Harris voor derde maal wereldkampioen NAC veroverde voor de tweede maal achtereen de Spaernebeker De acht van Laga derde in Macon Skiffeur Van Mesdag werd vierde STRIJD OM DE WIELER TITELS TE MILAAN Na drie wedstrijden hebben drie clubs zes punten RCH klopte Haarlem met 1-0 in verliezersronde Spaanse uitnodiging voor Nederlandse dames V oetbaltournooien 'n TIP VAN BOOTZ Schoten door D.O.S. II uitgeschakeld E.D.O. verloor van Velox H.F.C. verloor van U.V.S. 6 MAANDAG 27 AUGUSTUS 1931 Keg Harris, die in z«n halve finale Lognay en Patterson op resolute wijze had geklopt, is er Zondag te Milaan in geslaagd het wereldkampioenschap voor de derde achtereen volgende maal op zijn naam te brengen. In de finale demarreerde Bellenger by het ingaan van het rechte stuk voor de laatste bocht. De Brit ging achter hem aan in een formidabele spurt en lag vlak achter de Fransman toen deze uit de bocht kwam. Op het rechte stuk voerde hij zijn tempo zo hoog op. dat hij met een halve lengte voorsprong eerste werd, voor Bellenger en Patterson in deze volgorde. In de finale voor de amateurs zaten twee sterke Italianen, Sacehi en Morettini en een uitstekende Australiër: Mockridge. De Australiër leidde van de start en sloeg een aanval van Sacchi af bij het uitkomen van de voorlaatste bocht. Sacchi moest dus buitenom sprinten in de laatste bocht, een lastige taak, maar die hij schitterend op loste want hij kwam Mockridge voorbij op het laatste rechte stuk, 11,4 sec. noterend voor de laatste 200 meter. Van Vliet uitgeschakeld Tot teleurstelling van dg Nederlandse kolonie bleek Van Vliet in zijn halve finale tegen Bergoni en Bellenger de tactiek van de matches a trois geenszins onder de knie te hebben. Hij nam de kop, demarreerde in de voorlaatste bocht en kreeg een meter of zeven voorsprong op Bergoni. Bellenger kwam uit de derde positie opzetten en ging Bergoni voorbij en op het laatste rechte stuk passeerde hij ook Van Vliet. De Woer denaar kon het toen zelfs niet tegen Ber goni houden en werd derde. De herkansingsrit bracht een nog grotere ontgoocheling, want nu liet Van Vliet zich totaal verrassen eerst door Bergoni, die al in de eerste ronde wegvluchtte en daarna door Patterson en Lognay, die achter hem aangingen op het juiste moment. Van Vliet lag toen in vierde positie en eindigde even eens als vierde. Amateurs hebben geen successen Zaterdagmiddag begonnen de wereld kampioenschappen op de baan met de series van het sprintnummer voor ama teurs. Hier deden zich enkele verrassingen voor, in de vorm van nederlagen van "de Fransman Even, die bij het trainen was ge vallen en daar zoveel hinder van had dat hij door de Australiër Sutherland en de Luxemburger Kirsch geklopt werd en van zijn landgenoot Lemoigne, toch ook een goed sprinter, die van de Brit Bardsley verloor. Hij zeiendoorn had het tegen Simpson (Nieuw-Zeeland) en Nemetz (Oostenrijk) niet moeilijk en won met een strakke eind spurt, waarin hij 12.4 sec. over de laatste 200 meter noteerde. Schotman en de 41- jarige Tinus van Gelder, de oudste van de amateurs te Milaan, werden vierde in hun serie, wat directe uitschakeling betekende. Bij de amateurs lag Hijzelendoorn in de tweede kwart finale reeds in gewonnen positie, toen de Engelse sprinter Bradley bij bet uitkomen van de laatste bocht viel. Men besloot de rit over te rijden. Hijzelen doorn, die bewees ook in tactisch opzicht in vergelijking met het vorig jaar aan kracht te hebben gewonnen, ging wederom als winnaar over de streep. De Australiër Mockridge heeft zich via de repêchage voor de halve eindstrijd kunnen