THEO v. d. PAS KIPPENVOER VAN NELLE'S GOUDZEGEL Katholiek Santpoort haalde zijn jubilerende pastoor in CHOPIN-AVOND Skoda Coach werkplaats te huur 95 ct VIRGINIA SHAG Op kwekerij te Lisse gingen natuur en techniek samen PAKHUIS of Amsterdamse Beurs 90 ets AUTO-FINANCIERING Serviesgoed Feeststoet met pastoor A. F. J. Goossens als centrale figuur Vragen van de heer Wel ter aan minister van Oorlog Investeringen voor electriciteitswerken Elly van Stekelenburg met voordracht-avonden In Djakarta heerst nerveuze stemming Productie van de „Lago" door staking gedaald HprfJ^l^ccoord met Griekenland Het Valkenberg" te Breda wordt gerestaureerd Scheepvaart J. van Asperen Dr Tj. Halbertsma wegens vacantie gesloten Fotocopicën Foto Hilarius f 100.beloning ijzersterke overalls vanaf f 9.03 INBETEXFA DE VRIES De goudgele kleur bewijst het. Zonder overdrijving: beter dan best! WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1951 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De jubilerende parochie-herder gekiekt bij zijn intrede in de kerk, onder het gebeier der klokken en het gejubel der parochianen. Met vliegende vaandels en slaande trom heeft Katholiek Santpoort gister avond zijn jubilerende pastoor inge haald: een grote schare verwelkomde pastoor A. F. J. Goossens omstreeks half acht aan de grens van zijn paro chie. Dit was het begin van een feest, dat de jubilaris, die van zijn 40-jarige priesterloopbaan bijna 26 jaar als „bouwpastoor" in Santpoort heeft door gebracht, kennelijk even van zijn stuk bracht. Vlaggende verenigingen, een complete volksoploop en een deftig huldigingscomité waren de attributen, waarmee het Katho lieke volksdeel van het dorp zijn aanhan kelijkheid aan zijn geestelijke herder toonde. .Nog vele jaren!" Ter hoogte van „De Weyman" heeft de heer J. P. Nijssen als nestor en voorzitter van dit comité, een hartelijk welkomst woord gesproken. Hij uitte de wens, dat pastoor Goossens nog vele jaren in zijn Santpoortse parochie mag doorbrengen en na dit welkom volgde een rijtoer door het dorp, met het perfect-marcherende tam boerscorps van „Soli Deo Gloria", dat in Santpoort al heel wat aanhang heeft ge kweekt en de muzikanten voorop, en de R.K. Turnvereniging „Velsen", de R.K. padvinders en andere Katholieke jeugd verenigingen in de staart. Naar de kerk Terwijl de luidklokken van de kerk van 0. L. V. van Altijddurende Bijstand de blijdschap over het jubileum uitgalmden en zich bij het karakteristieke kerkgebouw eer aanzienlijke menigte had opgesteld, schreed de jubilaris, gevolgd door familie leden en het huldigingscomité, tussen een haag van parochianen door naar de kerk. Daar werd hij verwelkomd door een ont roerende groep in het wit geklede bruidjes, opgesteld aan weerszijden van het gangpad Het Tweede Kamerlid de heer Weiter (K.N.P.) heeft de minister van Oorlog ge vraagd of het juist is, dat aan hier te lande vertoevende Ambonese gewezen militairen van het K.N.I.L., die het verzoek hebben gedaan om in de Nederlandse landmacht te worden opgenomen, is geantwoord, dat dit niet kan worden toegestaan, aangezien be roepsmilitairen de Nederlandse nationali teit moeten bezitten? Is de minister bereid, ingeval deze vraag bevestigend wordt beantwoord, de bestaan de bepalingen te wijzigen, of de wijziging daarvan te bevorderen, zodat Ambonese gewezen militairen van het K.N.I.L., die daarop prijs stellen, kunnen worden toege laten tot een verbintenis bij de Neder landse landmacht, zo vraagt de heer Weiter. Vragen aan ministers Door een