Let op het hand ien gelukkig debuut Uw „Oxford" costuum of WINTERJAS ÊJStK M. DOUWMA en ZOOw „Insecten in plastic de bekroonde novelle Uitspraak in proces tegen de Ned. Hervormde Kerk Het Empirehuis aan de Nieuwe Gracht Recidivist hoorde drie jaar eisen Overval op Haarlemse taxichauffeur Studebaker Sukarno kijkt terug over zes jaar UNO Acheson en Mossadeq praten te Washington Herhalingsoefeningen voor de huisvrouwen Betere spreiding van koorconcerten beoogd Schoenmaker verduisterde dubbeltjes en slangenleer hangt voor U klaar bij Tegenstanders der nieuwe kerk orde in het ongelijk gesteld De Zondag diensten bij de N.Z.H. Wegens verduistering van een damesfiets Padvinders ,,X-groepen'' herdachten hun 25-jarig bestaan Gouden jubilaris gehuldigd Daders veroordeeld tot H jaar gevangenisstraf Scheepvaart INKOOP GOUD H. W. DAMES HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 DJAKARTA (Aneta). Ter gelegen heid van de zesde verjaardag van de UNO heeft president Sukarno gisteravond in zijn paleis een herdenkingsrede uitgespro ken die werd aangehoord door vrijwel het oit'allige corps diplomatique. Na een kort overzicht van de historie van de UNO ging Sukarno over op het chapiter van het Ne derlands-Indonesisch conflict in verhou ding tot de UNO. Hij zei, dat ondanks alle plechtige verklaringen van het Atlantic Charter en San Francisco omtrent zelfbe- stissingsrecht, onmiddellijk geprobeerd was Indonesië van zijn zelfstandigheid te heroven, toen het die geproclameerd had. Sukarno deed een heftige aanval op de na-oorlogse Nederlandse politiek in Indo nesië en zei, dat hij thans nog verbaasd kan zijn over de goede wil, het geduld en de bereidheid door Indonesië bij de onder handelingen aan den dag gelegd. Hij ver bleek de politiële acties met Hitiers aan val op Polen. Sprekende over Irian (Nieuw Guinea), zei Sukarno, dat dit gebied tot Indonesië behoort en tot Indonesië moet terugkeren. Hij laakte ten scherpste de houding van Nederland, dat na het mislukken der onder handelingen over Irian doorging het als legaal Nederlands bezit te beschouwen. Nederland had met Indonesië moeten sa menwerken in zaken Irian betreffende. Sukarno zei vervolgens, dat de Unie in Indonesië te sterk het beeld oproept van een ongelukkig verleden en dat het daarom lijd is een nieuwe vorm van binding tussen Nederland en Indonesië te zoeken in de vorm van normale internationale betrek kingen. Hij was er zeker van, dat deze de weg zouden effenen voor een harmonieuze samenwerking. Hij zei geen wrok te koes leren tegen de Nederlanders. „Indien eens en ik hoop spöedig alle geschillen lussen ons tot het verleden behoren, zal Ik de eerste zijn om hen als ware vrienden te begroeten", aldus Sukarno. Nadat hij nog gewezen had op de ban- hen tussen Indonesië met Egypte en Per- jjë en de hoop had uitgesproken, dat recht zou worden gedaan aan de aspiraties van deze landen, zei de president, dat Indo nesië lid is geworden van de UNO om mee te helpen aan de opbouw van een betere wereld. Teheran optimistisch, Londen niet WASHINGTON (A.F.P.) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, heeft gisteren besprekingen gevoerd met de Perzische premier, dr. Mos sadeq. Acheson overhandigde hierbij Ame rikaanse voorstellen, die beogen het her vatten van de Brits-Perzische besprekingen te vergemakkelijken. Het onderhoud vond plaats in het militaire ziekenhuis van Washington, waar Mossadeq thans verblijf houdt. Men neemt aan, dat de Verenigde Staten Perzië zullen voorstellen, dat dit land met hulp van deskundigen uit het Westen en onder controle van een neutrale directeur, die niet van dezelfde nationali- als de genoemde deskundigen zal zijn, zijn oliebronnen zelf zal exploiteren. Vol- gens dit voorstel zou Perzië zijn olie tegen een nog