plaatsen. Sprintwedstrijden voor beroepsrenners Bij de beroepsrenners wonnen Harris, Van Vliet, die tegen Bergomi een laatste 200 meter van 11.4 sec. reed, Astolfi, Pat terson, Plattner en Von Bueren met meer of minder glans hun series. Derksen had pech in zijn serie tegen Bellenger. Hij lag in gewonnen positie toen een tandwieltje van zijn fiets losraakte waardoor hij slechts freewheelend de finish kon bereiken en derde werd. De jury liet de serie overrijden, maar nu was Derksen zeer nerveus zodat hij zich door Bellenger, die eveneens 11.4 sec. over de laatste 200 meter liet noteren, net als Van Vliet had gedaan, liet verrassen. Hij eindigde twee en kwam in de herkan sing. De Fransman Lognay klopte Ghella met zo miniem verschil dat,eerst Ghella als overwinnaar werd aangewezen. Dank zij de foto's van de finish kon de fout worden hersteld en kreeg Lognay de plaats die hem toekwam. De herkansing werd in vier ritten verre den. Ghella won de eerste, Senfftleben de tweede, Bergomi de derde en Derksen de vierde. Derksen kreeg Nihant en James tegenover zich en won op zijn gemak. Bijster werd in zijn serie tweede achter Plattner en kreeg in de repêchage weinig kans tegen Ghella en de Belg Pauwels. Ook de Australiër Ashton ging hem voorbij zo dat hij vierde werd. De kwarteindstrijden der sprinters brach ten verrassende uitslagen. De match a trois in plaats van de ritten a deux voor de sprints hebben in ieder geval één voordeel opgeleverd. Zij zijn rijk aan surprises ge weest. Wie zou slechts het vermoeden heb ben gehad, dat Harris in de kwarteindstrijd door Bergomi zou worden geslagen en dat ook Derksen het onderspit zou moeten delven tegen Lognay en Astolfi? Werd Van Vliet ook niet bijna het slachtoffer van de onverwachte démarrage van Senfftleben, toen Plattner onze landgenoot in de bocht tegen de balustrade had gedrukt? Bergomi plaatste zich door een duidelijke zege op Harris en Von Bueren in de halve eindstrijd. In de tweede kwart-eindstrijd protesteerde eerst Senfftleben wegens ver meend hinderen van Van Vliet, en bij het uitkomen van de bocht, toen de Nederland se kampioen reeds in gewonnen positie lag, stak ook Plattner zijn hand op, omdat Van Vliet van zijn lijn zou zijn afgeweken. De wedstrijdcommissarissen besloten tot over rijden. Weer bleek er een duidelijke samen werking tussen Plattner en Senfftleben te zijn tegen Van Vliet. Toen Plattner in de voorlaatste bocht Van Vliet tegen de ba lustrade drukte, overigens volkomen regle mentair, dook Senfftleben, die in derde positie lag, plotseling naar beneden en nam drie, vier lengten. Eerst toen ging Plattner erachter aan, maar verhinderde Van Vliet binnendoor te komen, zodat onze nationale kampioen bij het ingaan, van de laatste bocht zeker drie lengten op Senfftleben achter lag. Met formidable pedaaltrappen ging Van Vliet over Plattner, kreeg Senfft leben pas op 50 meter voor de finish te pakken. Toch gooide Van Vliet zijn voor wiel juist even eerder over de streep dan Plattner, die de Fransman eveneens had gepasseerd. Derksen liet zich in zijn rit tegen Lognay en Astolfi insluiten. Lognay nam de kop met Astolfi op de tweede plaats en daarna kwam Derksen. In deze volgorde eindigde de rit. kwartfinales Visser leverde Zaterdagavond een span nende kamp met de Belg Jochums in de achtervolging der amateurs. Ne drie gelijke ronden kwam Visser voor. Na de zesde ronde waren de rollen omgedraaid en had Jochums een geringe voorsprong behaald. In de achtste ronde week Jochums plotse ling van de lijn af, stak zijn hand op en ging toen weer door, blijkbaar van mening, dat hij er al