VERKOOP Alcochin-speciaal Roeiwedstrijden voor scholieren Een archief van millioenen slapers Oosterkwartier en Sport Vereent in de running MIDDENST. INST. PONT ANDRIESSEN Eindelijk een middel dat helpt!! zegt ENGELS NEDERL. "MAANDAG 24 SEPTEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Sprints in Zandvoort werden een succes Van der Linden kampioen van Haarlem driebanden Daaruit zijn alsnog gegevens te putten voor belangrijke geldelijke uitkeringen KORFBALCOMPETITIE Velsen Werk bij Breedband gedeeltelijk hervat Veel stakers beraden zich over de jongste voorstellen Nederland won Zilveren Vaas Ever Swift plaatste zich in de eindstrijd Voorronden dames-hockeydag Blauwe wimpel voor BMHC en Rood Wit Russen in Perzië veroordeeld? Scheepvaart Santpoort Bazar voor jeugdhuis Heemstede Gecompliceerde aanrijding op de Herenweg Zeilers bereidden zich voor PIANO-AVOND VAN SPOORBIELS EN WISSELHOUT Rechtsbijstand VER. VOOR PAEDAGOGIEK DAMES EN HEREN In het afgelopen weekeinde heeft de Ko ninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" de jaarlijkse interscholaire roei wedstrijden gehouden. De belangstelling voor de beginnelingennummers was dit jaar groter dan in vorige jaren. Zij werden verroeid door scholieren, die geen lid zijn van de ver eniging. Het bestuur van het „Het Spaarne" heeft hen in de gelegenheid gesteld om voor deze wedstrijden te oefenen. Zondagavond werd dit zeer geslaagd roeifestijn besloten met een feestavond voor de deelnemers in het clubgebouw van „Het Spaarne". De uitslagen luiden: stijlroeien dames oefenskiff: 1 Kennemer Lyceum (mej. M. Spoelstra), 2 Coornhertlyceum (mej. M. Eg- gink). Stijlroeien dames overnaadse twee: 1. Gymnasium. Snoelroeien jongens single wherry: 1 Coornhertlyceum. Snelroeien da mes oud-leerlingen Overnaadse vier: 1 Ken- nemer Lyceum. Snelroeien jongens over naadse vier: 1 Coornhertlyceum. Stijlroeien dames overnaadse skiff: 1 Montessori Ly ceum (mej. H. Teuken). Snelroeien dames overnaadse twee: Montessori Lyceum. Snel roeien jongens dubbel wherry: 1 Gymna sium. Snelroeien heren overnaadse twee oud leerling o: 1 Combinatie HBS b-Kennemer Lyceum. Snelroeien mixed vier: 1 Montes sori Lyceum. Stijlroeien dames overnaadse vier: 1 Montessori Lyceum. Snelroeien heren overnaadse skiff oud-leerlingen: 1 HBS b (J. Stern). Stijlroeien meisjes overnaadse vier: 1 Kennemer Lyceum. Stijlroeien meisjes be- Automobilisme Hoogeveen één in algemeen klassement De sprintwedstrijden, gevolgd door inte ressante klassementsproeven, die de R. A. C. West Zondagmiddag op het circuit van Zandvoort had georganiseerd, waren wel waard geweest, dat de tribune méér dan de ongeveer 500 bezoekers zou hebben bevat. Achtenzestig wagens hadden voor dit nieuwe evenement, dat óók voor de RAC een experiment betekende, ingeschreven, waaronder vele bekenden uit de Neder landse autosport. Zowel aan de sprintwedstrijden als aan de klassementsproeven namen twee wagens gelijktijdig deel. Voor de sprint was een baan uitgezet van het begin van het rechte eind van het circuit af tot vóór de tribune, een afstand van 500 meter, die tweemaal moest worden afgelegd, eerst op de buiten en daarna op de binnenbaan. De klassementsproef vergde grote rij vaardigheid. In tegengestelde richting werd gestart vóór de tribune, waarbij men om een grote pilon heen midden op de weg, met verplichting tot éénmaal achteruit schakelen, achteruit twee op de weg gete kende garages, die schuin tegenover elkaar waren gelegen, moest binnenrijden, om vervolgens a cheval te stoppen op de krijt streep, die bij de finish was aangebracht. Een moeilijke opgave, waarbij zelfs erva ren en doorgewinterde Rallyerijders menig strafpuntje opliepen. Na afloop van de wedstrijden deelden de organisatoren mede, dat het resultaat van deze proeven zo had voldaan, dat in het komende voorjaar op uitgebreider schaal dit evenement zal worden herhaald en óók in het daarop volgende najaar. Eerst om ruim zeven uur 's avonds kon den, na ijverig puzzelen, de volgende uit slagen worden bekend gemaakt: Totaal klassement: 1 H. Hoogeveen (Mi nor), 2 K. Barëndregt (Kaiser Henry J.) Klasse 1 (tot 1100 c.c.): 1 Oosten (Riley), 2 Eschauzier (Fiat). Klasse 2 (11001500 c.c.): 1 Hoogeveen (Minor), 2 Kreisel (Renault). Klasse 3 (1500—2000 c.c.): 1 Van der Lof (M.G.), 2 Roeloffzen (M.G.) Klasse 4 (20003000 c.c.): 1 Barendreigt (Kaiser Henry J.), 2 v. d. Klooster (B. M.W.)' Klasse 5 (boven 3000 c.c.): 1 Mutsaerts (Ford), 2 Everwijn Lange (Ford). Des avonds in Riche werden de prijzen uitgereikt. OOSTENRIJK—DUITSLAND 0—2. Ten aanschouwe van 65.000 belangstellenden heeft het Duitse voetbalelftal in het stadion te Wenen een overwinning van 20 op het Oostenrijkse nationale team behaald. ginnelingen in oefengieken: 1 Gymnasium. Mixed dubbel wherry, productiviteitswed- strijd: 1 Gymnasium. Snelroeien meisjes be ginnelingen in lichte oefengieken: 1. Gym nasium II. Snelroeien heren overnaadse vier: HBS b. Snelroeien jongens overnaadse skiff: MTS (A. Schepers). Stijlroeien dames over naadse skiff oud-leerlingen: 1 't Kopje. Snel roeien meisies overnaadse skiff: 1 Coornhert lyceum (L. Leffelaar). Snelroeien jongens beginnelingen (niet-leden) in oefengieken zwaar: 1 HBS b. Snelroeien mixed vier oud leerlingen: 1 Combinatie van de Meisjes HBS en HBS b. Bij de meisjes ging de beker naar het Ken nemer Lyceum (25 punten). Tweede werd het Montessori Lyceum met 20 punten. Bij de jongens veroverde de HBS b (met een totaal van 17 punten) de beker en het Gymnasium eindigde als tweede met 16 punten. Biljarten De eindstand van het tournooi om het kampioenschap van het district Haarlem, driebanden, luidt als volgt: car. brt. gem. h.s. p. v. d. Linden 280 532 0.526 5 12 v. d. Broek 271 575 0.471 6 10 Lamers 262 563 0.456 6 10 Jacobs 264 582 0.454 6 8 Schermerhorn 239 682 0.350 4 5 Steffers 215 594 0.362 5 4 Dickman 235 555 0.423 4 3 Metz 230 563 0.408 6 2 Jacobs bereikt hel hoogste partijgemid delde: 0.755 en v. d. Broek maakte de hoogste serie (2x6). 99 De belangrijkste feiten van de afgelopen korfbal-Zondag waren wel de overwinnin gen van Oosterkwartier en Sport Vereent. In de wedstrijd LandlustOosterkwartier hadden de Haarlemmers voor de rust het initiatief. T. Drogtrop nam twee doelpun ten voor zijn rekening en de gebroeders Starink samen drie. Landlust wist in deze periode slechts .één keer de vijandelijke korf te vinden. Na de hervatting deed Oosterkwartier het wat kalmer aan, waar door de thuisclub vier doelpunten kon noteren. De gasten maakten er echter ook nog twee bij, zodat de eindstand 7-5 in het voordeel van de Haarlemmers was. De wedstrijd Aurora 2Oosterkwartier 2 ging niet door, omdat de scheidsrechter verstek liet gaan. Aurora verloor eervol van Groen Geel, dat met 7-6 won. Het was een forse wed strijd, waarin Aurora aanvankelijk het meeste succes had. D. Oudejans, M. Ver beek, C. van Dijk en W„ van Maren gaven Aurora een 4-2 voorsprong, die bij de pauze echter teniet was gedaan (4-4). Na de rust scoorden de Spaarne-stedelingen nog twee keer, maar Groen Geel stelde hier drie doelpunten tegenover. Haarlem had een gedwongen rustdag, omdat het OKV-terrein reeds vóór tien uur was afgekeurd. Animo Ready, dat Zaterdagmiddag tegen ZKC speelde, verloor met 6-1. De Haar lemmers waren numeriek in de minder- Ongeveer dertig stakers zijn hedenmor gen het bouwterrein voor Breedband opge komen om het werk te hervatten, de overige stakers beraadden zich nog over de vraag of zij al of niet weer aan de arbeid zouden gaan na een nieuw voorstel van de Uniebonden. Het was nog een open vraag hoe de ar beiders, waarvan velen reeds op 29 Augus tus het werk bij Boele en Van Eesteren hebben neergelegd, zouden reageren op de jongste oproep van de Uniebonden om heden de arbeid te hervatten. Dit advies was door de drie Uniebonden uitgebracht op vergaderingen, welke zij Vrijdag voor haar bij het conflict betrokken leden had den belegd. De opkomst op deze vergade ring was volgens een der districtbestuur ders zeer bevredigend geweest. Op deze vergaderingen hebben de Uniebonden het resultaat van hun bemoeiingen op het Breedband-terrein bekend gemaakt. Be houdens het ontslag van 44 arbeiders deel uitmakend van de 85, die oorspronke lijk ontsJagaanzegging hadden gekregen dat gehandhaafd blijft, konden alle bij het conflict betrokken arbeiders weer worden geplaatst, deels bij