Eindelijk heeft Heemstede zijn lang-ontbeerde schouwburg wfSEirr BROEKHOF Mtgtci Aankoop hefbrug en sneeuwploegen VICTORIA Minerva-theater opende zijn deuren Zatidvoort Heemstede JAGT Kleine Houtstraat 105 heeft leuke KLOKKEN en prima HORLOGES Virginiatabak van eigen bodem gr DE KERSTMAN IS BIJ BATA Amsterdamse Beurs 8 Gemeenteraad van Bloemendaal Mereveld blijft open Het helpt Dr. J. C. J. Bierens de Haan overleden Arts Th. Hammes overleden Kwaliteitsverbetering en dollarbesparing Keukenhofin 1952 Termijntransacties in vreemde valuta's hervat HET BEWIJS if De Bloemendaalse reiniging Biljarten Kampioenschap hoofdklasse 47/2 VRIJDAG 21 DECEMBER 1551 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De gemeenteraad van Bloemendaal kwam Donderdagmiddag onder leiding van bur gemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex bijeen en besloot tot het terugkopen van de N.V. bioscoop-exploitatie maatschappij „Frans Hals" van grond aan de Dompvloedslaan. In 1947 verkocht de gemeente de grond, welke bestemd zou worden voor het stich ten van een cultureelcentrum, onder voor waarde, dat als dé koopster de grond bin nen vijf jaar niet voor dit doel zou be stemmen, zij in de gelegenheid zou worden gesteld de grond te verkopen aan de ge meente. Daar de N.V. geen kans ziet de grond te bebouwen besloot de raad de grond terug te kopen. Een erediet van 5.000 werd verleend ten behoeve van aankoop van schoolboe ken en leermiddelen voor de Hartenlust- school, een erediet van 1000 voor de ver hoging van de kindertoeslag van gemeen- tepersoneel en 250 voor de verhoging van de kleding en rijwieltoelage en een erediet van 1700 voor een uitkering-ineens van 5 aan leden van het gemeentepersoneel. Mr. A. S. van Nierop werd herkozen als lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs en de heren S. A. Wilson en F. Versluis werden herkozen als leden van de commissies van wering van schoolverzuim. Ontheffing van bebouwingsvoorschriften werd verleend aan V. C. Roos, B. Schuit- heiss en Adr. de Clercq. B. en W. vroegen een erediet beschik baar te stellen voor de aankoop van een hefbrug en van sneeuwploegen. Ir. De Vassy (Arbeid) had bezwaren tegen het voorstel en was van mening, dat het bedrag niet op de gewone dienst ge plaatst moet worden maar op de kapitaal- dienst. Is het wel noodzakelijk een hefbrug aan te kopen? Binnenkort komen er moge lijk voorstellen een werkplaats in te rich ten. De spreker achtte de uitgave niet ef ficiënt. Nadat de heer F ij en (KVP) zich hier bij had aangesloten merkte wethouder Van Geluk (WD) op, dat de post „onderhoud van wegen" niet meer toereikend is om de hefbrug en de sneeuwploegen aan te kopen. Daarom is het voorstel gedaan. De hefbrug is noodzakelijk niet alleen voor de vuilnisauto, maar ook voor de auto's van Publieke Werken, van de politie en de brandweer. Het is niet de bedoeling een werkplaats te stichten, maar met behulp van de hefbrug de auto's op gemakkelijke wijze te onderhouden. Met de stemmen van de heeren De Vas sy en Schulz (beiden Arbeid) tegen werd het voorstel aanvaard. De N.V. tot exploitatie van het hotel café-restaurant Van Ouds het Raadhuis" was bij de gemeenteraad in beroep gegaan tegen een besluit van B. en W. betreffen de het treffen van voorzieningen, om de brandveiligheid te bevorderen. De heer F ij e n merkte op, dat de N.V. enkele duizenden guldens zal moeten beta len. Is het niet mogelijk enkele onderdelen welke