6.95 8.90 11.'° I^Bebbbeiei Rood en Wit en Haarlem sloegen Quick (N) en Sparta met ruim verschil België bleek deze keer haast een gelijkwaardige tegenstander North State -Clowntje Riek GOBELIN MEUBELSTOF Nederlandse athletiekploeg met klein verschil in Antwerpen verslagen "AKKERTJES' Laat het verleden rusten M A ANDAG6 AUGUSTUS 1951 CRICKET Haarlem voor Kampioenstitel in zicht voor Rood en Wit 2 mymy mymy mayday. Honkbal: België - Nederland 1 '4 Spaart keel m zenuwen Op de 400 meter horden en 4 x 400 meter nieuive records Tasid- of kiespijn Voor de kinderen Vergadering behandelde het „dubbeltjes-voorstel" Stevige wind op laatste dag van Holland Week Tennis De Mos en Schroeder wonnen het dubbel Van Swol verloor verrassend van Krijt Voetbal R.C.H. speelt in Leiden in diverse uitvoeringen, 125 breed 13) 1 De wisselvalligheid van cricket demon streert zich wel in de prestaties van Haarlem. Na enige weinig moedschenkende wedstrijden waren onze stadgenoten gisteren in de uit wedstrijd tegen Quick in Nijmegen altijd een lastige match bepaald in een win nende bui. Het begon al in de ochtenduren, toen Quick naar de wickets trok. Paul en Max Maas waren uiterst moeilijk bespeelbaar; van de eerste 10 overs waren er 7 maidens. Erg veel weerstand konden de batsmen dan ook niet bieden. Engelsman probeerde met hard slaan de score te verhogen, maar werd slachtoffer van een leg-break van v. d. Heij den. P. Maas bowlde met een prachtig ge varieerde bal Ingelse toen deze bats man er vier had. Voor een totaal van 76 was Quick uit. (Phijffer 16, Burki 10 en De Vries 14). Bowlingcijfers: M. Maas 215; P. Maas 425; v. d. Heijden 432. Voogd en Honnebier trokken voor Haar lem naar het wicket en brachten in twee overs 17 runs op het bord na een sensationeel begin (op de eerste twee ballen van de wed strijd werden 8 runs uitgelopen); op dat to taal werd Honnebier gevangen. Onkenhout speelde met vertrouwen, maar vergiste zich in een bal, zodat op 27 twee wickets neer waren. Hierna kwam Hub. Boeree in, die zich rustig inspeelde, zorgvuldig de slechte ballen uitzocht, en het genoegen mocht sma ken om de winning-hit te scoren voor er een wicket viel. Hij bracht met Voogd de score tot 88, op welk totaal de laatste voor 19 ge vangen werd. Vooral de laatste 30 runs waren door Boeree bijzonder snel gescoord. In onderling overleg werd besloten dat het batten nog zou worden voortgezet: de bow- lerv had voor Boeree weinig moeilijkheden meer, en pas met zijn score op 65 werd hij gevangen; daarna scoorde Max Maas nog een zeer harde 38 (not out); tenslotte sloot Kleef- stra op 178 voor 9. Bowlingcijfers: Hagen 3—44, Fiege 0—8, Phyffer 4—35, Dr. Groeneveld 242. A.s. Zondag komt Rood en Wit op de Don kere Laan tegen Haarlem spelen. Rood en Wit won gemakkelijk Ondanks de weinig goede voorspellende berichten van De Bilt heeft Rood en Wit gisteren onder bijna ideale weersomstandig heden aan de Spaanjaardslaan van Sparta kunnen winnen. Het deed dit met de cijfers, die verwacht konden worden in de wedstrijd van een A- tegen een B-eerste klasser. Voor vier wickets werd het Rotterdamse totaal van 88 gepasseerd; daarna werd nog wat vrolijk free-hitten aan het enthousiaste publiek vertoond en op 142 was de Rood en Wit-innings ten einde. Nederlands oudste eerste klas cricketclub had opnieuw een overwinning behaald in dit betrekkelijk suc cesvolle seizoen; deze keer voornamelijk dank zij het sublieme batten van twee van de oudste spelers in het elftal: A. van der Togt en aanvoerder Th. A. van Baasbank. Vooral Van der Togt, die op een totaal van 2 in kwam en tot 106 bleef staan, vóór hij voor 44 aan de boundary gevangen werd, speelde buitengewoon verdienstelijk. Van Baasbank, die op de critieke stand 28 voor 4 