was, terwijl hij op dat ogenblik nog twee en een halve ronde moest rijden. Zijn gering voordeel was hij toen meteen kwijt, Visser lag in de negende ronde 5 tot 6 meter voor en hoe Jochums zich ook in spande, de Nederlandse kampioen wist het voordeel te behouden. De tijd was 5 min. 8.6 sec. De tijd van Jochums bedroeg 1 seconde meer. Op deze avond werden wel snellere tijden genoteerd. De Rosso, die al meer beneden de vijf minuten is gekomen, liet thans 4 min. 59,4 sec. voor zich afdruk ken en Messina kwam met een seconde juist boven de vijf minutengrens. In de achtste finales achtervolging ama teurs werden Willekes en Visser uitgescha keld. Willekes verloor met een kwart baan verschil van de Fransman Andrieux, die 5.10.0 reed tegen Willekes 5.21.2, en Visser was tegen Glorieux evenmin als Zaterdag in zijn beste conditie, wat toch nodig zou zijn geweest om een kans op de zege te hebben met een zo geroutineerd achter volger als tegenstander. De tijd van Glo rieux was uitstekend: 5.02.4. Visser noteer de 5.18.2 en werd door de schitterend rij dende Belg bijna in de laatste ronde inge haald. Bij de beroepsrenners lag Schulte na vijf ronden 50 meter voor op de Oostenrijker Schiebel, maar kreeg toen een lekke band. De rit werd voortgezet in de positie van .de twee renners op het moment van de onder breking, en Schulte won met 90 meter ver schil. Derksen verscheen op de baan als debu tant in de achtervolging, en kreeg niemand minder dan Bevilacqua tot tegenstander. Hij begon, wat van een sprinter verv/acht kon worden, veel te snel en moest dit later bezuren toen de ervaren Italiaan het tempo Een fraaie save van de doelman van N.A.C. in de finale van het Spaarnebekertournooi tegen D.W.S. ging opvoeren. Maar zijn tijd was zo goed, nl. 6.27.4 tegen Bevilacqua 6.23.4, dat ook hij voor de kwartfinales geplaatst werd. Manches van de stayers De eerste manche van de stayerswed strijd gaf weinig strijd te zien. Lohmann, die reeds in 1937 het wereld kampioenschap achter de motor behaalde, werd eerste met Pronk op de tweede plaats. De tweede manche bracht een gemakke lijke zege voor Lesueur, de titelhouder, voor Leliaert die zijn beste beentje voor moest zetten om Heymann en Martino ach ter zich te houden. De Best kwam er in het geheel niet aan te pas en werd zesde met 9 ronden achterstand. Lesueur en Leliaert gaan naar de finale, Heymann en Martino nemen aan de repêchage deel. De derde manche had weinig te beteke nen. De Duitser Schorn nam na 10 kilo meter de leiding en handhaafde zich daar zonder moeite. Onze landgenoot Bakker verwierf de tweede plaats, hoewel hij wegens een lekke band van fiets had moe ten verwisselen, en kwalificeerde zich eveneens voor de finale. Harris naar Amsterdam De wereldkampioen Harris, de Austra liër Patterson, die derde in het wereldkam pioenschap te Milaan werd en voorts Van Vliet en Derksen zullen op 6 September te Amsterdam een sprintwedstrijd rijden in matches a trois. Nummer twee van het wereldkampioenschap te Milaan, de Frans man Bellenger, zal die avond niet starten. Engels voetbal Nu het Engels voetbalseizoen 'n week aan de gang is hebben de meeste clubs drie wed strijden gespeeld. Slechts drie van de 92 clubs in de vier afdelingen hebben zes punten behaald en wel Sheffield United in de tweede divisie en Reading en Brighton in de Zuidelijke afdeling van de derde divisie. Ook Sunderland heeft in de eerste divisie nog geen punt verloren, maar deze club speelde slechts twee wedstrijden. