Drie a vierhonderdduizend Duitsers zullen onder de wapenen moeten komen Franse socialisten dringen aan op onderhandelingen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ruhrgebied weer wapensmidse Faure presenteert morgen kabinet in het parlement Noorse vliegtuigen zochten „Alkmaar" Egyptenaren doodden een Amerikaanse kloosterzuster Theodor Blank kondigt Duitse dienstplicht aan „Militaire geest blijft met groot verlof" Beroep op Zuid-Afrika Tunesische ministers doen beroep op de Veiligheidsraad Het woord is aan... Spanning in Suezkanaal-zöne neemt toe, Britten bezetten deel van Ismailia Britse schepen in nood Nieuwe Britse ambassadeur in Teheran Kroonprins op Schiphol Bommen in Saigon Algemene UNO-vergadering Bloedige botsingen in Tunis Gebeurtenissen in Tunis noopten formateur tot grote haast Oostenrijkse kwestie sleept zich voort 66e JAARGANG No 164 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 21 JANUARI 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG No 17 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BONN, (Reuter) Theodor Blank, de voornaamste militaire raadgever der West- Duitse regering, die de West-Duitse delegatie leidde bij de besprekingen te Parijs over het voorgestelde Europese leger, heeft in een te Bonn voor de radio afgelegde ver klaring onder meer medegedeeld dat voor de voorgestelde West-Duitse bijdrage aan de verdediging van West-Europa drtc tot vierhonderdduizend jonge Duitse mannen nodig zullen zijn, geboren tussen 1929 en 1934. Blank zeide dat er geen sprake zal zijn van een herleving van de oude Duitse militaire geest. „Wij zullen alles in het werk stellen om dat te voorkomen. Bij de voorbereidingen van deze remilitarisatie is niets aan het toeval overgelaten", aldus Blank. Volgens Blank is de hoofdzaak der be sprekingen te Parijs over het plan-Pleven achter de rug. Het is nu nog slechts een kwestie van weken, zeide hij. Blank verklaarde zijn bekendmaking af te leggen „in verband met alarmerende berichten, dat een en een kwart millioen jonge Duitsers onder de wapenen zouden worden geroepen". Hij verklaarde dat West-Duitsland volkomen gelijkheid zou krijgen in het voorgestelde Europese leger. Onze Parijse correspondent meldt: Het project voor het Europese leger is, zo weten diplomatieke kringen in Parijs te vertellen, nu nagenoeg gereed en zal half Februari in Lissabon aan de ministers van het Atlantisch pact kunnen worden voorgelegd. Men herinnert zich, dat eind Onder Amerikaanse aanmoediging: Volgens geallieerde kringen te Bonn be spreken de Westelijke geallieerden op het ogenblik Amerikaanse voorstellen om de West-Duitse industrie gedeeltelijk in te schakelen bij de bewapening. De Verenigde Staten zouden voorstellen Duitsland aan te moedigen wapens of onderdelen van wa pens te vervaardigen zoals versnellings trommels voor tanks, onlploffingsstoffen, pantserplaten, optische instrumenten, ra darapparaten, rompen voor lichte oorlogs schepen enzovoort. De Amerikaanse rede nering zou zijn, dat Duitsland reeds een grote industriële capaciteit voor het ver vaardigen van deze onderdelen bezit en dat die capaciteit niet gebruikt wordt. Naar verluidt zijn de Britten en Fransen er in beginsel op tegen, dat het Ruhrgebied opnieuw een arsenaal wordt, hoewel zij ten volle toegeven, dat bruikbare capaci teit aan mankracht en uitrusting „verspild" wordt. Zij vrezen aan de andere kant, dat de Duitse industrieën een „oneerlijk" voor deel zullen verwerven boven de Britse en Franse industrie, naarmate deze laatste meer en meer op herbewapening wordt overgeschakeld. De Duitse industrieën zou den op de uitvoermarkt het monopolie kunnen verwerven. Dit argument volgend menen de Britten en de Fransen, dat de Duitse industrie in dezelfde mate als de industrieën van andere landen defensie contracten zouden moeten vervullen, aldus deze kringen. In het