Harriman tracht conferentie Teheran te redden in op „hoog niveau" Brits vakverbond zal eisen tot loonsverhoging steunen Frontsoldaten pogen vrede op eigen houtje te krijgen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Grote bezorgdheid in Londen Linkse elementen onder Chinezen in Indonesië zijn zeer actief Zeventienjarige bakkersknecht heeft een bekentenis afgelegd 16e JAARGANG No 36 DINSDAG 21 AUGUSTUS 1951 295e JAARGANG No 200 Amerika achter Engeland in olie-crisis Militair ingrijpen? Hevïcre ontoJoffin* op zee bij Terschelling Orkaan spaarde het schiereiland Yucatan Braziliaanse havens overbelast Prijsbeheersing, subsidies en hogere winstbelasting gevraagd Indonesische regering kan arrestaties rechtvaardigen Zuivering in Semarang Franqois Poncet: „Maak Europa zelfbewust" Nederlanders terug van. Wereldfestival Noordelijke stunt in Korea Brieven aan UNO-officieren: Laat ons de wapens strekken Atoom-vliegtuig Het woord is aan....s De branden in de Ooypolder Hij zegt toegegeven te hebben aan een drang tot brandstichten Maria Viola overleden Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal ƒ5.20, franco per post 5.70. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TEHERAN (Reuter) De Britse en Perzische oliedelegaties zullen niet meer bijeen komen, voordat de „huidige moeilijkheden" op hoog niveau zijn opgelost, aldus een officiële Britse woordvoerder te Teheran. Nieuwe vergaderingen zijn niet be legd, doch Harriman tracht nog beide partijen samen :e brengen. Stokes, Harriman en premier dr. Mossadeq hebben hedenochtend opnieuw ver gaderd teneinde te pogen de besprekingen over het Perzische oliegeschil weer ep gang te brengen. Stokes had tevoren een bezoek gebracht aan de Sjah. Harriman heeft de Perzen op de Zondag gehouden bijeenkomst der delegaties onomwonden medegedeeld het Britse aanbod als goed Ie beschouwen, aldus een zegsman van Reuter, die de besprekingen heeft bijgewoond. Harriman zeide Stokes' voorstellen niet in strijd te achten met het door hem gegeven denkbeeld voor een oplossing, naar aanleiding waarvan de Britse delegatie de reis naar Teheran heeft aanvaard. De Perzen hadden tevoren verklaard hun antwoord op de Britse voorstellen te wil len publiceren. Harriman verklaarde daar op dat hij in dat geval de pers tegelijkertijd een verklaring ter hand zou stellen, dat hij zich achter de door minister Stokes gedane voorstellen schaarde. Daarop besloten de Perzen publicatie van hun antwoord uit te stellen. Onze correspondent in Londen meldt: In Londen slaat men thans met de diep ste bezorgdheid de situatie in Teheran gade, aangezien de besprekingen zo goed als vastgelopen zijn. Slechts een concessie op het laatste nippertje van de kant van Perzië kan een mislukking van-de conferentie met alle daaraan verbonden consequenties voor komen, zo meent Londen. De verklaring van Mossadeq, dat hij na de bespreking van gisteren optimistisch is, heeft hier gezien de ervaring met de Perzen weinig indruk gemaakt. Ondanks Harrimans verklaring, dat de V.S. geheel achter Engeland staan, schijnt Mossadeq nog steeds pogingen te doen beide landen tegen elkaar uit te spe len. Als Mossadeq onverzoenlijk blijft, zal er voor Stokes en Harriman geen andere keus overblijven dan te vertrekken. Zeker is dat wanneer de conferentie zon der overeenstemming uiteengaat, als eerste maatregel de Engelse employés van de olie velden in Abadan zullen worden geconcen treerd. Een kleine groep Britse technici zal dan verantwoordelijk blijven voor de raffi naderij. Geweld Op het eerste teken, dat^Perzië geweld zal toepassen, zouden Engelse mariniers aan land gaan, zo nodig gevólgd door speci- lle troepen. Dat Engeland Abadan geheel tou opgeven, is onwaarschijnlijk na Attlee's uitdrukkelijke verklaring van 30 Juli, dat niet alle Engelsen uit Perzië zullen worden