viertal gemeenten in Zuidhol land moet ten behoeve van de uitbreiding van het productievermogen der electrische centrales in de jaren tot en met 1956 een bedrag van circa 250.000.000 worden ge- investeerd. Het feit, dat vrijwel geen enkele gemeen te er in kan slagen op de door de minister van Financiën voorgeschreven voorwaar den langlopende leningen aan te gaan, is voor het Tweede Kamerlid de heer Beer- nink (C.H.) aanleiding, de ministers van financiën en van Economische Zaken te vragen of zij voornemens zijn ten aanzien van deze gemeenten en van eventuele an dere, welke in een overeenkomstige positie verkeren, bijzondere maatregelen te tref fen, welke kunnen leiden tot spoedige uit voering van de bedoelde uitbreidingen. 3-3y, Ned. 1947 A. K. u Lever Brothers Philips Gloeil. Ree. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Roll. Amer. Lijn Ned .Scheepv. Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Stee) Republic Steel Shell Union Tidewater S. Steel Slotkoers Open in as gisteren koersen 85% 85% 170% 170% 230% 230% 166% 166 159% 159 286% 288% 101 101% 168% 168% 136% 137 115% 116% 82% 81% 152 152 151% 152 154% 154 50% 51% 57% 58% 45% 46 70% 70 44 44% 46% 47 en door een smaakvolle versiering van zijn Godshuis. Kapelaan J. Plantinga heeft hier de feestrede uitgesproken, die echter goed deels in de overvolle kerk verloren ging voor degenen, die zich met een plaatsje achter in het gebouw tevreden moesten stellen. Vandaag is het priesterfeest in Santpoort met een kerkelijke viering voortgezet. TWEE VROUWENFIGUREN Tournee begint in Haarlem De bekende actrice Elly van Stekelen burg, die het vorige seizoen gastrollen bij het Nederlands Volkstoneel heeft vervuld (namelijk die van Maria Stuart in Schillers gelijknamige stuk cn die van Jo in „Op Hoop van Zegen" ter gelegenheid van de Heijermans-herdenking) zal geen nieuw engagement sluiten, doch koestert het voor nemen als voordrachtkunstenares een tour- née door Nederland en België te gaan ma ken. Haar eerste programma, waarvan op Woensdag 5 September in de Stadsschouw burg te Haarlem de première wordt gege ven, bestaat uit twee vertellingen van ieder plus minus een uur, te weten de prachtige legende „Rachel" (Rahel rechtet mit Gott) van Stefan Zweig en „Kwei-lan", een af gerond hoofdstuk uit de roman „Oosten wind-Westenwind" van Pearl Buck. Ter muzikale illustratie van de eerste voor dracht worden fragmenten uit „Een nacht op de kale berg" van Moussorgsky (ge speeld door een symphonie-orkest onder leiding van Leopold Stokowski) ten gehore gebracht. Cor Hermus heeft haar bij deze voordrachten van advies gediend. Beide verhalen zijn geschreven in de ik vorm, zodat iedere vorm van „mannetjes makerij" (welke te vrezen is bij solo-ver- tolkingen van toneelstukken) aan deze voordrachten vreemd kan blijven. Het is juist de bedoeling van Elly van Stekelen burg om twee geheel verschillende vrou wenfiguren aan het woord te laten. Ook haar volgende programma's zullen op dit beginsel berusten. Is de Rachel van Stefan Zweig een ontroering en eerbied afdwin gende figuur, sterk in haar Godsvertrou wen, niet minder sympathiek zal men de met fijne humor getekende eenvoud van het met warme liefde dienende Chinese vrouwtje uit het boek van Pearl Buck vin den. Het eerste gedeelte van de avond is dus ernstig, het tweede licht van toon. Elly van Stekelenburg begon haar car rière bij het Rotterdams Hofstadtoneel on der directie van Cor van der Lugt Melsert en maakte vervolgens drie langdurige tour- nées naar