an/a Gevraagd stiksters, handige naaisters .VAN Tjebbes onbereikbaar op de 100 en 400 meter vrije slag »«r bil Vw rtag aJaM Pearl Spencer klopt Postduif je G in de Derby na verwoede strijd Nederlandse padvinders op de Jamboree vierden oranjefeest Voor een vlooi <ut pat). soms dat... Door laatste forse pedaal duw veroverde Van Vliet de rood-wit-blauwe trui MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 3 de nationale zwemkampioenschappen Slechts het schoonspringen viel uit de toon Zwitserland herneemt leiding in kampioenschap 'mpia-jollen Olyi nederlandse baankampioenschappen Faanhof en Schotman wonnen de 50 kilometer 'n TIP VAN BOOTZ .het blauwe pakje dat 9 van de 10 rollers eisen! Paardensport Nederland B versloeg Engeland A met 6—0 cuU BARTELOORISSTRAAT 20 TEL. 15439 Bloemendaal verliest en blijft vierde-klasser AROL-tournooi Theepartij ter ere van Prinses Irene Sterke bezetting in open golf-kampioenschap ADVERTENTIE M-5A-M De 1951, nationale zwemkampioenschappen die dit week-einde in het fraaie Parkbad te Sittard werden gehouden, zul len in de annalen van de K.N.Z.B. worden opgetekend als de kampioenschappen van de verrassingen. Hoewel natuurlijk niet op alle nummers. Want. Geertje Wielema werd, zoals alge meen werd verwacht, kampioene op de 100 meter rugslag. Zo won Tjebbes de 100 ep 400 meter vrije slag en natuurlijk pro longeerde ook Leny Lanting-Keller haar schoonspring-titel. Dat Irma Schuhmacher zich op de 400 meter vrije slag revancheer de voor de verleden jaar te Utrecht ge leden nederlaag tegen Geertje Wielema en het feit, dat Kees Kievit op de 100 meter rugslag revanche nam op de Fries Jitse van der Veen, die hem onlangs te Parijs de baas was gebleven, waren wellicht evenmin grote verrassingen. Wat te denken echter bijvoorbeeld van de 1500 meter vrije slag, Vrijdagavond in stromende regen gewonnen dooV Ten Thije, die Beijderwellen volkomen overblufte en van de overtuigende zege van de Hagenaar Buyze op de 200 meter schoolslag? Buyze, een zwemmer, die maar heel weinig .tramt, was de enige, die de vlinderslag zwom. Rustig zwemmend, bleef hij op de eerste baan iets achter bij de favorieten Bonte en Kelder. Vinnig scheerden zijn armen over het water en enkele meters voor het laatste keerpunt had hij Bonte en Kelder, die tot dusver slechts oog voor elkaar hadden, te pakken. Dat met Rika Bruins rekening gehouden moest worden, wist een ieder, die de prestaties van dit Groningse meisje de laacste tijd gevolgd heeft. Voor Lies Bon nier was het. een onaangename verrassing, toen zij op de laatste baan van de 200 meter schoolslag-finale plotseling de fel spurten de Groningse naast zich zag komen. De titelhoudster, die zich reeds veilig waande, schrok ziclilbaar. Rika Bruins trok met haar krachtige slag door tot zij als eerste de handen tegen het finishbord sloerr. In tussen won Jopie Spoor van D.W.R. het duel met Jennie Welling om de derde plaats. De finale 100 meter vrije slag heren, waarmee het programma van deze laatste dag was geopend, bracht een revanche van Tjebbes op Bijlsma, die hem tijdens de ADVERTENTIE Zeilen Ook in de vierde race van het Europees kampioenschap Olympiajollen. die Zaterdag op de Loosdrechtse plassen werd gehouden, hebben de Zwitser dr. Oswald, de Oosten rijker dr. Erndl en de Italiaan Rinaldo ge toond. dat het vermoedelijk tussen hen zal gaan om de kampioenstitel. De Zwitser, die van start af de leiding nam, heeft deze niet meer afgestaan. In de vijfde race om het Europees kam pioenschap Olympia-jollen, die Zaterdagmid dag op de Loosdrechtse plassen werd ge houden, troffen de zeilers een flinke bries, waardoor de uitslag geheel anders werd dan in de voorafgaande wedstrijden. De Zwitser Oswald en de Oostenrijker Erndl, die meester zijn in het zeilen bij wei nig wind, hetgeen zij in de bergen leerden, kwamen er nu niet aan te