Werkzaamheden begonnen van aansluiting Nijverheids weg Kort en bondig Gratis Pontiac-waterproof-horloge PRACTISCHE GESCHENKEN GIERSTRAAT27 v. Brederode VULPENHOUDERS „Geallieerde wapen productie te laag" Amsterdamse Beurs Courses op Mereveld Santpoort Zandvoort Heemstede WIJ VERHUREN STOFZUIGERS 'n Servies-sarie, die 'n succes is: OPZEELAND Bennebroek Hillegom Haarlemmermeer 13 Nederlandse regering uit haar bezwaren te Londen SMIT VAN RIJSBERGEN Industriële dictator in Amerika gewenst? J. J. Swens zeventig jaar Twaalf voorlopige opdrachten aan toneelschrijvers Cricket Tweede testmatch Australië-W est-Indië Indonesische delegatie naar Nederland Aankoop van grond in Santpoort Aan Fa STUURMAN COHEN HOUTPLEIN 15 Jan van Goyenstraat heeft nieuwe verlichting HORLOGES KLOKKEN JAGT, KLEINE HOUTSTRAAT 105 Het bietenpeil in de Haarlemmermeerpolder Plan-Schuman 6 December in het Franse parlement VRIJDAG 30 NOVEMBER 1951 HAARLEMS «AGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het zal niet lang meer duren of de „brug der zuchten" welke van de Oudeweg af toegang geeft tot de Waarderpolder zal verdwijnen. Vanmorgen heeft burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers op een plaats in deze polder de eerste spade in de grond «estoken. Dit is het begin van de aansluiting Nijverheidsweg op de Oudeweg. Als wegens de vorst geen vertraging komt zal de aansluiting over drie maanden gereed zijn en verder zal een strook grond verhoogd worden. Dan zijn er plannen in de toekomst gronden af te staan voor de vestiging van twee belangrijke industrieën in de Waarderpolder, waarover de gemeenteraad binnenkort een beslis sing moet nemen. Bij het in gang zetten van de werk zaamheden waren vanmorgen de leden van het college van B. en W., hoofden van takken van dienst, directeuren, van bedrijven in de Waarderpolder en jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel tegenwoordig. De burge meester heette de gasten welkom. Hij zeide thans op 't ogenblik waarop 't werk nog begonnen moet worden, geen hulde te willen brengen aan de directeur van Open bare Werken ^of de Stichting tot bevorde ring der industrialisatie, maar aan de he ren industriëlen uit de Waarderpolder die het gemeentebestuur „achter de vodden" hebben gezeten. Mede door de aandrang door deze heren uitgeoefend is het thans zo ver, dat het werk kan beginnen. Aan de raadsleden deelde de burgemeester mee, dat binnenkort een voorstel aangeboden zal worden om twee stukken grond uit te geven voor het vestigen van belangrijke industrieën. De spreker hoopte, dat de doortrekking van de Nijverheidsweg, waardoor spoedig de brug bij de polder weg zal verdwijnen, ten goede zal komen van allen, die in de Waarderpolder wer ken en tot nut van de bevolking van Haarlem. Nadat de burgemeester de werkzaamhe den had laten beginnen begaf het gezel schap zich naar de cantine van de Gemeen tereiniging, waar ir. J. J. Fuijkschot mede delingen heeft gedaan over de te verrich ten werkzaamheden. De oude polderweg ligt 1 meter beneden N.A.P. en de aanslui ting Nijverheidsweg 40 cm. boven N.A.P. Ook de in deze omgeving liggende terrei nen zullen op deze hoogte worden gebracht. De Waarderweg zal buiten gebruik komen, want het verkeer voor Stork, Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij enzovoort zal over de nieuwe weg geleid worden. Deze weg krijgt een breedte van zes en halve meter. De werkzaamheden duren ongeveer drie maanden. Als zij niet wegens vorst gestagneerd worden, dan is men in Fe bruari gereed. Twee nieuwe industrieën Wat de plannen voor de toekomst betreft zeide de heer Fuijkschot, dat er binnenkort twee industrieën gevestigd worden. Tussen de aan te leggen weg en de Oudeweg wordt een terrein van 70 bij 40 meter uitgegeven. Zo mogelijk kan de