Auto-financiering PRETTIGE KERSTDAGEN DIEREN Groentjes N.V. GEBR. H. F. KIMMAN Heemstede Lisse Haarlemmermeer Zandvoort Bloemendaal Bennebroek Ook 's winters HUIZEN TE KOOP Duizenden VAN VLIET's Woningruil Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service Praktijk-examens WINTERSPORTREIZEN per Vacantie-Express BEIERSE ALPEN ZWARTE WOUD BEVJLU N\ET LANGER 6 „En waar de ster bleef stille staan" voor de KAB Kunstschilders exposeren Avond van kerkmuziek Expositie in Rotonde van anoniem werk Scheepvaart WONINGRUIL volledig herenhuis HOOVER WASMACHINE VERHUUR f 2.- OUDERSSLECHT RAPPORT is het op „KRAANTJE LEK" gezel I iger MORRIS MINOR 1950 aan alle lezers Olympia f6250.- Kapitein f 8675.- ZANDVOORT Kerstbal Kerst Matinée GASREPARATIE 2 heenlopende kamers HUUROVERNAME GEVRAAGD HILARIUS- FOTO -KINO BONTMANTELS NAAR MAAT Coöp. Boerenleenbank STENO-TYPISTE CHAUFFEUR HET NEDERLANDSCHE HANDELS-INSTITUUT MAANDAG 24 DECEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ter voorbereiding tot het Kerstfeest gaf de R.K. toneelvereniging „Door Eendracht Sterk" Zondagavond in het Verenigings gebouw een opvoering van het spel „En waar de ster bleef stille staan" door Ed. Veherman en Felix Timmermans, voor de afdeling Heemstede der Katholieke Arbei ders Beweging. De voorzitter betreurde het, dat de hoop om twee opvoeringen van dit stuk te kunnen geven wegens de teleurstel lende interesse niet in vervulling was ge gaan. In ieder geval zou dezer opvoering zeker op een reprise aanspraak mogen maken, want D.E.S. heeft geen enkele moeite ge spaard om dit stuk, dat zich uitstekend als Kerstspel leent, een passende omlijsting te schenken. De zelf vervaardigde décors ga ven van het Vlaamse sneeuwlandschap een stemmig idéé, de costuums verleenden dit stuk, $vaarin jool en mystiek samengaan, een onmiskenbare sfeer en om deze laatste factor nog te versterken had men boven dien de medewerking ingeroepen van het dubbelmannenkwartet „Melodia" en een 'viertal lieftallige, kinderlijk onschuldige meisjes. De spelers hadden zich met een duidelijk waar te nemen toewijding op hun moeilijke taak voorbereid; zij legden een voorbeeldige rolkennis aan de dag en wan neer het tempo af en toe even vertraagde, was dit euvel waarschijnlijk te verklaren, doordat men de tekst wilde laten door klinken en doordringen. Van de drie zwervers was Pitje Vogel, gespeeld door J. A. Swinkels, de beste, maar dit is dan ook onmiskenbaar de dank baarste rol. G. Wiïlemse was een devote Suskewiet, waarbij J. van der Veldt dit in teressante trio met veel humor als de bede laar Schrobberbeek completeerde. De kap per wilde blijkbaar niet achterblijven en had voor dit drietal een stel fraaie koppen gemaakt. In de knap volgehouden, sinistere duivelsknecht meenden wij de heer N. Booms te herkennen, die deze lugubere figuur ook plastisch zeer behoorlijk uit beeldde. Van de overige spelers vermelden wij nog gaarne een struise waardin van mejuffrouw Ton Weyers en een huichel achtige koster van B. van der Ham. Het publiek vo\ie het gebeuren met een intense aandacht en bracht de spelers na afloop de enthousiaste hulde, waarop deze vertoning aanspraak mocht maken. Drie Heemsteedse schilders Siem Leu ven, Roel Ree en Jan Rusman hebben getracht meer bekendheid te verlenen aan hetgeen er door de beeldende kunstenaars in Heemstede wordt gepresteerd. Zij namen het initiatief tot een tentoonstelling in de grote zaal van „Het Wapen van Heemste de", welke Zaterdagmiddag onder vrij