Boele en Van Eesteren en deels bij een nog niet nader genoemde firma op het Breedband-terrein, waarvoor „een speciaal stuk werk is gecreëerd". Het ontslag van de 44 arbeiders is, naar een woordvoerder van de Uniebonden ver klaarde, onvermijdelijk gebleken, omdat geen van de andere bedrijven, nu er bin nenkort toch al werkkrachten zouden moe ten afvloeien, in staat was meer werkge legenheid te bieden. Bü Koninklijk Beslui! is gratie ver leend aan -T. Alssema, die tot de doodstraf veroordeeld was door de Groningse kamer van het Bijzondere Gerechtshof te Leeuwar den. De doodstraf is veranderd in levens lange gevangenisstraf. Alssema was ter dood veroordeeld omdat hij in bezettingstijd in Groningen als handlanger van de S.D. was opgetreden en deel had genomen aan talrijke arrestaties en huiszoekingen. Motorsport De eindklassementen van de internationale motorzesdaagse te Varese luiden: De internationale trophee: 1. Groot Brit- tannië 0 strafpnt.; 2. Oostenrijk 1 strafpunt; 3. Italië 622 strafpnt. Zilveren vaas: 1. Nederland B (Drikus Veer, Van Rijssel en Haaker op Jawa 250 cc.) 0 strafpnt. 1747 snelheidspunten behaald in de uurrace op de autobaan van Monza; 2. Groot Brittannië A 0 strafpnt. 1589 snel heidspunten; 3. Zweden A 2 strafp.: 4. Groot Brittannië B 14 strafp.; 5. Italië A 79 strafp.; 6. Zwitserland A 218 strafp.; 7. Zwitserland B 324 strafp.: 8. Nederland A 400 strafp.; 9. Zweden B 461 strafp.; 10. Ierland 500 strafp.; 11. Italië 639 strafp. Hockey De voorronden voor de dames-hockeydag in de B-afdeling werden gespeeld in Am sterdam en Den Haag. In Amsterdam kwa men uit Alliance, Zandvoort en Ever Swift. Zowel Alliance en Zandvoort kwamen niet verder dan de eerste ronde. Zij verloren respectievelijk van Hurley (1—2) en Ijsvo gels (2—5). Alleen Ever Swift wist zich voor eindstrijden van de hockeydag te plaatsen door eerst gelijk te spelen tegen Pinoké II, waarbij het met doelschieten beter op dreef was dan de Amsterdammers. Daarna be haalde zij een overwinning van 3—0 op Schaerweyde. In Hilversum, Den Haag, Eindhoven en Bloemendaal zijn Zondag de voorronden ge houden in de A-afdeling voor de dames- hockeydag. In Bloemendaal werden de wed strijden gespeeld op het terrein van de hockeyclub HBS aan de Donkerelaan. Er werd gespeeld in twee poules, waarvan de winnaars, BDHC en Amsterdam, tezamen met vier winnaars uit de andere plaatsen aanstaande Zondag op Klein-Zwitserland in Den Haag om de bovenste plaats zullen strijden. BDHC won in de eerste ronde met 7—van Amsterdam II en daarna in de eindstrijd van het Heemsteedse Rood Wit dat met 1—0 van Pinoké had gewonnen met 5—0. Ondanks het vertrek van mejuf frouw M. Francken en het niet meespelen van mejuffrouw J. Jurrissen, waren de Bloe- mendaalse dames met aanvoerster mejuf frouw M. Wijnstroom op de midvoorplaats in goede vorm. Zij speelden sneller dan de Heemsteedse dames en toonden een over wicht op deze speelsters. In de andere poule werd Amsterdam I overwinnaar door eerst van BDHC II te win nen en in de eindstrijd Strawberries, dat van HBS had gewonnen te verslaan. De uitslagen luiden: eerste ronde: Pinoké— Rood Wit 0—1; BDHC IAmsterdam II 7—0; Amsterdam IBDHC II 41; HBSStraw berries 02. Eindstrijd: Rood WitBDHC I 05; Amsterdam I—Strawberries 3—0; BDHC en Amsterdam I gaan naar de hockeydag. In Hilversum won Be Fair, in Den Haag Kieviten en in Eindhoven EMHC. In het clubhuis van BMHC prijkt sinds Zondag een lange helblauwe wimpel aan een van de muren. Het is de officiële bondswim- pel, die aan alle veertigjarigen onder de hockeyclubs wordt uitgereikt. Dit geschiedde j.l. Zaterdag voor de eerste keer in de in Krasnapolski in Amsterdam gehouden jaar lijkse algemene vergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond. Er wa ren veertien verenigingen, die een wimpel ontvingen Onder deze verenigingen was Amsterdam de oudste en waren verder BMHC en Rood Wit. heid; zij misten namelijk één heer. Bij de rust was het al 3-1. Het tegenpunt werd gescoord door mevrouw Sterk. Sport Vereent won met 4-3 van Togo. Rits-burg opende de score en via 1-1 werd het nog vóór de rust 2-1 door J. Thuis. Kort na de thee maakte Togo gelijk, maar W. Vink