industrie in de toe komst over een terrein langs de Oudeweg beschikken. De tweede industrie komt langs de Ir. Lelyweg en het verlengde van de nieuwe Industriehaven. De oppervlakte be draagt 5000 m2. Ir. M. H. Maas, directeur van Openbare Werken, herinnerde er aan, dat ir. F. Otte- vangers in 1936 een rapport heeft opge maakt over de toekomstige ontwikkeling van Haarlem. Verwacht werd, dat het aan tal inwoners van Haarlem tot 225.000 zou stijgen, tiet werd toen noodzakelijk geacht ADVERTENTIE Grote Markt 21 Telefoon 10409 De Britse invoerbeperking De Nederlandse ambassade te Londen beeft op 29 November bij het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken op hoog niveau de bezwaren van de Nederlandse negering over de wijze van uitvoering der Maatregelen tot beperking van de Britse invoer kenbaar gemaakt, zo verneemt het A.N.P. De Britse regering zal nu de bestaande bilaterale contingenten honoreren, hetgeen tot nu toe niet was geschied en er is reden om aan te nemen, dat ook de zogenaamde ifegeringscontracten" zullen worden uitge voerd. Over de gang van zaken met de particu- bore handelscontracten, voortvloeiende uit üe op 7 November opgeheven „open gene ral licences", is nog niets met zekerheid te ?eggen. Hoewel in kringen van handel en aedrijf de hoop bestaat, dat vooral ten aan zien van bederfelijke en seizoen-artikelen °°k na afwerking der bestaande contracten ee'i soepele regeling door de Britse regering zal worden getroffen, kon hierover van of- cöle zijde geen enkele uitspraak worden «edaan. ADVERTENTIE Als Uw zoon, man of verloofde MILITAIR of bij de KOOPVAARDIJ is, dan is het voor U niet moeilijk, hem op St. Nicolaas-avond extra te verrassen. Wij hebben voor U een uitgebreide keus in: Khaki en witte overhem den, khaki en zwarte dassen, wit zijden shawls, manchetknopen en sleutelringen met wapenonderschciding (o.a. ook van Mariniers en Margriet), prachtige handschoenen (ook voor de L.S.K.), buitenmodel baretten, broches versierd met Mariniers-, Marine-, Artillerie- en L.S.K.-embleem. khaki en zwart wollen sokken (ook ankiets), leuke das speldjes voor vlieger, waarnemer etc. ZIJLSTRAAT 71 TELEFOON 16963 Een tekening van de situatie in de Waarderpolder plannen te maken voor de Waarderpolder. In 1939 is een haven gemaakt welke in 1943 gereed is gekomen en later stelde de ge meenteraad gelden beschikbaar voor de aansluiting van de Nijverheidweg en voor het ophogen van terreinen, waarmee thans begonnen wordt. De eerste industrie, welke na de oorlog in de Waarderpolder gevestigd is, was afkomstig uit de Amsterdamsebuurt, de tweede was er een van buiten de stad en de derde van de omgeving van de Brou werskade. De heer Maas merkte op, dat het zwaartepunt gelegd moet worden op over plaatsing van industrieën van het centrum der stad naar de Waarderpolder. Burgemeester mr. Cremers sprak een slotwoord, waarbij hij opmerkte dat het ook van groot belang is aandacht te besteden aan de woningbouw en hij vroeg aandacht voor de lening van viif millioen gulden. Hij wekte op mee te werken deze te doen slagen. WASHINGTON, (AFP). „Minder bo ter en meer kanonnen: De Amerikaanse levensstandaard zal lager moeten worden". Dit is, zo zegt men in Amerikaanse rege ringskringen, de les, die getrokken kan worden uit het onderzoek, dat door de par lementaire commissie van senator Johnson is ingesteld. In een openbaar gemaakt rap port verklaart deze laatste, dat de pro ductie voor de bewapening van de Ver enigde Staten en van hun geallieerden 34 tot 70 procent bij de plannen ten achter is. Men begint te spreken over een mogelijke vervanging van de directeur voor de in dustriële mobilisatie, Charles Wilson, en een weerklank daarvan is te vinden in de koppen der Amerikaanse bladen, die zeg gen: „Er wordt een