Geen Winteravondsprookje maar een jonge Othello Mét a&ScAettk uotrz iecfesie /non/ De toeneming van het aantal bejaarden fa B. A. Cassee Zonen Een feestelijk geschenk. Fraaie collectie oslevmans Reisvereniging voor spoorpersoneel Anton van Duinkerken over „Europese taal" Consequenties die daaraan vastzitten 9 fffrs. VITO ELECTRISCH DR006-SCHEERAPPARAAT Uitspraken Haarlemse rechtbank Een toneelminnaar in Londen Vogelleven in Andalusië Gift van 8000.- voor kerkbouw Burgerlijke stand van Haarlem Ook voor 'n Vulpenhouder van Cittert Voor de slachtoffers in Italië VRIJDAG 3 0 NOVEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT GLOGKE'NGA5*6 De uitgebreide sortering "4711 "-producten maakt het U gemakkelijk een geschenk te kie zen, dat aan alle verwachtingen beantwoordt. ZWITSERS PRECISIÉWFRK I JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE RADIOEN TELEVISIE STORINGVRIJ Vtaaqt Uh/MAtfati&L wyjJiaxUP Importeurs: V i t o ,AG- L a c h e n (Sz) Frankenslag 386..den Haag.. Overigens is deze Peter Brook een zeer omstreden figuur, specialist in alle genres van Shakespeare tot Sartre, wie men vaak gebrek aan diepte en aan gevoel voor hu mor verwijt of van overdreven hang'naar nU eens louter picturale, dan weer supra- naturalistische effecten beschuldigt. En vat Gielgud betreft: over hem schreef de jeugdige, buitengewoon aggressieve com mentator Kenneth Tynan dat hij zo op het rhetorische en het expansieve gebaar is ingesteld dat hij uit alle naden van zijn rollen barst. Maar toch begrijp ik zelf niet goed waarom ik mij de kans heb laten ontgaan om de bekoorlijke idylle van Perdita en Florizel in de oorspronkelijke woordenrijkdom te horen, waarvan een gevleugelde passage door Burgersdijk als volgt werd vertaald: „Ik zou wensen dat ge uw kopen en verkopen, xlw armenzorg, uw bidden, huisbestuur, ja alles zingend deed. Wanneer ge danst, ik zou wensen dat een golf waart van de zee, opdat ge 'nooit iets anders deed dan dat, niet anders dan dat wieglen op en neer en altijd door Naar de Old Vic Wel zag ik twee opvoeringen van „Othello" op twee achtereenvolgende avonden. Een p-achtige gelegenheid tot vergelijking, te meer daar het geweldige drama van de door jalouzie en achterdocht tot misdaad gedreven Moor van Venetië nog zo kort tevoren in Nederland was opgevoerd. De voorstelling door de Old Vic was te meer van belang omdat deze het werk was van de sinds kort op de voorgrond geko men Michael Langham, gewezen medewer ker van Sir Barry Jackson, die in het be gin van het volgende jaar „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" bij de Haagse ADVERTENTIE 'dzduiq\,, hen. kbhenzwnoctexaJcer? EN KOOPT ER EEN DROOM VAN EEN DAS Onze sortering is juist nu tegen St. Nicolaas enorm groot. Wij helpen U om goed te slagen en geven U bovendien op al onze dassen een royale Of korting van «w /O Deze speciale aanbieding geldt tot 15 December. WAAROM WIJ U DIE KORTING GEVEN? Wel om nog meer klanten te maken voor KOSTERMANS MODEZAKEN. CR HOUTSTR.KL HOlrfSTR. - .CEN CRONJESTR Wegens diefstal van een electrische tap- machine en een stopwatch bij Figee werd de 29-jarige Haarlemse arbeider H. L. v. d. L. gistermorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, met het bevel tot onmid dellijke in gevangenneming. De eis luid de tien maanden. De 50-jarige timmerman J. W., die in zijn pension enige opschikjes had gestolen, werd tót zes maanden met aftrek veroor deeld. Tegen hem was acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk, geëist. De 47-jarige stratenmaker H. M. werd schuldig bevonden aan diefstal van zink "it cle Haarlemmermeer. Hem werd daar voor een straf opgelegd van vijf maanden met