bracht de stand op 4-2. Even voor het einde werd het nog 4-3. Watervliet 2 stelde danig teleur door met 8-3 van BEP 2 te verliezen. De overige uitslagen luiden: Eerste klasse: RohdaAW 2-3; DED Blauw Wit 2-6; KZLu to 6-3; Wester kwartierSwift 9-1. Tweede klasse A: ZwaluwenAmster dam-Zuid 8-2; AmumExcelsior 5-7; OB ZBDTV 5-9; SamosOlympia 5-4. Tweede klasse B: RodaSVK 2-5; ZKV KVD 5-3. Derde klasse A: KCNVogel 5-2; Oos terparkVictoria 4-5; HolverMeo 2-3; DSV—Fortuna 2-9. Derde klasse B: BEP—KVH 9-2; DDV Indo 16-2. Reserve 2e klasse: ZKV 2AW 2 bij 0-0 gestaakt; Groen Geel 2Rohda 3 6-3. Reserve 3e klasse A: Roda 3Groen Geel 3 2-3; KZ 3—Rohda 4 3-3. Uitslagen H. K. B. Eerste klasse: Watervliet 3Nieuw Flora 1 2-5; Sport Vereent 2Oosthoek 1 3-5. Tweede klasse: Haarlem 3DSV 1 0-2; Watervliet 4Onder Ons 2 9-4; Watervliet 5Oosthoek 2 5-3. Derde klasse A: Aurora 4Oosterkwar tier 5 2-0. Derde klasse B: Haarlem 5Sport Ver eent 3 3-2. Adspiranten: Eerste klasse: Sport Ver eent aDSV a 7-1; Haarlem aOosthoek a 5-0. Tweede klasse: Aurora aAnimo Ready a 1-2; Watervliet aOosthoek b 5-0. Derde klasse A: Oosterkwartier bDSV c 5-0; Watervliet bOosthoek c 3-2. Derde klasse B: Haarlem dHaarlem e 1-0. Aurora cNieuw Flora b 0-8. Volgens persberichten uit Teheran heeft een geheim militair tribunaal drie Russi sche burgers ter dood veroordeeld en vier tot dwangarbeid, zulks op beschuldiging van spionnage. Allen zouden verscheidene maanden geleden aan de Noordelijke grens met Rusland zijn gepakt. Van officiële Perzische zijde wilde men geen commentaar op deze berichten ver strekken. De Invaliditeits- en Ouderdomsverzeke- ring, in de volksmond de rentekaart ge noemd, heeft evenals de andere verzeke ringen die door het Rijk zijn ingesteld een sociale strekking. Het streven is niet om winst te maken. Er wordt niet alleen aan de verzekerden, die zich daarvoor aanmel den, uitgekeerd waarop zij recht hebben, maar er wordt zelfs getracht het verschul digde geld uit te betalen aan degenen die niet uit zich zelf komen om het te halen. In vele gevallen blijkt dit laatste evenwel heel moeilijk. Het is als bij een loterij, waar de winnaar van een prijs zich niet aanmeldt. 4 De verzekerde of de belanghebbende heeft er dan ook in de eerste plaats op toe te zien, dat zijn aanspraken tot gelding gemaakt worden. Wél tracht de Raad van Arbeid deze belangen zoveel mogelijk vei lig te stellen en zelfs te achterhalen, maar dit behoort toch niet tot de eigenlijke taak van de Raad en is veleer te beschouwen als een „service" die verleend wordt. Bij teleurstelling kan de Raad dan ook nimmer enig verwijt in dat opzicht treffen. In normale gevallen van lopende ver zekeringen zorgt de Raad van Arbeid er natuurlijk voor dat iemand die aanspraak op een uitkering heeft, die ook krijgt. Maar soms is dat niet mogelijk. Als iemand, die een verzekering had lopen, ophoudt met premie te betalen, dan wordt zijn kaart in het archief der „slapers" opgeborgen, want er blijft de mogelijkheid bestaan dat later, soms na tientallen jaren, nog op die oude verzekering uitkeringen gedaan moe ten worden. Als er vroeger voor een man zegels geplakt zijn, krijgt, als hij komt te overlijden, zijn vrouw recht op een wedu we-rente en zijn kinderen op wezen-rente. De weduwe-rente gaat in als de vrouw 60 jaar is, of als zij eerder invalide wordt. Wezen-rente wordt uitgekeerd aan kinde ren beneden 16 jaar, mits tenminste veertig zegels geplakt zijn. Als regel kan dit geld pas worden uitbe taald als de belanghebbenden er om vra gen. Het is practisch onmogelijk voor de Raad van Arbeid al die „slapers" in het oog te houden. In het archief van de Raad van Arbeid te Haarlem liggen 70.000 „slapers", zodat er in ons land enkele mil lioenen zijn. Velen vertrekken naar een andere gemeente, of zelfs naar een ander land. Ook overlijden er velen, terwijl er nog nabestaanden zijn, die recht op een uit kering hebben. Hoe kan om een voor beeld te noemen het personeel van de Raad van Arbeid in Haarlem weten, dat er in Limburg of Friesland een man overlijdt, die een vrouw of kinderen nalaat, die nog recht hebben op een uitkering, op grond van het feit dat hij 10, 20 of 30 jaar geleden