kerko Minister Staf en zijn Engelse collega bij oefening „Mars" Verkoopleider e kantoorbediende man Monteur-Opleiding Serviesgoed pakkisten nette winkeljuffrouw bekwaam bontwasser WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 „Waarom oefenen jullie niet met scherp?" Op I Jselmeer vergane jacht geborgen Productie van ramiegaren Belgische parachutisten landden bij Noord wijk Driedaagse oefening te land en in de lucht Nederlandse delegatie naar de UNO-assemblée De heer C. Adriaanse wordt gezant Taxichauffeur reed op politieagent in Reddingslijn werd te snel ingehaald Twaalf jarige jongen in zee verdronken Weer proefboringen in Overijsel Sukarno's rede Nederlandse regering vraagt inlichtingen Avo hielp tienduizend invaliden aan werk Stewards voor viervoeters by de K.L.M. Scheepvaart VERF EN VERNIS GRONDVERF „COVELINE" Dr H. Wamsteker A. J. de Vries Dr. R. Vedder SCHOOLBOEKEN Boekhandel DE WIT Tekenartikelen en Cahiers DÜINLUST BRAMEN f. 3,25 PER SLOF DE VRIES Gem. apart, te huur gevr. één flinke kamer en spreekkamertje 2 gemeub. kamers 2 lege kamers enige moderne percelen STENO-TYPISTE gevraagd jong werktuigbouwkundig tekenaar BEHANGER £*l BEKWAME MACHINESTIKSTERS VISVERWERKEND BEDRIJF Psychologisch en Psychotechnisch Instituut Deze week heeft de A.V.O., de Nederlandse vereniging tot bevordering van arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten, haar tienduizendste arbeider geplaatst. Deze plaatsing geschiedt óf in het normale bedrijf óf in eigen werkplaatsen van de A.V.O. De foto geeft een kijkje in de afdeling montage van de P.T.T. in de A.V.O.- werkplaatsen in Den Haag werkplaatsen zijn in verschillende steden van ons land gevestigd waar twaalf man werken, die in het gewone bedrijfsleven niet geplaatst konden worden. De Engelse minister van Oorlog, de heer Shinwell, die op het ogenblik met vacantie in ons land vertoeft, heeft in gezelschap van" de minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf, een onofficieel bezoek gebracht aan de thans in Overijssel oefenende 31ste regimentsgevechtsgroep. In een jeep doorkruisten de ministers gezamenlijk bossen en heidevelden en lie ten zich uitvoerig voorlichten over de be wegingen der troepen. Vooral minister Shinwell stelde tal van vragen. „Waarom oefenen jullie niet met scherp?" wilde hij weten. Nog voordat generaal Opsomer had geantwoord, had hij zelf het antwoord reeds klaar: „Ik snap het al; geen risico". Na de aanval van twee bataljons op de Archemerberg gevolgd te hebben, begaf het gezelschap zich naar het hoofdkwar tier van de gevechtsgroep om kennis te maken met de commandant, kolonel B. M. P. van Griethuyzen. Minister Shinwell toonde veel belangstelling voor de verbin dingsdienst van het hoofdkwartier. Tegen over zijn Nederlandse collega sprak hij er zijn verbazing over uit, dat de verbin dingsdienst nog niet over perfect materiaal beschikt: „Hoe kan dat, jullie hebt Phi lips toch?" In het hoofdkwartier van de regiments gevechtsgroep verklaarde minister Shinwel zeer getroffen te zijn door het uiterlijk der soldaten. „Deze sterke, gezonde en goedge bouwde knapen vormen prachtig materiaal om een leger op te bouwen". Over de ma teriaal-positie van ons leger wilde hij zich niet officieel uitlaten. Onofficieel ver klaarde hij te hopen, dat de uitrusting van ons leger spoedig verbeterd zou zijn. „Naar mijn mening heeft, men