PERZIK en PRUIM 01) Zaak-Kemritz heeft de Duitse gemoederen aanzienlijk verhit Ambtenaren der V.S. naar Nederland gemeubileerd huis J.KORT - KI. Houtstraat 17 en filialen W. v. AMERONGEN MEISJES GEM. CONCERTGEBOUW Magazijnbediende gevr. HULPMONTEUR EN LEERLING-MONTEUR FILIAALHOUDER GEVRAAGD Serviesgoed DEPOTHOUDER(STER) le Monteur h /££VEPVAUi/\! Palace GEVRAAGD BEKWAAM PERSSTER WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ruim anderhalf millioen radiotoestellen in Nederland Ex-officier zou landgenoten hebben opgeofferd om bij Russen te spionneren Jaarverslag over 1950 Van den Bergh en Jurgens Verklaring van McCloy Bloembollen worden voor verzending gecontroleerd Zandvoort Opbrengst Rode Kruis-actïe Bazar ten bate van een Zandvoorts „dierenhotel" Heemstede De heer Neeskens veertig jaar bij Gas en Water Lisse Bloembollenteelt in Zeeland Hillegom Wegpiraat Wijziging stroomtarieven in de bollenstreek SCHEEPVAART Verse Groente Vers Fruit 42 47 52 NETTE MEISJES leeftijd 17-21 jaar ADMIN. GOED ONDERLEGD PERSOON HET DAVERENDE LACHSUCCES ....IN ZUIDVRUCHTEN Hei allerbeste vleesvan le kwal. vers Holl. Rundvlees Schuurmans Friese Slagerij LEERLING-SCHRIJVER (mnl.) DE VRIES Bloemendaal PENSION Schnauzer pups Gestoft, parterre Erv. Coupeuse Jong energiek echtpaar gevraagd 5 WALT DISNEY'S GEHEEL NEDERLANDS GESPROKEN technicolor L Disney* Q?' mf NO,NO,Nanette) B Adverteert in dit blad BEKWAME STRIJKSTER en NETTE MEISJES Aantal daalt distributie-luisteraars Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg op 1 Augustus 1.570.750 tegen 1.562.841 op 1 Juli. Op 1 Juli waren er 477.523 aangeslote nen op het rijksradiodistributienet tegen 478.265 op 1 Juni. De restauratie van het uit de vijftiende eeuw daterende „Mariënhof" te Amersfoort dat vroeger als klooster en burgerweeshuis in gebruik was. maakt goede vorderingen. Men hoopt in October met deze werkzaamheden geheel klaar te zijn. Sinds October 1949 is in dit historische gebouio het Rijksbureau voor Oudheidkundig Bodemonder zoek gevestigd. Op de foto: de kloostertuin met de ramen van de langs de tuin lopende kloostergang. Rechts boven: De oude weeskamer. (Van onze correspondent te Bonn De zaak-Kemritz, het geval van de voor malige officier van de „Abwehr" (de ge heime dienst Van de gewezen Wehrmacht), die in het bezette Berlijn zowel voor de Sovjets als voor de Amerikanen heeft ge werkt hoewel blijkbaar veel meer voor de laatsten dreigt langzamerhand tot een van de grootste schandalen van de spionnage-geschiedenis uit te groeien. De Duitsers hebben hartstochtelijk partij ge kozen tegen de man, die voor het welsla gen van zijn spel de Sovjets enige landge noten in handen heeft gespeeld en zij branden van begeerte hem als „mensen rover" voor het gerecht te slepen. De Amerikaanse bezettingsmacht daar entegen tracht dat met het oog op „hoge re" belangen consequent te verhinderen en houdt Kemritz ook op andere wijze de hand boven het hoofd. Hierin is zij zo ver- gegaan, dat toen onlangs een West-Ber- lijnse rechtbank Kemritz bij verstek tot een schadeloosstelling aan de weduwe van een van zijn slachtoffers veroordeelde, de Amerikaanse Hoge Commissaris McCloy, voor wie in Duitsland allerlei onaange name karweitjes schijnen te zijn wegge legd, de West-Berlijnse burgemeester Reu ter verzocht dit vonnis te laten casseren. Reuter, sedert