nader vast te stellen prijs aan Engeland verkopen. Het zou de taak van Engeland zijn voor de verdeling van de olie te zorgen. Functionarissen van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken delen niet het op timisme, dat te Teheran heerst ten aanzien van een spoedige oplossing van het olie conflict, zo bleek in Londen. „Hans Mulder nodigt u vriendelijk uit tot een bezoek aan zijn eerste tentoon stelling van schilderijen en gouaches in de Kunsthandel Leffelaar aan de Grote Markt". Zo lees ik op de invitatie, die zich tussen vele drukwerken en correspondentie bij de ochtendpost bevindt. Dat woordje „vrien delijk" dat deed het hem. Hans Mulder is een beminnelijk kunstenaar. Hij is zonder twijfel blij met wat hij gemaakt heeft en nij vraagt u vriendelijk om te komen kijken hij u met zijn verbeeldingen een Jeetje gelukkiger zal maken. Wat hij ondergaat in het leven kan hij op een zeer fijne, dichterlijke wijze trans- :oneren in een rhythme van gevoelig ge- ilaatste kleurvlakjes. Ik zal hier, om u een ttdruk te geven, eens een paar titels over- ■chrijven die hij aan z'n werken geeft: Iroom in de tuin, Rustende herder, Vogel- Aangespoeld dier, Vogelgefluit met ondergaande zon en Het Kasteel. vraag mij af waar een Hollandse ongeman zulke geraffineerde kleurtjes ge bonden heeft. Dat paneeltje van de „rus- •=nde herder" kon welhaast een Perzisch tioisonné (gekleurd émail) zijn. Men kan zich niet van het werk van Hans luider afmaken door het helemaal naar de kant van de decoratieve kunst te schui- ;en. Het decoratieve speelt een belangrijke "1, dat is waar. Maar er is in veel werken och zoveel dichterlijk gevoel, dat zijn talent Jog héél wel een breder artistiek veld kan laan ontginnen. Dit is dubbel verheugend, «ant dan is er na wat Mulder ons nu •rengt (en dat is al bijzonder verrassend) dus ook nog veel te verwachten. De tentoonstelling duurt tot 7 November. OTTO B. DE KAT Amsterdamse toneelsubsidies Zonder hoofdelijke stemming heeft de ®sterdamse gemeenteraad het voorstel ^genomen om aan het A.T.G. voor het •jeizoen 1951-1952 een subsidie van f 170.000 8 verlenen, benevens voor het seizoen •950-1951 een extra-subsidie van f 55.000. "c toneelgroep Comedia krijgt wederom t?n subsidie van f 15.000 evenals het Ne- cerlands Volkstoneel. De jubilerende Haarlemse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen had voor de feestelijke bijeenkomsten in de Stadsschouwburg moeilijk een betere keuze kunnen doen dan het engageren van Wim Sonneveld en de zijnen, die onder de titel „Herhalingsoefeningen" een licht en zwierig programma, rijk aan geestige vond sten en versieringen, voor het voetlicht brachten. Met een verfrissende afwisse ling passeerden een stuk of vijftien be proefde succesnummers van dit cabaret uit een tijdsbestek van tien jaren de revue. Zo zag men weer die even amusante als knappe bedscène waarin Sonneveld met huiselijke attributen uit zijn onmiddellijke omgeving de ontwikkeling van de heren mode in de loop der eeuwen demonstreert. Met Lia Dorana voerde hij enkele gemi- meerde vocale duetten uit en met Conny Stuart parodieerde hij liefdesparen uit tingeltangel, revue en operette-kleinkunst van bijzonder formaat, die internationale vergelijkingen kan doorstaan, dank zij het technische raffinement en de speelse fan tasie. De laatstgenoemde bewees speciaal als dötbelachelijke „zangeres uit de kleine zaal van het Concertgebouw" haar zeld- zaam-komische talent. Het optreden van de karakterdanser Albert Mol, die na jaren in Zweden en Zwitserland gelukkig in het vaderland weerom kwam, zal voor velen een plezierige verrassing zijn ge weest. Zijn lenige dwaasheid in „de stom me film" en als het showdanseresje op verschillende avonden verwekte althans een verdiende hilariteit in