Onrust in leis^ Kort en bondig spoor- tram- en ATO-personeel ERRES producten TAXI 12500 Vakgroep kwekers van de L.T.B. wordt vervangen door een nieuwe organisatie Amsterdamse Beurs Bloemendaal HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 De heer J. W. A. Lefeber neemt afscheid als adviseur SPECIAALZAAK. GROOTSTE KEUZE. Plannen gemaakt voor programma „Haak in" Verkoop en reparatie-inrichting Bevestiging en intrede van ds. A. B. C. Hofland Navordering van de motorrijtuigenbelasting Cafetaria „Fluks" Banketletters van Fluks Jean Wilson komt terug in Comedie van Fry Morphinesmokkel voor de Maastrichtse rechtbank KAISER FRAZER „Burgerzinstraat in Zuidwolde In kort geding teruggave van in beslag genomen goed gevraagd Verzoek tot naturalisatie van dirigent Neumark Scheepvaart OOK VOOR BAROMETERS piNSDAG 27 NOVEMBER 1951 Tijdens de algemene vergadering van de vakgroep Kwekers, sectie Bloembollen, van de Katholieke Land- en Tuinbouw- b0nd, welke bijeenkomst gistermiddag in hotel' De Leeuwerik te Haarlem werd ge houden, legde het bestuur de afgevaardig den van tweeënveertig afdelingen een agendapunt voor, dat de opheffing van de vakgroep en van de R.K. Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf welker statuten op 20 November 1950 wer den goedgekeurd behelsde. Voorts prijkte de aanbieding van de concept statuten en het huishoudelijk reglement van de Katholieke Vereniging van Onder nemers in het Bloembollenbedrijf op het programma. Beide punten werden aan vaard, op voorwaarde, dat ook de afge scheiden groep van de R.K.V.O.B., de zo genaamde groep Freriks, die vooral be zwaar bleek te maken tegen een binding aan de L. T. B. en de te grote stemkracht der kleine kwekers, zich ermee accoord zouden verklaren. De nieuwe organisatie beoogt te zijn een fusie tussen deze groep Freriks en de vak groep. Wens van de bisschop De heer J. Elders, voorzitter van de vakgroep, deelde mee dat de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, te kennen had gegeven er prijs op te stellen, dat de nieuwe bond bij de L.T.B. als vakcentrale zal worden aangesloten. De statuten zijn dan ook dusdanig opgemaakt dat aan de wensen van de bisschop wordt voldaan. Het bestuur van de vakgroep zal inmid dels zijn taak blijven vervullen, zodat over twee maanden een definitieve be slissing wordt genomen. In zijn openingswoord had de heer El ders er reeds gewag van gemaakt dat het bestuur de hoop koesterde dat een vak organisatie zou worden opgebouwd, waar in het beleid gericht zou kunnen zijn op de behartiging van alle belangen, die bij de uitoefening van het bloembollenvak naar voren treden. De heer Elders merkte nog op, dat bij het tot stand brengen van een overeenkomst tussen twee partijen, niet RADIO-IN GRAMOFOONSPEC/AUST GR00TE HOUTSTRAAT 108 TEl.liO«6 HAARLEM Voor Uw ST. NICOLAAS- inkopen slaagt U het prettigst in een U vindt daar op elk gebied HET BESTE en de Alle bekende merken: RADIO RADIO-GRAMOFOONS PORTABLE-RADIO TELEVISIE-APPARATEN EL. GRAMOFOONS PICK-UP COMBINATIES KOFFERGRAMOFOONS „MUZIEK DIE U MINT WANNEER HET U ZINT". Onze GRAMOFOONPLATEN - AFD. biedt „ELCK WAT WILS". Klassiek - Opera - Amusement Jazz en Kinderliedjes. Voorts een grote collectie PLATENKOFFERS - PLATENALBUMS PLATENREKKEN - PLATENBORSTELS in diverse kleuren, modellen en prijzen. PHILIPS droogscheerapp. BRAUN droogscheerapp. PHILI-SHAVE tasjes H-M.V. strijkijzers in een prachtige uitvoering 47— 45— 4.50 32.50 Voor de Haarlemse rechtbank had zich Maandagmiddag te verantwoorden de ver tegenwoordiger A. S. te Delft, die verdacht werd van valsheid in geschrifte en oplich ting. Begin Juli had hij enige mensen uit Heemstede en Haarlem opgebeld en hun meegedeeld, dat hij plannen had een pro gramma uit te geven ter gelegenheid van de tentoonstelling „Haak in" in het Kre- lagehuis. Hij