aan de wickets kwam, speelde rustig en onthaalde het publiek, direct na de overwinning, op een tweetal keiharde zessen op achtereenvol gende ballen. Kort daarop werd hij voor 52 gevangen. Verder droegen W. van Rossem met 14 en P. Ligtenstein (10) nog aan het Haarlemse totaal bij. De bowlingcijfers van Sparta luid den: H. Terbraak 436, J. Sonneveld 235, H. Wenneker 231 en A. H. van der Linde 2—11. De innings van de Spartanen was niet in drukwekkend. Topscorer van hen was de vroegere Hermes-speler L. Borrani, die in zijn innings van 39 zes vieren sloeg, doch ook drie keer werd gemist. Verder maakte A. H. van der Linde er 17 en zijn broer H. A. van der Linde een weinig stijlvolle, maar waardevolle 11 not out. Voor Rood en Wit had Bijleveld de zeer verdienstelijke cijfers: 23 overs, 14 maidens, 521; E. Peereboom, op wiens bowlen nogal wat kansen werden gemist, 242. P. C. Ha genaar 114 en Hein Winter 12. De andere uitslagen luiden: H.C.C. 1—Kampong Gewonnen door Kampong met 9 runs. Kampong 108. (F. de Waard 10, Van der Bijl 12, Offerman 24, Esvcld 10, A. de Waard 32 n.o., Van der Woord 13). Bowlingcijfers: Van den Bosch 1 voor 16, Van der Luur 7 voor 63, Borgers 1 voor 12, Vriens 1 voor 15. H.C.C. 99. (Gallois 31, Borgers 10, Van der Luur 18). Bowlingcijfers: A. de Waard 6 voor 31, Wa genvoort 2 voor 38, Van der Bijl 1 voor 26, Offerman 1 voor 1. A.C.C.—H.D.V.S. Gewonnen door A.C.C. met 4 wickets. H.D.V.S. 151 runs. (Scheffer 11, Tettelaar 42, MAANDAG 6 AUGUSTUS City: De piraten van Monterey, 14 j., 7 en 9.15 uur. Palace: Onder moeders vleugels, alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: De rode havik, 14 j., 7 en 9.15 uur. Spaarne: Wilde Paarden en Gemengd Bloed. 14 j., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Singoalla de zigeunerin, 14 j., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: Annie get your gun, alle leeft., 7 en 9.15 uur. DINSDAG 7 AUGUSTUS Bioscopen: Middag- en Avondvoorstellingen, 's Middags City: 2.15 en 4.30 uur. Palace: 2 en 4.16 uur. Luxor: 2 uur. Spaarne: 2.30 uur. Frans Hals: 2.30 uur ('save -ds alleen 8 uur). Rembrandt: 2 en 4.15 uur. Ochtendvoorstei- lingen: Rembrandt: „Lassie komt thuis", alle leeft., 10.30 uur. Palace: „Een avontuur in de Alpen", alle leeft., 10.30 uur. City: „Grof ge schut", alle leeft., 10.30 uur. Voor avond voorstellingen zie Maandag. Stolk 23, Keuzenkamp 12, Van der Ende 18, Van der Sloot 23). Bowlingcijfers: Sanders 3 voor 49, H. J. van Weelde 3 voor 47, Feldman 3 voor 37. A.C.C.153 runs voor 6 wickets. (De Baare 19, Feldman 31, W. van Weelde 13, Immig 13, H. J. van Weelde 49 not out). Bowlingcijfers: Ruiterman 3 voor 49. Schef fer 1 voor 68, Van Meurs 1 voor 11, Keuzen kamp 1 voor 7. P.W.—V.R.A. Gewonnen door P.W. met 130 runs. P.W. 164 runs voor 5. (Visser 71 n.o. Norddeck 41, Max Jansen 32, Leeftink 35). Bowlingcijfers: Klink 2 voor 46, Smit 1 voor 17, Van Nierop jr. 2 voor 51). V.R.A.34 runs. Bowlingcijfers: Leeftink 4 voor 13, Höpink 5 voor 7, Max Jansen 1 voor 7. V.O.C.—H.C.C. 2 Gewonnen door V.O.C. met 27 runs. V.O.C. 120. (Grijseels 19, Dunk 44, Van Eek 18, Van Bennekom 11). Bowlingcijfers: Menschaar 1 voor 20, Koe- leman 4 voor 18, Planten 1 voor 13, De Ville- neuve 2 voor 38, Schuur 1 voor 7. H.C.C. 2 93 runs. (De Villeneuve 32, Colt- hoff 25). Bowlingcijfers: Terwiel 7 voor 47, J. Nieu- wenburg 2 voor 41, Van Bennekom 1 voor 5. Excelsior—V.V.V. Gewonnen door Excelsior met 11 runs. Excelsior 107. (Dries 10, Hoenderop 10, Vol- lebregt 18). Bowlingcijfers: Pelser 2 voor 35, Rooden- urg 5 voor 31, Dorrestein 3 voor 27. V.V.V.96. (Slagter 15, Burger 15, Veltema 18). Bowlingcijfers: J. Oosterholt 4 voor 32, Dries 2 voor 27, Bakker 4 voor 24. Door de overigens nogal benauwde zege