de zaal, die aan vankelijk wat stroef-afwachtend reageerde. Maar gaandeweg deden de vonken van pret, die van het toneel afspatten, een lichterlaaie van geestdriftige vrolijkheid ontstaan en breidde het succes zich als een lopend vuurtje uit. Emmy Arbous wist de bijval van de aanwezigen te winnen door haar zoetzure voordracht van de door Annie Schmidt geschreven monoloog van de geblaseerde dame aan zee, door haar verschijning als de wijze Cleopatra en met het schetsje uit het wassenbeelden-kabinet. De vervanging van Hetty Blok, die zich voor enige tijd uit het theater heeft teruggetrokken, door Diny de Neef betekende uiteraard een ver zwakking, hetgeen in het bijzonder bleek uit het schrille charleston-tafereel. Aardig kweet zij zich overigens van haar taak in de eveneens uit de pen van Annie Schmidt gevloeide hekeling van de Noorse trilogie „waarin de bossen eeuwig zingen voor een troep ellendelingen". Guus Verstraete had in dit programma niet veel te doen, de pianist Han Beuker zoveel te meer. De bijeenkomst begon gis termiddag met een toespraak door mevi\ M. C. D. Wesstra-Mackay en met zang door het onder leiding van Cor Igesz staande koor der vereniging. Dit zal ook bij de herhaling van hedenmiddag wel gebeurd zijn. DAVID KONING. Als afdeling van de Federatie van Ne derlandse Zangersbonden is dezer dagen te Haarlem in een daartoe belegde verga dering de Federatie van Zang- en Orato riumverenigingen „Haarlem en Omstre ken" opgericht. Het ligt in de bedoeling de behartiging van de belangen der koren uit stad en om geving ter hand te nemen, waarbij men on der meer door samenwerking hoopt te ko men tot een betere spreiding der concerten over het gehele seizoen. Verder wordt be oogd door contact te zoeken met overheids instanties deze belangen in meer algemene zin te dienen. Het bestuur is samengesteld uit de heren C. Overbeek (voorzitter), J. E. Voet (secre taris), C. C. A. van Wel (penningmeester), R. H. Smink en G. Vixseboxse. Tegen de 52-jarige Haarlemse schoen maker W. J. F. C. is proces-verbaal opge maakt, omdat hij er van verdacht wordt op 8 October een partij slangenleer ter waarde van 300 gulden te hebben verduisterd. Hij had van een Haarlemmer dit leer gekregen met de opdracht er tasjes en schoenen van te maken. Diezelfde dag was hij naar Am sterdam gegaan en had de partij verkocht aan een onbekende. Van de opbrengst heeft hij sterke drank gekocht. Deze verduistering werd bekend toen de schoenmaker in het Huis van Bewaring te Haarlem werd ingesloten, verdacht van verduistering van 168 dubbeltjes uit een muntgasmeter, waarvan hij het loodje verr brak. Ook dit geld zette hij om in sterke drank. *^"-®ooocoooooooooocoooooo< ADVERTENTIE OOOOCXXOOCOCOOacX)OOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOCX)OOCOOOOOOOOOOOOOCOCOOOC!qt Aymbool vertrouwen Gen. Cronjéstraat 4244 - Tel. 15438 - Haarlem-N. Het cabaret van Wim Sonneveld hield gisteren en vandaag „Herhalingsoefenin gen" voor de jubilerende Vereniging van Huisvrouwen. Inmiddels heeft het gezel schap een nieuw programma gereed, dat „Artistenpension" heet en te zijner tijd eveneens in Haarlem zal worden vertoond. Men ziet er hier een scène uit met Emmy Arbous en de leider van het ensemble. BOEKENWEEK 1952 Aan de jaarlijkse novelleprijsvraag, uit geschreven door de Commissie voor de pro paganda van het Nederlandse boek, heb ben dit keer 34 schrijvers deelgenomen. De bekroonde novelle, die gedurende de Boekenweek 1952 van 23 Februari tot 5 Maart als geschenk zal worden uitge reikt, is getiteld „Insecten in plastic" en werd ingezonden onder het motto „De zachte onordelijkheid". De ontvangers van het geschenk worden in de gelegenheid gesteld de auteur te raden. De uitslag van deze prijsvraag en de naam van de auteur worden begin