Vrijwel algemene instemming met het plan-Schuman Chefarine A SANOSTOL Marshall-steun voor hótelbouw te Zandvoort nader toegelicht 'ABDUSÏR00P w.adem Vier doen dan méér één. De radio geeft Donderdag Ambachtsscholier na aanrijding overleden PANDA'S TOCHT NAAR ILLIRANIA 2 TWEEDE KAMER v In 1940 neergestort Engels vliegtuig opgegraven .Garantieprijs voor melk op twintig cent bepaald Deviezenpositie weer verbeterd Jongerenparlement in het Gooi KAMER VAN KOOPHANDEL Gij snakt Mady Christians overleden Ernstig ongeluk op de Beverwijkse Breestraat Demonstratie Jongeren voor het plan Schuman Biljarten Kampioenschap vierde klasse van Haarlem Hof van Holland versus Benoorden het IJ Paardensport Nederlandse Hippische Sportbond opgericht WOENSDAG 31 OCTOBER 1951 (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer begon Dinsdagmiddag met de behandeling van het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag tot oprich ting van de Europese gemeenschap voor kolen en staal, het plan-Schuman. Prof. Gerbrandy (A.R.), die latei- in het. debat aan zijn twijfel omtrent ver schillende aantrekkelijkheden van het plan uiting gaf, zorgde even voor een kleine verrassing, toen hij bij het begin van de vergadering probeerde het debat over het wetsontwerp uitgesteld te krijgen. De Ka mer, zo zei hij, moest zich niet haasten en diende zich rekenschap te geven van de on zekere toestand ten aanzien van Duitsland. Ook het feit, dat er in België bezwaren zijn gerezen beschouwde prof. Gerbrandy als een argument voor aanhouding van het agendapunt. Alleen de Communisten, wier woordvoer der, de heer De Groot, het verdrag nog er ger noemde dan dat van München van 1938, hadden dit gaarne gezien. Bij gebrek aan voldoende bijval gaf de Anti-Revolutionnaire afgevaardigde zijn poging maar meteen op. Daarop kon de gedachtenwisseling be ginnen. In het algemeen bleek daarbij van instemming met het plan, al ontbrak het niet aan bezwaarden, zoals mr. M a e n e n (K.V.P.), die het verdrag op vele punten duister vond. Breed opgezet was het betoog van mr. Van der Goes van Naters (Arbeid). Hij wees er op, hoe men een boven-nationaal gezagsorgaan voor een speciale bemoeiing, die op het gebied van kolen en staal, in het leven roept. Het is geen „super-staat", die men schept, veeleer valt de ontworpen gemeenschap te verge lijken met een publiekrechtelijke bedrijfs organisatie. Nadat mr. Van der Goes van Naters bij de problemen Duitsland en Bel gië had stil gestaan en de juistheid van de in België geopperde grondwettelijke be zwaren had betwist, pleitte hij voor een permanent contact tussen de Gemeen schappelijke Vergadering en de Hoge Auto riteit. De Nederlandse vertegenwoordiging in de interim-commissie moest daarop aan sturen. In den brede stond deze spreker ook stil bij het volkenrechtelijk aspect van wat nu in het leven wordt geroepen. Hij betoogde, hoe de gemeenschap zelf subject van vol kenrecht zal zijn wat tot dusverre alleen met staten het geval was en dat zij ook sou- vereiniteit zal bezitten. In het kort gaf mr. Schmal (C.H.) zijn steun aan het ontwerp, wat m e j. d r. K1 o m p uitvoeriger deed. Zij zag in het plan de eerste steenlegging van het Euro pese huis. Europa moet zich verenigen ten einde het zelfstandig bestaan van zijn bur gers te handhaven. Ook haar betoog was van hoog gehalte en deskundigen konden genieten van haar bestrijding van sommige principieel-juridische opmerkingen van mr. Van der Goes van Naters. Na haar bleek de heer Korthals (V.V.D.) bereid met het plan-Schuman mee te gaan, dat hij een belangrijke stap in de richting van Euro pa's economische eenwording noemde. Met alle bezwaren, die er aan kleven komt het, zo merkte hij op, tenslotte neer op het openen van een raam, dat uitzicht biedt op een nieuwe toekomst. Zo zagen het ook de jongeren, die voor het begin van de vergadering een demon stratieve