pas. Het waren thans Nederland, Engeland en Noorwegen die een rol gingen spelen. De strijd werd door de Noor Morits Skaugen gewonnen, die De Jong en Currey achter zich liet. De Nederlander was het eerst weg, gevolgd door de Engelsman Currey, die in het tweede gedeelte van de wedstrijd menig duel met De Jong uit moest vechten. Hij zag daarbij op het laatste stuk van de baan een kans door schuin achter De Jong tc gaan zeilen en diens wind weg te nemen. Het werd een fel en interessant duel. De Noor maakte van deze strijd gebruik om te passeren en be reikte de eerste plaats uit de derde positie. Na de vijfde race luidt het algemeen klas sement: 1. Zwitserland 27.2 pr.t.; 2. Oosten rijk 26.1 pnt.; 3. Italië 22 pnt.; 4. Nederland 19 pnit.; 5. Engeland 17 pnt.; 6. Frankrijk 16.1 pnt,; 7. Noorwegen 13.1 pnt. landenwedstrijd tegen Frankrijk had ver slagen. Aanvankelijk bleven Tjebbes, Bijls ma en Boxem bij elkaar, maar na het keer punt ging de Heemstedenaar met zijn lange soepele slag naar voren, terwijl Bijlsma een aanval inzette, met de bedoeling zich van Boxem los te zwemmen. De lange polo-international slaagde er inderdaad in de Alkmaarder op de laatste tien rpeter voorbij te komen. Tjebbes bleef 0.4 seconde onder de minuut. Een glansnummer van deze kampioen schappen was ook de 100 meter vrije slag dames, waarop drie zwemsters onder de 1.10 bleven en de slechtste tijd 1.10.8 be droeg. Irma Schuhmacher, Wies Vaessen en Hanny Termeulen trokken, op één lijn zwemmend, op het laatste keerpunt af. Óp de tweede baan nam Irma een voorsprong, die zij bijna kwijt raakte doordat zij enkele malen in de touwen zwom. Dé Rotterdamse zette in de laatste meters nog een felle sprint in en tikte als eerste aan. Kees Kievit heeft zich niet voor een tweede keer door Van der Veen laten ver rassen. De Eindhovenaar had van meet af aan de leiding, zonder zich ook maar één ogenblik door de Fries bedreigd te zien. Geertje Wielema had op het rugslagnum- mer voor dames weinig gevaar te duchten van haar tegenstandsters.De Europese kam pioene Ria van der Horst bracht het dit maal niet verder dan de vierde plaats in de voor haar matige tijd van 1 minuut 18.2 seconde. Op de 400 meter vrije slag heeft Geertje Wielema haar kunststukje van verleden jaar, toen zij vóór Irma Schuhmacher ein digde, niet kunnen herhalen. Irma nam geen enkel risico, trok er dadelijk na de start in hoog tempo tussenuit en liet haar Hilversumse rivale mét Hannie Termeulen en de zoveelste opkomende kracht uit de provincie, Rineke Symons (M.Z. en P.C.) uitmaken wie de tweede en derde plaats zouden bezetten. Geertje Wielema werd tweede en de Limburgse na een spannend duel met Hannie Termeulen, derde. Op ditzelfde nummer voor heren keek Joris Tjebbes aanvankelijk de kat uit de boom. Hij liet Beyderwellen en Ten Thije eerst wat begaan, maar toen de Heemstedenaar zijn tijd gekomen achtte, nam hij de kop, die hij tot de laatste slag behield. De estafette-nummers brachten ditmaal niet zoveel spanning als anders. De 4 x 200 meter vrije slag heren werd een duidelijke zege voor de Robben. De ploeg van de H.D.Z. kwam op de 4 y 100 meter vrije slag dames verrassend uit de bus met een overtuigende overwinning op de dames- ploegen van de Robben en R.D.Z. Tenslotte het schoonspringen. Met uit zondering van het springen van Leny Lan ting-Keller, stond dit onderdeel ook dit jaar weer op zeer laag peil. Het aantal drieën en vieren, dat de jury bij de be oorde! :rg toekende, was bedroevend groot. In Sittard werden Zondag de. Nationale kampioenschappen zwemmen en schoon springen gehouden. Vier kampioenen bij c\ka.ar: Van links naar rechts K. Kievit (Aegir) kampioen van Nederland 100 meter rugslag heren (tijd 1 min. 19,09 sec.): J. Tjebbes (HPC) kampioen 100 meter vrije slag heren (59.6 sec.)Geertje Wielema (De Robben) kampioene 100 meter rugslag