niet dringend noodzakelijk zijn, te laten vervallen? De heren mr. Wildt Me ij boom (VVD) en Schulz verenigden zich met het advies het beroep ongegrond te ver klaren. Laatstgenoemde merkte op, dat het niet mag gaan om de vraag hoeveel geld er voor de veranderingen uitgegeven wordt. Belangrijker is het te weten, dat de zaak in orde is. De voorzitter herinnerde er aan, dat reeds geruime tijd geleden klachten binnengekomen zijn. De brandweerinspec tie heeft een onderzoek ingesteld en is van mening, dat de voorzieningen getroffen moeten worden. De heer F ij e n informeerde wat er ge daan wordt, als de eigenaresse weigert, waarna de voorzitter meedeelde, dat de gemeente de werkzaamheden dan laat uitvoeren en de kosten op de eigenaar ver haalt. Het voorstel, het beroep ongegrond te verklaren, werd aanvaard. Naar aanleiding van een mededeling van B. en W. over ziekteverzekeringskosten voor het gemeentepersoneel vroeg me vrouw Dalmeijer (Arbeid) of spoedig een voorstel te verwachten is, nu het Ko ninklijk Besluit voor het rijkspersoneel verschenen is. Wethouder R oh ling (KVP) deelde mee, dat het Koninklijk Besluit ingekomen is, doch B.'en W. moeten zich nog beraden. De kosten voor Bloemendaal worden op 7.500 geraamd. Een voorstel zal binnen kort volgen. In deze gemeente bestaat er nog geen regeling. Bij de rondvraag bracht mevrouw Fahrenfort (WD) hulde aan de voor zitter voor (diens leiding in de raadsverga deringen in dit jaar en sprak de beste wensen uit voor het volgend jaar, waarna de voorzitter woorden van dank sprak Voorts richtte de voorzitter zich tot de heer G. M. Nieuwenhüis, Haarlems redac teur van het Algemeen Handelsblad, die zijn arbeid bij dit blad zal neerleggen en met pensioen zal gaan. De spreker dankte de heer Nieuwenhuis voor de wijze, waarop deze in de loop der jaren raads- verslagen heeft gemaakt en sprak de beste wensen uit voor zijn toekomst. ADVERTENTIE WATER NATUURLIJK BRONWATER De late meetings van de Utrechtse draf- baan Mereveld zijn zo succesvol geweest, dat men besloten heeft ook in Januari en Februari geregeld meetings t.e houden. Deze zullen dan echter geen rennen meer om vatten. Men hoopt in Maart de Hilversumse baan te kunnen openen. Deze baan zal een van de modernste in Europa worden. Er is langs het rechte eind een niet alleen overdekte maar ook door glaswanden omgeven tribune gebouwd, vanwaar men de courses kan volgen. In de vlamovensteenfabriek Hesteren en Janssens te Kesteren werd de 23-jarige arbeider H. uit Kesteren door het rad van een machine meegesleurd. In zorgwekkende toestand is hij naar het ziekenhuis „Bethes- da" in Tiel vervoerd, waar zijn beide voeten en een arm zijn geamputeerd. ADVERTENTIE Geef Uw kee! het beste. Gebruik da gelijks Wybertjes ter voorkoming van hoest en keel pijn en voor frisse adem. Alléén in dozen a 33, 47 en 73 cent BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornelia Maria, d. van P. M. Baars en J. H. van der Peet; Ingrid, d. van P. Neijndorff en S. de Ceuninck van Capelle; Hendrikus Johannes Jean Baptist, z. van, H. J. van den Puttelaar en A. K. Liong; Johanna Adriana Lamberdina Maria, d. van J. A. G. van den Eertwegh en M. W. van der Heijden; j Johannes Hendrikus, z. van C. J. van Sta veren en A, M. Dorsman. ONDERTROUWD: A. R. Klutzow en F. E. Christoffel. GEHUWD: R. de Jong en M. Schoemaker; D. Groot en M. Zwemmer; G. Hoekstra en J. E. Smit. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: A. K. van Duijn—Renzel, 46 j.; C. M. van Dobben, 70 j.; J. K. Buis, 31 j.: A. E. C. TiemeijerGeerligs. 78 j. GEBOREN: Nicolaas Jacobus Hubertus, z. van N. H. G. Dijsselbloem en A. M. Frijters; Alida Augustina Wilhelmina, d. van A. Leu ven en W. J. H. Dingerdis; Bernadette He lena Catharina Maria, d. van W. C. van der Peijl en A. van Duin; Paulina Alphonsa Gemma Maria, d. van J. A. A. L. Elsenburg en Th. F. Rekélhof; Cornelia, d. van G. A. A. van Riemsdijk en C. de Bonte; Jacobus Hen drikus, z. van J. H. Peters en N. M. Ber- voets; Robert Lambert, z. van H. H. Ceval en H. D. Kersten. GETROUWD: W. Rosendaal en Chr. M. van der Bend; G. de Muijnck en P. M. E. van Tilborg; S. J. Visser en C. L. A.erts; G. J. Schot en J. L. Kivit; Chr, J. Bakker en H. V Êrkcrlc ONDERTROUWD: A. C. Broeshart en S. Meulenbroek; G. P. van der Zwet en C. J. Duindam. Onder ongekend grote belangstelling van de burgerij is gisteravond aan de Heem- steedse Binnenweg het gloednieuwe, nog lichtelijk naar verf ruikende Minerva- theater officieel geopend met een gala voorstelling voor genodigden, die door tal rijke notabelen met hun dames werd bijge woond. Reeds lang vóór achten verdrongen zich voor de feestelijk verlichte gevel van het nieuwe gebouw drommen nieuwsgierigen en tegen het aanvangsuur van de voorstel ling moest de politie er zelfs aan te pas komen om de invités, van wie velen in avondkleding waren, een doortocht te ba nen naar de fraaie, in witte reliefpleister uitgevoerde hal, waar de directeur van Minerva en mevrouw Hoogeveen hun gas ten verwelkomden. Onder de eersten die de directeur de hand kwamen drukken, wa ren de burgemeester mr. A. G. A. Ridder van Rappard en echtgenote. Zij werden ge volgd door vele andere prominente Heem stedenaren met hun dames, die door de leden van de staf van het theater, dan wel door een der fleurig-geklede serveuses naar hun plaatsen in de zaal of op het bal- con geleid werden, waar de eerste kennis making met het sobere, doch gezellige in térieur van het gebouw veler verwachtin gen kennelijk verre bleek te overtreffen. De ondiepe, maar zeer brede zaal met haar ruime, comfortabele zitplaatsen, de kleur- en vlakwerking van de blanke wanden en het royale toneel, alsmede de afwezigheid van alles wat naar schreeuwe rige ornamentiek zweemt, het vestigde al les bij elkaar een rustige en zeer prettige indruk, die later nog versterkt werd, toen de acoustische hoedanigheden en de uitste kende toneelverlichting hun vuurdoop kre gen, een krachtproef die beide glansrijk doorstonden. Weliswaar was de acoustiek tijdens het optreden van de Heemsteedse pianist Louk Nelissen, die met een étude en de Fantasie Impromptu van Chopin en de Roemeense volksdans-suite van Bartók het eerste deel van het programma afsloot, nog wat „droog" en dood, maar naar ons later bleek zou dit goeddeels te wijten zijn aan het feit dat de toneelruimte nog niet haar definitieve afscherming gekregen heeft. Achter het toneel, waar twee, kleine en een grote kleedkamers en andere „dienst ruimten" verrijzen, verkeert alles namelijk nog in staat van wording, zoals de chaos van werkbanken, half-voltooide vensters, kalkpotten en houtsnippers daar dui delijk aantonen. Het is dan ook poot-aan spelen geweest, zoals de directeur Hooge veen in zijn welkomstwoord vertelde, om alles wat „publiek terrein" is in het theater nog voor deze gala-première gereed te krijgen het laatste klusje was deze eigen avond