OPENT Manfield Sportbeoefenaars (sters) uit Derby door gemeentebestuur ontvangen Ingezonden stukken Bm se Beurs Kort en Bondig 5 Handelszaken in Zuid. Kennemerland V erkeersongel ukken in serie A. Meyer van Velserend 85 jaar Dat scheuken en schurken van Uw hond KARSWOOD Burgerlijke stand van Haarlem KONINGSPLEIN AMSTERDAM THE SHOEMAKERS V oetbalprogramma eerste klassers WEEKABONNEMENTEN Perzik en Pruim" Verbouwing Lido-theater begonnen Duitse manieren? Dames wedstrij den in Velsen Begijnhofkapelkoor nam afscheid van I.K.O.R. Milde straffen voor fabrieksdief stallen Klap van ventilator ECA-AVRO-antwoordman Achtkeizers' enkoning en' schoten in Santpoort Scheepvaart MAANDAG 13 AUGUSTUS 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gegevens uit het Handelsregister der Kamer van Koophandel In Zuid-Kennemerland, het gebied waar in de Kamer van Koophandel te Haarlem werkt, zijn thans ingeschreven 11.392 han delszaken, plus 303 filialen. Bovendien wordt in het jaarverslag van de Kamer medegedeeld hoeveel bedrijfs kapitaal in deze ondernemingen gestoken is. Tot en met 1.000.000 kapitaal zijn de cijfers: Gemeenten Aalsmeer Bennebroelc Beverwijk Bloemendaal Haarlem Haarl.'meer Haarl.'liede c.a. Heemskerk Heemstede Velsen Zandvoort - 2 299 91 663 375 4109 786 79 134 616 1161 335 109 6 152 70 699 172 24 15 118 196 52 g oo oc S-- s- M-, 78 46 4 1 54 20 20 19 246 120 51 15 8 2 9 47 74 21 £2 £i 8« 8° 19 26 44 2 8 12 76 6 5 1 17 23 2 2 15 In de groep 1.000.000—2.000.000 zijn in Haarlem bovendien zes ondernemingen, in Haarlemmerliede één en in Velsen ook één. Van 2.000.000 tot 3.000.000: Beverwijk twee, Bloemendaal één, Haarlem vier en Velsen één. Van 3.000.000 tot 4.000.000: Haarlem drie. Van 4.000.000 tot 5.000.000: Beverwijk één en Bloemendaal één. Meer dan 5.000.000: Velsen twee. Zaterdagmorgen reed een bestelwagen een op de Botermarkt in Haarlem gepar keerde bakfiets aan. Honderd vijftig eieren, een deel van de lading van de fiets, vorm den gen struifbad op het plaveisel. De bestuurder van een Engelse personen auto stopte Zaterdagavond op het Plein zo plotseling, dat de chauffeur van een ach teropkomende bus niet tijdig meer kon remmen. De Engelse wagen liep een ge deukte rug op. Zondagmiddag stak pastoor Van Eeden van de O.L.V. der Zeven Smarten in Haar lem-Noord plotseling de Rijksstraatweg over en werd door een fietser aangereden. De priester is met enige schaafwonden en een paar lichte kwetsuren aan het gezicht naar de pastorie teruggekeerd. In de nacht van Zaterdag op Zondag ver loor een taxi-chauffeur in de Kennemer- straat door d'e gladheid de macht over het stuur. Zijn wagen kwam tegen perceel nummer 44 tot stilstand en werd aan de linkerzijde gehavend. Een wonderlijke situatie ontstond in de namiddag op de Zijlweg, waar een auto zo abrupt stopte voor een fietser die zonder teken te geven linksaf de Duvenvoorde- straat wilde inslaan, dat de wagen een hele slag om maakte en met het achterdeel de fietser raakte. Het rijwiel liep schade op. De heer A. Meyer van Velserend hoopt morgen in zijn woning, Kenaustraat 5A in Haarlem, zijn 85ste verjaardag te vieren. De heer Meyer was een zeer bekende fi guur in de Haarlemse middenstand. Hij richtte op 1 Februari 1914 het bekende Hótel Royal aan het Stationsplein op, dat hij tot 16 Januari 1926 exploiteerde. De ha bitués gaven bij zijn afscheid van dat hótel onomwonden blijk dat zij de vriendschap, de jovialiteit en royaliteit van hun gastheer zeer op prijs stelden. Deze eigenschappen deden de heer Meyer zeventien jaar lang een zeer gewaardeerd bestuurslid van Vreemdelingenverkeer zijn. Toen deze instelling enigszins krap zat wat de financiën betrof en zij een congres van de landelijke organisatie moest ontvangen, stelde de heer Meyer