aftrek. De eis was acht maanden. De 50-jarige los arbeider V. P. v. d. S., die van hetzelfde was beschuldigd, werd vrijgesproken. Tegen hem was eveneens acht maanden geëist. De 49-jarige vroegere houder van een Postagentschap te Haarlem J. R. werd we gens knevelarij een gevangenisstraf van zes maanden opgelegd. De officier had veertien dagen geleden vier maanden meer gevraagd. De 59-jarige Haarlemse koopman J. A. t H. werd wegens verduistering van twee fietsen conform veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. De 53-jarige koopman W. K. E. B. uit Aerdenhout wevcl schuldig bevonden aan onvoorzichtig autorijden, als gevolg waar- van hij op 29 Mei op de Haarlemmer- straatweg een 12-jarig knaapje aanreed. Het kind overleed aan de gevolgen'. De draf luidde, na een eis van zes weken ge vangenisstraf', veertien dagen hechtenis. De 21-jarige Delftse student E. S. S., die "i de nacht van 27 op 28 Mei onder invloed van sterke drank op de Bloemendaalse Zeeweg had gereden, werd veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van het rijbewijs. Tegen S. was zes weken en ontzegging voor vijf jaar geëist. De bazar ten bate van het Rode Kruis, °!e op 16, 17, 23 en 24 November in het ge bouw Paviljoenslaan 3 is gehouden, zal ook vandaag en morgen geopend zijn. Comedie komt regisseren. Bovendien was er de vreugde van een bezoek aan het in 1816 door prins Leopold van Saxen-Co- burg geopende theater aan Waterloo Road, sedert 1914 dank zij het inzicht en het fa buleuze doorzettingsvermogen van Lilian Bayliss de tempel der klassieken. Het ge bouw liep aanzienlijke oorlogsschade op, doch is thans in de oude, bescheiden luis ter hersteld. Er is daar een vast prosce nium mettwee toegangspoorten aan de zaalkant van het voordoek. In deze buurt, aan de Zuidelijke oever van de Theems, stonden de eerste Engelse schouwburgen, waar Shakespeare zelf speelde en zijn stukken liet opvoeren. De Old Vic Theatre Company is een der zeer weinige vaste gezelschappen die in Engeland bestaan, al engageert men er vooraanstaande acteurs en actrices per sei zoen voor de hoofdrollen. Dit seizoen zijn dat Donald Wolfit en zijn echtnote. In het begin van dit speeljaar kwam de alleenheerschappij aan Tyronne Guthrie, na een reeks van conflicten tussen de be stuurders (governors) en de vorige artis tieke leiders Michel Saint-Denis, Glen Byam Shaw en George Devine over de kwestie of een toekomstig nationaal the ater al dan niet de plaats voor experimen ten mocht zijn. Het gevolg hiervan was onder meer dat het genoemde drieman schap. na een voortreffelijke staat van dienst zijn ontslag nam en dat de hier te lande, vooral door de bezoeken aan Bloe- mendaal zo bekende Young Vic de afdeling voor en door de jeugd, werd opgeheven. Het zou geen zin hebben dit alles nog eens op te rakelen ware het niet dat de te be spreken opvoering van „Othello" er iets mee te maken had. Tyrone Guthrie meende namelijk dat veelbelovende jonge krachten evengoed of beter nog direct een kans op het eerste plan konden krijgen en gaf dan ook, mede teneinde zijn gelijk te bewijzen, de titelrol aan de volslagen onbekende Douglas Campbell. Plastiek, plastiek, plastiek Nu kan men geenszins zeggen dat deze proefneming is mislukt, want het gebodene ontlokte een koele waardering. Mede dank zij de zeer nadrukkelijk op uitbeel den ingestelde regie kreeg men een door lopend aanvaardbare maar geen moment aangrijpende „Othello" voorgezet. Op één kardinaal punt en dat is het vermelden waard overtrof Douglas Campbell het optreden van Ko van Dijk ten onzent verre, namelijk in zijn brede waardigheid (die van een man, letterlijk staande in zijn recht) en in zijn overmaat