vroeg of de betrokkenen be reid waren een advertentie in het program ma te plaatsen. De opbrengst zou bestemd zijn voor de kankerbestrijding. Verschei- denen waren daartoe inderdaad bereid en ontvingen daarvan een schriftelijke beves tiging. Enkelen hebben bedragen, variëren de van 5 tot 30, betaald toen de kwi tantie werd aangeboden. Een Heemstede- naar vertrouwde de zaak echter niet. Op zijn kwitantie stond een handtekening van A. S. en verder „accoord met andere initia len" vermeld. Uit een onderzoek bleek, dat dë bewoner van Delft niet gunstig bekend stond en daarom werd aangifte bij de po litie gedaan, waarna A. S. werd aangehou den. De verdachte verklaarde, dat het zijn be doeling was geweest om een programma uit te geven, zoals hij dat ook in Rotterdam gedaan had. Hij had toen een deel van de opbrengst aan het kankerfonds afgedra gen. Wegens zijn aanhouding was het hem niet mogelijk geweest het plan in Haarlem geheel uit te voeren. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman noemde verdachte een gevaarlijk persoon voor de maatschappij. Ondanks zijn misdaden is S. een groot psy choloog. Hij eiste een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. De raadsvrouwe mejuffrouw mr. S. Boekman was van mening, dat verdachte geen valsheid in geschrifte had gepleegd, omdat de kwitantie zijn eigen naam be vatte. Verder heeft hij in de telefoonge sprekken zijn eigen naam genoemd en op de brieven en kwitanties zijn naam en adres vermeld. Zij herinnerde er aan, dat hij ook in Rotterdam een programma heeft uitgegeven. Volgens mejuffrouw Boekman is er evenmin van oplichting sprake. Zij pleitte vrijspraak. Haar verzoek om ver dachte onmiddellijk in vrijheid te stellen werd afgewezen, waarna de uitspraak be paald werd op Donderdag 6 December. SINTERKLAAS- EN KERST GESCHENKEN VOOR DE AMBONEZEN De Stichting „Door de Eeuwen Trouw" voert op het ogenblik een St. Nicolaas- en Kerstfeestactie voor de Ambonezen. Het is de bedoeling, dat Nederlanders voor deze gelegenheid een Ambonees gezin adopteren en een pakket verzorgen. De stichting heeft een groot aantal Ambonese adressen be schikbaar. elke partij in alle opzichten het eigen standpunt kan blijven handhaven. Het zal nodig zijn, aldus spreker, dat de twee groepen, die op het punt staan zich te ver enigen, elkaar met vertrouwen tegemoet treden en bereid zijn concessies te doen. Gunstig seizoon In zijn openingswoord constateerde de heer Elders voorts dat het afgelopen oogst- seizoen bizonder gunstig was geweest. Teneinde de ontwikkeling van het Bloem bollenvak nog intensiever te bewerkstelli gen, achtte hij een degelijke vakopleiding dringend nodig. De heer Elders drong er met klem op aan. dat de eigen scholen druk bezocht zouden worden. Aan het einde van de vergadering bracht de voorzitter hulde aan de heer J. W. A. Lefeber, die na jarenlange arbeid ten dienste van de L.T.B. het bestuur als adviseur gaat verlaten. De heer Elders herinnerde er aan dat de scheidende func tionaris steeds met grote ijver, warm enthousiasme en een gedegen kennis van zaken de belangen van de vakgroep heeft behartigd. Als stoffelijk blijk van dank daarvoor bood hij de heer Lefeber een fraai schilderij aan. ADVERTENTIE C. C. KROUWELS Koninginneweg 6 - Tel. 14024 Maandagavond vond in de Kloppersingel kerk de bevestiging en de intrede plaats van ds. A. B. C. Hofland, gekomen van Emmen als predikant bij de Gereformeerde Kerk van Haarlem, in de vacature ds. J. W. Siertsema. Als bevestiger trad op zijn broer ds. A. C. Hofland van Molenaarsgraaf-Brandwijk, die een preek hield over Hébreën 13 17, waarin sprake is van een appèl. Een op roep tot gehoorzaamheid om Gods wil, want de dienaars des Woords waken over de gemeente in Gods Naam. Nadat het bevestigingsformulier was ge lezen en ds. A. B. C. Hofland op de ge stelde