de dagen van de luchtbrug zeker niet tegen de Amerikanen ingeno men, heeft dit verzoek op vrij dramatische wijze van de hand gewezen, op juridische zowel als op politieke gronden. Zo heeft de zaak een principieel karak ter gekregen. De Duitsers, hebben het ge voel gekregen, verdedigers van het prin cipe van de rechtsstaat te zijn, en, abstract gesproken, hebben de Amerikanen inder daad de schijn tegen zich. Het behoeft geen betoog, dat deze toe stand voor elementen, wie de principiële mérites van de zaak veel minder interes seren dan de propagandistische, prima ge schikt is om een anti-Amerikaanse of al gemener: een „anti-bezettings"-rel te maken. Geen Van der Waals Als Nederlander wordt men bij de zaak- Kemritz min of meer aan de zaak Van der Waals herinnerd. Ook hier leek het eerst, alsof de betreffende spion buiten de com petentie van de Nederlandse rechtspraak viel. Van der Waals beriep zich, zoals men weet voor zijn verraderswerk ten behoeve van de Duitsers, op een geallieerde op dracht. De zaak-Kemritz ligt in zoverre anders, dat Kemritz zelf er niets op tegen schijnt te hebben, dat hij voor een Duitse recht bank komt. Hij hoopt daardoor in de gele genheid te zijn, de beschuldigingen die van Duitse zijde tegen hem zijn ingebracht, te rectificeren. De Amerikanen zijn hier de genen, die een publieke behandeling afwij zen, omdat zij vrezen, dat Kermitz dan uit de school zal klappen en het werk van andere Amerikaanse agenten achter het IJzeren Gordijn in gevaar zal brengen. Het verluidt hier, dat Kemritz er door zijn In het verslag over 1950 van de Van den Bergh's en Jurgens' fabrieken N.V. te Rot terdam wordt medegedeeld, daft de ver betering van de economische verhoudingen verstoord werd door het uitbreken van het conflict in Korea. In 't tweede halfjaar had een scherpe stijging der grondstoffenpriizen plaats, waarop pas omstreeks April 1951 een reactie is gevolgd. De gestegen prijzen van de grondstoffen hebben geleid tot hogere prijzen voor de producten. Bij enkele artikelen, zoals zecpproducten, was de drang tot voorraadvorming bij de con sumenten tijdelijk van zeer grote invloed op de omzetten. Thans is deze onrust weer geluwd. De in Maart 1950 in Indonesië genomen monetaire maatregelen hebben het resul taat over 1950 ongunstig beïnvloed. Niet temin was in de bedrijven aldaar de gang van zaken op zichzelf geenszins onbevre digend. Na aftrek van 589.652 interest op de obligatielening bedraagt de beschikbare winst 12.329.094 (v. j. 11.926.948). Voorgesteld wordt, indien een voorstel tot wijziging der statuten wordt aange nomen, reeds over 1950 de beschikbare winst als volgt te verdelen: cumulatief- preferente aandelen: 5% dividend (ƒ658.944); cumulatief-preferente winst- delende aandelen A: 6 dividend (ƒ77.280); cumulatief preferente winst- delende aandelen B: 6 dividend 60.540); gewone aandelen A: 13,6% dividend (ƒ2.309.113); gewone aandelen B: 9% dividend 1.890.000); reservefonds ƒ1.500.000 (ƒ2.250.000). Onverdeeld winst saldo 5.833.217 (ƒ4.681.071). Op de gewone aandelen A is op 1 No vember 1950 reeds een interim-uitkering van 4,5 gedaan, zodat het slot-dividend over 1950 zal bedragen 9,1 BERLIJN (Reuter). De Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, John McCloy, heeft gisteren nog eens een verklaring afgelegd over de zaak-Kem ritz en over de eventuele