industriële dictator ge zocht om de achterstand in de bewapening in te halen". Men overweegt nieuwe beperkingen van de civiele productie en men verwacht een reeks maatregelen, die ten doel hebben voor de nationale verdediging een groter deel van het staal en het aluminium te reserveren en de oorlogsproductie in het algemeen te verdubbelen. In zijn laatste rapport schrijft de aftre dende Amerikaanse administrateur voor de economische stabilisatie, Eric Johnston, dat grondstoffentekorten. werkloosheid en het niet ten volle gebruik maken van de capaciteit der fabrieken ook thans nog de economische stabiliteit en de defensiepro- ductie van de landen van het Atlantisch verdrag in gevaar brengen. De heer J. J. Swens heeft Donderdag middag tijdens een receptie ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag van vele zijden blijken van belangstelling ontvangen. Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, Com missaris der Koningin in de provincie Noordholland, leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, vertegenwoordi gers van handel en industrie, vele zaken relaties en bestuursleden van de voetbal club H.F.C. en van de cricketclub „Rood en Wit" hebben gelukwensen aangeboden. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Zeepfabrikanten had bloemen gezonden. 3-3% Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Ree. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned.Scheepv Unie H. V A Deli Mij Amsterd Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Claims Lever Unie Slotkoers Openings gisteren koersen 85% g.l. 85 160 g.l. 161 180 g.l. 180 166% 169 162 g.l. 164% 282% g.l. 284 91 92% 179 179 137% g.l. 137% 100% g.l. 101 78% 78% 16 IK 161% 161 161% 154 b. 155 53 g.b. 53% 53% 53% 45% 45% 65 67 41 42% 42 g.b. 42% ƒ94,— ƒ95,— In April werd bekend gemaakt, dat de staats-secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voornemens is in dit jaar twee opdrachten te verlenen voor het schrijven van een toneelstuk. De eerste fase betrof het inzenden van een inhouds opgave van een oorspronkelijk, nog niet gepubliceerd of opgevoerd Nederlands werk, benevens een proeve van dialoog en handeling. Aan de auteurs van twaalf in zendingen is thans opdracht verleend tot het opstellen van een volledig uitgewerkt schema van het gehele toneelstuk. 'Zeven van hen hebben deze reeds aanvaard: Jan van Lumey, A. B. van der Feen, mevr. H. Wolffenbuttel-van Rooyen, mevr. E. E. de Jong-Keesing, G. van Wingex-den, mi*. A. G. van der Hoogte en Max Ci-oiset. Van de overigen wordt het antwoord nog ver wacht. Hieruit worden te zijner tijd de beste twee gekozen om geheel uit te wer ken. Henk Schaer gehuldigd In de Stadsdoelen te Delft is de voor drachtkunstenaar Henk Schaer, die zijn zilveren toneeljubileum viert, gisteravond op hartelijke wijze gehuldigd. Na de pre mière te hebben gebracht van „Joui-naal", een bloemlezing van proza en poëzie, werd hij toegesproken door de letterkundige Dirk Coster, door de toneelcriticus A. van Dom burg, notaris mr. dr. Ph. B. Libourel, bij wie Henk Schaer als jongen op kantoor is geweest en door burgemeester mr. G. E. van Walsum, die hem huldigde met een lauwerkrans namens het gemeentebestuur. De 42 paarden in de seriedraverij, welke Zondag op Mereveld wordt gehouden,vor men het bewijs, dat de animo onder de trai ners en eigenaren nog allerminst vex-flauwd is ondanks de slechte baan. Een keuze uit dit 42-tal is zeer moeilijk, omdat de loting voor de series pas op de baan plaats heeft. Als de favorieten kunnen echter beschouwd worden de vertegenwoordigers van stal De Vlieger (Lion, Lycurgus), Mary Reynolds, Martini Spencer, Lex V en Nino Narvile. In dien Mary Reynolds met ontheffing wordt gereden, mag de grote vos de beste kansen worden toegemeten, gevolgd