Groentjes KOUSEN REPARATIE Kantoor- of winkelruimte BOFFIE-KOFFIE KIEWERP Crème Marchal LEIDER Th.v.d.Moolen A FILIAALHOUDER Oranje knipperlicht iets nieuws voor Haarlem Amsterdamse Beurs Het Vrije Toneel met „M'n zoon Roy" Firma L. Alders E. W. Hardesmeets CU OOK „HOEK EN VAART" AUTO-FINANCIERING nette werkster overhemdenpersster mangelster Vrouwelijke kracht MAANDAG 14 JANUARI 1952 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Spaarnegeuzen kregen de Blauwe WimpelJ Koningin en prinsessen terug uit Sankt Anton Klerk verduisterde f 7000 Cricket Engelse ploeg won van India Ton van Duinhoven in de titelrol Scheepvaart HEK STUK! Bel even op 13780 Complete Café-Inventaris Te koop HUIS te koop gevraagd herhaling demonstratie HOGE BIJVERDIENSTE SCHOOL ENIGE NETTE MEISJES BEKWAME ACQUISITEURS gevraagd PTT TELEFOONDISTRICT HAARLEM vrouwelijke krachten ALBERT HEIJN'S de krachiigsie en de geurigste 99 Onder zeer grote belangstelling van ouders en leiders in de padvinderij werd Zaterdagavond in het Sportpark-restaurant te Heemstede aan de zeeverkennersgroep „De Spaarnegeuzen" de Blauwe Wimpel uitgereikt. Loodsschipper D. A. Bonhof, voorzitter van de groepscommissie Stich tingsbestuur, sprak een inleidend woord, waarna dr. W. G. ten Pas als secretaris penningmeester een beroep deed op de ouders om financiële steun voor, en mede leven met het werken en streven van de jongens. Hoofdcommissaris mr. J. M. Ravensloot hield een uitvoerige toespraak over de zee verkennerij en stelde daarbij vast dat de toekomst van Nederland ook nu nog voor een zeer groot gedeelte „op het water ligt". De houding van kapitein Carlsen op de Flying Enterprise werd door hem als voor beeld gesteld aan „De Spaarnegeuzen" en daarna reikte hij de wimpel uit, waarbij hij de verwachting uitsprak dat „De Spaar negeuzen" dit symbool waardig zullen zijn en in ere zullen houden. Twee jeugdige zeeverkenners zorgden voor een ongewilde sensatie door flauw te vallen, waarschijn lijk door oververmoeidheid, doch ze waren weer spoedig bij. De Koningin en de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet, die enige weken in Sankt Anton hebben doorgebracht, zijn hedenochtend in ons land teruggekeerd. Even voor tien reed de koninklijke trein het station van Baarn binnen. De Prins zou per vliegtuig terugkeren. Op het kruispunt Zijlstraat-Gedempte Oudegracht-Nassaulaan, bij het postkan toor, is met ingang van vandaag de ver keersagent met zijn ingenieuze stopbord verdwenen, want verkeerslichten hebben zijn taak overgenomen. Daar het hier een uit verkeersoogpunt lastig kruispunt betreft zijn de nieuwe ver keerslichten niet gekoppeld aan de auto maat die de stoplichten op Stationsplein en Verwulft bedient. Zij „lopen daarmee dus niet synchroon" om een vakterm te gebruiken. De bediening geschiedt door een afzonderlijke automaat, die het mo gelijk maakt het omschakelen der lichten aan de speciale problemen die dit kruis punt stelt, aan te passen. Dit schiep tevens de mogelijkheid op verkeersgebied iets nieuws voor Haarlem in te voeren, namelijk oranje knipper lichten. Dit oranje knipperlicht komt op het postkantoor in werking als daar de gewone verkeerslichten gedoofd zijn, in het al gemeen dus 's avonds na half zeven en 's morgens vóór halfacht. Het knipperlicht beoogt uitsluitend de weggebruikers erop attent te maken dat zij een kruispunt na deren en dat zij