vragen had geantwoord, hield deze zijn intreepreek over Openbaringen 3:8a „Zie ik heb een geopende deur voor U gegeven". De Here zegt hier wat Hij aan Zijn gemeente geeft door de "dienst van mensen. Ds. Hofland sprak na de preek een woord van dank tot wethouder W. C. Bakker, die namens B. en W. aanwezig was en tot de afgevaardigden van de kerken uit de clas- sissis Haarlem en van de Geref. Kerk van Emmen. Ds. L. Hoorweg verwelkomde hierna ds. Hofland namens de Kerkeraad en de ver schillende organisaties en commissies in de gemeente. Hij sprak tevens woorden van medeleven en dank tot de emeritus predi kant ds. Siertsema, die 25 jaren aa.n de kerk van Haarlem verbonden is geweest en tot ds. Pos die in de vacaturetijd het werk heeft verricht. Ds. A. de Ruiter van Zandvoort verwel komde ds. Hofland namens de classis Haar lem. Ds. Wijnia van Emmen sprak met waardering over de arbeid van ds. Hofland in Emmen en wenste de kerk van Haarlem met haar nieuwe dienaar van harte geluk. De zeer druk bezochte dienst werd be sloten met het zingen van Gezang 29: „Hal- lejuja eeuwig dank en ere". Vele bezitters van auto's of motorfietsen zullen dezer dagen een papiertje van de belasting in hun bus hebben gevonden, waarop zij worden verzocht een bepaald bedrag aan motorrijtuigenbelasting bij te betalen. Ter voorkoming van misverstand delen wij mede, dat houders van belasting- kaarten, die voor 1 September zijn geno men en na die datum moesten worden vernieuwd, een toeslag moeten betalen over de tijd tussen 1 September en de datum, waarop zijn hun nieuwe kaart kregen. De verhoging van de motorrijtuigenbelasting ging namelijk op 1 September in. ADVERTENTIE Gr. Houtstraat 23 - Telefoon 10065 Eet NU met St. Nicolaas vanaf 1. Marsepeinfiguren vapaf 20 ct. Grote sortering Speculaaspoppen vanaf 20 ct. De in ons land door haar optreden (in de schouwburgen en vooral in Bloemen- daals Openluchttheater) bij de Young Vic als Rosalind in „Naar het u lijkt" en als Titania in „Een midzomernachtdroom" (twee blijspelen van Shakespeare) bekend, men mag wel zeggen geliefd geworden Jean Wilson komt in Februari terug. Aanvankelijk zou er in de loop van die maand een tournée door Nederland van de Bristol Old Vic met „De twee edellieden van Verona" plaats hebben, doch de on derhandelingen hieromtrent zijn op het laatste ogenblik mislukt. In plaats hiervan komt er nu een speciaal voor deze gele genheid samengesteld gezelschap, dat on der leiding zal staan van de voortreffelijke acteur Walter Hudd, die enige tijd regis seur in het Stratford Memorial Theatre is geweest en in 1950 bij de Old Vic de rol van Polonius naast Michael Redgrave als Hamlet in het Holland Festival speelde. Jean Wilson zal de vrouwelijke ster van het zes leden tellende ensemble zijn. Het is misschien wel goed eraan te herinneren dat het systeem der „vaste gezelschappên" in Engeland tot de hoge uitzonderingen behoort. Voor vertoning in Nederland zijn geko zen de sublieme één-acter „A Phoenix too frequent" van Christopher Fry en de his torische extravagantie „A man of destiny" van Shaw. De Haarlemse Kunstgemeen schap overweegt dit aantrekkelijke pro gramma hier ter stede te laten uitvoeren. Ongetwijfeld zullen vele bewonderaars van het Engelse toneel deze favoriete van de inmiddels opgeheven Young Vic willen terugzien. Er is ook een programma voor leerlin gen van middelbare scholen samengesteld. Dit bevat fragmenten uit drie stukken van Shakespeare (Romeo en Julia, De twee edellieden van Verona en Driekoningen avond) voor en „The man of destiny" na de pauze. Voor de Maastrichtse rechtbank hebben Maandag enkele personen terecht gestaan, die er van verdacht werden in de jaren 1947 tot 1950 morphine in Nederland te hebben ingevoerd en in voorraad te heb ben gehouden voor verkoop. Het betrof hier een hoeveelheid van ongeveer 82 am pullen morphine. Verdachten waren drie mijnwerkers, een textielarbeider en een onderwijzer uit Kerkrade. Een van hen zou de morphine uit Duitsland naar Nederland hebben gesmokkeld en daar een bedrag van enkele duizenden marken aan hebben besteed. De anderen werden ervan be schuldigd, dat zij de morphine hadden 'ge kocht en doorverkocht. Het Openbaar Ministerie eiste tegen elk der verdachten 300 boete of 50 dagen hechtenis en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en met verbeurdverklaring van de in beslaggeno men morphine. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3*4 Ned. 1947 86 g.l. 85% A. K. U 161*4 161 Lever Brothers 172 171 Philips Gloeil. 168*4 164 Ree. Nwe Philips 163 g.l. 158 Kon. Petroleum 285*4 g.l. 283 A'dam Rubber 91*4 b. 93 Holl. Amer. Lijn 177*4 176 Ned .Scheepv. Unie 137 g.l. 138 H. V. A 101*4 100*4 81 g.l. 79*4 Amsterd. Bank 157 157 Rotterd. Bank 157*4 158*4 Twentse Bank 154*4 154 Anaconda Copper 53% 52*4 Bethlehem Steel 53% 52*4 Republic Steel 457/i« 45 Shell Union 66% 64*4 Tidewater 41% 40*4 U. S. Steel 42*4 42 Claims Lever Unie 70 68,50 Een maand lang zal de Langébrug aan het Zuider Buiten Spaarne te Haarlem enige uren per dag voor het verkeer zijn afgesloten. Men is er bezig een nieuw wegdek te leggen. Bovendien zal de beschoeiing van de Burgwal worden hersteld. ADVERTENTIE Wij rijden met a Zuidwolde behoorde tot de eerste ge meenten in Drente, die een beroep deden op de ingezetenen om financiële bijstand te verlenen voor de bouw van woningen en het dempen van „wijken" watergan gen in de gemeente. Onder leiding van burgemeester H. Jans werden de ingezete nen aangemoedigd, om in te schrijven op twee leningen, elk van 100.000, een be langrijke som voor een gemeente met iets meer dan 7000 inwoners, zoals Zuidwolde. Het is nu zover dat beide leningen vol- tekend zijn. Met de aanleg van wegen op de gedempte „wijken" kon nu reeds wor den begonnen en de aanbesteding voor de- bouw van tien woningen is al achter de rug. Om de burgerzin van Zuidwolde's huidi ge bevolking ook het nageslacht op het hart te drukken heeft de raad nu besloten de straat, waaraan de tien woningen zul len worden gebouwd de „Burgerzinstraat" te noemen. Nederlands Hervormde Kerk Maandagavond zijn in de drie wijkge- meenten van de Nederlands Hervormde Gemeente Bloemendaal (Overveen, Aer- denhout, Bloemendaal), de stemmingen gehouden, die ingevolge de bepalingen van de Kerkorde moesten beslissen wie de be voegdheid gedurende de eerste zes jaren zou uitoefenen van de verkiezing van ouderlingen en diakenen. De kerkorde geeft de mogelijkheid, dat de verkiezing geschiedt door de Kerkeraad geheel of gedeeltelijk, of door de lidmaten, die dan over alle vacatures moeten beslis sen. De uitslag van de stemming was, dat in Bloemendaal de Kerkeraad gedeeltelijk en in Overveen geheel gemachtigd werd en dat in Aerdenhout de bevoegdheid tot verkiezing zal worden uitgeoefend door de lidmaten zelf. Deze resultaten van de stemmingen zijn dus de drie mogelijkheden,die door de Kerk orde zijn gesteld, zodat de N. H. gemeente te Bloemendaal merkwaardiger wijze in de gelegenheid wordt gesteld door de er varing alle drie de methoden te toetsen. De president van de Haarlemse rechtbank, mr. C. E. Muller, behandelde vanmorgen in kort geding de zaak tussen de voorzitter van de Haarlemse reisvereniging voor Spoor-, tram- en Atopersoneel, de heer N. C. B. en een lid van het bestuur, de heer J. A. A. van der B., die ambtenaar van de spoor wegrecherche is en in Augustus een onder zoek liet instellen naar de gedragingen van B., die hij verdacht van oplichting en ver duistering. De voorzitter werd gearresteerd en allerlei bescheiden van de vereniging plus enige geldbedragen werden in beslag genomen. Toen de voorzitter voor de offi cier van