door Lion en Mariini Spencer. Na zijn succesvol heroptreden is Omar Spencer in de Göbel-prijs de keuze. Zijn achterstand op de koppaarden is zeer groot, maar de hengst is wel van zulk een klasse, dat hij Pelronella en Playsier achter zich kan houden. Slechts Paraat zou roet in het eten kunnen gooien O Marijke loopt niet veel, doch wanneer zij aan de start komt is dit paard wel dus danig voorbereid, dat steeds met haar reke ning gehouden mag worden. Daar zij ver moedelijk weer met ontheffing zal starten lijkt het voor de rest van het veld onmoge lijk om deze fraaie vos te bereiken. De meeste tegenstand zal zij ondeiwinden van Prince Bond en Our Volann. Indien Oehoe S nu eens zijn kuren niet vertoont, dan zal Geersen echter de grootste bedreiging voor O Marijke zijn. In de Snethlage-prijs komt de Derby winnares Pearl Spencer voor een zeer zware opgave te staan, doch de merrie toonde Zon dag zulk een glanzende vorm, dat zij in staat geacht moet worden paarden als Linotte S, Lady Zora en Kalida achter zich te laten. Of Nellie Gregor er wederom in zal slagen om Kievit S en Leo Axkit achter zich te laten moet sterk worden betwijfeld, daar de onderlinge afstandsverschillen nu voor haar heel wat ongunstiger zijn. De verwachting is dan ook, dat Kievit S haar zal kloppen. Indien de baan zeer zwaar zou zijn gaat de voorkeur uit naar Leo Axkit. Hoewel de terreinmoeilijkheden steeds groter worden ploeteren de volbloeds ook maar verder en nu weer over de korte af stand van 1600 meter. Daar Great Girl over deze afstand op Mereveld al eerder won en haar handicap nauwelijks ongunstiger ge worden is, zal zij als favoriet aan de start verschijnen, met haar stalgenote Dicky als de ernstigste concurrent. Madame de Main- tenon en Prince Albert kunnen als de outsi ders worden beschouwd. Te Sydney is de tweede Lestmatch tussen Austi'alië en Wcst-Indië begonnen. Sterk aanvallend batten gaf de gasten een goede start. Toen de stumps werden getrokken luidde de score: 286 runs voor 6 wickets. DJAKARTA (Aneta). Maandag 3 De cember zal een Indonesische delegatie naar Nederland vertrekken om besprekingen te voeren inzake nieuwe internationale over eenkomsten in plaats van de R.T.C.-over eenkomst. Zij zal tevens besprekingen voe ren over de kwestie West-Irian, aldus is Vrijdag na een zitting van het Indonesische kabinet bekendgemaakt. De heer J. Lucas te Haarlem, eigenaar van enige percelen in Santpoort, heeft deze, met de zich daarop bevindende op stallen, bestaande uit een blok van twee oude woningen, staande aan de Hagelinger- weg 154 en 152 aan de gemeente te koop aangeboden. Het verkrijgen van de beschikking over deze onroerende goederen is voor de ge meente van belang voor de doortrekking van het trottoir langs de Hagelingerweg en voor de realisering van het uitbreidings plan voor het noordelijk deel van Sant poort. De genoemde pexcelen zullen bij aan koop voorshands aan de tegenwoordige bewoners kunnen worden verhuurd, tegen de thans hiervoor geldende huurprijzen van 3,50 per week voor het perceel Ha gelingerweg 152 en 4.per week voor het perceel Hagelingerweg 154. Na gevoerde onderhandelingen heeft de eigenaar zich verenigd met een koopprijs van 5000,waarbij de kosten van over dracht voor rekening van de gemeente zullen komen. Zodat de raad geadviseerd wordt deze aankoop goed te keuren. Bijzondere Kerkdienst Zondag zal 's avonds weer een bijzondere Kerkdienst in de Ned. Hervormde Kerk te Santpoort worden gehouden. Ds. A. A. Wildschut van Amsterdam zal spreken over het onderwerp: „Op weg naar de kort ste dag!?" Aan deze dienst gaat van 6.45 tot 7 uur een zangdienst vooraf, waarin het Kapelkoor medewerking verleent. Or ganist is de heer A. de Groot. Zondag wordt voorts des ochtends een Jonge Jeugdkerkdienst in de