Het credietvraagstuk in het Bollenvak BREDERODE De veren maken ile haan! Zonder vooruitbetaling Centra Kledingbedrijf JO VINCENT Uitbreidingsplan „NOORD" KALENDERS BOEKEN VULPENHOUDERS Weet U wat.... I „KINDEREN ZIJN KINDEREN" „Geen bezwaar tegen roulette Pension-rusthuis Piano te koop gevr. 2 inéénlopende KAMERS 't SILVER STOEPKE Fa. Gebrs. VAN BEEM hulp in de huishouding "i nette mangelsters en perssters WOENSDAG 7 NOVEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Weer verlenging van de betalingstermijn Vele leden; Onafgedane rechtzaken Kamerleden vragen inlichtingen Contact met Ameland door laag water zeer moeilijk Voor de tuberculose bestrijding De Kerstzegel-actie Biljarten P. Vernout kampioen vierde klasse, libre Voetbal Bondselftal voor Zaterdag Boksen Titelgevechten in de hoofdstad Wielrennen Van Steenbergen en Ockers wonnen in Brussel V olleybalprogramma Scheepvaart W. Kramer VERLOREN f. 1.00 SÜCCESSCHOTELS f2.50 Lion d'Or Fofocopieën Foto Hilarius STUK? BEL OP 14809 GLAS - VERF hulpverkoopsters STADSSCHOUWBURG Neeni 'n Venco zoute juj ube VAN VOORNVELD Co/V AMSTERDAM! NETTE MEISJES NET HANDIG MEISJE NETTE MEISJES STRIJKSTER en FLINKE MEISJES gevraagd. MANGELSTERS en PERSSTERS gevraagd Onze correspondent in de Bollenstreek schrijft: De Bond van Bloembollemhandelaren j,eeft aan het hoofdbestuur der Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur ver zocht in overweging te nemen een weder invoering van de betalingscondities:50 per 1 November en 50 ®/o per 1 Maart. Daartegenover overweegt het hoofdbestuur aan de leden voor te leggen een regeling, waarbij 65 wordt betaald per 1 Novem ber en 35 B/o per 1 Maart. Het credietvraagstuk is in het bloembol lenvak nog steeds actueel. Het vindt zijn ontstaan in de historische groei der ver houding011 in het vak. Het was de kweker die teelde, het was de exporteur die zijn bollen voor hem in het buitenland ver- bocht. En hij rekende af, wanneer hij zijn geld binnen had. In feite gaf de kweker dus zijn bollen in consignatie. Dit had natuurlijk allerlei ongewenste toestanden tot gevolg, want iedereen kon, met het crediet van de kweker, een export zaak beginnen. De desastreuze resultaten zijn dan ook niet uitgebleven, al is men ook deze kinderziekten te boven gekomen. Tenslotte kwam men tot een regeling waarbij de kweker de helft van zijn vor dering ontving per 1 November, aan het einde van de zogenaamde paktijd, de an dere helft per 1 Maart. Wilde hij zijn geld eerder ontvangen, dan moest hij (over zijn eigen geld) een half procent rente per maand betalen aan de exporteurs. Deze regeling was gegrond op het feit, dat de exporteur op zijn beurt zijn klan ten in het buitenland crediet geeft, en soms over een vrij lange termijn. Meermalen duurt het negen maanden voor de expor teur zijn geld „vangt". Maar na de oorlog hebben de kwekers, georganiseerd in de Algemene Vereniging In het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de begroting van Justitie is van verschillende zijde uiting gegeven aan de bezorgdheid over de snelle ministers wisselingen aan dit departement, die een consequent beleid niet ten goede komen. Overigens werd wel het vertrouwen uitge sproken in minister Mulderije. Vele leden zijn voorts van oordeel, dat een ingrijpende herziening der burgerlijke rechtsvordering nodig is. De procesgang moet worden versneld en vereenvoudigd en bovendien goedkoper worden, zelfs al zou in enkele