Justitie werd geleid, werd hij on middellijk op vrije voeten gesteld. Enige dagen later werd de zaak geseponeerd. Bij Werkspoor te Zuilen (Utrecht) is Maandag de eerste in Nederland gebouwde eiectrische locomotief aan de Nederlandse Spoorwegen overgedragen. De eerste locomotief verlaat de loods voor een proefrit met de genodigden. Het kort geding had tot doel de inbeslag genomen goederen terug te krijgen. Sinds Augustus heerst grote onrust in de vereniging. Toen de heer B. was gearres teerd wikkelde de rechercheur de lopende zaken der vereniging af, nadat vijf van de negen bestuursleden accoord waren gegaan met zijn benoeming tot secretaris. In die functie achtte hij zich evenwel niet ge machtigd betalingen te doen, zodat de rekeningen die aan de vereniging werden aangeboden onbetaald bleven. Mr. J. Roggeveen, de raadsman van B., is met zijn cliënt maandenlang in de weer geweest om rechtsherstel te verkrijgen, het geen echter tot nu toe niet gelukt is, daar de instanties waartoe men zich wendde, niet in de zaak betrokken wensten te wor den. Op 21 November werd een vergadering uitgeschreven, die nogal stormachtig ver liep en waarbij zelfs de politie te pas kwam toen gestemd werd over een voorstel om de rechercheur plus een commissie van onderzoek te royeren. De stemming viel ten slotte in het voordeel van de heer B. uit: 85 mensen stemden vóór het royement, slechts één lid stemde tegen. Enige anderen onthielden zich van stemming. Tijdens het kort geding drong mr. Rog geveen aan op teruggave van de in beslag genomen goederen, daar de vereniging thans belemmerd wordt voort te blijven bestaan. De tegenpleiter, mr. H. van Looy, noemde de voorzitter een dictatoriale figuur en was van mening dat de zaak tegen B. niet was geseponeerd. Hij gaf voorts als zijn mening te kennen dat de verenigingseigendommen het bezit zijn van alle leden en dat het daarom niet juist was een aantal leden van dit bezit uit te sluiten. Het gegeven „ontslag" aan de rechercheur en enige van zijn aanhan gers achtte hij niet juist, evenmin als de teruggave van de inbeslaggenomen goede ren, die volgens pleiter niet het bezit van een bepaalde groep, maar van alle leden zijn. Ife uitspraak is bepaald op Vrijdag 30 November Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend ter naturalisatie onder anderen van Ignacy Neumark, concert dirigent te Hilversum. In de Memorie van Toelichting wordt het volgende gezegd: Ignacy Neumark werd te Plock geboren en bezit de Poolse nationaliteit. Zijn echtgenote was Neder landse van geboorte. Van 1922 tot aan het uitbreken van de tweede wereldoorlog was hij verbonden aan het Kurhaus te Sche- veningen, als dirigent van het aldaar in het zomer-seizoen ieder jaar concerteren de Residentie-Orkest. Sedert 1946 treedt hij wederom als zodanig op. Het ministe rie van Onderwijs Kunsten en Weten schappen heeft verzocht aan Neumark, die ridder is in de Orde van Oranje Nassau, bij voorrang de Nederlandse nationaliteit te verlenen. Altair, 25 v. Recife n. Bahia. Arendsdijk, pass. 25 Bermudas, Arnedijk, 25 v. Galveston n. New Orleans. Axeldijk, 25 v. New Orleans n. Brownsville. Alblasserdijk, 25 van Houston te R'dam. Almkerk, 24 v. R'dam naar Hamburg. Aludra, 26 v. Newport News te Philadelphia. Aalsdijk, 25 te Antwerpen Alphard, 26 Duala verwacht. Amstelveen. 26 v. New Orleans te Amsterdam. Ariadne, 24 v. Tunis n. Gibraltar. Alhena, 27 Las Palmas verwacht. Abbedijk, 25 935 m. ZW. Lands End. Akkrumdijk, 25 nog te Khorramshar. Aldegonde, 25 van Bangkok te Singapore. Arendskerk, 25 van Singapore te Port Swetten- ham. Agamemnon, 25 320 m. O. Abaco Bahamas. Alderamin. 25 420 m. O.NO. Bermudas. Alamak, 25 300 m. O. Socotra naar. Aden. Alphacea, 25 110 m Z. ten W. Recife. Ampenan, 25 110 m ZO. Kreta. Amsteldiep, 25 780 m. W. Flores. Amstelstad, 25 500 m. ZW. Flores. Arkeldijk, 25 275 m. Z. Cp. Race. Al'bireo. 