zijn restaurant in Velserend, dat hij ook vele jaren beheerde, ter beschikking voor de receptie, waarbij hij de Ruïne van Brederode inschakelde. De gasten, waaronder de toenmalige minister Treub, bedolven hem schier onder compli menten voor deze bijzondere attractie. Tenslotte zij nog vermeld, dat de heer Meyer nestor is van de sociëteit „De Ver eniging", waarvan hij vele jaren consump tie-commissaris was. ADVERTENTIE wordt van kwaad tot erger. Volg het voorbeeld van de Engelse hondenliefhebbers en geef hem Karswood hondenpoeders. Daarmee krijgt Uw trouwe huisgenoot precies datgene toegevoerd, wat hij in de natuur niet meer vindt, maar toch zo hoog nodig heeft om een prettige, gezonde hond te zijn. Met dat krabben en schuren gaat ook de huid nog stuk. Daardoor weer kale plekken, waar haast geen redden meer aan is.... Heus - Karswood is goed voor Uw hond. In het Karswood handboek - 96 pag. rijk geïllustreerd - vindt ge alles over de gezondheid van Uw ho^nd. Zend 30 ets in postzegels aan Karswood Laboratorium,[p.a. N.V. Rowniree. Herengracht 209, Amsterdam, C. en gij ontvangt dit interessante boekwerkje franco. Houdt Uw hond gezond. Karswood is verkrijgbaar in de goede Bonden-speciaalzaken cn ook bij Uiv Drogist HAARLEM, 11 Augustus 1951 ONDERTROUWD: 8 Aug., A. Wassenberg en W. J. Hardebil. GEHUWD: 11 Aug., H. Senten en W. van Beek. BEVALLEN van een zoon: 9 Aug., J. M. Lamboo—Hümmels; 10 Aug., G. Pieters— Koopman; S. C. W. Witte—le Febre. BEVALLEN van een dochter: 9 Aug., J. M. Lamboo—Hümmels; 10 Aug., W. H. van Steijnen—van Vliet; M. M. C. van den Beid Sprokholt; 11 Aug., P. Holleman—Besten- breur; T. van Boggetvan Kempen, 2 d.; M. E. Keiler—Kuneman. OVERLEDEN: 9 Aug., R. Lam—Haringa, 88 j., Madoerastraat; C. Hartman, 59 j., Gen. Bothastraat; 10 Aug., G. P. Breetveld, 72 j., Zaanenstraat; W. Korte, 79 j., Van Olststraat; W. C. Bos, 64 j., Kleine Houtstraat; E. W. de FoeljaegerRis, 84 j., Gaelstraat; J. Kraak, 80 j-, Pegasusstraat; C. W. van Meurs—Koek, 60 3-, Oost ïndlëstraat. ADVERTENTIE IN HET MIDDELPUNT VAN HET K0N1NGSPL^IN112 A~MSTERDAN/1 Zondag 2 September begint de competitie voor de eerste klassers. Volgens de Sport kroniek luidt het programma voor de clubs uit Haarlem en omgeving als volgt: eerste klasse A: 2 September 't Gooi—Haarlem; EDOHeerenveen. 9 September Haarlem Elinkwijk; Gooi—EDO. 16 September De Vo- lewijckersHaarlem (EDO is vrij). 23 Sep tember FrisiaEDO; Theole—Haarlem. 30 September EDODWS; HaarlemHeeren veen. 7 October AGOVV—EDO; GooiHaar lem; 14 October EDOVeloictas; Haarlem— GVAV; 21 October EDO—De Volewijckers; Haarlem—GVAV. 21 October EDO—De Vole wijckers; FrisiaHaarlem. 28 October En- schedese Boys—EDO; Haarlem—DWS. 4 No vember EDO—Gooi; AGOVVHaarlem. 18 November Haarlem—Velocitas; Elinkwijk EDO. 2 December EDOHaarlem,. 9 Decem ber Haarlem—Enschedese Boys; Theole EDO. Eerste klasse Br 2 September RCH—VSV. 9 September RCH—Achilles; AjaxVSV. 16 September VSV—DOS; Sneek—RCH. 23 Sep- tember VSVLeeuwarden; RCHWagenin- gen. 30 September Achilles'VSV; Ooster- parkers—RCH. 7 October VSVSneek; RCH Blauw Wit. 14 October WageningenVSV; Zwolse BoysRCH. 21 October VSV-Ooster- parkers: RCH Be Quick. 28 October Blauw Wit—VSV; Vitesse—RCH. 4 November VSV —Zwolse Boys; RCHEnschede. 