gevallen de kwaliteit enigs zins aan de snelheid moeten worden opge offerd. Wat het hazardspel betreft, hebben vele leden als hun mening te kennen gegeven, dat zij tegen een gereglementeerde roulette, bijvoorbeeld in Scheveningen, geen be zwaar zouden hebben. Andere leden me nen echter, dat hier niets van mag komen. Met grote ernst hebben vele leden aan gedrongen op een regeling van het politie- vraagstuk. Zij hebben de indruk, dat de regering een oplossing nauwelijks meer binnen het bereik acht, maar vinden dit een defaitistische houding. We lezen in het afdelingsverslag der Tweede Kamer over de begroting van Justitie: „Vele leden, die met genoegen ge zien hadden, dat de minister wil medewer ken aan het doen terugkeren van normale toestanden bij de rechtshandhaving, waren van oordeel, dat er voor de minister als hoofd van het openbaar ministerie ook een taak is weggelegd ten aanzien van diverse nog onafgedane rechtszaken. Blijkens pers berichten is er een speciale actie gelast tot oplossing van een aantal reeds lang hangende zaken, in het bijzonder spelende te Rotterdam. Gaarne zou men hierom trent iets naders vernemen. Op welke za ken heeft deze actie betrekking en hoe wordt zij georganiseerd? Deze leden her innerden speciaal aan de z.g. Velser-affaire en de zaken-Menten en -Schallenberg. Ho ren deze zaken onder die, welke de minis ter door middel van de bedoelde actie tot oplossing wil trachten te brengen? Ze neen, waarom niet? In elk geval verzochten deze leden te mogen vernemen, hoe ver het on derzoek in deze zaken gevorderd is". De verbinding tussen het eiland Ame land en de vaste wal, die sinds Maandag door het lage waterpeil op de wadden ver broken was, is Dinsdag, zij het op zeer primitieve wijze, hersteld. Des middags vertrok de barkas, die de veerdienst met Holwerd onderhoudt, van de steiger van Nes. Er waren ongeveer 20 van de 40 passagiers, die Maandag niet van het eiland konden vertrekken, aan boord. De boot liep op twee kilometer af stand van de Friese kust aan de grond. Een deel van de passages heeft toen de stoute schoenen aangetrokken en is door het slik naar Holwerd gelopen. Inmiddels liep ook een twintigtal passagiers, dat te Holwerd wachtte, naar de boot. Daarmee is de bar kas des avonds in Nes teruggekeerd. Op Ameland had men hoop, dat heden weer normaal zou kunnen worden gevaren, om dat de wind in kracht afnam en er daar door dus weer meer water op de wadden zal komen. Waaghalzerij Dinsdagmorgen zijn zeven personen van Holwerd te voet de tocht over het wad naar Ameland begonnen. Vier van de ze ven, die halverwege waren teruggekeerd, hebben het gemeentehuis op Ameland op gebeld. Daarop vertrok de burgemeester van Ameland met nog enkele personen naar de Oostelijke punt van het eiland om de overigen op te sporen. Intussen was de vliegdienst in Leeuwarden verzocht naar de drie personen uit te zien. In de middag kwamen de waaghalzen op Ameland aan. ^e burgemeester heeft per radio laten waarschuwen dergelijke gevaarlijke toch ten niet meer te ondernemen. Hedenmorgen is medegedeeld, dat de postboot, die de dienst Nes-Holwerd vice versa onderhoudt, langs de normale route oaar het vasteland is gevaren. Het isole ment is dus verbroken en post en passa giers kunnen weer geregeld worden ver voerd. voor Bloembollencultuur, besloten met deze practij'k te breken. Voortaan zouden alle betalingen geschieden op 1 November. De exporteurs moesten dus hun