grote belangstelling door de gemeente secretaris, de heer N. Vos, geopend werd. Deze gaf te kennen bijzonder verrast te zijn, dat Heemstede een dergelijk fraaie expositieruimte rijk is en sprak de grote waardering uit van het gemeentebestuur voor de initiatiefnemers, die aldus hebben bewezen dat ook in Heemstede de kunst bloeit. Hij noemde deze expositie zeker de moeite waard en verklaarde het als een voorrecht te beschouwen de officiële ope ning te mogen verrichten. Hoewel volgens sommige begrippen de kunst slechts kan gedijen, wanneer de kunstenaar zelf arm en behoeftig is, kwalificeerde hij deze op vatting gaarne als een fictie en wenste de deelnemers dan ook het meeste succes. Met de hoop dat vele bezoekers de kunst in deze moeilijke tijden zouden steunen door en kele stukken aan te kopen, vertelaarde hij deze tentoonstelling voor geopend. Jubileum Zaterdag vierde de heer A. Spoor zijn 25-jarig jubileum als arbeider bij de dienst voor Openbare Werken van de gemeente Heemstede. Hij werd 'smorgehs in „Groe- nendaal" op de gebruikelijke wijze gehul digd. Wethouder E. J. van Lent prees de jubilaris voor zijn voortdurende zorgen waar het de reinheid van het wegen- en stratennet betreft en de directeur van Openbare Werken. ir. R. M. Spiiksma, bracht hulde aan de grote werkkracht van de jubilaris. Beiden boden een enveloppe met inhoud aan, de eerste namens het ge meentebestuur en de tweede namens het Jubileumfonds. Mevrouw Spoor kreeg bloemen. Lege» verord en ins: De legesverordening dateert van het jaar 1934 en in verband hiermede stellen B. en W. de raad voor te besluiten tot het vast stellen van een geheel nieuwe legesveror dening. Verscheidene tarieven zouden wor den verhoogd. De voornaamste wijzigingen, welke zijn voorgesteld, bestaan uit: de verandering van de rechten voor het voltrekken van huwelijken en het scheppen van de moge lijkheid om bij de huwelijksvoltrekking gebruik te maken van een loper en/of het aanbrengen van versieringen. Onbewoonbaarverklaring Na ingewonnen adviezen en uit uitge brachte rapporten is gebleken, dat de wo ningen Stationsweg nos 22 en 24 en de woningen Grachtweg nos. 4, 6, 8, 10 en 12 in ernstige mate bouwvallig zijn en dat het technisch en economisch niet verantwoord is om deze woningen te verbeteren. Ge adviseerd wordt dan ook deze woningen onbewoonbaar te verklaren. De commissie van openbare werken, die hierover eveneens haar oordeel heeft ge geven, is evenwel de mening toegedaan, dat deze maatregel niet moest worden ge troffen. Na verschillende overwegingen komen B. en W. evenwel tot de eindconclusie dat de onbewoonbaarheid behoort te worden uitgesproken, hetgeen zij dan aan de. raad voorstellen. Gemeenteraad De raad dezer gemeente is bijeengeroe pen op Vrijdag 28 December, des avonds om 7.30 uur. De agenda vermeldt: Voorstel tot aankoop van een perceel grond aan de Stationsweg; Voorstel tot ruiling van een perceeltje grond aan ae Gladiolenstraat Wijziging begroting 1949 en voorlopige vaststelling van de gemeente-rekening 1949; Aanbieding begroting 1952; Voorstel tot het verlenen van een (definitieve) va- cantie-toeslag over 1951; Voorstel tot ver lenging van de regeling geneeskundige verzorging gemeente-personeel; Voorstel inzake het aangaan van kasgeldleningen in 1952; Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van enkele woningen, voorstel tot verbe tering van de bocht in de Von Bönning- hausenlaan en ruiling van grond; Voorstel tot verpachting van een bollenschuur; Wij