Ik breng MELK kost nog niet de hèlft Griep. AKKERTJES bij liters in huis! Groentjes Op zoek naar het menselijke Wendt U Zandvoort Heemstede Bloemendaal Amsterdamse Beurs te Belangrijke openbare verkoping zegt: MAANDAG 12 NOVEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT KORFBALCOMPETITIE Zege van Haarlem op Animo Ready Bromfietsers letten niet op Handbal Dames van Concordia verloren vrij onverwacht Waterpolo Haarlem boekte een zege van 7-5 op HVGB Zwemmen Goudse Z.C. won de Harthoornbeker A. W. F. van Rijn SUCCESSCHOTELS (2.50 Lion d'Or Aangereden Teraardebestelling A. Mooldijk Wilhelminaschool Koningin Oud-verzetsstryders legden bloemen op graven Autobotsing op Vondellaan Scheepvaart Thans vooral hebben wij ze nodig die drie kwart liter melk per dag en èlles wat déér in zit I Profiteer van deze goedkope eiwitbron; tegelijk zo rijk aan versterkende kalk en de mééste vitamines. Ja, een gezin van 4 personen, dat per dag ten minste 3 liter melk of melkproducten gebruikt, gaat goéd gevoed de winter in! Driekwart liter melk voor elk Neem het béste voor Uw gezondheid9 neem het voordeligste voor Uw beurs! KOU,KOORTS Wist U U wordt vlug en zéér goed bediend bij de worstspecialist VLEESHOUWERU te HEEMSTEDE 3 De belangrijke wedstrijd Oosterkwartier __SVK werd niet gespeeld, daar het sport terrein aan de Sé'halkwijkerweg reeds in de ochtenduren voor de gehele dag werd af gekeurd, hetgeen wel iets te voorbarig was. Aurora verloor in een doelpuntenrijke wed strijd met 10-9 van KVD, zodat de Haar lemmers nog op hun eerste winstpunt blij ven wachten. Om beurten hadden de ploegen de leiding; bij rust leidde Aurora Jnet 4-3. Daarna kon geen der ploegen ver uitlopen. In de laatste minuten scoorde KVD het winnende doelpunt. Bij de Am sterdammers maakten de dames acht doel punten; bij Aurora waren topscorers de heren D. Oudejans (3 x), G. Deen en Re- nesse van Duivenboden (2 x). Watervliet verloor met 6-5 in Wormer- veer van Groen Geel; vóór de rust waren de gastheren veel sterker en liepen tot 4-0 uit. Onmiddellijk na de hervatting ver kleinden de heren Berghuys en De Vries de achterstand tot 4-2. Hartman kon zelfs 4-3 scoren, dooh een verdedigingsfout be zorgde Groen Geel weer een voorsprong van 5-3. Via 5-4 door Velthüys werd het 6-4. Berghuys bracht de eindstand op 6-5. Ondanks het superieure spel van me vrouw Sterk-Compiet, die de beste speel ster van het veld was, verloor Animo Rea dy met 4-2 van Haarlem. In het begin wa ren de Oranjehemden veel sterker, doch er werd te slordig geschoten. Tegen de ver houding in gaf W. Klasen aan Haarlem een 1-0 voorsprong. Haarlem werd nu sterker, doch in de aanval werd te weinig gecom bineerd, waardoor de verdediging der thuisclub steeds kon ingrijpen. Daardoor kreeg Animo Ready gelegenheid om de stand in evenwicht te brengen, doch toen men dit verzuimde, scoorde W. Klasen op prachtige wijze zijn tweede doelpunt. Daar door leidde Haarlem bij rust met 2-0. In de tweede helft was Haarlem met schieten gelukkiger, want enkele goede schoten der gastheren hadden beter lot verdiend. Haarlems aanvoerder bracht in volle ren de stand op 3-0, even later ge- Vrijdagavond hield dr. C. J. Schuurman in Brinkmann een voordracht, getiteld: „Bezinning op het waarachtig menselij ke", voor de Kennemer Kring van Vrien den der Amersfoortse School voor Wijsbe geerte. Het typische kenmerk van de geestelijk gezonde mens, en daarmede van het waar achtig menselijke, achtte hij het „schep pend zijn van de mens", die daaraan met zijn gehele bewustzijn meewerkt. Dr. Schuurman ging na, welke antwoorden vroeger tijden hebben gegeven op de vraag naar het echt menselijke. Na daarbij in het bijzonder aandacht