zaak zelf financieren, eventueel met medewerking van de bank. Aanvankelijk rees hiertegen enig verzet, maar de exporteurs hebben er zich bij neergelegd. De huidige situatie doet echter in het exportkamp het verlangen rijzen naar de vroegere toestand. Het is immers zo dat, nadat de kwekers vele jaren de onderlig gende partij waren en met grote moeilijk heden hadden te kampen, thans de expor teurs zwarigheden hebben. De export ver toont .een snelle stijging (zal waarschijn lijk dit jaar de 125 millioen gulden berei ken) maar dat heeft tot gevolg gehad dat de prijzen stegen, mede omdat alleen nog maar de hyacintenteelt vrij is gegeven en de teelt van andere bolgewassen nog steeds aan restricties is onderworpen. Voor gla diolen tenslotte zijn deze restricties nim mer van kracht geweest. Niet alleen wordt daardoor opnieuw een streven merkbaar om de teeltJbeheersing, laatste rest van de veelgewraakte sanerings maatregelen, te doen vervallen, maar ook wensen de exporteurs weder-invoering van de oude betalingsvoorwaarden, al heeft men wel begrepen, dat het oude rente- beding geen kans meer maakt, en inplaats daarvan rentebetaling door de exporteur meer in de lijn zou liggen. Het hoofdbestuur der Algemene Vereni ging heeft blijkbaar voorzien dat de fifty- fifty-regeling van voorheen bij de kwekers geen kans meer zou maken, en zal daarom aan zijn leden een voorstel voorleggen om 35 van de vordering te doen uitbetalen per 1 Maart, terwijl de exporteur daarover een rente van een half procent per maand moet betalen. In de kringen der exporteurs echter heerst over deze aangelegenheid geen vol komen eensgezindheid. Er is toch een es sentieel verschil met de situatie van voor heen. Toen was het algemeen gebruikelijk dat de tweede 50 per 1 Maart werd be taald. De kwekers wensten over het alge meen de rente niet te betalen, de expor teurs wilden ze niet missen. Nu is het ech ter zo, dat de exporteur per 1 Maart mag betalen, maar ook eerder. Door eerder te betalen bespaart hij rente. En daarbij zal hij wellicht voordeliger kunnen kopen van een kv/eker, die betaling van zijn volle vordering per 1 November in het vooruit zicht heeft. In deze betalingsconditie schuilt dus een concurrentiemogelijkheid. En voor al onder de kleinere exportfirma's voelt men hiervoor niet veel, omdat de „groten" het zullen kunnen doen en de kleinere firma's niet! In deze kring zou men liever zien, dat de vaak onverantwoordelijk lange credieten (vooral in deze onzekere tijd) aan de bui tenlandse kopers worden ingekrompen, omdat de buitenlanders thans precies doen wat de exporteurs in voorbije jaren deden: zaken drijven op het crediet van de leve rancier. Niet alleen in de Algemene Vereniging, maar ook in de Bond van Bloembollenhan delaren is naar alle waarschijnlijkheid over deze kwestie het laatste woord nog niet gesproken. In het buitenland worden al sinds jaren Kerstzegels uitgegeven ten bate van de tuberculosebestrijding. In Amerika bij voorbeeld wordt jaarlijks 20 millioen dol lar bijeengebracht door middel van de ver koop van Kerstzegels. Vrijwel de gehele tuberculosebestrijding wordt daar gefinan cierd uit deze gelden. In ons land is de bestrijding van de tu berculose geheel in handen van particuliere organisaties. Deze worden gesteund door een subsidie van het Rijk. De intensivering van de tuberculosebe strijding sinds de oorlog, waarbij in het bijzonder genoemd moeten worden de op sporing, de