ziging begroting 1951. Feestconcert Op 22 Januari zal Hoofddorps Mannen koor, ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan, een feestconcert geven in Hötel De Beurs te Hoofddorp. Kerstconcert Hoofddorps dameskoor „Luctor et Emer- go" gaf, met medewerking van Hoofddorps Mannenkoor, de declamatrice mevrouw R. Bonset-Horst en de heer B. Keereweer, cello, Zaterdagavond een Kerstconcert in De Beurs te Hoofddorp. Het gebodene stond op peil, vooral de declamatie van de „Rei van Edelingen" van J. v. d. Vondel, viel bijzonder op. Het dameskoor was in de drie Kerstlie deren naar een bewerking van Cath. van Rennes op zijn best. Hoofddorps Mannenkoor hebben wij wel eens beter gehoord, misschien staat het in verband met het eerstdaags te geven con cert, ter gelegenheid van het 20-jarig be staan, zodat er minder tijd was om deze Kerstliederen in te studeren. De heer B. Keereweer bleek een uitste kend cellist te zijn, het Ave Maria van Schubert klonk bijzonder goed. Er kan dus van een goed geslaagd con cert gesproken worden. Jammer echter was, dat de belangstelling minder groot Zang- en muziekavond De reisvereniging „De Nieuwe Brug" in Vijfhuizen blijkt meer te zijn dan een club van buurtbewoners van de Ringdijk, die sparen om eens per jaar een dagje uit te gaan. Sedert haar oprichting is deze orga nisatie zo uitgebreid, dat het een buurt vereniging van de actiefste soort is gewor den: naast de jaarlijkse reis worden, er tochtjes voor de jeugd georganiseerd. Er is een jongensclub, waar wordt geknutseld en een meisjesclubje om te handwerken. De nieuwste aanwinst is het zang- en muziek- gezelschapje „De Herrieschoppers" en naar het bestuur ons mededeelde wach ten in de toekomst nog andere, grote plan nen op verwezenlijking. Dit alles kon wor den bereikt door de samenwerking van alle buurtbewoners, waarvan de avond, die Za terdag in café Hommels aan de Zomer- vaart werd georganiseerd, een voorbeeld was. De avond werd in hoofdzaak gevuld door zang en muziek van de „Herrieschoppers", een ensemble dat er ondanks zijn korte bestaan zijn mag. De vlotte nummertjes, waarvan sommige door het publiek werden meegezongen, werden goed uitgevoerd en de leider, de heer A. T. de Boer, heeft eer van zijn werk. Vooral het laatste nummer een serie kampvuurliedjes, uitgevoerd in cowboy-costuum was zeer goed, mede door de begeleiding van de zingende zaag, die het ietwat sentimentele karakter van dergelijke songs fijn accentueerde. Tussen het muziekprogramma werden door de leden enkele vlotte schetsjes op gevoerd. Kerstfeest Tweede Kerstdag zal om 3 uur in de Ned. Herv. Kerk te Vijfhuizen de jaarlijkse Kerstfeestviering van de Zondagsschool worden gehouden. Twee hoogtepunten kenmerkten de mu ziekavond, die het Hervormd kerkkoor on der leiding van Herman Dees gisteravond in de Nederlands Hervormde kerk gaf: het verrassende debuut in Zandvoort van de jeugdige alt Aafje Heynis en het met vaart, goede koortechniek en enthousiasme ge zongen werk „Alma Dei creatoris" van Mozart, een weinig gezongen werk. Ds. E. Saraber Jr deelde voor het begin van het concert mede, dat Dora van Doorn- Lindeman op het laatste moment door ziekte verhinderd was op te treden, zodat To Dees-Kion met slechts enkele uren van voorbereiding, haar plaats moest innemen. Zij deed dit op een wijze die de grootste bewondering wekte. Een tweede tegenslag was, dat tijdens de kerkdienst in de mor genuren bteek, dat het grote orgel, waarvan de restauratie nog niet geheel is