dames (1 min. 15.05 sec) en Irma Schuh macher (RDZ) kampioene 100 meter vrije slag dames (1 min. 7,3 sec.). Een van de weinige verrassingen, die dit week-einde op de wielerbaan van het Olympisch Stadion in Amsterdam bijzon dere aandacht vroegen, was ongetwijfeld de ontdekking van de NWU dat bij nauwkeu rige opmeting bleek, dat de wielerbaan niet 500 meter lang is, zoals tot dat ogenblik werd aangenomen, maar 494 meter, zodat de gemaakte tijden in de achtervolging ook tijdens de wereldkampioenschappen s'ceds enigszins geflatteerd! zijn ge weest. Geen verrassingen waren de overwin ning van Schotman bij de amateurs en van Arie van Vliet en Faanhof bij de profs. Vooral het kampioenschap van Arie van Vliet was geheel volgens de verwachtin gen. Toch heeft de Woerde'naar het Zon dagmiddag in de finale sprint niet cadeau gekregen. Met een banddikte won hij van zijn grootste concurrent Jan Derk- sen, met wie hij wiel aan wiel de laatste 100 meter inging. In de wilde spurt die toen volgde, dacht iedereen, dat Van Vliet reeds was geslagen, maar met een laatste wanhopige pedaalduw gierde de al hier en daar grijzende Nederlandse kampioen als eerste over de streep. De Tour de France-renner Henk Faan hof won de sprint in de 50-kilometer wed strijd en ook in deze race had Jan Derk- sen een uitnemende kans, want in de laat ste honderden meters was Afie van Vliet zo beleefd voor Jan Derksen de sprint aan te trekken, waardoor de Amsterdam mer de afstand tussen het peloton, dat on geveer 200 meter achterstand had, en een paar ontvluchte renners, waaronder de Haarlemmer Bijster, kon overbruggen. Evenals in de grote strijd tegen Van Vliet in de finale sprint, weifelde Derksen in zijn lange spurt één ogenblik, hetgeen hem noodlottig werd, want op de laatste meters werd hij nog door vijf renners gepasseerd. Met een tiental machtige duwen schoot Henk Faanhof langs zijn rivalen, die hier door totaal verrast werden. Zaterdagavond won de Amsterdammer Schotman het kampioenschap 50 kilometer voor amateurs. In de eindsprint sloeg hij Kleefstra, Piet Peters en Bontekoe. Het was een bijzonder aardige en spannende race met talrijke uitlooppogingen, die echter steeds weer op niets uitliepen. Vooral de Haarlemse amateur Visser blonk uit door zijn enorme dosis strijdlust. Het is opvallend, dat deze amateurs de 50 kilometers in een snellere tijd reden dan de profs. Schotman noteerde een tijd van 1 uur 5 minuten en 38 seconden, waarte genover Faanhof 1 uur 7 minuten en 3.4 seconden voor zich liet afdrukken. Zaterdagmiddag om half vier besloten de organisatoren de wedstrijden tot de avonduren uit te stellen vanwege de aan houdende regen, die het beton spiegelglad had gemaakt. Zaterdag' werden verreden de series ach tervolging en sprint voor profs en onaf- hankelijken en de series sprint voor ama teurs. Bij de amateurs plaatsten zich in de kwart finales; Hiizelendoorn, Kleefstra, Schotman, Van Gelder, Bontekoe, Wille- kes, Wierstra, Leene. De herkansingsrit- ten werden gewonnen door Rijgers, Coo per, Schans en Pietérs. De achtervolging voor profs leverde slechts een verrassing op en dat was het voortreffelijke rijden van de jonge Van der Kamp, die tot de halve finale doordrong door een overwin ning in de herkansing op Evers en in de kwart finale op Voorting, die in geslagen positie een lekke band kreeg en dus een reglementaire nederlaag had geleden. In de andere kwart finales won Schulte zon der grote inspanning van Lakeman; Van Est gemakkelijk van Faanhof en Peters liep Wagtmans na zes ronden in. Zondagmiddag was één nummer in het programma ingelast en wel een ploeg achtervolging tussen vier amateurs uit Haarlem en vier uit Amsterdam. Deze race over maximaal vier kilometer was bedoeld als een revanchewedstrijd. De Haarlemse ploeg bestond uit de renners Adri Voorting, Visser, Kooyman en Piet