Dit maken we zelf: Oudejaarsavond-tractaties „JOLIE DAME" Lynne Thorn's dilemma Een nachthemd Nieuwe uitgaven Leve de „Romantic Look", zegt Londen Overpeinzingen bij de jaarwisseling CHAPEAUX Verkooplokaa! NOTARISHUIS INBOEDELVEILING 15/16 JANUARI „Kardinaal" en „bisschop" voor de fijnproevers FEUILLETON ZATERDAG 29 DECEMBER 1951 Het lijkt nog slechts kort geleden, dat het jaar 1951 zijn tocht begon over de hobbelige en slingerende wegen van het hedendaagse leven en het is op de weg naar het nieuwe tijdperk, dat toch onher roepelijk moet komen na deze periode van oorlog en oorlogsdreiging, het tijdperk van een vrediger samenleving, maar be droevend weinig gevorderd. En nu al staan wij aan de vooravond van het nieuwe jaar. Stormachtig kunnen wij de afgelopen twaalf maanden zeker noemen, het levensvuur van het kleine knaapje, dat op 1 Januari het licht van het oude 1950 overnam is bepaald niet zo stil opge brand als van het stompje kaars, dat u op de foto ziet. Maar bij zo'n rustig flakkerend vlamme tje boven een blanke, ongeschonden kaars het nieuwe lampje, dat de kringloop van het licht voortzet is het goed mij meren. Want zonder dat ogenblik van overpeinzen gaat niemand van ons toch het nieuwe jaar in, al is er niet veel ver schil tussen de Maandag en de Dinsdag, die Zondag wordt. Het is immers zo pret tig om net te doen alsof je alles wat voor bij is kunt wegvegen en met een schone lei beginnen, waarboven je een reeks goede voornemens hebt geprikt. Het komende jaar is overigens een schrikkeljaar. Dat houdt in, dat alles een beetje op de kop staat, en 'dat vooral wij vrouwen, zo heet het, een beetje meer gezag kunnen doen gelden. Als wij dat eens in de praktijk brachten, wie weet of wij dan de wereld niet iets ten goede zouden kunnen ver anderen. Wij kunnen er niet meer mee uit, dat wij tot het zwakke geslacht behoren. Och, kijkt u maar naar dal kaarsje. Dat is ook niet sterk en toch brandt het met inspirerende straling. DAPHNE ADVERTENTIE VANAF 2 JANUARI LIQUIDATIE VAN ALLE MODELLEN BENEDEN KOSTPRIJS RAAMSINGEL 36 TELEF. 17747 Velen van ons dragen 's nachts liever een pyjama, maar ieder heeft er toch graag een nachthemd bij. Een nachthemd is altijd ele ganter dan een pyjama, vooral als we een aardig soepel stofje kopen. Ik geloof dat de Hollandse vrouw over het algemeen niet zo veel zorg aan haar onder- en nachtkleding besteedt. Alle kleding is immers al zo kost baar tegenwoordig dat we al blij zijn als onze bovenkleding er goed verzorgd uitziet. Natuurlijk is het ook nog een oorlogsver schijnsel, want haast niemand had bij de Bevrijding eigenlijk nog een behoorlijk uit gebreide garderobe. We hadden alles tot op de draad versleten en tot vervelens toe ge dragen en ik herinner me nog goed hoe verguld ik was met mijn eerste nieuwe kledingstuk na de oorlog, nu eens niet iets dat vermaakt was van een ander ding. maar echt iets nieuws. Na de oorlog was dus eerst onze bovenkleding aan de beurt en aan ondergoed werd voorlopig nog niet gedacht. Dat stopten en verstelden we maar weer eens en dan ging het weer een poosje mee. Nu zijn die benarde tijden ge lukkig voorbij en hoewel alles nog wel duur is, soms hebben we toch ook wel eens het geluk een goedkoop lapje op de kop te tikken. Laten we dan ook eens wat meer zorg besteden aan ons nachtgoed. Dit nachthemd kunt u heel vlug maken en u zult eens zien hoe leuk het is als het af is, u kunt hiervoor verschillende stoffen nemen, b.v. waszijde of heel soe pele gebloemde katoen. Allereei'st maakt u even een patroon en knipt de delen vólgens de tekening uit. Het voor- en achterpand zijn precies gelijk. Eerst stikken we de zijnaden dicht met Engelse naden, dan maken we boven in een zoom van ongeveer 6 cm en onderin één van 3. Nu gaan we de bovenkant inrimpelen met rimpelelastiek u kent het wel, dat dunne elastiek dat op de spoel van de machine wordt gewonden. U rim