te hebben geschonken aan het antwoord dat Boeddha, de Griekse treurspeldichters, Socrates en de Egypte- naren op deze vraag gegeven hebben, be handelde hij Israël, waar het besef van de drift-drang in de mens oorzaak werd van een diep ingeworteld schuldgevoel. Jezus' boodschap, dat de tweespalt in de mens door een innerlijk proces van wederge boorte verzoend kan worden, is een enor me ontdekking, zo zei hij. Welk antwoord geeft nu de tegenwoor dige tijd op de vragen: „Wat is het echt- menselijke?" en „Wie ben ik eigenlijk", zo vroeg de spreker zich af. Freud ontdekte welke grote macht de onbewuste wereld heeft en trachtte als het ware een kant van de ziel, die eeuwen lang gevangen gezeten had, te bevi-ijden. Adler onderzocht in 't bijzonder de ont sporingen, die het gevolg waren van het streven naar macht. Jung, weer een stap verder gaande, beschouwde de mens tegen de achtergrond van het collectief onbe wuste, en wees de weg tot een proces waardoor de mens het wezenlijke in zich kan verwerkelijken, en tot een persoonlijk heid worden, die niet meer aan een nood lot (van de oude Grieken) of aan een eeuwige kringloop (als bij de Hindoes) is onderworpen, en leiding kan geven aan zijn driftkrachten. Na gewezen te hebben op de traditie, de conventie en de gewoonten als typische machten, waarin het waarachtig menselijke niet tot uiting komt, op het demonische, dat evenmin tot het waarachtig menselijke hoort, op de begeerte en de vrees, die ons zo vaak verhinderen „echt" te leven, bracht spreker nog eens naar voren, dat de mens niet statisch, maar dynamisch, niet een vaststaand iets, maar een ontwik kelingsproces is, dat elke voorstelling over het „zelf" niet anders dan een voorlopige kan zijn, dat het krampachtige „ik" door broken kan worden, en dat de mens, zon der zich ergens angstig aan vast te klam pen de steeds vernieuwende wisselwerking met het leven kan ondergaan als een vol komen bevrijding van het krampachtige „ik". Zondagmiddag om ongeveer half drie werd de 56-jarige bromfietser D. S. uit Haarlem, door een motorrijder aangereden toen hij zonder op het verkeer te letten van het Kennemerplein af de Kruisweg wilde in rijden. Hij kreeg enige schaafwonden in het gezicht. Het achterwiel van zijn fiets werd vernield. Onoplettendheid veroorzaakte op bijna hetzelfde ogenblik een aanrijding tus sen een personenatuo en een bromfiets op de hoek WagenwegSpanjaardslaan. De 54- jarige mejuffrouw H. C. B., die zonder rich ting aan te geven per bromfiets van de Wagenweg af de Spanjaardslaan wilde inrijden, werd door een auto aangereden. Zij brak haar linkerbovenarm en moest naar het Diaconessenhuis worden overgebracht. volgd door een vierde punt, hetgeen niet geheel vrij van „lopen" was, hetgeen de arbiter ontging. In de derde opstelling was Animo Ready veel sterker. Doelpunten moesten er komen en T. Zwier bracht de stand op 4-1 en mejuffrouw T. Bok op 4-2, waardoor Haarlem een enigszins geflatteer de zege behaalde. Sport Vereent had dubbel pech: het had vier invallers, en BEP was weer geheel volledig. Voeg daaraan toe een praktisch onbespeelbaar terrein, dan heeft men reeds enkele verzachtende omstandigheden voor de grote 10-4 nederlaag. De gastheren kwamen met 3-0 voor, waarna W. Vink een tegenpunt maakte. Rust ging in met 3-1. Na de rust bleef BEP domineren: het bracht de stand op 6-1, 6-2 door Ritsburg, 7-2, 7-3 door Van Asselt en toen eerst 10-3. alvorens Ritsburg de eindstand op 10-4 bracht. Tenslotte verloor Aurora 2 met 4-3 van Rohda 3. De stand in de derde klasse is: gesp. pnt gesp. pnt D. D. V. 9 17 Haarlem 8 9 Sport Vereent 9 12 B. E. P. 9 6 Z. K. C. 9 12 Indo 7 5 0. K. V. 8 10 K. V. H. 8 2 Animo Ready 8 9 