algemeen zijn Duitse industrialis- ten gekant tegen bewapehingscontracten als zij contracten voor burgerlijke goederen kunnen krijgen. De herbewapening wordt gezien als een kort durende zaak en zij achten het beter bestaande, blijvende markten te ontwikkelen, dan om te scha kelen op defensiecontracten en later weer terug te schakelen op burgerlijke con sumptie. Kust-radiostations in Noordoost-Engeland en in Oost-Schotland vingen Zondagoch tend noodseinen op van het 389 ton meten de Britse schip „Acclivity". Later verna men zij, dat het Engelse schip „Margrix" langszij van de „Acclivity" lag en de be manning had overgenomen omdat het schip zinkende was in de buurt van de Farne Islands. Een ander Engels schip, het 8.503 ton metende marine-hulpvaartuig „Arn- dale" seinde Zaterdag, dat het water maak te in het machineruim nabij de Schotse Oostkust. Een ander marinevaartuig kwam te hulp. Amerikaans schip op mijn Zondagmorgen is het 7.191 ton metende Amerikaanse vrachtschip „Thomas Sim Lee" voor de mond van de Elbe op een mijn gelopen. Volgens tot dusver ontvan gen berichten is niemand gewond. De Duitse bergingsvaartuigen „Danzig" en „Moewe" gingen op weg naar de „Thomas Sim Lee", die op weg was van Hamburg naar Hampton Roads. Het schip bleek ech ter slechts licht beschadigd te zijn en voer op eigen kracht verder naar de rede van Brunsbuttel. Aan boord bevindt zich een bemanning van 38 koppen. TEHERAN (A.F.P.). De Britse rege ring heeft de Perzische regering medege deeld dat tot nieuwe ambassadeur te Tehe- han Robert Hankey zal worden benoemd. Men verklaart, dat de vervanging van Sir Frémcis Shepherd reeds enige tijd geleden voorzien was en dat men niet eerder tot een wijziging was overgegaan om niet „de onjuiste indruk" te wekken, dat Sir Francis is gedesavoueerd wegens zijn waarschuwing aan de Labour-regerin^, dat zij er ver keerd aan deed haar politiek te baseren op een aftreden van de regering-Mossadeq. Hankey is thans gezant te Boedapest, Sir Francis Shepherd zal naar een nieu we post worden overgeplaatst, men gelooft in een Oost-Europese hoofdstad. December een voorbereidende ministeriële conferentie in Parijs besloten werd door een communiqué, dat nog wel enige vraag tekens bevatte. In het bijzonder was het 't gemeenschappelijke defensiebudget, dat de tegenstellingen tussen de drie grote landen: Frankrijk, Duitsland en Italië, en de drie kleine Benelux-landen openbaarde. President Truman heeft er blijkbaar bij premier Churchill, ofschoon deze zich af zijdig van het Europese leger houdt, sterk op aangedrongen, zijn invloed in Brussel en Den Haag ten voo'rdele der Franse in zichten aan te wenden, en wij zullen de spijker ook wel niet ver misslaan, wanneer we veronderstellen dat het bezoek dat mi nister Stikker onlangs aan generaal Eisen hower heeft gebracht, in datzelfde licht kan worden beschouwd. Ongetwijfeld wer den de kleine lage landen de laatste weken van verschillende kanten onder een sterke diplomatieke druk gezet. Zijn wij goed ingelicht, dan moeten de Benelux-ministers er thans al in hebben toegestemd dat de aanloopperiode, die eerst op twee jaar was gesteld, zal worden in gekort, waardoor de zogenaamde prefede- rale periode eerder zal kunnen beginnen en ook het ogenblik wordt vervroegd, waarop de nationale defensiebegrotingen naar het gemeenschappelijke militaire bud get zullen moeten worden overgeheveld. In hoeverre de tegenstellingen inzake dat gemeenschappelijke budget echter zelf reeds zijn overbrugd, kon ons in Parijs niet worden meegedeeld. Met het vliegtuig uit Rome, op doorreis naar Londen, arriveerde gisteren op Schiphol de 16-jarige kroonprins Hussein Talal van Jordanië, die zijn studies in Engeland gaat voltooien. Op de foto ziet men hem afscheid nemen van de stewardess Beb Wolders, die ter gelegenheid van haar 25ste verjaardag feestelijk met bloemetjes was