optocht hielden en een adres van ADVERTENTIE Ook voor Chefarine „4" geldt, dat de werking van 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd krachtiger en wel dadiger is, dan van elk middel afzon derlijk. Chefarine „4" helpt ook bij hevige pijnen en griep, wanneer andere middelen falen. cCoet HtotuCe/ieji./ instemming aanboden aan de Kamerleden, die ons land in de Raad van Europa ver tegenwoordigen. In de avondvergadering kwamen alleen m r. Stokvis en de heer De Groot de communistische tegenstand tegen het ver drag vertolken. Prof. Gerbrandy verklaar de zijn stem pas te zullen bepalen na het antwoord van minister Van den Brink, die niet zijn ambtgenoot Stikker naast zich had, doordat deze weer Parijswaarts was ge gaan, maar minister Drees, die Buiten landse Zaken als waarnemer pleegt te lei den. Dr. Bruins Slot (A.R.), de heer Wel ter (K.N.P.) en de heer Ne der horst (Arbeid) getuigden elk op eigen wijze van hun sympathie voor het plan- Schuman. De laatstgenoemde spreker ka rakteriseerde het als een geniale combina tie van de socialistische ordeningsgedachte, van de liberale vrijheidszin en van de ka tholieke maatschappijleer en betoogde dat door dit plan de democratie voor het eerst doordringt in de kern van het kapitalisme. Stoffelijke resten van de piloot geborgen In de zomer van 1940 zijn boven Am sterdam twee Britse bommenwerpers door Duitse jachtvliegtuigen neergeschoten. Een der bommenwerpers, een Bristol Blenheim, kwam neer in de weke veen- bodem aan de Sloterweg nabij de ring- spoorbaan. Enkele leden van de beman ning wisten zich met hun parachute te redden. De bestuurder vond tussen de wrakstukken de dood. Het vliegtuig sloeg een diep gat in de bodem en de Duitsers namen niet de moeite de resten op te gra ven. Zij lieten het gat dichtgooien. Bij opgravingen is men gisteren gestuit op het vliegtuig. De stoffelijke resten van de piloot zijn door de Gravendienst van het ministerie van Oorlog geborgen. ADVERTENTIE N.V. Ml). „HOLSTER" - OVERVEEN Tel. K 2500 - 15597 en 19057 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft voor de periode November 1951-November 1952 de garan tieprijs voor melk vastgesteld op twintig cent per kilogram melk met een vetgehalte van drie en een half percent. De oude ga rantieprijs bedroeg zeventieneneenhalve cent, met een toeslag van vijfentwintig cent per honderd kilogram consumptiemelk. Bij de nieuwe regeling komt deze toeslag te vervallen. Het ligt niet in de bedoeling van de re gering de verhoging van de garantieprijs tot uitdrukking te laten komen in de con sumentenprijs. De maandwisseling van October op No vember pleegt bijzondere eisen te stellen aan de geldbehoeften, omdat op 1 Novem ber de halfjaarlijkse pachten en huren vervallen waarvoor veel contanten nodig zijn. De banken hebben zich hierop blijk baar voorbereid, want blijkens de week staat van de Nederlandse Bank van 29 October zijn de saldi van banken ver sterkt met bijna 6,5 millioen. Dat aan het eind van deze maand gro tere uitgaven dan anders verricht moesten worden blijkt ook uit het saldo van de schatkist, dat vorige week op 47 millioen bedroeg en thans gedaald is tot VA mil lioen. Overigens is er in de kaspositie van het rijk geen wijziging gekomen. Dat de biljettencirculatie in deze omstandigheden niet onbelangrijk is gestegen, wekt geen verwondering. Zij is toegenomen met 75 millioen en daarmede gekomen op 2841 millioen. In de deviezensituatie werd ook in de afgelopen week een verbetering geconsta teerd, waardoor het totaal aan goud en de viezen is toegenomen van 1285 millioen tot 1333 millioen. Eind Augustus was dit totaal nog 998 millioen. ADVERTENTIE Een recente opname van de Commandant van het Nederlands Detachement Verenigde Naties, luitenant kolonel Eekhout (rechts op de voorgrond, staandetemidden van een aantal officieren van Nederlandse en andere