18 Novem ber Be Quick—VSV; LeeuwardenRCH; 2 December VSV—Vitesse; Ajax—RCH. 9 De cember Enschede—VSV; RCH—DOS. dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Na een betrekkelijk lange afwezigheid bracht Herman Bouber met zijn kleine ge zelschap Zaterdagavond weer eens een be zoek aan de voor toneelvoorstellingen eigenlijk bijzonder weinig geschikte Ge meentelijke Concertzaal, waar een paar honderd toeschouwers zich zeer kennelijk hebben vermaakt om de belevenissen van de heren Perzik en Pruim in de uit 1918 daterende gelijknamige klucht. Over het algemeen was het gesproken woord moei lijk te verstaan, zodat het de aanwezigen na het eerste bedrijf werd toegestaan voor zover nodig naar de voorste rijen te ver huizen. Misschien zou dit euvel zich niet hebben voorgedaan als men een décor met een als geluidsschelp fungerende zoldering had gebruikt. In ieder geval kwam er nu een groot gedeelte van de tekst niet of nau welijks over het voetlicht de zaal in. Maar zoals gezegd: het geheel heeft veel plezier verwekt. De handeling van het stuk speelt zich een jaar of dertig geleden in kringen van Joodse Nederlanders af en de auteur drijft op amusante wijze de spot met het toen reeds evenzeer als nu verbreide geliefhebber in de edele tooneelspeelkunst. De spil, waar alle malligheid met door gaans voldoende (maar soms te weinig) vaart om draait, is een handelaar in zuid vruchten, wiens hele gezin van 's morgens vroeg tot 's avonds laat even zelfingenomen als stoethaspelend dramatische brokstuk ken loopt te declameren. Deze brave bur ger laat zich door een louche impresario bepraten zijn moeizaam verdiende vermo gen te steken in een nieuw theaterbedrijf, waarvan hij nota bene zelf de artistieke leiding zal vervullen. Men zet gaarne alle bedenkingen tegen de verregaande onwaar schijnlijkheid opzij als men meemaakt hoe potsierlijk er in de tweede acte gerepeteerd wordt op een quasi-middeleeuwse draak. De schilderachtige Jiddische terminologie draagt trouwens veel tot de algemene vro lijkheid bij en het is dan ook wel aan te nemen, dat Bouber zich door het succes dat Johan Kaart nu reeds maanden lang met „Potasch en Perlemoer" behaalt tot deze reprise heeft laten verleiden. Al heeft hij dan geen sterk ensemble op de been gebracht, toch kon de vertoning er best mee door, voornamelijk dank zij het komische toedoen van Max Tailleur en Herman Bouber in de titelrollen (eerstge noemde is in de plaats van Hans Kaart ge komen, die thans een ander engagement vervult) en Netty Hart als de tot actrice gepromoveerde Volendamse dienstbode. De keuze van Robert Sobels en vooral van Bert Silvester leek minder gelukkig. DAVID KONING De verbouwing van het grote pand aan het Plein in Haarlem, waarin vroeger on der de naam „Lido" een amusementsbe drijf was gevestigd en waarin nu Haarlems zevende bioscoop zal komen, is begonnen. De exploitanten zijn nog juist aan de bouwstop ontkomen, omdat zij de vergun ning net voor de afkondiging daarvan had den gekregen. Men hoopt de nieuwe bioscoop, die Lido- theater zal heten, tegen het einde van het jaar te kunnen openen. Een abonné schrijft ons, dat Zaterdag middag in het politieposthuis aan de Rijks straatweg twaalf jongens voor de een of andere overtreding geruime tijd met hun gezicht tegen de muur moesten staan. Dit deed hem denken aan de bezettingstijd, toen de Duitsers een dergelijke maatregel op hun gevangenen plachten toe te passen. Hij raadt de Haarlemse politiemannen aan zich eens bij hun Amsterdamse collegae op de hoogte te stellen hoe men daar „stoute kinderen" behandelt. (Bij informatie bleek ons, dat het hier zeker niet om „stoute kinderen" ging, maar om een troepje opgeschoten jongelui, die met behulp van blaaspijpen en lijsterbessen een ware terreur uitoefenden op de be woners van en voorbijgangers in de Nep- tunusstraat en omgeving. Een groentehan delaar moest zelfs voor de belhamels het veld ruimen. Ook berokkenden zij de om wonenden overlast door op daken, muren en schuttingen te klimmen. De herhaalde klachten waren voor de politie aanleiding de knapen eens stevig te onderhouden, waarvan trouwens ook hun ouders op de hoogte zijn gesteld. In afwachting van de schrobbering heb ben zij enige tijd tegen een muur gestaan. Persoonlijk geloven