met 1 run van Rood en Wit 2 op CVHW heeft Rood en Wit 2 de kampioenstitel van de tweede klasse in zicht gekregen. Het elf tal moet alleen nog tegen Meikevers in het veld komen en wanneer_ die wedstrijd wordt gewonnen, is het kampioenschap een feit. CVHW moet nog twee wedstrijden spelen en zelfs wanneer die beide gewonnen worden, zou Rood en Wit een punt moeten verspelen, wil CVHW nog een kans maken. CVHW trok gisteren het. eerst naar de wickets en maakte 71 runs. (Roodt 36, Jacobs 13 en Bastianen 10). Bowlingcijfers: De Wijs 17, De Jong 418, De Ruig 312, Molijn 1—16, Wildschut 1—14). Rood en Wit 2 scoor de 72 runs (Slendebroek 31, De Ruig 14, Wild schut 11 n.o. BowlingcijfersFeitz 320, Zeeuwe 541, Roodt 19). ADVERTENTIE LIPSTICK MR. 4 MOTOR DEFECT MOET OMMIDDELLUK LflWDEW OVER. Tweede klasse H.B.S. 2—A.C.C. 2: Gewonnen door A.C.C. 2 met 17 runs, H.B.S. 2 127 en A.C.C. 2 144. KrekelsV.C.C.: Gewonnen door Krekels met 8 runs. Kregels 53 en V.V.C. 45. H.D.V.S. 2Quick (H.): Gewonnen door Quick met 53 runs. H.D.V.S. 2 50 en Quick 103 voor 4. L. C. C.Kampong 2: uitgesteld wegens regen. Quick (H.) 2Hercules: Gewonnen door Hercules met 9 runs. Quick 2 50 en Hercu- s 59. Groen Geel—Rood en Wit 3: Gewonnen door Groen Geel met 52 runs. Groen Geel 92 en Rood en Wit 3 40. V.U.C.H.C.C. 4: Gewonnen door H.C.C. 4 met 73 runs. V.U.C. 47 en H.C.C. 4 120. Ajax (A)—Meikevers: gewonnen door Ajax met 4 wickets: Ajax 99 voor 6 en Mei kevers 85. Haarlem 3V.R.A. 2: Gewonnen door V.R.A. 2 met 80 runs. V.R.A. 2 123 en Haar lem 3 43 Haarlemse Cricket Bond Rood en Wit 4Rood en Wit 5: Gewonnen door Rood en Wit 4 met 5 wickets. Rood en Wit 5 126 en Rood en Wit 4 130 voor 5. C.V.H.W. 2Haarlem 5: Gewonnen door Haarlem 5 met 23 runs. C.V.H.W. 2 46 en I Haarlem 5 69. Het Nederlands negental heeft tegen Bel gië deze keer geen walk-over behaald. Dank zij een productieve eerste innings werd het uiteindelijk een 4—1 zege voor onze land genoten. Keulemans opende met een driehonkslag, Holewijn volgde met een honkslag, waarna Vrenegoor door een fout van Moreels op de honken kwam. Urbanus sloeg de bal even eens voor twee honken (0-^3), maar Jole werd door Van Looy in het verreveld uit- gevangen, evenals De Lugt door catcher Philips. De laatste nul was van Kok, die Verbert voor eigen rekening nam. Reeds in de eerste Belgische slagbeurt was het te zien. dat Urbanus dit keer veel meer steun van zijn veld nodig zou hebben dan in de vorige HollandBelgië wedstrijden. Har dies opende met een harde slag. maar werd door_ Bo^rs gevangen. Moreels kwam door een fout van Vrenegoor op de honken, waar na Paris door Keulemans gevangen werd. Door een fout van Jole kwam Martin op de honken. De Boey verdween als laatste man op een korte tik. die door Geurts onschade lijk werd gemaakt. Dank zij het feit dat Ceurts 4 wijd kreeg en de Belgen niet altijd even goed raad wisten met de korte slagen van de Hollanders werd het in de tweede innings 0—4. Beide ploegen kregen wel iedere volgende innings een man op de honken en Vrenegoor gaf in de vijfde innings zelfs als eerste man een prachtige tweehonkslag, maar noch Urbanus, noch Jole waren in staat een opofferingsslag te geven. Urbanus werd door tweede honk- man Moreels uitgevangen en Jole kreeg 3-slag. De wijze waarop- Keulemans in de vierde innings Verbert onschadelijk maakte verdient overigens bijzondere vermelding. In de gelijkmakende negende innings hadden de Belgen dus nog een 04 achterstand en zii lieten dan ook wijselijk enkele pinch- hitters aanrukken. Nadat de Boey door Vre negoor op het eerste honk was uitgegooid sloeg pinch-hitrter Bats een honkslag. De veteraan Gillet gaf hierop een twee honkslag, waardoor Bats de eer voor de Belgen kon redden. Het was echter