bovenzaal van het Jeugdhuis gehouden. Spreker is de heer J. A. Schreuder van Santpoort- Station. Deze diensten worden speciaal ge houden voor de jeugd van 1419 jaar. ADVERTENTIE (met 2 jaar verzekering), indien U raadt wanneer de eerste voorstelling plaats vindt in het in aanbouw zijnde LIDO-BIOSCOOP-THEATER, Houtplein. Tevens 10 mooie troostprijzen. Uitreiking op openingsavond van het theater. Inzendingen (vóór 15 Dec. a.s.) zullen naar volgorde van binnenkomst behandeld worden. ADVERTENTIE KAMERTHERMOMETERS BRIL ETUI'S LEESGLAZEN LOUPEN BAROMETERS - 70 modellen MICROSCOPEN BRILMONTUREN PRISMA KIJKERS OPTICIEN STIENS Feestelyke intocht van St. Nicolaas Sint Nicolaas zal dit jaar niet, zoals vorige jaren, zijn intocht houden aan het strand, omdat dit wegens het onstuimige weer te riskant wordt geacht. Hij zal nu Zaterdag om ongeveer 2 uur met een open landauer aan de Tol arriveren, vooraf gegaan door een heraut te paaVd, terwijl zich in het gevolg 5 zwarte Pieten en 8 Spaanse edellieden zullen bevinden. Aan de Tol wordt het gezelschap opgewacht door de Zandvoortse muziekkapel, terwijl kin deren van de Speeltuinvereniging, de Coro- dex-ontspanningsvereniging en gymnastiek vereniging O.S.S., zich hier bij de stoet zul len aansluiten. Op het Raadhuisplein zal de Sint worden begroet door het comité van ontvangst en worden toegesproken door de voorzitter van de speeltuinvereniging de heer Joh. C. Jung Sr. Een podium zal voor dit doel op het plein woi-den opgericht. Later zal de Sint met gevolg een rijtoer door het dorp maken en verschillende zie ken in de gemeente Zandvoort bezoeken. Het comité van ontvangst heeft de burgerij verzocht, het dorp een feestelijk aanzien te geven, door zoveel mogelijk te vlaggen. In verschillende zalen zal dan door enkele ver enigingen het Sint Nicolaasfeest die middag worden gevierd. Voor de schoolkinderen is deze viering vastgesteld op 6 December in theater Monopole. In tegenwoordigheid van vele militaire autoriteiten uit de Beneluxlanden is Donder dagmiddag te Lombardsijde aan de Belgische kust de Benelux-luchtdoelartillerieschool officieel geopend. Terwijl de vlaggen der drie Benelux-landen van links naar rechts de Luxemburgse, Belgische en Nederlandse driekleur gehesen werden, bracht een eskader Belgische straaljagers een ere-saluut. Dieven van zinken pijpen Twee Zandvoortse agenten, die in de nacht straatdienst vex-richtten, ontdexten bij het reddingsboothuis in de Zeestraat drie mannen, die zich daar op. verdachte wijze ophielden en de vlucht namen, toen zij de agenten zagen. Een achtervolging werd ingezet. Twee vluchtten in de rich ting van de Noordboulevard, de derde ren de het dorp in. Deze twee, die tijdens de vlucht allerhande voorwerpen wegwier pen, konden worden gegrepen. Het bleek, dat het drietal van diverse pex-celen de zinken afvoerpijpen had gesloopt, hetgeen op eenvoudige wijze geschiedde, door een oude stoelpoot onder in de pijp te steken en deze daarna op manshoogte van de muur af te breken. Een grote zak met platgetrapte zinken pijpen wex-d later bij het botenhuis terug gevonden. De lengte van de stukken is verscheidene tientallen meters. De derde man, die had weten te ontko men, doch van wie een vaag signalement bekend was, werd toch spoedig gearres teerd. Het bleken drie Zandvoortse inwo ners te zijn, de 34-jarige Ten B., de 30- jarige v. D., en de 45-jarige De M. Bij een huiszoeking werd nog meer zinken pijpen aangetroffen. Het drietal heeft een volle dige bekentenis afgelegd en is in het poli tiebureau ingesloten, in afwachting van hetgeen door de officier van Justitie te Haarlem in deze zal worden beslist. Christelijke Besturenbond In gebouw „Ons Huis" had Donderdag een propaganda-avond plaats van de Chr. Besturenbond. De voorzitter de heer