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston Villa-Derby County 4-1, Burnley- Fulham 1-0, Chelsea-Liverpool 1-3, Hud- dcrsfield Town-Blackpool 1-3, Manchester United-Newcastle United 2-1, Portsmouth- Charlton Athletic 1-0, Preston North End- Middlesbrough 0-1, Stoke City-Bolton Wanderers 1-2, Sunderland-Manchester City 3-0, Tottenham Hotspur-West Brom- wich Albion 3-1, Wolverhampton Wande rers-Arsenal 2-1. Tweede divisie: Barnsley-Southampton 3-1, Brontford- Rotherham United 2-0, Bury-Luton Town 0-1, Coventry City-Queens Park Rangers 0-0, Doncaster Rovers-Leeds United 2-0, Everton-Sheffield Wednesday 3-3, Leices ter City-Birmingham City 4-0, Nottingham Forest-Cardiff City 2-3, Sheffield United- Hull City 4-1, Swansea Town-Notts County 1-1, West Ham United-Blackburn Rovers 3-1. ADVERTENTIE Het is NAC, evenals een jaar geleden, gelukt de Spaernebeker te veroveren. Na In de eerste ronde van Haarlem te hebben gewonnen met 2-1, klopte het DWS in de win naarsfinale met 1-0. DWS was via een 3-2 zege op RCH in de finale gekomen. De ver liezersronde HaarlemRCH werd door de Racing met 1-0 gewonnen. Het tournooi is uitstekend geslaagd, maar het spelpeil bleef onder de verwachtingen. RCH had het in de morgenuren niet ge makkelijk tegen de afdelingskampioen DWS. Over het algemeen waren de Haar lemmers in de meerderheid doch maakten van enkele goede kansen geen gebruik. DWS, zonder Kil maar met Wierts en Fanger, speelde een vlot partijtje voetbal met in de voorhoede Dijkstra als de gevaar lijke man. Hij gaf doelman Wille met een ver schot het nakijken. Kort daarop bracht Oosterbaan de stand in evenwicht. Toch kon DWS met een voorsprong van 2-1 gaan rusten want een ver schot van middenvoor Dijkstra was Wille opnieuw te machtig Kort na de hervatting werd de strijd weer volkomen open want door Gallis werd het 2-2. Nadien was RCH een tikje sterker zonder dat Koster en anderen er in slaag den dit in een doelpunt tot uitdrukking te brengen. Toen bij een weifelen in de Haar lemse achterhoede de handige rechtsbuiten van DWS, Pitters, net nog een gaatje open zag, werd Wille voor de derde maal gepas seerd. Wat RCH hierna ook probeerde, DWS hield stand en plaatste zich door deze zege van 3-2 in de finale. De ontmoeting Haarlem en NAC stond op een lager peil dan de voorgaande. Had RCH dezelfde opstelling als verleden week, bij Haarlem zagen we Roozen weer op de middenvoorplaats voor De Groot. Overigens was het elftal ongewijzigd. Door het voor deel van de wind had de Bredase club enig overwicht maar goed verdedigen van de Haarlemse achterhoede voorkwam voorlo pig doelpunten. Aan de andere kant faalden Roozen en Jacob eenmaal waardoor goede kansen verloren gingen. Het overwicht van NAC hield echter aan en nadat harde schoten van de voorhoede te hoog waren ge richt gelukte het Van den Langenberg in de laatste minuut van de eerste helft doel man Snijders met een kalm schot te pas seren. Spoedig na de hervatting was de stand weer gelijk, toen Roozen fraai van een kans gebruik maakte (1-1). In het verdere verloop van de strijd gaven de par tijen elkaar weinig toe. Bruinings doelpunt te voor NAC, dat daardoor met 2-1 won. RCH-Haarlem 1-0 Hadden we de vorige week in de Zilve ren Molen een finale RCH-Haarlem, dit maal moesten de Haarlemse clubs het tegen elkaar opnemen in de verliezersronde. Ook nu ontliepen de elftallen elkaar niet veel. Het spelpeil was minder dan de vorige week en RCH was iets sterker en na een doelpuntloze eerste helft kon Gallis latei- het enige doelpunt scoren toen doelman Snijders weifelde met ingrijpen. Bij Haar lem stond thans van Gooi op de plaats van Van Duin, RCH had dezelfde opstelling als des morgens. NAC klopt DWS