jammer dat Gillet op het tweede honk onnodig uitging, dank zij een aangooi van Urbanus. Nauts werd als laatste man door Kok uitgeschakeld. De resultaten waren: Verbert (België): 12 x 3 slag, 5x4 wijd, 6 h.s. tegen. Urbanus (Nederland): 10 x 3 slag, 0x4 wijd, 5 h.s. tegen. Wegens de interlandwedstrijden werden in de eerste klasse slechts twee wedstrijden gespeeld. RCH behaalde na een goede wed strijd een 22 gelijk spel tegen Blauw Wit en heeft zelfs nog 'n goede kans op de over winning door een ingediend protest. EDO verloor van SC Haarlem en zal thans met drie punten achterstand en nog drie wed strijden te spelen wel het kind van de reke ning worden. EDO—Haarlem (5—13) was het aankijken nauwelijks waard. Het veldspel van EDO viel alleen op door fouten. Haarlem maakte in de eerste innings reeds vier runs, mede dank zij een home-run van Hetem. In de zesde innings, toen EDO tot 7—5 had opge haald, waren vijf fouten, 1x4 wijd en een honkslag van de Mon voldoende om Haar lem een 135 voorsprong te geven, waarbij het bleef. RCH—Blauw Wit (22) was een goede wedstrijd. Blauw Wit nam in de vijfde in nings door twee fouten en 1 x 4 wijd met 20 de leiding. RCH diende in de achtste innings van repliek toen Hoefsmit 4 wijd kreeg en Jongeling een honkslag gaf. Toen Oosterbaan in het verreveld werd gemist, was de stand gelijk. Zelfs scoorde Ooster baan de winnende run, maar werd onzes inziens ten onrechte door hoofdscheidsrech- ter Hetem naar het derde honk teruggewezen op grond van een theoretische hindering van pinch-hitter Dreyer. RCH tekende na de wedstrijd dan ook protest aan. In de overgangsklasse A vocht de degra datiekandidaat HCK met de moed der wan hoop tegen kampioenspretendent Sparta. Na een prachtige wedstrijd werd het 31 voor de Rotterdammers, onder protest van de Haarlemmers vanwege het feit, dat enige lopers op één doorgeschoten bal binnenkwa men. EHS, dat nog een goede kans op de titel had, werd door ABC met 166 versla gen, waardoor haar kansen wel zeer theo retisch zijn geworden. HHC 2 stelde zich practisch veilig door een 63 zege op Ajax 2. In de afdeling B verloor TYBB met 52 van DOS, eveneens onder protest van de Haarlemmers. Van dit protest zal veel af hangen, omdat Ajax korte metten maakte met DWS (203). Ook SC Haarlem 2 deed een wanhopige poging, doch schoot iets te VVGA 2). HFC Haarlem kort (34 ging met onder. voor 23—10 tegen The Catchers ten DINSDAGAVOND WIELRENNEN OP HET CIRCUIT TE ZANDVOORT Op het circuit te Zandvoort rijden de ren ners van de Amsterdamse wielervereniging „Olympia" en de renners van de HSV „De Kampioen" de laatste competitiewedstrijd. De wedstrijden begi-nen omstreeks half zeven en gaan over vijftien ronden. cigarettes Tijdens nagenoeg de gehele athletiek ont moeting tussen België en Nederland hebben de Zuiderburen op punten voorgestaan, of schoon Nederland in deze periode nog een kleine hoop had de achterstand weg te werken. Deze hoop werd echter wreed de bodem ingeslagen toen de resultaten van het nummer hink-stap-sprong bekend waren. Op de loopnummers behaalde Nederland 117 punten en België 123; op de springnummers bleken de équipes volkomen gelijkvaardig: beide 44 punten; en met twee punten verschil werden onze landgenoten op de werpnum- mers door de Belgen verslagen (België 45, Nederland-43 punten). De einduitslag luidde dus: België totaal 212, Nederland totaal 204 punten. Er sneuvelden twee Nederlandse records, namelijk op de 400 meter horden en op de 4 x 400 meter. Buys won het nummer 400 meter horden in de fraaie tijd van 54,5; 0,5 seconde beter dan zijn oude record. Hoewel België op de 4 x 400 meter als eerste ein digde, vestigde de Nederlandse ploeg ook op dit nummer een nieuw Nederlands record met een tijd van 3 minuten 