wij, dat het niet zozeer het feit van het tegen de muur staan is, dat beslissend is of er van „Duitse manie ren" moet worden gesproken, dan wel de geest waarin dat gebeurt. In dit geval wil het ons voorkomen, dat de politie niet zo'n slechte methode heeft gekozen om een paar vlegqls na herhaald wangedrag tot de orde te Soepei). Red4 Zondagavond kwamen met de boottrein honderddertig gasten uit Derby aan ter ge legenheid van de sportuitwisseling Haar lemDerby. Ter begroeting waren aan wezig vele Haarlemse gastheren en gast vrouwen. Het gezelschap is vanmorgen om elf uur officieel door het gemeentebestuur op het Stadhuis ontvangen. Burgemeester mr, P. O. F. M. Cremers zeide verheugd te zijn de dames en heren uit Derby in de mooie hal te ontvangen. De Haarlemmers beschouwen de sportbeoefenaars(sters) uit Derby als goede vrienden en zij vinden het prettig hen weer te ontmoeten. In 1946 is de sport uitwisseling begonnen en sedert dat jaar zijn velen naar Engeland gegaan of zijn in Haarlem geweest. Waarom bestaat er zo'n grote belangstelling voor de sportuitwisse ling? Er zijn verschillende redenen voor. De Engelsen zijn hier welkom, omdat zij zo veel gedaan hebben voor de bevrijding van ons land na de donkere tijden in de jaren 19401945. Spreker heette de burge meester van Derby, de heer Z. P. Grayson, welkom evenals de gemeentesecretaris, de heer John Hill, die veel werk aan de voor bereiding heeft verricht en een geziene gast van Haarlem is. De bedoeling van de sport uitwisseling is niet alleen sport te beoefe nen, maar ook om mee te werken een ver broedering tussen de volken tot stand te brengen. Hij wenste de sportbeoefenaars (sters) prettige dagen in Haarlem toe en successen op de velden. De heer Grayson beantwoordde de toe spraak van de burgemeester. Hij had Ne derland reeds bezocht en daaraan aange name herinneringen bewaard. Spreker dankte voor de ontvangst en hoopte pret tige dagen te beleven. Programma voor Dinsdag Vanmiddag hebben de gasten een bezoek aan het centrum der stad gebracht. Mor gen beginnen de wedstrijden. Om half elf worden op de banen van het Kennemer Lyceum tenniswedstrijden gehouden; om elf uur begint de cricket wedstrijd Rood en Wit-combinatie-Derby; om kwart voor zeven komen de wielrenners bijeen op het terrein voor de Ripperda-kazerne en om zeven uur starten de zwemmers(sters) uit Onder grote belangstelling werden op het sportveld Watervliet de jaarlijkse districts- kampioenschappen van Noordholland ge houden. Onder de deelneemsters was ook Fanny BlankersKoen die de nummers kogelstoten, vèrspringen en hoogspringen won. De tijden op de loopnumr.ers werden zeer gedrukt door de sterke wind. De 100 meter dames werd na harde strijd gewonnen door G. de Jong van Sagitta in 12.8 sec. en tweede werd W. Lust, Zaanland in 12.8; derde werd Nieske de Vries van Gita in 12.9 sec. L. Hartman werd in de demi finale vierde in 13.9 sec. Ook de 200 m. werd gewonnen door G. de Jong. Op dit nummer werd Rietje de Vries van Gita derde in 28.4 sec. Bij het speerwerpen behaalde R. de Vries de derde plaats met 28.43 meter. Het vèr springen leverde voor de Gita-dames de vol gende resultaten op L. Hartman 4,81 m., A. Stolwijk 4.65 m., T. van Deursen 4.20 m. De vier maal 100 meter estafette voor da mes werd gewonnen door Sagitta, Amster dam in 51.4; 2. Gita, Haarlem 52.9 en derde ADA, Amsterdam 54.5 sec. Bij de vier maal 80 m. meisjes Werd Zaan land, Zaandam kampioen in 42.2, tweea» -ADA, Amsterdam 43.4 efl dënÜe Gita 44A I Van links naar rechts mevrouw Grayson de heer Z. P. Grayson, burgemeester van Derbimr. P. O. F. M. Cremers, burgemees ter van Haarlem, de heren T. Johnson en C. F. Bowmerrespectievelijk burgemeester van Derby in 1946 en 1949. Derby en Haarlem in Stoops Bad. Wat