geëvacueerd. Bovendien werd de volgende dag ver klaard. dat Engeland Abadan zou bezetten, indien de omstandigheden dat eisten. Het Maandagavond meldde de kustwacht van Terschelling dat zich op ongeveer vijf mijl ten Noord-Oosten van het eiland op zee een hevige ontploffing had voorgedaan. De reddingboot „Brandaris" en de sleep boot „Stortemelk" van de fa. Doeksen voe ren terstond uit, maar keerden na enige tijd terug. Ten Noord-Oosten van Terschel ling had men geen in nood verkerend schip of drenkelingen aangetroffen. doel van een dergelijke bezetting zou niet alleen zijn: bescherming van Britse levens en eigendommen, maar ook om het strate gische centrum van het Midden-Oosten te behouden. Niemand kan de gevolgen van een derge lijke actie voorspellen. Engeland schijnt echter, in tegenstelling met enkele maan den geleden, thans bereid te zijn het risico dat eventueel militair ingrijpen met zich mee brengt, te aanvaarden. Het hangt geheel van Perzië af of het ooit zover zal komen. Ook is het mogelijk dat bij een mislukking van de conferentie de besprekingen voor onbepaalde tijd zullen worden verdaagd. De orkaan, die op Jamaica 109 mensen levens heeft geëist en voor 56 millioen dollar schade heeft veroorzaakt, is over het Mexi caanse schiereiland Yucatan geraasd zonder schade aan te richten en heeft de Golf van Mexico bereikt. Merida, de hoofdstad van Yucatan bleef als door een wonder gespaard. Volgens de Amerikaanse meteorologische stations zal de orkaan, die tijdens het over trekken over het schiereiland in hevigheid is afgenomen, nu boven de zee zijn vroegere kracht herkrijgen. De orkaan, die reeds 1.600 kilometer heeft afgelegd, beweegt zich op het ogenblik in de richting van Louisiana, en Florida. De snelheid van de windstoten bedraagt 120 kilometer per uur. Radioberichten uit Guatemala meldden, dat de orkaan ook dit gebied niet getroffen heeft. De Rotterdam-Zuid-Amerika Lijn heeft besloten de afvaarten van haar vracht schepen naar de Braziliaanse havens stop te zetten. De hoofdagenten van deze maat schappij, Van Nievelt Goudriaan en Co. te Rotterdam, hebben meegedeeld dat dit be sluit een gevolg is van het feit, dat de Bra ziliaanse havens reeds enige tijd overbe last zijn. De loodsen zijn er vol en wagons en lichters voor het lossen van de lading zijn niet verkrijgbaar. De toestand wordt in verscheidene havens met de dag slech ter. Het voortdurend oponthoud dat daar door ontstaat, verstoort het vaarplan en desorganiseert ook de thuisreizen. De pas sagiersschepen zullen voorlopig slechts Rio de Janeiro en Santos aandoen. LONDEN, (Reuter). De leiders van het Trade Union Congress, het Engelse ver bond van vakverenigingen, hebben de 8 millioen arbeiders, die bij deze organisatie aangesloten zijn, aangemoedigd verhoging dei' lonen te eisen, opdat deze gelijke tred zullen houden met de stijging van de kos ten van levensonderhoud. Tevens hebben zij er bij de regering op aangedrongen de belastingen op winsten te verhogen en stap pen te nemen tot verlaging van de kosten van verbruiksgoederen door middel van prijsbeheersing en subsidies. Het is duidelijk, zo wordt in. een rapport van de economische commissie van het T.U.C. gezegd, dat de vakbonden onder de huidige omstandigheden moeten trachten het reële loon van hun leden op peil te houden door loonsverhogingen te eisen. Nu de eisen voor de herbewapening en export toenemen, kan een daling van de levens standaard slechts worden voorkomen door een aanzienlijke stijging van de productie, aldus de economische commissie van het T.U.C. Volgens deze commissie zal het her- bewapeningsprogramma grote sociale span ning teweegbrengen, ook al zou inflatie voorkomen kunnen worden. De invloed van dit programma op de industriële pro ductie heeft zich nog niet in zijn volle om vang doen gevoelen. Vooruitlopend op het scherpe debat