getooid. SAIGON, (Reuter). In het centrum van Saigon zijn heden zes tijdbommen van plastic, die aan fietsen bevestigd waren, ontploft. Meer dan 30 Vietnamezen hebben verwondingen opgelopen. Twee andere bommen ontploften niet. De fietsen stonden in stallingen buiten het hoofdbureau van politie, kantoren van de Shell, het hoofdkwartier van de Franse veiligheidsdienst, het gebouw van de Viet namese voorlichtingsdienst en op het marktplein. De politie heeft na de ontploffingen auto's en fietsen in de gehele stad gecon troleerd op verborgen bommen en gra naten. Sinds 9 Januari zijn in Saigon 20 perso nen om het leven gekomen en 58 gewond door dergelijke aanslagen. PARIJS (Reuter). De Algemene Ver gadering van de U.N.O. heeft Zaterdag een beroep gedaan op Zuid-Afrika om de onderhandelingen met de wereldorganisatie te hervatten in een poging om de toekomst van Zuidwest-Afrika te regelen. Zij keurde met 45 stemmen tegen vijf (de Cominform- landen) een resolutie goed van de beheers commissie, die er bij de Unie op aandringt, rapporten over te leggen over het beheer van Zuidwest-Afrika. Acht landen onthiel den zich. De Assemblee steunde vervolgens met 36 tegen nul stemmen bij 22 onthou dingen, waaronder Nederland, een resolutie, volgens welke Zuid-Afrika de vroege Duit se kolonie onder internationaal beheer dient te stellen. Van gezaghebbende zijde is vernomen, dat Zuid-Afrika opnieuw weg zal blijven van de plenaire vergaderingen van de Al gemene Vergadering. Vrijdag is de delegatie van Zuid-Afrika voor het eerst sinds 12 December weer in de Assemblée verschenen. De Algemene Vergadering der U.N.O. heeft met veertig tegen vijf stemmen, bij drie onthoudingen een reeds door de poli tieke commissie goedgekeurde resolutie be krachtigd, waarin is bepaald dat de ont wapeningscommissie vijf punten zal be handelen uit het Russische voorstel, dat voorziet in een algeheel verbod van het gebruik van atoomwapens en een tezelfder tijd van kracht wordend internationaal toe zicht, om naleving van dit verbod te ver zekeren. Tunis roert zich. Protestbetogingen zijn aan de orde van de dag sinds de aanhou ding van nationalistische en communistische leiders door de Fransen. Hier is voor het station van Tunis een nationalistische demonstratie aan de gang, vervuld van geroep: „Leve de Bey". Fliegende Blatter: De afgunst is de caricatuur der achting. PARIJS (A.F.P.). Het bestuurscomité en de parlementsfractie van de Franse socialistische partij hebben in een verkla ring hun ongerustheid uitgedrukt over de toestand in Tunesië. „De partij," aldus de verklaring, „verzet zich tegen het verbod van het congres van de Neo Destour en de overbrenging van zekere leiders van die partij naar andere plaatsen. Zij is er van overtuigd, dat slechts rechtstreekse onder handelingen kunnen leiden tot een alge mene regeling van de betrekkingen tussen Frankrijk en Tunesië. In de huidige toe stand, zo wordt verder gezegd, acht de socialistische partij het dringend gewenst, dat wederzijds gelijktijdig stappen worden gedaan, nodig om een klimaat te scheppen, dat het openen van onderhandelingen in een geest van wederzijds begrip mogelijk maakt." In de verklaring, die aan de pers werd uitgereikt, wordt nog gezegd, dat de ar restaties van leiders van de Neo Destour en de communisten, welke Donderdag wer- (Van onze correspondent te Parijs) Gistermorgen, een etmaal voor algemeen verwacht werd, heeft Edgar Faure zijn nieuwe regering al aan president Auriol voorgesteld, waarna de traditionele foto's op het bordes van het Elysée genomen kon den worden. Vandaag staat al eqn eerste ministerraad op de agenda en morgen zal het parlement bijeenkomen om zich uit te spreken over dit nieuwe kabinet. Het is meer dan waarschijnlijk, dat de gebeurtenissen in Tunis de oplossing van de ministerscrisis hebben versneld. Zo is het opvallend, dat de premier