het zwemmen betreft zij meegedeeld, dat een tweekamp gehouden wordt; het pro gramma vermeldt 100 meter vrije slag, 100 meter rugslag, 100 meter schoolslag voor dames en heren, 3 maal 50 meter vrije wis selslag estafette dames, 5 maal 50 meter wisselslag estafette heren en een water- polowedstrijd. Nieuw programma met ds. F. R. A. Henkels Gistermorgen heeft de laatste uitzending plaats gevonden uit de Begijnhofkapel te Haarlem van de zogenaamde Vroegdiensten voor het I.K.O.R. Deze uitzendingen hebben zonder onder brekingen iedere Zondagmorgen om de veertien dagen plaats gehad van 8 Decem ber 1946. Zij werden geboren uit een initia tief van ds. F. R. A. Henkels, de vaste pre dikant van deze diensten die gisteren ook een woord van dank heeft gesproken aan de medewerkers van het I.K.O.R., de can tor-organist Paul Christiaan van Westering uit Bloemendaal en de leden van het koor. Namens het I.K.O.R. sprak de program maleider, de heer Govert Verheul een dankwoord. Het I.K.O.R. zal in het komende seizoen de Begijnhofkapel-diensten vervangen door "uitzendingen uit de Pieterskerk in Utrecht, die in gewijzigde vorm een voortzetting van de vroegdiensten zullen vormen. Het Begijnhofkapelkoor onder leiding van de heer Van Westering wordt overgenomen door de N.C.R.V., die een serie uitzendin gen gaat geven ter stimulering van de ge meentezang. Ds. F. R. A. Henkels gaat voor het I.K.O.R. een reeks „De Radio-Bijbel" ver zorgen, die met ingang van September in de plaats treedt van de bekende Bijbellezingen voor jongeren van ds. J. A. van Nieuwen- huijzen. Ds. Henkels brak een been Intussen is ds. Henkels gistermorgen een ongeval overkomen toen hij zich per brom fiets van de Begijnhofkapel naar de Wilhel- minakerk in Heemstede begaf, waar hij om tien uur moest voorgaan in een dienst van de Nederlands Hervormde gemeente. Op het Wilhelminaplein kwam hij te val len, waarbij hij een been brak. Desondanks heeft de predikant kans gezien zijn preek te houden. In de middag is in het Diaconessen- huis het been gezet, waarna ds. Henkels weer naar zijn woning is vervoerd. Hij zal daar geruime tijd rust moeten houden. Lida Langerveld speelt in de Grote Kerk te Beverwijk Het orgelconcert, dat de heer G. J. Moed op Dinsdag 14 Augustus met als soliste Lida Langerveld (viool) in de Grote Kerk te Be verwijk geeft, vermeldt het volgende pro gramma: 1. Praeludium en fuga, D. Buxtehude; 2. Ciaccona, T. Vitali, 3. Maestoso e Presto, B. Marcello. 4. Uit Sonate g moll voor solo viool, J. S. Bach, a. Adagio, b. Fuga. 5. Par tita: Jesu. meine Freude (koraalvariaties over Gez. 113), Fr. W. Zachow. 6. a. Air, J. S. Bach, b. Air, C. Goldmark. 7. Chacone, Buxtehude. Voor de Haarlemse politierechter ston den hedenmorgen vijf arbeiders van de Holland Nautic terecht, die ervan werden verdacht materialen uit de fabriek te heb ben gestolen. Zij gaven het hun tenlaste gelegde grif toe. De officier van Justitie, die er rekening mee hield dat de verdach ten reeds waren gedupeerd door het ont slag dat op hun misstap was gevolgd, eiste tegen ieder van de verdachten 25 boete. De politierechter veroordeelde hen tot 20 boete. Een metaalbewerker, die uit de fabriek waar hij werkte enige malen bronskoper had weggehaald, hoorde 25 boete, subsi diair 15 dagen hechtenis plus een voor waardelijke gevangenisstraf van drie we ken met een proeftijd van drie jaar tegen zich eisen. Van de boete deed de politie rechter vijf gulden af. Een 32-jarige chauffeur die Zaterdag middag in de Pieter Kiesstraat in Haar lem aan de motor van zijn auto stond te morrelen voelde plotseling een hevige klap tegen zijn hoofd. Het bleek, dat een der schroefbladen van de lustig snorren de ventilator was losgeraakt, hetgeen de chauffeur een vleeswond achter het linker