voltooid, door technische storingen nog niet kon worden ingeschakeld, zodat Louk Nelissen op een niet geheel toonzuiver harmonium de begeleiding kreeg te verzorgen, van welke taak hij zich niettemin op vaardige wijze kweet. Een instrumentaal ensemble, bestaande uit leden van het symphonie-orkest „Euter pe", verleende medewerking. Een onvol doende bezetting in de bassen bood weinig ondergrond. Ds. Saraber zette in een inte ressante toespraak ontstaan en geschiedenis van Kerstlied en Kerstspel uiteen. Er be stond veel belangstelling. In tegenwoordigheid van verscheidene raadsleden, kunstenaars uit Haarlem en omstreken en vele belangstellenden, opende de voorzitter van de culturele kring ,,'t Helm" Zaterdagmiddag de tentoonstelling van moderne kunst, welke tot 13 Januari in de Rotonde aan de Strandweg wordt ge houden. Mr. Merens merkte op dat in af wijking van de gebruikelijke gewoonte, de namen der vervaardigers van het tentoon gestelde niet bekend waren gemaakt. In een uitvoerig betoog ontwikkelde spreker de gedachte, dat de kunstenaar zelf dikwijls verwonderd is over hetgeen hij heeft mogen scheppen. Daarom zal ook op deze exposi tie het werk en niet de naam van de maker van doorslaggevende betekenis zijn. Voor oordeel is nu weggenomen. Er is veel belangwekkends te zien op deze intieme expositie. Met smaak en op origi nele wijze zijn elf olieverfschilderijen, veertien tekeningen, vier plastieken, vier grafische producten en twee naaldwerken tentoongesteld. DIENST MET DE KERSTDAGEN Met de Kerstdagen is de Zondagsdienst als volgt geregeld: De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van Dinsdag Eerste Kerstdag 0.00 uur tot Donderdagmorgen 27 December d.a.v. 8.00 uur waargenomen door de arts S. B. Drijber, Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal, telefoon 22185. De Zondags-, avond- en nachtdienst Eerste Kerstdag zuster J. van Dijk, Bloemen daalseweg 307, Overveen. telefoon 12698 (b. g. g. 14424) en op Tweede Kerstdag zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10 te Bloe mendaal, telefoon 25769, tb. g. g. 10920). De dienst van Tweede Kerstdag eindigt Donder dagmorgen om 8 uur. De Zondags- en avond- en nachtdienst voor de apotheken voor Overveen, Bloemen daal en Santpoort die dus eveneens geldt voor de beide Kerstdagen wordt verzorgd door de Bloemendaalse apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal, telefoon 22181. G. van Beek overleden Na een langdurige ziekte is in de ouder dom van 54 jaar overleden de heer G. van Beek, hoofd van de openbare school alhier. De begrafenis vond hedenmorgen op de Protestantse begraafplaats onder grote be langstelling plaats. Alkaid. 21 van Las Palmas n. Recife. Amslelkerk, 21 te Takoradi Aagtekerk, 21 te Hongkong. Alblasserijk, 21 650 m. ZW. Fayal. Aletta. 22 v. Telokanson te Pladju verwacht. Alnati, pass. 21 Fernando Noronha. Ampenan, 21 v. New Vork te Philadelphia. Amsteldiep, pass 21 ten N. Flores. Amsteldijk, 21 v. Boston n. Baltimore. Amstelpark, 21 140 m. Z.ZO. Nantucket. Amstelvaart, 21 360 m. NO. Flores_ Amstelveen, 21 200 m. O. ten Z. Kp. Race. Arendsdijk. 21 500 m. O.NO Demerara. Averdijk, 21 300 m. W. Scilly's. Axeldijk, 21 250 m. W.NW. Flores. Agamemnon, 22 v. Blackriver n. Ciudad Tru- jillo. Aalsidijk, 23 te Galveston van R'dam. Alcyone, pass. 23 Kp. Guardafui. Alioth, 23 v. Antwerpen. Ampennan, 23 v. Philadelphia n Galveston. Akkrumdiik. 22 v. Bahrein n. Muscat. Al-amak, 23 te Antwerpen. Andijk. 