W ereldcon junctuur op een keerpunt v. Duivenboden TEMPO Het teken van vertrouwen MAISON VENUS Ruit stuk? VOOR VERHUIZINGEN cCct£ JQCLb U/ORST! Minder stoomschepen en meer motorschepen Haarlemmermeer Bloemendaal Heemstede Hillegom Zatidvoort Bennebroek Lisse Goud,Zilver en Juwelen 6 Effecten- en Geldmarkt Maandasr rouwdacr Bloemencorso in de Bollenstreek Nederlandse koopvaardijvloot Directeur van „Avifauna" zal request indienen Visserij en coöperatie Oude boeren blijven te lang in het bedrijf Scheepvaart Te koop gevraagd Aangeboden: moderne woning SPECIALE AANBIEDING Groot herenhuis praktijkruimte N.V. Amsterdamse Rijtuig Mij. Instituut voor Haaronderzoek HAARGEBREKEN? Keitz' Coldwave en Coldwave „Italiano" ZATERDAG 26 JANUARI 19 52 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT President Truman heeft in zijn rapport over de economische positie van zijn land, dezer dagen aan het Congres uitgebracht, gezegd dat een goede economie voorname lijk twee elementen omvat: het vermijden van onnodige uitgaven en in de tweede plaats, hoewel van niet minder betekenis, het doen van de noodzakelijke uitgaven. Een land dat zijn hulpbronnen verkeerd gebruikt, verzwakt zijn economische kracht. Maar een land, dat te lamlendig is om zijn hulpbronnen voor noodzakelijke doeleinden aan te wenden, verwaarloost de opbouw van zijn economische kracht. Handel, consumenten en regering moe ten, zo zei de president, hun uiterste krach ten inspannen om niet noodzakelijke uit gaven te voorkomen. Maar door deze me thode alleen verkrijgen we geen wereld vrede en een zo productief mogelijke economie. De voornaamste reden waarom we niets moeten uitgeven voor dingen, die we niet nodig hebben, is om te kunnen verkrijgen de dingen, die we wel nodig hebben. Wij moeten de militaire uitgaven beperken tot het laagste peil dat nodig is als waarborg voor de nationale veiligheid. Dat betekent het voorkomen van elke ver spilling. Maar het zou een bedriegelijke economie zijn het defensieprogram te be snoeien beneden de behoeften van de na tionale veiligheid. Het gaat hier dus om het juiste even wicht en Truman meent dit te hebben ge vonden door van het totaal der begroting voor het dienstjaar 1 Juli 1952 tot 30 Juni 1953 ad 85 milliard dollar, niet minder dan 60 te bestemmen voor militaire uitgaven, zijnde viermaal zoveel als in het jaar, dat aan de oorlog in Korea vooraf ging. Wij kunnen hierop thans niet verder ingaan, maar van wat dit voor de nationale economie van de V. S. betekent krijgt men enig beeld wanneer we weten dat in 1952 een derde van de gehele bouw- en metaal industrie, een vierde van de koperindustrie en de helft van de aluminiumproductie voor militaire doeleinden zal worden aan gewend en meer dan 5'/2 millioen arbeiders direct of indirect, voor de oorlógsindustrie zullen worden geëmployeerd. Van de totale uitgaven zal niet minder dan c.a. 11 mil liard dollar voor hulp aan andere landen worden gebruikt, hetgeen de president be schouwt als een kwestie van welbegrepen eigenbelang, omdat anders de levensstan daard in andere landen gevoelig zou dalen en een ernstig gevaar zou opleveren voor de politieke stabiliteit. Voor West-Europa kan dit standpunt zo wel in militair als in economisch opzicht bemoedigend zijn, vooralsnog blijft het de vraag welke van zo gigantische staatsuit gaven de gevolgen voor de ontwikkeling van de wereldeconomie zullen ziin. We weten alvast dat voor 1951-'52 de V. S. een tekort zullen hebben van 8 milliard dollar en voor 1952-'53 van 14V2 milliard dollar als tenminste de belastingen niet od- nieuw worden verhoogd. Dat niettemin de New-Yorkse beurs dit jaar tot dusver na genoeg voortdurend een vaste stemming aan de dag legt en tal van fondsen een nieuw hoogterecord bereiken, doet vermoe den