in Haarlem een verzekering had lopen Wel wordt eens in de 5 jaar, ter wille van de statistiek, 1/10 van alle „slapers" gecontroleerd. Daarvoor moet dan heel wat werk verzet worden. Soms moet bij een reeks van gemeenten navraag gedaan worden om de zwerftocht van een eens- verzekerde door het land te achterhalen. Het zijn evenwel steeds dezelfde „slapers" waarnaar elke 5 jaar deze controle wordt ingesteld, zodat 9/10 er geheel buiten valt. Bij die controle blijkt steeds dat er nog mensen zijn die aanspraak hebben op een uitkering. Tot hun verbazing ontvangen zij dan een verzoek om op het kantoor van de Raad van Arbeid te komen om dit geld te halen. Zo kon onlangs een weduwe in IJmuiden 3000 in ontvangst nemen voor zich zelf en haar kinderen. Die aanspraken blijven bestaan, ook al verloopt een reeks van jaren. Het is daar om practisch mogelijk dat iemand op 65- jarige leeftijd komt om zijn Ouderdoms rente te vragen en dat dan, als de ambte naar zijn stukken heeft nagezien en nadat hij een duik in het archief der „slapers" heeft genomen, bij die gelegenheid blijkt, dat er nog zoveel geld aan wezenrente voor hem ligt op grond van de verzekering van een vroegere echtgenoot van zijn vrouw. Vaak-gebeurt het dat een vrouw, die op 65-jarige leeftijd haar Ouderdomsrente aanvraagt, verblijd wordt met de mede deling dat zij op 60-jarige leeftijd al recht had op een weduwen-rente. En natuurlijk krijgt zij dan dat geld alsnog. Niet zelden wordt pas wezen-rente uit betaald als de kinderen al volwassen zijn. Verscheidenen konden zich daarvoor bij hun huwelijk installeren. Ook al beschikt men niet zelf meer over de vereiste stukken blijft de uitkering toch mogelijk, want de gegevens van de Raad van Arbeid zijn voldoende. Maar latere geslachten kunnen van zo'n ver zuimde uitbetaling niet profiteren, want uitkeringen kunnen alleen geschieden aan belanghebbenden, niet aan erfgenamen. Per jaar worden door de Raad van Ar beid in Haarlem enkele tientallen oude aanspraken alsnog in contanten vereffend. Dikwijls zijn er vrij grote bedragen mee gemoeid omdat de uitkeringen over een reeks van jaren lopen. Als het over dui zenden guldens gaat, is het een uitzonde ring, maar honderden zijn er toch meestal wel mee gemoeid. Wij raden elk aan na te gaan of hij nog aanspraken heeft. In geval van twijfel zal zo werd ons verzekerd de Raad van Arbeid er geen bezwaar tegen hebben bij het instellen van een onderzoek behulp zaam te zijn. Abbekerk, 22 van Beira te Amsterdam. Akkrumdijk, 22 te Amsterdam. Averdijk, 20 v. Rotterdam te New York. Alamak, 21 van Bombay naar Colombo. Agatha, 22 van Pladju te Saigon verwacht Aldegonda, 21 225 m. Z.ZW. Cambodia Point. Alderamin, 21 460 m. O.ZO. Cape Race. Alnati, 21 dwars Recife. Alphard, 21 100 m. ZO. St. Paulsrock n. Antw. Amstelpark, 21 240 m. Z. ten O. Sable eil. Amstelvaart, 21 175 m. W.ZW. Fayal. Atlantis 19 Sept. 17 u. ONO Barcelona Alkaid 21 180 m. Z. Sta. Martha Granda Alpherat, 21 580 m. Z.ZO. Cape Race. Amsteldiep, 21 180 m. NW. Flores. Amsteldi.ik, 21 470 m. O.ZO. Cape Race. Alhena, 23 van Montevideo. Almkerk, 24 te Singapore. Aludra, pass. 23 Lands End. Aardijk, 22 van New Orleans naar Rotterdam. Abbedijk. 23 te Antwerpen. Aagtekerk, 23 geankerd Bitter meer. Aldabi, 22 van Rotterdam naar Hamburg. Algenib, 24 Santos verwacht. Albireo, 22 van Salvador naar Las Palmas. Alchiba, 23 van Antwerpen te Rotterdam. Alkaid, 23 te Montevideo. Almdijk. 23 Vera Cruz verwacht. Altair, 22 te Victoria. Amstelkerk, 23 te Takoradi. Amstelland, pass. 22 Kp. Frio naar Bahia. Arendsdijk, 23 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Arkeldijk. 