ook de por tefeuille van financiën voor zijn persoon- De vermiste „Alkmaar' Naar wjj vernemen hebben Noorse vlieg tuigen een laatste poging ondernomen, de vermiste IJmuidense trawler „Alkmaar" op te sporen. Deze poging is op niets uitge lopen en de toestellen zijn onverrichterzake op hun basis teruggekeerd. Niettemin geeft men in IJmuiden de hoop nog niet geheel op, dat de trawler met zijn veertien opvarenden nog terecht komt, al vermindert deze hoop thans met het uur. De uit Goeteborg afkomstige logger „Skagerak" wordt sinds vorige week Dins_ dag vermist. Het bootje, dat uitsluitend voor de kustvisserij werd gebruikt, heeft zeven man aan boord. Toen vorige week een orkaanachtige wind langs de Noorse kust trok, was de „Skagerak" op zee. Se dert dien is niets meer van de logger ver nomen. Reddingboten en vliegtuigen heb ben geen spoor van het bootje kunnen ont dekken. Men vreest dat het is vergaan. lijke rekening heeft genomen, een onge bruikelijke opeenhoping van functies, die zeker veroorzaakt werd doordat op korte termijn voor deze weinig populaire post geen gegadigde te vinden was. De spoed welke de premier, die Zondag morgen al 36 uur onafgebroken had gecon fereerd, betrachtte, kwam trouwens niet minder duidelijk tot uiting in de verdere bezetting van zijn regering. Hij nam name lijk vrijwel voltallig het ministeriële per soneel van zijn voorganger Pleven over, met uitzondering van Pleven zelf en René Mayer, terwijl ook het nogal gebruikelijke stoeltje-verwisselen ditmaal achterwege is gebleven. Van de 40 leden (ministers en staats secretarissen) van het kabinet-Faure, zaten er 32 in Pleven's ploeg. Men mag het Faure zeker als een grote verdienste toerekenen, dat, terwijl iedereen een slepende crisis verwachtte, hij reeds twee weken na de val van de vorige re gering met zijn medewerkers voor het par lement kan verschijnen. De moeilijkheden in de Franse binnen landse politiek hebben de voortvarendheid der Tunesische ministers ongetwijfeld ge stimuleerd, terwijl anderzijds in de hoogste regionen te Parijs de noodzakelijke rust ontbrak, waardoor in Tunis enkele onbe kookte en niet al te democratische beslis singen werden genomen, zoals het verbod van een partijcongres en de arrestatie van de extremistische leiders van de Neo Des tour. Daarmee is intussen voor Faure een nieuw probleem geschapen, en vooral in socialistische kringen heerst grote ont stemming over de wijze, waarop de vorige regering, die met het nieuwe kabinet vrij wel identiek is, de kwestie-Tunis heeft aangepakt. Mochten dus de socialisten des ondanks deze zogenaamde nieuwe regering morgen de steun verlenen, zonder welke Faure's moeite tevergeefs zou zijn geweest, dan blijft de toekomst voor dit kabinet toch in de hoogste mate donker. Want de parle mentaire basis is niet verbreed, de tegen stand van de oppositie zal ongetwijfeld zijn verscherpt, terwijl de premier de mede werking van twee der sterkste figuren der vorige ploeg, die bovendien grote beleids ervaring bezaten, Pleven en René Mayer, ontberen moet. Partij-verhouding Het nieuwe kabinet, waarin Schuman minister van Buitenlandse Zaken en Bi- dault minister van Defensie blijft, omvat 26 ministers, waaronder acht conservatie ven, acht leden vna de M.R.P., zeven radi calen en drie links-radicalen. De drie nieu we ministers zijn Deplat (Justitie), Bonne- fous (Handel) en Coste-Floret (Voorlich ting). den verricht, aantonen, dat er gepoogd wordt de oudste Destour en de communis ten, die elke Frans-Tunesische toenadering willen verhinderen, te verwarren met de vertegenwoordigers van de Neo Destour, die „herhaaldelijk hun bereidheid hébben be tuigd om hun eisen door een overeenkomst met Frankrijk te regelen en die blijkens de recente gebeurtenissen de meest represen tatieve vertegenwoordigers van het Tune sische volk zijn." Volgens Reuter hebben acht personen het