over de kosten van levensonderhoud, dat op het (Van onze correspondent in Djakarta) Be voortzetting van de arrestaties in In donesië ook na 17 Augustus wijst er op, dat deze aanhoudingen niet slechts een pre ventief middel waren om orde-verstoringen op de onafhankelijkheids-herdenkingsdag 'e voorkomen. De regering beschikt kenne lijk over bewijzen van een complot dat de orde ernstig in gevaar had kunnen bren gen, waarmee zij in staat zal zijn de hon derden arrestaties in Oost-Sumatra en west- en Oost-Java te rechtvaardigen. De nadruk werd er op gelegd, dat de maat regelen niet gericht waren tegen een be paalde groep, noch tegen aanhangers van een bepaalde ideologie. Uit de namen en functies van het meren deel der gearresteerden blijkt, dat zij af komstig zijn uit linkse partijgroepen en uit de door de communisten beheerste vakbe weging SOBSI. Verder zijn er onder de gearresteerden opmerkelijk veel Chinese redacteuren van links-gerichte Chinees-Maleise dagbladen. Bit feit wekt de gedachte op, dat de mededeling over buitenlandse invloeden op ondergrondse acties betrekking heeft op peking. Sinds de arkenning door de Indo nesische regering van de Chinese volks republiek zijn de linkse elementen onder de Chinezen in Indonesië zeer actief ge worden. Be strijd in Chinese verenigingen tussen aanhangers van Mao Tse Toeng en Tsjiang 'Cai Sjek is zeer scherp en zij wordt zelfs voortgezet tussen de leerlingen van de Chinese school te Soerabaja. In het licht van de Chinese activiteit in Indonesië mag ook gezien worden de weigering van enige weken geleden om 16 leden van de Chinese diplomatieke missie toe te laten in Indo nesië. De directe aanleiding tot deze weige ring was weliswaar het feit, dat de komst der missieleden niet tijdig genoeg gemeld was, doch daarnaast is de Indonesische regering weinig gesticht over de voort durende toeneming van het aantal leden der Chinese missie. Verrassend mag de arrestatie genoemd worden van de hoofdredacteur van het Chinees-Maleise blad „Javapost" te Soera baja, dat enige dagen geleden sensationele onthullingen deed over communistische acties en pogingen om de regering omver te werpen. Deze onthullingen werden door andere bladen reeds bestempeld als een poging om de aftocht na een mislukte actie te dekken. DJAKARTA. (Aneta). Ook te Semarang is, blijkens berichten van de correspon dent van Aneta, een zuiveringsactie inge zet na de soortgelijke acties te Djakarta, Medan en Soerabaja. Ook hier bleven mededelingen van officiële zijde uit. Er werd een inval gedaan in het afdelings kantoor van de Partai Kommunis en in het gebouw Rakjat Indonesia, waar de bestu ren van vele vakverenigingen gevestigd zijn. Onder de gearresteerden bevinden zich de secretaris van de PKI, de voor zitter van de Sobsi en de voorzitter van de Partai Rakjat Indonesia (de partij van Bung Tomo). de volgende maand te Blackpool te houden congres van het T.U.C. te verwachten is, hebben de deskundigen der organisatie een beroep gedaan op de regering om alles in het werk te stellen om zo spoedig mogelijk de prijzen in grotere mate te stabiliseren. In zestien resoluties, ingediend door vak verenigingen, die tezamen 2.500.000 arbei ders vertegenwoordigen, zal aan de confe rentie te Blackpool worden voorgesteld vermindering van de kosten van levens onderhoud en scherpere beperking van de bedrijfswinsten te verlangen. De uitvoerende raad van het T.U.C. heeft zich thans geplaatst op het standpunt van het grote publiek, door te erkennen, dat naar zijn mening de lonen te laag en de winsten te hoog zijn. KÓBLENZ. (DPA). In een rede voor bij de Lorelei verzamelde jongeren uit Euro- se landen heeft de Franse Hoge Commis saris in Duitsland, Frangois-Poncet, ver klaard, dat het de taak van de Europese jeugd is om Europa zelfbewust te maken. Hij waarschuwde voor nationale