om kwart voor acht voltooid! In de dank aan allen, die daaraan hun medewer king gaven, betrok de heer Hoogeveen ook het gemeentebestuur, dat hem en zijn plan nen. van het prille begin tot aan de laat ste faze der verwezenlijking van het thea ter, steeds met hun steun en sympathie ter zijde gestaan hebben. Deze dank werd door de burgemeester prompt geretourneerd met een toespraak, waarin hij de heer Hoogeveen en zijn staf uitvoerige lof toezwaaide voor zijn moed, in deze onzekere tijden een dusdanig initiatief als de bouw van een modern theater, on der de rook van de Haarlemse concurren ten, te hebben gerealiseerd. Met dat al geloofde de burgemeester niet, dat de commerciële risico's van deze onderneming al te groot zouden zijn, omdat Heemstede al sinds jaren verstoken is van een behoor lijke schouwburg- en concertzaal en dus in ieder opzicht reden heeft om het Minerva- theater te verheffen tot het middelpunt van zijn verenigingsleven op cultureel en an der terrein. Hij feliciteerde tenslotte zowel de theater-directie als de gemeente met deze kostelijke aanwinst, aan deze geluk wens nog de hoop verbindend dat weten schappen en schone kunsten in deze nieu we schouwburg evenzeer aan hun „trek" Een gedeelte van de fraaie zaal van Minerva met het toneel en de orkestbak, zoals men deze ziet van het balcon af. zullen komen als de producten der film industrie. Nadat een gedelegeerde van de Neder landse Bioscoopbond de gelukwensen van het hoofdbestuur dier organisatie had over gebracht, besprak ir. W. Ph. van Harreveld, de architect van het theater, als laatste spreker de ontwikkelingsgang van ontwerp en uitvoering. Hij pleitte tevens voor de heroprichting van een kunstkring voor Heemstede, welke dan in het nieuwe ge bouw haar centrum zou kunnen vinden. Na het officiële gedeelte van deze gala avond was het woord aan de film-projec toren een tweetal Britten van het laat ste model die een uitstekend geluid en een tot in de hoeken bijzonder lichtsterk beeld geven. Hoofdschotel van dit deel der gala-première was de 20th Century Fox film „The Mudlark" („De koningin en het boefje"), die niet slechts interessant bleek als quasi-documentaire over een periode uit de regering van Koningin Victoria van Engeland (namelijk de vijftien jaren dat Victoria (Irene Dunne) zich in haar smart om het overlijden van haar gemaal op Windsor Castle afzonderde), maar tevens als speelfilm vele prettige verrassingen op leverde. Er is een veelbelovend „wonder kind" (Andrew Ray) dat als het schoffie dat zo graag zijn koningin wil zien (en daarin slaagt ook), aller harten steelt, er is een treffende typering van de fameuse premier Disraeli door Alec Guinness, wiens spits-diplomatieke dialogen met Victoria de hoogtepunten van deze rolprent zijn, en een menigte van aardige bijrollen, zoals het verrukkelijke Schotse kroon-factotum Brown (Finlay Currier), waarmee men zich kostelijk amuseren kan. Een uitgebreid voorprogramma comple teert dit eerste film-menu van de nieuwe schouwburg, die vanavond zijn deuren voor het publiek opent. Het zal hem daarbij niet aan belangstelling ontbreken. ADVERTENTIE Grote sortering - Volle garantie. Voordelige prijzen - U koopt bij een vakman Dr. J. C. J. Bierens de Haan, een bekend medicus en kunstbeschermer ia de hoofd stad is op 84-jarige leeftijd overleden. Hij is onder meer bestuurder geweest van het Rembrandthuis, van het Waller- fonds en van het hoofdcomité Rode Kruis. Aan