nationaliteiten. Links (met lijst) majoor Tack. Dinsdagavond is in het raadhuis van Hilversum het Gooise jongerenparlement, waarin vijf fracties van elk vijf leden zijn opgenomen, geïnstalleerd met een toe spraak van burgemeester J. J. G. Boot. Het presidentschap van het Gooise jonge renparlement zal worden vervuld door de historicus dr. A. C. J. de Vrankryker. Tij dens de openingszitting legden de fractie voorzitters beginselverklaringen af. Het Gooise jongerenparlement zal in December in een tweede bijeenkomst het Europese federalisme bespreken. Faillissementen De rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard: A. H. Hiemstra, koopman, wonende te Zaandijk, Gorterspad 7. Rechter-commissa- ris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam. MJ. J. Beek, stratenmaker, wonende te Heemstede, Scheldestraat 4. Rechter-com- missaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. G. J. H. de Leeuw,' advocaat en procureur te Badhoevedorp. R. F. J. van Dongen, uitgever, wonende te Santpoort, gem. Velsen, Cremerlaan 48. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. J. van Vliet, advocaat en pro cureur te Heemstede. J. Porsius, visser, wonende te Zaandam, Veeringstraat 33. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. H. M. C. Dek- huyzen, advocaat en procureur te Zaandam. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst is op 29 October 1951 geëin digd het faillissement van: W. J. F. van Bra- kel, loodgieter, wonende te Purmerend, Vooruitstraat 60. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 8.55 Hoogmis. 10.00 Platen. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Voor zieken. 11.50 Platen. 12.03 Platen. 12.30—12.33 Weerbericht. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Omroep orkest. 14.00 Promanade-orkest. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Platen. 15.30 Piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamerkoor. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Piano. 17.50 Regeringsuitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Gewijde muziek. 18.40 Op de stelling. 18.50 Platen. 19.05 Levens vragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Vocaal ensemble en orgel. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.10 Geva rieerd programma. 22.15 Buitenlands over zicht. 22.35 Platen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Platen. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Platen. 9.25 De groenteman. 9.30 Platen. 10.50 Voor kleuters. 11.30 Platen. 11.45 Voordracht. 12.00 Metro- pole-orkest. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Weerbericht. 12.33 Piano. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.25 Amuse mentsmuziek. 13.55 U kunt het geloven of niet. 14.00 Voor de vrouw. 14.45 Platen. 15.00 Voor zieken. 16.00 Hersengymnastiek. 16.25 Musette-orkest. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Bariton en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Practi- sche wenken voor liefhebbers van de dui vensport. 18.20 Sport. 18.33 Zang en orgel. 18.55 Voor kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Causerie over de Nationale Reserve. 19.15 Accordeon. 19.40 Ronde Tafel Parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Phil- harmonisch orketst. 21.10 Hoorspel. 22.30 Concert. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30 24.00 Platen. BRUSSEL, 324 M. 11.45 Platen. 12.30 Weerberichten. 12.34 Voor de landbouwers. 12.42 Platen. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel. 13.30 Voor de soldaten. 14.00 Opera. 15.00 Klankbeeld. 15.20 Platen. 16.00 Europa treedt aan!. 16.30 Platen. 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.15 Voor kinderen. 18.15 Platen. 18.30 Godsdienstig halfuur. 19.00 Nieuws. 19.30 Zang en piano. 20.00 Hoorspel. 21.30 Gewijde muziek. 21.45 Actualiteit. 22.00 Nieuws. 