Peters. Het werd een fraaie overwinning voor de Haarlemmers, die deze vooral te danken hebben aan het uitstekend over nemen van de kop, hetgeen bij de hoofd stedelingen nogal eens te wensen overliet. Zondag 12 Augustus worden de wed strijden om het baankampioenschap van Nederland besloten met de finales sprint amateurs, finale achtervolging amateurs, finale achtervolging profs en de finale 100 kilometer met motorgangmaking. ADVERTENTIE De onderwijzer is aan het doceren Wat leeuwen zijn, en wat beren, Van een koe en een kalf Ze snappen het maar half, Wat' een TIP is, hoeft hij niemand te leren! Inz. Hr. A. v. d. V. te Haarlem ontv. 1 fles Tip Het dramatisch verloop van de dravers- Derby was gisteren het hoogtepunt van een course-dag op Duindigi zoals men er zelden één ziet. Het was een Derby waar nog lang over gepraat zal worden. Want het onver slaanbaar geachte drafwonder Postduifje G moest onomwonden zijn meerderheid erken nen in Pearl Spencer van Geersen, in wie wij in onze prognose van Vrijdag al de voor naamste bedreiging zagen. De prijs van vierduizend gulden leek noch tans voor Postduifje reeds binnen te zijn, toen de weergaloos handig startende Vergay uit ongunstige positie zijn merrie aan de kop bracht. Het bruintje leek te vliegen, zo prachtig cadenseerde de draf en zo moeite loos tikten de rappe beentjes de baan onder zich weg. Voor deze klasse moesten Paula BH en Prinses Zora zich cl gauw gewonnen geven. Maar van achter uit het veld kwam Pearl Spencer, gereden door Geersens meesterhand, opzetten. De afstand die de merrie met het grote hart moest inlopen, leek echter te groot. En Postduifje danste lustig verder. Totdat twee-derde van de course er op zat. Ineens begon Postduifje om lucht te vragen, het feillooze machientje haperde Geersen rook zijn kans en viel aan. Bij het ingaan van de laatste bocht had hij aansluiting en bij het uitgaan van de bocht lanceerde hij de beslissende aanval. De zekerheid van al de genen, die Postduifje nog wat reserve toe dachten de merrie had enige tijd geleden per slot van rekening over 2800 meter tal van oudere cracks geslagen begon te wankelen. Op de sulkey dook Marten Vergav diep in elkaar En toen hij zijn toevlucht moest nemen lot de karwats, die Postduifje nog nooit gevoeld had. moet hij geweten hebben, dat de strijd verloren was. Want de brave merrie hr-d ook zonder dat tikje al gegeven wat zij op zak had. De lamp was uit. Zo kort Geersen passeren en naast de waar dering voor de prachtige prestatie van paard en pikeur leefde iedereen mee met Vergay, die Postduifje maakte tot een groot paard, maar de leeggelopen merrie terugnam tot een sukkeldrafje en bijna de tweede plaats verspeelde om de trots van zijn hart te sparen. Het wonderlijke begrip „vorm" had ge sproken. Pearl Spencer liep de 2400 meter in een kilometertijd van 1.26.6. een record voor de Derby, dat op internationaal niveau ligt. Geersen vierde nog een triomf op deze joyeuze paardendag op het ter ere van de blocmenweek in een bloemenzee herschapen Duindigt. In de grote course voor de twee jarigen. de Productendraverij Q. won hij met Qui Hollandia G, nadat de favoriet Korfbal In Goes werd Zaterdag de korfbalwed strijd gespeeld tussen het Nederlands B- twaalftal en het Engelse A-team. Zowel in de aanval als in de verdediging waren de Nederlanders superieur. In het spel dei- Engelsen was evenwel vooruitgang te be speuren, want het veldwerk was geenszins slecht. Na twintig minuten spelen werd het eer ste doelpunt gescoord door Van der Pieter man (ZKC) en kort daarop wierp dezelfde speler de bal wederom in de korf. Vervolgens scoorden Van den Heuvel (PSV), mej. N. Smits (PSV) en G. Joling (Vitesse) waardoor de Nederlanders met de rust een 50 voorsprong hadden. Na de hervatting verhoogde Terpstra van VKC de voorsprong tot 60 en met deze stand kwam het einde. ADVERTENTIE