19,2 seconden. Een van de mooiste nummers was de 1500 meter, waarop Wim Slijkhuis wel heel zwaar heeft moeten strijden om als eerste over de streep te gaan, overigens in dezelfde tijd als de Belg Herman, die er 3 minuten 52,2 sec. over deed. Harting (N.) werd derde in 3.53.8. Op de 800 meter werd Wolsink (N.) die de tweede plaats bezette, gediskwalificeerd wegens hinderen. De sprintnummers waren de bronnen, waaruit Nederland de meeste pun ten putte. Saat won de 100 en 200 meter in respectievelijk 11 en 22 seconden. De 4 x 100 m. werd ook door onze landgenoten gewon nen, die een tijd noteerden van 42,4 sec. Harry de Kroon won natuurlijk de 400 meter en wel in de schitterende tijd van 48.6 sec. Volgens de verwachtingen won de Belg Braekman de 110 meter horden in 15,3 sec. Op de werpnummers waren de Belgen ge decideerd sterker. Bij het discuswerpen moesten de Neder landers de eerste drie plaatsen aan de gast heren laten en ook bij het kogelstoten wer den de eerste twee plaatsen door Belgen bezet. ADVERTENTIE Natuurlijk moet Uw tand arts daaraan te pas komen. Maar om voorlopig die ter gende pijn kwijt te raken is er geen beter middel dan ...die helpen direct! J Ze liepen de poort door en kwamen nu in een gang. En toen ze die doorgelopen waren, stonden ze opeens in een soort zaal, waar een helder licht brandde. En toen Monden ze opeens stil, en keken verbaasd rond. Want nu zagen ze voor 't eerst de bewoners van dit vreemde eiland Er stonden mannetjes op wacht, in alle hoeken van de zaal. Tegen de achterwand stond een troon, en daarop zat 'n soort koningy met een kroontje op 't hoofd.. Maar wat zagen die koning en die mannetjes er vreemd uit! Ze hadden rare, platte hoofden en hun lijven waren zo rond als een voetbal. En ze hadden erg dunne armen en benen. Terwijl ze daar zo beduusd-'stonden te kijken, wenkte de koning hen en ze kwamen dichter bij de troon. Toen begon hij tegen hen te praten, met 'n scherpe, hoge stem. „Wie zijn jullie en wat kom je hier doen op Droom-eiland?" „O", antwoordde Rick. „We kwamen hier met onze boot en toen vonden we een poort, en later de put met de trapen zo kwamen we hier terecht, Sire!" De 5000 meter was voor de Belgische ath- leet Reiff in 14,34,6. De Haarlemmer Geusen broek was volkomen kansloos. Het vèrspringen bracht eindelijk wat op luchting, want op dit nummer waren de Nederlandse athleten waarlijk superieur. Eerste werd Mooy met 6.98, gevolgd door Naaktgeboren en Leeuwenhoek, beiden met 6.84. Op het hoogspringen en het polsstok hoogspringen bleven de resultaten echter beneden de verwachtingen. Romp bleek op dit nummer de beste Nederlander met 1.85; eenzelfde hoogte als de winnaar, de Belg Deleliene. Lamoree \yerd bij het polsstok hoogspringen derde met 3.70enSwart maakte met 3.40 geen indruk. Degens won met 3 meter 80. Lutkeveld hield zich op het nummer speer werpen uitstekend met een afstand van 63.75. Postma werd tweede met 54.27. Ne zestien ontmoetingen heeft Nederland nog steeds de leiding met elf overwinningen en 5 nederlagen. België heeft er dus vijf ge wonnen en elf verloren. N.O.C- kwam bijeen Tijdens de buitengewone algemene ver gadering van het Nederlands Olympisch Comité, die dezer dagen te Den Haag werd gehouden, kwam de nota in behan deling, die door de financiële commissie was opgesteld naar aanleiding van een on derzoek naar de mogelijkheden van het vestigen van een bredere financiële basis van het N.O.C. De noodzakelijk geachte extra-inkomsten zouden volgens de nota moeten komen van bijdragen van de bij de sportbonden aangesloten leden a tien cent per jaar per persoon en een heffing op de toegangsprijzen bij internationale sport- ontmoetingen. In totaal zou hët N.O.C. hiermede ruim 100.000 gulden