met 1-0 Het spel in de eindstrijd tussen NAC en DWS stond ongetwijfeld op een hoger plan dan de in de Haarlemse derby, zonder ech ter een grote hoogte te krijgen. Vooral het tempo was aan de lage kant. DWS was technisch iets beter maar de aanvallen van NAC waren gevaarlijker. Middenvoor Van den Langenberg had met enkele goede schoten het geluk niet op zijn hand en een maal miste hij een eenvoudige kans. Aan de andere kant stopte Kools enkele goede schoten van Dijkstra en Pitters uitstekend. Met blanke stand werd gedraaid. De tweede helft was een getrouwe copy van de eerste. Ook nu was DWS technisch iets beter maar tot doelpunten konden de Bij de Zondag in Macon gehouden eindwedstrijden om de Europese kampioenschappen roeien bezette Van Mesdag in het nummer skiff de vierde plaats en de ploeg van Laga de derde in het nummer voor achten. Het was de skiffeur Zaterdagmorgen bij de herkansing gelukt de halve eindstrijd te bereiken en zich des middags in de finale te plaatsen. Hetzelfde geschiedde met Laga. Bij de herkansingen waren de Neder landse ploegen zowel in de vier met stuurman als in de vier zonder stuurman uitge schakeld. king kreeg dat Fox hem voorbij kon gaan. De voorspellers kregen gelijk, Larsen won en Fox werd tweede. Van Mesdag kwam aan dit duel niet te pas en ook slaagde hij er niet in zich voor de Zwitserse kampioen te plaatsen. Larsen nam dadelijk de leiding met Van Mesdag, Fox en Meier in tweede positie vrijwel gelijk. De Deen bleef een half a een lengte voor en Fox maakte zich lagzamerhand van de andere twee los om een aanval op de kop te ondernemen. Op dit ogenblik kreeg Van Mesdag het even moeilijk op de buitenbaan. Hij kon zijn cadans niet vinden en gelijkertijd was de Britse skiffeur hem voorbij. De 600 raeter werd gepasseerd met Larsen aan kop, op een halve lengte Fox, deze lag een halve lengte voor op Meier en als vierde Van Mesdag een lengte achter bij Meier. Het tempo van Larsen lag enkele slagen hoger dan dat van Fox en men vroeg zich af of de Deen dit wel zou volhouden. De titel houder hield vol, hij vergrootte zelfs zijn voorsprong tussen de 1000 meter en de 1500 meter van drie kwart lengte tot 2 lengten. Ongeveer in deze positie met Meier en Van Mesdag ver achter werd de finish gepas seerd. Larsen had zijn titel geprolongeerd. Ook de Italianen Marion, Ramani en Tarlao behielden in de race van de twee met stuurman de Europese titel. Van de start af demonstreerden de Italianen prach tige beheersing van lichaam en materiaal. Vrijwel onbedreigd, af en toe de aanval van de Zwitserse twee afslaand, werd de gehele baan aan kop geroeid. Denemarken en Frankrijk, de beide andere finalisten, zak ten hoe langer hoe meer af en bij het eind punt was de achterstand van beide ploegen enkele lengten. Toen de vieren zonder stuurman, Noor wegen, Denemarken, Frankrijk en België aan de start werden geroepen, was de wind plotseling gaan liggen. België nam de lei ding en behield die. De vier van de Konink lijke Antwerpse Watersportvereniging o.a. met Elzendoorn en Caers, vormden een Zondag werd begonnen met het nummer vier met stuurman met aan boei 1 Zwit serland, boei 2 Italië, boei 3 Denemarken, boei 4 Spanje met op de stuurplaats de der tienjarige broer van de Spaanse skiffeur Omedes. Zwitserland en Spanje hadden een zeer snelle start en namen de leiding voor Italië en Denemarken. Het werd een strijd tussen Zwitserland en Spanje, althans voor lopig. Om beurten hadden de ploegen de leiding met Italië in derde positie. De titel houders, de Denen, lagen toen een lengte achter. Zwitserland roeide in hoog