harts tochten, die niets met vaderlandsliefde te maken hebben. Hij vergeleek het toekom stige Europa met een symphonie-orkest, waarin alle instrumenten tot de harmonie van het geheel moeten meewerken. „Het vrije Europa moet een krachtige, schep pende énergie ten toon spreiden, opdat eens de andere helft van Europa zich bij ons aansluit", aldus Frangois-Poncet, die tevens een beroep deed op Engeland om zijn „eilandengeest" te overwinnen. In het kamp, waar Frangois-Poncet zijn rede hield, bevonden zich afgevaardigden uit Oostenrijk, België, Engeland, Dene marken, Finland, Frankrijk, Nederland, Italië, Luxemburg, Portugal, Zweden, Zwitserland, Turkije en West-Duitsland. Nieuwste foto van de Engelse Prinses Margaret, die vandaag 21 jaar wordt. Vrede willicht niet, communisme wél gediend (Van een verslaggever). Op het Centraal Station komen dezer lagen grote groepen deelnemers van het Wereldjeugdfestival aan, sterk onder de in druk van hetgeen de organisatoren hiervan hen in die veertien dagen voorzetten. En over het algemeen was hun vertrouwen in het communisme, bij het vertrek deels nog wankel, deels reeds onwrikbaar, aanmer kelijk versterkt. Men moge dan ook in twijfel trekken, of het festival de vrede gediend heeft, het staat vast, dat de com munistische zaak hier aanzienlijk gewon nen heeft, in deze zeer belangrijke leeftijds groepen. Het grote gevaar is, dat de jon gens, die in Berlijn een gunstige zijde van het communisme gezien hebben, die-inder daad bestaat, werkelijk geloven dat overal achter het ijzeren gordijn dezelfde ideale toestanden nabij zijn en dat deze gebieden, inplaats van onderdrukt en uitgebuit te worden voor het handhaven van een machtspolitiek, een eindweegs gevorderd zijn naar het communistische Utopia uit hun leerboeken. In het restaurant op het eerste perron 99 99 TOKIO (Reuter). De Noordelijken heb ben gepoogd een staken van het vuren te bewerkstelligen buiten de besprekingen van Kaesong om, aldus een bericht, dat tot nu toe door de censuur van de U.N.O. is tegengehouden. De Noordelijken hebben in het „nie mandsland" bussen geplaatst en daarin brieven gelegd, gericht aan officieren van de U.N.O. met het voorstel, dat de tegen over elkaar staande soldaten elkaar aan de frontlinies ontmoeten en de wapens neer leggen. Soms zijn de brieven ook overhan digd door boeren. De campagne wordt reeds enkele dagen gevoerd. In brieven aan bevelvoerende officieren wordt gezegd: „De besprekingen te Kaesong zijn traa'g. Wij wensen vrede. Wij stellen voor dat gij de witte vlag hijst en ons ont moet op een door u geschikt geacht tijd stip. Wij kunnen afspreken snel een einde te maken aan het doden van soldaten van beide partijen. Geef ons antwoord op dit voorstel door een brief in dezelfde bus te plaatsen, waarin gij deze brief hebt ge vonden." In de brieven wordt niets gezegd van een terugtocht door de U.N.O. naar de 38ste breedtegraad. Het hoofd van de delegatie van de U.N.O. bij de wapenstilstandsbesprekingen te Kae song, admiraal Joy, heeft heden geant woord op de communistische beschuldi ging Van schending door de U.N.O. van de neutrale zóne van Kaesong. In een bericht aan het hoofd van de Noord-Koreaanse delegatie, generaal Nam II, verklaarde admiraal Joy, dat een voor lopig verslag over de gemelde schending de Noordelijke beschuldigingen niet heeft bevestigd. Beperkt offensief In het communiqué van het Amerikaan se achtste leger in Korea wordt over de ge vechten van Maandag gezegd dat door het beperkte offensief van de U.N.O. verschei dene heuvels zijn veroverd en de tegenstan der zware verliezen zijn toegebracht. Aan het centrale front werden tegen aanvallen van strijdkrachten ter sterkte van pelotons en compagnieën afgeslagen en verloren gegaan terrein werd heroverd, al dus het communiqué. Aanvallen ten Noordwesten van Janggoe stuitten op