Togo 9 2 Weinig toeschouwers van de dameswed strijd ConcordiaSagitta zullen ongeveer tien minuten voor het eind gedacht hebben, dat Concordia de punten nog zou verliezen. Dat dit toch het geval werd, moeten de dames aan zichzelf wijten, door met een 5-3 voorsprong de fout te begaan slordig en individualistisch te gaan spelen. Sagitta strafte de fout af. De achterstand werd weggewerkt en het zesde Concordia-doel- punt werd even snel door de gelijkmaker opgevolgd. Een klein foutje in de Haar lemse verdediging was daarna voldoende voor de rechtsbinnen van Sagitta om haar ploeg de zege te bezorgen. De heren van.iGoncordia begonnen wat aarzelend. Het gttfrolg was, dat de strijd tot rust geen bepaatÜf overwicht der gastheren liet zien. In de **veede helft werd dat an ders. De voorhoéde van Achilles kon wei nig uitrichten, terwijl de Concordianen er lustig op los doelpuntten. Het werd een 16-8 overwinning. De wedstrijd HaarlemHVGB werd Za terdagavond voor de centrale wintercompe titie in het Sportfondsenbad gespeeld. In de eerste helft doelpuntte Haarlem vijf keer. Na de hei-vatting kwamen de HVGB'ers er beter in. Nadat Braasem de stand op 60 had gebracht verkleinden Hogeland (2 maal) en Felix de achterstand tot 6—3. Braasem maak te er 7—3 van en Hogeland gaf de doelverde- diger van Haarlem nog twee keer het na kijken (75). HPCAZ '70 3—1 Voor de bekercompetitie heren werd ge speeld de wedstrijd HPCAZ '70. HPC speelde met Fokke Dijkstra op de midvoor- plaats. Met 11 ging de rust in. In de tweede helft wisten de Heemstedenaren de Amster damse aanvallen onschadelijk te houden. Dijkstra bracht de eindstand 'op 31 voor HPC. Voor de kringcompetitie-werden gespeeld: eerste klasse heren Haarlem 2HPC 2 42; tweede klasse dames: HVGB 2HVGB 3 60; tweede klasse heren: HVGB 3DWR 2 0il; derde klasse heren: HVGB 6Haar lem 5 06. De Zaterdag 27 October gespeelde wed strijd DWR—HPC (eerste klasse heren) is ongeldig verklaard. DWR had een doelpunt gemaakt nadat een toeschouwer een fluit signaal had gegeven, waarna HPC het spel stopte. HPC had een protest ingediend tegen het toekennen van het doelpunt. In het Sportfondsenbad-Oost te Amster dam hield de zwemvereniging Het IJ de jaarlijkse wedstrijden om de „In memo- riam A. M. Harthoornbeker", die na een spannende finale voor een jaar in het bezit kwam van G. Z. C. uit Gouda. De uitslagen luiden: 100 meter rugslag heren: 1. Arons (Rob ben) 1.12.4. 2. Halvorsen (DJK) 1.13.4. 3. Van Veen (Het IJ) 1.15.9. 100 meter schoolslag heren: 1. Wienng (Het IJ) 1.11.9. 2. Bonte (Haarlem) 1.14.0. 3. De Vries (HPC) 1.15.8. tt 100 meter vrije slag dames: 1. Hannie Termeulen (HDZ) 1.09.3. 2. Willie Willem- sen (HDZ) 1.12.4. 3. Ria Brouwer (HDZ) 1 13 4 4 x 50 meter wisselslag estafette heren: 1. Het IJ 2.12.4. 2. Robben 2.12.9. 3. Meeu- Waterpoio: HZ en PCHet IJ 4-1, GZC Robben 3-2. Verliezersronde: Het IJRob ben 4-4. Het IJ wint na strafworpen. Finale GZC—HZ en PC 2-2. GZC wint na straf worpen. RONDE VAN ZEIST. Zaterdagmiddag is te Zeist de achtste ronde van Zeist ge lopen. Dit keer werd de wedstrijd niet ge houden op de weg zoals vroeger, maar in het bos. Het parcours van 1000 meter, waarin enkele heuvels en mulle zandtrajecten opge nomen waren, was zeer zwaar. In de wed strijd over 3 km. wonnen Belgen en in die over 5 km. was de uitslag: 1. H. van de Burgt (Fit) 18 min. 25.4 sec.; 2. J. de Boer (AV '23) 18 min. 27.8 sec.; 3. W. Schrama (Esta fette) 18 min. 34.2 sec.; 4. P. Wallenburg (Atlon) 18 min. 42.2 sec.; 5. H. van Adrichem (DEM). Hiermede geven wij ken nis van het overlijden van onze zorgzame vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA CATHARINA HOGENDOORN-KLOOS in de ouderdom van bijna 75 jaar. P. Hogendoorn C. P. Hogendoorn H. C. Hogendoorn- Kaper G. Groenendal- Hogendoorn C. J. Groenendal en kleinkinderen. Haarlem, 11 Nov. 1951. Leidsevaart 432. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 14 November a.s. des n.m, 12 uur op de Noor derbegraafplaats. Vertrek van huis 11.30 uur. Door 's Heeren goedheid werden wij verblijd met de geboorte van ons zoontje en broei-tje WILLEM MARINUS JAN L. Bouterse M. M. Bouterse- v. de Weele Dana Elgond 12 November 1951. Sophiastraat 1. Chirurg. PRAKTIJK HERVAT. voor echtscheiding, kanton en rechtbankprocedures, con tracten, requesten, adviezen tot HET BUR. VOOR RECHTS BIJSTAND „KRANEVELD", Zijlweg 21. Tel. 20707. Kantoor van 9-5; 's av. 7-8 u. Morgen: Lamsbout met Spruitjes N.V. Handelmaatschappij van A. RESINK, Haarlem. De Jaarlijkse Algemene Ver gadering van Aandeelhou ders zal plaats vinden op Dinsdagmiddag 27 November 1951, 5 uur ten kantore der Vennootschap Leidsevaart 574 te Haarlem. De agenda met alle verdere stukken liggen vanaf heden tot en met 26 Nov. 1951 voor Aandeelhouders ter inzage ten kantore der vennoot schap. Toegangsbewijs wordt afgegeven tegen aandelen, gedeponeerd uiterlijk op Donderdag 22 Nov. 1951 ten kantore der N.V. DE DIRECTIE. Haarlem 12 Nov. 1951. Zondagmiddag werd een 11-jarige jon gen uit Naarden bij het oversteken van de Boulevard door een bromfietsrijder aange reden. De knaap viel en brak zijn rech terbeen. Na geneeskundige hulp werd hij naar een ziekenhuis in Haarlem overge bracht. Volgens de politie had de bestuur der van het rijwiel geen schuld. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk over schot van de heer A. Mooldijk, opzichter bij de dienst van Openbare Werken te Heemstede, teraardebesteld. De stoet pas seerde het gebouw van O. W. op het Wip perplein, waar de vlag half stok was ge hesen en de directie zich met vrijwel het voltallige personeel daarbij aansloot. De aula op de begraafplaats, waar de kist onder een schat van bloemen stond opgebaard, was te klein om het grote aan tal belangstellenden te kunnen bevatten. Alle gemeentediensten waren ruim verte genwoordigd. De burgermeester, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, herdacht de heer Mooldijk, die gedurende dertig dienstjaren als een voorbeeldig ambtenaar zijn beste krachten had gegeven om de gemeente tot bloei te brengen. Hij had zich tevens een grote vriendenkring verworven, waar in zijn nagedachtenis nog lang zou voort leven. Namens de directehr van Openbare Wer ken, die wegens ziekte verhinderd was, sprak de adjunct-directeur ir. E.A.Bierdra ger, die te kennen gaf dat het personeel in de heer Mooldijk een ware vriend ver loren had. Nadat de gemeente-secretaris, de heer N. Vos namens de Woningbouwvereniging „Heemstede" een laatste groet had uitge sproken, werd nog het woord gevoerd door dr. H. Jansen, oud-voorganger van de afd. Heemstede van de Ned. Prot. Bond. In Heemstede is onder leiding van de „Heemsteedse trekkers" een stadsspel ge houden ten bate van het jeugdwerk onder de geestelijk en lichamelijk misdeelde kin deren van de padvindersverenigingen en de stichting „Het vierde Prinsenkind". In het winkelcentrum moesten letters gezocht wor den. Ook zijn loten verkocht. De opbrengst was f 250. Woensdagmiddag 21 November zal de officiële opening geschieden van het nieuwe gebouw voor de Koningin Wilhel minaschool voor christelijk lager onderwijs aan de Dompvloedslaan te Overveen. Namens de V.O.I.W., de Vereniging van Oud-Illegale Werkers te Bloemendaal, werden Zaterdagmiddag ter gelegenheid van wapenstilstandsdag op een aantal plaatsen in de gemeente bloemen gelegd. Een deputatie begaf zich eerst naar het monument