P. Brüne leidde de spx-eker, de heer J. A. Con jong, voorzitter van de Ned. Chr. Ty pografenbond in. Deze sprak over „We- reldnood en Christelijke vakbeweging". Op boeiende wijze sprak hij over de ontwikkeling van het proces van de „mas- saficatie", haar oorsprong vindend in de Franse revolutie aan het einde van de 19de eeuw, toen het individualisme ontstond. De reactie daarop openbaarde zich in de 20ste eeuw, toen hieruit het collectivisme, (mas samens-idee) geboren werd. Als medewer kende factoren noemde spx-eker groei en vestiging van grote steden, mechanisatie, industrialisatie, ax-beids-deling (lopende- band-wei-k) en de opkomst van de ver- maaks-industrie, (film, radio en televisie). Doch de allerdiepste oorzaak is het door snijden van de band met God, waardoor dit alles mogelijk werd. Slechts als de ver ticale lijn met God en de horizontale lijn met de naaste wordt hersteld, kan een mens gelukkig leven. Daarvoor strijdt de Chr. vakbeweging. Wethouder H. Disselkoen, van Heemstede, heeft gistermiddag (om kwart over zes de nieuwe straatverlichting -voor de Jan van Goyenstraat in werking gesteld, waardoor deze stx-aat nu met een der meest moderne verlichtingen van ons land is verrijkt. De wethouder gaf te kennen dat hij de voor uitgang van de Jan van Goyenstraat steeds met de grootste voldoening heeft gevolgd en daarom met veel genoegen de nieuwe verlichting wilde ontsteken. Hij sprak ver der zijn bewondering uit over het actieve bestuur, dat zelfs tot in Gelderland van zich liet spreken en wenste de vereniging en de straat nog een grote bloei toe. De heer M. Hoogendijk toonde zich als voorzitter bijzonder met deze nieuwe ver lichting ingenomen en hij betuigde wethou der Disselkoen zijn oprechte dank voor de verleende medewerking. Hij gaf als zijn mening te kennen dat het gebruik van electriciteit voor de middenstand geen luxe, maar noodzaak is en verzocht de wethouder daarmee bij de vaststelling der nieuwe ta rieven rekening te willen houden. De wethouder antwoox-dde hierop dat hij van het belang van deze kwestie was over tuigd en als de tarieven eventueel moesten worden verhoogd, hij gaarne de boeken zou open leggen, om te bewijzen dat het ge meentebestuur alleen uit bittere noodzaak tot deze maatregel zou overgaan. HAARLEM EN OMGEVING Bij het opmaken van de totaal uitslag van het driedaags muziekconcours te Schoon hoven, bleek dat de „Al-g. School voor Ac cordeon", Haarlem, dir. P. de Haan, naast een le prijs met 343 punten, de 2e ereprijs wist te behalen. Dit is een kunstvoorwerp, de Schoonhovense Molen, uitgevoerd in Delfts blauw. ADVERTENTIE GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 tegenover de kerk 4.60 per maand. Min. 2 maanden. Rep. vrtf. Kinderkoor „Asaf" Het kinderkoor, dat enige tijd geleden werd opgericht als onderafdeling van de Christelijke Oratoriumvereniging „Asaf" debuteerde onder leiding van mej. Lize Schoo met de opvoering van h^t zangspel „Goudmuiltje". Er was bijzonder veel werk gemaakt van de costumering en de kinderen hebben hun beste beentje voorgezet, zodat het vrij talrijk opgekomen publiek een gezellige avond ge had heeft. Dit eerste optreden aan een cri- tische bespreking te onderwerpen zou onbil lijk zijn, want nog te veel bleek uit alles dat men met een piepjong koortje te doen had. De toewijding van leiding en kinderen viel alleszins te loven en ds.A. K. Krabbe die het slotwoord sprak, kon dan ook na mens de aanwezigen de leidster en haar assistente huldigen voor hetgeen deze avond was bereikt. ADVERTENTIE Theeservies, 12 personen 1 36.75 Ontbijtservies, 12 personen f 44.— 6 personen f 25. bijpassend eierstel, kaasstolp, nest schalen, ZIJLSTRAAT 24-50 ADVERTENTIE Grote sortering, voordelige prijzen. 