hardnekkige tegenstand. De ge allieerden bleven hier vorderen en ver overden verscheidene heuvels. Op één heu vel werden 115 gedode Noordelijken ge teld. Soortgelijke acties werden onderno men tegen heuvelstellingen ten Westen en Zuidwesten van Kansong. Sub-commissie bijeen Vanmorgen hebben de geallieerde afge vaardigden zich naar Kaesong begeven voor de volgende bijeenkomst van de sub commissie. In een te Tokio opgevangen uit zending van radio-Pjongjang werd opnieuw verklaard dat de communisten tegenstan der zijn van elke verdeling van Korea, be halve die langs de 38ste breedtegraad. Voorts wordt in de uitzending gezegd, dat „de Amerikanen zelfs gedurende de onder handelingen op een waanzinnige manier op verscheidene fronten in Korea blijven aan vallen". Tegenaanval Noordelijke strijdkrachten zijn, na uit gebreide versterkingen te hebben ontvan gen, vandaag een tegenaanval begonnen, waarbij de Zuid-Koreanen zijn verdreven uit de stellingen, die zij bij het offensief in de afgelopen vier dagen hadden bezet. De aanvallers lieten zich niet weerhouden door hevige bombardementen door artil lerie, luchtmacht en vloot der verbondenen, welke zware verliezen onder hen veroor zaakten. OAKRIDGE. (U.P.). Geleerden in het nationale laboratorium van Oakridge (V.S.) zijn bezig een atoom-motor te ont werpen, die waarschijnlijk als model Z3l dienen voor het eerste atoom-vliegtuig in de geschiedenis. Het laboratorium zelf bevestigde, dat het een „nieuw en doeltreffender bescher- mingsmateriaal" heeft ontdekt om. de energiebron compact genoeg te maken om te passen in een vliegtuig. Reeds verscheidene maanden zijn de geleerden ervan overtuigd dat een vlieg tuig kan worden gebouwd, dat aangedre ven wordt met atoonikracht en in staat is een non stop-vlucht rond de wereld te maken sneller dan het geluid. De beste beschermingsmaterialen tegen de gevaarlijke straling voor de bemanning van zulk een vliegtuig zijn cement en lood. G. H e e r e s Het menselijk leven sluit zoveel goud en edelgesteente in dat hij, die het kenter niet licht toe zal vervallen het met allerlei klater goud op te sieren. sprak ik 's avonds laat nog met twee pas teruggekeerde jongens. Eén van hen, de zesentwintigjarige leerling-machinist bij de N.S. Piet Philips, uit Amsterdam, vertelde uitvoerig van zijn bevindingen in de „de mocratische" sector en ook tijdens de heen reis. Want onderweg naar Berlijn, toen de Westelijke mogendheden de festivalgangers allerlei beletselen in de weg had gelegd, hadden deze zich al geërgerd aan wat zij noemden „een dictatoriale inperking van hun recht, om zelf te onderzoeken, wat er van de rode propaganda waar was". Zo had ook de houding van de West-Berlijnse politie, die de in hun sector uitgenodigde FDJ-leden, die onder het zingen van hun festival-lied de sectorgrens over marcheer den, er weer uitgeknuppeld had, hen ver sterkt in hun idee dat in het Westen de vrije meningsuiting belemmerd wordt. Ze hadden het er overigens goed gehad, daar in die school, waar ze in kraakheldere bedden waren ondergebracht en goed eten hadden gekregen. Dat deze verhalen geen leugens waren, weet ik, omdat ik er zelf ben gaan kijken. Hun verhalen over flo rerende fabrieken, waar de arbeiders een redelijk bestaan leiden, zijn ook geen ver zinsels. Maar de erbarmelijke toestanden, waaronder de delegaties uit de ijzeren gordijnlanden waren ondergebracht en het slechte eten dat deze mensen kregen voor gezet, waren hun onbekend en zij verwier pen mijn beweringen als leugens. Ook had den de grote leiders van het festival niet gerept over massa-deportaties en uitbui ting, zoals wij daarover dagelijks nieuwe huiveringwekkende getuigenissen binnen gesmokkeld krijgen door reten in het gor dijn. Het is een halve waarheid, aangevuld met geraffineerde propaganda, die deze jongens en meisjes, speculerend op