achter het Nederlands Her vormd kerkgebouw op het Kerkplein, opge richt ter nagedachtenis van de in de laat ste wereldoorlog gevallen Bloemendalers. Vandaar ging zij naar de R.K. begraaf plaats aan de Dennenweg, waar zich een Canadees graf bevindt. Vervolgens werden bloemen gelegd op de drie geallieerde gra ven op de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg en hierna begaf het bestuur van de V.O.I.W. zich naar de Erebegraafplaats aan de Zeeweg te Overveen. De bloemen- legging geschiedde door de voorzitter van de V.O.I.W., de heer W. C. Bier. De bestuurster van een personenauto die gistermiddag om tien voor twee op de Vondellaan te Aerdenhout reed, merkte, toen zij de kruising van deze laan met de Juliana van Stolberglaan wilde oversteken de personenauto die in de Juliana van Stolberglaan reed niet op en veroorzaakte daardoor een botsing. De schade die aan beide wagens werd toegebracht is gering en persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een bejaarde heer die getuige is ge weest van dit ongeluk, wordt verzocht zich voor het geven van inlichtingen te ver voegen op de politiepost Aerdenhout. 3-3)4 Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Ree. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned .Scheepv. Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings Vrijdag koersen 86% 86% 151)4 157 19954 193 163 164 159 158% 290 287 95)4 95 176 176 139 137% 104 103 83 80% 160% 160% 162 162 15414 154 53)4 55% 55% 57 45% 46% 70% 71% 44 45% 44% 45 Alnati, 9 te St. Vincent. Andijk, 9 te Antwerpen. Aalsdijk, 9 460 m. ZO. Cp. Race n. Le Havre. Agatha, 9 v. Tarakan naar Balikpapan. Akkrumdijk, 9 nog te Damman. Alblasserdijk, 9 600 m. O, Bermudas. Alchiba, 9 250 m. NW. Cp. Leeuwin. AJkaid, 9 440 m. Z. St. Vincent. Alpherat, 9 510 m. W.NW. Cp. Clear. Amstelpark, 9 120 m. Z.ZO. Able eil. Albireo, 11 van Las Palmas n. Montevideo. Algenib, 11 te Rio de Janeiro. Alhena, 10 van Rotterdam te Hamburg. Almdijk, 11 te Antwerpen. Almkerk, 11 v. Cadiz n. Antwerpen. Alphacca, 11 te Willemstad. Ampenan, 11 van Belawan naar Aden. Amstelstad, 12 v. Philadelphia te R'dam verw. Annenkerk, 11 v. Brisbane naar Sydney. Arnedijk, 11 te New Orleans. Aagtekerk, 12 v. Antweruen te R'dam. Aardijk, 11 van New York n. Antweruen. Alderamin, 10 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Alioth, 11 van Pto Alegre n. Rio Grande. Arkeldijk, 11 van Houston te Rotterdam. Arendskerk, 11 te Cebu. Ariadne, 10 van Algiers te Alexandrië. Bali, 9 120 m. W. Gibraltar n. Halifax. Blijdendijk, 9 215 m. Z. Cp. Race. Bonaire, 9 270 m. ZW. Finisterre. Boskoop, 10 v. Curacao te Ciudad Trujillo verw. Baarn, 12 v. Balboa naar Cristobal. Blitar, 11 van Aden naar Belawan. Blommersdijk, 11 te Antwerpen. Boissevain, 10 van Buenos Aires n. Montevideo Bennekom, 11 v. Bremen te Hamburg. Bintang, 7 van Seattle. Clavella, 9 van Geraldton n. Pladju. Corilla, 9 van Heysham naar Curagao. Caltex Delft, pass. 9 Kp. St. Vincent. Caltex Utrecht, 9 180 m. O. Malta. Cottica, 9 920 m. NO. Barbados. Callisto, 10 van Quebec naar Montreal. Caltex Pernis, pass. 11 Kp. St. Vincent. Celebes, 11 van Singapore n. Belawan. Chama, 11 van Rastanura te Karachi. Cistula, 11 van Ardrossan te Rotterdam. Coryda, 11 van Pta Cardon te Rotterdam. Duivendrecht, 11 v. Antwerpen te Buenos Aires verwacht. Dalerdijk, 11 van Seattle n. Vancouver. Erinna, 9 nog ten anker Miri. Esso Rotterdam, 9 150 m. N.NW. Flores. Etrema, 9 830 m. NO. Sombrero. Elmina, 10 van Freetown naar Dakar. Ena, 12 van Gent te Aruba. Esso Amsterdam 11 van Rotterdam te Aruba. Gadila, 7 van Singapore te Sydney. Gooiland, 9 van Itajai naar Paranagua. Ganymedes, 10 v. Paramaribo te Curagao