23 te Houston. Alpherat, 23 v. New Orleans te R'dam. Aalsum, 22 v. New Orleans te R'dam. Aardijk, 23 te te New Orleans v. R'dam. Almkerk, 23 te Genua. Bawean. 20 v Tj. Priok n. Soerabaja. Britsum, 21 bij Wight. Boissevain. 20 v. Zanzibar naar Singapore. Bantam, 21 te Koeweit. Blommersdijk, 21 v. New York n. Antwerpen. Billiton, 25 v. Bahrein te Koeweit verw. Borneo, 23 v. Djeddah n. Djibouti. Boschfontein, 23 rede Tanga. Boskoop, 25 Madeira verwacht. Barendrecht, 23 v. Aruba n. Kaapstad. Blijden-dijk. 24 v. New York te R'dam. Breda. 24 rede San Antonio. Bonaire. 22 v. Georgetown te Amsterdam. Callisto. 21 260 m. Z. Bermudas. Caltex Nederland, pass. 21 Casquets. Caltex Leiden, 21 bij Algiers. Celebes, 21 te Antwerpen v. A'dam. Coryda, 21 120 m. O. Bahamas. Cottica, 22 te Paramaribo. Ceram. 22 te Aleppy. Con'gostroom, pass. 22 Finisterre. Caltex Delft, 23 v. R'dam n. Sidon. Ceronia 23 v. Balikpapan te R'dam. Ceram, 23 te Cochin. Delfland. 21 bij Recife Dalerdijk. 23 te Le Havre. Delft. 23 te R'dam. Enggano, pass. 21 te Z. Kreta n. Genua Esso Den Haag, 21 620 m. W.ZW. Flores. Esso Rotterdam, pass. 21 Gibraltar Elmina, 22 van Hamburg te Amsterdam. Ena, 23 v. Gent te Curasao. Ee-mdajk, 23 v. Galveston te R'dam. Farmsum, 21 840 m. W.ZW. Flores Friesland (KRL), 2i 180 m. ZO. Massawa. Friesland (SSM). 23 v. Sunderland te R'dam Gordias. 21 te Gibraltar. Gaasteiiand, 22 v. Ilheos n. Las Palmas. Gaasterkerk. 23 van Antwerpen te Amsterdam Haarlem, pass. 21 ten O. St Maria. Helena, 21 660 m. NO Azoren. Helicon. 21 320 m. Z.ZW. St. Maria Hermes, 21 270 m. N.NO. Abaco Bahames Hydra. 21 830 m. ZW Flores. Hestia, 24 te Ciudad Truji'llo. Iris, 22 v. Gothenburg te Amsterdam. Japara (KRL), pass. 23 Ouessant. Jagersfontein, 26 Southampton verwacht. Kota Agoeng, 21 dwars Bone. Kota Gede. 21 van Port Soedan n. Suez. Kota Inten, paass. 22 Ceylon n. Belawan. Kota Baroe, 21 100 m. W. ten N. Sabang. Karsik, 21 v. Papajatc n. Ampana. Kieldrecht 22 v. Cebu n. Singapore. Langkoeas, 22 v. R'dam n. Balikpapan. Lieve Vrouwekerk. 21 v. R'dam te Calcutta. Loenerkerk, pass. 21 Ouessant. Limburg, pass. 21 Guardafui n Aden. Lissekerk. 21 v Alexandrië n. Genua. Laag'kerk, 23 v. Suez naar Aden. Leerdam, 23 te R'dam. Lekkerkerk, 23 v. Marseille, n. Barcelona. Leopoidskerk, pass. 23 Gibraltar. Loppensum, pass. 23 Gibraltar. Lutterkerk, 23 te Khorramshar. Larenberg, 22 v. R'dam naar Bagnoli. Laurenskerk, 23 van Amsterdam. Leuvekerk, 23 te Port Said. Maashaven, verm. 22 v. Cienfuegos n. Neder land. Maetsuyeker, 23 v. Fremantle te Singapore verwacht. Marken, 21 400 m ZO. Bermudas. Mirza, 21 200 m. ZO. Guardafui. Maaskerk. 22 te Lo-bito. Murena. 22 v. Genua te Sidon. Macuba. 23 van Suez. Marlsa, 23 v Montevideo te Curasao. Markelo. 23 v. Dakar n. Bremen. Merwedé, 24 te Bremen. Modjokerto, 22 v Singapore n. Tj. Prlok, Muiderkerk, 22 v. Hamburg n. Teneriffe. Murena, 23 Sidon naar Livorne. Maasland, 23 v. Buenos Aires n. Iliheos. Maas, 23 v Amsterdam n. Levant. Mapia, 21 'te Penang. Overijsel, 23 te Aden. Oranlefontein, 23 v. Amsterdam n. Beira. Polydorus, 21 140 m. Z.ZW Flores. Prins Maurits. pass, 21 Wight. Pygmalion, pass. 22 Galera Point. Prins W. v. Oranje, 21 v. Valencia n. R'dam. Poseidon, pass. 23 Ouessant n. Barbados. Prins Joh. W Friso, 23 te Antwerpen. Prins Willem 'V, 23 v. Rouaan n. Dakar. Prins WÏUemn 22 v. R'dam n. Hamptonroads. Roebiah, 21 v. Port Said. Rotti, 21 410 m. NO. Sombrero. Rempang. 