voorzichtig moeten zijn. Men behoeft er dus niet voor te stoppen (hetgeen de Haarlemmers trouwens zelden voor het oranje verkeerslicht plegen te doen). De 31-iarige Haarlemmer J. A. A. M. B., die als klerk in dienst was van de N.Z.H. V.M. heeft kans gezien om in enkele jaren tijds ten nadele van deze maatschappij een bedrag van zevenduizend gulden te ver duisteren. B. was belast met het afrekenen met chauffeurs en conducteurs en heeft daarbij herhaaldelijk fraude gepleegd. B. is Zaterdagmiddag door de Haarlemse re cherche aangehouden. De vierde wedstrijd tussen India en een ploeg uit Engeland is door de Engelsen ge wonnen met acht wickets. De eindscore luidt: eerste innings: India 121, Engelse ploeg 203; tweede innings: respectievelijk 157 en 76 runs voor twee wickets. 3-3Nederl. 47 A.K.U Lever Brothers Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers Openings Vrijdag koersen 8554 85% 158% 158% 185 V* 186% 166% 167% 162% 163% 285% 285% 94% 93% 181% 181% 140% 141% 101% 101% 73% 74 166 166 167 167 160% 161 54% 56% 55% 55 45 45 75% 75% 50% 53% 43% 43% 179% 180% Bootsman Aat Terlouw neemt de Blauwe Wimpel in ontvangst van oubaas Ravensloot. Daarna haalden enige zeeverkenners het stoute stukje uit, de forumscène uit „Julius Caesar" van Shakespeare op te voeren, een onderneming die althans vlot verliep dank zij het feit dat Brutus en Marcus Antonius hun toespraken tot de Romeinen op hun duimpje kenden. Hierna werd een grote verloting gehou den en onthaalden de verkenners de ou ders op koffie en zo werd het elf uur voor de rest van het programma kon worden afgewerkt. Ouderavond „Heemsteedse Trekkers" De padvindersgroep „De Heemsteedse Trekkers" organiseert op 30 Januari in het Hervormd Jeugdhuis aan de Herenweg eenouderavond. Onder de wel te verdedigen maar toch niet bijster gelukkig gekozen titel „M'n zoon Roy" heeft het Vrije Toneel eergiste ren de eerste voorstelling in Haarlem ge geven van „Cosh boy" door de Engelse schrijver Bruce Walker, een nogal door zichtig gebouwd stuk over de jeugdige criminaliteit. In een reeks min of meer documentaire scènes krijgt de toeschouwer te zien welke omvang de misdadigheid aanneemt van een zeventienjarige knaap, die door zijn moeder de weduwe Elsie Walsh verwend en met buitensporige zachtheid behandeld wordt en die te lang het vaderlijk gezag heeft moeten missen. Hij berooft weerloze dames op straat van haar tasjes, laat na zijn voorwaardelijke veroordeling het vuile werk doen door de leden van een kwajongensbende, aan het hoofd waarvan hij zich door bedreiging met mishandeling weet te handhaven, ver leidt het zusje van een enigszins achter lijke en naar zijn pijpen dansende vriend, steelt het spaargeld van zijn liefhebbende grootmoeder en neemt een listig loopje met zijn nu niet bepaald scherpzinnige toe zichthouder. Dat alles is misschien wel wat veel van het slechte, maar mij dunkt dat men zulke boefjes, vooral sedert de oorlog, in elke stad kan aantreffen. Uit dramatisch oog punt is het echter verkeerd dat er in deze jongen geen enkele mogelijkheid tot ver betering of neiging tot het goede aanwezig schijnt te zijn. Het aanbieden van de shawl aan zijn moeder bijvoorbeeld dient te uit sluitend als signaal aan het' publiek en om de politie aan bewijsmateriaal te helpen. Pas in het laatste bedrijf verhevigt de handeling zich, als de moeder is hertrouwd en de stiefvader (nota bene op de dag van de bruiloft, terwille van 't theatrale effect) de opvoeding door middel van een stevig pak slaag poogt te verbeteren. Over de vraag of deze methode een gunstiger resultaat zal hebben dan de hem totaal bedorven hebbende apenliefde behoeft men niet lang na te denken, want als de geslepen Roy de tuchtigende hand wil ontlopen en de vlucht neemt door het raam, valt hij in handen van de politie. Misschien was dit gegeven eerder ge schikt voor een film, welk medium zich nu eenmaal beter leent voor een dergelijke reportage. Het stuk is in ieder geval niet bijzonder geslaagd, al moet hieraan wor den toegevoegd dat een ander gezelschap dan dat van de gebroeders Ruys bij voorbeeld Comedia er stellig een boeien der vertoning van zou hebben gegeven. De lichte blijspeltrant schudt men niet zo snel van zich af. Dat bewees bijvoorbeeld Sara Heyblom, die de oude grootmoeder het treffendst typeerde in de taferelen waarin ruimte voor enige humor was. Ont roeren deed zij althans niet. En het is zeker niet toevallig dat de twee gaafste en sterk ste prestaties geleverd werden door niet vast tot het gezelschap behorende krach ten: de voortreffelijke actrice Elly van Stekelenburg als de bezorgde en zachtzin nige moeder en Riek Schagen als de breed en hartig uitpakkende achterbuurvrouw. Mede hierdoor was de opvoering het over tuigendst in de gedeelten die het dichtst het onvervalste volkstoneel benaderden. Ton van Duinhoven bracht het mede dank zij de voor hem zeer vruchtbare regie van Cruys Voorbergh verrassend ver in de uitbeelding van de onmaatschappelijke en doortrapte titellafaard, als men dit laatste woord gebruiken mag. Mogelijk had zijn toon wat ruwer kunnen zijn. De geniepige kant van de rol kwam scherp tot uiting, maar toch was deze Roy teveel een „linke" jongen. Voor het suggereren van angst achter zijn momenten van schijnheiligheid, speciaal tegen het slot, schoot zijn techniek iets tekort. Ton Len- sink had de detective veel meer bonhomie dienen te verlenen. Thorwald Dudok van Heel sloeg als de buurjongen Olfie een po ver figuur en Henny Orri werkte grappig door de manier waarop zij een meisje na deed. Dat de jonge delinquent niet het minste ontzag voor zijn toezichthouder toonde, mag men zeker niet verwijten aan Cor Ruys, die met behulp van een paar onmiddellijk kenmerkende eigenaardighe den kans zag van deze meneer Jackson, in de twee korte scènes waarin hij ten to nele verscheen, een zo goed als compleet mens te maken. DAVID KONING Het spreekuur van de Commissaris der Koningin in Noordholland van aanstaande Donderdag vervalt, doch wordt gehouden op Vrijdag. Het spreekuur van de Bloemendaalse wethouder van Sociale Zaken, mr. J. C. C. W. Hijszeler, kan Dinsdag 15 Januari niet doorgaan. Op de Internationale tentoonstelling van de Nedeulandse Bond van Konijnenfokkers verenigingen en de Bond van Sierduiven- liefhebbers, die in Aalsmeer wordt gehou den, werd de medaille van de gemeente Nieuwer Amstel voor de mooiste tuimelaar, toegekend aan de heer S. Rode te Haarlem en niet aan de heer K. M. de Haas uit Den Haag, zoals wij in onze editie van afgelopen Zaterdag berichtten. Albireo, 12 Las Palmas, ca. 22 R'dam verw. Alpherat pass. 12 Key West. Annenkerk, 11 ten anker rede Suez. Arundo, pass. 11 Miami. Aldabi, 11 van R'dam naar Buenos Aires. Alphard, 12 v. Lagos naar Freetown en Dakar. Almdijk, 10 te