aan liefde. Het ontbrak hem echter aan macht der per soonlijkheid, aan rijpheid, soms ook aan techniek om zijn zichtbare bedoelingen volledig vorm te geven. Voor de gevoelige plastiek, die als het ware de door de tekst opgeroepen beelden lichamelijk gestalte gaf, zal wel in hoofdzaak de regisseur aan sprakelijk zijn, omdat ook verder zijn schikking van personen en gebeurtenissen er steeds in de eerste plaats op gericht was de essentie van het verhaal zo duidelijk mo gelijk te illustreren. En hiermee was de woórdplastiek in zuivere overeenstem ming. Een paar voorbeelden nu. Men zag de vaandrig Iago inderdaad zijn heer en mees ter met zijn geraffineerde influisteringen „in de rug aanvallen". In een waarlijk machtige scène probeerde Othello hem vervolgens het bewijs van diens insinuaties „te ontworstelen". Hij pakte de trouweloze na een verwoede sprong bij de keel met „de wurgende greep van de twijfel" en trok hem de woorden uit de mond. Bij het uit schreeuwen van zijn behoefte aan wraak wegens het vermeende huwelijksbedrog besefte men weer de samenhang van „jam mer" en „jammeren". En bepaald onver getelijk was zijn gelaten, bedroefde klacht: „Oh iago, the pity of it!" De ontdekking van deze voorstelling was de Desdemona van Irene Worth, een actrice die men tot dusver slechts kende uit het moderne répertoire: zeer positief on dernemend en speels in haar vleierij, zeer vrouwelijk en begeerlijk, behaagziek uit oprechte liefde. Zij verleende een enorme spanning aan de scène waarin Othello om de zakdoek vraagt door alle nadruk op het niets kwaads vermoedende element te leg gen. Voor de volledigheid diene nog dat Paul Rogers een sluwe Iago was en Coral Browne een met nuchtere humor gezegen de Emilia. Merkwaardig was de toneelbelichting. Bijna alle schijnwerpers stonden tussen de coulissen of hingen tussen de friezen. Op die zonderlinge manier pogen de Engelsen de schijn voor werkelijkheid te laten door gaan, doordat men veronderstelt dat nu niemand de bron van het kunstlicht weet! DAVID KONING. Hoogheemraadschap „Rijnland" De Verenigde vergadering van het hoog heemraadschap Rijnland is te Leiden bijeen geweest voor het behandelen van de be grooting voor het jaar 1952. De omslag is daarbij, overanderd, vastgesteld op 6.50 der hectare ongebouwd en op 3.50 per berekende hectare gebouwd eigendom (waarbij een kadastrale huurwaarde van 300 met één hectare ongebouwd eigen dom gelijk wordt gesteld). De begroting bevat ramingen voor het bouwen van het nieuwe boezemgemaal te Katwijk, met welks uitvoering een begin is gemaakt. Er is goedgevonden, dat men zich vooreerst tot het bouwen van het ge maal alléén zal beperken en dat niet zal worden overgegaan tot het maken van nieuwe strandhooi'den voor de verbetering van de natuurlijke uitwatering. Overigens zijn geen nieuwe werken van betekenis ge raamd. Met het verbeteren van boezem wateren zal worden voortgegaan; zo ook met het verbeteren van polderkaden in verband daarmede. Een voorstel, door twee hoofdingelanden ingediend tot verhoging der wedden van de hoogheemraden van 2200 tot 3000 werd na uitvoerige bespreking verworpen. tftIE houdt van het toneel, gaat, als hij in Londen is, natuurlijk in het bijzonder \VShakespeare zien. Nu had ik voor mijn vertrek van Mary Dresselhuys gehoord <jat zij zich bij een voorstelling van „Een Winteravondsprookje" in het Phoenix Theatre zo verveeld had, dat zij langzaam maar zeker in slaap was gevallen, zodat jk besloot ïYi ijn kostbare tijd dan maar niet te verkwisten. Bevriende deskundigen, 0p wier oordeel ik hoge prijs stel, hadden mij door hun onomwonden critiek in deze vooringenomenheid gestijfd. Achteraf heb ik er spijt van