tempo om de leiding te behouden, maar nadat de helft van de zware baan was afgelegd, kwam Italië naar voren, terwijl Spanje de Zwitserse vier voorbij ging. De Zwitsers spurtten echter fel en bleven ongeveer ge lijk met hun belagers. Na 1500 meter nam Italië de leiding over. De Italianen waren niet meer te houden en met een verschil van een lengte gingen zij voor Zwitserland, dat ex-in was geslaagd Spanje op de laatste meters van zich af te houden door de finish. In de twee zonder stuui-man ï-oeiden Joe goslavië, België, Zwitserland en Denemar ken. De Belgen hebben deze race op bui tengewone wijze geroeid en gewonnen. Het nummer skiff Toen verschenen de skiffeurs aan de start met aan boei 1 de Zwitser, dr. Meier, boei 2 Fox (Groot Brittannië), boei 3 de Nederlander Van Mesdag en boei 4 de Europese kampioen van het vorig jaar, Erik Larsen (Denemarken). De roeiers hadden tegenwind en er stond een stevig briesje. Larsen is meer athleet dan Fox, en ook meer dan Van Mesdag, die dan ook in het geheel niet in zijn nopjes was met de Zuidelijke wind. Er heerste bij velen de verwachting, dat de finale van de skiffeurs wel eens een revanche kon worden van de race op Henley, toen Larsen die een ge wonnen race roeide plotseling zo'n inzin- stugge, harde ploeg met een pi-achtige ho mogeniteit. Na 500 meter hadden de Belgen, die constant 32 slagen roeiden, een voor sprong van twee lengten op Denemarken en waren anderhalve lengte voor op Frank rijk. Noorwegen lag met ruim drie lengten verschil op de leidez-s achtei-. De Noorse vier had zich even verstuux-d, maar herstel de zich goed en wist toen Frankrijk van de derde plaats te verdringen. In deze volg orde gingen de ploegen over de baan en zonder veranderingen werd de 1500 meter gepasseerd. De Belgen kon de zege niet meer ontgaan en ook de Deense vier was bij het ingaan van de laaaste 300 meter na genoeg zeker van de tweede plaats, doch in de achtex-hoede werd een duel geleverd, dat pas op de laatste tien meters werd beslist. De Fx-anse ploeg werd derde na een fana tieke aanval van de wat laat op toeren ko mende Noren te .hebben afgeslagen. In de double scull finale was de Zweed se boot het snelst van start. Italië en Frankrijk volgden en de Zwitserse scullers Stebler en Knecht lagen in vierde positie. Lang duurde dit echter niet. Italië nam na 500 meter de leiding over van Zweden. Zwitserland kwam opzetten en na 1000 meter had de double scull van de See- club Zürich Zweden naar de derde plaats verdrongen. Dapper begonnen de Zwitsers aan hun aanval op de leidex-s, de Italia nen. Na 1200 meter kwamen zij gelijk om bij de volgende haal de kop over te ne men. Italië kon de kracht niet meer op brengen deze prachtige aanval het hoofd te bieden exi toen de Zwitsers als eersten doorkwamen bedroeg hun voox-sprong bijna een lengte. Zweden en Frankrijk waren op de helft van de baan reeds definitief uit geschakeld door de felle tweekamp, waar in Zwitserland en Italië het tempo hadden opgevoerd. De acht van Laga roeide in tegenstelling met Van Mesdag een veel betere race. Op ongeveer 400 meter van de start nam de Nederlandse ploeg de leiding in een tempo van 36 slagen per minuut roeiend. Toen nam Denemax-ken de kop over met een kleine voorsprong. Achter de Nederlandse acht volgde Groot Brittannië. Joegoslavië lag toen x-eeds ver achter. De Britten ver hoogden hun tempo en kwamen steeds dichterbij, maar de eerste aanval van de Britten werd op de 1000 meter afgeslagen. De tweede aanval gelukte en Laga moest toezien hoe de ploeg van Cambx-idge pas seerde. Denemax-ken lag nog steeds op de eerste