Indonesië. Met Hubert la Roche trad zij (in Nederland en België) op in: Overschotje. Bruine Suiker, Monsieur Lam- bertier en Fientje Beulemans. Daarna ging zij twee keer naar de Nederlandse An tillen, om zich na haar terugkeer te ver binden aan het gezelschap van Louis Saal- born, in welke tijd zij als Asminah in „De andere wereld" van mevrouw Szekely Lu- lofs een van haar glansrollen speelde. Met Cor Ruys trad zij later onder meer op in „Johan" en „Schoppenaas". Andere belang rijke rollen van voor de oorlog waren de koningin in „Hamlet" bij het Centraal To neel van Cees Laseur en de tegenspeelster van Cruys Voorbergh in het adembenemen de stuk „De sprong in het duister" van Frank Vosper. Na de bevrijding zag men haar onder meer in „Reiziger zonder baga ge" van Anouilh bij Comedia en in „Scha duw over het dorp" van Max Catto bij het gezelschap „De Spieghel". Elly van Steke lenburg wist zich bij Comedia ook te on derscheiden als ontwerpster van décors, zoals voor het jubileumstuk van Ko van Dijk: „Spel met het noodlot". Roeien Deelnemende landen aan Europese kampioenschappen Voor de Europese roeikampioenschappen 1951, welke van 24 tot en met 26 Augustus te Macon worden gehouden zijn de volgende inschrijvingen binnengekomen: Vier met stuurman: Oostenrijk, België, Denemarken, Frankrijk, Nederland, Italië, Noorwegen, Zweden, Zwitserland. Twee zonder stuurman: België, Denemar ken, Frankrijk, Italië, Zweden, Zwitserland, Skiff: België, Denemarken, Frankrijk, Engeland, Nederland, Italië, Portugal, Saar- gebied. Zweden, Zwitserland. Twee met stuurman: België, Denemarken, Frankrijk, Italië, Zweden. Zwitserland. Vier zonder stuurman: Oostenrijk, België, Denemarken, Frankrijk, Nederland, Italië, Noorwegen, Zwitserland. Double scull: België, Denemarken, Frank rijk, Italië, Zweden, Zwitserland. Acht: Denemarken, Frankrijk, Engeland, Nederland. Italië, Portugal, Zweden. Frankrijk. Denemarken en Italië hebben voor alle zeven nummers ingeschreven, België, Zweden en Zwitserland voor zes. Nederland komt op vier nummers uit, Oostenrijk, Noorwegen, Portugal en Enge land op twee en het Saargebied op een nummer. (Telegrafisch van onze correspondent te Djakarta) Onder de oppervlakte heerst te Djakarta, aan de vooravond van de viering der ver jaardag van de onafhankelijkheids-procla matie, een licht nerveuze stemming. De regering heeft kennelijk het voornemen krachtig op te treden tegen de linkse be weging, welke onder de bedrieglijke naam van „nationaal comité" de viering van de onafhankelijkheidsverklaring wil uitbuiten voor de eigen anti-nationale doeleinden door propaganda ten gunste van de com munistische wereldvredesbeweging. De militaire commandant van Djakarta verbood elke viering, welke buiten de festiviteiten, georganiseerd door het offi ciële comité, zou staan. Als voorzorg voor mogelijke ordeverstoringen zijn de politie posten versterkt en zwaarder bewapend en de mobiele brigade patrouilleert intensief. De maatregelen gelijken op die voor een alarm-toestand, doch het leven te Djakar ta gaat normaal door. Ruim 80 leden van de „Organisatie Ware Islam" zijn gearresteerd tijdens een razzia in het hoofdkwartier van deze beweging in het hartje van Djakarta. Onder de ge arresteerden bevinden zich ook deelne mers van de overval te Tjandjong Priok van enige tijd geleden. Bescheiden werden in beslag genomen. De organisatie bestond pas drie maanden en telde 7000 leden. De aanvoerder Moh. Ateh werd gevangen ge nomen, de ware leiders zijn vermoedelijk op de achtergrond gebleven. Het