22.15 Strijkkwartet. 22.50 Platen. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Platen. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken heeft de voorzitter, de heer J. J. Swens, herinnerd aan een gedachtenwisseling in de vergadering van 17 September naar aanleiding van het verzenden van een adres aan de ministers van Economische Zaken en zonder portefeuille, belast met de op voering der productie, inzake de hótelbouw te Zandvoort. De heer Slagveld heeft in die vergadering gezegd, dat de Marshall-gelden naar zijn mening niet altijd gaan naar die bedrijven, die daarvoor in de allereerste plaats in aanmerking zouden komen. De voorzitter deelde mee, dat op 4 October een onderhoud heeft plaats gehad tussen de heer Schaefer en de secretaris der Kamer, waarbij de heer Schaefer mede deelde, dat door de Horecaf in 1950 een commissie in het leven werd geroepen, be staande uit drie personen, waarvan voor zitter is de heer Meijer, directeur van hotel De Witte Brug te 's-Gravenhage, welke commissie ten aanzien van de verdeling van de Marshall-gelden ten behoeve van de hótelbouw advies uitbrengt aan de heer dr. W. L. Groeneveld Meijer. Over de wijze waarop deze commissie werkt, valt weinig te zeggen. Met betrekking tot de positie in Zand voort deelde de heer Schaefer nog eens uit drukkelijk mede, dat hij de redactie van de brief, welke op 27 Juni werd gezonden aan de ministers van Economische Zaken en zonder portefeuille, belast met de op voering van de productie, juist acht. De critiek van de heer Slagveld mist onder grond. De twee ondernemers, welke thans voor Marshall-hulp in aanmerking zijn ge komen, hebben tijdig en geheel volledig hun plannen ingediend. Andere onderne mers in Zandvoort hebben zulks nagelaten. De fout is dus aan hun zijde. Nog altijd bestaat de mogelijkheid om in aanmerking te komen voor een gedeelte van de Mar shall-gelden bestemd voor de hótelbouw. Uitdrukkelijk dient daarbij te worden op gemerkt, dat, indien de plannen welke als nog zouden worden ingediend, niet geheel volledig zijn, de kans op succes uitgesloten geacht moet worden. Mochten deze onder nemers eventueel nog voorlichting wensen, dan zouden zij bij de voorzitter van de commissie van advies uit Horecaf nadere inlichtingen kunnen inwinnen. De heer Slagveld zeide over deze mededeling zeer voldaan te zijn. Hij moest bekennen, dat hij er destijds met zijn op merking naast is geweest. Postagentschap Kleverpark in het Naar aanleiding van een vraag van de heer Alders heeft de Kamer zich gewend tot de directeur van het Postkantoor te Haarlem/teneinde te komen tot een oplos sing inzake het postagentschap in het Kle verpark. De directeur heeft geantwoord, dat de vestiging van een nieuw agentschap in overweging is. Benoeming Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben besloten te benoemen tot lid van de Provinciale commissie voor de werkge legenheid ir. C. H. Holgen, als vertegen woordiger van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Noordholland. Wegverkeer Haarlem Besloten werd een brief te zenden aan B. en W. van Haarlem, waarin de Kamer de aandacht vestigt op het wegverkeer door de stad. Aan de brief is het volgende ont leend: „Wij zijn van oordeel, dat het wegverkeer van zeer groot belang is, speciaal voor de te Haarlem gevestigde industrieën. De Kamer realiseert zich voldoende, dat de uit voering van bestratingswerkzaamheden grote kosten vergen, die onder de huidige omstandigheden niet gefourneerd kunnen worden. Toch moeten wij erop wijzen, dat verschillende straten in zodanige toestand verkeren (wij noemen slechts de Heren vest, de Papentoren vest, de Wilhelminastraat), dat het verkeer over die straten onnodige slijtage aan vervoermiddelen en dus gro tere kosten voor de gebruikers met zich brengt. De Kamer zou van deze gelegenheid tevens gebruik willen maken het College te verzoeken