dat men ginds met de mogelijkheid van een nieuwe inflatie rekening houdt. En aangezien de economische ontwikkeling in de V. S. bepalend is voor de economie in Europa, staat men ook hier voor een toe stand van grote onzekerheid, temeer om dat volgens Truman de militaire uitgaven gedurende 1953 en 1954 nog verder zullen moeten stijgen. In Londen, waar men onder leiding van Churchill en Butler op sterk- making van het Gemenebest bedacht is. verwacht men een aanzienlijke daling van de' wereldhandel, doordien de meeste lan den hun invoer zoveel mogelijk zullen be perken en de noodzakelijkheid van een verminderde consumptie steeds meer zal worden gevoeld. Het is duidelijk dat een land als Neder land, dat, gelijk dr. Paul Rijkens dezer dagen heeft opgemerkt, 80 van zijn im porten door export moet dekken tegen 70% voor de oorlog, op dit punt voor nieuwe moeilijkheden kan komen te staan en men zich dus niet zal moeten vergapen aan de bij uitstek gunstige ontwikkeling van de handelsbalans gedurende het vierde kwar taal van 1951. Het is zeker verblijdend dat ook blijkens de jongste weekstaat van de Nederlandse Bank onze goud- en deviezenvoorraad een nieuw record heeft bereikt van 1830 mil lioen, zijnde ruim 300 millioen meer dan een jaar geleden. De ervaring heeft geleerd hoe snel deze voorraad kan verminderen als het getij keert. Het verschil tussen de hierboven genoemde 70 en 80 is onze nationale armoede, zo heeft de heer Rijkens gezegd en deze 10 welke thans dus meer door de export moet worden gedekt, be tekent op basis van de cijfers voor 1951 een bedrag van weinig minder dan 1 mil liard per jaar. Dat de regering het gevaar van een te ruggaande export inziet, blijkt ook wel uit de discontoverlaging met V2 pet., waartoe deze week is besloten en waardoor de op 17 April j.l. doorgevoerde verhoging van De burgemeester van Velsen brengt ter algemene kennis, dat Maandag 28 Januari zal worden bestempeld tot rouwdag voor de bij de laatste stormen op zee omgekomen vissers en andere zeevarenden. Een beroep wordt gedaan op alle burgers in de ge meente Velsen om die dag de vlag halfstok te hangen. Aangezien in de Oud-Katholieke Kerk om 19.30 uur een gemeenschapnelijke ge bedsure zal worden gehouden, zal na 19 uur geen muziek in tapperijen mogen worden gegeven. Door allerlei oorzaken stond het geens zins vast, dat in 1952 weer een bloemen corso in de Bollenstreek zou worden ge houden. Inmiddels is echter besloten dat ook dit voorjaar weer de bloemensloet door de streek zal trekken. De datum is nog niet vastgesteld, aan gezien deze ten nauwste verband houdt met de bloeitijd der hyacinten. Zoals men zich zal herinneren werd verleden jaar het corso een week uitgesteld, omdat op de aanvankelijk vastgestelde datum onvol doende bloemen ter beschikking waren. Op verschillende plaatsen in de streek heeft men reeds een aanvang gemaakt met de organisatie van mozaieken-wedstrijden. de rentetarieven ongedaan is gemaakt. Deze discontoverlaging kan worden gemo tiveerd door de recente verbetering van de handelsbalans, maar houdt zonder twijfel In nog sterkere mate verband met de slapte In verschillende bedrijven en de meer en meer aan de dag tredende liquiditeitsmoei- Jjkheden, zomede met de toenemende werkloosheid, welke door een hoge bank- rente in de hand worden gewerkt. Op het verband tussen een en ander hebben wij herhaaldelijk gewezen en het zal zeker niet gemakkelijk zijn het juiste evenwicht '.ussen de credietbeperking en de noodza kelijke uitbouw van ons industrieel appa- -aat te vinden. Wanneer het juist is dat met een vermindering van de wereldhandel moet worden rekening gehouden, zal dit, zoals Truman ook heeft opgemerkt, in de landen van West-Europa tot een vermin dering van de consumptieve uitgaven moe ten