19 van Makassar. Radja, 22 Semarang verwacht. Riouw, 21 v. Tj. Priok n. Cheribon. Rotula, 22 v. Kiel te Fredericia. Ruys, 20 te Nagoya. Stad Breda, vertr. 22 v. Narvik n. R'dam. Stad Haarlem, 21 v. Schiedam n. Casablanca. Salland, pass 22 Fernando Noronha. Suneta. 21 150 m. ZO. Bahla Sarpedon, 21 v Grenada naar Amsterdam. Samarinda, 22 Penang verwacht. Schiedijk, 22 van New York te Tj. Prlok Scherpendrecht, 22 v. Swansea te Sidon. Stad Maassluis, 25 v. Einden te Genua verw. Stad Schiedam 23 v. Vlaai-dingen op rede Me- lilla geankerd. Straat Malakka, 23 rede Dar es Salaam. Straat Makassar, 23 te Port Elisabeth. Sumatra. 23 v. Alexandrië. Stad Alkmaar, 22 v. Newport News te R'dam. Stad Vlaardingen, 24 te Vlaardingen. Tabian, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Tero, 20 16.30 u. le Santiago Cuba. Titus, 21 v. Amsterdam n. Spanje, Tabinta, 21 100 m. W. Ouessant. Tarakan, pass. 21 Daedalus. Tasman, 23 v Hongkong te Kobe verwacht. Tjitjalengka, 21 120 m. NO. Madura. Triton. 21 v. Aruba n. La Guaira. Tiberius. 21 v. La Guaira n. Pto Catoello. Tegelberg, 19 te Singapore. Tjibesar, 20 te Mombassa. Tawali, 21 te Semarang. Tamo. pass. 23 Ouessant. Tosari, 24 te Beyroutlv Tiba, 20 v. R'dam te Buenos Aires. Uni. 18 te New Orleans. Utrecht, 23 v. Colombo. Van Heutz, 21 v. Belawan te Tj. Priok verw. Van Riebeeck. 21 v Tj. Priok n. Semarang. Veen-dam, 23 v. New York te R'dam. Waal, 21 van New Orleans te Curasao. Wieldrec-ht. 21 rede Durban Waterman. 24 v. Sydney le Hollandia. Willemstad, 23 te Pto Limon. Winsum, pass. 23 Gibraltar. Winterswijk, 22 v. R'dam n. Pto Marghera. Willem Ruys. 23 100 m. W. ten N. Sabang. IJsel, 21 in Golf v. Biscayè. Zeeland (KRL), 24 Belawan verwacht. Zaan, 22 v. Amsterdam te Setubal. Zijpenberg. 25 Vlaai-dingen verwacht. Lessen OPL. PEDICURE - VOET- KUNDE, schoonheidsspec. v. Vakdipl. Spoedcursus v. emi granten. Haarl. Opl. School, Pijnboomstraat 6. Tel. 24402. GRONDIG KNIPPEN LE REN. Erkama Gr. Houtstr. 3 rood. Huish. personeel gevr. Gevr.: JONG MEISJE v. 9-12 u. g. k. w. pl.m. 16 j. Brieven 805 Boekhandel Erasmus Santpoort. Voor dir. MEISJE v. 3 hele 3 halve dagen en 1 av. in de week. Aanm. t. 7 en 8 u. De Jonge, Eksterstraat 127. Bedrijfspers. gevr. AANK. VERKOOPSTER gevr. in Levensm. bedrijf, v. g. g. v. Aanmelding Rijks straatweg 200. Na 7.30 n m. HORLOGEMAKERSBE- DIENDE gevr. voor groot en klein werk in flinke zaak te Haarlem. Brieven G 6155 DAGMEISJE v. 9—5 uur of 7 u. 1 midd. p. w. vrij en Zondag om de 14 dag. Tel. 26598. Tussen 7-8 u. bellen. Voor direct gevr. Gerou tineerde KOUSENREPARA- TRICE. Luk's Schoen- en Kousenreparatiebedrijf. KI. Houtstraat 31. Tel. 19605. Huish. Pers. aangeb. Zoek voor mijn zuster. 38 j„ betrekking als HUIS HOUDSTER, beslist in besch. mil. Brieven ond. letter D„ Jorna's Lectuur-centrale, Harlingen. Huizen aangeboden Riante BOVENETAGE (suite) te huur met com plete keuken, bakamer en toilet. Pas geschilderd en be hangen. Overname splinter nieuwe vloerbedekking enz. tegen kostprijs, vereist, v. 2 pers.. Brieven G 6143. Kamers gevraagd KOSTHUIS gevr. d. jonge man, f 20 p. w. Br. G 6130. 2 ongem. KAMERS met kookgel. min. pr. f 30 p. m. voor moeder en docht. 12 j. Rustige bew. Haarl., H'stede Bennebroek. Brieven G 6131 Heer, 33 j., ongeh. met werkkring te Amsterdam, zoekt in Haarlem (omg. sta tion) per 1 Februari a.s. ZIT- (en) SLAAPKAMER, met voll. pens. Br. met uiter ste prijsopg. en uitv. inl. on der G 6157. Kamers aangeboden BOVENH. op goede stand. Pracht uitzicht, on- of gem. gebr. badk. en tel. met of zonder pension, voor 2 of meer pers. bill, prijs. Brie ven G 6078. Gestoff. ZITKAMER, ge- stoff. slaapk. riant uitzicht, badk. met gasaanleg, goede stand voor dame of. heer. b. b. h. h. pr. bill. Br. G 6132. 