22 van Antwerpen. Bintang, 22 Manilla verwacht. Blommersdijk, 21 te Rotterdam. Baud, 22 van Makassar te Ambon verwacht. Blijdendijk, 21 te Boston. Boskoop, 21 50 m. NO. Fayal. Boissevain, 20 v. Mauritius n. Mombassa. Baarn, 24 Pto Chicama verwacht. Bantam, 20 van Tj. Priok te New York. Bennekom, 23 te Talcahuano. Billiton, pass. 22 Kp. St. Vincent n. Halifax. Blitar, pas. 23 Gibraltar. Bloemfontein, 24 te Suez. Bonaire, 23 te Barbados. Caltex Delft, pass. 21 Burlings. Caltex Pernis, pass. 21 Kp. Bon. Chama, 21 van Sidon naar Stanlow. Cleodora, pass. 21 Lands End. Congostroom, 21 van Amsterdam te Hamburg. Castor, 21 v. Port of Spain naar Curacao. Cronenburgh, 21 van Bilbao naar IJmuiden. Cottica, 21 v. Pta del Gada naar Plymouth. Caltex The Hague, 23 van Rotterdam naar Sidon. Caltex Leiden, pass. 23 Gibraltar. Caltex Utrecht, 23 v. Sidon n. Rotterdam. Ceram, 23 van Antwerpen te Rotterdam Cistula, 23 van Port Harcourt n. Curacao. Cleodora, 23 van Ardrossan te Rotterdam. Gorilla, pass. 23 Gibraltar. Dalerdijk, pass. 22 Vlissingen. Delfland, 23 te Paranagua. Diemerdijk, 23 te Antwerpen. Douro, 22 van Curacao. Enggano, 21 van Rotterdam naar Chittagong. Elis 19 Sept. 16.30 u. te Port Etienne Erinna, 21 van Miri naar Singapore. Esso Rotterdam, 21 450 m. ZW. ten W. Flores. Esso Den Haag, pas. 21 Sombrero. Ena, pass. 23 Azoren. Etrema, pass. 23 Ouessant. Friesland (SSM), 22 v. Gdynia te Bordeaux. Friesland (KRL), pass. 23 Minicoy. Gooiland, 21 100 m. W, Kanarische eil. Graveland, pass. 21 Fernando noronha. Grootekerk. 21 600 m. O. St. Helena n. Kaapstad. Groote Beer, 24 te Sydney. Gaasterland, 23 v. Buenos Aires. Hersilia, 22 v. Paita te Callao verwacht. Haarlem, 21 240 m. ZW. Fayal. Helicon, 21 100 m. W.ZW. Ouessant n. Laguaira. Hestia, 21 780 m. ZW. San Miguel n. Barbados. Helena, 24 van Hamburg te Antwerpen. Hydra, 23 van Guayaquil te Amsterdam. Hecuba, 24 Curacao verwacht. Heelsum, 22 van New Orleans. Indrapoera, pass. 23 Point de Galle n. Belawan. Jagersfontein, 21 310 m. Z. Dakar n. Teneriffe. Japara (KRL), 21 te Semarang. Katwijk, pass. 21 Bornholm. Kota Agoeng. pass. 21 Point de Galle. Klipfontein, 23 te East London. Kertosono, pass. 24 Gibraltar. Kota Baroe. 23 van Antwerpen te Rotterdam. Laertes, 22 Port Swettenham verwacht. In het Hervormde jeugdhuis van Sant poort wordt Dinsdag, Woensdag en Don derdag een bazar gehouden ten bate van een te stichten Gereformeerd verenigings gebouw. Dinsdagmiddag heeft de opening plaats. Verschillende stands en diverse at tracties, een theetent en natuurlijk mu ziek zullen proberen de Santpoorters te trekken en de nodige penningen uit de zak te kloppen. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur reed op de Herenweg ter hoogte van de Johan de Witlaan een personenauto in de richting Haarlem. Toen de bestuurder zijn richting aanwijzer uitstak teneinde de oprijlaan van een villa in te draaien, verminderde de wa gen die achter de eerste auto reed vaart, maar de motorrijder, welke de rij sloot, bemerkte te laat dat zijn voorganger af remde. Hij zwenkte op het laatste ogenblik naar rechts en botste toen tegen de eerste wagen, die inmiddels tot stilstand was ge komen. Met een gebroken sleutelbeen, een hersenschudding, twee gebroken ribben en een gescheurd oor moest de motorrijder, de 50-jarige G. E. van R. uit Noordwijker- hout, met een ziekenauto naar het Grote Gasthuis worden overgebracht. Zijn duo passagier kreeg geen letsel. In het afgelopen weekeinde zijn opnieuw selectiewedstrijden gehouden voor de komen de Olympische Spelen. Op de Westeinder- plassen voeren opnieuw de vijf Olympiajol- len, terwijl op het IJselmeer zeven Draken elkaar de wind uit de zeilen trachtten te vangen. Opnieuw toonde W. P. van Duyl in zijn „Thalatta" zich verreweg de beste onder de Drakenzeilers. In de beide weekeinden zijn :n totaal zes races gezeild. Hij won ze alle zes en zal dus, als er een Nederlander in de Drakenklasse wordt afgevaardigd, zeker naar Finland gaan. G. van Wijk met „Puzzle 2", die het eerste weekeinde in de drie races respectievelijk derde, tweede en vijfde werd, legde ditmaal driemaal op de tweede plaats beslag, doch werd in een der races na af loop gediskwalificeerd. S. Bakker met „Win dekind", die reeds tweemaal op de tweede nlaats was geëindigd, moest dit weekeinde genoegen nemen met twee derde plaatsen. J. Bier met „Baraboe" wist in de race van Zaterdag als derde te eindigen. Op de Westeinderplassen bracht Jac. F. Stap het er in zijn Ölympiajol minder goed af, dan tijdens het eerste weekeinde. Toen werd hij tweemaal eerste en eenmaal tweede. Ditmaal bracht hij het niet verder dan twee derde plaatsen en een tweede. In zijn plaats won H. Lesage tweemaal en werd eenmaal