Houston. Ariadne, 11 van Amsterdam naar R'dam. Amstelveen, 12 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico Aalsdijk, 19 van New Orleans te R'dam verw. Abbekerk, verm. 14 v. Melbourne n. Sydney. Aletta, 10 v. Singapore te Port Swettenham. Alkaia, verm. 13 v. Bahia. Almkerk, 21 van R'dam te Melbourne verw. Ampenan, 16 Newport News verwacht. Antonia, 7 van Bangkok te Pladju. Averdijk, verm. 15 v. New York n. R'dam. Aalsum, 11 240 m. ZO. Bermudas. Alamak, 11 te Antwerpen, verm. 15 v. R'dam naar Calcutta. Alchiba, 11 420 m. W.ZW. Adelaide. Algenib, 11 200 m. ZW. Las Palmas en 19 Re cife verwacht. Aludra, 11 dwars Kanarische eil. n. Recife. Amstelpark, 11 ten Z. Scilly's. Amstelvaart, 11 270 m. W. ten Z. Flores. Aagiedijk, 13 te Montevideo. Aagtekerk/'13 te Hongkong. Agamemnon, 12 van Antwerpen te Rotterdam Akkrumdijk, pass. 13 Finisterre. Alderamin, 13 van Bremen naar Buenos Aires. Alhena, 12 dwars Rio de Janeiro n. Victoria. Alphacca. 13 v. Philadelphia te Buenos Aires. Alwaki, 12 v. New York naar Buenos Aires. Amstelkerk, 13 te Luanda. Andijk, 14 te Antwerpen. Ariadne, 12 van Amsterdam te R'dam. Arkeldijk, pass. 13 Kp. Race. Arnedijk, pass. 12 Bahamas. Aardijk, 10 van R'dam te New Orleans. Abbedijk, 11 te Vera Cruz. Amstelstad, 13 bij Gibraltar naar Beiroeth. Alcyone, 12 te Fremantle. Boschfontein, pass. 11 Gibraltar n. Antw. Billiton, 12 te Bombay. Barendrecht, 11 1260 m. NW. Kaapstad. Beverwijk, 11 Kp. St. Vincent. Blijdendijk, 11 365 m. O.NO. Bermudas. Bonaire, 11 1350 m. NO. Barbados. Britsum, 11 300 m. NO. Bermudas. Bengkalis, 15 Tj. Priok verwacht. Bintang, verm. 13 v. Calcutta naar Pac.kust. Bloemfontein, pass. 11 Inhambane. Blitar, 11 van Makassar n. Banjuwangi. Bali, 14 te Djeddah. Bantam, 14 Bahrein verwacht. Bintang, 13 v. Calcutta n. Singapore. Blommersdijk, 13 van Antwerpen. Boissevain, 14 Hongkong verwacht. Borneo, 13 van Singapore naar Tj. Priok. Breda, 12 van Callao naar Paita. Caltex Leiden, pass. 11 Gibraltar. Callisto, 11 420 m. O. Bermudas. Celebes, 11 dwars Ouessant. Cottica, 11 230 m. ZW. San Miguel. Cascade, 8 te New Orleans. Castor, 12 v. Trinidad te Georgetown verw. Cingostroom, 9 te Akkra. Baarn, 13 te Buena Ventura. Caltex Nederland, pass. 13 Finisterre. Caltex Pernis, 13 van Sidon naar R'dam. Caltex The Hague, 14 van R'dam te Sidon. Caltex Utrecht, 13 van Sidon te R'dam. Ceram, 14 te Genua. Caltex Delft, 14 v. Sidon te R'dam. Cronenburgh, 12 van Londen te R'dam. Delfshaven, 11 270 m. NO. Madeira. Duivendrecht, 11 960 m. ZW. Fayal. Delft, 14 te Antwerpen. Diemerdijk, 12 v. Vancouver te R'dam. Dongedijk, 12 van R'dam op proeftocht. Elmina, 12 te Monrovia. Ena, pass. 11 Jamaica. Esso Rotterdam, 11 160 m. N.NW. Flores. Edam, 22 via Antwerpen te R'dam verw. Eemdijk, 13 te Antwerpen. Farmsum, 11 200 m. O.NO. Terceira. Felipes, 11 v. Bangkok naar Pladju. Grootekerk, pass. 11 Dakar naar Teneriffe. Gaasterkerk, 12 te Port Said. Gordias, 11 te Lipari. Gadila, 13 v. Singapore ten anker Rio de Plata Gooiland, pass. 13 Finisterre n. Rio de Janeiro. Graveland, 12 v. Bahia naar Las Palmas. Garoet, 12 van R'dam naar Soerabaja. Gaasterland, 13 van Amsterdam te Bremen. Hersilia, 11 te Callao. Hecuba, 11 880 m. NO. Mona eil. Helicon, 11 van Puerto Plata naar New York. Hermes, 12 van Port of Spain te Paramaribo verwacht. Heemskerk, 12 te Genua. Haulerwijk, 12 van R'dam naar Cuba. Helena, 13 van