oor bezorgde. Het slachtoffer is naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht. Naar de Volkskrant mededeelt heeft de directeur van de AVRO, de heer W. Vogt, bevestigd dat de AVRO een overeenkomst met de ECA heeft aangegaan voor het programma van „de Antwoordman". Hij zei dat er geen enkele vraag doorgaat die niet door de AVRO is goedgekeurd. Een zegsman van de ECA heeft ver klaard: „Wij meenden dit programma te moeten financieren omdat wij vinden, dat het een waardevolle bijdrage zou kunnen leveren in het kweken van begrip voor de betekenis van Europese eenwording". Jubileumwedstrijd van V.Z.O.S. De handboogschuttersvereniging V.Z. O.S. viert dit jaar het 60-jarig bestaan en te dezer gelegenheid is er bij wijze van inzet Zaterdagavond een schiet wedstrijd gehouden door acht „kei zers" en „koningen", zoals de beste schutters in de schutterstaal genoemd worden. Oorspronkelijk was het plan om deze wedstrijd, ook mede uit een oogpunt van propaganda, in de openlucht te doen plaats hebben en op een terrein aan de Willem de Zwijgerlaan was hiervoor al een schiet baan in orde gemaakt. Pluvius was echter spelbreker en de wedstrijd moest gehou den worden op de schietbaan van de ver eniging achter het Stations koffiehuis. Over de belangstelling had men. trots het minder gunstige weer, niet te klagen en met veel belangstelling is het afschieten van de pijlen gadegeslagen. Elke schutter nam twintig schoten voor zijn rekening. De uitslag was: J. de Jong, Santpoort, 91 punten; H. Kleij 76; B. de Leeu, Delft, 75; F. van Oéfelen, Delft, 74; W. van Hattem, Rotterdam, 72; J. D. Morrie, Delft, 59; A. de Groot, Amsterdam, 58; J. Vos, Amster dam, 56. Zondagmiddag 25 Augustus recipieert V.Z.O.S. in het Stations koffiehuis en de Maandag daarop komen de schuttersver eniging Concordia en Claudius Civilus uit Amsterdam, D.O.S. uit Wassenaar, Willem Teil, Frederik Hendrik, en Rijneveld uit Delft en de Romeinen en Batavieren uit Rotterdam bij V.Z.O.S. in Santpoort op be zoek. Er zal dan een schietwedstrijd ge houden worden waaraan deel wordt geno men door 120 schutters op de baan achter het Stations koffiehuis. Alphacca, 9 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Almkerk, 11 Singapore verw. Altair, 10 te San Francisco. Akkrumdijk, 11 v. A'dam n. Hamburg. Alpherat. 11 te Amsterdam. Aideramin, 11 te Rotterdam Arundo, 10 te Baltimore. Averdijk, 10 te Galveston. Alderamin, 11 te Rotterdam verwacht. Andijk, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Aainda, 11 te Fladju verwacht. Aludra, 10 600 m. NW Flores. Amstelpark, 10 300 m. Z. ten W. Kaap Sable. Aalsdijk, 11 v. Rotterdam te New-Orleans. Aardijk, pass. 13 Vlissingen v. Antwerpen. Alnati, pass. 12 Madeira. Alioth, 9 te Santos. Alphard, 9 te Rio Grandedosul. Amstelstad, 12 v. Rotterdam te Philadelphia. Aagtekerk. 11 te Hongkong. Albireo, 14 te Montevideo verwacht. Abbekerk, 11 te Dar es Salaam. Alhena, pass. 12 Galloper V.S. Ampenan, pass. 12 Kp. St. Vincent. Amsteldiep, pass. 12 Beachyhead. Amstelkerk, 12 v. Freetown n. Dakar. Arendsdijk, 11 v. Montevideo n. Paranagua. Arkeldijk, 12 te Baltimore. Arnedijk, 13 te Le Havre verwacht. Arundo, pass. 12 Scillys. Axeldijk, pass. 12 Wight. Bennekom, 10 720 m. NO Guadeloupe. Baarn, 10 te Bremen. Bengkalis, 13 te Aden verwacht. Beverwijk, 11 v. Spezia n. Sagunto. Blitar, 12 v. Balikpapan n. Djakarta. Blommersdijk, 12 te Scillys. Bonaire, 11 te Paramaribo. Borneo, 13 te Djakarta verwacht. Britsum, 17 of 18 te Delfzijl verwacht. Callisto, pass. 10 ten NW. Flores. Congóstroom, 11 v. Luanda n. Lobito. Caltex Pernis, 10 te Rotterdam. Ceram, 10 100 m. ten N. Massawa. Clavella, 11 te Bahrein verwacht. Cleodora, pass. 10 Strormoez. Ceronia, 12 v. Curacao n. Adelaide. Caltex Delft, pass. 12 Sicilië. Caltex Leiden, pass. 12 Algiers. Caltex Utrecht, pass. 12 Kaap Caxine. Chama, pass. 12 ten NO Natal. Cottica, 11 v. Dover n. Madeira. Cronenburgh, 12 te Bilbao. 