hun verlangen naar een positie van meer be tekenis, doordrenkt heeft. Wat de Nederlandse deelnemers aan het Wereldfestival in'Berlijn wellicht niet ge zien hebben: Oost-Duitse volkspolitie ran selt een lid der F.D.J. af, een jongen in blauw hemd die naar de Amerikaanse sec tor wilde slippen. Zij slepen hem mee naar de Oostelijke zóne. Een exclusieve foto van United Press. De 17-jarige bakkersknecht, P. V., die werd verdacht van de brandstichtingen in de Ooypolder bij Nijmegen, heeft een be kentenis afgelegd. HU heeft ook toegegeven in Juni de brand gesticht te hebben bij zijn patroon, bakker Van Mook te Bemmel bij Nijmegen. Kort voor deze brandstichting was in de bakkerij een brandje uitgebroken, waarbij de jongen ternauwernood aan de vuurdood was ontkomen. Sindsdien was in hem de drang ontwaakt brand te stichten. Inder daad heeft hij toen in dezelfde maand bij zijn patroon brand gesticht. Toen de politie in de Ooypolder haar onderzoek voortzette naar de dader van de brandstichtingen kreeg zij een wenk van de rijkspolitie in Bemmel, die de aandacht vestigde op de jongen, die in de week van 12 tot 19 Augustus, juist in de week, waar in de brandstichtingen vielen, thuis was. De officier van justitie te Arnhem heeft tenslotte de jongen laten aanhouden. De jongeman ontkende echter hardnekkig. Maandagmiddag zei men hem, dat zijn fa milie er prijs op zou stellen, dat hij de waarheid zou zeggen. Dat heeft hij toen ge daan. Hij zei dat hij met genoegen bij de branden had toegekeken en verklaarde dat telkens een onbedwingbare drang in hem was opgekomen, brand te stichten. Volgens de officier van justitie moet de jongen geestelijk als niet toerekenbaar wor den beschouwd. Hij heeft zijn spijt uitge drukt over wat er gebeurd is. De bemanning van een Volendamse botter, die een rijke visvangst in het IJselmeer dacht te doen toen het net zwaar gevuld, naar boven kwam, ondervond een grote teleurstelling: Een deel van een Engelse bommenwerper was in het net gekomen. De machine verongelukte waarschijnlijk in de laatste oorlog. Thans ligt een deel van de vleugel en het landingsgestel als een dood ding op het Volendamse land en er om heen gaat het leven verder. Te Ouderkerk aan de Amstel is op bijna tachtigjarige leeftijd overleden mevrouw Maria Cornelia Johanna de Klerk-Viola. Zij was vele jaren kunstredactrice van het Algemeen Handelsblad, waaraan wij dit bericht ontlenen. Ook schreef zij eenvoudige, zeer zuivere verzen, die tot nu toe op haar uitdrukkelijk verlangen ongebundeld bleven. De jongen heeft ook toegegeven dat hij onlangs onderdelen van de electrische koel kast van zijn patroon heeft losgeschroefd, waardoor voor enige honderden guldens schade werd aangericht. Een andere keer wierp hij het contact sleuteltje van de auto van de bakker weg en weer een andere keer zette hij van de geparkeerde auto de rem los, zodat de wa gen in beweging kwam en tegen een huis botste. Tijdens het onderzoek bood een psycho- metrist zijn medewerking aan. Hij bezocht de afgebrande boerderijen maar kon zich over de persoon van de dader geen voor stelling maken. Toen men hem een familie foto gaf, waarop ook de zeventienjarige P. V. voorkwam, wees hij de jongen als de dader aan. „Er komen geen branden meer", zo zei hij, „trek de politiebewaking maar in". VEEL BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt te 10 uur: Veel bewolking maar geen regen van betekenis. Meest matige wind tussen Zuid en Zuid-West. Weinig verande ring in temperatuur. 22 Augustus Zon op 5.33 uur, onder 19.52 uur. Maan op 21.20 uur, onder 12.27 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 21 Augustus Hoog water: 6.17 en 18.42 uur. Laag water: 2.10 en 14.23 uur. Woensdag 22 Augustus Hoog water: 6.56 en 19.21 uur. Laag water: 2.48 en 14.58 uur.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 1