is overi gens niet bekend, of de organisatie wer kelijk Islamitisch, dan wel crypto-commu- nistisch is. Nadere bijzonderheden over de te Medan gearresteerde Nederlnaders zijn op het Hoge Commissariaat te Djakarta nog niet bekend. De gouverneur van de Nederlandse An tillen, mr. Struycken, heeft een commissie van bijstand benoemd om bemiddeling in zake de staking bij de „Lago" te verlenen. In gezaghebbende kringen werd medege deeld, dat dit de laatste poging was om tot een vreedzame regeling te komen. De productie van de „Lago" is thans driekwart van normaal. Vooral na de stillegging van de raffina derij te Abadan als gevolg van de Perzische oliekwestie is het arbeidsconflict, dat bij de Lago Oil and Transport Company van de Standard Oil of New Jersey op Aruba is uitgebroken, van groot belang. Als ook dit bedrijf, zij het tijdelijk, komt stil te liggen, zal de voorziening met olie en olieproduc ten van de wereld ernstig gestagneerd wor den. Het bedrijf is aanmerkelijk groter dan dat van de Koninklijke Shell-groep op Curacao, dat ongeveer 40.000 ton ruwe olie per dag verwerkt. De „Lago" heeft na Abadan de grootste raffinaderij ter wereld, zodat na het geschil in Perzië dit bedrijf aanzienlijk in belangrijkheid is gestegen. Het is dan ook begrijpelijk, dat de autori teiten deze zaak als zeer ernstig beschou wen en alles doen om het geschil te doen bijleggen. Men ondervindt echter moei lijkheden doordat er geen stakingsleiding is, zodat niet duidelijk is met wie als ver tegenwoordigers van de werknemers moet worden onderhandeld. Kamermuziek. Het Instituut voor mo derne kunst in Buenos Aires heeft de Haagse componist van Poolse geboorte Ignace Lilien uitgenodigd om mee te werken aan een concert, dat geheel aan diens kamer muziekwerken wordt gewijd. Uitgevoerd worden pianostukken, vioolsonates en lie deren. Het concert heeft op 17 Augustus plaats. Nieuwe tulp: Generaal San Martin De Nederlandse plantenkundige dr. W. E. de Mol van Oud-Loosdrecht, is er in ge slaagd door röntgenbestraling een nieuwe tulp te kweken, die naar de vrijheidsheld van Argentinië „Generaal San Martin tulp" is genoemd. De Nederlandse gezant in Argentinië, de heer Bernard Klein Molenkamp, heeft dit volgens een bericht van United Press uit Buenos Aires aan de Argentijnse regering meegedeeld. Ter staving van zijn mededeling zou de gezant een waterverf-tekening van de nieu we variëteit en een wetenschappelijke ver handeling over de kweekmethode hebben overhandigd. De aquarel is vervaardigd door Willem Janssen. Dr. De Mol deelde ons vanmorgen naar aanleiding van dit bericht mede, dat de nieuwe tulp ontstaan' is door de nauwe samenwerking met de kwekerij van de Ge broeders Segers in Lisse en dr. J. van As, het hoofd van de Nederlandse voorlich tingsdienst voor Latijns Amerika. De laatste nam het initiatief ofn ter gelegenheid van de herdenking van de honderdste sterfdag van San Martin een nieuwe tulpencreatie, waarbij de techniek een grote rol had ver vuld, naar de Willem de Zwijger van Ar gentinië te noemen. Dr. De Mol koos als uitgangsDunt de sinds 1936 bestaande parkiettulp Red Chamoion. die soontaan ontstond uit een variëteit van dr. H. E. Krelage, de prachtige Darwintulp Bartigon. De nieuwe tulp twee keer zo groot en veel gloedvoller dan de Red Champion, zo verzekerde ons dr. De Mol is dit voor jaar officieel geregistreerd. In Argentinië heeft men de nieuwe va riëteit nog niet in werkelijkheid kunnen zien, omdat het departement van Buiten landse Zaken op protocolaire overwegin