niet het recht om soldaten te vragen het land te verdedigen, wanneer de burgerij er niet voor zorgt, dat de soldaten met moderne wapens zijn uitgerust. Wanneer men vindt, dat het de moeite waard is om zich te verdedigen, dan moet men ook bereid zijn Het jacht Ex-Aio, dat Zondagmorgen op het IJselmeer schipbreuk leed, waarbij drie personen om het leven kwamen, is Dins dagmiddag door een Enkhuizer beurtschip en een rijkspolitieboot geborgen. Met behulp van een lier werd het jacht gedeeltelijk boven water gehaald, waarbij als een der eerste voorwerpen een red dingsgordel te voorschijn kwam. Van de omgekomenen ontbrak ieder spoor. Op de werf te Enkhuizen bleek, dat het jacht een 45 centimeter lange en onge veer 14 centimeter brede scheur aan de bakboord-onderzijde vertoonde. Na bijna vier jaar lang te hebben ge- experimenteerd heeft de N.V. Nederlandse Rameh Maatschappij te Apeldoorn, haar pogingen om de ramievezel op economi sche wijze tot een bruikbare textielvezel te verwerken met welslagen bekroond ge zien. Voorts heeft de maatschappij de ge schikte machine voor het spinnen van de vezel gevonden De verkregen resultaten zijn van dien aard, dat de maatschappij, die zich tot dusverre uitsluitend met proefnemingen heeft bezig gehouden, haar bedrijf aan zienlijk zal uitbreiden, zodat het tienvoud van de huidige nog geringe productie zal worden verkregen. Men zal zich blijven beperken tot het verwerken van de vezel tot spinbare kamband. Naar de N.V. Nederlandse Rameh Maatschappij meedeelt leent de ramievezel zich voor menging met een andere vezel, zoals wol, waardoor de stof beter tegen slijtage bestand wordt. Tussen Noordwij k en Den Haag wordt thans een driedaagse oefening gehouden van enige bataljons infanterie der terri toriale troepen, aan welke oefening ook Belgische parachutisten deelnemen. De eerste dag was het springen van de 120 man sterke Belgische luchtlandings- groep wel het meest spectaculaire van de oefening. Zij kwamen in kleine ploegen naar beneden, precies op het voor hen be stemde weiland, behalve de commandant, die in een poldersloot plonste. De laatste man bleef aan het vliegtuig hangen en kon gelukkig naar binnen worden gepalmd. Een zijner kameraden kreeg in de lucht een klap van een bengelend mortier en kwam vrijwel bewusteloos neer. Later, na medisch onderzoek, bleek dat hij slechts versuft was. Na enige tijd kon hij weer met de oefening meedoen. Terwijl Seafuries, Fireflies, Mitchells, Oxfords en Meteor-straaljagers door de lucht joegen, werden bij het vliegveld Val kenburg verwoede spiegelgevechten ge- De oefening stond onder leiding van leverd. kolonel F. H. Beenhakker, garnizoenscom mandant van Den Haag. Kapitein-luitenant ter zee-vlieger jhr. P. M. Elias leidde de operaties in de lucht. De oefening werd bij gewoond door de Belgische militaire atta ché, generaal-majoor J. Woussen. lasten te dragen en offers te brengen". De minister lachte hartelijk mee met de hem omringende officieren, die schik had den in zijn handig ontwijken van recht streekse antwoorden. Onder algemene vro lijkheid probeerde minister Staf een eind te maken aan het gesprek. Hij had zijn gast reeds een eind meegetroond, toen deze zich omkeerde en riep „Ik geniet in Holland een heerlijke vacantie en zo liet hij er lachend op volgen „niet op staatskosten". De oefening, die de ministers hebben bijgewoond, was