het museum Boymans te Rotterdam heeft hij een kostbare collectie etsen en werken op kunsttechnisch gebied geschon ken In 1947 reikte Rotterdam hem de Johan van Oldenbarneveltpenning uit. De Amsterdamse arts-narcotiseur en kunstminnaar Th. Hammes is op 77-jarige leeftijd overleden. Hij is privaat-docent in de narcologie aan de Amsterdamse Uni versiteit geweest, redacteur van het Tijd schrift voor Ziekenverpleging, voorzitter van de Nederlandse Bond voor Ziekenver pleging, voorzitter van de Amsterdamse Specialistenvereniging, voorzitter van de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, lid van de Gezondheids raad en lid van de Hoge Raad van Arbeid. De heer P. J. Verboeff te Haarlem is aan de gemeente-universiteit van Amster dam geslaagd voor het candidaats-examen Engels. De in 1949 door de Stichting Proeftuin voor Tabak te Wageningen begonnen proe ven voor de veredeling van de inlandse ta bak hebben gunstige resultaten opgeleverd. Het zal mogelijk worden een vijfde deel van de 20 millioen kilogram tabak welke jaarlijks overzee aangekocht wordt te ver vangen door tabak van eigen bodem en dus de import met vier millioen kilo te doen verminderen. De kwaliteit van de Virgi niatabak zal door een standaardmelange van 20 inlandse tabak veel beter zijn. De prijs van de vaderlandse Virginiatabak is de helft van de bovendien in dollars te betalen ingevoerde tabak. De kwa liteitsbeoordeling door de handel is uiter mate gunstig uitgevallen. De bollenstreek treft voorbereidingen Het „Keukenhof-bestuur verzekert dat de derde „Keukenhof" een waarlijke sprookjestuin zal worden. Grote uitbrei dingen en aanzienlijke veranderingen in het bestaande hebben „Keukenhof-III" tot een nieuw geheel gemaakt. Ook nu zal weer alles gedaan worden om het bezoek te bevorderen. Ook de buitenlandse tourist is zeer welkom; niet alleen in het belang van de Bollenstreek zelf met het oog op de vergroting van de bloembollenexport, doch ook in het alge meen belang omdat buitenlands bezoek een niet te versmaden versterking van de deviezenpot betekent. Wanneer men thans door Lisse en Sas- senheim rijdt, kan men constateren, dat er van overheidswege hard wordt gewerkt om het wegennet, waar dit noodzakelijk is, te verbreden, te herstellen of te verbete ren. Wij vragen ons echter af zo schrijft ons het Keukenhofbestuur of men met deze werkzaamheden niet te laat begonnen is. Zo vertelde onze zegsman, dat men voor de verbetering van de straatweg door het centrum van Lisse, van brug tot brug, nog honderd werkdagen nodig heeft. Een eenvoudig rekensommetje leert ons, dat honderd werkdagen ongeveer vier ka lender-maanden betekenen, waarbij men dus kan narekenen, dat Lisse bij de ope ning der tentoonstelling, welke ook in 1952 waarschijnlijk weer in de derde week van Maart zal vallen, nog met opengebroken wegen zal zitten. Daarbij dient men nog in ogenschouw te nemen, dat vorst en regen in deze periode van het jaar grote stag natie kunnen veroorzaken, zodat de werk zaamheden hierdoor nog aanmerkelijk ge traineerd kunnen worden. De overheid zal hieraan dan ook zeker de nodige aandacht dienen te besteden, opdat het te verwachten grote buiten landse bezoek aan de bollenstreek van half Maart tot eind Mei hiervan geen stag natie zal ondervinden. De Nederlandse Bank deelt mede, dat met ingang van vandaag de aan- en ver koop van vreemde valuta's op termijn is hervat. De termijnkoersen voor enkele valuta's wijken