verw. Gordias, 9 v. Vashi naar Cavalla. Gaasland, 9 180 m. O. ten N. Bahia. Garoet, pass. 11 Guardafui n. Djeddah. Graveland, 12 te Rio de Janeiro. Hermes, 9 te Port au Prince. Hoogkerk, 9 van Colombo naar Aden. Heelsum, 10 van Houston te Rotterdam. Helena, 11 Callao verwacht Haarlem 390 m. N ten O. Flores. Hector, 9 180 m. NO. Malta n. Algiers. Hera, 9 240 m. W. ten N. Finisterre. Hecuba, 11 te Trinidad. Hestia, 12 v. Tampa te Rotterdam. Hersilia, 11 van Antwerpen naar Amsterdam. Iris, 9 van Amsterdam naar Gothenburg. Japara (KPM), 9 rede Semarang v. Cheribon. Jagersfontein, 12 Kaapstad verwacht. Kota Agoeng, 10 Singapore verwacht. Karsik, 9 te Belanta. Kota Inten, 9 270 m. N.NW. Azoren. Katwijk, 9 95 m. N.NW. Kp. Vilano. Kieldrecht, 11 te Singapore. Klipfontein, 10 van Bremen naar Hamburg. Kota Inten, 14 24 u. voor Hoek v. Holland verwacht. Lissekerk, 10 te Basrah. Laertes, .9 te Soerabaja. Lieve Vrouwekerk, pass. 9 Suez naar Aden. Lombok, 8 van Calcutta n. Tj. Priok. Loosdrecht, 10 v. Hamburg te Antwerpen. Loppersum, pass. 9 Ouessant. Larenberg, pass. 11 Gibraltar. Laurenskerk, 10 te Morphoebay. Leerdam, 11 van Antwerpen. Leopoldskerk, 11 te Rastanura. Lindekerk, 10 van Bahrein naar Suez. Loenerkerk, 11 van Genua naar Antwerpen. Laagkerk, 10 v. Rotterdam naar Hamburg. Lemsterkerk, 11 te Amsterdam Linge, 11 van Helsinki te Toppila. Luna, 10 van Amsterdam naar Turkije. Manperan, 9 van Balikpapan. Mapia, 10 te Marseille. Melampus, 7 te Port Soedan. Marken, 9 300 m. NO. Flores. Mitra, 9 110 m. O. Ras al Hadd. Molenkerk, 9 te Lagos. Maas, 10 van Amsterdam te Oran verwacht. Maaskerk, 10 te Takoradi. Marisa, 11 van Kaapstad. Metula, 11 van Bahrein te Karachi. Modjokerto, 10 van Rotterdam naar Balikpapan Noordam, 9 200 m. Z. ten O. Cp. Race. Noordwijk, 10 van Casablanca naar A'dam. Orion, 10 v. Levant te Amsterdam. Ovula, 9 v. Jarrow te Thameshaven. Oranje, 11 te Belawan rede. Prins Joh. W. Friso, vertr. 10 v. Roterdam n. Hamburg. Prins Willem II, vertr. 10 van Rotterdam naar Philadelphia. Prins Willem m, vertr. 10 van Rotterdam naar Montreal. Phrontis, 8 van Liverpool te La Buan. Plancius, 10 te Soerabaja. Prins Maurits, 9 670 m. O. ten N. Belle Isle. Parkhaven, 11 v. Antwerpen naar Montreal. Polydorus, 10 v. Port Swettenham n. Penang. Frlns Frederik Willem, 11 te Montreal. Prins Willem v. Oranje, 9 te Montreal. Rijndam, 10 Le Havre te Southampton verw Rijnland, 9 180 m, N. ten O. Abrolhos. Ridderkerk, 9 te Port Said. Roepat, 12 van Newport News te Charleston verwacht. Rondo, 12 v. Semarang te Soerabaja verwacht. Ruys, 11 v. Zanzibar n. Madagascar. Rijnkerk, 10 v. Antwerpen naar Hamburg. Riouw, 10 v. Amsterdam naar Indonesië. Samarinda, 9 8 u. van Port Said. Salatiga, 10 East London verwacht. Soestdijk, 10 Soerabaja verwacht. Saidja, 9 op Palembangrivier. Saroena, 9 van Singapore te Pladju. Sumatra, 9 nog te Makassar. Sunetta, pas. 9 Martinique. Sarangan, 11 v. Seattle n. Vancouver. Sibajak, 10 v. Tj. Priok n. Semarang. Slamat, 12 v. Cebu te Miri. Sommelsdijk, 10 v. Havanna n. Vera Cruz. Straat Makassar, 14 Manilla verwacht. Straat Malakka, 9 te Osaka. Schie, 10 van Rotterdam naar Bremen. Stad Breda, 13 6 u. IJmuiden verwacht. Stad Maassluis, 12 v. Lulea n. R'dam en Vlaar» dingen. Stad Schiedam, 11 v. Casablanca te Vlaar- dingen. Teiresias, 9 van Soerabaja n. Semarang. Tjibesar, 9 van Singapore n. Mombassa. Tjisadane, 9 van Kaapstad n. Buenos Aires. Tjimenteng, 6 te San Francisco. Tosari, 7 v. Rotterdam te Houston. Tankhaven III, 9 v. Tj. Uban n. Sungeigerong Themisto, 9 490 m. NW. Flores. Tibia, 9 1140 m. W.ZW. Palma. Ternate, 11 te Antwerpen. Tjiluwah, pass. 11 Ouessant n. Savona. Tjipanas, 10 v. Rio Grande do