een der laatste phasen van de tiendaagse oefening „Mars" welke diende als een voorbereiding voor de grote intergeallieerde manoeuvres in Sep tember in West-Duitsland. (Van onze parlementaire redacteur) De Nederlandse delegatie ter algemene vergadering van de UNO zal bestaan uit minister Stikker, voorzitter, de heer Von Balluseok, Nederlands permanente verte genwoordiger bij de UNO, ondervoorzitter, en voorts als leden het Eerste Kamerlid prof. dr. L. J. C. de Beaufort, dr. C. L. Patijn, chef der Directie Internationale Or ganisaties van het Ministerie van Buiten landse Zaken, en jhr. mr. H. F. L. C. van Vredenburgh, buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister. Het ligt in de be doeling dat minister Stikker alleen gedu rende de eerste week op de assemblée te Parijs tegenwoordig zal zijn. Daarna zal de heer Von Balluseck als leider van de delegatie optreden. Over de benoeming van een vijftal plaatsvervangers en een reeks technische adviseurs is nog overleg gaande. (Van onze parlementaire redacteur) De heer C. Adriaanse, die reeds de rang van buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister heeft, is bestemd om over enige maanden aan het hoofd van een onzer ge zantschappen te worden benoemd. Voor dien zal hij buitenlands verlof krijgen, waartoe alle aanleiding bestaat, aangezien hij sinds 1945 vrijwel onafgebroken de zware taak van chef van de directie alge mene zaken van het ministerie van Buiten landse Zaken heeft vervuld. Tot zijn opvolger in die functie zal worden benoemd prof. dr. E. O. baron van Boetzelaer, thans adviseur in algemene dienst bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. In Den Haag gelastte een agent van po litie een taxichauffeur, die zijn wagen bij een bushalte had geparkeerd, de auto ergens anders neer te zetten. De chauffeur reed weg maar kwam even later terug en reed op de agent in. Deze kon door snel met zy'n fiets het tottoir'op te gaan voor komen dat hij werd aangereden. De chauf feur is later aangehouden en wegens poging tot doodslag ter beschikking van de justitie gesteld. Vier jongens waren gisteren te Scheve- ningen in zee gegaan tussen twee golf brekers Zij konden niet goed zwemmen en liepen gevaar door de golven tegen een der golfbrekers te worden geslagen. Iemand, die zich in de nabijheid op het strand bevond, wist drie jongens uit het water te halen. Men wierp de vierde, de 12-jarige H. F. van L. uit Den Haag, een reddingslijn toe, die hij ook wist te grijpen. Door het te snel inhalen van deze lijn werd de jongen onder water getrokken, waar door hij verdronk. Zijn stoffelijk overschot is hedenmorgen aangespoeld. De Nederlandse Aardolie Maatschappij acht de omgeving van Wanneperveen nog steeds van belang voor de ontsluiering van de veronderstelde bodemgeheimen in de kop van Overijsel. Niet alleen in de rich ting Giethoorn zal men verder zoeken, doch ook naar de kant van Kolderveen, gemeen te Wanneperveen. Thans zal namelijk ook een boring worden verricht bij de zoge naamde Schurmanssteeg, welke het dorp Kolderveen met Bovenboer verbindt. 