af van die, welke tot 17 December werden genoteerd. De maximum looptijd der termijncon tracten is teruggebracht van twaalf tot zes maanden. Verlenging op de vervaldag is in principe mogelijk. Bij de afsluiting van termijnverkoop contracten zullen tot nader order geen vooruitbetalingen meer behoeven te wor den verricht. ADVERTENTIE dat Broekhof meester is in het bereiden van vleeswaren, kunnen talrijke klanten geven. Een proefbestelling uit de 50 geëtaleerde soorten zal ook U overtuigen. KRUISSTRAAT 4 tussen Funckler en N. Gracht telefoon 11187 *4»pe naam /^eó" /ooc/ji ADVERTENTIE Hoe het na de reorganisatie wordt De gemeente Bloemendaal gaat, zoals reeds eerder door ons is medegedeeld, met ingang van Woensdag 2 Januari 1952 de vuilnis ophaaldienst (die tot nu toe door een parti culiere onderneming werd uitgevoerd) in eigen beheer nemen. Tegelijkertijd zal ook de dienst, belast met het reinigen der open bare wegen, worden gereorganiseerd. Hier voor zijn elf zogenaamde veegfietsen aan gekocht, die inmiddels op de werf van Publieke Werken te Overveen zijn aange komen. Een nieuwe kolkenzuiger, waarin de modernste mogelijkheden zijn toegepast, zal er dezer dagen nog aan worden toege voegd. Deze komt in de plaats van de wagen, die vroeger beerputten ledigde, maar hij is bovendien ingericht voor het schoonmaken van straatkolken. Wat het ophalen van het huisvuil betreft, dit zal door de beide roltrommelauto's ge schieden. Zij hebben een luchtinhoud van 12 kub. meter, maar aangenomen wordt, dat er door het samenpersen van het vuil door de rolbewegingen in totaal 15 tot 18 kubieke meter vuil in 'opgenomen kan worden. In emmers uitgedrukt neemt elke auto per vracht 600 emmers vuil mee. Daar berekend is, dat de wagens elk per dag 1200 emmers moeten ledigen, zullen zij twee maal per dag naar de vuilnisbelt moeten rijden. Elke auto heeft naast de chauffeur nog twee werkkrachten. Daardoor is het perso neel van Publieke Werken met zes man uitgebreid. Er zijn bijne 5500 emmers uitgereikt, maar aangenomen wordt, dat na het inwerking treden van de gereorganiseerde vuilnisop haaldienst, door nabestelling en nieuwe be woning, dit aantal tot zes duizend zal wor den opgevoerd. In de gemeente Bloemendaal wonen ongeveer vijf duizend gezinnen. Grotere huizen en pensions namen twee of meer emmers. Het Marine Hospitaal te Over veen spant de kroon met 45 emmers. Maandag en Donderdag zullen de reini gingsauto's het vuil ophalen in het Kinheim- park te Bloemendaal (de Bloemendaalseweg met alles wat ten Oosten daarvan ligt) en in geheel Aerdenhout, de Elswoutslaan en de Duinlustweg inbegrepen. Dinsdag en Vrijdag zijn aan de beurt het overige deel van Bloemendaal en geheel Overveen. De Woensdag- en Zaterdagmorgen wordt gere den in Vogelenzang en Bloemendaal Noord ten Noorden van en met de Krullenlaan. Woensdagmiddag wordt dus geen vuil op gehaald, maar kunnen de wagens worden schoongemaakt en technisch worden na gekeken. Veegfietsen Voor de veegfietsen, die een breedte van 1.20 meter en een lengte van 3 meter hebben en die zijn uitgerust met drie emmers in de lengte richting (twee van 80 liter en een van 33 liter), is de gemeente verdeeld in tien wijken. Deze veegfietsen zijn van een model, zoals nog niet in ons land wordt ge bruikt. In dit geval heeft Bloemendaal dat overigens met de reiniging op andere ge meenten ten achter was een primeur. Een weg wordt naar behoefte „geveegd", Donderdagavond was