Amsterdam naar W. Indië. Hydra, 13 van Hamburg te Antwerpen. Iris, 12 te Amsterdam. Ino, 9 te Kingston naar Jamaica. Ittersum, 14 van R'dam te Baltimore. Jupiter, 11 in Iskenderun. Japara (KPM), 11 te Sanana verwacht. Java, 19 Belawan verwacht. Kota Gede 11 van R'dam naar Hamburg. Kaimana, 12 van Singapore te Tj. Priok. Kaloekoe, 11 van Sibolga naar Sinabang. Karsik, 11 160 m. ZO. Bangkok. Klipfontein, 11 410 m. Z. ten O. Kp. Palmas. Kedoe, 14 te Aden verwacht. Kieldrecht, 15 te Aden verwacht. Kota Agoeng, 10 van Tj. Priok te New York. Kota Baroe, 13 van Marseille. Lawak, pass. 13 Sabang naar Madras. Lekkerkerk, 11 van R'dam naar Hamburg. Langlee Scott, 12 te Antwerpen. Larenberg, 12 van Bagnoli naar Huelva. Limburg, 11 van Makassar te R'dam. Langkoeas, 11 ten anker Cyprus. Leerdam, 11 180 m. Z. Kp. Race 14 New York verwacht. Lissekerk, 11 van Cuxhaven. I.aagkerk, verm. 14 van Colombo. Lindekerk, 14 te Genua verwacht. Langkoeas, 13 van Port Said naar Aden. Laurenskerk, 13 van Genua naar Port Said. Lawak, pas. 13 Sabang naar Madrs. Lemsterkerk, 14 Bahrein verwacht. Leuvekerk, 13 te Damman. Loenerkerk, 13 te Aden. Lombok, 13 van San Pedro naar San Francisco Loppersum, 14 of 15 v. Casablanca te Vlaardin- gen verwacht. Meliskerk, 11 van Port Said naar Genua. Mirza, 11 van Port Said. Markelo, 11 van Grand Bassa naar Freetown. Maas, 11. van Beiroeth naar Latakia. Marin, 9 te New Orleans v. Port au Prince. Mentor, 11 bi.i Oran naar Alexandrië. Mitra, pass. 11 Timor. Maaskerk, 14 te Takoradi. Maasland, 13 te Las Palmas. Madoera, 11 van Cristobal naar Trinidad. Malea, 13 van Singapore te Bombay. Manoeran. 14 te Southampton. Mapia, 13 te Soerabaja. Marisa, 12 v. Pta. Cardon te Pauillac. Marpessa, 13 van Tampico te Avonmouth. Molenkerk, 12 van Dakar naar Le Havre. Muiderkerk, 12 te Kaapstad. Marken, pass. 12 Bermudas. Mataram, pass. 12 Malta. Meerkerk, 12 te Genua, Nigerstroom, 11 van Bordeaux naar Dakar. Notos, 9 van Port au Prince naar New York. Noordam, 13 van R'dam te New York. Nestor, 14 van Amsterdam te Hamburg. Ophir, 11 van Tj. Priok naar Muntok. Ovula, 11 3000 m. ZW. Ouessant. Orestes, 9 v. Ciudad Trujillo té Baltimore. Ootmarsum, 12 v. New Orleans n. Charleston. Oranjefontein, 14 te East London. Oranjestad, 13 te La Guaira. Oranje, 13 230 m. O. Dondrahead n. Belawan. Phrontis, 12 Liverpool verwacht. Prins Willem III 12 v. R'dam naar Ceuta. Plancius, 11 van Semarang naar Soerabaja. Prins Fred. Willem 11 van Casablanca te Safi. Paula, 1 van Poeloe Sumbu naar Bangkok. Prins Philips Willem, pass. 11 ten Z. Kp. Sable naar Le Havre. Pygmalion, pass. 10 Kp. S. Antonio. Polyphemus, 12 van Minlcoy naar Aden. Poseidon, 12 van Demerara naar Port of Spain. Prins Willem IV, 13 vn Hamburg te R'dam. Prins Maurits, 13 v. Valencia te Dublin. Prins Willem van Oranje, 14 van R'dam naar Tanger. Rijnland, pass. 11 Abralhos eil n. St. Vincent. Reyniersz, 11 te Donggala. Rotula, 11 bij Gotland. Rondo, verm. 25 v. Amsterdam n. Bralthwaite. Radja, 14 te Singapore. Rempang, 13 v. Tj. Priok naar Singapore. Roepat, 13 te Tj. Priok. Roebiah, 13 van Karlshamn te Amsterdam. Stad Haarlem, 11 van Vlaardngen te R'dam. Slamat, verm. 13 van Colombo naar Djedda. Stad Leiden, 13 10 u. Hoek v. Holland verwacht. Stad Schiedam, 12 v. IJmuiden naar Pepcl. Sommelsdijk, 11 van Londen naar Hamburg. Stad Maassluis, 11 100 m. Z. Kp. St. Vincent. Straat Soenda. ll 240 m. O.ZO. Kp. Frio. Sunetta, 11 520 m. N. ten O. Elem. Singkep, 23 Honolulu verwacht. Stanvac Djirak, 10 van Sungeigerong te Sin gapore. Scherpendrecht. 