gen afried de losse bloemen te sturen. Een zending van drie bollen naar Argentinië De Griekse gezant in Nederland, de heer N. G. Lely, en de minister van Buitenland se Zaken, mr. D. U. Stikker, hebben een nieuwe Nederlands-Griekse handels- en betalingsovereenkomst getekend, welke tot 1 Augustus 1952 zal gelden. De goederenruil tussen de beide landen zal worden vergemakkelijkt. Deze overeen komst volgt op de in 1926 getekende han delsovereenkomst. Voordat laatstgenoemde overeenkomst bestond werd de handel en scheepvaart tussen Griekenland en Neder land geregeld door een verdrag van 1843. De ministerraad heeft in zijn vergadering van Maandag de plannen goedgekeurd voor de restauratie en verbetering van het park „Het Valkenberg" te Breda. In deze oude slottuin der Oranjes zal in 1952 de natio nale manifestatie „Breda Oranjestad 1952" worden gehouden. De aanleg van dit wan delpark zal een grondige wijziging onder gaan Tijdens de feesten zal er een grote florale expositie worden gehouden, waar aan Nederlandse en Belgische bloemiste rijen en kwekers medewerking zullen ver lenen. Dr. W. E. de Mol van Oud Loosdrecht. leverde geen resultaat op, omdat de kweek in dat land door klimatologische factoren mislukt is. Een andere variëteit die uit dezelfde Red Champion werd verkregen, is de onlangs geregistreerde Estella Rijnveld, die evenals de Generaal San Martin aller bewondering wekte. Dr. De Mol werkt reeds een kleine dertig jaar met röntgenbestraling en neemt ook proeven met atoomenergie, waaruit enige tijd geleden de Irene Joliot Curie ontstond. Albireo, 14 te Montevideo. Alblasserdijk, pass. 13 Landsend n. Londen. Alphard, 12 v Rotterdam te Pto Alegre. Alwaki, 15 v. Santos te Riogrande verwacht. Aardijk, pass 13 nam. Casquets Ampenan, 13 dwars Oran Amsteidiep, pass. 13 Scillys. Abbekerk, 14 te Dar es Salaam verwacht Amstelkerk. 13 te Dakar. Alhena, Rott. n. Buenos-Aires, p 13 Ouessant. Amstelvaart. 11 v. Adam te New-Orleans. Adinda (t), 13 v. Pladju n. Singapore. Agatha (t), 13 v. Djakarta ten anker Pladju. Alcyone, 13 325 m NW Kp. Leeuwin. Aldegonda (t), 13 180 m. ZW ten Z. Cambodia- point. Aletta (tl 14 v. Saigon te Haiphong verwacht. Almkerk, 13 230 m. Z..ten W. Cp. La Paderan. Alnati, 13 180 m. WZW Kp. St. Vincent n. Antw Aludra, 13 840 m. W. ten Z. Scillys. Andijk, pass. 14 Flores naar Havanna. Amstelpark, 13 325 m. ZZO Kp. Race. Arendsdijk, 13, 275 m. Z. ten W. Santos. Arundo Rott. n. Baltimore, 13 200 m. W Scillys Axeldijk, 13 225 m. W. Lans End. Alphacca, 13 720 NW Fernando Noronha. Antonia (tl 10 te Pulubukom. Akkrumdijk, 13 nm. Hamburg verw. v. Bremen. Algenib, 13 te Antwerpen van Hamburg. Aalsdijk. 14 v. New-Orleans naar Houston. Alioth, 14 v. Santos n. Rio de Janeiro. Agamemnon, 14 nam. te Barbados. Altair, 14 v. Saofranciscodosul n Rio Grande. Aagtedijk, 15 Boston verwacht. Aagtekerk, p. 14 ZW punt Formosa n. Hongkong Alamak, 14 van Rotterdam n. Calcutta. Almdijk, 15 van Londen naar Antwerpen. Alpherat, 15 v. Amsterdam te Rotterdam. Ampenan, pass. 14 9 uur Kaap Bon Arnedijk, Golfhavens n. Rdam, 14 te Antwerpen Averdijk, 13 te New-Orleans. Bennekom, 13 te Curasao. Beverwijk, 13 v. Spezzia te Sagunto. Blommersdijk, 13 250 m. W. Scillys. Blijdendijk, 13. 