pelt de bovenkant net zo vaak in als u aardig vindt staan, maar in ieder geval een keer of 6. Nu wordt de taille enige malen op dezelfde manier bewerkt dan maken we uit de resten van de stof een paar schouderbanden en het nachthemd is ge reed. U zult wel begrijpen, dat ditzelfde patroon voor verschillende maten gebruikt kan worden omdat zowel de bovenkant als de taille elastisch zijn. L. S. ADVERTENTIE Dir W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat la HAARLEM Tel. (K 2500) 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst De Parijse mode-ontwerper Manguin brengt een straplessgeruit avondblous- jegemaakt van tartan flanel, waarover een bolero van dezelfde stof wordt gedragen. Martine Wittop Koning: „In de Keu ken", Theorie en praktijk van de moderne voedingsleer; (2de druk; Uitgeverij en Drukkerij Hollandia, Baarn). 200 Maaltijden, complete menu's en recepten; naar de Zwitserse uitgave van F. en E. Nietlispach voor Neder land bewerkt door M. J. Krabbe, (8ste druk, N.V. Uitg. Mij. Kosmos, Amsterdam). De jeugdige pasgetrouwde huisvrouw zal zich vol vreugde (figuurlijk) op het boek „In de Keuken" werpen. Immers, meer dan 150 van de ruim 300 pagina's handelen over de voedingsleer. De overige bladzijden geven een behandeling van de voedings- en genot middelen en de bereidingswijzen en tenslotte volgen er nog recepten. De huisvrouw, die werkelijk ernst wil maken met het koken van een gezonde maaltijd, kan uit dit boek leren wat ons lichaam zoal nodig heeft aan diverse vitaminen, eiwitten, vetten, kool hydraten, kalk, ijzer, phosphor en nog veel meer andere dingen. Het boek heeft een af- wasbare plasticband. Dat is heel practisch. Voor hen die een boek nodig hebben met recepten voor verschillende gelegenheden is de uitgave van Kosmos „200 Maaltijden" beter geschikt. In deze achtste druk zijn aan wijzingen opgenomen voor de bereiding van de verschillende gerechten. Dit maakt deze druk vollediger dan de vorige zeven. Er zijn zo van die dingen, die bij elkaar behoren. Het is de huisvrouw, die met haar goede smaak meestal de juiste combinatie weet te kiezen. Ook wil zij haar gasten en huisgenoten op feestdagen, en vooral op de bij uitstek daarvoor geschikte Oude jaarsavond, tracteren, liefst met eigen ge maakte producten, al moet zij daarvoor ook veeb werk verzetten en soms désillusies in casseren. Het is daarom zaak, van goede ingrediënten uit te gaan. Een eenvoudige, maar lekkere drank voor zo'n avond is: „kardinaal". Daartoe neemt men een witte Bordeauxwijn, b.v. Graves, waarin men een hele citroen laat zwemmen, nadat deze gegarneerd is met kruidnagelen, die men er tot de kop toe insteekt. Verder voegt men een stokje pijpkaneel toe en suiker naar smaak. Het geheel laat men trekken op een matig warme kachel in zo'n ouder wetse chocoladeketel uit grootmoeders porceleinkast. In de tuit een pi-op papier en om de deksel een nat doekje, hetgeen nodig is om de aroma te behouden. Wil men liever een kleuriger drank, dan is de „bisschop" op zijn plaats. Men neemt dan rode wijn inplaats van witte. Het is onnodige dure chateauwijn te gebruiken, een Algierse wijn is hier zeker op zijn plaats en bovendien niec duur. Laat de kaneel van een goede soort zijn, want het gaat om het aroma, dat aange naam moet aandoen. Wij kennen drie ka- neelsoorten, nl. Cevlonkaneel, gewone ka neel of cassia vera en de Chinese kaneel. De eerste is de beste en de cassia vera kan van uitstekende kwaliteit zijn. De dunste pijpjes zijn het neusje van de zalm en wor den aangeduid metvier nullen, daarop volgt de kwaliteit drie nullen, twee nullen, één nul en tenslotte de kwaliteiten, aange geven met de cijfers 1 tot en met 4. Ka neel is de bast van de kaneelboom, welke in tropische streken groeit. Men maakt kringsneden in de takken en overlangse sneden van knoop tot knoop. De bast wordt er af geklopt en de schors er af geschrapt. De dunne