om in geval van herstellings- zaamheden aan vitale straten, wegen en bruggen in Haarlem, deze werkzaamheden zo snel mogelijk te doen uitvoeren, opdat de stagnatie, welke noodzakelijk ontstaat, tot het uiterste beperkt blijft. Wij zouden in dit verband willen wijzen op de herstel lingswerkzaamheden aan de brug over de Koudenhorn, terwijl tegelijkertijd repara tiewerkzaamheden werden uitgevoerd aan de Herenvest, van welke werkzaamheden het verkeer ernstige moeilijkheden heeft ondervonden, terwijl een gehele stadswijk niet dan langs een niet onaanzienlijke om weg te bereiken was." De heer Schaefer vroeg of het niet mogelijk was het vraagstuk van het ver keer te bespreken in de commissie van verkeer uit de Kamer. Als in Haarlem het verkeer wordt omgelegd dan worden de omzetten van middenstandsbedrijven in de stad minder. De winkeliers in de Grote Houtstraat zijn reeds de dupe van het ver keer door verschillende bepalingen. Bin nenkort wordt de Flora gehouden. Het is ook gewenst, dat de commissie reeds nu aandacht aan het dan te verwachten ver keer besteedt. De heer Lasschuit achtte het gewenst dan ook na te gaan of er bepalingen ge maakt kunnen worden om te voorkomen dat wielrijders in de richting Noord-Zuid op het trottoir in de Grote Houtstraat met hun fietsen lopen. De voorzitter zeide bereid te zijn het gehele verkeer onder de loupe te laten nemen. Andere punten De Kamer besloot brieven te zenden aan Gedeputeerde Staten van Noordholland en aan de colleges van B. en W. der gemeenten in het district, waarin gevraagd wordt de diensten en bedrijven te verzoeken aan te dringen op een snelle afwikkeling van vor deringen aan particulieren. Besloten werd strookjes te doen aanma ken, waarin wordt aangedrongen op con tante betaling. Op voorstel van de commissie vestigings wet werd besloten een brief te zenden aan de minister van Economische Zaken, be treffende vakopleiding. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Uw luchtwegen zijn door slijm verstopt. Los dat gevaarlijke slijm op met de krach* 'tig werkende ,:s IVère'/c/s öèsre Hoestsiroop De vroeger door haar hoofdrollen in Weense operettefilms bekende actrice Mady Christians is in South Norwalk (V. S.) over leden. Zij bereikte de leeftijd van 49 jaar. Op de Breestraat in Beverwijk is Dins dagavond om half zes de 12-jarige Bever wijkse jongen M. van Assema onder een vrachtauto met aanhangwagen geraakt en zo ernstig gewond, dat hij in de loop van de avond in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk overleed. De jongen fietste met een schoolvriend van de Ambachtsschool naar huis. Ver moedelijk bij het passeren van andere wielrijders, raakten de twee jongelui elkaar met het gevolg, dat M. van A. zijn even wicht verloor, naar links op de rijweg viel en onder de auto terecht kwam. Een groep jonge Europese federalisten is Dinsdagmorgen in het gebouw van de Tweede Kamer te Den Haag ontvangen door de afgevaardigden van de Staten- Generaal naar de Raadgevende Vergade ring van de Raad van Europa te Straats burg. Namens de Nederlandse Studenten vereniging voor Wereldrechtsorde, de Ne derlandse Jongerenraad der Europese Be weging en de Politieke Jongeren Contact- raad, werd een verklaring overhandigd, waarin onder meer gezegd werd dat de jonge Europese federalisten als hun over tuiging willen kenbaar maken dat ontplooi ing op geestelijk en stoffelijk terrein, als mede vrede en welvaart, slechts verwezen lijkt kunnen worden door hechte samen werking en samengreei van de Europese landen en dat het voorstel tot boven nationaal beheer van kolen en staal en het plan tot een gemeenschappelijke verdedi ging daartoe bijdragen. De verklaring werd overhandigd ter gelegenheid van het begin der debatten in de Tweede Kamer over het Europese staal- eïi kolenplan van Schu man. Mr. J. J. R. Schmal, die de verklaring namens de Nederlandse