370 m. ZO ten O. Cp Race. Britsum, 13 600 m. WZW Scillys. Bontekoe, pass. 13 ten N. Madoera. B'ali, 14 van Djakarta naar Cheribon. Bacchus, 11 v. New York n. Ciudadbolivar. Baarn, 12 van Amsterdam te Hamburg. Boissevain, 11 te Yokohama. Bonaire, 14 v. Paramaribo n. Pt. Adelgada. Bengkalis, Djakarta n. Adam, 13 van Aden. Billiton, 15 te Singapore verwacht. Bintang, 15 vail Rangoon te Calcutta. Blitar, Balikpapan n. Djakarta, 14 te Semarang. Caltex Leiden (t), pass. 13 Kp Bougaroni. Caltex The Hague (t), pass. 13 Burlings. Caltex Utrecht (t), pass. 13 Kp. de Gata. Caltex Delft (t), 13 50 m. ZW Kreta. Congostroom, 12 ten anker Loblto v. Luanda Camphuys, 13 te Menado. Chama (t) 13 70 m. N. Fortaleza. Callisto, 13 720 m. O. ten N. Bermudas. Castor, 13 v. Ciudadbolivar n. Paramaribo. Cistula (t) 13 1080 m. ZW Galapagos. Ceram, Calcutta n. Rdam, 14 v. Port-Said. Coryda (t) 14 te Galveston van Rotterdam. Cottica, pass. 14 Finisterre naar Madeira. Gleodora (t), 14 v. Menaelamadi n. Mersey v o. Diemerdijk, 12 te Vancouver v Rotterdam. Dalerdijk, 13 300 m. O. ten N. Bermudas n. Antw Delfland, 13 200 m. N. Kp Blanco Delfshaven, 13 250 m. N. ten O Kp Blanco. Douro, 8 v. Cristobal te Paramaribo. Delft, Chili n. Adam, 15 te Bilbao. Duivendrecht (t) pass 14 Kr, Palm as. Eemdiik. 12 te Houston Esso Rotterdam (t), Aruba n. Rott., p 13 Wight. Erinna (t) 13 150 m. NO Serawak. Esso Den Haag (t), 13 275 m. NW Finisterre. Ena (t) 13 v. Curasao n. Maracaibo meer. Etrema (t) 13, 700 m. ZW ten W, Scillys. Eendracht, 15 v. Izmir n. Hamburg-Rotterdam. Esso Amsterdam (t), 14 van Aruba naar Vadó. Felipes (tl 13 v Pladju te Soerabaja verwacht Friesland (ssm) 14 te Gdynia v Vlaardingen. Gooiland, 16 nam te IJmuiden verwacht Gouwe 13 v Monrovia te Rochefort Gadilla (t) 11 te Calcutta v. Bombay. Gaasterkerk, 14 van Teneriffe naar Kaapstad. Hydra. 13 te Buenaventura Helder. Montevideo n. Adam, 11 te Londen. Heelsum, 13 780 m. W ten Z Scillys n. Le Havre Hestia, 13 960 m. ZW Flores n. Antwerpen. Hersilia. 13 420 ZW Fayala n. Lakuaira Hector, pass. 13 Gibraltar n. Algiers. Haarlem, pass. 14 Landsend naar Antwerpen. Hecuba, Georgetown n. Adam, 14 te Pt. Adelgada Indrapoera, 14 te Hoek van Holland verwacht Jupiter, 13 v. Gibraltar n. Oran Jagersfontein, 13 300 m. ZW Kp Palmas. Jupiter, Adam n Levant, 13 te Gibraltar. Japara (krl), pass. 15 3 uur Perim n. Belawan. Java, Adam n. Balikpapan, 15 Djeddah verwacht Kleldrecht,- 13 te Colombo. Kota Agoeng. 10 v Houston n Golfhavens. Kota Baroe. 13 600 m. ZO Kp Guardafui.. Kota Gede, pass. 14 22 uur Finisterre. Kertosono, 15 v. Singapore te Belawan verwacht Lawak. 14 te Karachi verwacht Loosdrecht, pass 13 Sandheads Limburg, 10 v Houston n. New-Orleans. Loppersum, 13 v. Rott te Savona verwacht Loenerkerk, 13 230 m. WZW Ras Fartak Larenberg, 15 van Huelva naar Sluiskil, Leersum, 15 te Rotterdam van New-Orleans. Lindekerk, Rdam n Basrah. 14 te Marseille. I-issekerk, Perz. Golf n. Rdam. p. 14 Gibraltar. Laagkerk, 14 dwars Ras Madraka n. Dubai. Leersum, New-Orleans n. Rdam, 14 v. Antw. Lemsterkerk, Rdam n. Perz. Golf. 14 te Kuweit. Leuvekerk, 15 v. Colombo te Madras verwacht Lutterkerk, Calcutta n. Rdam, 14 van Aden. Mitra (t), 13 500 m. NO Martinique. Macoma (tl 13 v. Tripoli te Le Havre. Mentor, 13 180 m. N ten W Kp St. Vincent. Mariekèrk. Brisbane n. Rdam, p. 14 Ouessant. Maashaven. 14 van Rotterdam naar Philadelphia Marken, verm. 16 10 u. v. Rdam n. Northern Range. Mataram. verm. 15 12 u. v. Rdam naar Liverpool Maasland. 15 te Santos verwacht. Madoera, New York n. Calcutta 14 te Bahrein. Manoeran, 14 v. Aden naar Melbourne. Meliskerk, 14 van Aden naar Djlboetl. Mirza (tl 14 van Zahrani naar Stanlow. Nigerstroóm, 13 v Accra te Lagos. Notos. 11 v. New York te Cp Haitien. Nestor, 13 v. Izmir ten anker rede Yeraktnï. Noordwijk, 15 14 u. v. Melilla aan de Hoek van Holland verwacht. Nieuw Amsterdam, 14 780 m. ONO Cp Racé. Noordarn. 