gevolgen van het Amerikaans-Duitse meningsverschil ten aanzien van deze kwestie. Volgens McCloy ivas Kemritz „tijdens de verwarde periode van na de oorlog een agent geweestdie zowel voor de Russische als voor de Amerikaanse be- zettingsautoriteitcn werkte". De Ame rikanen hielden hem de hand boven het hoofd, omdat de balans van zijn dubbele spionnage in het voordeel van hen door sloeg. „Onafhankelijk van hetgeen men wellicht kan zeggen over de ethische zijde van dubbel spionneren", aldus de Hoge Commissaris. Hij handhaafde het standpunt, dat de Verenigde Staten als een der bezettende mogendhedxm het recht bezitten een zaak aan de Duitse jurisdictie te ont trekken en zelf te behandelen. Toen op de mededeling van McCloy, dat de 17 personen, die door Kemritz aan de Russen in handen zijn gespeeld, ge zochte oorlogsmisdadigers" waren, ge vraagd werd, waarom deze mensen niet via legale weg waren uitgeleverd, wei gerde de Hoge Commissaris commen taar te geven. XXJOO^!>DOOOCOaOOOO<XlOOOOOOOOOCOOOOOCOCOOOCXJOOOCCOOOC«0(» dubbele rol in geslaagd is veel meer agen ten de Oost-zóne binnen te smokkelen dan hij heeft opgeofferd, om volgens traditio nele spionnagemethoden de Sovjets in de waan te brongen, dat hij voor hen werkte. Zo is ook alleen te verklaren,.dat de Ame rikanen steeds opnieuw beweren, dat zij Kemritz niet in de steek kunnen laten, omdat hij een belangrijke bedrage tot de „veiligheid van het. Westen" heeft geleverd. Intussen hebben zij hem nu „ontvoerd" en onder toezicht geplaatst, opdat de behoefte zijn reputatie schoon te wassen, hem toch niet op een onbewaakt ogenblik parten zal gaan spelen, waardoor de zaak van het Westen weer zou worden geschaad. De Duitsers stellen zich echter op het standpunt, dat ook wanneer het geval zo ligt, dit hun niet aangaat. Voor hen is het feit van de mensenroof, ten aanzien van Duitse staatsburgers gepleegd, beslissend. Twee conclusies moet men uit deze be treurenswaardige affaire trekken. De pijn lijk ene is, dat ook in het Westen de be langen van een geheime dienst soms boven de artikelen van de wet staan. Daartegen over staat, cfat dit niet altijd zonder tegen stand gaat. Aan de communistische zijde zou er geen haan naar kraaien, wanneer de concrete belangen van de geheime dienst zouden prevaleren boven de ab stracte van het recht. De Nederlandse bloembollen die naar Amerika worden verzonden moeten vol doen aan de voorwaarden die door de Amerikaanse Phytopathologische dienst worden gesteld. Vooral met het oog op de vrees voor overbrenging van de aardappelmoeheid, waartegen hier te lande scherpe maatrege len worden genomen, is deze controle vrij streng, al zijn er geen klachten over on billijke toepassing. Dit heeft echter tengevolge dat vooral wanneer er vele en grote zendingen tege lijk worden aangevoerd, in de douanelood sen te Hoboken de kisten met bollen zich opstapelen, wat voor de kwaliteit niet be vorderlijk is. En vooral wanneer er eens iets hapert aan de papieren, moeten ze vaak vrij lang opgeslagen blijven. De Bond van Bloembollenhandelaren, de organisatie der exporteurs, heeft in overleg met de Amerikaanse Quarantainedienst tot- een proefneming besloten. Een vijftal Amerikaanse controleurs is op kosten van de Bond naar Nederland ge komen en zal hier de voor export naar Amerika bestemde partijen onderzoeken. In New York