er feest in het Con certgebouw ter ere van mejuffrouw J. Velthuis, die veertig jaar haar krachten gegeven heeft in het gebouw en van de dames H, C. Giesbers-Van Gulik en R. Munsterman, die vijfentwintig jaar in het Concertgebouw werkzaam zijn. De direc teur, de heer H. Deinum, heeft de drie jubilarissen toegesproken en geschenken in enveloppe aangeboden. Ook ontvingen zij een herinneringsspeld van het Concert gebouw. Voorts hebben gelukwensen aan geboden de heren D. J. A. Geluk, als ver tegenwoordiger van het gemeentebestuur, D. A. J. Spek, namens de HOV en afge vaardigden van de toneelvereniging „Nieuw heven" en het concertbureau Alphenaar. De toespraken gingen verge zeld van geschenken. De heer H. Broek huizen bood namens het personeel geluk wensen aan. Foto: het aanbieden van een herinneringsspeld aan mejuffrouw J. Velt huis door de heer H. Deinum. Naast haar staan de dames Giesbers en Munsterman. doch het ligt in de bedoeling dit minstens twee maal per week te doen. De emmers van deze veegfietsen passen op de roltrommel- wagens en kunnen daarin dus worden ge ledigd. Het karakteristieke paard met wagen van de reiniging zal daarmee uit Bloemendaals dreven verdwijnen. ADVERTENTIE Wij berichten U hiermede dat de echte KERSTMAN dagelijks vanaf 2 uur in ons filiaal aanwezig is om jong en oud te begroeten Voor de kleine klanten heeft de goede oude baas een aardige tractatie. GROTE HOUTSTRAAT 34, HAARLEM Militair vliegbrevet uitgereikt Heden heeft de commandant luchtvaart opleidingen, kapitein ter zee vlieger P. Vroon, op de vliegbasis Gilze Rijen aan een aantal militairen het militair vlieg brevet uitgereikt; onder anderen aan de luitenant ter zee vlieger tweede klasse H. J. E. van der Kop uit Heemstede en aan de adelborst vliegers eerste klasse C. J. van Andel, uit Haarlem en W. Scheffer uit Halfweg. In de grote zaal van de IJsbreker te Am sterdam worden de wedstrijden öm het kampioenschap van Nederland anker kader 47/2 gehouden. Deelnemers zijn: De Ruyter, houder van de titel (Waalwijk), P. J. van de Pol, (Rotterdam), P. de Leeuw (Amsterdam), J. H. Sweering (Amsterdam), J. A. Eichels- heim (Rotterdam). C. van Oosterhout (Rot terdam), P. Kruythof (Barendrecht) en L. G. Teegelaar (Leiden). De Hagenaar Nelis van Vliet kon wegens zijn gezondheidstoestand niet deelnemen en Henk Metz is door de KNBB geschorst. De uitslagen luiden: Eichelsheim 400 30 64 13.33 Kruythof 271 30 40 9.03 De Leeuw 135 22 26 6.13 Sweering 400 22 93 18.18 Teegelaar 197 14 49 14.07 Van de Pol 400 14 162 28.57 Van Oosterhout 400 21 93 19.04 De Ruyter 305 21 98 14.52 Van de Pol 400 9 146 44.44 De Leeuw 20 9 12 2.22 Sweering 400 26 114 15.38 Teegelaar 344 26 88 13.23 Kruythof 347 20 71 17.35 Van Oosterhout400 20 69 20. Eichelsheim 400 31 51 12.90 De Ruyter 323 31 74 10.41 Het klassement ziet er als volgt uit: gew. car. brt. h.s. a.gem. v. d. Pol 2 800 23 162 34.78 Oosterhout 2 800 41 93 19.51 Sweering 2 800 48 114 16.66 Eichelsheim 2 800 61 64 13.11 Teegelaar 0 541 40 88 13.52 Kruythof 0 618 50 71 12.36 De Ruyter0 628 52 98 12.07 De Leeuw 0 155 31 26 5.00 3-3% Nederl. 47 A.K.U Lever Brothers Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers gisteren 85% 160% 185% 165% 161% 285% 92% 177 136% 98% 73 165 164 157 55% 55 45 72% 46% 43 179% Openings koersen 85% 158% 186% 167% 163% 286% 93% 177 137% 99% 73% 165 165 158 55% 54% 45% 73% 46 43 180

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 10