.46.4; 3. Kelder (Nederland) 2.46.4. 4. Distinguin (Frankrijk) 2.56.8. Frankrijk 29, Nederland 27 punten. Schoonspringen dames: 1. Mady Moreau De Nederlandse middengewichtkampioen Luc van Dam zal op Dinsdagavond 7 Augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam uitkomen tegen de Franse mid dengewichtkampioen Jean Stock. Dit is de tweede van de door van Dam geprojecteer de seriewedstrijden tegen de Europese landskampioenen. Zondagmiddag vond in het Olympisch Stadion de finish plaats van de Ronde van het IJselmeer, waaraan door 80 renners werd deelgenomen. De winnaar van de Ronde, P. van Roon uit Haarlem (links) met zijn stadgenoot A. Voorting die tweede werd. (Frankrijk) 140.98 punten; 2. Lenie Lanting Keiler (Nederland) 113.39 punten. Frankrijk 34, Nederland 31 punten. 4 maal 200 meter vrije slag: 1. Frankrijk (Bernardo. Blioch, Boiteux en Jany) 8 minu ten 57.7 seconden; 2. Nederland (Buyze, Pie- ters, Elzenga en Tjebbes) 9.30.6. Met de resultaten van de beide water- polowedstrijden luidt de eindstand: Frank rijk 62 punten; Nederland 74 punten. De uitslagen van de Zaterdag te Mereveld gehouden draverijen luiden; Epsonprijs (2100 m.): 1. Pelikaan S; 2. Pe tulance K: 3. Patrick Duluth Z. Totalisator: winnend f 1,40, plaats f 1,10, f 1.20, gekoppeld f3,90, covercall f2,20. Dilbeekprijs: (2200 m.): 1. Ooststar; 2. Ovidia Axworthy; 3. Olympia B. Totalisator: winnend f 10,40, plaats f 2. f 1,30, f 1,60, gekoppeld f 11,60, covercall f3,80. Vincennesprijs (1660 m.): le serie: l.Mon- ty's Boy; 2. Octavianus K; 3. O' Bonni. Totalisator: winnend f 3, plaats f 1,50, f 1,40, gekoppeld f 4,70, covercall f 6. 2e serie: 1. Narcis; 2. Nelson; 3. Nest kuiken S. Totalisator: winnaar f 1,80. plaats f 1,60, gekoppeld f4,90, covercall f4. 3e serie: 1. Notre Dame; 2. Nino Narvil E; 3. Joyce Passeport. Totalisator: winnend f 1,60, plaats f 1,40, f 1,70, gekoppeld f6.80, covercall f4,30. Finale: 1. Notre Dame; 2. Nelson; 3. Nest kuiken S. Totalisator: winnend f 2,20, plaats f 1,10, f 1,40, gekoppeld f5.10, covercall f3,30. Ostende prijs (2200 m.): 1. Junoschka; 2. Olga Pluto; 3. Narciso G. Totalisator: winnend f2,40, plaats f6,40, f2. gekoppeld f7,90, covercall f3,10. Ruhlebenprijs (2200 m.): 1. Lee Axkit; 2. Martini Spencer: 3. Norbert M. Totalisator: winnend f 12,90, plaats f 1,70, f 1,20, f 1,50, gekoppeld f 19,40. covercall f7.40. Zondag Juniorenprijs (1200 m.) le afdeling: 1. Quick Star; 2. Quaestor; 3. Quelle Veine. Totalisator: winnend f2,20, plaats fl,50, f 1,40, gekoppeld f3.40, covercall f3.30. Juniorenprijs (1200 m.) 2e afdeling: 1. Queen Bess; 2. Q. William P: 3. Queen Mary. Totalisator: winnend f 1,10, plaats f 1,40, f 1,10, gekoppeld f 12,40, covercall f4,90. Gevorderdenprijs (2200 m.): 1. Nelson, 2. Menno Dynamic; 3. Luccie Rohda. Totalisator: winnend f2,40, plaats f 1,40, fl,60, f4,50, gekoppeld f5, covercall f5,80. Toekomstprijs (2260 m.): 1. Petite Casindra; 2. Prinses Zora; 3. Postduifje G. Totalisator: winnend f 9,20, plaats f 1,40, f 1.30. f 1.10. gekoppeld f 6.40, f 2,90, cover call f 1,70. f2,80. Aanmoedigingsprijs (2200 m.): 1. Old Gold; 2. O. Mc Gregor: 3. Ovidia Axworthy. Totalisator: winnend f2,10, plaats fl,30, f 1.70. f 1,40, gekoppeld f7,60. covercall f6,90. Middelmootprjjs (2240 m.): 1. Marry Si mons; 2. Leonidas G.; 3. Marline van Axlcit. Totalisator: winnend f 21,30, plaats f 4.50, f 1.70, f5.10, gekoppeld £22.70, covercall f2,80. Mijl van Mereveld (1610 m.), le heat: 1. Nellie Gregor; 2. Miss A: 3. Olga Pluto. Totalisator: winnend f 13,50, plaats f 2,40, f 1,40, f 2,50, gekoppeld f 12,90. covercall f5,70. 2e heat: 1. Nellie Gregor; 2. Olga Pluto; 3. Miss A. Totalisator: winnend f 1,80. plaats fl,10, f 1.20, gekoppeld f3, covercall f2,20. Stayersprijs (2600 m.): 1. Notekraker S; 2. Lady Zora; 3. Jacoba. Totalisator: winnend f 1,50, plaats f 1,10, fl,10, gekoppeld f4.70, covercall f2,90. Totale omzet f47.755. Duindigt De uitslagen van de courses op Duindigt luiden: Othelloprijs (2240 m.): 1. Olga S; 2. Orkaan O: 3. Orloff. Totalisator: winnend f 2, plaats f 1,30. f 2,50, f 1.40, gekoppeld f 10,70, covercall f 15,90. Oscarprijs (2100 m.): 1. Kentucky's Queen B: 2. Norma Shearer; 3. Kruger. Totalisator: winnend f 2.70. plaats f 2, f 5,10, gekoppeld f 16,50, covercall f 8,40. Ontarioprjjs (2100 m.): 1. Opveger; 2. Petronel Spencer; 3. Petulance ÉL Totalisator: winnend f 2, plaats f 1,20, f 1,30, f 2, gekoppeld f 4, covercall f 5,10. Oliioprijs (1540 ml), le heat: 1. Oiseau; 2. Nevada L; 3. Lex V. Totalisator: winnend f2,20, plaats fl,50, f 2,40, f 9,40, gekoppeld f 3,80, covercall f 4,70. 2e en beslissende heat: 1. Oiseau; 2. Navada L; 3. Annie Gregor. Totalisator: winnend f 1,90, plaats f 1,60, f 1,90, gekoppeld f 5,80, covercall f 4,10. Rennen Olympiaprijs (1900 m.): 1. All Ablaze; 2. Brandal; 3. Ramana. Totalisator: winnend f7,10, plaats fl,30, f 1.20, f 1.60, gekoppeld f4,80, covercall f4,70. De Mijl van Duindigt (1600 m.): 1. Duroc; 2. Marjoletta; 3. Etoile du Nord. Totalisator: winnend f 3, plaats f 1.40, f 2,40 fl.40, gekoppeld f37,10, covercall f 11,60. Estaraprijs (2100 m.): 1. Kees Broekman; 2, Wiribi; 3. Filou. Totalisator: winnend f 2,10, plaats f 1,20, f 1,30, f 1,30, gekoppeld f5,10, covercall f4. Totale omzet f52.358. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5