's GRAVENHAGE. De Nederlandse re gering heeft nadere inlichtingen gevraagd aan de regering van Indonesië naar aan leiding van de uit de persverslagen bekend geworden rede van president Sukarno op 1.7 Augustus. Deze inlichtingen worden van belang geacht nu hier te lande de bespre kingen met prof. Supomo beginnen. De Nederlandse vereniging Actio Vincit Omnia viert een merkwaardig jubileum. Het is haar namelijk gelukt de tienduizend ste minder valide arbeidskracht aan een werkkring te helpen. De A.V.O. werd in 1927 opgericht met het doel de vele werk krachten in ons land, die hetzij door ziekte, hetzij door een ongeluk hun werkkring verloren en als „invaliflen" geen nieuwe bestaansmogelijkheid konden vinden, weer op de been te helpen. Dat men in de bijna 25 jaar van het bestaan der vereniging 10.000 mensen heeft kunnen helpen, toont dat er energiek naar is gestreefd de doel stelling te verwezenlijken. De A.V.O. heeft een groot aantal artsen in ons land bereid gevonden belangeloos mee te werken aan over het gehele land verspreide adviesbureaux. Hier worden de invaliden onderzocht en wordt nagegaan, in hoeverre zij tot arbeid in staat zijn. Aan de hand van het medische rapport wordt begonnen aan een eventuele herscholing. Is die achter de rug, dan wordt een beroep gedaan op de werkgevers, via gewestelijke arbeidsbureaux. Faalt dit beroep, dan heeft de A.V.O. zelf een aantal werkplaatsen, waar mogelijk voor de betrokkene een plaats is. In deze werkplaatsen werkt een invalide arbeider tegen lonen die zijn aangepast aan de bepalingen volgens overeenkomende collectieve contracten. De prijzen der pro ducten zijn gelijk aan die van concur rerende bedrijven. Nieuw boek over Mozart. Ter gelegen heid van het Salzburger Festival 1951 heeft de Mozartkenner Roland Tentschert een nieuw boek over deze grote meester het licht doen zien. Het toenemende vervoer van dieren per vliegtuig heeft voor de luchtvaartmaat schappijen tal van nieuwe vraagstukken opgeworpen. Bij dit vervoer dienen geen slachtoffers te vallen en de K.L.M. heeft daarom speciale dierenoppassers aange steld die een grote liefde voor dieren be zitten en dagelijks trainen in de verzorging ervan. Een onderdeel van deze training ontvangen zij in het dierenpark te Wasse naar. Tezamen met de tot dusverre in de prak tijk opgedane ervaringen, wordt door dit dozijn dierenoppassers gestreefd naar een zo veilig en gezond mogelijk transport van dieren. In het dierenpark worden zij vooral ge test op hun omgang met dieren en het transporteren. Op die manier hoopt de K.L.M. een kleine staf te kweken, die een zekere garantie kan geven voor een zo groot mogelijk welzijn van al deze „vracht passagiers". Abbekerk, 21 v. Zanzibar te Monbaasa. Alamak, 22 te Marseille. Amstelkerk, pass. 20 Finisterre n. Le Havre. Arendsdijk, 21 v. Rio de Janeiro te Bahia. Alwaki, 20 v. New York te Buenos Aires. Amstelvaart, 20 v. New Orleans n. Nederland. Axeldijk, 20 v. Rotterdam te New York. Aagtekerk, 20 te Philadelphia. Aldegonda, 20 150 m. W.NW. Cambodia Point. Alhena, 20 275 m. Z. ten W. St. Vincent. Alpherat, 20 480 m. W.ZW. Scllly's. Alchiba, 20 300 m. Z.t.W. Fernando Noronha. Ampenan, 20 120 m. O.t.N. Massawa. Amsteldiep, 20 950 m. O.NO. Bermudas. Amstelveen, 20 450 m, N. Flores. Arundo, 20 970 m. O.NO. Norfolk. Aagtedijk, 21 te New York. Aagtekerk 22 v. Manilla. Alcyone, 21 te Melbourne. Amsteldijk, 21 van Hamburg. Arkeldijk, 21 v. Rotterdam te New Orleans. Aldabi, 21 v. Buenos Aires n. Montevideo Alioth, 21 v. Bahia n. Antwerpen. Almkerk, 21 v. Hongkong n. Manilla. Ampenan, 21 v. Aden naar Colombo. Blitar, 20 van Semarang. Blijdendijk, 20 te Antwerpen. Bacchus, pass. 