Mei 1952 bekend gemaakt. De jury, die de 34 manuscripten heeft beoordeeld bestond uit Hella Haasse, An- toon Coolen, Ben Stroman, prof. dr. Garmt Stuiveling en drie leden van de genoemde commissie. Het gerechtshof in Den Haag heeft he den uitspraak gedaan in het proces tegen de Nederlands Hervormde Kerk. Een groep ouderlingen, kerkvoogden en predi kanten had geëist, dat het besluit tot in voering van de kerkorde, op 7 December 1950 door de Generale Synode genomen, in strijd werd verklaard met de reglemen ten van de Nederlands Hervormde Kerk en mitsdien onrechtmatig, ongeldig en on verbindend was. Bij de behandeling voor de Haagse rechtbank werden de eisers niet ontvanke lijk verklaard. In zijn arrest bekrachtigde het gerechts hof het vonnis van de rechtbank. Het ge rechtshof overwoog dat de kerk in de pro cedure wel gemachtigd was om verweer te voeren, dat de reglementen over kerkelijk opzicht en tucht niet in het geding moch ten worden gebracht, dat artikel 62 van het Algemeen Reglement in deze zaak niet toepasselijk was en dat de besluiten van de Synode bindend zijn voor de lidmaten der Nederlands Hervormde Kerk. Nogmaals de „Kringetjes Zondagen" Ook voor de a.s. winter heeft de directie van de Noord-Zuidhollandse Vervoermaat schappij de medewerking van personeel en ververeniging verzocht voor de dienstre geling op Zondag, meldt ons het Weekblad van de Nederlandse Vereniging van ver voerpersoneel, d.d. 20 October 1951. Het Rijtijdenbesluit bepaalt dat er van de drie één vrije Zondag moet zijn, maar met de tegenwoordige personeelssterkte en de extra drukte op Zondag, die het hoofd moet worden geboden, komt men daar niet mee uit. Het systeem van de „kringetjes Zondagen", waarbij de vrije Zondag een diénst-Zondag wordt tegen dubbele ver goeding, biedt nu al enige winters uit komst, maar de vakbeweging heeft te ken nen gegeven, dat men zo langzamerhand op een definitieve oplossing staat. Bij de laatste bespreking van de perso neelsorganisatie met de directie van de NZHVM is dit punt weer op de agenda ge komen. Er werd een overzicht gegeven yan de personeelsbehoefte. Een overzicht van de gevraagde overuren is nog in de maak en daarop is het wachten voor de oplossing van deze kwestie. Het „Weekblad" schrijft o.m.: „Door een gewijzigde dienstopzet is de personeelsbe hoefte in de winter geringer dan in de zo mer. Op enkele plaatsen is daardoor thans een gering overcompleet ontstaan. Dit in tegenstelling tot de toestand van de achter ons liggende tijd, toen er door omstandig heden een tekort aan personeel was ont staan. Het natuurlijke verloop onder het personeel doet verwachten dat het over compleet, dat er nu is, vanzelf wel weer zal verdwijnen. Voorlopig echter zullen met dit overcompleet enkele vacatures bij andere bedrijfsonderdelen worden aange vuld. Ook zullen enkele mensen tijdelijk bij de technische dienst worden geplaatst. In Haarlem zullen elf conducteurs worden omgeschoold tot chauffeur. Nagegaan zal worden of er ook in Leiden conducteurs zijn, die tot chauffeur kunnen worden op geleid. Voorwaarde hierbij is dat zij psy chotechnisch geschikt zijn bevonden voor de chauffeursarbeid. Naast deze maatre gelen blijven dan bij sommige onderdelen nog enkele mensen over. Deze zullen bo ven het kader bij hun eigen dienstonder deel blijven en als algemene reserve wor den aangemerkt". DAMWED STRIJD NOORDHOLLAND— ZUIDHOLLAND. Zondag 28 October zal in de bovenzaal van restaurant „Munniks", Grote Markt te Haarlem, de jaarlijkse wed strijd worden gespeeld tussen de vertegen woordigende tientallen van Noordholland en Zuidholland. De samenstelling van het Noordhollands tiental is als volgt: 1. P. Roo- zenburg; 2. R. C. Keiler; 3. J. Metz; 4. H. de Jong; 5. W. de Jong; 6. H. Laros; 7. B. Dukel; 