14 720 m. W. ten Z. Scillys. Oranjestad, 13 420 m. NO ten N. Barcelona. Orestes, 13 300 m. W. ten N. Fernando Noronha. Ondina (t), 13 120 m. NO ten O. Serawak. Ootmarsum, pass. 15 Kp Hatteras n. Le Havre. Oranjefontein, 14 325 NNW Kaapstad n. Teneriffe Plato, 12 v. Carthagena n. Hamburg. Polyphemus, 13 dwars Plymouth. Poelau Laut, 13 Probolinggo verw. Papendrecht (t), 13 360 m. W. ten Z. Flores. Poseidon, 14 Maracaibo verwacht. Prins Frederik Hendrik, 18 4e Rotterdam verw. Prins Willem IV, 13 500 m. WNW Cp Clear. Prins Alexander, 13 360 m. O. Belle Isle n. Antw. Prins Willem III, 13 420 m. O. ten N. Belle Isle. Pygmalion, 13 80 m. W. Martinique. Prins Johan Willem Friso, 14 te Rotterdam. Ridderkerk, 13 v Wallaro n. Fremantle. Raki, 13 v. Colombo n. Belawan. Reael, 13 van Menado naar Makassar. Ruys, 13 300 m. O. Diegogarcia n. Mauritius. Rijnland, 14 van Amsterdam te Buenos-Aires. Radja, Celebes n. Adam, p. 14 nm. Malta Roepat, 15 v. Pt. Swettenham te Belawan verw. Rotti, Adam n. Indonesië. 14 te Djakarta. Soestdijk, 13 te Boston. Salawati. 15 te Makassar verwacht. Singkep. 14 te Djakarta v Makassar. Stad Breda, 13 450 m NNO Flores. Stad Schiedam, pass. 13 Ouessant. Stad Arnhem, pass. 13 Plymouth. Stad Maastricht, pass. 13 Burlings Stad Dordrecht. 13 v Palermo n Sfax. Stad Maassluis, 13 te Embden v Lulea Stanvac Talang Akar (tl 13 v. Sungeigerong. Stentor, Levant n. Adam, p. 13 Finisterre. Swartenhondt. 13 v Kota Buma te Gorontalo. Sarangan, 13 300 m. O. ten Z. Socotra n. Belawan Schie, 14 Guanta verwacht. Sliedrecht (t), 13 375 m. W ten Z Madeira. Sarpedon, 13 van Laguaira n. Pto. Cabello. Scherpendrecht (tl 23 v. Pt. Acardon te Shell- haven verwacht, daarna Rotterdam. Sommelsdijk, 13 van Havanna te Vera Cruz. Stad Vlaardingen, 14 v Vlaardingen n. Narvik. Saparoea, Rotterdam n. Calcutta, 15 van Genua. Slamat. 15 Singapore, verw. verm. 18 v. Singapore Straat Malakka, 15 Buenos-Aires verwacht. Salland, p. 14 Finisterre n. St. Vincent Kp Verdl. Sloterdijk, 14 v. Singapore naar Djakarta. Trompenberg. 13 te Houston. Tosari, 14 v Soerabaja te Probolinggo Talisse, Cienfuegos n. Adam. 11 te Gravesend. Telamon, 11 v Pto Plata te New York. Tankhaven Hl (t) 13 ten anker Belawan. Tjibodas, 12 v Bintang n. Shimlzu. Tarakan. 13 180 m. O. ten Z. Perim n. Ejeddah. Tegelberg, 15 te Santos verwacht. Tero. 14 v. Buenos-Aires te Rotterdam. Themisto, 14 v. Philadelphia naar Nederland. Tabinta, 14 dwars Kaap Tenez. Tiba. Rdam n. Buenos-Aires. p 14 Abrolhos. Tomini 14 van Djakarta naar Suez. Unie. 9 v New-Orleans n Antilla. Utrecht, 15 Tuticorinn verwacht. Van Heutz. 11 v Hongkong n Saigon. Veendam. 13 v Hamilton n New York, Van Riebeeck, 13 v. Semarang te TegaL Vulcanus, Levant n Adam, 14 v Rdam n. Hamb. Volendam, 14 180 m. O ten N. Belle Isle. Waingapoe, pass. 13 ten Z. Poelau Laut. Winsum, 13 120 m. W. ten N. Gibraltar. Waal, 13 v. Pt au Prince naar Houston. Woensdrecht (tl 17 v. Piraeus te Tripoli Libanon verwacht, daarna Hamburg. Westerdam, New York n. Rdam, 14 300 m. ZO Cp Race. Willem Ruys, 14 te Djakarta van Rotterdam. Willemstad, 14 nam. v. Pt. Adelgada n. Laguaira. IJsel, 14 te Curacao van New-Orleans. Zeeland fssm) 14 te Adam v Huelva. Zeeland (ssm). Huelva n. Adam, p. 13 Dover. Zeeland (krl) 13 100 m. Z. ten W. Poelau Laut. Zonnewijk. 