20 Zuidkust Haiti. Bantam, 20 90 m. NW. Anderhalfgraadskanaal. Bengkalis, 20 van Port Said. Bonaire, 20 1225 m. ZW. Pta del Gada. Beverwijk, pass. 21 Gibraltar. Caltex Leiden, pass. 20 Malta. Caltex The Hague, 20 v. Sidon n. Rotterdam. Celebes, 21 te Marseille. Cronenburgh, pass. 21 Casquets. Clavella, 20 90 m. O. Ceylon. Cleodora, 20 90 m. O. ten N. Ras Fartak. Cottica, 20 780 m. W. Palma n. Barbados. Cheshire, 20 v. Soerabaja n. Djakarta. Diemerdijk, 20 te Portland Oreg. Dalerdijk, 20 40 m. W. Scilly's n. Antwerpen. Delfland, 20 200 m. NO.t.N. Fernando Noronha. Delfshaven, 20 150 m. NO. St. Paulsrock. Delft, pass. 20 Sombrero n. Antwerpen. Enggano, 20 dwars Malta. Erinna, 20 v. Pladju ten anker bij Singapore. Esso Den Haag, 23 Aruba verwacht. Friesland (KRL), 21 te Rotterdam v. Hamburg. Gouwe, vertr. verm. 23 van Bilbao. Gooiland, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Gaasterland, 21 v. Paranagua n. Santos. Garoet, 19 te Semarang. Hector, 20 v. Piraeus n. Saloniki. Heemskerk, 20 675 m. W.ZW. Cocoseil. Hestia, 20 240 m. W.NW. Finisterre n. Antw. Hersilia, 22 Laguaira verwacht. Ino, 15 te Curacao. Jagersfontein, 20 te Kaapstad. Jupiter, 20 240 m. W.NW. Kreta n. Tel Aviv. Japara (KRL), 20 275 m. W.t.N. Dondrahead. Japara (KPM), 20 v. Soerabaja n. Tj. Priok. Jave, pass. 21 Guardafui n. Singapore. Katwijk. 21 bij Holtenau verw. Kieldrecht, 22 Amsterdam verwacht, Kota Baroe, 20 7 u. te Djeddah. Kertosono, 21 v. Belawan n. Port Soedan. Limburg, 20 Dry Tortugas n. Trinidad. Loppersum, 20 v. Bona n. Amsterdam. Lutterkerk, 20 van Port Said. Leerdam, 20 te Norfolk. Leuvekerk, 20 van Muscat. Lombok, 20 v. Vancouver n. Manilla. Lawak, 21 te Bahrein. Lemsterkerk, 21 te Bandaréhapur. Mentor, 20 100 m. ZW. Kreta n. Alexandrië. Maaskerk, 20 300 m. N.NW. Luanda. Malvina, 21 te Singapore verwacht. Manoeran, 20 360 m. NW. Diegogarcia. Marken, 20 450 m. W.NW. Finisterre. Marpessa, 20 v. Zahrani te Liverpool. Molenkerk, 20 v. Takoradi n. Freetown. Maasland, pass. 21 Victoria n. Ilheus. Macuba. pass. 21 San Maria Azoren. Muiderkerk, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Noordam, 20 v. Rotterdam te New York. Notos, 18 v. Port au Prince n. New York. Nigerstroom, 20 nog te Lagos. Omala, 20 250 m. ZO. Ras Madraka. Oranje Fontein, 20 300 m. W.t.Z. Kp. Palmas. Ovula, 20 200 m. W.t.N. Minicoy. Polyphemus, 20 v. Amsterdam te Aarhuus. Prins Willem v. Oranje, 15 v. Chicago n. R dam Prins Joh. Willem Friso, 20 pass. Fastnet. Prins Willem V, 20 350 m. W.NW. Cape Clear. Prins Willem III, 22 te Le Havre. Papendrecht, 22 v. Curacao te Gothenburgh verw Rijnkerk, 19 v. Mombassa te Tanga. Rigel, 17 van Dakar. Rempang, 20 nog rede Taruna Rondo, pass. 20 Kp. St. Vincent. Ruys, 20 360 m. ZO. Mombassa. Rossum, 21 v. Kotka n. Hamina. Raki, 21 te Penang. Roebiah, 21 v. A'dam n. Indonesië. Sommelsdijk, 19 te Tampico. Salland, 20 te St. Vincent Kaap Verd. eiL Sarangan, 20 rede Belawan. Soestdijk, 20 v. New York n. Baltimore. Sumatra, pass. 20 Guam naar Manilla. Straat Soenda, 18 v. Mombassa n. Hongkong. Stad Alkmaar, 21 te R'dam n. Vlaardingen verw. Stad Schiedam, 20 v. Vlaardingen te Savons Stad Arnhem, pass. 20 Kp. St. Vincent. Stad Breda, 20 ten anker bij Spurn. Saroena, 20 te Singapore. Sliedrecht, 20 v. Casablanca te Curacao verw. Stad Haarlem, pass. 20 Finisterre. Swartehondt, 20 v. Makassar n. Soerabaja. Saparoea, 