basten worden in elkaar ge schoven, op lengten van c.a. 1 meter ge sneden en in de schaduw gedroogd. De dunste kaneel is de fijnste en komt van de twijgen, die ongeveer drie a vier jaar oud zijn. De Chinese kaneel is dik en grauw van kleur en is ook in stukken gebroken verkrijgbaar. Kaneel zien wij meestal in gemalen vorm, maar voor onze kardinaal en bisschop moeten wij een pijpje hebben van die lichtbruin gekleurde Ceylonkaneel. De geur daarvan is hetgeen onze kardinaal en bisschop verlangen. Dan de kruidnagelen. Dat zijn de ge droogde, nog niet geopende bloemknoppen van de kruidnagelboom, die alleen in de tropen groeit. Zij gelijken op de bloemen van onze seringen, waaraan men op het platteland wel eens de naam van nagel bomen geeft. In die bloemknoppen bevindt zich de nagelolie, die met de citroenolie (uit de citroen) onze warme wijn op smaak moet brengen. De beste kruidnagelen zijn de Amboina en Menado. Zij hebben een dikke ronde kop en dik steeltje. De Zanzi- bar-nagelen zijn voor ons doel ook te ge bruiken, al zien zij er wat schrieler uit. Een goede kruidnagel moet droog en re gelmatig van vorm zijn en niet verontrei nigd door losse steeltjes, stof of andere onzuiverheden. Knijpt er met de nagel in, de olie moet er dan uit komen. Zo'n kruid nagel moet bloeden! Boze mensen halen de aetherische olie wel eens uit dit product, want er kan vanilline uit gemaakt worden en de uitgetrokken resten worden wel eens als volwaardige nagelen verkocht. Daarom: knijpt er in! In onze drank voldoet bruine suiker uit stekend, ook deze bevat aroma. Behalve de gebruikelijke punch en warme bessenwijn zijn er nog wel andere dranken die voor deze gelegenheid heel geschikt zijn. Heerlijk pikant is warm tomatensap. Hiervoor kan men bijvoorbeeld flesjes tomatensap nemen, of blikjes puree die met water tot sapdikte aange lengd worden. Men maakt dit sap kokend heet en dient het op in limonadeglazen. Er kan wat toast bij gegeven worden. Koude appeldrank 6 middelmatig grote, eventueel onrijpe appelen (of vooraf geweekte gedroogde appelen), naar verkiezing 250 gr. rozijnen of gehakte vijgen, 60 gr. suiker, 2Va l kokend water. Snijd de ongeschilde appelen in stukken, vermeng ze met de suiker (en de rozijnen of vijgen), giet er het water over en laat alles 30 minuten op een zeer zacht vuur trekken en dan, toegedekt, koud worden, zeef daarna de massa. Deze drank is lek ker en gezond en hij is vooral ook voor zieken aan te bevelen. Sinaasappelbowl (met alcohol) Snijd 2 sinaasappelen in dunne schijfjes, verwijder de pitten, oestrooi de schijfjes flink met 15 lepels suiker en laat ze een half uur zo in een bowlkom staan. Giet de kom vol met 3 flessen appelwijn en 1 fles Rijnwijn en laat alles minstens 1 uur staan. Doe er voor het gebruik 1 d 2 flessen spuitwater bij. Vruchtenpunch van appelmost 1 fles appelmost, 2 sinaasappelen, 4 ci troenen, 4 dl. water, 600 gram siLiker (of meer, naar smaak). Was de vruchten en snijd de schil van de sinaasappelen en van 2 citroenen zeer dun af, laat deze schillen met het water 1 uur zachtjes trekken, voeg dan de suiker toe en laat de massa nog even koken tot de suiker is opgelost. Voeg het uitgeperste vruchtensap toe, zeef alles en voeg er de most bij. Vul kleine glaasjes voor een derde met de punch en vul ze aan met ko kend water. Groc van appelmost Verhit appelmost en water in de verhou ding 3:1. Voeg dan per glas 1 schijfje citroen en 2 theelepels suiker (of wat honing) toe. Warme wijn 1 fles rode wijn, 1 citroen, enige kruid nagelen, pijpkaneel, pl.m. 75 gr. suiker. De wijn met 1 fles water verdunnen. De kruidnagelen in de citroen steken en deze met de pijpkaneel enige uren in de wijn laten trekken. Zorgen, dat de wijn niet kookt, de kruiden uit de wijn nemen en deze afmaken met suiker. Bisschop 1 fles rode wijn, 1 sinaasappel of man darijn, enige kruidnagelen, pijpkaneel, foelie of 1 