3-3% Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Ree. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned .Scheepv. Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S, Steel Slotkoers Openings Vrydag koersen 31% 86% 167 e. d. 168 229 229 167 166% 159% 160 287 285% 97 98% 169% 169% 136% 137 111% 112% 78% 79 153 153 154% 154% 156% 156% 51 51% 58 57% 46% 46% 73% 72 47% 45 47% 46% BINNENLAND Het kort geding inzake de regerings maatregelen tot beperking van het bezoek: aan de woonoorden van de Ambonezen en het verbod tot het ontvangen van sociale hulp door de stichting Door de eeuwen Trouw, dat op 15 Augustus voor de president van de Haagse rechtbank zou worden behan deld, is uitgesteld tot begin September. Het congres van de spoorwegsectie van de Internationale Transport Federatie, dat van 13 tot 18 Augustus in Utrecht ge houden wordt, is heden geopend. Afgevaar digden uit 18 landen, totaal circa 90 personen, nemen aan het congres deel. HAARLEM EN OMGEVING RÜ het te Utrecht gehouden examen voor meester-kleermaker slaagde onze stadgenoot C. W. Straathof. De burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, zal niet op Vrydag 17, maar op Donderdag 16 Augustus spreekuur houden. Bij de in Den Haag gehouden examens tekenen M.O. is geslaagd voor de akte Mb de heer J. de Jong te Haarlem. Drente, 10 v. Tarakan n. Soerabaja. Diemerdijk, 10 te Vancouver. Duivendijk, 10 te Londen. Delfland, 12 v. Pas Palmas. Delfshaven, 12 v. Las Palmas. Delft, 11 v. Pto. Chicama n. Bilbao. Enggano, pass. 11 Perim. Esso Den Haag, 11 v. R'dam n. Aruba. Esso Rotterdam, 14 8u. te R'dam verw. Eemdijk, 10 te Galveston. Etrema, 10 240 m. ten Z. Flores. Elmina, 13 v. West-Afrika te Adam. Esso Amsterdam, 11 te Aruba. Felipes. 11 te Pladju verwacht. Friesland, 12 te Hamburg. Farmsum, 12 te Norfolk. Friesland (ssm), pass. 12 Kielerkanaal. Friesland (krl) 11 te Hamburg. Gouwe, 13 Rochefort verw. Ganymedes, 12 te Houston verwacht. Gaasterkerk, pass. 11 Finisterre. Helder, pass. 10 Kanaaleil. Haarlem, 10 360 m. NNO Flores, Hestia, 10 575 m. NO Sombrero. Heelsum, 10 540 m. WNW Flores. Helena, 12 v. Peru te Adam. Hera, 11 v. Adam n. Columbia. Hydra, 13 te Buenaventura verwacht. Heemskerk, pass. 12 Guardafui. Hoogkerk, 11 v. Genua n. Pt. Said. Ilos, 10 500 m. Z. ten O. Kaap Hatteras. Indrapoera, 14 te Rotterdam verwacht. ïttersum, verm. 15 v. New-Orleans n. Nederlapd Japara (krl), 11 v. Suez n. Belawan. Java, 12 te Port-Said. Karossa, 10 v. Hollandia n. Sarmi. Klipfontein, 12 v. Beira te Adam. Kota Gede, 17 te Rotterdam verwacht. Kieldrecht, 13 te Colombo verwacht. Kllpfontein, 11 van Antwerpen. Laagkerk, pass. 10 Perim. Leerdam, 10 te Philadelphia. Leersum, vermoedelijk 14 v. Antwerpen. Larenberg, verm. 15 v. Huelva n. Sluiskil. Lindekerk, pass. 12 Gibraltar n. Marseille. Laertes, 12 te Liverpool. Langkoeas. 13 te Singapore verwacht. Lawak, 12 v. Bombay n. Karachi. Lemsterkerk, 11 rede Damman. Lieve Vrouwekerk, 12 te Khrorramshar. Limburg, 9 te Houston. Lissekerk, 11 v. Genua. Leuvekerk, 12 v. Colombo. Maaskerk, 11 te Lagos verw. Markelo, 11 te Dar es Salaam verw. Meerkerk, 10 te Mombassa. Matarum, 10 te Rotterdam. Meliskerk, 9 v. Karachi. Marisa, 9 v. Yokohama n. Mirl Meliskerk, 10 240 m. O. Ras al Hadd n. Aden. Mentor, p. 10 Dungeness n. Antwerpen. Mitra, 10 210 m. ONO Bonaire. Maashaven, 14 v. Rotterdam n. Philadelphia. Maasland, 11 v. Montevideo. Marken, 12 te Rotterdam. Madoera, 12 te Bahrein. Mapia, 13 te Soerabaja verwacht. Mariekerk, pass. 12 Gibraltar. Merwede, pass. 12 Startpoint. Metula, 12 te Philadelphia. Modjokerto, 12 te Soerabaja. Nestor. 