afgevaardigden naar Straatsburg in ontvangst nam, merkte in zijn dankwoord onder meer op, dat dit bewijs van medeleven hogelijk werd ge waardeerd en dat „wij ons werk niet kun nen doen als wij niet geschraagd worden door de overtuiging dat wij handelen in overeenstemming met de wensen en ver langens van onze mede-burgers". De een wording van Europa kan niet verwezenlijkt worden door parlementaire routine en grote deskundigheid alleen, aldus mr. Schmal, daar zijn evenzeer een sterk geloof, een taaie vasthoudendheid en warme geestdrift voor nodig. De groep jongeren die de delegatie naar het Binnenhof had begeleid, wachtte op het Plein, totdat de plechtigheid in het gebouw was afgelopen, waarna men naar het Schelpenpad op het Voorhout trok, waar via luidsprekers de verklaring werd herhaald. 24. Jolliepop was dus blij dat hij weer kijken kon, en Graaf Isen Grim was hele maal niet blij, want die had hoofdpijn na de onverwachte buiklanding die Joris' trap hem had laten makenmaar Joris Goedbloed trok zich van dat alles niets aan en liep koortsachtig overal tussen het gras en in het struikgewas te zoeken. „On aangenaamhóógst onaangenaam!", kon men hem horen mompelen. „Het Kei zerlijk Erekruis moet daarnet door de kracht van de botsing uit mijn handen ge slingerd zijn. Het ligt hier vast ergens! Naarstig zoeken is het enige dat helpt maar het is onaangenaam! Hoe licht im- keerde handen geraken! Lichtschuwe ele menten zijn nu eenmaal overal! Medallia iacta esthoe toepasselijk is thans dit woord der klassicis.Intussen merkte Jolliepop tot zijn genoegen op, dat nie mand op hem lette. En nu hij weer kon kijken en dus zag in welke toestand hij geraakt was, werd het hem duidelijk dat hij in deze omgeving niets te zoeken had. „Terwijl mijn hoofddeksel mij het uitzicht benam ben ik waarlijk in slecht gezelschap geraakt!", mompelde hij. „Hoe eerder ik ongezien verdwijn, hoe beter het is! Wat moet men toch altijd uitkijken in het le ven!" Hij verdween inderdaad ongezien in mers kan een dergelijk kleinood in ver- het struikgewas maar hoezeer men al tijd uit moet kijken merkte hij al een paar tellen later, want toen lette hij niet op waar hij liep en duê struikelde hij over een lage tak. „Au!" riep hij woedend maar toen sperde hij zijn ogen vol verba zing open. Daar vóór hem lag de doos met de medaille! Die was bij de botsing tussen de struiken geslingerd, en wanneer Jollie pop daar niet toevallig óók gevallen was, zou misschien niemand het juweel nog ooit weer gevonden hebben! „De heer... eh... Panda moet wel zorgeloos met deze decora tie omgesprongen zijn in de tijd, dat mijn diensten ons niet ter beschikking stonden!", meende Jolliepop. „Hoe gevaarlijk! Hij had in verkeerde handen kunnen vallen!" Uitwisseling. President Truman heeft Dinsdag een wetsontwerp getekend waarbij het Amerika is toegestaan enige van hun atoomgeheimen met bevriende landen te delen. De wet verzacht enigs, zins de strenge veiligheidsvoorschriften krachtens de wet van 1946 op de atoom, energie, welke reeds de mogelijkheid inhield van een uitwisseling van ge. gevens over de atoomenergie buiten het terrein van militaire wapenen. Slechter. De Franse premier heeft tegen, over twee van zijn ministers, de minis, ter van Financiën en de minister voor de Begroting, verklaard, dat Frankrijk en Engeland de enige landen zijn waa> de inflatie, veroorzaakt door het Ko~- reaanse conflict, toe- inplaats van af- neemt. Beter. De industriële productie van West. Duitsland in September is gestegen tot 132 van het gemiddelde van 1936, Het aantal personen in de bondsrepu^ bliek, dat in het productieproces is op. genomen, is in de periode tussen Sep- tember 1950 en September 1951 met 590.000 gestegen tot bijna 14.9 millioen. De productie van de industrieën van verbruiksgoederen was in September i.l, 6.9 hoger dan in de voorafgaande •maand. Filmheld. De