verkrijgen, waardoor het nationale werk in het bij zonder ten aanzien van voorlichtende en adviserende arbeid op technisch gebied doorgang zou kunnen vinden. Tijdens de besprekingen bleek dat ver schillende afgevaardigden van mening wa ren, dat de werkzaamheden, voortsprui tende uit de overkoepelende taak van het N.O.C., te uitgebreid worden en dat het N.O.C. zich in deze beter een beperking zou kunnen opleggen. De afgevaardigde van de Koninklijke Schaatsenrijdersbond ver klaarde, dat het voor zijn bond onmogelijk zal zijn de voorgestelde bijdrage te leveren. Hij vreest zelfs, dat de KNSB uit elkaar zou vallen, wanneer een dergelijk voorstel zou worden aangenomen. Afgevaardigden van de KNAU en de KNHB waren enthou siast over het dubbeltjesvoorstel. Tenslotte kon de vergadering zich onder meer met de volgende conclusie van het N.O.C.- bestuur verenigen: 1. Het N.O.C. zal zijn overkoepelend werk blijven voortzetten. 2. De financiële basis van het N.O.C. zal moeten worden verbreed. 3. In de herfst zal een algemene vergade ring worden gehouden waarin een defini tieve beslissing over de voorstellen van de financiële commissie zal worden genomen. ADVERTENTIE Zeilen Op Zondag, de laatste dag van de Holland» week, stond er voor de eerste maal een stijve bries over de Loosdrechtse plassen en ver- toonden de golven hun schuimende witte koppen. Het was prachtig zeilweer en het werd dan ook een dag van goede sport. Als steigerende paarden gingen de boten van start en de deelnemers konden hun kunde ten volle demonstreren. De hoofdprijzen wa. ren in de Tornadoklasse voor C. Th. Gulcher, bij de Sharpies A voor Sj. Kraan, in de vrjj- heidsklasse voor U de Vries, in de 16 m.2 eenheidsklasse A voor H. Molenaar, in de Pampusklasse voor H. J. Schipper, bij de BM's voor C. Neleman, in dè jeugdklasse voor de zoon van onze nationale Olympia- jollenkampioen H. de Jong, bij de Valken voor J. C. van Tienhoven, bij de sharpies B voor H. van Dalfsen, bij de Olympiajollen A voor Jac. F. Stap en in de 16 m.2 eenheids klasse B voor T. H. van d n Honert. De Forest Trimingham uit Bermuda start te gisteren in de tornadoklasse in dö „Hoos", het schip van E. G. van der Stadt, en be haalde een fraaie overwinning voor de Ne- derlanders Gulcher, Bob Maas en L. V. A Arnold. De finale heren-enkelspel van het Sla» zenger-tennistournooi voor profs te Scar borough in Engeland is door Fred Perry (Engeland) gewonnen. De oud-Wimbledon- kampioen sloeg de Italiaan Romanoni met 6—2, 6—4, 6—3. t In het heren-dubbelspel won de Neder lands-Zweedse combinatie Joop de Mos en Karl Schroeder in de finale met 63, 64, 16, 63 van D. Maskell en Hans Neuss- lein. Het dames-enkelspel werd gewonnen door mevr. D. J. Poynder, die miss A. G. Curtiss met 63, 75 klopte. Zondag werden de finales gespeeld van het Spieghel-tournooi. De grote verrassing was de nederlaag van Van Swol tegen Krijt. De voornaamste uitslagen luiden: Finale heren enkelspel: Krijt slaat Van Swol 7—5, 6—3. Finale dames enkelspel: mej. Rollin Co.4- querque slaat mevr. Schmier 6—1, 6—4. Finale heren dubbelspel: Rinkel en Van Swol slaan Krijt en Hughan 62, 63. Finale dames dubbelspel: mevr. Schmier en mevr. Scholten slaan mej. Rollin Co.iquerque en mej. Tekelenburg 7—5, 64. Finale gemengd dubbelspel: mevr. Koop- mans en Rinkel slaan mevr. Scholten en Donderdagavond 9 Augustus, speelt R.C.H. op het terrein van L. F. C. te Leiden een lichtwedstrijd tegen het Haagse A. D. O. KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 Zondagmiddag werden in Beerschot bij Antwerpen athletiekioedstrijden tussen Belgische en Nederlandse ploegen gehou- den. Hier wint Wim Slijkhuis (nr. 3) de 1500 meter met enkele milimeters voor sprong op zijn tegenstander de Belg F. Herman. FEUILLETON