er desondanks niet heen te zijn gegaan. Het vorige nummer van het tijdschrift Theatre World wijdde er acht bladzijden met foto's aan, die een verleidelijk beeld geven van de attractieve eenvoud waarmee de nog geen 30-jarige Peter Brook deze (volgens Logan Pearsall Smith) waarlijk sprookjesachtige romance met momenten van bijna hemelse schoonheid in scène heeft gezet. In de begeleidende tekst wordt John Gielgud, die de tamelijk ondankbare rol vervult van Leontes, koning van Sicilië, de grootste vertolker der klassieken van deze generatie genoemd. In-beslag-genomen goederen worden niet teruggegeven De president van de Haarlemse recht bank, mr. C. E. Muller, heeft hedenmor gen uitspraak gedaan in het kort geding tussen de voorzitter van de Haarlemse reis vereniging voor spoor-, tram- en A.T.O.- personeel, de heer N. C. B., en een lid van het bestuur, de heer J. A. A. van der B., die ambtenaar van de spoorwegrecherche is. De heer Van der B. had in Augustus van dit jaar naar de gedragingen van de voorzitter, die hij van verduistering en op lichting ten nadele van de vereniging ver dacht, een onderzoek ingesteld en hem ge arresteerd. Tien dagen later werd B. voor de officier van Justitie geleid, die hem onmiddellijk op vrije voeten stelde en de zaak vervolgens seponeerde. De rechercheur nam inmiddels de be scheiden van de vereniging onder zich, teneinde de lopende zaken af te handelen. In kort geding werd teruggave van de in beslag genomen goederen gevraagd. Het verzoek werd echter niet ontvankelijk ver klaard en de eiser werd veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding. Dit beeld, dat is opgesteld in de hall van het Rotterdamse Raadhuis, heeft Prinses Wilhelmina aangeboden aan het gemeente bestuur van Rotterdam. De plechtige ont hulling heeft Koningin Juliana Vrijdag middag verricht in aanwezigheid van Prinses Wilhelmina. Het beeld dat de naam draagt „Sterker door Strijd" is ver vaardigd door mejuffrouw J. H. Hans. Voor de Haarlemse afdeling van de be weging van Europese Federalisten sprak Anton van Duinkerken Donderdagavond over een facet der Europese eenwording, dat tussen de vele vraagstukken die met de Europese eenheid verbonden zijn, een zeer interessant aspect draagt, namelijk de moeilijkheid die de grote verscheidenheid van talen in de Europese landen ten aan zien van een eventuele eenwording op levert. Anton van Duinkerken verwerkte zijn inzichten en meningen in een causerie, die zowel uitmuntte door geestige puntigheid als door een heldere, van verbeeldingskracht getuigende visie op de veelheid van ont wikkelingen, die de historische voortgang van de vergroting der levensgemeenschap pen begeleidt. De spreker kwam tot de conclusie dat een kunstmatige taal als Volapuk of Espe ranto niet de oplossing van de moeilijk heid zou betekenen, hoe groot het nut en de waarde van dergelijke taal ook zijn. Aan de hand van een helder samengesteld beeld der Europese historie na de Franse revo lutie concludeerde hij verder dat het op leggen van één taal tragische gevolgen zou kunnen hebben voor een verenigd Europa. Veeleer was hij geneigd aan te nemen met een beroep op de verbeeldingskracht dat de toekomst van Europa en mis schien van de „ene grote wereld" taalkun dig zou worden beheerst door een nieuwe vorm van geestelijk contact wellicht in beelden, waarvan de zeer embryonale aan leg reeds te vinden is in film en televisie. Film en televisie hebben een doorbraak bewerkstelligd van de nationale taal grenzen zoals het bombardementsvliegtuig de geografisch-politieke grenzen doorbrak en mede noopte tot het ontstaan van de eenheidsgedachte. Spreker achtte tenslotte het bestaan van verschillende