leiden. Dit is de reden waarom op de Amster damse beurs voor de aandelenmarkt in het algemeen weinig belangstelling bestaat. Ondanks de merendeels gunstige resulta ten van 1951 en de betrekkelijk lagfe koer sen. Het voordeel hiervan is dat voor een ernstige terugslag op de beurs geen gevaar bestaak aan de andere kant schijnt voor eerst ook geen koersstijging van enige om vang te mogen worden verwacht. En hier uit verklaart zich dan weer de grotere vraag naar vaste rentedragende fondsen, omdat de belegger in deze tijd, meer nog dan op een hoge rente, op het in stand hou den van zijn kapitaal bedacht is. Alles wijst er op dat de wereldconjunc tuur zich onder de helaas noodzakelijke druk van de oorlogsuitgaven op een keer punt bevindt. Maar alles, ook een economische de pressie, is beter dan oorlog. Sinds 1940 is het aantal stoomschepen verminderd, maar het aantal motorschepen gestegen, zo blijkt uit een publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek omtrent de ontwikkeling van de koop vaardijvloot onder Nederiandse vlag. Uit gezonderd sleepboten en aannemersmate riaal bestond de Nederlandse koopvaardij vloot per 1 Januari 1952 uit 1.239 schepen, metende 3.145.885 brt. tegen 1.153 sche pen met 2.896.813 brt. per 1 Januari 1940. In 1952 kan dit aantal worden verdeeld in 272 stoomschepen met 1.507.191 brt. en 916 motorschepen met 1.631.888 brt. In 1940 waren er 403 stoomschepen met 1.533.495 brt. en 639 motorschepen met 1.318.903 brt. Overige schepen in 1952: 51 stuks met 6.806 brt. en in 1940: 111 stuks met 17.415 brt. Per 1 Januari 1951 totaal 1192 schepen (3.122.737 brt.) waarvan 285 stoomschepen (1.530.350 brt.), 854 motor schepen (1.585.554 brt.) en overige schepen 53 stuks. Per 1 Januari 1952 bestond de Neder landse koopvaardijvloot (behalve Neder landse schepen, gedomicilieerd in de repu bliek Indonesië, de Nederlandse Antillen en Suriname) uit 35 passagiersschepen, inhoud 373.959 brt. De bouw van de meeste dezer schepen dateert van vóór 1940. Na dit jaar zijn slechts acht schepen gebouwd, waarvan zeven gedurende 1945-1951. Er waren per 1 Januari 160 vrachtschepen met passagiersaccommodatie, met een totale inhoud van 897.292 brt. Hiervan waren 97 schepen na 1940 gebouwd. Het aantal vrachtschepen zonder passa giersaccommodatie bedroeg 247 stuks van 500 brt. en groter, met een totale inhoud van 1.039.940 brt. en 614 met minder dan 500 brt. (kustvaartuigen). De inhoud hier van was totaal 193.845 brt. Een groot aan tal van deze schepen werd na 1940 ge bouwd. Voorts telde de vloot 84 tanksche pen met een inhoud van 477.617 brt.; 37 hiervan werden na 1940 gebouwd. De directeur van het vogelpark „Avi fauna" te Alphen aan de Rijn, heeft naar aanleiding van het door de gemeenteraad van Alphen uitgevaardigde dansverbod op Zondag verklaard, dat hij een request zal indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuidholland, waarin hij verzoekt het be sluit niet goed te keuren. Hij heeft voor dit request de steun ontvangen van de V.V.V. en van het ministerie van Economische Zaken. Mocht dit niet baten, dan acht de direc teur nog mogelijkheden genoeg aanwezig, om het verbod op volkomen aanvaardbare wijze te omzeilen. „Nederland heeft nog ruimte en vooruitstrevende gemeenten ge noeg om het park zonodig elders te ves tigen", zo merkte hij op. Het verbod om op Zondag in Avifauna te dansen zal niet onmiddellijk van kracht worden, want besluiten over dergelijke nadere voorzieningen behoeven de goed keuring van de Gedeputeerde Staten, voor dat zij van kracht kunnen worden. De mogelijkheden tot een inniger samen gaan in de Nederlandse visserij om de be hoeften aan materiaal op voordeliger ma nier te dekken, zijn gisteren en vandaag evenzovele onderwerpen van een openhar tige discussie geworden: het woord „in koopcoöperatie" is meer dan eens gevallen in een gezelschap reders, vissers, handela ren en overheidsvertegenwoordigers, dat 'een weekeinde op de Bergense Volkshoge school doorbracht. Ir. G. J. Lienesch, de directeur der afdeling „Visserijen" van het ministerie hielp met een inleiding de be sprekingen op gang. Drs. A. G. V. Hilde- brandt zei onder meer dat er zeker 10% of misschien meer te bezuinigen is met een inkoopcoöperatie en drukte zijn auditorium van zo'n zeventig man daarmee onmiddel lijk met de neus op het onderwerp. Hij had als econoom uitgerekend, dat er in totaal voor 20,5 millioen geconsumeerd is aan visserij-materialen hoofdzakelijk zoge naamde „sterke artikelen", waar een moei zame afzet van „zwakke producten" tegen over staat: de vis ligt nu eenmaal ongeluk kiger in de markt dan smeerolie of netwerk. En aan het einde der besprekingen zal blijken of het mogelijk is een commissie samen te stellen, die een inkoopcoöperatie voor de visserij nader gaat bekijken om aan deze drukkende last wellicht een wat min der dodelijk karakter te geven. Op een bijeenkomst te 's Hertogenbosch heeft ir. J. W. Wellen, verklaard, dat er in Noord-Brabant per jaar 1000 jonge boe ren zijn, die het aantal versterken van hen, voor wie in het boerenbedrijf geen werk is en die niet geneigd zijn te gaan studeren, een ambacht te leren of naar elders te trekken om daar hun geluk te beproeven. Tot deze categorie behoren ongeveer 10.000 jonge boeren, die in het verleden door verkeerde inzichten van henzelf of van hun ouders niet de juiste weg voor een goede toekomst hebben weten te kiezen. De oude boeren tonen niet altijd vol doende begrip voor het probleem van hun zonen en dochters, zei ir. Wellen. Zij be schouwen vaak de 12-jarige jongen, die van de lagere school komt, als een wel kome arbeidskracht op het bedrijf, zonder zich af te vragen of dit voor de toekomst van de jongen wel gewenst is. Daarbij komt dat het leren van een ambacht vol gens de begrippen op het platteland wordt beschouwd als de overgang naar een lagere stand, waardoor het verzet in vele geval len tegen het ambacht verklaarbaar wordt. Ir. Wellen vond het eveneens een be zwaar te moeten stellen, dat de oude boe ren te lang de teugels op het bedrijf in de hand blijven houden. Zij moeten eerder terwille van hun kinderen de leiding uit handen geven. Wanneer om financiële redenen zulks niet gemakkelijk zou zijn, zou het aanbeveling verdienen dat de ouderen overgingen tot het organiseren van een ouderdomsvoorziening. Tenslotte propageerde ir. Wellen de uit wisseling van jonge boeren tussen Noord en Zuid-Nederland als voorbereiding van een eventuele emigratie, opdat zij los van het eigen dorpsmilieu leren in eigen land zelfstandig te zijn. Steun Wettig Gezag Onder voorzitterschap van wethouder C. v. Beem hield Vrijdagavond „Steun Wettig Gezag" een propagandabijeenkomst in „De Landbouw" te Hoofddorp. In zijn openings woord deelde de voorzitter mede dat Hoofd dorp wat S. W. G. betreft ten achter bleef en sprak zijn vertrouwen uit dat in de toe komst hierin verandering zou komen. Kapitein F. M. C. Offermans gaf vervolgens een uiteenzetting over het doel en streven van „Steun Wettig Gezag", laten wij zo zei hij. er vooral voor zorg dragen dat wij bij een eventueel conflict niet wederom als in 1940 als willoos slachtoffer moeten fun geren en nu reeds die maatregelen treffen die de noodzaak medebrengt. Onder de aanwezigen was de burgemeester mr. J. F. Jansonius. Met een aantal films werd de avond be sloten. Concert Door de Chr. Gem. Zangvereniging „Excel sior" te Nieuw Vennep zal op Donderdag 31 Januari een concert worden gegeven in de Ger, Kerk, onder leiding van de heer S. P. Visser. Jaarfeest De Gereformeerde Jongelings- en Meisjes verenigingen te Hoofddorp zullen Dinsdag avond a.s. gezamenlijk hun jaarfeest vieren. De bijeenkomst vindt plaats in de grote zaal van hotel „De Beurs". DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten in de Haarlemmermeer zijn voor Zondag 27 Januari als volgt ge regeld: Hoofddorp: dr. Nanninga; Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg; Halfweg: dr. Hoekstra. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts S. B. Drijber, Bloemen- daalseweg 84. Bloemendaal, telefoon 22185. In het zelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster M. G. van der Loo, Dr. D. Bakkerlaan 78, Bloemendaal, telefoon 22528. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 2 Februari e.k. verzorgd door de Elswout-apotheek ("drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341. Over veen, telefoon 16760 en de Santpoortse aptheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Het nieuwe beursgebouw- Ten gevolge van het uitermate gunstige weer vorderen de werkzaamheden aan de nieuwe Hillegomse Bloembollenbeurs, die aanvankelijk o.a. door materiaal- en per- soneelsmoeilijkheden stagneerden, thans zeer snel. De gebouwen die de eigenlijke beurszaal omgeven, nl. het gebouw van de Planten- ziektenkundige Dienst, de keuringszaal, het restaurant en de dienstgebouwen daarvan, zijn reeds zover gereed dat ze thans glas- dicht. zijn en men daar nu onder alle om standigheden de werkzaamheden kan voortzetten. Men is thans bezig met de werkzaam heden aan de foyer en de grote beurshal. Het dak wordt gedragen door betonbalken ter dikte van 1.85 m. Met de bekisting hier van is men thans druk bezig. Alles wordt op alles gezet om indien zulks mogelijk is, nog in de maand April het complex „Treslong" officieel te openen, hoewel nog niet met zekerheid kan worden gezegd dat men hierin slagen zal. Een recidivist Verleden jaar vermiste de rijwielhande laar H., in de Treslongstraat te Hillegom, herhaaldelijk geld. Het vermoeden bestond dat een vroegere knecht zich door inslui ping toegang tot het perceel wist te ver schaffen. H. knutselde een ingenieuze alarminstallatie in elkaar, waardoor niet alleen een bel overging als de deur werd geopend, maar ook met blitzlicht een foto van de insluiper kon worden genomen vóór die de benen kon nemen. Hij deed zulks echter niet, want de lichtflits had hem zo doen schrikken dat hij makkelijk in de kraag gegrepen kon worden. Het bleek dat de 16-jarige O. zich met een valse sleutel toegang had verschaft. Enkele dagen geleden vermiste de heer H. opnieuw een geldbedrag. De Rijkspolitie te Hillegom ging aan 't werk en het spoor leidde opnieuw naar de woning van O., die bij ondervraging bekende opnieuw zijn ge luk bij zijn vroegere baas te hebben be proefd. Een deel van het ontvreemde geld werd nog op hem gevonden. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 27 Januari a.s. waargenomen door dr. J. G. M. v. Walsum, Bronsteeweg 32, tel. 38377 en dr. Tombroek, Burg. van Lennepwëg 1, tel. 38032. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings. Heemsteedse Dreef 138, tel. 39818. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek. Binnenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Vrouwenmiddag De vereniging voor Vrijzinnig Hervorm den organiseert in het gebouw van de Ned. Protestantenbond aan de Brugstraat te Zandvoort Donderdag a.s. een vrouwen middag, waar mevr. B. Poots-van Popta het boek van Marja Roe zal bespreken: „Spiegel en portret". ZONDAGSDIENST Op 27 Januari wordt, de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. Nederlands Bijbelgenootschap Voor de afdeling Lisse van het Neder lands Bijbelgenootschap spreekt aanstaande Woensdag prof. dr. G. Ch. Aalders van Heemstede over de nieuwe Bijbelvertaling en haar moeilijkheden. Filmavond