door Peter Paul O'Mara Al met al was.het diner echter een vol ledig succes. Mark hield hen vrolijk bezig met verhalen over zijn patiënten, over zijn leven aan de universiteit en over zijn jongenstijd op een boerderij in het Westen en Anne voelde, dat zij hem beter kende dan ooit te voren. Het gaf haar een warm gevoel. Toen hij ze thuis bracht, bleven zij even op de stoep staan, nog lachend over een grap, die Mark verteld had. Een ogenblik later legde hij zijn hand op Anne's arm en glimlachte tegen Beth. Je zult het wel niet erg vinden, als ik Anne nog een paar minuten vasthoud, is het wel vroeg hij. Ik moet nog even een paar dingen met haar bepraten dingen uit Valeska. Neen, natuurlijk niet zei Beth Jiaastig en stak hem met een verlegen ge baar de hand toe. Ik dank u zeer, mijn beer LenottIk heb nog nooit van mijn zen zo'n prettige avond gehad Het doet me plezier dat je het prettig vond. Hij glimlachte weer, zoals de meeste mannen tegen Beth glimlachteneen beetje vertederd en beschermend. Zeg tegen die Jimmy van jou, dat hij je niet te lang laat loslopen. De hoge zee is geen plaats voor een man met een meisje zoals jij- Zelfs in het slechte licht van de straat was duidelijk te zien dat zij bloosde. Zij lachte een beetje, wenste hun goeden avond en liep snel de stoep op naar de voordeur. Anne en Mark keken haar na tot de voordeur achter haar dichtgegaan was. Zij is een aardig kind, zei Mark. Zij is een schatgaf Anne ten ant woord. Ik weet niet, wat ik zonder haar had moeten beginnenwaarschijnlijk was ik teruggegaan naar Valeska. Er konden in Valeska erger dingen gebeuren, zei Mark glimlachend. Maar ik ben blij dat je het uitgehouden hebt. En het doet me nog meer plezier, dat je het blijkbaar niet zo erg vindt. Het lukt wel, gaf zij toe. Eerst was het heel erg, maar nu is het niet meer zo vervelend. Zij bleven enkele ogenblikken zwijgend tegen het ijzeren hek staan leunen, dat de toegang naar het benedenhuis afsloot. Anne voelde, dat hij zich niet op zijn ge mak voelde en vroeg zich plotseling met bezorgdheid af, wat hij haar wel te zeg gen kon hebben. Ik kom zelf over drie maanden ook naar New York, zei hij. Het gaf haar als het ware een schok van vreugde en impulsief greep zij zijn hand. O, Mark, wat heerlijk Wanneer kom je Hij glimlachte, maar er was een klank van blijde voldoening in zijn lach. De eerste drie maanden nog nietom nauwkeurig tf zijn aan het eind van Juni. Maar waaromik bedoel, wat moet Valeska zonder jtiu beginnen Een ander zal tijdelijk mijn plaats innemen. Ik heb de kans gekregen om met Goodmoore samen te werkenDr. Em manuel Goodmoore, en wel gedurende de zomer. Naar mijn idee is hij een van de grootste mannen in zijn vak. Ik kan van hem in drie maanden meer leren dan ik in tien jaar zelf zou opsteken. Anne had nooit van Dr. Emmanuel Goodmoore gehoord, maar zij was vol komen bereid, op Mark's gezag aan te nemen, dat hij inderdaad een zeer groot man was. Alles wat Mark naar de stad bracht, zou haar aantrekkelijk geleken hebben, niet alleen omdat het prettig was hem in de buurt te hebben, maar ook om dat zijn aanwezigheid hier de twee delen van haar leven als het ware aaneen zou smeden. Hij was de enige brug tussen haar vroegere ik, dat zij probeerde te vergeten en haar nieuwe ik, dat zij zo moeizaam Irachtte op te bouwen. Er is nog iets, waai-over ik met je praten wilde, zei hij. Laten we even een eindje het park ingaan. Hij bleef zwijgen, terwijl zy langs vier huizenblokken liepen, die hen van Washington Square scheidden, en zelfs nog toen zij reeds op de cementpaden tussen de grasstroken liepen. Anne wilde hem niet haasten. Laten we even gaan zitten, zei hij, bij een van de banken staan blijvend. Zij ging zitten en hij nam naast