heeft men dan niet anders te doen dan te controleren of deze zendin gen voorzien zijn van het vereiste certifi caat. Men verwacht hiervan een aanzien lijke bespoediging van het transport en vergemakkelijking der controle. De Rode Kruis-actie, die door de afdeling Zandvoort van het Nederlandse Rode Kruis in samenwerking met de Zandvoortse Handelsvereniging en de R.K. Midden standsvereniging „De Hanze" was georga niseerd, heeft 1601,98 opgebracht. Men verwacht dat dit bedrag, door nagebleven afrekeningen, zal stijgen tot 1750. De straatcollecte alleen bracht 1109,24 op. Vorig jaar bedroeg de opbrengst van de straatcollecte 1050. In tegenwoordigheid van een talrijk pu bliek opende Zandvoorts burgemeester Dinsdagmiddag in „Ons Gebouw" de ba zar, welke door de Zandvoortse afdeling van de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren wordt gehouden. Nadat de waarnemend voorzitter, de heer D. Koolhaas, de heer en mevrouw Van Fenema en de korpschef van politie en mevrouw Vreman welkom had geheten, verklaarde spreker dat deze bazar werd gehouden om de financiële basis te leggen die nodig is voor de bouw van een eigen asyl, waarvoor de plannen reeds lang ge reed zijn. Spreker roemde de medewer king van het gemeentebestuur en speciaal van de burgemeester als ere-voorzitter. Mr. Van Fenema wees er in zijn ope ningswoord op, dat de georganiseerde die renbescherming een steeds grotere plaats in het leven der mensheid gaat innemen. Het is daarbij verheugend dat de voorzit ter van de wereldbond voor dierenbe scherming een Nederlander is. Spreker vestigde de aandacht op de vele ergerlijke toestanden, die er ook in ons land nog be- bestaan bij de omgang met dieren alsmede op het gebied van de vivisectie. Daarom stemt het ingespannen werk van de Zand voortse afdeling tot blijdschap. Deze bazar getuigt tevens van veel persoonlijke toe wijding die er uit spreekt. Het tweeledig doel, de propaganda in het algemeen en de spoedige bopw van een asyl, heeft sprekers warme belangstelling. Een asyl hoort in een plaats als Zandvoort zeker thuis. Kampeerders bijvoorbeeld mo gen hun huisdieren niet medenemen. Een Zandvoorts asyl, dat spreker, om geheel in stijl te blijven, liever „dierenhótel" zou noemen, zou een prachtige oplossing bie den. Spreker hoopt dat deze bazar er toe zal bijdragen, dat misschien voorlopig een houten noodgebouw zou kunnen worden opgetrokken, om dit dan spoedig te ver vangen door een stenen gebouw met alle outilage, die er bij behoort. De smaakvolle en gezellige bazar, die óók op 8 en 9 Augustus zal gêopénd zijn, trok reeds dadelijk grote belangstelling. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd de heer G. van Heteren, directeur van de N.V. Nederland-Indonesië Steenkolen-handelmij. te Amsterdam. Hartelijke huldiging in Groenendaal De heer G. Neeskens, opzichter van het Gemeentelijk Gas- en Waterleidingbedrijf te Heemstede, is gistermiddag in restaurant Groenendaal ter gelegenheid van zijn veer tigjarig dienstjubileum op hartelijke wijze gehuldigd. De wethouder voor de Bedrijven, de heer H. Disselkoen, wenste de jubilaris met de bereikte mijlpaal geluk en overhandigde hem namens het gemeentebestuur een presse papier, voorzien van de zilveren medaille van de gemeente. De heer Dissel koen roemde onder meer de grote activiteit en het organisatietalent van de