12 500 m. NW Finisterre. Zuiderkruis, 15 v. New York te Amsterdam. De heer en mevrouw NOORDRA VÈN-ROOR geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon ANDREAS ALBERTUS Overveen, 14 Augustus 1951 Prins Hendriklaan 64. Ondertrouwd: ELS POELMANN en LUDWIG SCHÜRHOLZ Aerdenhout Hervest-Dorsten (Westfalen) Huwelijksinzegening 1 Sept. 1951 te 10 uur, St Antonius Parochie. Aerdenhout-Bent- veld. Receptie van 12.30 uur Zandvoorterweg 46, Aerden hout. Getrouwd: HAROLD F HOYER en TRUUS RITSEMA Bloemendaal, 15 Aug. 1951. Toekomstig adres: Banstr 33hs, Amsterdam-Z. Het huwelijk tussen MARIA WILHELMINA BINK en DANIEL YASVOIN zal op Zaterdag 18 Augustus a.s. in Pretoria (Z.-A.) wor den voltrokken. Toekomstig adres: p.a, Consulaat Generaal der Nederlanden Kaapstad (Z.A.) KEES HOBIJN groet alle vrienden en bekenden bij zijn vertrek naar Nieuw- Zeeland. 15 Augusstus 1951. Arts AFWEZIG TOT EN MET 1 SEPTEMBER. Kinderarts, PRAKT IJ K FERVAT Makelaarskantoor J. VAN GELDEREN ZÜJweg 67. Pr. Hendrlkl. 123 van 1431 Aug. 1951. SPAAR BIJ REGEN costuum of japon. Voor slechts 2.— p. week en.... zonder voor uitbetaling een pracht regen jas. Vlotte modellen VAN VEEN. Zijlweg 26-28, Haarl beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. Concertbureau Alphenaar Gem. Concertzaal Vrydag 17 Aug. 8 uur: Wegens enorm succes nog één enkele Geheel nieuw programma Entrée Bel. inbegr Plaatsbespre- ken dagelijks bij Concert- bur. Alphe naar, Kruis, weg 49 Te koop v. part. aan partic. licht groen, in prima staat; bouwjaar 1949. Laan van Rozenburg 5, H.stedê.tel. 26141 GROTE AFSLAG VAN KIPPENVOER, eerste kwaliteit, slechts 0.50 per K.G. W. J. ZOMERDIJK - Ged. Oude Gracht 62. Tel. 11269. Gaande van Kennemerweg, Borskilaan, Iepenlaan, Klever laan, Molijnstraat, Kleverparkweg, Kinderhuissingel, gister avond tussen 6 en 7 uur ACTETAS MET WAARDEVOLLE INHOUD VERLOREN. Vinder wordt verzocht terstond te bellen K 2560 - 8200. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onver wacht. onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader Ir ARIE GERRIT VAN HATTUM in de ouderdom van 77 jaar. Heemstede, E. A. Ch. W. van HattumVoorhoeve H. J. M. L. van Hattum Amsterdam, Ir P. W. A. van Hattum H. E. van HattumAndersen Röed Breda, H. C. van Hattum J. Ph. van HattumWelsch Aerdenhout, M. J. F. E. W Habnitvan Hattum F. F. Habnit en kleinkinderen. Heemstede 14 Augustus 1951. Melchior Treublaan 9. Liever geen bezoek. Geen toespraken. De crematie zal plaats vinden in het Crematorium té Velsen, Vrijdag 17 Augustus a.s., na aankomst van trein 14.01 spoorhalte Driehuis-Westêrveld. SCHREURS Javalaan 61 Heemstede Tel. 38497 Sluitschorten alle m. H. Stofjassen alle m D. Stofjassen alle m. Overhemd alle m. f enz. enz. PIETER KIESSTRAAT Zijstr. v. d. Zijlweg Tel. 13680, Haarlem. 5.75 18.50 11.75 6.55 33 Voor Uw feesten verhuren wij GEN CRONJéSTRAAT 136 Tel 16627 SMEDESTRAAT 1 Tel 13216. Bij exploit van de deurwaar der Christiaan Gerardus van Haaster te Haarlem d.d. 8 Augustus 1951, is ten ver zoeke van Alberta Maria Matser, wonende te IJmui den, doch feitelijk verblij vende te Amsterdam, domici lie kiezende te Aalsmeer aan de Dorpsstraat no. 24, ten kantore van de procureur Mr. J. F. M. Scheltens-Charbo, betekend aan: Jan Arend van den Oever, zonder be kende woon- of verblijfplaats zo binnen als buiten het Ko ninkrijk, het vonnis op 5 Juni 1951 door de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, gewezen tussen voormelde partijen, die op 7 December 1944 te Amsterdam zijn ge huwd, echtscheiding uitge sproken. TURFSTEEG HAARLEM. Te bevr. Spaarne 78. Tel. 14653.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3