8. R. Stalhberg; 9. P. Beus; 10. F. Bischot. Onlangs schreven wij in de rubriek „Schoonheid in Haarlem en omgeving" over het in Empire-stijl gebouwde patri ciërshuis Nieuwe Gracht 7, gebouwd in de jaren 1805—1808 in opdracht van W. Ph. Barnaart, na 1880 ambtswoning van de Commissaris der Koningin in Noordholland, na de tweede wereldoorlog aanvankelijk bestemd om er een Empire-museum van te maken. De ongunst der tijden noopte ertoe dit plan op te geven en het werd verhuurd aan een industriële Import-, en Export onderneming, de firma Animex. Die oefent er nu haar bedrijf in uit. Maar zij heeft daarbij de architectonische schoonheden zowel van het hoofdgebouw als van het koetshuis niet alleen volkomen onaangetast gelaten, maar bovendien al het (zeer no dige) herstel daarvan uitgevoerd en door de meubilering van de receptiezalen zoveel mogelijk in overeenstemming met de om geving te brengen veel bereikt. Zij heeft zich voor een en ander aanzienlijke uit gaven getroost. Uit hoofde van haar taak trekt het Empire-huis talrijke bezoekers; ook aan belangstellenden in zijn bijzondere karakter is al herhaaldelijk gelegenheid gegeven het te bewonderen. Wij stellen er prijs op een en ander alsnog te vermelden. De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. B. van der Burg, eiste he denmorgen drie jaar gevangenisstraf, zon der aftrek van het voorarrest tegen de 28- jarige J. Th. P. uit Enschedé, die ervan werd verdacht in Juli van dit jaar te Zaan dam een damesfiets verduisterd te hebben. Het was overigens niet de eergte keer dat P. in het verdachtenbankje stond: hij heeft al drie veroordelingen wegens ver duistering en vijf wegens diefstal achter de rug. Ditmaal had hij zich vergrepen aan de fiets van een Zaandamse mevrouw bij wie hij, kort nadat hij uit de AJkmaarse ge vangenis was ontslagen, als pensiongast in huis was komen wonen. Nauwelijks had hij daar zijn intrek ge nomen, of hij leende haar fiets, reed er op naar Utrecht en verkocht het karretje daar aan een ijseoventer. De officier kwam tot de eis van drie jaar zonder aftrek, omdat hij meende, dat de verdachte zo lang mogelijk uit de maat schappij moest verwijderd blijven. Mr. Van der Burg had weinig fiducie in de verdere levenswandel van P., die aan een psychi ater had verteld eigen baas te willen zijn en geen zin in werken te hebben. De psy chiater was tot de conclusie gekomen dat de verdachte volkomen toerekeningsvat baar was. De raad vrouwe, mr. M. Gooszen, vroeg uiterste clementie. Zij was van mening dat de verdachte, als hij zo lang in de cel zou moeten blijven, zich niet meer aan het leven in de vrije maatschappij zou kunnen aanpassen. De rechtbank zal op Donderdag 8 No vember uitspraak d'oen. De X-groepen van de N.P.V. („padvin- dersgroepen op protestants-christelijke grondslag") uit Haarlem en omgeving heb ben gisteravond in de Grote Kerk op bij zonder stijlvolle wijze hun vijfentwintig jarig bestaan herdacht. Het schip van de oude Bavo, in welks immense ruimte het warme kaarslicht der koperen luchters een boeiend schimmenspel speelde, was tot de laatste plaats bezet toen Henk Lasschuit op het machtige kerkorgel met een allegro uit Handels negende orgelconcert de bijeen komst opende. Vervolgens werd het pad vinderslied gezongen, dat hier, met de na galm der hoge muren, haast plechtig klonk en daarna was het woord aan de assistent districtscommissaris der X-groepen, de heer D. C. Knook, die in een korte toespraak de oprichters der Haarlemse padvindersgroe- pen op christelijke grondslag herdacht en de hoop uitsprak dat het werk dezer groe pen in de toekomst nog groter omvang zou mogen nemen. Een der condities daarvoor is echter, dat er zich veel meer adspirant- leiders en -leidsters aanmelden dan thans het geval is. Een koor van