jubilaris. De directeur van de Bedrijven, ir. J. W. Duynstee, sprak hem namens de jubileum commissie toe en liet zijn hartelijke woor den vergezeld gaan van een tafelkleed. Voorts werd nog het woord gevoerd door tal van collega's, die de jubilaris met ver scheidene geschenken verrijkten. Tevoren was de heer Neeskens door de burgemees ter, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, ont vangen en toegesproken. De burgemeester overhandigde hem een geschenk in enve loppe. Des middags hield de heer Neeskens in zijn woning een receptie.. Velen kwamen daar van hun waardering voor het vele werk, dat de heer Neeskens in de loop der jaren heeft verricht, getuigen. Vele Zeeuwen zijn zich het laatste jaar op de bloembollenteelt gaan toeleggen. De Zeeuwse groentetelers-vereniging die, voor wat de groenteteelt betreft, zeer nauw samenwerkt met de Rijkstuinbouw-voor- lichtingsdienst, heeft nu besloten de belan gen dezer bollentelers te behartigen, aan gezien deze ongeorganiseerd zijn. Hoewel de tijd nog moet leren of er in Zeeland een blijvend teeltcentrum van bollen gesticht kan worden, is voorlichting betreffende ziektebestrijding, oogsten, drogen, vervoer en verkoop gewenst. De heer P. G. Balkenende, hoofdassistent- A bij de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst voor Bloembollenteelt te Lisse, zal in ver scheidene plaatsen in Zeeland lezingen houden en de bedrijven bezoeken. Pogin gen zullen worden aangewend de gezaaide bollen zo nodig collectief te drogen en ziek ten te bestrijden. Wegens het nog ontbre ken van de benodigde outillage voor het drogen en veiling-klaar maken heeft de Zeeuwse Groentetelers-vereniging voorge steld dit jaar het groene product direct na de oogst in Lisse te laten veilen. De chauffeur van een met bollen be laden vrachtauto uit Wervershooi' reed Dinsdagmiddag om ongeveer half vijf een wielrijdlster aan, die komende van de Van den Endelaan, bij de Wilhelminalaan wilde oversteken. De chauffeur nam niet alleen de bocht links, maar gaf de wielrijdster evenmin voorrang. Zij kreeg schaafwonden aan het linkerbeen, een bloedende hoofd wond en naar later bleek, ook een hersen schudding. Het slachtoffer werd naar haar nabijgelegen woning vervoerd, en de chauffeur rèêd door. Het nummer van de auto is echter bekend. Het electriciteitsbedrijf HillegomLisse Sassenheim heeft de stroomtarieven ge wijzigd. Het vastrecht-enkeltarief wordt bij deze wijziging van 6'/2 op 7 cent per kwh ge bracht. Overigens houdt de wijziging geen na delen, maar voordelen voor de verbruikers in. Licht-enkeltarief, licht en kracht-dubbel- tarief en vastrecht-dubbeltarief zijn z.g. getrapte tarieven geworden, waardoor men boven een bepaald kwh-verbruik per maand voor verbruik boven deze grens minder behoeft te betalen. Zo blijft het licht-enkeltarief gehandhaafd op 26 cent per kwh, maar wordt dit voor meer dan 2500 kwh per maand 20y2 cent en bij meer dan 5000 kwh per maand 17% cent. De prijs van de lichtpenningen blijft ge lijk. Omtrent een eventuele verhoging der tarieven, zulks naar aanleiding van de recente verhoging van de brandstoffen- prijzen, was bij de directie van het bedrijf nog niets bekend. Aagtekerk 6 Aug. v, Kobez n. Yokohama. Alioth p. 6 Aug. Rio Grande do Sul n. Santos. Alphacca 7 Aug. te Trinidad verwacht. Abbekerk 6 Aug. v. A'dam te Beira. Arendsdijk 6 Aug. te Buenos Aires. Agamemnon, 6 600 m. NO. Flores. Alblasscrdijk, 6 150 m. NO. Bermudas. Aletta, pass. 6 Anamba eil. Almdijk, 6 330 m. W.NW. Dondrahead. Alnati, 6 900 m. Z.ZW. St. Vineent. Aludra, 6 300 m. Z. Kp. Sable. Aagtedljk, 6 275 m. O.t.Z. Barbados. Alderamin. 