nootmuskaat, plm. 75 gram suiker. Bereiding als warme wijn, zie vorig re cept. Warme citroenmelk 1 liter melk, schil van 1 citroen, 50 gr. suiker. Citroen afwassen, zeer dun afschillen (alleen het gele deel is te gebruiken) met de melk en de suiker pl.m. 1 uur zachtjes laten trekken. Desgewenst 5 minuten door koken met een flinke theelepel koud aan gemengde maizena. Oliebollen zijn er om de droeve gedachten te verdrijven, die u mogelijk even zullen plagen als de wijzers van de klok op 31 December het cijfer twaalf naderen. Oliebollen, warm en dampend, zo uit de pan en be strooid met poedersuiker, bren gen de warmtestraling en het feestelijk plezier mee van de midwinterse dagen. De stille kerstsfeer waart nog om de kerstboom, de kaarsenkronen en de hulst. De tijd van inkeer, van overgave aan iets dat grootser is dan wij mensen, is nu bijna verstreken. Het oude jaar nadert zijn einde. Bezield met nieuwe moed zullen wij het nieuwe jaar, de nieuwe dag ingaan. En wij nemen er een oliebol op. Proost, lezeressen! (Foto U. N. v. d. Werff) lahv/N„ CASTILLO Deze mantel van goudbruine wollen stof heeft een merkwaardig model. Gladde voorpanden, over de schouder doorlopend in een rechte schouderpas op de rug. Het rugpand en de grote vleermuismouwen zijn aan één stuk gesneden en ruim aan de schouderpas gezet. Het vreemdste van dat nieuwe model is, dat de mantal aan de zoom aanmerkelijk nauwer is. Ontwer per is de Parijse mode-koning Lanvin-Castillo. De Engelse ontwerpers hebben een aantal namiddag-modellen ontworpen, die zij „late-day" noemen. Het zijn modellen, die men bij vrijwel elke gelegenheid kan dragen. Het zijn alle voorbeelden van de nieuwe stijl, die men in Engeland de „Ro mantic Look" noemt. De japonnen en rok ken sluiten strak om het lichaam, doch onder de heup waaieren zij uit, soms tot enorme wijdte. Crinolines zou men ze kun nen noemen, al blijven ze circa 30 cm van de grond. De gesteven onderjurken, die er onder worden gedragen, doen hen wijd uitstaan. Sommige dezer modellen zijn dromen, zoals iedere vrouw zich die zou wensen. Over „strapless" japonnen werden nauwsluitende bolero's gedragen, die één geheel met de lijn van de japon vormden, zodat japon en bolero één kledingstuk leken te zijn. Ian Meredith bijvoorbeeld toonde een steenrood wollen complet; een wijde rok waarop een jasje met smokingrevers werd gedragen. De voorpanden van het schootje konden worden teruggeslagen en vastge knoopt in de taille, waardoor dan de pun ten van een vestje te zien kwamen, dat daaronder werd gedragen. Rhavis bracht klokkende rokken met drie, vier volants, die op de rug werden op genomen als een tournure. Aquascutum toonde met een aantal char mante modellen, dat een „regen"-mantel er niet als zodanig behoeft uit te zien. Een wijde grijze mantel, bijvoorbeeld, was van flanel gemaakt. Met een klein opstaand kraagje en drie grote opgestikte zakken als garnering, kon dit model bij iedere andere gelegenheid ook gedragen worden. Ook loden mantels zagen wij. Het was echter niet de stof, zoals wij die van oudsher ken nen, maar langhariger en fijner. Ze is licht en warm en wordt van Australische wol gemaakt. De mantels die van deze stof waren vervaardigd, deden zeer luxueus aan en doen in de verste verte niet aan regen kleding denken. De kleuren die in al deze collecties wer den gebruikt waren bijna alle pastel-tinten, als: Parma, Chartreuse, putty, grijs in vele nuances en zandkleur. Doch in tegenstel ling tot deze zachte tinten, zagen wij ook gloeiende kleuren als: robijn-rood, aard beien-rood en purper. Ook Parijs legt zich steeds meer toe op het aanbrengen van verfijnde, écht vrou welijke détails in de kleding. Zo heeft Lanvin-Castillo een grote voorkeur voor brede sjerpen van uiterst dunne wollen jersey, in contrasterende kleuren en zó ge drapeerd, dat de taille zeer smal lijkt en de ruglijn langer wordt. Daarentegen echter toonde