welpen, kennelijk onder de indruk van ogenblik en omgeving, zong met prijzenswaardig enthousiasme een viertal geestelijke liederen, van welke er twee wel wat erg moeilijk bleken voor deze onge schoolde jongensstemmen. De herdenkingsrede werd uitgesproken door ds. B. van Gelder, voorzitter der sub commissie van de „X-groepen", die betoog de dat het verkennersspel en de andere pad vinderlij ke bezigheden, van hoeveel be lang ook voor de karaktervorming van de jeugd, voor de X-groepen toch altijd bij zaken dienen te blijven naast de Goddelijke hoofdzaak die aller Christenen richtsnoer zij. Slot en apotheose van de herdenkings avond was een lekenspel in pantomime- vorm, opgevoerd door een aantal padvin ders en welpen en gebaseerd op een drietal Oud-Testamentische verhalen, zoals Paulus die her-vertelt in een van ziin brieven aan de Hebreeën (de brief met Paulus' „defini tie" van het geloof). Van deze drie tafrelen was „Kaïn en Abel" het beste, ook al om dat de uiteraard kinderlijke hoekigheid in gebaar en bewegingen het voor de hier uit gebeelde „primitieve" Bijbelse figuren wel deed. Twee der tekstzeggers verrasten bo vendien door hun zeer sonore stemmen en klasse goed-gescandeerde dictie.Jammer dat in het laatste tafreel, „Mozes bij het braam bos" het wat stuurloze armgezwaai der klagende Israëlieten het effect van dit ta bleau schade deed, maar over het algemeen vond dit lekenspel en terecht toch zeer veel waardering. De avond werd besloten met samenzang. De heer F. Weyers vierde gisteren zijn gouden jubileum in dienst van de fijn wasserij D. W. Rookmaaker en Zoon aan de Frankestraat en is op hartelijke wijze ge huldigd door directie en personeel. De heer G. van Dam, directeur van het' bedrijf, bood een pick-up-installatie aan en mejuf frouw G. van Gasteren, namens het perso neel, een daarbij passend geschenk. Onder de geschenken was een vulpen, aangeboden door een mevrouw die tweeënvijftig jaar klant is en veel met de jubilaris te maken heeft gehad. In de middag hield de heer Weyers een receptie in zijn woning en werd daar geluk gewenst door vele klanten en vrienden. Twee jongemannen, die in de avond van 28 Januari bij Sassenheim een overval pleegden op een Haarlemse taxichauffeur, zijn door de Haagse rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Er was tweeëneenhalf jaar tegen hen geëist. De jongemannen, de 21-jarige A. J. T. M. R. en de 20-jarige J. C. van H., waren op 28 Januari uit het St. Willebrordusgesticht in Heiloo ontvlucht, 's Avonds vroegen zij in Haarlem de 60-jarige taxichauffeur H. Mens hen naar Den Haag te rijden. Vandaar wil den zij naar Hengelo, hetgeen de chauffeur weigerde. Het tweetal besloot toen naar Haarlem terug te rijden. Bij Sassenheim sloegen zij de chauffeur met een hard voor werp op het hoofd. De heer Mens wist zijn taxi tot stilstand te brengen, waarop zijn aanvallers het hazenpad kozen. Veertien dagen geleden verklaarden zij voor de rechtbank, dat zij niet van plan waren geweest de auto te stelen. Zij pleeg den de overval, omdat zij geen geld hadden om de chauffeur te betalen. Alblasserdijk, 23 te Houston. Amsteldiep, 26 van Baltimore te Rotterdam verwacht. Alamak, 23 van Calcutta naar Rotterdam. Alderamin, 22 van Philadelphia n. Nederland Alpherat, pass. 24 Belle Isle. Amstelland, 22 van Amsterdam te Hamburg. Agatha, 24 v. Pladju te Saigon verwacht. Alnati, 23 80 m. ZO. Rio Grande n. Santos. Aludra, 23 200 m. Z.ZO. Sable eil. Alwaki, 23 100 m. N. Recife n. Rio de Janeiro. Amstelvaart, 23 600 m. NO. Bermudas. Aagtedijk, 23 200 m. Z.ZW. Recife. Akkrumdijk, pass. 23 Brothers n. Djeddah. Aldegonda, 23 140 m. ZW. Cambodiapoint. Antonla, 20 v. Port Swettenham n. Pladju. Abbekerk, 25 Marseille verwacht. Aldabi, 24 te Santos. Almkerk, 24 van Suez naar Port