plaats en zag zich gepasseerd door de Britten. Zij gingen als eerste over de finish met een miniem ver schil op de beide volgende ploegen. Denemarken, dat tweede werd en Nederland dat de derde plaats innam. Joe goslavië kwam er in deze spannende en prachtige race helemaal niet aan te pas. De Coupe Glandaz, een wisselprijs voor het best geplaatste land, waarbij een spe ciaal puntensysteem wordt toegepast, is voor de vierde achtereenvolgende maal gewonnen door Italië. Tweede is België en derde Groot Brittannië. De uitslagen van de finales luiden: Vier met stxiurman: 1. Italië 7.05.14; 2. Zwitserland 7.08.64; 3. Spanje 7.09.26; 4. Denemarken 7.12.75. Twee zonder stuurman: 1. België (Knei- zen en Baeten) 7.33.19; 2. Denemarken 7.37.09; 3. Zwitserland 7.37.48; 4. Joego slavië 7.46.98. Skiff: 1. Denemarken (Lax-sen) 7.32.05; 2. Groot-Brittannië (Fox) 7.34.65; 3. Zwit serland (dr. Meier) 7.41.65; 4. Nederland (Van Mesdag) 7.49.57. Twee met stuurman: 1. Italië 7.39.84; 2. Zwitserland 7.45.04; 3. Denemarken 7.47.36; 4. Fx-ankrijk 7.51.50. Vier zonder stuurman: 1. België 6.27.82; 2. Denemarken 6.32.30; 3. Fx-ankrijk 6.33.54 4. Noorwegen 6.34.10 Double scull: 1. Zwitserland 6.44.04; 2. Italië 6.47.06; 3. Zweden 6.52.03; 4. Frank rijk 6.54.44. Achtriemsgieken: 1. Groot-Brittannië 6.00.44; 2. Denemarken 6.Ö0.85; 3. Neder land 6.01.29: 4. Joegoslavië 6.16.20. Hoewel Spanje zich tijdens het F.I.S.A.- co'ngres, dat Woensdag te Macon werd ge- hoden, als een der felste tegenstanders van het officieel ex-kennen van het damesroeien ontpopte, hebben de internationale dames- wedsti-ijden, welke de volgende dag werden gehouden blijkbaar toch zeer veel indruk op de Spaanse afgevaardigden gemaakt. Men kan deze conclusie trekken uit het feit dat een der Spaanse gedelegeerden de chef d'équipe van de Nederlandse dames, me juffrouw mr. Cosquino de Bussy, heeft mede gedeeld, dat Nederlandse en Franse dames- ploegen zullen worden uitgenodigd om vol gend jaar waarschijnlijk te Barcelona een demonstratie te komen geven. AMERIKA WINT DE WIGHTMAN CUP. De Amerkaanse dames hebben voor de vijftiende achtereenvolgende maal het ten- nistournooi om de Wightman cup gewonnen. Toen het Amerikaanse meisje, Maureen Connolly met 61, 63 in het enkelspel de Britse Kay Tuckey versloeg namen de Amerikanen de leiding met 40, waardoor hun de beker niet meer kan ontgaan. Amsterdammers het niet brengen. Bij een der Bredase aanvallen passeerde Van den Langenberg doelman Richter (1-0). DWS kwam hierna fel opzetten maar toen het offensief op niets uitliep, was de aardigheid er gauw af. NAC ging dus voor de tweede achtereen volgende maal met de beker naar Breda terug. Spaernebeker Eerste ronde: RCHDWS 23; Haarlem— NAC 12. Verliezersronde: RCHHaarlem 1—0. Eindstrijd: NAC—DWS 1—0. Arolbeker Halve eindstrijden: HBS—VSV 2—2 (VSV wint na het nemen van strafschoppen); Ajax —BI. Wit 2—0. Eindstrijd: Ajax—VSV 3—1. Zilveren Bal Kwart-finales EindhovenEmma 20. StormvogelsQuick (N) 22 (Quick wint na het nemen van strafsctxoppen. SpartaMau- rits 00 (Sparta wint). VVVFeijenoord 1—2. Halve eindstrijden: EindhovenQuick 31. Sparta—Feijenoord 20. De finale Eindhoven —Sparta wordt Zaterdag 1 Sept. gespeeld. Bcvrydingsbeker Tournooi voor junioren, voorbereid door Schoten. Finale: De VolewijckersStormvo gels 2—0. Derde en vierde plaats: VSV— ZSGO 2—0. David Vierhoutbeker Aspiranten-tournooi van Schoten: 1. VSV. 2. Elinkwijk. Waller-beker (Bloemendaal) ZandvoortmeeuwenDCO 10. Bloemen daalSwift 20. Verliezersronde: Swift DCO (Swift wint na strafschoppen). Win naarsfinale Zandvoortmeeuwen—Bloemen