talen in Eu ropa geen wezenlijke belemmering voor het ontstaan van een federatie, omdat in de verre toekomst zich ongetwijfeld een supra-nationaal voermiddel baan zal kun nen breken als cultureel-technisch ver schijnsel, inhaerent aan de behoefte ener grotere gemeenschap in Europa. Het „vragenuurtje" bracht tal van inte ressante vragen, die een aanvulling van deze boeiende causerie tot gevolg hadden. Voor de bijeenkomst van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Reisvereni ging in de tuinzaal van het Concertgebouw, waarop de heer Jan Strijbos sprak over „Onbekend Spanje", bestond Donderdag avond grote belangstelling. Dat was te begrijpen, want de heer Strijbos is ben vlot spreker die interessante mededelin gen kan doen over zijn tochten. Zijn laat ste reis was naar Andalusië, waar hij ge legenheid heeft gevonden studie te maken van het vogelleven op een particulier ter rein. Met twee anderen heeft de heer Strij- bos gedurende drie maanden in Spanje vertoefd. In het bijzonder vertelde hij van de reigers, waarvan er verscheidene soor ten in Andalusië leven. De vale gier heeft hij in het zuidelijk deel aangetroffen en dat was iets bijzonders. De heer Strijbos heeft twee films en een aantal foto's gemaakt, welke ter toelich ting werden vertoond. De leden van de Nederlandse Reisvereniging hebben geno ten van de films en het gesprokene. ADVERTENTIE ADVERTENTIE De Bouwfondscommissie der Nederlands Hervormde gemeente in Spaarndam heeft voor de te bouwen kerk in de Eksterstraat in Haarlem-Noord voor het stadsdeel ten Noorden van de Jan Gijzenvaart een toe zegging gekregen van een gift van 8000. NEDERLANDS SCHIP BIJ ZWEDEN AAN DE GROND Het vierhonderd bruto register ton me tende Nederlandse motorschip „Uni-T" is Donderdagavond bij de Zweedse Oostkust juist ten Westen van het Alands-eiland aan de grond gelopen. Het bergingsschip „Neptunus" is hedenmorgen om vier uur Nederlandse tijd bij de vastgelopen boot aangekomen. Er bestaat geen onmiddellijk gevaar voor de bemanning. Het schip was juist dit jaar van stapel gelopen. ADVERTENTIE Een Sint Nicolaas geschenk geleverd door ZIJLSTRAAT 83 brengt vreugde in Uw woning HAARLEM, 29 November 1951 GEHUWD: 29 Nov., H. A. van Tol en N. J. Boerhorst; J. J. Peskens en M. C. E. Jans sen; D. Zwaneveld en M. Theel; C. L. Bar- thel en F. Brink; H. Krekel en C. R. H Nij- boer; W. C. P. Kat en E. J. L. Muller; P. Heijdelberg en E. C. A. Oosterhof. BEVALLEN van een zoon: 25 Nov., J W P. Alders—Zwetsloot; 28 Nov., J. S. Joppe— van Houten; G. W. Lowinskyvan Waard; G. P. van Kampen—Langeveld; W. Ludik- huize—Ter Laak; H. G. M. de Vogel—Breij; 29 Nov., W. A. van OpzeelandVerkerk: M. T. de WildtJoosten. BEVALLEN van een dochter: 24 Nov., S. C. RobbGoodall; 28 Nov., H, Bijdemast Smit; H. M. M. van Nes—Rij ken berg; M. G. van Halst—Verzijlenberg; 29 Nov., M M. Hoekstra—Kockmann; C. L. M de Haan— Nijssen; E. Walters—Sukkel. OVERLEDEN: 27 Nov., J. Heijting, 72 j„ M. v. Heemskerkstraat; C. N. Böhm. 65 j., M. v. Heemskerkstraat; 28 Nov., D. Groot—'van Duynen, 90 j„ Zuidpolderstraat; A. B. M Pijselde Heer Kloots, 76 j., Westerhout straat; P. D. van der Smissen, 81 j., Haitsma Mulierstraat; A. S. W. Steen-kist—Michon, 59 j., Patrimoniumstraat. Reeds eerder hebben wij de aandacht ge vestigd op het feit dat in verhouding tot de. totale bevolking het aantal bejaarden in Nederland de laatste jaren toeneemt. Dr. F- Muntendam, de staatssecretaris voor de Volksgezondheid heeft daaraan een belangrijke beschouwing gewijd. Daar in zei hij: Tengevolge van de enorme stijging van de oudere leeftijdsgroep vraagt zij in toe nemende mate onze belangstelling. Hoe groter de groep der