haar plaats. De stilte nam nog een volle vijf minuten in beslag en toen werd Anne zich er plotseling van bewust, dat het tamelijk kil, was. Hij moest haar lichte rilling ge voeld hebben, omdat hij zich plotseling tot haar wendde en haar handen grijpend, die tussen de zijne begon te wrijven. Het spijt me, zei hij berouwvol. Je hebt het koud. Ik had me dat niet gereali seerd.wilde je verder wandelen? Anne glimlachte tegen hem in het duis ter. Niet voor je me vertelt, wat je op het hart hebt. Zij kon hem diep horen ademhalen. Ik heb al voortdurend zitten beden ken, hoe ik dat doen moest, zei hij. Het is niet zo gemakkelijk als je denkt. Gedurende de tijd dat zij hem kende, had zij hem nooit zo onzeker van zichzelf gezien. Wat kon er toch wel zo ernstig zijn, dat Mark het niet onder woorden kon brengen Waarom zeg je het niet ronduit vroeg zij bedaard. Begin bij het begin en eindig bij het einde. Weer hoorde zij in de duisternis die diepe ademhaling. Goed, zei hij. Ik ben komen bedelen, Anne. Om een heleboel geld. Zij bleef doodstil zitten, maar het was als voelde zij de wereld om zich heen wan kelen. Dit was wel het laatste wat zij ver wacht had. Zij werd zich ervan bewust, dat zij haar handen nog steeds tussen de zijne had en zij trok ze langzaam terug. Ja vroeg zij op effen toon. Niet voor mezelf, zei hij haastig. Laat me het je uitleggen. Hij vertelde het haar zo kort mogelijk. Hij kende een man, een schitterende onder zoeker in de medische chemie. Hij had ge werkt aan een speciale fase van chemische veranderingen in celweefsel gedurende zekere ziekten, die men als ongeneeslijk beschouwde. Hij was iets op het spoor niet volgens Mark van wereldschokkend belang, maar een van die kleinere puzzles die zodra zij zijn opgelost, de weg weer wat vrijer maken voor anderen, die na hen komen. Anne luisterde naar hem, hoorde en be greep zijn woorden en voelde niets dan een koude en bittere afkeer. Dit, dacht zij, was Mark Lenott, die daar zat te praten Mark, die zij vertrouwd haden hij was al net als de anderen, net als haar neef John. John was tenminste nog vrij-duidelijk en dientengevolge nogal grappig geweest, maar Mark had haar vertrouwen en dank baarheid verworven voor hij zich in zijn ware gedaante aan haar vertoonde. Het bezwaar is, ging Mark voort, en nu klonk zijn stem enthousiast, dat de man, waar ik over spreek, nergens steun kan krygea. Hij is een Zweed Lars Alker- berg en hij heeft nu eens hier en dan weer daar in de laboratoria van onderzoe kers gewerkt. Maar hy is niet te regeren en onberekenbaar. Desalniettemin is hij een schitterende geest en ditmaal heeft hij werkelijk iets te pakken. Hij zweeg en er volgde een lange, kille stilte Tenslotte verbrak Anne het stil zwijgen. Haar keel en tong waren droog van boosheid en haar stem kwam ruw tussen haar lippen vandaan. En wat zou je willen, dat ik voor die Zweed van jou deed?, vroeg zij. Zij voelde hem naast zich verstijven, toen hij de intonatie in haar stem hoorde, maar zijn antwoord klonk rustig genoeg, ofschoon zijn stem nu volkomen effen was en alle efithousiasme er aan ontbrak. Ik zou graag willen, dat je hem twin tigduizend dollar gaf, zei hij. Voor uitrus ting en voor de dieren die hij nodig heeft en voor huishuur en onderhoud, tot hij hiermee klaar is. Geven?, vroeg zij. Twintigduizend dollar? Ben je gek geworden, Mark? Weer was er een lange stilte en toen stond Mark plotseling op. Misschien ben ik dat wel, zei hij. Ga mee, Anne. Ik zal je thuis brengen. Zij bleef onbewegelijk zitten, waar zij zat. Dat is niet nodig, zei zij. Je hoeft alleen maar dit pad af te lopen om je bus te pakken. Ik ken hier nu langzamerhand de weg wel. (Wordt vervolgt®.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6