daal 32. (Zandvoortmeeuwen wint voor de dex-de maal en is definitief houder). Elswout tournooi (DIO) HBC—DSS 2—1 (na verlenging). RCH 2— DIO 11 (na verlenging), RCH wint na straf schoppen). Verliezersronde: DIO—DSS 21. Winnaarsronde: RCH 2HBC 20. Santhaes tournooi (Velsen) ZVV—GDA 2—0. Velsen—DEM 1—1 (Velsen wint na strafschoppen). Verliezers: DEM— GDA 11 (GDA wint na strafschoppen). Win naarsronde: VelsenZVV 13. Bevrydingsbeker Terrasvogels Verliezersronde: VelsenVSV 2 14. Win naarsronde: TerrasvogelsStormvogels 2 42. H.B.C. Jeugdtournooi Finales: Verliezers: WilskrachtLisse 10. Winnaars: HBCHillegom 20. ADVERTENTIE De vacantie bracht twee weken regen: Geen straaltje zon hebben we gekregen. Maar bij iedere bui Riep ik vrolijk: „Kom lui, Neem 'n TIP en je kan er weer tegen". Inz. Mej. F. M. te Amsterdam ontv. 1 fles Tip. Om de Zilveren Slof Schoten speelde Zondag in het tournooi van „Victoria" te Hilversum om de Zilveren Slof in de halve eindstrijd tegen O WO en won met 10. In de finale kwamen de Haar- lemmers tegen DOS II uit. In deze ontmoe ting werd Tjeertes zodanig aan een been gewond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Later is hij naar zijn woning vervoerd. Ook Klooster moest uit vallen. Schoten verloor de wedstrijd met 5—2. Voor Zondagmorgen halfelf is de vriend schappelijke ontmoeting Schoten—HFC vastgesteld. Om de Zilveren Dom Het elftal van EDO, dat gisteren te Utrecht aan het tournooi van Velox om de Zilveren Dom deelnam, heeft slechts een povere in- di-uk kunnen maken en de Utrechtse tweede klasser Velox won dan ook volkomen ver diend met 20, waardoor de Haarlemse ploeg reeds in de eerste ronde werd uit geschakeld. EDO telde nogal wat vreemde gezichten. Deze proefnemingen hebben geen enkel nieuw gezichtspunt opgeleverd en konden spelers als Verdam, Roodselaar enz. niet doen vergeten, bij lange na zelfs niet. Ook Schij- venaar kon geen grote indruk maken, schoot vooral in tempo tekort. Reeds in de eerste minuut van de strijd nam Velox door een houdbaar schot van v. d. Kamp dat Van der Berg verkeerd beoor deelde de leiding (1—0). Twee minuten later maakte dezelfde speler uit een voorzet van rechts, die Van der Berg had moeten en kunnen onderscheppen, er met een kopbal 2—0 van. Evenals voor de rust was de voorhoede van EDO ook daarna van weinig of geen be tekenis. Bouma en Molenkamp deden nog wel eens goede dingen, doch de overigen bleven ver beneden peil. De achtex-hoede van Velox bleef deze doorzichtige en onsamen hangende aanvallen dan ook gemakkelijk de baas. EDO trof het nog dat een kopbal van v. d. Kamp door de lat gekeerd werd waar door ook het einde kwam met 20 voor de Utrechtenaren. Het zeer goed spelende Xerxes won daar na met 41 van Longa en in de eindstrijd wonnen de Rotterdammers met 20 van Velox. waardoor Xerxes in het definitieve bezit kwam van de Zilveren Dom omdat deze voor de derde achtereenvolgende maal werd gewonnen. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein van de Leidse voetbalvereni ging Lugdunum heeft HFC een wedstrijd ge speeld tegen UVS. UVS speelde technisch beter en nam met 20 de leiding. De Haar lemmers vielei hierna fel aan en nog voor de rust gelukte het Righelman tegen te scoren (21). Ook in de tweede helft bleef de strijd het aankijken volkomen waard Een paar maal had HFC pech toen schoten van de gebroeders Winter rakelings naast gingen. De pogingen van UVS oxn de voorsprong te vergroten strandden op de goed spelende verdediging van HFC. ADVERTENTIE N.vanBREEMEN*C° huisJyixmdoüA

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5