20 te Port Said. Stad Alkmaar, 21 v. Lulea te Vlaardingen. Stentor, 21 v. Rotterdam n. Antwerpen. Sarangan, 22 Belawan verwacht. Singkep, 21 v. Tj. Priok n. Colombo. Straat Soenda, pass. 21 Seychellen n. Penang. Tawali, 16 v. Baltimore te Galveston. Teucer, New York n. Java, 17 te Penang. Tamo, 20 200 m. Z.ZO. Sable eil. Tjiwangi, 21 v. Soerabaja te Makassar. Tiba, 20 17 u. v. Rotterdam te Buenos Aires. Tosari, 22 TJ. Priok verw. Utrecht, 22 Penang verwacht. Van Heutsz, 20 125 m. NO. Singapore. Veendam, 20 200 m. W.ZW. Cape Race. Venus, 22 te Rotterdam. Volendam, 20 v. Montreal n. Rotterdam. Winterswijk, 20 180 m. N.NO. Finisterre. Waal, 18 te Houston v. Port au Prince. Willem Ruys, 21 v. Tj. Priok n. Singapore. Zeeland, pass. 20 NW. punt Celebes. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter JANINE HENDRIKA MARIA S. C. van Lent C. van Lent-van Werven Ondertrouwd: ANTOON HEDDES en NEL KRAAYER Huwelijksvoltrekking Dins dag 4 Sept. 12 uur. Receptie 4 Sept. 2.30 tot 3.30 Adm. de Ruyterweg 481 I. Amsterdam. Nassaulaan 5 A, Haarlem. De 21ste Augustus, in haar 89ste levensjaar, is onze lieve moeder TO NIEMAN geb. KöLER, voorgoed ingeslapen. Daan Nieman Greet Nieman- Hoogeveen Haarlem, 21 Aug. 1951. Huize Coralia, Middenlaan 23. C orresp on dentie -adres Frins Mauritslaan 120, Overveen. Geen bezoek. De crematie zal plaats vinden op Vrijdag 24 Augustus a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst trein 13.30 uur. REGEN EN WINDU kunt er tegen met zo'n vlotte regenjas of -mantel van VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haar lem, f 2 per week en zonder vooruitbetaling!!! Betreffende kunnen wij door efficiente fabrikage prima leveren a f 1.70 per kg. Chem. Olie- Verf en Lakind. GED. OUDE GRACHT 95 Haarlem. IJZERSTERKE OVERALLS vanaf f 9.03 Voor krimp kleurecht Sluitschorten, alle m. f 5,75 H. stofjassen, alle m. f 13.50 D. stofjassen, alle m. f 11.75 Overhemd, alle m. f 6.55 Enz. Enz. INBETEXFA PIETER KIESSTRAAT 33 Zijstr. v. d. Zijlweg. Tel. 13680. Haarlem. Aangeb. te Aerdenhout, dicht bij bus, tram en trein, MOOI VRIJ HUIS. 7 kam., badk., 2 W. C.'s, kel der en zolder, gr. v. en a. tuin tel., huur f 51 p. m. in ruil v. dito of iets kl., doch m. gar., hogere huur g. bezw. te Hst. Ov„ Bid. of A'hout. Br. 2396 Wensing's Adv. Bur. Tempe liersstraat 32. Op 20 Augustus overleed onze beste broeder Mr DIRK ANNEÜS HARMENS Directeur van het Kantoor Amsterdam van de Banque de Paris et des Pays-Bas, Ridder van het Legioen van Eer, in de ouderdom van 58 jaren. Heemstede, B. E. Harmens Aerdenhout, F. C. H. Harmens Amsterdam, 22 Augustus 1951 Apollolaan 197 Op verzoek van de overledene heeft de crematie heden in alle stilte plaats gehad. Volstrekt enige en algemene kennisgeving WEER TE Chirurg CONSULTEREN Oogarts PRAKTIJK HERVAT Wegens ziekte GEEN PRAKTIJK. BLOEMENDAAL Tel. 22874. weer volop verkrijgbaar thuisbezorgd. Tel. 17309. Voor Uw feesten verhuren wij GEN CRONJéSTRAAT 136 Tel 16627 SMEDESTRAAT 1 Tel. 13216. Te koop gevraagd: afm. ca. 100 x 90 x 70 cm. in prima staat. Kousenfabrieken Hin N.V., Zijlweg 144, Haar lem, tel. 11935. door echtpaar en 2 kind. in Haarlem of omg. minstens 4 kamers, keuken, toilet-dou che en bergruimte. Brieven m. prijsopg. en uitv. inl. no. 8206. Door het Leger des Heil6 wordt kantoorruimte gezocht voor zijn reclasseringsbureau te Haarlem. Nodig