bejaarden, des te groter het aantal zieken, lijdende aan ouderdoms ziekten en -gebreken. Wanneer men hoort spreken over het toenemende voorkomen van kanker, dan komt dit omdat steeds meer mensen de leeftijd bereiken, waarop dit lijden zich openbaart; indien men leest over een toenemend aantal patiënten, dat lijdt aan hart- of vaatziekten, dan wordt dit door hetzelfde verschijnsel veroorzaakt en hetzelfde kan men o.m. vaststellen voor de chronische gewrichtsrheumatiek. Onder de zorg van de bejaarden is het vraagstuk van de huisvesting wel één van de meest belangrijke en wel speciaal in het tegenwoordige tijdsgewricht. Twee bij zondere factoren spelen hierbij een rol: de gerechtvaardigde en in wezen zo zeer be grijpelijke wens tot het behoud van een zelfstandig bestaan en de noodzaak, waar mee in deze leeftijdsgroep zo in het bijzon der rekening gehouden moet worden, tot deskundige verpleging, wanneer de ge zondheidstoestand hiertoe aanleiding geeft. In 812 niet winst-beogende tehuizen heeft men een onderzoek ingesteld en daar niet minder dan 37 der bevolking min of meer hulpbehoevend of voortdurend bed legerig bevonden, terwijl de huisvesting van bijna de helft der bejaarden geschiedde in kamers van vijf en meer personen. In de overheidstehuizen geldt deze huis vesting zelfs voor 2/3 der bejaarden. Niet minder dan 17 van de chronische bed- legerigen werd verzorgd in tehuizen, waar geen deskundige verpleeghulp aanwezig was. Dr. Muntendam achtte dit een duidelijk beeld van de onvolkomen toestand op dit terrein. Wat de statistieken aantonen Van de 770.600 Nederlanders van 65 jaar en ouder waren: mannen vrouwen Ongehuwd: 37.860 53.543 Gehuwd: 232.154 172.197 Weduwstaat: 103.074 171.841 Gescheiden: 3.041 4.890 feit dat er blijkbaar veel mannen van 65 jaar en ouder met vrouwen beneden de 65 zijn gehuwd. Natuurlijk zullen er ook vrouwen van 65 jaar en ouder zijn die een jongere man hebben. Het is dus niet te berekenen hoeveel 65-jarigen nog in huwelijksverband wonen, maar het aantal huwelijken zal de 250.000 wel niet veel ontlopen. Deze cijfers over Nederland hebben be trekking op 1949. De Haarlemse cijfers De Haarlemse cijfers zijn gebaseerd op de Volkstelling van 1947. Zij zijn: Ongehuwd Gehuwd Weduwstaat Gescheiden mannen vrouwen 281 977 3736 2774 1479 3276 86 150 Totaal 5582 7177 Op de totale bevolking van Nederland was 7.1 65 jaar en ouder. In Haarlem is dit percentage 8.015. Dit schijnbaar kleine verschil wil intus sen toch zeggen dat Haarlem 1168 inwoners van 65 jaar en ouder heeft boven het rijks gemiddelde. Van deze 12.759 bejaarden zijn in Haar lem 3736 mannén en 2774 vrouwen ge trouwd. In Nederland vinden wij onder de men sen van 65 jaar en ouder 52 vrouwen en 48 mannen. Maar voor Haarlem zijn de percentages 58 voor vrouwen en 42 voor mannen. Dit is dus nog al een groot verschil." ADVERTENTIE SPEKSTRAAT 14 - TEL. 10839 Totaal 368.129 402.471 Van belang voor onze beschouwing is dat van de 770.600 Nederlanders van 65 jaar en ouder er 404.351 gehuwd zijn (232.154 mannen en 172.197 vrouwen). Deze uiteen lopende cijfers zijn te verklaren uit het De collecte van morgen, Zaterdag Wij herinneren er aan dat voor de slacht offers van de watersnood in de Po-vlakte in Italië door het Rode Kruis op 1 Decem ber een collecte wordt gehouden. Er kwamen helaas niet voldoende aan meldingen voor collectanten, zodat het be stuur bevreesd is dat deze inzameling niet het gewenste succes zal oogsten. Collectanten kunnen zich nog aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Haar lem en omstreken van het Nederlandse Rode Kruis, Paviljoenslaan 3. Tel. 21485.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7