leven verloren en 26 personen zijn ge wond geraakt, van wie tien ernstig, bij botsingen, die zich Zaterdag hebben voor gedaan tussen Mohammedaanse betogers en de Franse politie te Mateur, ten Zuid- Westen van Bizerta. De ongeregeldheden begonnen toen de politie een menigte voor de kantoren van de Neo Destour trachtte te verspreiden en drie nationalisten ar resteerde. Van Franse zijde is verklaard, dat de menigte de politie te lijf ging met stokken en stenen, op Franse tanks klauterde, die in de buurt geparkeerd stonden en deze met houwelen en schoppen toetakelden. Hoewel de politie de arrestanten vrijliet werd de aanval voortgezet en na 45 minu ten werd het vuur op de betogers geopend, aldus de Franse lezing. Later op de dag is de rust weergekeerd. Ongeveer 300 demonstranten marcheer den Zaterdag door een voorstad van Tunis. Zij vernielden een Europees café en staken een tramwagen in brand, die geheel ver woest werd. De politie greep in en ar resteerde verscheidene personen. Er werden 25 Mohammedanen gearres teerd bij een „begrafenis" toen de politie ontdekte, dat onder het rouwfloers van de lijkbaren geen doodkisten maar wapens en flessen benzine en carbid verborgen waren. Zondag was het rustig in Tunis. Het officiële weekblad van de „Neo Destour", „Liwa el Horia", is in beslag ge nomen, toen het van de pers kwam. Telegram aan Lie De twee Tunesische ministers, die te Parijs zijn om bemiddeling van de UNO in het Frans-Tunesische geschil te verkrijgen, hebben een Zaterdag aan de secretaris generaal, Trygve Lie, gezonden telegram gepubliceerd, waarin zij om optreden van de UNO tegen de „bloedige Franse onder drukking van een nationalistische activiteit in Tunesië" verzoeken. De ministers, Salah Ben Yoessef en Mo hammed Badra, seinden: „Het aantal bur gers dat gedood, gewond of willekeurig gearresteerd wordt, neemt dagelijks toe. Tussenkomst van de Veiligheidsraad is dringend vereist om te verhinderen, dat de internationale vrede en veiligheid in gevaar worden gebracht door waarlijk militaire strafacties teger, ongewapende en vreed zame Tunesische burgers". ISMAILIA (Reuter). De spannende situatie in de Suezkanaal-zóne is weer ver ergerd door schietpartijen in het afgelopen week-end, waarvan onder andere een Ame rikaanse non, zuster Anthony, in een Frans klooster bij Ismailia het slachtoffer is ge worden. Zij werd door Egyptische com mando's, die toevlucht in het klooster had den gezocht voor de hen achtervolgende Britten, neergeschoten. Voorts heeft zich in Port Said een vuurgevecht voorgedaan, waarbij Britten met mortieren en anti- tankgeschut het station beschoten, nadat Egyptenaren het vuur geopend hadden op een Brits kamp bij het station. Het vechten bij Ismailia begon Zaterdag middag op de oevers van het zoetwater kanaal. Aan deze gevechten, die uitbraken nadat een in een sinaasappelkist verborgen bom was ontploft en drie Britse militairen had gewond, nam ook Egyptische politie deel. Britse Centuriontanks en pantser wagens doorzeefden daarop het- hoofd bureau van politie met granaten. De tanks reden vervolgens in snelle vaart naar het Franse klooster, nadat de moeder-overste telefonisch had meegedeeld, dat Egyptische verzetsstrijders het klooster bestormden. Het bleek dat een groepje Egyptische jon gemannen de kloostertuin was binnenge komen. Enkele zusters, waaronder ook zuster Anthony, trachtten de Egyptenaren tegen te houden. Toen dit niet hielp rende zij naar de telefoon om hulp te vragen. Even later arriveerden de Britse tanks. Daarop werd zuster Anthony doodgescho ten. De Amerikaanse ambassade heeft in middels de Egyptische regering om ophel dering over deze moord verzocht. Van Egyptische zijde zijn overigens enige verschillende lezingen over het incident ge geven. Een politieman zei, dat Britse troe pen de non met een salvo hadden gedood. En de Egyptische radio stelde