6 735 m. W. Scilly's. Amstelstad, 6 480 m. W.t.Z. Flores. Albireo, 6 v. Recife n. Montevideo. Almkerk, pas. 7 Dondrahead. Aalsdljk, 11 te New Orleans vervv. Algenib, 7 v. R'dam n. Hamburg. Alhena, 8 te R'dam. Alphard, 7 v. San Francisco n. Rio Grande do Sul. Amstelvaart, pass. 7 Bahama eil. Alchlba, 9 Rio de Janeiro verw. Alderamin, 11 te R'dam verw. Alpherat, 11 te R'dam verw. Amstelkerk, 4 te Takoradi. Amstelveen, 7 v. New Orleans n. Nederland. Andijk, 8 te Antwerpen. Arendskerk, 8 te R'dam verw. Axeldijk, 7 te Bremen. Blijdendijk 6 Aug. te New York. Bandjirmasin, 6 v. Sorong n. Hollandia. Bennekom, 6 120 m. Z. Fayal. Britsum, 6 240 m. Z. Sable eil. Bantam. 8 te Penang verw. Boissevain, pass. 7 Formosa. Bonaire, 8 Demerara verw. Bloemfontein, 7 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Callisto p. 6 Aug. Lands End. Caltex Den Haag p. 6 Aug. Finisterre. Caltex Utrecht 7 Aug. v. R'dam te Sidon verw. Chama, 6 250 m. Z. Santos. Clavelle, pass. 6 Rundsal Jebel. Cleodora, 6 100 m. ZW. Ras Fartak. Coryda, 8 480 m. NO.t.O. Sombrero. Ceronia, 6 360 m. W. Keywest. Caltex Leiden, 7 v. R'dam n. Sidon. Caltex Utrecht, 7 v. Sidon n. R'dam. Cirus, 7 v. R'dam n. Atlantische Oceaan. Cistula, 7 bij Pitcairn eil. Drente 6 Aug. v. Manilla n. Cebu. Duivcndijk 7 Aug. van Vancouver t% R'dam. Delfshaven p. 6 Ouessant. Delfland, pas. 7 Ouessant. Dnlerdljk, 7 V. Cristobal n. Antwerpen. Delft, 0 te Huacho. Edam Aug, te Antwerpen. Eemskerk 7 Aug. te Port Said. Erinna, 6 ten anker Singapore, Esso Amsterdam, 0 780 m. ZW. Flores, Esso Rotterdam, 6 1020 m. ZW.t.W. Flores. Etrema, 6 840 m. NO. Sombrero. Esso Den Haag. 9 R'dam verw. Eemdijk, 6 te Brownsville. Elmina, 8 te Le Havre. Felipes. 6 v. Pladju n. Singapore. Friesland (SSM), pass. 7 Kanaal eil. Friesland (KRL), verm, 9 v. Kopenhagen n, R'dam Gooiland, 6 450 m. Z. St. Vincent. Ganymedes, 8 te Mobile verw. Graveland, 6 te Rio de Janero. Hecuba 6 Aug. v. Paramaribo h. Azoren. Hestia 6 Aug te S. Juan. Haarlem, 6 400 m. W.t.Z. Floves. Helicon, 7 te New York verw. Heemskerk, 7 in Suezkanaal. Hoogkerk, 8 Genua verw. Hydra, 7 v. Talara n. GuayaquiL Helena, 7 te Le Havre. Hera. 8 te A'dam. Indrapoera 6 Aug. 90 m. Z.-Westpunt Kreta. Hos, 6 v. Aux Cayes n. Port de Paix. Japara (KPM), 6 v. Palembang n. Tjilatjap, Japara (KRL), pass. 7 17 u. Kp. Bon. Jupiter, 7 v, A'dam n. Levant. Klipfontein p. 6 Aug. Finisterre n. Southampton. Kota Agoeng 4 Aug. te Houston. Karsik, 6 te Maumere. Kota Baroe, 6 240 m. W.t.Z. pass. Bras. Kota Gede, 7 100 m. Z. Oostpunt Kreta. Laagkerk 6 Aug. in Golf v. Suez n. Dubai. Larenberg 6 Aug. v. Bagnoli n. Huelva. Lawak 7 Aug. te Bombay. Leorsum p. 6 Aug. Lands End n. Le Havre. Lutterkerk, 6 150 m. W. Minicoy Lemsterkerk, 7 rede Damman. Lindekerk, pass. 7 Dungeness. Lissekerk, 8 Genua verw. Loenerkerk, 7 v. Suez n. Karachi. Langkoeas. 7 7 u. te Belawan. Lekkerkerk, 8 te R'dam. Limburg, 8 Galvestonbay verw. Lucita, 8 te Curasao verw. Mariekerk 6 Aug. v. Port Said. Meliskerk 6 Aug. te Karachi. Maas 6 Aug. v. Pta Cardon. Maashaven verm. 11 v. R'dam n. Philadelphia Macoma, 6 dwars Algiers. Marisa, 7 te Yokohama verw. Marpessa. 