Jacques Griffe wijde ulsters met een kleine kraag, die over nauwsluitende, ruige tweedcos- tuums worden gedragen. door ANNE LORAINE Vertaald uit het Engels 19) Lynne staarde Nan aan. „Ja juist", zei ze met een verwrongen lachje, „dat las ik ook. Ik begrijp 't niet. Dat is toch on mogelijk MOOFDSTUK III. Lynne ging de volgende morgen op ge wone tijd naar de kliniek, ondanks Nan's aandringen, om één dag vrij te nemen. „Waarom zou ik?", antwoordde Lynne kalm, terwijl ze haar tas inpakte. „Ik zal het vandaag bijzonder clruk hebben, ik kan onmogelijk gemist worden". Nan keek haar vriendin aan. Wanneer ze gedacht had, dat Lynne verdriet of andere emoties zou tonen, kwam ze be drogen uit. Na de eerste vreselijke schok had Lynne het verdriet, dat ze voelde, diep in haar hart gesloten en met niemand zou ze er ooit meer over spreken. Ook met goede vrienden niet. Nan had 's nachts wakker gelegen om te horen, of ze uit Lynne's kamer, die aan de hare grensde, geluiden vernam, die iets van verdriet verrieden, doch ze had niets gehoord. „Maar.,..", begon ze haperend, „maar vind je 't dan helemaal niet erg? Je zou haast denken, dat je zoiets verwacht had". Lynne keek Nan even aan met een won derlijke peinzende uitdrukking in haar ogen. „Misschien heb ik dat inderdaad", zei ze langzaam. „Het mag je vreemd toeschij nen, Nan, maar ik geloof dat ik diep in mijn onderbewustzijn zo iets verwachtte. Ik hoopte natuurlijk aldoor, dat Jimmie net zo veel van mij hield als ik van hem, maar iets heel diep in me zei me, dat een dergelijk geluk niet voor mij bestemd was. Ik had Jimmie zo weinig te bieden....". „Weinig?" Nan's stem schoot veront waardigd uit. „Wat is dat voor waanzin, Lynne? Je bent meer waard dan tientallen Jimmies, en dat weet je heel goed! Wees maar goed boos op hem. Lynne, dat ver dient hij. Je hebt een hevige schok gehad en hoe sneller je zoiets afreageert in tra nen en boosheid, des te eerder ben je er over heen. Laat je er niet te veel door van je stuk brengen, lieve kind, zulke dingen gebeuren ons allemaal, en je moet 't als een goede les zien om een volgende keer verstandiger te zijn. Lynne glimlachte moeilijk. „Ik zal in derdaad een volgende maal verstandiger zijn", zei ze langzaam. „Wees daarover maar niet bezorgd. Ik moet er nu van door. Maak je over mij geen zorgen, ik ben heus niet over m'n toeren door het gebeurde". Ze wandelde rustig naar de kliniek en deed haar best haar aandacht op de om geving, waar ze door kwam, te concen treren. Het had 's nachts geregend en de trottoirs warëh nog vochtig. Kleine kinderen, die door de overdrukke moeders de straat op gestuurd waren, hingen op de stoepen rond en aten daar met vieze vingers hun ontbijt, bestaande uit kleve rige boterhammen met jam. Lynne mom pelde hier en daar een vriendelijke groet en sommige kleuters herkenden haar als „de mevrouw die naar je tong kijkt". Een auto pa'sseerde dwars door een grote plas en spatte haar jas onder de modder. Het kranten-mannetje op de hoek riep haar vrolijk goedenmorgen toe, als ge woonlijk. Ze knikte hem vriendelijk toe. Alles wat ze te doen had, hield ze zich zelf ernstig voor, was Jimmie en Jean buiten haar gedachtenwereld te sluiten. Ze had de hele nacht wakker gelegen en toen de morgen aanbrak, stond voor haar vast, dat het gebeurde haar leven en vooral haar werk niet mocht bederven. Ze was koud en miserabel geweest, maar er was een zekere rust uitgegaan van deze zekerheid. Het was overduidelijk, dat Jimmie nooit écht van haar had gehouden. Alle liefde was van haar kant gekomen. Zij, die zulke goede hersens had, zo midden in het leven stond en dagelijks haar gezond verstand moest gebruiken, was als een dom en goedgelovig schoolmeisje halsoverkop ver liefd geworden op een man, die haar op z'n hoogst een aantrekkelijk en amusant meisje vond. Misschien had hij het ach teraf wel zeer vermakelijk gevonden pijnigde ze