Sul n. Santos. Trompenberg, 12 v. Brownsville. Talisse, 11 te Amsterdam van Hamburg. Tiba, 12 van Rotterdam naar Antwerpen. Utrecht, 12 12 u. v. Honolulu n. Philippijnen. Volendam, 12 14.30 u. voor Hoek van Holland Willem Ruys, 10 v. Tj. Priok te Rotterdam. Willem Barendsz, 10 v. Amsterdam te Kaap stad verwacht. Winsum, 9 van Sfax naar Amsterdam. Westerdam, 9 450 m. O. ten O. Cp. Race. Woensdrecht, 9 1340 m. ZW. Flores. Waterland, 11 v. Santos n. St. Vincent. Westland, 11 te Las Palmas. IJsel, 11 van Gibraltar. Zeeland (SSM), 9 van Le Havre n. Setubal. Zijpenberg, 9 v. Casablanca n. Vlaardingen. Zeeland (KRL), 9 van Rotterdam te Hamburg. Zaan, 11 van Rotterdam naar Gefle. Dat zieke gevoel, dat gloei ende, bonzende hoofd, die koude rillingen kan niemand misverstaan. Hetgriepduivel- tje had het op U gemunt en heeft U stevig te pakken. Kruip vlug onder ae wol, met een warme drank en een „AKKERTJE" en neem er na een paar uur nog één. AKKERTJES1 bevorderen het transpireren, bestrijden de in fectie en verdrijven de koorts- Tien tegen één dat ge U morgen al zóveel beter voelt, dat ge met overtuiging zegt: Ja waarlijk helpen direct! Lessen CONVERSATIE-LESSEN ENGELS. Pitmanschool, tel. 18441. Wilhelminastr. 47. TAPDANSEN LEREN? Dan naar Dansschool Rien Knol. Ged. Raamgracht 77. ZALEN TE HUUR. Ged. Raamgracht 77. Huish. personeel gevr. NETTE WERKSTER, Ma. en Vr. morgen. Joan Maet- suykerlaan 27. MEISJE GEVR.. pl.m. 15 jaar, v. d. e. n. lief voor kind. Postlaan 5, H'stede. MEISJE Maand. v. 9-4 en de verdere dagen v. 9-1 u., v. g. g. v. liefst ongeh., boven 18 jaar. Mevr. v. d. Heuvel, Julianalaan 117. FLINK R.K. DAGMEIS JE boven 20 j. Korner, Char, de Bourbonlaan 16, Santpoort (Station). Administratiebureau vr. per 1 Dec JONGSTE BE DIENDE (VR.) Typen ver eist. Brieven m. opg. v. ver langd sal. G 2077. Gevr. in Geref. gezin van 5 pers. jongste 14 j. te Bus- sum NET MEISJE. Zonder goede getuigen onn. zich aan te melden. Brieven G 2063. Huish. pers. aangeb. BONTWERKSTER repar. en moderniseert al uw bont werk. Brieven G 2081. Dame m. 1. P.G. zag zich gaarne gepl. als HUISHOUD STER bij heer alleen of kl. gez. Brieven G 2091. B. z, a. FL. HULP 1 of 2 ocht. p. w. Brieven G 2082. NAAISTER heeft nog een dag p. week vrij. Br. G 2078 Huizen gevraagd Ter belegg v. pl.m. f 5000 te k. gevr.: 1 of 2 HUIZEN te Hrl. Brieven G 2092. Kamers gevraagd Gevr. door 2 dames b. b. h. h. gem. ZIT-SLAAPKA- MER m. kookgelegenh. Brie ven G 2097. Vrije ZIT-SLAAPKAMER m. pension m. o. z. huisel. verk. door net pers. Brieven G 2086. Echtpaar zoekt v. enige tijd gem. ZIT- en SLAAPK. keuk., bad. Br. m. pr. G 2079 Werktuigbouwkundige z. v. zichz. en zijn a.s. vrouw 2 KAMERS m. keuk. of gebr. v. keuk. Br. met prijs G 2065 Kamers aangeboden Op g. st. Heemstede agb. v. echtp. gem. ZIT- en SLP.- KAMER en badk. m. voll. pens. centr. verw. en telef. aanw. Brieven G 2068. KOSTGANGER gevraagd, werkmansgezin. Br. G 2067. Woningruil Voor WONINGRUIL naar Cramer en Co., Zaanenlaan 5 Een nieuwbouw VRIJ HUIS in Haarlem-N., 2 ka mers, keuken, boven 3 slp.k. grote tuin. Ruilen v. huis ge legen omtr. Barrevoetestr. Brieven G 2093. Diversen VERHUUR v. NIEUWE en GEBR. AUTO'S, vanaf f 15 p. d„ zonder borg. Bob Groe- neveld. Breestraat 5. Telef. no. 17675. ONTHARING d. diathermie verw. v. wratten, moedervl. enz. Veie aanb. H.H. Dokt. Pijnboomstr. 6, tel. 24402. VERMIST: Wolfsherder, reu sedert Vrijdagavond, teg. bel. ter, te bez. Jansstr. 