controle en de nazorg, maakt het noodzakelijk, dat naar middelen wordt uitgezien om ook in de toekomst de bestrij ding gelijke tred te doen houden met de moderne eisen van de tuberculosebestrij ding. Het is niet te verwachten, dat het Rijkssubsidie binnen korte tijd zoveel zal worden verhoogd, dat de totale kosten voor het moderne tuberculosebestrijdingsappa- raat hieruit zullen kunnen worden bestre den. Daarom is het dringend nodig, dat de plaatselijke, provinciale en landelijke or ganisaties de beschikking krijgen over middelen om door een systematische op sporing van tuberculoselijders door middel van het groeps- en bevolkingsonderzoek, de frequentie en regelmatige controle van patiënten en hun gezinnen op de consul- tatiebureaux en de nazorg van herstelde patiënten, de tuberculose als volksziekte zover in ons land terug te dringen, dat een uitroeiing van deze ernstige volkskwaal binnen niet al te lange tijd kan worden verwacht. Om daartoe de middelen te verkrijgen is een landelijke Kerstzegelactie ingezet, waarvan de baten geheel ten goede komen aan de praktische tuberculosebestrijding. Te Haarlem zijn de Kerstzegels verkrijg baar bij P. de Munnik, Dr. Schaepman- straat 105, H.-O., L. Alferink, Kortenaer- straat 17, H.-W.; M. A. P. de Hulster, Kor- tenaerstraat 29, H.W.; H. v. Aken Jr., Ga- renkokerskade 46; K. v. Graas, Sirius- straat 14, H.-N.; Mevr. R. Corveleyn, Zwaluwstraat 40, H.-N.; Mevr. A. v. Baren, Rembangstraat 35, H.-N. De uitslagen der laatste partijen om het kampioenschap vierde klasse (libre) van de KNBB in het clubgebouw van OVS, Lange Begijnestraat 10, luiden: P. Vernout Het Bondselftal, dat Zaterdag 10 Novem ber op het terrein van Sparta te Rotterdam in de wedstrijd om de gouden onafhanke lijkheidsbeker tegen het Rotterdams elftal uitkomt, is als volgt samengesteld. Doel: Van Raalte (Blauw Wit). Achter: De Jong (ADO) en Mesman (Blauw Wit). Midden. J. Schaap (DFC), Bak (Gooi) en Appel (Be Quick). Voor: Van der Bogert (DOS), Lugthart (Be Quick), Van de Langenberg (NAC), Clavan (ADO) en Van der Weerd (Wage- ningen). Reserves zijn: Van der Land (HBS), Boon kamp (Blauw Wit), Feldmann (AFC) en Tjepkema (Blauw Wit). Na een zeer tactisch gebokste partij heeft de negenendetrig jarige Hagenaar Jan Nico- laas gisteravond in het Concertgebouw te Amsterdam op punten gewonnen van de 26-jarige Rotterdammer Jan Maas. Nicolaas sloeg opnieuw een aanval op zijn lichtge- wichttitel van Nederland, die hij al elf jaar in zijn bezit heeft, af. Het gevecht duurde 12 ronden van drie minuten. Ook de Amsterdammer Wim Schagen heeft met succes zijn titel, die in het half- zwaargewicht, verdedigd. Hij bleef zijn tegenstander, de Bossenaar P. Doorenbosch, na een gevecht van 12 ronden verre op punten de baas. Het Belgische koppel Van Steenbergen Ockers heeft de zesdaagse van Brussel ge wonnen. Wegens een val van Peters moest het kop pel SchultePeters de strijd staken. Gerard Peters is ingevallen, toen het Ne- i derlandse koppel een ronde voorsprong ge nomen had en de Haarlemmer zijn maat Schulte ging aflossen. Hij stond op de peda len toen Schulte hem een duw gaf. Peters schoot over zijn stuur heen en viel waarbij hij een tand brak en zijn lippen wondde. De valpartij liep goed af maar de kans op de zege was verkeken want tot doorrijden was Peters toch niet in staat. Het programma van de hedenavond in het Krelagehuis te spelen wedstrijden luidt: Dames, eerste klas