2 ONGEM. KAMERS en kamer voor kookgel. Haar- lem-Z. voor dame m. 1. g. echtpaar. Brieven G 6133. Woningruil Aangeb. vrij nieuw BEN.- IIUIS, Vondelweg H.-N. Gevr.: vrije bovenwoning voor bejaard echtpaar. H.-W. Brieven G 6134. SUPPL. RUILCOURANT verkrijgb. Zaanenlaan 5. Diversen DRINGEND. Wie leent aan partic. f 500. Cond. na der overeen te komen. Brie ven G 6136. BELASTINGZAKEN, Boekhoudingen Aelbertsberg straat 38. Tel. 18861. WINTERTARIEF! Per d. f 20. Verhuur nieuwe auto's. De Boer en v. d. Lubbe. Nw. Kerksplein 4. tel. 16655, bij geen gehoor no. 23427. GASFORNUIS DEFECT? Wij repareren perfect, alle merken en branders, ook comforen met garantie. Loodgietersbedr. ..Blankwa ter". Archipelstraat 70. Tel. 23154. HUWELIJK. Wenst u ken nismaking? Wij helpen u op prettige wijze. Alle leeftij den, standen en geloven. Bur. Nederland. Berkenrode straat 40. Hrl. Kant.uren 25 en 79 u. Tel. 14231. Desge wenst bezoeken wij u thuis. Te koop gevraagd OOK UW ADRES. Konij nenvellen. De hoogste waar de. Parkstraat 10 bij 't Stat. CLARINET bes hoog. Tel 24592. BONTMANTEL gevraagd. Moderne lange grijze bont mantel gev. maat 38-40 in prima staat. Br. met prijsop gaaf G 6158. Te koop aangeboden D. K. W. R.T. 98 c.c. in pr. staat. J. Steenstraat 18. FIAT 500 te koop aangeb. Buytendijk, Kritzingerstr. 9 Haarlem. Tel. 14167. JONGENSFIETS f 35. Maasstraat 2. Heemstede. OP ELKE VAAS 'N KAP. Lasschuit, KI. Houtstr. 46. OPRUIMING: goede Eng. kinderwagen f 80. goede fiets f 25, bl. eik. salon am. best. uit 3 d. bank. kastje, 2 fauteuils, kloostertafel, sche merlamp, miniatuurtafeltjes alles voor f 500. Adres bur. van dit blad. TE KOOP: 2 Japanse naaldschilderwerkstukken schilderij in lijst en 2 kl. Jap. sch. niet in lijst, teza men v. f 25. Brieven G 6142 STEINBACH PIANO, mo dern mahonie, wegens plaats gebrek. Brieven G 6141. Wegens emigr. Zündapp ZIJSPAN COMB. 750 c.c. in prima st. banden 80 pet. nw. accu f 750. Tel. 17388. Aangeb. in Benoordenhout den Haag, bev. ben. 2 gr. k'amers en suite, keuken, toilet en kel der, gr. vóór- en achtertuin. Boven 2 gr. kamers en suite, badk. kab. logeerkamer en bergruimte, C. V, boven en ben. telef. aansl. Geheel in prima conditie. Gevraagd te Aerdenhout, Bentveld. Bloe mendaal of Heemstede He renhuis van zelfde grootte, liefst iets groter met C. V. en garage. Brieven onder no. 99795 Reel. Advies en Ad vert. Bureau „Die Haghe" N.V. Plein 11. den Haag. Ged. Oude Gracht 11 tegenover Postkantoor Haarlem - Tel. 19981 Voorkomt tijdig teleurstelling. Laat Uw kinderen hun huiswerk onder desk. toezicht maken. Neg enkele plaatsen vrij, ook voor bijwerken onvoldoende vakken, voor leer lingen H. B. S., LYCEUM en U. L. O. INSTITUUT VOOR STUDIEHULP KLIPP'S TALFNSCHOOL, Kleverparkweg 142 - Tel. 13269. OCCASION. Wegens vertrek aangeboden 30.000 km gelopen. Uiterlijk en mechanisch in staat van nieuw. Banden prima. Nieuwe accu. Belasting eind Febr. All risks verzekerd tot Mei. Desk. onderz. toegestaan. Prijs 3150.Telef. K 2500 - 17388 of brieven no. 8804. Frans Halsplein, waarvan ben.étage leeg zal komen. Onder- en bovenh., Duvenvoordestraat, waarvan bovenhuis leeg komt. Winkel, woning en pakhuis, Cloosterweg te Heemstede, leeg op te leveren. Nieuwbouw huizen, Orionweg. Inl.: J. A. SCHOUTEN, Kinderhuissingel 104, telef. 