48—50. tel. 20813. LAST VAN MUIZEN? Het enig afdoende middel is een kat. Twee vrolijke katertjes gewend aan Felix' Katten brood gratis beschikbaar: J. Haringstraat 50. Oudere heer z. SER. KEN- NISM. event, huwelijk. Brie ven G 2098. LAMPEKAPPENNAAI- STER overtr. lampekappen z. voordelig. Prijs en stalen zonder verpl. Brieven G 2094 Wie kan "mij aan HUIS WERK helpen? Onverschil lig wat. Brieven G 2088. BLOEMENVRIENDEN HAAST U! Het is de laatste maand voor het planten van Hyacinten, Tulpen, Narcissen en div. bolgewassen. Beun- der's Tuinbouwinrichting Kl. Houtstr. 41. Haarlem Tel. 18920. Nieuwe VAUXHALL en VOLKSWAGENS, z. chauff. te huur. AU risk verz. en buitenl. doe. aanwezig. Ga rage Klooster, Frans Hals straat 33. Tel. 16456. Te koop gevraagd BOEKEN 25 ets. p. kg. Tulpenstr. 6 A rood. BEL 20453 H'lem, al uw oud metaal afgehaald. Zink f 1.80, lood f 1.60, koper f 1.60 tot f 3.60 p. kg. Oude geysers gevraagd. KINDERWAGEN, n. ouder dan 1950-'51. Binnenweg 50 Hst. Tel. 39899. ZOLDEROPR., kleding, Dr. Leydsstraat 7. Tel. 20413. V. WASTAFEL en h. naai- mach. Br. m prijs G 2096. VOETBALSCHOENEN m. 40. Dutrystraat 32 rood. DRESSOIR, 4 st. wast.- kastje, divanbed, compleet. Brieven G 2083. Te koop aangeboden VARENTJES 25 en 35 ets. „De Morgenstond", Soenda- plein 31. Tel. 19903. 1 Electr. BOILER van 100 L. inh. Bloemend.weg 5. RAUWE ROOKWORST f 1.50. leverworst f 0.60 Sla ger KnoD. Rijksstraatweg 215 VARKENSPOTEN 3 pond f 1, varkenskop p. pond 65 ct. Slager knop. Rijksstr.weg 215 GEHAKT p. pond f 1.20, dik rundvet 95 ct (bij vlees) Slager Knop, Rijksstr.w. 215 VOOR LAMPEKAPZIJDE fournituren en garnering kunt u 't beste slagen bij D. S. Leeflang in de Lange Veerstraat. Oudste en groot ste Verlichtingshuis t e de zer stede. Pr. eikenhouten BUFFET zware eikenhouten ronde salontafel, een oud Hollands Hallbank. en een potkachel tje met mantel. Br. G 2070 of Tel 3Q5RQ 'Gebruikt BUREAU MI- NISTRE, eikenh. blad 143x81 f 70. Velserstraat 101. 2 CLUBS en VIER STOE LEN prima eiken en velours f 250. Adres bur. v. d. blad. KEUKEN-GLAZENKAST en tafel cactuskastje. Tempe liersstraat 28 zwart. 4 pers. D. K. W„ keurige auto in prima staat (geh. ge- rev.) wegens verand. werkz. te koop aangeb. Br. G 2071 of tel. 22433. PUCH '49, prima st. ban den, accu nieuw, wind- en beenscherm, duo. Nat. bewijs f 600 Vondelweg 314, Haarl. Pr. Polar D. KUNSTSCH. sch.m. 4. Pijlslaan 117. dat varkenslever aan de spits staat van alle vitaminenrijke voedingsmiddelen en dat varkensvet en spek de hoogste calorieënwaarde heeft En wist U dat in Eeltjes' leverworst zéér veel van deze gezonde en voedzame grondstoffen verwerkt worden? En dat deze worst-voor- lekkerbekken toch slechts 50 ct. per pond kost Haal nog heden een stukje. Kinderen worden er groot van op Woensdag 14 Nov. des n.m. 7 uur zullen door de beëdigde makelaar A. H. Zellenrath, ten overstaan van deurwaarder G. Tekelenburg in het Wapen van Heemstede, Wilhelminaplein 4 te Heemstede, publiek a contant worden verkocht: 1st© KLAS MEUBELEN EN TAPIJTEN Hierbij zijn: rijke salons, gothieke eetkamer, boeken kasten en bureaux, commode en gothieke kastjes. Een grote collectie PERZISCHE EN ANDERE TAPIJTEN, serre- en hallkleden, bijkleedjes en slaapkamerkleedjes, lopers en kussens, tafel-, divan-, kapstok- en schoor- steenkleden, kelimkleden, dekens, bedspreien, gobelins, Oud-Holl. doeken, schilderijen een haard en wat verder te zien zal zijn op de KIJKDAGEN: 13 Nov. van 24 en 79 uur en 14 Nov. van 103 uur. Damesconfectiebedrijf ECOBE (mantels) vraagt voor direct HANDWERKSTERS, MACHINESTIKSTERS en LEERLINGEN. Aanm. dagelijks van 8—5 aan de Afd. Personeelszaken Gasthuisstraat 3. Haarlem Onthef U van de zorg om Uw gezinswas thuis te behandelen. Laat ons die was doen. met 3 dagen U bent ondanks de arbeid en moeite toch niet goedkoper uit. thuis Haarlem: Santpoorterstr 41-49 Telefoon 10131.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3