1 jaar garantie. U koopt b(j een vakman. Gemeenteraad Onder voorzitterschap van wethouder K. Enthoven kwam Donderdagavond de gemeenteraad bijeen. De burgemeester, mr. K. baron van Hardenbroek, was verhin derd deze vergadering te leiden. Mededeling werd gedaan van de aanbe steding van de bouw van drie woningen voor 32.988. Het werk zal uitgevoerd worden door de firma Klein te Heemstede. Als ambtenaar op de Secretarie is door B. en W. benoemd de heer de Snoo te Giessendam, zulks in verband met het eer vol ontslag dat verleend is aan de heer C. Loeff wegens zijn gezondheidstoestand. Dit oxxtslag werd op de meest eervolle wijze verleend. Een voorstel om hem een toeslag op zijn pensioen te geven werd met op één na algemene stemmen aange nomen. Daarop nam de raad enige onderwijsbe- sluiten aan inzake de verhoogde kosten per leerling van de openbare lagere school. De gemeentebegroting is nu in ontwerp klaargekomen en zal zo spoedig mogelijk aan de raadsleden worden toegezonden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Ronald Cornelis Jacobus Ma ria, z. van PvNieuwenhuizen en H. M. Boot; Johannes Bashiaan Adriaan, z. van P. Win kelaar en A. C. van Vliet: Maux-itius Hendri- kus Maria, z. van J. P. Verbrugge en G. M. van Trigt; Josepha Maria Theresia. d. van J. T. M. Punt en A. C. Tromp; Margaretha Johanna Maria, d. van C. F. van der Valk en C M Walkers ONDERTROUWD: W. Schutte en W. van der Hulst; F. G. Meijer en M. A. E. Schoorl. GETROUWD: J. J. de Groot en J. J. War merdam. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben het besluit van de Hoofdingelan den van de Haax-lemmermeerpolder over het bietenpeil goedgekeurd. Dit betekent dus dat het bietenpeil wordt opgeheven. EHBO-wedstrijd Op Zaterdagmiddag 1 December zal in „de Landbouw" een EHBO-wedstrijd wor den gehouden, georganiseerd door de af deling Hoofddorp van de Nederlandse Vereniging EHBO. Aan de wedstrijd ne men deel ploegen van de afdelingen der vereniging behorende tot de kring Haar lemmermeer. Inzet van de wedstrijd vormt de wisselbeker, die reeds in 1937 werd uitgeloofd, en welke beker steeds van be zitter wisselde. Ouderavond H.B.S. A Het was een goed idee van de Ouderver eniging van HBS-A één van de leraren van deze school te verzoeken als spreker op te treden op de gisteren gehouden Ouder avond. Het was dr. A. v. d. Boom, leraar teke nen, die de aanwezigen deed kennismaken met het niet op het lesrooster voorkomen de, maar wel onderwezen vak Kunstge schiedenis. En hij deed dit op de hem eigen, zeer onderhoudende wijze, die vele hoor ders deed wensen vaker zo'n les te mogen bijwonen. Velvolgens gaf de directeur van de HBS, dr. A. Dekker, een demonstratie van een wire-recorder, die de ouders in staat stel de enige lessen in de moderne talen, die in de klas waren opgenomen, als het ware bij te wonen. Als actualiteit gaf dit apparaat het be gin van de causerie van de heer Van der Boom weer van diezelfde avond, alsmede het korte sluitingswoord van de voorzitter, de heer G. H. Onstein. Donderdag heeft de commissie voor Bui tenlandse Zaken van de Franse Nationale Vergadering zich uitgesproken voor het plan-Schuman (voor een Europese kolen- en staalgemeenschap). De minister van Buitenlandse Zakeix, Schuman, deelde in de commissie mede, dat verwerping van het plan in Europa en in de Verenigde Staten „verwarring en wanbegrip" zou zaaien. Op 6 en 7 December zal het plan bjj de Nationale Vergadering worden ingediend. Donderdag heeft de economische raad, een raadgevend lichaam waarin werkne mers, kapitaal en boeren zijn vertegen woordigd, zich met 110 tegen 17 stemmen uitgesproken voor het plan-Schuman. De vertegenwoordiger van de onder commu nistische leiding staande C.G.T. stemde tegen. Werkgevers onthielden zich van stemming.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 13