zichzelf dat zo'n blauwkous stapelverliefd op hem was geworden.... Misschien had hij er met Jean over ge lachen en hadden ze zich samen geamu seerd over het enthousiasme, waarmee ze op Jimmie ingegaan was. Het was nu wel duidelijk, dat Jimmie en Jean altijd al van elkaar gehouden hadden. Toen zij aankwam, hadden ze waarschijnlijk alleen maar een beetje ruzie gehad, zoals ver liefde mensen dat wel meer hebben. Het moest voor Jimmie prachtig geweest zijn haar dat onervaren groentje uit te spelen tegenover het meisje, dat hij wer kelijk liefhad Het grootste gevaar voor Lynne was haar geschokte zelfver-trouwen. De vrou welijke charme, die ze langzaam in zich had voelen opbloeien, was door het gebeurde in de kiem aangetast. In haar verdriet streefde ze thans naar het andere uiterste: opnieuw werd iedere vrouwelijke ij del heid vermeden en baseerde ze zich slechts op haar verstandelijke gaven. Als ze niet zo toegegeven had aan al die uiterlijke onzin, zou ze deze vernedering nooit onder gaan hebben, hield ze zichzelf streng voor. Voor het eerst in haar leven had ze zich van haar roeping af laten brengen en had ze nietige, onbelangrijke dingen een rol laten spelen, die niets met haar ambitie een goed dokter te zijn te maken hadden. Ze had dwaas als ze was gedacht, dat Jimmie alles voor haar zou kunnen betekenen, en hoe kon 't anders dan dat ze nu de prijs moest betalen voor een dergelijke domheid? Toen ze bij de kliniek was aangekomen, keek ze even omhoog naar de grauwe mor- genhemel. Vaag was nog een enkele ster zichtbaar. Ze herinnerde zich, hoe ze als klein meisje voor 't eerst de sterren bewust gezien had en hoe haar vader haar gewe zen had op hun schoonheid. „Kies een leid-ster Lynne", placht hij later tot haar te zeggen, „en laat niets je van de gekozen weg afbrengen". Eerst hadden zijn woor den niet veel betekenis voor haar gehad maar toen ze zich naderhand van haar roeping, om de mensheid als dokter te hel pen, bewust werd, wist ze wat hij bedoelde. „Ik weet nu, wat u bedoelt", had ze tot de dierbare oude man gezegd, „en ik weet wat ik wil en hoe ik mijn doel zal berei ken". Ze was heel zeker van zichzelf geweest en nooit was ze van de door haar geko zen weg afgeweken behalve die dwaze veertien dagen, toen haar verliefde hart haar het opgeven van haar beroep in over weging had doen nemen. Gelukkig was die waanzin nu voorbij en daar, hoog aan de hemel, stond haar leid-ster, die haar wenkte ,,'t Zal nooit wéér gebeuren", mompelde ze, terwijl ze het ijzeren hek, dat toegang gaf tot de kliniek openduwde. Met een klik sloot het achter haar. Even kreeg ze een benauwd gevoel, maar ze vermande zich en liep resoluut verder. In de loop van de morgen belde dr. Harris op. Lynne had het razend druk, maar onderbrak haar werk en bereidde zich voor op een minder prettig onder houd. „M'n beste Lynne", hoorde ze de zware stem van de oude man zeggen, „wat is dat voor onzin van m'n dochter? Ik kreeg een telegram van haar met de mede deling, dat ze getrouwd is. Is dat een grap of hoe zit 't?" „Ik geloof wel, dat het ernst is, dokter Harris", antwoordde Lynne rustig. „Ik heb zelf ook een telegram gekregen". „Maar waarom heb je me er niets van gezegd?", gromde hij. „Allemensen, je hebt daar toch wel iéts van moeten merken, toen je daar was? Ik vroeg je nog, het meisje een beetje in 't oog te houden. En wat is 't resultaat? Je laat haar er van door gaan met de een of andere dwaze bandleider, die waarschijnlijk haar hart zal breken en niet in staat is haar be hoorlijk te onderhouden. Werkelijk Lyn ne, je hebt me teleurgesteld! Waarom heb je me niet gezegd, dat zo'n soort knaap werk van haar maakte?" Lynne beet zich op haar lippen. Ze vroeg zich even af, wat hij zeggen zou, als zij hem vertelde, hoe ze in de waan ver keerd had, dat de jongeman in kwestie werk van haar maakte! (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 18