PAMESPANTALONS Queenie door een zware fout aan de haar kansen had verspeeld. start De uitslagen van de courses luiden: Rennen Bloemenprijs (1700 m.): 1. Prince Albert; 2. Dicky; 3. Young Saida. Winnend f4,60, plaats £2,20, f2,20, f3,60, gekoppeld f 31,70, covercall f 9. Lucas Bolsprys (2700 m.): 1. Noordwester; 3. Tosto; 3. Tsatli. Winnend: f3,80. plaats f 1,50, £1,20, gekop peld f 2,70, covercall f 3,50. Grote sprintershandicap (1350 m.): 1. Ka- mila; 2. Marjoletta; 3. Rivaliié. Winnend f5,30, plaats f3,50, f5,10. gekop peld f 24,90, covercall f 9,50. Derby (2400 m.): 1. Pearl Spencer; 2. Post duifje G; 3. Prinses Zox-a. Winnend f 4,40. plaats f 1.30. f 1.30, f 1,60, gekoppeld f 9,50, covercall f 8,20. Duindigi. Bloemenzeeprijs (2100 m.l: 1. Kentucky's Queen B; 2. Olga Pluto; 3. Note- kraker S. Winnend f 8. plaats f 2,20, f 1,80, gekop peld f 9,80, covercall f 2,40. Bloemenkoninginneprijs (2460 m.l: 1. Lee Axworthy; 2. Nora Behvin; 3. Louise de la Ma ire B. Winnend f4,60, plaats f 1,50, £1,50, f 1,60, gekoppeld f 5,20, covercall f 5,80. Gladiolenprijs (2480 m.): 1. Our Bonni B; 2. Nevada L; 3. Oviedo A. Winnend f2,40, plaats f 1.40, f 1,80, f2,20, gekoppeld f 3, covercall f 4.40. Productendraverü Q (1300 m.): 1. Qui Hollandia G; 2. Quick Star; 3. Queen Bess. Winnend f 4.20 (stal), plaats f 2, f 4,90. f 2,50, gekoppeld f51.60. covercall f23,20. Totale omzet: f 107.082. Voetbal Bloemendaal heeft Zaterdagavond op het Ripperda-terrein de laatste officiële wedstrijd van het competitie-seizoen 1950'51 met 41,_ verloren van R.K. A.V.I.C. en deze neder laag betekende dat de Bloemendaalse club vierde klasser blijft. Met Ripperda gaat nu het Amsterdamse R.K. A.V.I.C. over naar de derde klasse. Evenals in de eerste, hele promotie com petitie eindigden de drie concurrenten met een gelijk aantal punten in de extra halve competitie. Hierdoor moest het doclgemid- delde uit de eerste ronde beslissen. RK AVIC en Ripperda hadden de beste cijfers, zodat Bloemendaal het kind van de rekening is geworden. Deze 41 nederlaag hebben de Bloemen dalers nochtans aan zich zelf te wijten. Het Bloemendaal-elftal bleef een stuk onder de vorm van de laatste weken en vooral in de achterhoede maakte men soms blunder op blunder. Zeker zijn ten minste twee Am sterdamse doelpunten daar het gevolg van geweest. Het begon al na tien minuten toen men in de witte defensie een fout maakte, waarvan Hoedemaker wist te profiteren en dit onverwachte succes schonk de Amster dammers het zo nodige zelfvertrouwen. Zij speelden althans wat rustiger en met meer overleg dan Bloemendaal, dat overigens en kele goede kansen kreeg. Eenmaal moest de lat een fraai schot van Diedericks keren. Toen echter na 35 minuten de Amsterdamse middenvoor Gerretsen van een weifelen in de Bloemendaalse achterhoede profijt trok cn doelman Cassee ten tweede male pas seerde, begon het er donker uit te zien voor Bloemendaal. Na de rust namen de Amsterdammers wei nig risico. Zij trokken zich onmiddellijk in de verdediging terug. Wel kon Bloemendaal daardoor een veldoverwicht verkrijgen, maar in de voorhoede treuzelde men te lang en '"■leek men de schietkunst niet machtig te -ijn. Na twintig minuten werd een der wei nige Amsterdamse aanvallen Bloemendaal noodlottig. De bal werd slecht terugge speeld op de doelman en het was Kamphuys die van de kans profiteerde, 0—3. Wel kon Van Hoorn kort daarna de achter stand verkleinen tot 1—3, maar de Amster dammers gaven geen krimp meer. Zelfs slaagden zij er in door Gerretsen een vierde doelpunt te scoren en met 41 voor R.K. A.V.I.C. kwam het einde van deze interes sante wedstrijd welke voor Bloemendaal zo'n teleurstellend verloop had. Op 19 en 26 Augustus wordt te Amsterdam op het terrein van AFC het jaarlijkse AROL- tournooi gespeeld, dat voor de hoofdstad de opening van het voetbalseizoen betekent. Blauw Wit, dat de beker reeds viermaal won en het vorige jaar niet kon uitkomen, heeft thans weer ingeschreven. Voorts komen uit bekerhoudster VSV. Ajax. HBS, de nieu we eerste klasser Theole en de tweede klas- sers Zeeburgia, HFC en AFC. Het programma voor 19 Augustus luidt: VSV—Zeeburgia; Ajax—AFC; HBS—HFC; Blauw WitTheole. ADVERTENTIE WIJKHUIZEN - BONTWERKERS GED. OUDE GRACHT 49, HAARLEM BAD ISCHL (Van een speciale A.N.P.