7 te Zahrani verw. Meerkerk, 6 150 m. Z.ZO. Kp. Guardaful. Minjak, 6 v. Pontianak n. Djakarta. Metula, 6 660 m. ZW.t.W. Flores. Mitra, 7 to Curasao. Modjokerto, 7 v. Pladju n. Semarang. Maaskerk, 7 te Takoradi. Manoeran, 8 te Port Said. Mataram, pass. 7 10 u. Kp. Roca. Nieuw Amsterdam, 8 te New York. Noordwijk, 7 v. Melilla n. R'dam. Oranje p. 7 Aug. Kp. St. Vincent. Oranjestad 7 v Curasao n. Pt. au Prince. Ootmarsum 7 Aug. voor Missisippi. Omala, 6 240 m. ZO.t.O. Ras al Hadd. Orestes, 6 300 m. Z. Santos. Ovula, 7 dwars Kp. Selatan. Polydorus 7 Aug. te Newport News verw. Prins Frederik Hendrik. 6 615 m. W.NW. Scilly'P Fygmalion. 6 v. Porto Cabello n. Guanta. Prins Willem V, 7 v. Antw. n. Hamburg. Phrontis, pass. 7 Perlm. Prins Joh. W. Friso. pass. 8 Hoek v. Holland. Prins Willem II. 8 te R'dam. Riouw 7 Aug. te Makassar verwacht. Reyniersz, 6 v. Makassar n. Soerabaja. Rijndam, 9 Southampton verw. Raki, 10 Pondicherry verw. Samarinda 7 Aug. v. Makassar te Singap. verW. Straat Malakka 4 Aug. v. Kaapstad n. B. Aires. Scherpendrecht (t) 7 v. Montr, te Pta Cardon. Stad Alkmaar verm. 8 v. Vlaardingen n. Lulea. Stad Vlaardingen 6 n.m. te Narvik. Stad Breda 18 Aug te Hull verwacht. Stad Maassluis, 7 v. Lulea n. Emden. Sabang, 6 v. Soerabaja n. Djakarta. Siaoe, 6 te Soerabaja. Sarpedon, 6 500 m. NO. Barbados. Sc'nie, 3 v. New Orleans n. Laguaira. Saroena, 6 dwars Sandakan. Salawatl, 7 te Semarang. Saparoea, 7 dwars Vigo. Sarangan, 6 v. Suez n. Belawan. Sloterdijk, 7 te Penang. Sibajak, 7 te R'dam. Sommelsdijk, 8 Havanna verw. Stad Schiedam, 8 te Vlaardingen. Stad Arnhem, pass. 7 Beachyhead. Stad Dordrecht 7 te Palermo. Tarla (t.) p. 6 Aug. Gibraltar. Tero 6 Aug. v. St Vincent Kaap Verd, eil. Teucer 6 Aug. v. Djedda n. Aden. Tiba 6 v, St. Vincent Kaap Verd. eil. Tjisadane 6 Aug. v. Manilla n. Honkong. Thêmisto 10 v. R'dam te Philadelphia verw. Ternate, 7 te Singapore. Tosarl, 7 v. Semarang n. Soerabaja. Tarakan, pass. 7 Anderhalfgraadskanaal, Tawall, 3 v. Boston n. New York. Tjipanas, pass. 7 Chagos Archipel. Tamo, 11 te Philadelphia verw. Trompenberg, 7 te New Orleans. Utrecht, verm. 8 v. Bombay. Van Heutsz, 2 te Hongkong, Volehdam, 7 v. R'dam n. Quebec. Veendam, 7 te Quebec. Wieldrecht (t) p. 6 Aug. Eil. St Domingo. Winterswijk 6 Aug. dwars Vigo. Westerdam 6 v. Rotterdam te New York. Willem Ruys, 8 Colombo verw. Woensdrecht, pass. 7 Gibraltar. Weltevreden, 7 17 u. v, Baltimore n. Houston. Winsum, 7 v. R'dam n. Palermo. Waterland, 7 v. A'dam n. Hamburg. Westland, 8 te A'dam. Zaan 7 Aug. 13 u. voorgaats IJm. verwacht. Zuiderkruis, 7 200 m. Z.ZW. Cape Sable. Zonnewijk, 7 v. R'dam n. Keywest. Zeeland (SSM), 7 v. Huelva n. Nederland. Wegens vertrek te koop waarvan benedengedeelte is te aanvaarden, koopprijs 17.500.—, alles inbegrepen, huur bovenbewoners 06Ö. per jaar. Brieven no. 8121 bureau van dit blad. de hele winter door, maar met inmaakglazen „VEGLA" 1 Liter 1% Liter 2 Liter RINGEN KETELS THERMOMETERS BATES CEPRO ZAKKEN MIJ. N.V. te Velsen- Noord vraagt: (ongehuwd) Reiskosten worden vergoed. Aanmelden: dagelijks bij de sociale afd. Staalhaven 8, Velsen-Noord. heeft plaats voor een leerling-verkoopster een verkoopster en een flinke bediende Aanmelden 's avonds na 7 uur bij de rayon-leider Middenweg 29, Haarlem-Noord. Tel. 