zijn: Brieven aan de Secretaris voor Sociale- en Reclasse- ringszaken, Hoofdkwartier Leger des Heils, Prins Hen drikkade 49-51, Amsterdam. Gevraagd per 15 Sept. of 1 Oct. in Bloemendaal, Over veen of Aerdenhout, door dame op leeftijd met badkamer en voll. pen sion. Br, no. 2395 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32. Echtpaar midd. leeft. z. kin deren zoekt met vrije keuken, no. 8200. Brieven TE KOOP: Brieven no. 8202. B.z.a. Heer, 38 j. om de LEI DING v. d. HUISH. op zich te nemen. All. b goed gesit. fam., geh. op de hoogte m. gegoede omgangsvormen. Ko ken en chauff. en bek. m. d. mod. talen. Ook genegen n. h. buitenl. te vertrekken. Br. no. 2400 Wensing's Adv Bur. Tempeliersstraat 32. Groothandel heeft vacant plaats voor VERTEGENWOORDIGER Voor degelijk werker met flinke verkoop-capaciteiten goede vooruitzichten. Om schreven soil, worden inge wacht onder no. 8205. GEVRAAGD voor direct BEKWAME PERKAMENT-RIJGSTERS, geen thuiswerk AANK. KOPERBANKWERKER, pi.m. 22 jaar AANK. SCHILDER, v. perkamentbewerking, pl.m. 18 jr. Haarlemsche Metaalwaren- en Ornamentenfabriek, H. van Uitert, Regentesselaan 40—42, Haarlem. Haarlem N.V. Haarlemsche Auto Centrale Stationsplein tel. 11094 - 14125 - 12883 Frans, Duits, Engels, met behoorlijke kantoorervaring. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 8201. Ateliers voor overhemden, blouses en pyama's vraagt voor onmiddellijke indiensttreding: LEERLING-KNIPSTERS LEERLING-NAAISTERS BEKWAME NAAISTERS Lonen volgens de C.A.O. Werkweek 48 uur. Vergoeding van reiskosten voor hen die buiten Haarlem wonen. Aanmelden dagelijks van 95 uur, Stephensonstraat 50, Haarlem. Na 8 uur 's avonds: M. v. Heemskerkstraat 24 bij mej. R. Berkhout; Van 't Hoffstraat 20 bij de heer G. de Vreede; Bennebroek, Schoollaan 92 bij mej. C. v. d. Reep. Technische Uitgeverij vraagt voor spoedige indiensttreding Schriftelijke sollicitatie onder no. 8204 aan het bur. v.d. blad Direct gevraagd voor nieuwbouw IJ muiden. JAC. BREED, Populierstraat 16 Haarlem, tel. 22083. PATISSERIE vraagt een Botermarkt 19, Haarlem. Confectiefabriek GERCOFA vraagt Aanmelden dageijlks«van 9—6 uur, Koningstraat 39. Industrie- en handelsonderneming te Haarlem zoekt voor spoedige indiensttreding als assistent op de inkoopafdeling. Kunnende typen en in staat zijnde eenvoudige inkoopcor- respondenlie ook in Duits en Engels te voeren. Zij, die op de hoogte zijn met de automobielbranche, genieten de voor keur. Brieven met opgave van vorige werkkringen en verlangd salaris onder no. 8203 aan het bureau van dit blad. De Algemene Vereniging voor de Centrale Verwarmings industrie (A.C.I.), District HAARLEM, organiseert in samen werking met de Avondnijverheidsschool der St. Josephs- gezelienvereniging een voor de centrale verwarming, 3-jarige cursus. INSCHRIJVING van leerlingen op Dinsdag 23 Augustus, Woensdag 29 en Donderdag 30 Aug. a.s. van 19.30—21.00 uur in het schoolgebouw aan de Kamperstraat 37 te Haarlem. Prospectus wordt op aanvraag verstrekt door de secretaris van het district: Gonnetstraat 30 Haarlem. Wasserij KLEVERPARK, Santpoorterstraat Haarlem vraagt vraagt energieke, representatieve hoofdzakelijk voor het stimuleren van de binnenlandse verkoop. Leeftijd 2535 jaar. Levenspositie. Uitvoerige brieven met feto te richten aan het Florastraat 13, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3