tweede, daarmede precies dezelfde prestaties leverende als tijdens het eerste weekeinde. De resultaten van Stap zijn over het geheeel genomen echter nog iets gunstiger, aangezien Lesage tijdens het eerste weekeinde behalve éen tweede plaats in de andere races slechts een vierde en een vijfde plaats haalde. Hoi gaat in deze klasse slechts om een reserve-zeiler te vinden, daar Koos de Jong uit Rotterdam reeds als afgevaardigde is aangewezen. De heer en mevrouw MULLER-v. LöBEN SELS geven met blijdschap kennis van de geboorte van een zoon GEORGE FREDERIK. Haarlem, 23 Sept. 1951. Dreef 1. Met grote vreugde geven wij kermis van de geboorte van onze dochter MARIANNE P. H. Hagedoorn-Bos A. H. Hagedoorn Haarlem, 23 Sept. 1951. Rijksstraatweg 540. Tijdelijk: Beatrix-KLiniek. Zijlweg 198, Haarlem. W. H. Brouwer Arts, Spaarne 50 PRAKTIJK HERVAT Leerdam, 21 900 m. O. ten N. Cape Race. Lemsterkerk, 21 bij Masirah eil. Luna, pass. 21 Kp. de Gata. Leersum. 20 van Houston naar Galveston. Lavvak, 23 te Siain verwacht. Leuvekerk, 23 van Aden. Leopoldskerk, pass. 22 Perim n. Bahrein. Limburg, 23 te Durban. Lindekerk, 23 te Koweit. Lissekerk, pass. 23 Gibraltar. Loppersum, 22 van Vlaardingen te Rotterdam. Merwede, pass. 21 Keywest n. Charleston. Meerkerk, 21 van Zanzibar n. Port Amelia. Maas, 21 rede Jaffa. Malvina, 21 275 m. N. ten W. Tristan de Cunha. Minjak, 21 v. Pangkalpinang n. T.1. Priok. Mentor, 21 van Amsterdam naar Algiers. Maashaven, 24 19 u. Hoek v. Holland verwacht. Marken, 25 8 u. Newport News te R'dam verw. Modjokerto, pass. 23 21 u. Point de Galle. Maaskerk, pass. 23 Las Palmas n. Le Havre. Macoma, 22 van Rotterdam te Algiers. Mapia, pas. 23 Guardafui. Mariekerk. 22 van Genua n. Port Said. Markelo, 22 van Bordeaux. Muiderkerk, 22 te Bombay. Nestor, 21 van Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 22 van R'dam te New York. Noordam, 22 van New York naar R'dam. Overijsel, 20 te Melbourne. Ophir, 21 v. Tj. Priok naar Muntok. Orestes, 21 te Laguaira v. New Orleans. Oranjestad, 24 v. Curacao n. Aruba. Oranje, 23 van rede Belawan n. Colombo. Parkhaven, pass. 21 Bermudas. Prins Fred. Willem, 21 v. Le Havre n. Hamburg. Prins Joh. Willem Friso, 21 v. Montreal n. R'dam Prins Willem III, 19 te Toronto. Prins Alexander 18 van Montreal naar R'dam. Prins Fred. Hendrik, 18 v. Chicago n. R'dam. Plato, 21 v. Amsterdam naar Kopenhagen. Poseidon. 22 v. Cienfuegos te Amsterdam. Prins Willem IV, 20 te Montreal. Polydorus, 22 van Port Swettenham n. Singapore Prins Fred. Willem, 23 te Hamburg. Prins Willem II, 22 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, pass. 23 Scilly's. Rondo, 22 Genua verwacht. Rijn, 21 te Zaandam van Hamtna. Rempang, pass. 21 Bizerta. Ridderkerk, 21 150 m. N. ten O. Kp. Finisterre. Ridderkerk, pass. 22 Ouessant. Rempang, pass. 23 Gibraltar. Roebiah, 22 v. Soerabaja naar Semarang. Rossum, pass. 22 Ouessant. Rijndam. 23 v. Rotterdam te New York verw. Stad Maastricht, 22 v. Vlaardingen n. Savona. Salawati, 21 van Aden naar Port Soedan. Straat Soenda, 20 te Osaka. Soestdijk. 20 van New York naar Java. Stad Schiedam, 23 v. R'dam te Savona verw. Straat Makassar, pass. 21 Minicoy n. Hongkong. Saroena, 21 te Miri. Schiedijk, 21 750 m. O.NO. Bermudas. Siberoet, pass. 21 Pulunias. Sommelsdijk, 21 120 m. W. ten Z. Flores. Stad Dordrecht, 21 v. Palermo n. Huelva. Stad Vlaardingen. pass. 21 Kristiansand. Stanvac Talang Akar, 22 te Tj. Uban verwacht. Stad Alkmaar, verm. 24 v. Narvik n. R'dam. Slamat, 19 te Los Angeles. Stad Breda, 23 ten anker Hampton Roads. Straat Malakka, 20 van Mosselbah n. Port Elisa beth. Singkep. pass. 23 Finisterre. Sliedrecht, 23 van Cochin. Sloterdijk, 24 Belawan verwacht. Stad Haarlem, 23 v. Rotterdam te Spezi. Tabian. 22 Singapore verwacht. Tero, 23 v. Rotterdam te Baltimore verwacht. Tankhaven II, 21 v. Tj. Priok n. Sungeigerong. Tegelberg, 21 180 m. Z. Diegogarcia n. Singapore. Tiba, pass. 21 Abrolhos. Tibia. 21 480 m. ZW. Fayal. Tjiwangi. 22 v. Tj. Priok te Soerabaja verwacht Telamon. 22 v. New York te Laguaira verwacht Triton. 