in een spe ciaal bulletin de Britten verantwoordelijk voor de moord, zonder overigens te vertel len hoe deze zou zijn geschied. Ismalia bezet Het incident heeft overigens een eind ge maakt aan de Brits-Egyptische overeen komst, volgens welke de Britten Ismailia niet zouden bezetten. Generaal Erskine heeft gisteren zijn troepen opdracht gege ven om een deel van de stad te bezetten en door de ganse stad te patrouilleren. Een deel van de stad, waar voordurend op En gelsen werd geschoten, zou huis voor huis worden doorzocht. Bij deze razzia zijn reeds 41 verdachte personen aangehouden. De gevechten van het week-end hebben de Engelsen twee doden en acht gewonden ge kost. Het Egyptische ministerie van onderwijs heeft bekendgemaakt, dat leerlingen van middelbare scholen buiten schooltijd aan een militaire training zullen worden onder worpen. De Egyptische regering heeft een protest-nota gericht aan de Engelse am bassade waarin zij opkomt tegen de Britse acties bij Tel el Kebir en in de omringende dorpen Deze acties worden gequalificeerd als oorlogsdaden. Volgens de nota werden Egyptische burgers en politiemannen ge dood en gewond, werden dorpen aangeval len en gebombardeerd en de rechten van de mens en internationale conventies op schandelijke wijze geschonden. Raoeff vrij De Egyptische politie-chef, generaal Raoeff, die bij de actie in Tel el Kebir ge vangen werd genomen, is na een verhoor door generaal Erskine zelf weer vrijgela ten. Uit dit-verhoor bleek, dat Raoeff ge poogd zou hebben de Egyptische politie te bewegen niet op de Britten te schieten Ut Londen wordt nog gemeld, dat Chur chill's verzoek om symbolische troepen eenheden uit de V.S., Frankrijk en Turkije in de kanaal-zóne te legeren, „verkeerd is uitgelegd". Churchill zou slechts bedoeld hebben, dat de verdediging van het Suez- kanaal geen louter Britse aangelegenheid is, maar de veiligheid van de wereld er bij betrokken is. De gehele Britse 16de brigade parachu tisten heeft vandaag een gedeelte van de Arabische wijk van Ismailia afgezet en doorzocht. De „Rode Duivels", zoals de bri gade in de wandeling wordt genoemd, na men in de vroege ochtend stellingen in langs de Mohammed Ali-kade. Er zijn geen verdere incidenten of schietpartijen in Ismailia zelf sinds de gevechten van Za terdag voorgevallen. LONDEN (Reuter). De plaatsvervan gers der ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk besloten Zaterdag te pogen tot een hervatting te komen van de vier- mogendheden-besprekingen over het slui ten van een vredesverdrag met Oostenrijk, De Sovjet-Unie heeft in antwoord op een uitnodiging der Westelijken medegedeeld in te stemmen met een „hervatting der be sprekingen, mits gesproken zal worden over Triëst en over de Russische beschul diging, dat de Westelijke mogendheden van Oostenrijk een militaire basis maken". De Westelijke plaatsvervangers hebben de Russen geantwoord, dat zij de Russische voorwaarden voor een hervatting van de onderhandelingen als geheel buiten hun arbeidsveld liggend beschouwen. Een woordvoerder van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft ver klaard, dat het onzeker is, of de Russische autoriteiten thans zullen instemmen met het houden van een bijeenkomst; LANGZAME DALING VAN TEMPERATUUR Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt te 10 uur: Zwaar bewolkt met plaatselijk enkele lichte sneeuwbuitjes. Matige tot krach tige en langs de Waddenkust mogelijk nu en dan harde Noord-Oostelijke wind. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. 22 Januari Zon op 8.35 uur, onder 17.09 uur. Maan op 4.24 uur, onder 11.52 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 21 Januari Hoog water: 9.36 en 22.09 uur. Laag water: 5.02 en 17.35 uur. Dinsdag 22 Januari Hoog water: 10.43 en 23.25 uur. Laag water: 6.04 en 18.39 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1