10 v. Istanboel te Izmir. Nieuw Amsterdam, 10 v. N. York n. Southampton Noordam, pass. 12 Scillys. Nigerstroom, 12 v. Accra n. Lagos. Noordwijk, pass. 11 Finisterre. Oranje Fontein, 11 Kaapstad verw. Ovula, pass. 10 Enggano eil. Ophir, 10 v. Djakarta n. Muntck. Orestes, 10 500 m. Z. ten W. Recife. Ootmarsum, 13 Jacksonville verwacht. Oranjestad, 12 v. Barbados n. Madeira. Prins Willem III. pass. 11 Anti Costa. Prins Willem IV. pass. 10 Plymouth. Pygmalion, 11 te Pt. of Spain verwacht. Poseidon, 11 te Laguaira verwacht. Papendrecht. 10 1225 m. ZW ten W. Flores. Prins Frederik Hendrik, 13 te Hamburg. Poelau Laut, 12 v. Soerabaja n. Banjoewangi. Polydorus, 12 te New York. Polyphemus, pass. 12 Finisterre. Phrontis, 13 v. Port-Said. Prins Joan Willem Friso, 11 te Antwerpen. Prins Alexander, pass. 12 Bella Isle. Prins Willem V. '11 te Rotterdam. Prins Philips Willem, 13 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, 7 v. Toronto. Roepat, 11 te Singapore verw. Raki, 10 v. Pondi Cherry. Rotti, 10 200 m. Z. Ceylon n. Djakarta. Ruys, 10 200 m. ZW ten W. Puluweh. Radja, 12 v. Port-Said n. Londen. Rempang, 12 rede Taruna. Rondo, 13 v. Port-Said. Riouw, 10 te Inobonto. Rijn, 11 te Zaandam. Sloterdijk, 11 te Singapore verw. Straat Soenda, 11 Lorenzo Marques verw. Sommelsdijk, 10 v. Havanna n. Vera Cruz. Sunetta, 11 te Curagao verw. Stad Arnhem, 11 te Casablanca. Stad Schiedam, 11 te Savona. Stad Breda, 10 720 m. W. ten N. Flores. Stad Maastricht, pass. 10 Ouessant. Sarangan, 10 120 m. O. ten N. Massawa. Saroena, 10 70 m. ten W. Serawak. Siaoe, 10 v. Kalianget n. Ampenan. Siberoet, 11 te Djakarta verwacht. Stanvac Benakat. 10 v. Telokanson. Straat Malakka, 10 750 m. NW Tristandacunha. Scherpendrecht, 10 60 m. N Pt. Orico. Stad Maassluis, 13 te Emden verwacht Stad Vlaardingen, 13 te Vlaardingen. Samarinda, pass. 13 6 u. Point de Galle. Soestdijk, 12 v. Halifax n. Boston. Salland, pass. 12 Wight. Saparoea, 12 te Genua. Singkep, 11 te Djakarta. Slamat, 12 te Penang verwacht. Sliedrecht, 11 v. Casablanca n. Curagao. Stad Alkmaar, 12 v. Vlaardingen te Lulea. Stad Leiden, pass. 12 Keywest. Tawali, 10 v. Baltimore n. Galveston. Teucer, pass. 10 Socotra n. Penang. Teiresias, 11 te A'dam. Tiba, pess. 11 Fernado Oronha. Tabinta, pass. 10 Ouessant. Talisse, 11 Londen verwacht. Tomoro, 10 280 m. NW Azoren. Tankhaven II. 10 v. Tnadjonguban n. Bangkok. Tarakan, 10 720 m. ZD ten Z. Guardafui. Tasman, 10 te Yokohama. Tiba, 10 170 m. NNO Fernando Noronha. Tiberius. 10 te Cumana. Tamo, 10 120 m. Z. Kaap Sable. Telamon. 10 420 m. Z. New York. Tiberius, 11 te Pampatar verwacht. Trajanus, 10 v. Trinidad n. Paramribo. Tamo, 12 v. Rotterdam te Philadelplüa. Themisto, 11 v. Rotterdam te Philadelphia. Tegelberg, 9 v. Buenos-Aires n. Japan. Taria, 12 te Stanlow. Tero. pass. 12 Finisterre. Tjibesar, 12 v. Djakarta n. Singapore. Tjikampek. 11 nm. te Kaapstad. Tjipanas, 12 te Singapore. Tjisadane, 11 v. Hongkong n. Yokohama. Tomini, 12 v. Soerabaja n. Djakarta. Tosari, 12 v. Soerabaja n. Probolinggo. Utrecht, 11 te Cochin verw. Veendam, pass. 10 Sable eil. Vulcanus, 11 te Amsterdam. Van Riemsdijk, 10 v. Belawan n. Singapore. Volendam, 12 840 m. ten N. Belle Isle. Weltevreden, pass. 10 Miami. Winterswijk, 10 te Rotterdam verwacht. Waibalang, 10 v. Singapore n. Soerabaja. Winsum, 10 240 m. NNO Finisterre. Westerdam, 32 v. New York n. Rotterdam. Willem Ruys, 13 v.m. v. Singapore. Woensdrecht, 11 v. Curapao te Piraeus. IJsel, 9 v. New-Orlens n. Maracaibo. Zonnewijk, 10 250 m. W.t.Z. Ouessant, Zaan, 11 v. Zaandam te Piraeus. Zeeland (krl) 12 v. Soerabaja n. Makaswr. Zeeland (ssm) pass. 12 Casqueta. Zuiderkruis, 12 650 m. W. ten Z. Scllly».

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3