Said. Aalsdijk, 24 van Port Arthur. Algenib, 24 van Pto Alegre naar Rotterdam. Almdijk, 24 van Houston n. Havanna. Amstelpark, 27 te Philadelphia verwacht. Andijk, 25 van Houston te Rotterdam. Ariadne, 25 van Amsterdam te Rotterdam. Arkeldijk, 23 te Houston. Arendskerk, 24 te Kobe. Arundo, 26 v. Montreal te Amsterdam verw. Alphard, 25 v. Amsterdam te Antwerpen. Amstelstad, 23 v. R'dam te Philadelphia. Baarn, 23 v. Talcahuano n. San Antonio. Boskoop, 25 Barranquilla verwacht. Britsum, 23 330 m. Z.ZW. Sable eil. Bacchus, 22 ten anker in Essequiboriver. Bali, 23 360 m. W. ten N. Minicoy n. Djibouti. Bengkalis, 23 70 m. ZO Socotra n. Pondicherry. Bennekom, 23 630 m. NO. Sombrero n. Antw. Boschfontein, 23 120 m. NO. Massawa. Blommersdijk, 23 te Baltimore. Blitar, vertr. 25 12 u. van R'dam n. Hollandia. Bonaire, 25 te Plymouth Billiton, 21 te Houston v. Galveston. Barendrecht, 25 ca. 17 u. v. Menaelahmadi te Pernis verwacht. Bonaire, 25 van Plymouth. Cronenburgh, 24 van Bilbao naar IJmuiden. Cottlca, 24 v. Trinidad naar Paramaribo. Chama, 23 bij ingang Rode Zee. Coryda, 23 van Pta Cardon n. Engeland. Caltex Delft, 25 van Sidon naar Rotterdam. Caltex Pernis 24 te Rotterdam van Sidon. Cleodora, pass. 24 Azoren. Corilla, 24 van Port Said. Congostroom, 24 te Lagos. Diemerdijk, 23 310 m. W. Finisterre. Delfshaven, pass. 24 Fernando Noronha. Dalerdijk, 24 te Los Angeles. Esso Rotterdam, 23 930 m. NO. Guadeloupe. Esso Den Haag, 23 1080 m. ZW. Flores. Eemdijk, 24 te Havanna. Enggano, 24 te Colombo. Gaasterland, 23 180 m. N. St. Paulsrock. Groote Beer, 25 van Port Said. Haarlem, 23 v. Santiago de Cuba n. Bocagrande Heelsum, 23 530 m. W.ZW. Flores n. Le Havre. Hersilia, pass. 23 Flores n. Antwerpen. Hydra, 23 270 m. NW. Finisterre. Hestia, 23 240 m. O. Abaco Bahamas. Helena, 24 v. Pta Cardon n. Maracaibo. Haulerwijk, 27 v. R'dam te Baltimore verw. Hera, 23 v. Baltimore te Sluiskil. Jupiter, 24 te Malta verwacht v. Tunis. Jagersfontein, 24 v. Antwerpen te Amsterdam. Kola Baroe, pass. 23 7 u. Kp. Guardaful. Kota Agoeng, 24 Singapore. Kieldrecht, 25 Port Said verwacht. Karsik, 23 v. Kema te Tilamtja. Klipfontein, 23 120 m. ZO. Madeira, Kedoe, 23 420 m. ZO. Socotra n. Port Soedan. Laagkerk,24 te Suez. Laertes. 24 te Nunukan verwacht v. Tarakan. Lieve Vrouwekerk, pass. 24 Gibraltar. Laurcnskerk, 24 van Basrah. Leuvekerk, 25 van Rotterdam naar Hamburg. Lutterkerk, 25 van Hamburg te Rotterdam. Larenberg, pass. 24 Gibraltar. Leersum, 25 te Antwerpen, Lekkerkerk, 24 van Rotterdam te Calcutta. Loenerkerk, 25 Aden verwacht. Luna, pass. 24 Gibraltar n. Lissabon. Mataram, 24 Sorong verwacht. Maas. 23 van Amsterdam naar Hamburg. Melampus, 21 van Padang naar Colombo. Meerkerk, 23 dwars Dakar n. Teneriffe. Mentor, 24 te Izmir verwacht. Minjak, 24 v. Tj. Priok te Pangkalpinang. Mirza, 23 van Berre naar Gibraltar. Mitra, 23 160 m. O. Aden naar Cochin. Marisa, 23 950 m. O.NO. Mauritius. Maasland, 25 te Las Palmas. Metula, 24 van Calcutta n. Bahrein. Merwede, 24 van Rotterdam naar Houston. Marken, 24 v. Philadelphia n. A'dam-R'dam. Maashaven, pass. 24 Kp. Frio. Molenkerk, 24 van Takoradi naar Lagos. Nieuw Amsterdam, 24 te Rotterdam v. N. Vork. Nigerstroom, 23 van Monrovia naar Taroradi. Noordam, 23 330 m. ZO. Cp. Race. Noordwijk, pass. 23 Ouessant. Overijsel, 23 te Genua. Otoeron, 23 110 m. N. ten O. Demerara. Oranje, vertr, 25 van Amsterdam naar Tj. Priok Oranjefontein, 25 Durban verwacht. Oranjestad, pass. 24 Ouessant n. Plymouth. Polyphemus, 24 Belawan verwacht. Poseidon, 23 van Port of Spain. Poelau Laut, 23 dwars Lissabon. Prins Johan Willem Friso, 23 720 m. O. ten N. Belle Isle naar Hamburg. Prins Willem H, 23 250 m. ZW. Bermudas. Prins Willem V, 23 600 m. W. Cp. Warth. Pygmalion, pass. 23 Westpunt Jamaica. Prins Willem III, 27 Lc Havre verwacht. Prins Alexander, 22 te Montreal. Prins Frederik Hendrik, pass. 24 Lizard. Parkhaven, 23 v. Wabana te Tynedock. Rempang, 23 van Southampton n. Genua. Ridderkerk, 24 van Amsterdam n O. Afrika. Rossum, 23 200 m. Z.ZW. Ouessant. Rijnland, pass. 23 Ouessant n. Las Palmas. Rijndam, vertr. 