25 130 m. Z.ZO. Abrolhos. Aletta, 23 v. Port Swettenham n. Pladju. Amsteldijk, 25 v Bremen te Hamburg. Amstelvaart, pass. 25 Bahamas. Aagtekerk, 26 v. Genua naar Port Said. Amstelland, 26 v. St. Vincent n. Santos. Aldabi, 26 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Arendskerk, 27 v. Buenos Aires te New York verwacht. Bacchus, 24 te Bremen. Bengkalis, 26 Soerabaja verwacht. Biliiton, 24 v. Algiers n. Beyrouth. Britsum, 25 v. A'dam te Newport News. Bonaire, 26 Paramaribo verwacht. Beverwijk. 24 v. Se tulbal n. Nederland. Borneo, 26 v. Antwerpen te Amsterdam. Bar.djermasdn, 25 v. Tj. Prlok n. Palembang. Blijdendijk. 25 v. Philadelphia te Baltimore. Bali, 25 v. New York n. Philadelphia. Bantam, 25 820 m. ZW. Flores. Bennekom, pass. 25 Kanaal eil. Bmtang, 25 360 m. NW. Wake. Boskoop, 25 270 m. N. Fayal naar Antw. Blommersdijk, pass. 25 Vlissingen v. Antw. Breda, 26 v. Willemstad n. Pta Cardon. Baarn, 27 v. Le Havre naar Antwerpen. Bloemfontein, 27 v. Antwerpen n. Amsterdam. Congostroom, 24 v. W. Afrika te Amsterdam. Caltex Leiden, 25 v. R'dam n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 25 Finisterre. Clavella, pass. 25 Ambon. Castor. 25 dwars Chesapeakebay Cleodora, 25 900 m. O. ten N. Trinidad. Clio, 22 van Port au Prince n. Curagao. Caltex Pernis, 26 v. Sidon naar R'dam. Callisto, 29 van Montreal te Amsterdam verw. Croneniburgh, 28 van Bilbao te IJmuiden verw. Caltex Delft. 27 v. Sidon te R'dam. Delfshaven, 25 v. Casablanca te Melilla. Delft, 25 v. Huacho n. Paita. Drente, pass. 24 Ferim. Douro, 26 v. Lissabon te Amsterdam. Duivendrecht, 25 300 m. Z.ZO. Recife. Duivendijk, 25 1140 m. ZW. Flores n. Antw Dalerdijk, 26 te Los Angeles. Diemerdijk, 26 v. Portland Oreg. Ena, pas. 25 Azoren. Edam, 27 ca. 15 u. Antw. verwacht. Esso Amsterdam, 26 v. Aruba te R'dam. Erinna, 26 v. Pladju te Singapore verwacht. Esso Amsterdam, 25 dwars Cherbourg Friesland (SSM). 25 v. R'dam n. Huelva. Farmsum, pass. 25 ten N. Ouessant. Eendracht, 30 v. Izmir te Bremen verwacht. Elm In a. 25 te Antwerpen. Grootekerk. 26 te Suez. Gouwe, 24 v. R'dam te Newcastle. Gordias, pass. 26 Ouessant. Garoet, 27 v. Balikpapan te R'dam. Gooiland, 26 te Ilheus. Gaasterkerk, 26 v. Marseille n. Antwerpen. Helena, 25 te Buenaventura. Hermes, 25 v. Lagunillas te Bachaquero. Hoogkerk. 25 te Genua. Haulerwijk, 25 v. R'dam n. Hamptonroads. Hera, 24 te Curagao. Hestia, 25 v. Amsterdam n. Barranquilla. Haarlem. 26 v. Norrköptng n. Hamburg. Hector, 26 te R'dam. Heelsum, 24 500 m. ZW. Azoren. Heemskerk, 25 80 m. Z. Kreta n. Genua. Helicon, pass. 25 Azoren. Hersilia, 25 470 m. ZW. San Miguel. Hydra, 26 v. Bluefield n. Man o'war Cays. Helena, 26 v. Cristobal n. Barranquilla, Hoogkerk, 27 van Genua naar Marseille. Ir.drapoera, 30 te R'dam verwacht. Ittersum. 25 80 m. ZO. Bermudas. Indrapoera, 25 120 m. O. Kp. de Gata. llos, 26 v. Philadelphia te Cp. Haitien. Jupiter, 24 van Oran naar R'dam. Japara (KRL), 24 van Singapore Java, 29 voor IJmuiden verwacht. Klipfontein. 24 v. Southampton n. Teneriffe. Kieldrecht, 26 van Manilla a. Kobe. Karsik, 25 v. Panarukan te Soerabaja verw. Kedoe, verm. 27 v. R'dam n. Antwerpen. Kota Inten, pass 25 11 u. Dover. Kota Agoeng, 26 v. Belawan n. Colombo. Lawak. 25 v. San Francisco te Los Angeles. Leopoldskerk, 25 v. Masirah n. Aden. Loosdi-eoht, 26 te Genua. Loppersum, 24 van Piombno n. Casablanca. Leerdam, 25 v. R'dam te New York. Lindekerk, 26 van Alexandrië. Langkoeas, 26 van Napels naar Genua. Laagkerk, 24 v. Hamburg naar Antwerpen. Laertes. 