12 v. Portland n. Philadelphia Soestdijk, 12 van Port Said naar Halifax. Stad Dordrecht 12 van Sagunto te R'dam. Stad Leiden, van Halifax te R'dam. Salatiga, 13 van Penang. Sibajak, 13 360 m. N.NO. Galapagos. Stad Breda, 13 van R'dam naar New Orleans. Stad Vlaardingen, 12 van Vlaardingen naar Hampton Roads. Tjibesar, 11 van Kaapstad. Tamo, 11 12 u. te Montevideo. Tankhaven II, van Tj. Priok naar Palembang Tjikampek, 12 van Hongkong te Tj. Priok. Tabian, 13 Savona verwacht. Tahinta, verm. 16 van New Orleans n. Soera- baje. Tarakan, 11 Halifax verwacht. Taria, 9 van Singapore naar Hongkong. Tawali, 11 180 m. W.ZW. Kp. Comorin. Tiberius, pass, 11 Jamaica. Tibia, 11 960 m. NO. Barbados. Trompenberg, 11 230 m. Z. Bermudas. Tabian, 13 te Savona. Tegelberg, 14 Durban verwacht. Ternate, 13 van R'dam te Philadelphia. Tjipanas, pass. 13 Sabang naar Singapore. Tjisadane, 12 van Maurits naar Mombassa. TOsari, 13 te M<ma el Alahmadi. Tomori, 13 van Singapore. Tongkol, 13 van Hamburg te R'dam. Titus, 13 te Piraeus. Tero, 19 v. Santiago de Cuba te R'dam verw. Veendam, 13 van Southampton. Weltevreden, 10 te Astoria. Waal, 10 v. New Orleans naar Curasao. Waterland, 11 480 m. N. ten O. St. Pauls. ca. 12 u. Hoek van Holland verwacht. Waterman, pass. 13 Port Said. Wieldrecht, 13 v. Beira te Rastanura. Winsum, 12 te Vlaardingen. Winterswijk, 13 van Venetië naar Sfax. Westerdam, 14 van New York te R'dam. IJsel, 12 te Algiers. Zaan, pass. 12 Ouessant. Zijpenberg, 11 65 m. O. Gibraltar. Kamers aangeboden Lessen Welke Engels of Frans spre kende leraar wil buitenland se NEDERLANDS LEREN? Antwoord onder G 7435. Gem. ZIT-SLAAPK. m. bal- con of zit- en slaapk. voor 1 of 2 pers, v. direct of p. 1 Febr. Voll. pens. f 120 p. m. Br. of adres te bevr. Boekh. D. v. Mourik. Bronsteeweg 4 A, Heemstede. Huish. personeel gevr. HULP IN DE HUISH. gevr. van 9-3 a 4 uur, kunn. koken en in staat de geh. huish. op zich te nemen bij vader met d. haar b. b. h. h. Na 7 uur, Heemstede. Dreef 263. HUISHOUDSTER int., goed kunn. kok. en naaien f 80 p. mnd. Marispl. 4, H'stede. Tel. 34318. NETTE WERKSTER, vlug en zelfst. kunn. werken, Vrij dag 8-12 uur. Zijlvest IA. Gevr. WERKSTER. 2 ocht. p. w. Eksterstr. 117. Na 19.30 u. NET MEISJE gevr. Dinsdag, Woensd. 92, Vrijdags 94, gezin z. kd. Aanm. Alb. Thijml. 53 b., Zandv.l. Hst. Net persoon vr. HUISHOUD STER tegen kleine vergoe ding. Brieven G 7439. NET DAGMEISJE gevr. v. g. g. v. van 8.303.30. Aanm. 's avonds 78 Fam. Bakker, Oranjekade 23. DIENSTBODE gevr. voor omg. Londen, kunnende ko ken. Aanm. mevr. Schuur man, Churchill-laan 55 II, Amsterdam-Z. Gevr. fl. JONGE WERK STER, elke Dinsdag van 8.30- 12.30 u. Aanm. na 8 u. Corn, v. d. Lijnlaan 30 H.-N. Net zelfst. MEISJE van 8 tot 3 uur. Mevr. Winkel. Wagen weg 25, Hrl. Tel. 13949. Bedrijfspers. gevr. Groothandel vraagt VERTE GENWOORDIGERS voor goed verkoopbare artikelen, op prov. basis. Br. G 7456 SLAGERSBEDIENDE gevr. Bekend met de Worstmakerij Fa. Ruiter en Brander, Gen. Cronjéstraat 130. Aanm. na 6 uur. NETTE JONGEN voor pak- werk. Spaarne 55. Huish. Pers. aangeb. B. z. a. WERKSTER voor Dinsd.o. en Vrijdag hele dag. Brieven G 7457. N. WERKSTER b. z. a. v. 9-4 v. g. g. v. Brieven G 7427. B. z. a. MEISJE, hulp in de huish. tot 1 uur of tot 5 uur. Brieven G 7426. Bedrijfspers. aangeb. Jongeman 19 j. ZOEKT WERK, onverschillig wat. Ook reizen buit. Bezit pas. Brieven G 7448. CHAUFFEUR. 