A: IHJDie Raeckse; BGVPSVH; HVS—VCK. Dames, eerste klas B: Velox 2Haarlem; KL HoutstraatRamplaan; VCR 2OSS. Heren, eerste klas: PSCB—IHJ; VCR— VCK; Velox—CIOS, Heren, tweede klas A: Brandweer 2—^ OVRA; PSVH—VCR 2;. Brandweer 2—BGV. Heren, tweede klas B: PWNMSO 2; PSVH 2Demiate: Boru—Rapiditas 2. Heren, tweede klas C: Rapiditas 3HBC 2; HaarlemPWN 2; OVRA 2Stampers. K. Braun J. v. Nooi J. v. Noot C. Meersh W. Loerak G. Mulder K. Braun J. Wester J. Schoos C. Meersh P. Vernout De eindstand luidt: P. Vernout J. Schoos W. Loerakker J. Wester K. Braun C. Meershoek G. Mulder 75 26 8 2,88 52 26 9 2,00 55 35 6 1,57 75 35 8 2,14 66 33 11 2,00 75 33 9 2,27 75 28 17 2,67 55 28 12 1.96 66 38 9 1,73 75 38 8 1,97 75 33 11 2,27 67 33 19 2,03 71 31 9 2,29 75 31 13 2,41 525 205 20 2,56 507 234 12 2,12 503 243 17 2,07 445 269 10 1,65 460 247 17 1,86 399 215 19 1,85 417 422 220 237 15 13 1,89 1,78 Alcyone, pass. 6 Gibraltar naar Emden. Algenib, 5 van Florianapolis n. Paranagua. Alioth, 5 v. R'dam te Pto. Alegre. Andijk, 5 van Hamburg te Rotterdam. Alkaid, pass. 5 Fernando Noronha. Altair, 5 van Rotterdam naar Pta Alegre. Alderamin, 6 17 u. v. Philadelphia te Rotterdam verwacht. Amstelland, 6 van Hamburg te Amsterdam. Almdijk, 5 400 m. N. Flores n. I.e Havre. Alnati, 5 100 m. Z. ten W. Fernando Noronha. Alphard, pass. 5 Finisterre. Amstelstad, 5 800 m. W.ZW. Lands End. Armilla. 6 te Saigon verwacht. Arnedijk, 5 660 m. O.NO. Bermudas. Axeldijk, 5 60 m. Z. Scilly's. Alderamin, 6 van Philadelphia te Rotterdam. Aalsdijk, 5 300 m. W. Bermudas n. Le Havre. Aalsum, 5 220 m. N.NW. Finisterre. Agamemnon, 7 Bargados verwacht. Almkerk, 6 van Marseille naar Cadiz. Alphacca, 5 van Philadelphia n. Curasao. Amsteldiep, pass. 6 St. Maria. Abbedijk, 5 te Brownsville. Amstelvaart 6 van Amsterdam n. New Orleans. Blitar, 5 van Suez naar Aden. Barn, 5 te Eten. Boissevain, 2 te Buenos Aires. Bennekom, 6 van Chili te Amsterdam. Bawean, 5 140 m. N.NO. Madoera eil. Blommersdijk, 5 400 m. N. ten W. Flores. Bonaire, pass. 5 Ouessant. Bacchus, 5 240 m. NO. Barbados. Bali, 6 van Marseille naar Halifax. Beverwijk, 7 te Civita Vecchia v. Rdam. Callisto, 5 van Swansea te Quebec. Corilla, 5 ter rede Heysham. Caltex Delft, 5 van Rotterdam naar Sidon. Camphuys, 6 te Menado verwacht. Cistula, 6 te Ardrossan verwacht. Caltex Utrecht, 6 van Rotterdam te Sidon. Caltex The Hague, 8 voor de Hoek v. Holland verwacht. Casncade, 2 van New Orleans naar Nivaro. Cottica, 5 300 m. O.NO. Demerara. Clio, 2 te Cristobal. Cleodora, pas. 6 Martinique. Cronenburgh, 6 van IJmuiden te Bilbao. Delf shaven, 6 van Bahia Blanca te Casablanca verwacht. Delft, 5 van Valparaiso n. San Antoni. Diemerdijk, 5 van Balboa n. Los Angeles. Dplerdijk, 4 te Portland. Delfland, 7 van Buenos Aires te Amsterdam verwacht. Duivendrecht, 5 360 m. NO. Abrolhos. Danae, 7 van Rotterdam te Amsterdam. Duivendijk, 6 van Los Angeles. Esso Amsterdam, 5 300 m. ZW. Flores. Elmina, 5 460 m. Z. St. Thome n. Freetown. Friesland (KRL), 6 van R'dam te Balikpapan verwacht. Felipes, 6 van Pladju te Singapore verw. Eemdijk, 5 te Tampico. Esso Den Haag, pas. 7 St. Maria. Grootekerk, vertr. 