- verslaggever) Zondag, de verjaardag van Prinses Irene, was het een grote feest dag in het kamp van het Nederlandse con tingent op de Jamboree te Bad Ischl. Bij de dagopening sprak contingentleider M. J. J. Kavelaars. „Vandaag is het een bijzon dere dag", zo zei hij. „Het is feest in ons Oranjehuis en wij zijn blij dit feest op de Jamboree te kunnen vieren. Het buiten land kan nu zien wat ons koningshuis voor ons betekent. Als padvindster houdt Prin ses Irene zich aan dezefde wet en dezelfde belofte als wij. Zij hoort bij ons, als Prin ses maar ook als padvindster. Wij wensen haar een zegenrijk leven", zo besloot spreker. Terwijl de leden van het contingent in de houding stonden ging daarna de vlag, dit maal met een oranjewimpel, in top. Ons Volkslied werd gezongen en aan Prinses Irene werd een telegram gezonden van de volgende inhoud: „Bijna 500 Nederlandse padvinders vieren vandaag op de zevende wereldjamboree, temidden van duizenden buitenlandse pad vinders, feestelijk uw twaalfde verjaardag. Te bad Ischl in Oostenrijk is de Wereld-Jamboree geopend. Ruim 15000 padvinders en verkenners hebben hier hun tenten opgeslagen. Een overzicht van een deel van het kamp in het prachtige Oostenrijkse landschap. Namens allen hartelijk gefeliciteerd met een stevige linkerhand. Het Nederlandse Jamboreecontingent." Het weer heeft zich Zondag niet de hele dag goed gehouden: nu en dan regende het. De Nederlanders hebben Zondagmiddag een theepartij gegeven ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Irene. Ladj- Baden Powell en de leiders van alle groepen waren aanwezig. Elke gast kreeg een Goudse pijp. Weldra hadden alle man nen en zelfs vrouwelijke gasten een pijp speciale Nederlandse tabak opgestoken. Allerlei soorten Nederlandse lekkernijen werden gepresenteerd. Na de thee voerden leden van de Neder landse groep klompendansen uit. Tenslotte werd een geslaagde demonstratie gegeven van „touwzwaaien", een kunst, die de Ne derlandse padvinders bij de Jamboree in 1933 van hun Hongaarse collega's hebben geleerd. Dinsdag zullen de officiële herdenkings diensten worden gehouden voor de Zater dag overleden oud-secretaris van het hoofd kwartier der Nederlandse padvinders, de heer Spijkerman. Golf Internationale cracks naar „de Kennemer" Het internationaal open kampioenschap van Nederland, dat Donderdag 9 en Vrijdag 10 Augustus op de banen van de Kennemer Golf en Countryclub te Zandvoort wordt gehouden, belooft een groots evenement te worden. Onder de 42 deelnemers, waarvan 30 pro fessionals en 12 amateurs, treft men diverse namen aan van spelers met een internatio nale vermaardheid, zoals Hassan Hassanein (Egypte), winnaar van het Franse open kam pioenschap 1951, Antonio Cerda (Argenti nië), runner-up in het Britse open cn win naar van het Duitse open, Flory van Donck (Brussel), meerdere malen winnaar in het Nederlandse open en winnaar van het North British tournement 1951, Reg Horne, de bekende Engelse Ryder cup-speler, James Adam. vierde in het Britse open 1951 en Nederlands kampioen 1949, Cecil Denny, open kampioen van Nederland 1.948 en Eric Brown, runner-up Nederlands open en Bel gisch open 1950. Nooit tevoren had een inter nationaal kampioenschap van Nederland zulk een sterke bezetting en de toeschou wers zullen golf van zeer hoge kwaliteit kunnen zien. ADVERTENTIE BREEMENsCP ®P h

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5