31 j. gehuwd, in bezit v. Rijbew. A, Int. Rijbew. en geldig paspoort voor Duitsland. Vacante werkkring event, direct te aanv. Brieven G 7440. Huizen aangeboden Overname BURGERWOON HUIS met ged. inb. te Hst. Reflectant moet huisvesting hebben. Brieven G 7463. Kamers gevraagd Echtpaar z. k. met verlof, zoekt gem. ZIT-EETKAMER en sl .kamer en badk. Omgev. H'lem.. Medio Maartmedio Aug. Br. met uitv. inl. op luchtpostpapier G 7468 GEM. BEN. KAMER, keuk.- gebr., besch. wed. m. 1. Brie ven G 7464. Gevr. net KOSTHUIS met huisel. verk. omgev. Centrale Werkplaats N. S. in Prot. gezin. Brieven G 7449. Te huur 1 Febr. of eerder SLAAPKAMER met geh. of ged. pension. W. Schabbink, Ripperdapark 11. Te huur 15 Maart a.s. voor besch. echtp. m. 1. goed gem. PARTERRE, grote zit- en slaapk. ruime serre, keuken, bergruimte, tuin. f 135 p. m. Gas, waterl. verl. niet inbegr. Brieven G 7428. Aangeb. kleine KAMER met pension, centrale verwarm., str water. Pens. Overbosch, Dreef 38. Woningrui! VRIJ HUIS, kamer, keuken, 2 sl.kamers, zolder, schuur, grote tuin met vruchtbo men. Tienhoven, vlak bij Loosdr. plassen. Gevr. dito huis of iets groter in Haar lem. Brieven G 7458. Gevr. WONING 2 pers. Cen trum in ruil nieuw ben.huis Vondelweg, 2 pers. Brieven G 7452. Aangeb. p. 1 Febr. VRIJE BEN-SUITE m. hall, vestib., keuk., W.C. v.- en a. tuin, overal park, vl. centr. v. ingeb. frigid, op g. st., b. Hout, all. v. besch.. echtp. z. k. Huur f 55 Gevr. huisje of et. 2 k. keuk., W.C. huur f 25 tot f 30. Brieven G 7450. Zonn. BOVENH. b. station v. huis-huisje, liefst omg. Hst. Brieven G 7442. Aang. keurige 2e ETAGE A'dam-W-, 4 k., zolderk., keu ken, douche, veranda, enz. Gevr. kl. bov. of ben.won., 3 k. H'lem. Brieven G 7429. Diversen Jongedame z. THUISWERK. Brieven G 7443. JACHTTERREIN GEZOCHT voor komend seizoen, in Haarlem m. pold. of omgev, Haarlem. Br. met inl. G 7430 Te koop gevraagd Duitse STUDIE-PIANO of PIANOLA. Dekker, Alkmaar Spoorstraat 5. Compleet solide CARRIER ONDERSTEL voor gesl. bak. Brieven G 7444 Te koop aangeboden AUTO, Oldsmobile '35, in pr. staat. Tel. 35719. ETNA HAARD, als nieuw. Rijksstraatweg 433. Pr. BELG. HERDER, 4 mnd. Dutrystr. 11. H.-N. Z. g. a. n. B. K. KEUKEN- UITZ. grijs, 's Avonds na 7 uur. Eksterstraat 292. WINTERJAS en smoking. Kleverlaan 179. Witte Eng. KINDERWAGEN in zeer goede staat. Kinder huissingel 100. 2 FAUTEUILS 4 STOELEN (eiken) f 75, geëm, kachel f 50, pluche gangloper 3.25 M., 75 br. f 15. Amsterdam sevaart 72 rood. 4 pracht Amerik. OPPOSUM VELLEN en tennisracket. Br. G 7431. WITTE TROUWJAPON m. 40, lichtbl. organdi bruias- meisjesjurkje m. 38. Ekster straat 117. Na 19.30 uur. Grote maat BONTJAS, Bi- samrug. wegens vertr. Indo nesië. Te bevr. portier Hotel Lion d'Or, Kruisweg 34. TROP. VOGELS en 3 kanarie poppen m. voer- en water bakken. J. Steenstraat 32. RIJWIEL met Fuchs-hulp- motor, 2 versn. en vrijloop, pl.m. 3000 km. gelopen. Snel heid 6 tot 50 km. Spaarn- hovenstraat 109. Nu *is het tijd voor te repareren. G. ALDERS en ZN., Jan Steenstr. Haarlem. TE KOOP Stoelen, tafels, biljart, enz. L. Ebbing, Oosteinderpolder, 34, Hillegom te Zandvoort, 1 min. van af het station, bevatt. 