6 v. Tanga'z n. Mombassa. Graveland, 5 500 m. N.NO. St. Paulsrock. Hecuba, 4 v. Pto Limon naar Curasao. Hermes, 6 van Ciudad Trujillo n. Pta Prince. Haarlem, 5 660 m. W. Flores. Hestia, 5 400 m. NO. Flores. Haulerwijk, 5 320 m. Z.ZW. Sable eil. Heemskerk, 5 300 m. W. ten Z. Onslow. Hoogkerk, 7 Colombo verwacht. Iris, 5 van Gothenburg te Amsterdam. Indrapoera, 5 150 m. ZW. Siberut eil. Jagersfonten, pass. 6 Evenaar naar Kaapstad. Kota Inten, 5 500 m. Z.ZO. Cp. Race. Kota Gede, 7 van Cheribon te Semarang verw. Kedoe, 5 60 m. N. Alexandrië. Kota Baroe, 7 van Tj. Priok te Soerabaja verw. Kota Agoeng 6 van Soerabaja n. Semarang. Klipfontein, 6 van Amsterdam naar Hamburg. Langlee Scott, 2 van Zanzibar. Laagkerk, pass. 5 Finisterre. Lieve Vrouwekerk, pass. 5 Str. Messina. Loosdrecht, 5 van Hamburg naar Antwerpen. Laertes, 7 Makassar verwacht. Laurenskerk, 7 Suez verwacht. Lindekerk, 6 van Khorramshar n. Bushire. Loenerkerk, 6 te Genua. Lutterkerk, 6 van Gibraltar naar Genua. Langlee Csott, 3 te Dar es Salaam. Limburg, 4 v. Balikpapan te Makassar. Marisa, 6 Kaapstad verw. van Singapore. Maas, pass. 5 Ouessant naar Oran. Mapia, 5 50 m. W. Oporto n. Marseille. Mataram, 6 Tj. Priok verwacht. Merwede, pass. 5 Bermudas. Maetsuycker, 3 van Tj. Priok te Fremantle. Mirza, 5 90 m. Z.ZW. Kreta. Maaskerk, 6 te. Freetown. Macuba, 6 v. Ökha te Menaelahmadi. Manoeran, 6 van Makassar n. Balikppan. Metula, 6 van Bahrein naar Bombay. Mitra, 6 van Marmagoa naar Rastanura. Melampus, 4 van Aden. Noordwijk, 5 100 m. N.NO. Algiers. Overijsel, 6 v. Australië te Rotterdam. Oranjestad, 5 200 m. Kp. St. Vincent. Omala, 7 van Singapore te Nonai verwacht. Omori, 7 m. Madras verwacht. Oranje, 6 220 m. O. ten Z. Kp. Guardafui. Oberon, 7 van Nickerie te Amsterdam. Prins Maurits, 1 te Montreal. Pygmalion, 5 270 m. ZO. Westpunt Haiti. Phrontis, 2 te Singapore. Prins Joh. Willem Friso, 7 van Montreal te Rotterdam. Prins Willem II, 6 van New Orleans te R'dam. Prins Willem III, 7 van Bremen te Rotterdam. Rempang, 6 van Port Said naar Djeddah. Roepat, 5 v. New Orleans n. Newport News. Radja, pass. 5 Kp. Bon. Ruys, 7 Mombassa verwacht. Rijnland, pass. 6 Fernando Noronha. Salatiga, 6 te Port Elizabeth verwacht. Singkep, 5 van Aden naar Belawan. Sarangan, 2 van San Francisco n. Seattle. Saroena, 6 Singapore verwacht. Sinabang, 5 v. Sibolga n. Telikdalem. Stad Alkmaar, 5 550 m. NW. Flores. Stad Breda, 5 540 m. NW. Azoren. Stad Maastricht, pass. 5 Cp. Nao. Straat Malakka, 2 v. Hongkong n. Yokohama. Slamat, 7 te Ilo Ilo verwacht. Soestdijk, vertr. 6 v. Pladju n. Tegal. Sommelsdijk, 5 300 m. Z.ZW. Bermudas. Schie, nacht 7-8 te Rotterdam verwacht. Stad Leiden, 6 van Galveston naar Rotterdam en Amsterdam. Salland, 8 voor IJmuiden verwacht. Samarinda, 7 te Port Said. Sibajak, 6 van Belawan naar Singapore. Sliedrecht, 6 van Suez. Straat Makassar, 6 van Hongkong n. Manilla. Sumatra, 7 Makassar verwacht. Teucer, 6 Marseille verwacht. Tjisadane, 5 van Port Elizabeth n. Kaapstad. Tjibesar, 3 te Singapore. Trompenberg, 2 te Houston. Tamo, 4 van Buenos Aires te Nicocha. Tjikampek, 6 Tj. Priok verwacht. Tjibodas, 5 te Moji v. Yokohama. Tjibadak, 5 van Tj. Priok n. Belawan. Tjitjalengka, 5 160 m. N. ten O. Cp Paderan Tjiwangi, 6 v. Makassar te Tj. Priok verw. Trajanus, 2 van New Orleans n. Curagao. Teiresias, 6 te Soerabaja. Tomini, 6 van Aden naar Belawan. Talisse, 6 van Amsterdam naar Antwerpen. Tawali, 7 van Bahrein naar Karachi. Tero, 7 Recife verwacht. Utrecht, 5 van San Francisco n. Honolulu. Veendam, 5 80 m. Z. Cp. Sable. Venus, 6 van Levant te Rotterdam. Volendam, 6 400 m. NO. Cp. Race. Westerdam. 