26 v. New York n. Rotterdam. Rondo, 25 Singapore verwacht. Ruys, 24 v. Port Elisabeth n. East London. Sommeldijk, 24 te Antwerpen. Stad Alkmaar, verm. 25 v New Orleans. Salatiga, 23 4.80 m. Z. St. Helena. Sarpedon, 23 200 m. ZW Azoren. Sliedrecht, pass. 23 Vlissingen. Stad IJaarlem, pas. 23 Ouessant. Stanvac Pendopo, 23 v. Tj. Uban te Su?»geige- rong. Straat Makassar, 20 te Kobe van Osaka. Stad Schiedam, verm. 30 v. Savona n. Casa blanca. Sliedrecht, 24 te Antwerpen. Straat Malakka, 23 te Pulubukom. Straat Soenda, 22 van Singapore. Stad Maastricht, 24 van Amsterdam te R'dam. Salland, pass. 24 Fernando Noronha. Saparoea, 25 Bombay verwacht. Stentor, 24 v. Barabona naar St. Marc. Tomini, verm. 25 v. Genua naar Port Said. Taria, 24 v. Rastanura n. Singapore. Themisto, 24 v. Rotterdam te Baltimore verw. Teucer, 23 van Cochin naar Aden. Tjisadane, 23 van Dar es Salaam n. Lorenzo Marques. Tankhaven II, 23 v. Tj. Uban n. Sungeigerong. Tibia, 23 450 m. ZW. St. Vincent. Tjipanas, 23 950 m. NO. ten O. La Plata rivier Tjiwangi, 23 v. Singapore naar Tj. Priok. Tosari, 23 240 m. NW. Finisterre. Telamon, 23 v. Laguaira naar Maracaibo. Tjikampek, 20 v Osaka naar Moji. Trompenberg, 23 290 m. ZO. Bermudas. Ternate, 23 13 u. van Djeddah. Tero, 24 van Rotterdam naar Buenos Aires. Tabian, 24 v. Semarang n. Tj. Priok. Tabinta, 24 te Belawan. Tawali, 24 te Bandarshapur. Tjibesar, 24 van Manilla naar Saigon. Winterswijk, 24 van Sfax naar Rotterdam. Utrecht, 20 te Astoria. Vulcan us, 24 te Rotterdam van Levant. Van Heutsz, 21 van Penang naar Belawan, Veenaam, vertr. 26 van Rotterdam n. New York Westland, 22 v. Buenos Aires n. Rio de Janeiro. Willem Ruys, 23 120 m. W. Sabang n. Aden. Wieldrecht, 23 v. Baumont te Auckland. Willemstad, 23 v. Maracaibo n. Pto Limon. Westerdam, 23 720 m. W. Scilly's. Willem Barendsz, 23 630 nr. NW. Fernando No ronha. Woensdrecht, 23 330 m. O.NO. Crooked ell. Waal, pass. 23 Westkust Jamaica. IJsel, 23 van Amsterdam naar Hamburg. Zeeland (SSM), 23 v. Rotterdam te Gdynia. Zeeland (KRL), vertr. verm. 31 v. Le Havré naar Rotterdam. Zijpenberg, 23 200 m. N.NO. Finisterre. Zaan, 24 van Kemi naar Zaandam. (Dictator) te koop m. Pen- nock carr., leer bekl. en kachel, kleur maroen, in pr. staat, geen olie gebruik. Teg. elk aann. bod. Te zien Pen- tislaan 4, Bentveld. Na 7 uur. Juwelen, Zilver, Kralen enz. KRUISSTRAAT 19. Tel. 16910. De nieuwe „C E B U C 0"-uitgave VADEMECUM van een aantal Marktanalytische gegevens van NEDERLAND bevat buitengewoon overzichtelijke tabellen en grafie ken met gegevens o a. over bevolking, aantal huisge zinnen en woningen, inkomensverdeling en verbruik, speciaal samengesteld voor het reclamewezen. BINNEN EEN KLEIN BESTEK EEN GROOT AANTAL NUTTIGE CIJFERS. Verkrijgbaar bij Centraal Bureau voor Couranten publiciteit, het centrale informatie-bureau van de Nederlandse Dagbladpers, Bezuidenhoutseweg no. 45, 's-Gravenhage. Prijs ƒ2.50. Dc opvallend elegante coupe en de geweldige degelijkheid van een Oxford-costuum berusten op het principe van de „balanced tailoring"... punt voor punt is met de hand afgewerkt volgens de echte kleermakers-methode. Oxford-costuums worden gemaakt uic de beste 100 °/o wollen stoffen. In dessins, die u graag draagt en die anderen u graag zien dragen. De Oxford-coupe is blijvend, dank zij het echt kameelharen binnen* werk. Maak uw keus! Oxford't voordeligste in de kwaliteitsklasse

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7