19796. JT KERSTAANBIEDING Voorradig pracht collectie in Kamgaren Costuums, Tweed Costuums, Tweedjassen, Winterjassen, Gabar dine Regenjassen, Pantalons en Sportcolberts, alles 100 zuiver wol. Meer dan 45 jaar gevestigd. DV WED. H. VAN ALPHEN IMi Nieuwe Groenmarkt 3 - Haarlem - Telefoon 17976 Wjj zün hedenavond tot 9 uur geopend. Advies bij aankoop, expertises, alle verzekeringen. SCHREURS, Javalaan 61, Heemstede, tel. 38497 Huiselijke rustige feestdagen, gelegenheid biedend tot overwegingen voornamelijk op geestelijk terrein doch ook op materiëel gebied. Gaat U bij U zelf eens na: 1. Uw auto-budget over het afgelopen jaar, 2. Uw plannen op automobielgebied voor het komende jaar en besluit inlichtingen te vragen over de OPEL. (ondernemersprijzen af Rotterdam) OFFICIAL DEALER Wagenweg 8/10 - Tel. 13850 - Plein 25/25 - Tel. 11578 99 Woensdag 26 Dec. (2e Kerstdag) 8—3 uur, met attracties. 2.305.30 uur. Wegens inventarisatie GESLOTEN tot 2 Jan. 1952. Grote Houtstr 99 Haarlem. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie Tel, 19931. Gas- rcp.-bedrijf „RODA", Grote Houtstraat 9. houden de herinnering aan de Kerstdagen en Oudejaars avond vast, door er zelf flits- foto's van te nemen. Wan neer u dit soort fotografie nog niet kent. laat u dan door ons volledig inlichten. Alles wat u nodig heeft levert: Ciné. en Fotohandel WAGENWEG 86. willen ook graag nog langer leven dan tert Kerstmis of Oud en Nieuw. Denkt u daar eens aan bij het samenstellen van uw feestmenu's? Aangeboden op 2e étage, zonkant, uitzicht Floraplein naast badkamer, centr. verw. met pension. Mevr. Boot, Florastraat 18. AmsterdamHeemstede. Aangeb. 2e etage voor vrij huis in Heemstede. Brieven no. 8805. van huis op zeer goede st. in Haarlem of omg. event, overn. stoffering. Br. no 3787 GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. ook Vossen, Colliers, enz. Gemakkelijke betalingsrege ling. Brieven no. 8650. SPAARNWOUDERSTR. 99 Tel. 16237. Voor rustig kantoor wordt voor direct een eenmans- kracht gevraagd als stenoty piste. Brieven no. 8803. Ervaring op lange afstand, en alle soorten auto's. Meer dere rijbewijzen. Brieven no. 8806. en geen geluid meer wil geven Belt U dan één - zeven - nul zeven - zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 - t.o. Haarlems Dagblad in talen, boekhouden en stenografie, vanwege de Verg. worden gehouden op 21, 22 en 23 Jan. a.s. Inlichtingen en aanmelding bij de heer C. H. KLIPP, Kleverparkweg 142, Haarlem. IETS NIEUWS, IETS GOEDS (3e klas treinprijs, 2e klas comfort) naar en |-| 17 DAGEN (incl. reis, ver- ft Cl blijf en maaltijden) vanaf I IJl 10 DAGEN (incl. reis, ver- f 1 1 f] blijf en maaltijden, vanaf I I I U 24 Kantoren in Nederland Wij wensen U allen prettige feestdagen Onverslijtbare rubber lopers, 6 mm dik Breedtes 70, 85, 100, 120 cm ƒ17.50 per m2 op de wekelijkse was! U krijgt er maar pijn van in Uw rug. Uren van Uw kostbare tijd vraagt het om het wasgoed helder en schoon te boenen. En wanneer het dan eenmaal aan de lijn hangt, alle kans, dat er een fikse regenbui op komt. En dan maar zien, dat U het droog krijgt. Wanneer U de was door om laat behandelen bent U van alle zorgen af. Voor f 0.50 per kilo ontvangt U de was kast- klaar thuis. Het huishoudaoed Vl)NV(ASSERd gemangeld en het lijfgoed ge- verst en gevouwen. Onberispe lijk wit en met een minimum aan slijtage, dank zij onze vak kundige behandeling. BLEKERSVAARTWEG 57 - HEEMSTÉDE TELEFOON 38201

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 8