20 v. New York naa." Curacao. Tiikampek, 21 te Port Swettenham. Volendam, 26 6 u. Le Havre verwacht. Veendam, 24 te Southampton, Winterswijk, 21 van Amsterdam te Rotterdam Weltevreden, 21 300 m. O. Kp. Guardafui. Westerdam, 22 van Rotterdam naar New York. Willemstad, 21 175 m. W. Lissabon. Woensdrecht, 21 260 m. N. Demerara. Zijpenberg, 21 100 m. ZW. Ouessant. Zaan, 21 van Zaandam te Bremen. Zeeland (SSM), 22 van Emden te Danzig. Zuiderkruis. 22 875 m. ZW. Papeete n. Wellington Algemene Kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en behuwdmoeder Wilhelmina Friederika Helena Brachthuizer- Schulze in de leeftijd van 62 jaar. J. J. Brachthuizer Velsen: J. P. J. Brachthuizer E. H. Brachthuizer- Tienstra. Bloemendaal, 22 Sept. '51 Kleverlaan 75. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een dei- rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken alleen Zijlweg 63 van 24 uur. De crematie is bepaald op Donderdag 27 September a.s. te Driehuis-Wester- veld, na aankomst van .trein 13.01 uur. Wij hebben de droeve plicht u mede te delen, dat op 22 September 1951 na een kort hevig lijden van ons is heengegaan onze moeder MARIA LUBRUN wed. van A. Hendriks op de leeftijd van 77 jaar F. C. Hendriks H. S. Hendriks Aerdenhout, Camphuysenlaan 12. Geen bezoek. Op verzoek van haar, als laatste groet, eventueel losse bloemen, geen bloemstukken. De crematie is bepaald op Dinsdag 25 September a.s. te Driehuis-Westerveïd. na aankomst van trein 14.01 uur. Pract. exam. Juni '52. Corr. Aanv. 1 Oct. Pract. exam. Juni '52. Corresp. Aanv. 5 Oct Examen Mei 1952. Aan vang 3 Oct. 1 lesavond p. w. v. 1 y2 uur. Aanmelden vóór 1 Oct. Oude Gracht 71. Haarlem. OPROEP. Ondergetekende roept hier bij de aandeelhouders van de N.V. Militex, gevestigd te Heemstede op tot bijwoning van de voortzetting van de op 3 Sept. 1.1. geschorste bui tengewone aandeelhouders vergadering der N.V. welke voortzetting zal plaats heb ben op 1 Oct a.s. te 8 uur n.m. in een dér zalen van Hotel Lion d'Or te Haarlem. A. KNOPPIEN. Dr Tj. Halberfsma WEER TE CONSULTEREN. Concertbureau Alphenaar Gem. Concertzaal. Vrijdag 28 Sept. 8 uur: WILLEM Beethoven, Schumann, Chopin, Debussy. bij Muziek handel Alphenaar Kruisweg 49 Tel. 11532. Woensdag 26 September van 11-12 uur. Te bevr. Café Flora, Zeeweg 113, IJmui- den-O. Van 13 uur te be vragen Hotel Ceres, Helder- seweg 15, Alkmaar. B. W. Lindeboom Kinderarts PRAKTIJK HERVAT E. van Gogh Arts PRAKTIJK HERVAT Echtscheiding, Dagvaardin gen, Requesten, Adviezen enz. Bur. Kraneveld, Zijlweg 21. Kantoor 95, 's av. 78 u. Ter overname gevraagd goed renderend PENSION voorkeur in Haarlem. Brie ven no. 8400 JA, VROUW, je leest het goed Lage condities en geheel zonder vooruitbeta lingü Meubelen, Bedden, Kinderwagens, Rijwielen, Tafelkleden, Wringers, Stof zuigers, Costuums, Mantels, Regenjassen. VAN VEEN, Zijlweg 2628. Haarlem. Afd. Haarlem en Omstreken. OPENINGSAVOND WOENSDAG 26 SEPT. 8 uur Gebouw Vrijzinnig Hervormden - Jacobstraat 6, Haarlem PROF. DR. I. C. VAN HOU TE „SAMENWERKING TUSSEN SCHOOL EN HUIS" Nieuwe mogelijkheden voor Opv. en Ond. FILMS „De nieuwe school" „Home and School" Toegang: Leden gratis - Niet-leden 1.—. Toegangskaarten en opgave nieuwe leden 's avonds vanaf 7 uur aan de zaal. schrijft Mevr. Voorthuizenvan der Wal, Dr. Ing. C. Lelystraat 9, Middenmeer (N.H.). Ik leed aan een zeer lastige, hardnekkige roos, ge paard gaande met een sterke haaruitvalwat me een gedeelte van mijn haardos kostte. Na talloze mislukte pogingen om dit euvel te bestrijden werd me de raad gegeven een kuur te volgen met de nieuwste wetenschappelijke laboratoriumvin ding: Bovenstaande foto toont U duidelijk, dat mijn haar thans weer gezond, krachtig en mooier is dan ooit tevoren. Indien U prijs stelt op het be houd of wederom verkrijgen van gezond haar, dan geeft Mevr. Voorthuizen U de raad: Maakt gebruik van deze schitterende vinding. Waehi niet tot het te iaat is. Raadpleegt Uw Haardeskundige. Apotheker of Drogist. Alcochin-preparaten worden voorgeschreven door artsen en zijn verkrijgbaar in kuurverpakking, grote flacons gewone flacons. V en Negen honderd negen en negentig gezinnen één besluit „Kleverpark" voor de was. Uit! met 3 dagen thuis Haarlem: Santpoorterstr. 41 - 49 Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3