11 ka mers, keukens, etc. (Vrijko mend) Geschikt voor ver huurbedrijf. Brieven no. 8902 Leeg te aanvaarden. Koop prijs pl.m. f 8 a f 10.000. Brie ven no. 8905. TAPIJTEN LOPERS Een greep uit onze Oprui mingsverkoop: Wiltons v. f 165 voor f 62.50; extra grote maat 270 x 360 van f 260 voor f 189; Holtaps van f 78 voor f 29.50; Lo percoupons v.a, f 1.95 p. meter; M. Smyrna's f 125 en f 179. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85, b\j Gr. Markt, H'lem. KON. ERK. rm Wilhelminastraat 47. Haarlem, tel. 18441 Typen, Steno, opl. Se cretaresse, Boekhou den, Talen, Hand.corr. Inschrijving dag. beh. Zaterdag. BORSTEL uw GRIJZE HAREN WEG Wegens enorme belangstelling met Het middel dat grijs haar onmiddellijk zijn natuur lijke kleur teruggeeft. Uiterst eenvoudige behan deling. Pakt niet op de huid, is houdbaar maar kan met shampoo uitge wassen worden. Overtuig uzelf van de schitterende resultaten van dit nieuwe product op de demonstratie Dinsdag 15 Januari van 2-5 u. bij Gen. Cronjéstraat 20, Haarlem. Tel. 12659. aangeboden door Maatschap pij (staande onder Rijkscon trole) v. dame of heer uit goede stand voor het plaatsen van spaaraandelen voor mid dag- of avonduren. 'Verdien ste f 75 p. maand. Brieven no. 8898. Gymnastiek Verg. te IJmui den vraagt voor direct een 10 lesuren p. w. verdeeld over Dinsdag en Vrijdag. Brieven no. 8904. DANS- Nieuwe Gracht 66 Tel. 15656 - Haarlem Aanvang v. d. lessen voor beginners en gevorderden als mede Tango-cursus tweede helft Jan. Inschrijving dagelijks Laatste week van inschrijving. Degelijk - keurig in één dag klaar bij KRUISWEG 23 - HAARLEM - TEL. 20173 SCHREURS, Heemstede, Javalaan 61, Tel. 38497 N.V. WASSERIJ PEEPERKORN vraagt voor direct een voor hele dagen. Tevens is er plaats voor een en een Zich aan te melden: Blekersvaartweg 43, Heemstede Assurantiekantoor Langeveldt Schroder, Heren- gracht 514, Amsterdam (C vraagt: met kantoorroutine. Leeftijd pl.m. 18 jaar, opl. minstens Mulo, goed kunnende typen. Brieven aan de afdeling personeelszaken. gevr voor Afd. Binderij, leeftijd boven 18 jaar Loon naar C.A.O. Pers. aanm. tuss. 10—12 u. en 2—4 uur: Parklaan 40 Haarlem NEDERL. ADVIESBUREAU VOOR DE MIDDENSTAND Hoofdkantoor Keizersgracht 641, Amsterdam voor het bezoeken van middenstanders. Na gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Te melden op Woensdag van 10—12 en 2—4 uur in Café- restaurnant Brinkmann. Te vragen naar de heer Veenstra. vraagt voor plaatsing als telefoniste. Leeftijd 17-25 jaar. Vereiste: Diploma MULO A of B of bewijs van overgang van 3e naar 4e klasse HBS of Gymnasium. Sollicitaties schriftelijk aan de Directeur van het Telefoon- district, Zijlstraat 44 te Haarlem. Beschik over kleine moderne kantoorruimte met aparte ingang, telefoon enz., op druk punt aan winkelstraat rand gemeente Haarlem en wens deze eventueel met gebruik van mijn diensten en goodwill productief te maken, bijv. als agentschap of filiaal. Ook geschikt voor winkel. Brieven onder no. 8903 REGENKLEDINGPALEIS, Witte Herenstr 15 Haarlem, vraagt voor één harer filialen in bezit van vereiste diploma's of vergunning. Woning- ruil verplicht. Zonder genoemde voorwaarden onnodig te solliciteren. Zo fris als bloemen is Uw linnen als het door ons wordt gewassen Dat komt, wjj gebruiken de beste zeep en zacht water, gelijk regenwater. HAARLEM Santpoorterstraat Telefoon 10131 41 49

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3