25 te Belawan verwacht. Lemsterkerk, pass. 25 Malta. Larenberg, 25 60 m. Z. ten W. Majorca. Leuvekerk, 26 van Hamburg te Londen. Lekkerkerk, 26 te Karachi. Lieve Vrouwekerk, 26 v. Karachi n. Bombay. Lombok, 24 te Manilla. Laurenskerk, pass. 27 Ouessant n. Hamburg. Leersum, 25 v. R'dam te Jacksonville. Maashaven, pass. 25 Kp. Frio. Maaskerk, 24 v. Tacoradl n. Lagos. Melampus, 24 v. Indonesië te R'dam. Mariekerk, 25 Sydney te Port Kembla. Mapia, 26 van Alexandrië naar Port Said. Modjokerto, 27 Port Said verwacht. Muiderkerk, pass. 26 Gibraltar. Maas, 25 voor anker Adalia. Macuba, 25 150 rn. N. Bengazi. Marisa, 27 v. Singapore te Buenos Aires verw. Mentor, 25 v. Tunis naar Malta. Markelo, 26 170 m. N.NO. Las Palmas. Mirza, 25 dwars Khorya Morya baai. Manoeran, 26 v. Aden naar Suez. Metula, 26 van Rastanura naar Colombo. Madoera, 21 te Los Angeles. De politie te water van de hoofdstad heeft Maandag uit het IJ het stoffelijk overschot opgehaald van de 59-jarige Am sterdamse zeeman M. H. I. V. Van vermissing van deze man was niets bekend. Men meen de, dat hij 'gemonsterd had op een coaster en dus buitengaats verbleef. Bij onderzoek is echter nu gebleken dat V. zich bij het vertrek van die coaster niet had gemeld. Voor het Rotterdams stadhuis wordt dit jaar een grote kerstboom geplaatst, die door de stad Oslo aan Rotterdam is geschonken. De boom zal tussen 10 en 15 December door het Noorse vrachtschip „Baden" naar Neder land worden gebracht. De kerstboom, die is gekapt in de bossen van Oslo, is 15 meter hoog en weegt meer dan twee ton. „De sluipende volksvijand" is de titel van een klankbeeld over de rheumatiek- bestrijding, dat Woensdagavond om 18.50 uur over Hilversum II zal worden uitgezonden. In dit klankbeeld spreken de staatssecre taris van Volksgezondheid, dr. P. Munten dam, dr. J. van Breemen en de heer J. van Zutphen. De Haagse rechtbank veroordeelde van morgen de 25-jarige fabrieksarbeider W. H. du Ch. uit Rotterdam wegens een poging tot doodslag tot een jaar gevangenisstraf met aftrek en voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering. Aan hem was ten laste gelegd dat hij in de morgen van 2 April van dit jaar gepoogd had zijn moeder S. B. na een woordenwisseling in de keuken van haar woning van het leven te beroven. Er was twee jaar met aftrek tegen hem geëist. De Compagnie Internationale des Wa- gons-Lits et des Grands Express Europeens zal op 4 December haar 75-jarig bestaan gedenken De viering van dit jubileum zal zich beperken tot een receptie te Brussel, de stad waar de onderneming werd opge richt en thans nog gevestigd is. De Zaandamse schooljeugd zal niet pro fiteren van een langere Kerstvacantie, zoals door de minister geadviseerd werd. Het college van B. en W. is van mening, dat het gedurende de jaarwisseling minder koud is dan in Januari of Februari. Het heeft daar om besloten, bij strenge vorst de scholen een week te sluiten. De besturen der bijzondere scholen hebben een gelijke maatregel ge troffen. Maandagmiddag werd op de Loosduinse- weg in Den Haag mevrouw K.van L., die in een invalidewagentje reed, doordat zij geen voorrang verleende door een autobus aangereden. Zij is in ernstige toestand naar het ziekenhuis Westeinde vervoerd, waar zij Dinsdagmorgen overleed. Jhr. Michiels van Verduynen, Neder lands ambassadeur te Londen, die reeds ge ruime tijd ziek is. werd Vrijdag geopereerd. Zijn toestand is bevredigend, doch het gevaar is nog niet geweken. Het is onwaarschijnlijk, da', de heer Michiels van Verduynen na zijn herstel zijn arbeid zal hervatten. Als moge lijke opvolger wordt de heer Lamping ge noemd. HAARLEM EN OMGEVING De Haarlemse recherche heeft de drie ëntwintigjarige los arbeider J. G. aangehou den, verdacht van diefstal van zes fietsen gepleegd in de maanden October en No vember. Een Zwitser kwam Maandagavond per auto van de Dreef en reed het Plein op. Ver moedelijk door onbekendheid ter plaatse reed hij tegen een tram, komende uit de Tem peliersstraat. Zijn auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. ADVERTENTIE Gr. Houtstraat 37 Haarlem Mei-wede, 22 v. New Orleans naar Mobile. Mataram, 22 v. Soerabaja. Muiderkerk, pass. 26 Gibraltar. Noordam, 26 v. New York te R'dam. Notos. 