filmacteur Franchot Tone is gearresteerd omdat de journaliste me juffrouw Muir hem ervan beschuldigd heeft, haar in het gelaat te hebben ge spuwd. Tone beweert dat hij de jour naliste wèl in het gelaat had gespuwd, dóch ontkende haar te hebben geschopt Pseudo. Het Britse ministerie van Voed selvoorziening deelt mede dat het zich geplaatst ziet tegenover de dreiging van de verspreiding van pseudo-vogelpest door het gehele land. Dinsdagavond is daarom de invoer van Nederlands en Canadees geslacht gevogelte verboden, De maatregel treedt na 12 November in werking. Q Praten. De wapenstilstandscommissie in Korea is nog steeds bezig een regeling té zoeken voor de bestandslijn, waar over men het blijkbaar moeilijk eens kan worden. De twee partijen noemen elkanders voorstellen onredelijk en gaap door met samen te komen zonder succes, Uitzondering. De stakende New Yorkse ha venarbeiders hebben Dinsdag het laden en lossen van militair materieel hervat, Voor het overige is er weinig veranda- dering in de toestand gekomen. De sta- king duurt al 16 dagen. Vooruitgang. Binnenkort zal in het Itali aanse parlement een wetsontwerp in behandeling worden genomen, dat be oogt door hei-vorming van het onder wijs het analphabetisme te bestrijden. Volgens een officiële schatting kan meer dan 10 van de 46 millioen Ita lianen lezen noch schrijven. In 1371 kon ongeveer 73 procent van de Itali- anen lezen noch schrijven. Wanhoop. In Milaan is een arbeider, die begin October was ontslagen, met ge weld tot het bureau van de directeur van een bouwbedrijf doorgedrongen met een voorwerp bij zich dat waar schijnlijk een landmijn was. De direc teur wilde hem niet meer in dienst nemen, waarop de arbeider het voor werp op de grond wierp. Hijzelf en de directeur werden in stukken gescheurd en de secretaresse werd onthoofd. Drie employé's werden ernstig gewond. Botsing. In de haven van Buffalo (V.S.) is een tankboot in aanvaring gekomen met een ander schip. Bij de daarop volgende ontploffing en brand zijn negen per sonen omgekomen. Een 13-tal werd licht gewond. Voor het kampioenschap vierde klasse libre van het district Haarlem van de Ne derlandse Biljartbond zijn gespeeld: J. Wester 75 44 7 1.78 J. v. Noort 66 44 11 1.50 W. Loerakker 75 42 9 1.78 K. Braun 61 42 11 1.45 C. Meershoek 17 18 4 0.94 P. Vernout 75 18 20 4.15 K. Braun 75 28 17 2.67 J. Mulder 58 28 15 2.07 P. Vernout 75 39 8 1.92 J. Wester 47 39 7 1.21 Donderdag volgt de voortzetting der par tijen. De gisteravond voortgezette wedstrijd tus sen „Hof van Holland" en „Benoorden het IJ" is in een zege van 18-6 voor de Haarlem mers geëindigd. Vanavond komt „De Vaart" op bezoek. De uitslagen van gisteren waren: 7.00 5.34 1.12 2.00 5.77 7.14 1.42 5.78 5.37 (Wegens tijdgebrek niet uitgespeeld; Jas pers werd winnaar verklaard). Tijdens een te Utrecht gehouden buiten gewone algemene vergadering van het Cen traal Comité voor concoursen hippique Nederland is besloten het centraal comité op te heffen en een fusie aan te gaan me. de Nederlandse Hippische Sportbond. Op 1 Januari 1952 zal als overkoepelend lichaam optreden de stichting „Nederlandse Hippische Sportbond" met als onderafde lingen: rijpaarden, tuigpaarden, landelijke ruiters, onderwijs en buitenland. Het voorlopige bestuur bestaat uit de he ren: J. H. W. Pasman (algemeen voorzitter), C. C. Hasselman, L. J. Uytendaal, C. Blan ken, J. Rijks, Th. Cuyper, dr. C. Brands, D. E. Mellema, jhr. P. J. Six, mr. M. P. H. Hoo- genbergh, J. H. A. Jurgens, J. N. Breunese, Ad Klebe en F. Roelvink, Monnée (250) 250 24 39 Baart (250) 168 24 53 Houwink (230) 203 38 28 Scholten (230) 230 38 18 Wilke (80) 45 40 6 Rosenhart (80) 80 40 11 Van Nierop (250) 202 35 38 Nobels (250) 250 35 33 Lefèbvre (60) 57 50 7 Toepoel (40) 40 50 5 Jaspers (250) 214 37 25 Bloemink (315) 199 37 35

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 2