4 v. Baltimore n. Rotterdam. Woensdrecht, 4 v. Pta. Cardon naar Rotterdam Weltevreden, 7 van Balikpapan te Singapore verwacht. Willemstad, 6 van Barbados naar Madeira. Winsum, 7 Sfax verwacht v. Palermo. Willem Ruys, pass. 6 21 u. Gibraltar 10 3 u. Rotterdam verwacht. IJsel, pas. 5 Ouessant. Zuiderkruis, pass. 6 Finisterre. Zijpenberg, pas. 6 Gibraltar. Zaan, 6 van Zaandam naar Rotterdam. De heer en mevrouw BRUCH-ETCHEGARAY geven met vreugde kennis van de geboorte hunner dochter CLARISA SUZANNA MARIA Carlos Villate 1820 Olivos Buenos-Aires. 27 October 1951. De heer en mevrouw JOH. SWEERS- VAN BRUNSCHOT geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter C ARME NT A ILONKA Botermarkt 24. Haarlem, 4 Nov. 1951. In plaats van kaarten. Getrouwd: A. W. HETTEMA en E. J. ALLIROL De heer en mevrouw Hette- ma-Allirol zeggen mede na mens wederzijdse ouders dank voor de belangstel ling bij hun huwelijk on dervonden. Heemstede, 7 Nov. 1951. Tandarts, Delftlaan 77 PRAKTIJK HERVAT. gouden horloge, dubbele be werkte kast, bevestigd aan gouden speld met 4 han gertjes. Inscriptie daterende 16-4-1906. Tegen goede be loning terug te bezorgen mevr. C. Delfos, Herenweg 215, H'stede, tel. 26200. i Gem. Concertgebouw Vrijdagavond a.s. 8 uur LIEDEREN-AVOND Aan de vleugel EMMY VAN EDEN Populaire prijs bel. inbegr. bij Muziek handel Alphenaar Kruisweg 49 Tel. 11532. Wijziging no. 140. Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Haarlem brengt ter openbare kennis, dat van 8 November 1951 af gedurende 14 dagen (alzo tot en met 23 November d.a.v.) op de gemeentesecretarie (7e Afdeling) voor een ieder ter inzage ligt het bij het be sluit van de Raad der ge meente van 31 October 1951 no. 15 vastgestelde uitbrei dingsplan „Noord", Wijzi ging no. 140, omvattende het gedeelte der gemeente, onge veer begrensd door de Rijks straatweg, de Vondelweg, de Geusevesperstraat en de Muiderslotweg, BEKENDMAKING Het Hoofd van het gemeen tebestuur van ZAND VOORT maakt bekend, dat van 12 November a.s. af, gedurende vier weken voor een ieder, op de secretarie der gemeen te, ter inzage liggeri 2 par tiële uitbreidingsplannen in onderdelen t.w. plan D („Kostverloren") en plan E2 (terrein nabij de Wilhelminaschool) Belanghebbenden kunnen gedurende bovengenoemde termijn van vier weken be zwaren tegen deze ontwer pen indienen bij de Raad dezer gemeente. Zandvoort, 5 Nov. 1951. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd VAN FENEMA, Door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 20 October 1951 geëin digd het faillissement van P. B. Ruitenberg, koopman in landbouwwerktuigen, Osdor- perweg 4 te Halfweg. Mr. J. H. Ekering, Curator. Haarlem, 6 Nov. 1951. Kenaupark no. 17. Wegens Boedelscheiding te koop een mooi Herenhuis, gelegen in de onmi'ddell. om geving v. h. station Haarlem. Het goed onderhouden per ceel bevat vestibule, toilet, kelder, keuken, bijkeuken, kamer en suite, serre. v. en achtertuin, schuur, alsmede voor- en achteruitgang. Bo ven 2 kamers en suite en kl. kamer, badkamer, toilet, op zolder 1 grote en 2 kleine ka mers, zeer geschikt voor le klas gr. familie. Koopsom f 20.000. Brieven no. 8616 DEKENS - LAKENS Profiteert van onze bij zondere aanbieding. De kens (iets vuil) f 9.50, f 19.50, f 27.50. Origineel Anti Rheuma-lakens grote maten f 10.60, Alleen voor inrichtingen en particulie ren (niet v. d. handel) Verkoop van 9-5 u. TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijver heid, Jansstraat 85, by Gr. Markt, Haarlem. Door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 