24463. HAARLEMSCHE CARTONNAGEFABRIEK vraagt onder 16 jaar. Aanmelden met een der ouders van 9 tot 5.30 uur Korte Houtstraat 8. Scheepswerf „NEERLANDIA", Haven 1, Hillegom, tel. 5626 vraagt voor zo spoedig mogelijk: AFSCHRI7VER-IJZERWERKERS SMID-MACH. BANKWERKER ELECTR. LASSER Soil. schr. of mond. na tel. afspraak. Handelskantoor te Haarlem vraagt voor spoedige indienst treding in staat zelfst. te werken. Eigenh. geschreven brieven met uitvoerige gegevens en ver langd salaris te richten onder no. 8122. ZATERDAG 11 AUGUSTUS 8 UUR dolle klucht in 3 bedrijven door Herman Bouber. Medewerkenden: Max Tailleur, Herman Bouber, Bep Mouton, Netty Hart, Tanne Wierts, Aafje Bouber, Bert Sylvester en Heddie Bouber. Regie: Herman Bouber. Prijzen: 1.20 tot 2.70 (alles inbegrepen). Kaartverkoop dagelijks van 10—3 uur, van 12—3 uur ook per telefoon nr. 13466. kost bij ons maar Doorregen ossenlappen per pond 1.50 Doorregen ossenlappen, heel mooi 1.60 Magere ossenlappen 1.80 Riblappen 1.90 Rosbief 1.90 Dik niervet per pond 1.00 Heerlijke leverworst per pond 0.25 Alleen afgehaald a contant bij EIKENLAAN 41, HEEMSTEDE TELEFOON 38765 op de hoogte van magazijn-administratie. Gepensionneerden genieten de voorkeur. Aanmelden tussen 10 en 12 uurSPORTHUIS HAARLEM, Grote Houtstraat 123. AUTOMOBIELBEDRIJF vraagt Aanmelden Amsterdamsevaart 320, Haarlem. voor brood- en banketbakkerij. De man moet goede brood bakker zijn en de vrouw geschikt voor de winkel. Brieven onder no, 8123. GEMEENTE VELSEN (le klasse) Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool Gevraagd een LERAAR in Handelswetenschappen in het bezit van de akte M.O. Boekhouden, voor ten hoogste 6 uren. Gegadigden gelieven hun sollicitatie op zegel te richten aan de Gemeenteraad en uiterlijk 14 dagen na het verschijnen van dit blad, in te zenden aan de Burgemeester der ge meente Velsen te IJmuiden. Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND te Bloemendaal kan worden geplaatst een Leeftijd circa 15 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties aan de Directie, Ign. Bispincklaan 19 of persoonlijk aanmelden bij de afdeling Sociale Zaken. Voor Uw feesten verhuren wü OEN, CRONJéSTRAAT 130 Tel. 16627 SMEDESTRAAT 1 Tel. 13216. Huize „Bosch en Heuvel" Potgieterweg 11. Tel. K 2500—24612. Mod. gem. Kamers m. voll. pension. Aangeboden: 3 maanden, prachtstamb. Kamp.afst. 1951 (Kerngez.). Stijger, Corn. Schuytstr. 20, Amsterdam. Gevr. d. echtp. midd, leeft, z. kinderen m. keuken en tuin, H'lem, g. stand. Geen straat. Br. met prijs no. 8119. maakt dames- en kinderkl. speciaal v. Tailleurs, moder ne coupe, goede ref. Billijke prijzen. Beukenstraat 50. gevraagd, voork. gesloten huis centrum Haarlem, ver eiste: goede verkoopkracht, kleine droge opslagruimte, f 500 cautie voor goederen voorraad. Brieven no. 8120. zonder kinderen, jarenlang in Cafet. Restaurantbedrijf werkzaam zijnde, wenst van betrekking te veranderen, bekend met alle werkz.heden in H. C. R. bedrijf, borg kun nende storten. Br. no. 8124 liefst i. h. bez. BOVAG-dipl. Kennis dieselmot. str. t. aan beveling. Garage van Wijk, Overveen. B/C BvTDO BTTnnrr.t* J 4LS BXTRff ITTMCflt. VRIJDAG A.S. Wasserij DE HOOP, Amsterdamsevaart 48—52. kunnen geplaatst worden bij de EERSTE HAARLEMSE STOOMWASSERIJ, Kampersingel 50—56.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3