24 v. New York n. Haiti. Nestor, 25 bij Ouessant. Nigerstroom. 27 te Accras. Ondina, 24 v Tj. Priok naar Mirl. Oranje, 24 van Singapore naar Belawan. Overijsel, 25 v. Bremen te Antwerpen. Oranjefontein, 27 v. Duinkerken n. Antwerpen. Ovula, 27 v. Rotterdam n. Curagao. Polydorus, 25 v. Colombo n. Cochin. Prins Joh. W. Friso 25 v. R'dam te Montreal. Prins Alexander, 25 v. Montreal te R'dam. Prins Willem V, 24 van Toronto. Prins Fred. Hendrik, 24 v. Toledo n. Montreal. Prins Fred. Willem, ca. X Dec. te R'dam verw. Prins Philips Willem ca. 4 Dec. te R'dam verw. Phrontis. 25 v. Bintang n. Tj. Priok. Polyphemus, 25 te Probolonggo. Papendrecht, 24 140 m. ZW. Fayal. Parkhaven, 25 300 m. Z. ten W. St. Vincent Pygmalion, 25 dwars Kp. Hatteras. Raki, 28 v. Tj. Priok voor IJmuiden verw. Prins Willem II. 27 v. R'dam te Philadelphia verwacht. Prins Maurits, pass. 26 Finisterre. Prins Willem, 4 25 te Montreal. Prins Willem v. Oranje, 27 v. Antw., 28 vm. te Rotterdam verwacht Riouw, pass. 25 Guardafui n. Colombo. Rotula, 25 v. Helsinki n. R'dam. Ruys, 26 te Penang. Rijnkerk, pass. 25 Gibraltar n. Genua. Rempang, 27 te Singapore verwacht. Roebiah, 25 te Probolinggo. Roepat, pass. 25 Malta n. Alexandrië. Radja, verm. 28 van Belawan n. Tj. Priok. Ridderkerk, 26 te Tanga v. Mombassa. Rotti. 23 te New Westminster. Rijndam. l Dec. 7 u. te Southampton rede verwacht. Stad Maastricht. 24 v. Saffi n. R'dam. Sommeisdijk, 25 v. R'dam te New Orleans. Stad Breda, 27 ca. 24 u. voor Hoek v. Holland verwacht. Schie, pass. 26 Ouessant. Sibajak. 26 360 m. O. ten Z. Guardafui. Soestdijk, vertr. 26 v. Soerabaja n. Semarang. Sarpedon, 25 360 m. W. Bermudas. Singkep. 25 dwars Singapore eil. Sliedrecht, 25 420 m. NW. Seychellen. Stad Alkmaar, 25 180 m. Z.ZW. Flores. Stad Vlaardingen, 25 280 m. Z. Bergen. Straat Soenda, 25 770 m. NO. Tristan da Cunha. Sunetta, 25 dwars Cp. Rocas. Sumatra, 26 v. Singapore naar Penang. Sarangan, 22 te Los Angeles. Stad Leiden, 26 v. Galveston te R'dam. Straat Malakka, 23 v. Hongkong n. Manilla. Samarinda, 26 te Tj. Priok. Sloterdijk, 26 te Houston. Stad Schiedam, 26 v. Vlaardingen te Savona Talisse, 25 v. Algiers n. Port Said. Tabinta, 24 v. Makassar te Amsterdam. Tarakan. 25 v. Singapore n. Port Swettenham. Tawali, 23 v. New York te Calcutta. Tomini. 25 te Port Swettenham. Tosarl, 25 v. New Orleans te New York. Tamo, pass. 26 Madeira. Tankhaven III, 24 v. Sungeigerong n. Tj. Uban Tjibesar, 24 300 m. van Zanzibar. Tjikampek, 24 v. Soerabaja n. Makassar. Tjiwangi, 25 van Singapore n. Tj. Priok. Triton, 24 te Laguaira v. Aruba. Tabian, 25 1180 m. ZO. Socotra n. Port Soedan. Taria, 25 dwars Palawan Themisto, 25 240 m. W.ZW. Ouessant. Tiba, pass. 25 ten ZW. Ouessant. Tiberius, 26 v Demerara te Pto Plata Tasman. 23 v. Hongkong te Singapore. Trompenberg, 25 220 m. O.NO. Bermudas. Teiresias, pass. 27 Minicoy n. Aden. Tibia, 26 v. Tripoli naar Hamburg. Tjiluwah, pass. 26 Daedalusriff Rode Zee. Teucer, 27 v. Halifax te Boston. Utrecht, 23 te Manilla. Veendam, vertr. 27 v. R'dam n. New York via Le Havre, Southampton en Hallfax. Waterland, pass. 25 Kanarische eil. Winterswijk, 26 v. R'dam te Venetië. Westland, 24 v. Amsterdam te Hamburg. Winsum, 24 van Sfax te Amsterdam. Waterman, 26 Aden verwacht. Willem Ruys, pass. 26 Algiers. Waal, 24 v. Curagao naar Maracaïbo. Westerdam, 25 dwars Cherbourg. Woensdrecht, pass. 25 Azoren. Waterman, 27 v. Aden naar Fremantle. Weltevreden, 26 19 u. v. Singapore n. Philip- pijnen. I.Isel. 25 v. Famagusta te Haifa. Zonnewijk, 25 v. R'dam n. Keywest. Zuiderkruis, 26 300 m. W. ten Z. Kp. Palmas, Zijpenberg, 26 dwars Wight eil.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7