22 October 1951 geëin digd het faillissement van C. van Pel, aannemer-wegen- bouwer, Binnenweg 180, te Heemstede. Mr. J. H. Ekering, Curator. Haarlem, 6 Nov. 1951. Kenaupark no. 17. GEBR. VAN Gr. Markt 21, tel 10409 met gouden pen vanaf f 5.90 gezocht v. oudere dame met gezelschapsjuffrouw in Haar lem of omgev. Br. met con dities en referenties no. 8613 Br. m. opg. v. prijs en merk no. 8615. TE HUUR GEVRAAGD r r parterre, in centrum stad. Brieven no. 8606 bur. v. d blad. HOUDT EEN HAND VOL GELD OVER. Koopt Uw Ledikanten, Bedden en Meubelen voor de laagste pry's. 1-pers. Matras met kussen 36.50. 1-pers. Divanbed met garantie 29.50. 2-pers. Ledikanten met garantie 57.50. 2-pers. Opklapbed 52.50. 2-pers. 3-delig Bedstel met kus sens 57.50. 1-pers. Kapok matras met kussen 69.2-pers. 3-d. Kapok Bedstel m. kussens 145.4 Old-Fin. Clubs met tafel'/ 297.50. 2 Fauteuils, 4 stoelen 108.50. Wollen Dekens ƒ22.50, 27.50. Gestikte Dekens ƒ27.50, 29-50, 33.50. U slaagt voordeliger bij VAN DOORN'S Gen. Cronjéstraat 113 - WONINGINRICHTING Haarlem - Telefoon 19141 Morgen: Biefstuk tartare. Vervaardigd van -" 'zilverwit Gero-mefaal, hecht verbonden met een zware iaag zuiver zilver De kleine zaak met de grootste keuze. GROTE HOUTSTRAAT 49 Telef. 20049. Haarlem VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen Zijlstraat 62, Hrl. Tel. 14637. Overal te ontbieden. Speciaal Ingericht voor het repareren van Uw bedden. In één dag retour. een maatbril is? Een bril van WEBER. Bij ons wordt een bril U als 't ware „aangemeten" GR. HOUTSTRAAT 166 bij de Houtbrug beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. Wy herstellen spoedig! AMSTERDAMSTR. 25 hoek Vooruitgangstraat Tel. 14809. Gevraagd: flinke v. d. e. n. in gez. m. 2 kind. waar huisvrouw zeer veel afwezig is. B Zelfst. kunn. werken en kin deren te verzorgen. Goed kunn. koken. Meerdere hulp aanw. Godsd. G.G. of N.H. Br. m. opg. v. leeft., verl. sal. en ref. no. 157.981, Bolrek, Kon.plein 1, Amsterdam. DAMESHOEDEN. Gevraagd, voor direct: voor de middag of nader overeen te komen tijden, liefst met het vak bekend, v. Amerongen's Modemaga zijn, Anegang 24. Franke- straat 3-5. CHAUFFEUR GEVR. V. spoed, indiensttr. gevr. v. Ford- en Studebaker vracht wagen een fl. Chauffeur, door geheel Nederland be kend. Pr. getuigschr. vereist. Flink loon. Persoonlijk aan melden Vrijdagmorgen tus sen 9 en 12 u. Rijksvishal B. 14 IJmuiden of schrift. V. IJ. V. Postbus 16, IJmuiden. Zaterdag 10 Nov., 8.15 uur - Toneelgr. „Comedia" HET JUBILEUMSTUK VAN MAGDA JANSSEN8 met John Gobau, Caroline v. Dommelen e.v.a. Prijzen ƒ1.tot 3-50 (alles inb.) Coupons geldig. Voorverk. v.a. Donderdag 103 u. Telef. na 12 uur. Impc Fa. A. Maas» Amsterdam Winterjassen p. w. 4.00 Demi's p. w. 3.00 Regenjassen D. en H. p. w. 3.00 Levering binnen 2 dagen. - Geen bank. KENNEMERPLEIN 1 - HAARLEM TEL. 19373 Voor Beverwp; de heer HOITINGA, Munnikenweg 53 GEVRAAGD voor alle afdelingen. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. Gevraagd voor filmfabriek tussen 18 en 25 jaar Aanmelden 8 November tussen 14 en 17 uur. MULTIFILM, Kenaupark 8. Wasserij v. d. HORST, Blekersvaartweg 19 Heemstede, vraagt beneden 20 jaar. Wasserij G. RHEE en Zn., Blekersvaartweg 57. Heemstede Wasserij BOSCH EN VAART, Brouwersvaart 24. N.V. Wasserij PEEPERKORN vraagt Zich aan te meldaa: Blekersvaartweg 43, Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3