De afdeling Lisse van de Ned. Christe lijke Landarbeidersbond houdt aanstaande Woensdag voor haar leden een filmavond. Christelijke Besturen Bond A.s. Donderdag hoopt de heer C. van Nierop, hoofdbestuurder van het C.N.V., te spreken voor de bestuursleden van de plaatselijke vakverenigingen. Jaarvergadering ,,De Lis" Vrijdagavond hield de Aquariumvereni ging „De Lis" haar jaarvergadering in de „Witte Zwaan", onder voorzitterschap van de heer Bax. De jaarverslagen getuigden van een actief verenigingsjaar, het leden aantal groeit gestadig. De aftredende bestuursleden de heren S. P. Faas en P. Bax werden bij acclamatie herkozen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt. a.s. Zondag waargenomen door dr. J. M. van Dijk, Ach terweg 6, tel. 3134. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna Maria Josephtea, d. van G. de Haas en C. M. de Beek; Jacoba Evelina Irene. d. van T. Kranenburg en J. J. Dijkshoorn; Johannes Adrianus Maria, z. van H. L. Tijssen en W. W. Meskers: Johanna Geertruida Hendrika. d. van G. C. de Lange en E. Been; Jacobus Franciscus. z. van M. J. Wassenaar en A. J. C. Hoogenstraaten: Ca- tharina Maria. d. van P. v. d. Berg en G. C. Sneeuw; Hazina Petronella. d. van G. W. Horsman en II. Nieuwenhuizen. ONDERTROUWD: G. Segers en G. Grif fioen; J. de Kooker en N. Goudkade; H. Troost en C. Broekhuisen; W. J. Ruigrok en W. Th. Langeveld. Aagtekerk, 26 van Cebu te Singapore verwacht. Amstelstad, 24 v. Beyrouth naar Port Said. Aalsdijk, 25 te Antwerpen. Abbedijk, 25 van Houston te Mobile. Alamak, pass. 25 Gibraltar naar Marseille. Alblasserdijk, 24 v. New Orleans n. Bronsville. Aldabi, pas. 24 Bahia. Alphacca, 24 v. Montevideo n. Paranaguay. Amstelpark, 25 van Amsterdam te Newport News verwacht. Amsteldiik, 24 500 m. NO. Flores. Alhena, 24 bij kaap Verd. eil n. Las Palmas. Amstelvaart, 24 van Amsterdam te Galveston. Argos, 25 van R'dam. Agamemnon, 24 220 m. ZW. Fayal. Amsteldiep, 24 360 m. NW. Flores. Armilla, 25 v. Saigon te Haiphong. Arundo, 24 110 m. N. Abaco. Alderamin, 25 te St. Vincent. Alnati, 25 van Montevideo naar Santos. Amstelland, 26 te Kio de Janeiro. Arkeldijk, 26 te New York. Averdijk, 25 te Antwerpen. Algenib, 25 van Bahia naar Victoria. Alioth, pass. 25 Fernando Noronha n. Recife. Bintang, 24 v. Manilla naar Honoloeloe. Blijdendijk, 25 vgn Newport News te New York Bonaire, 25 v. Amsterdam te George Town. Britsum, 24 v. Newport News te R'dam. Boissevain, 22 te Yokohama. Bali, pass. 25 Sabang naar Penang. Borneo, 26 van Semarang te Soerabaja verw. Baarn, 25 van Antofagasta n. Coquimbo. Bubara, 26 van Hamburg te R'dam. Bantam, 25 te Madras. Callisto, 24 van R'dam naar New Orleans. Galtex Pernis, 25 v. Sidon te R'dam. Coryda, 24 bij Pitcairn eil. Ceronia, 24 70 m. Z. Fayal. Celebes, 25 van Aden naar Tj. Priok. Caltex The Hague, 25 v. Sidon te R'dam. Cirrus, weerschip, 28 te R'dam verwacht. Delfshaven, 24 100 m. Z.ZO. Recife. Eos, 24 v. R'dam te Amsterdam. Ena, 24 v. Meer v. Maracaïbo te Curagao. Esso Roterdam, 24 300 m. ZW. Fayal. Edam, vertr. 26 v. R'dam n. New York via Antwerpen naar Halifax. Felipes, 24 bij Kp. Padaran. Friesland (SSM), 26 v. Huelva n. Amsterdam. Gooiland, 24 260 m. NO. Badia. Graveland, 24 dwars Lissabon. Garoet, 25 van Aden naar Belawan. Grootekerk, 26 Durban verwacht. Hector, pass. 24 Gibraltar naar Lissabon. Heemskerk, 24 van Aden naar Melbourne.' Haarlem, 25 v. Maracaïbo te Barranquilla. Helicon, 25 te La Guaira v. Aruba. Hoogkerk, 24 420 m. ZO. Socotra. Hydra. 24 150 m. NO. Flores. Iris, 24 v. Gothenburg te Amsterdam. Indrapoera, 24 v. Aden naar Belawan. Ilos, 25 van Kingston naar Miragona Haitien. Jagersfontein, 24 van Teneriffe naar Kaapstad Japara (KRL), 24 210 m. N.NW. Finisterre. Joh. v. Oldenbarnevelt, 25 v. Golf v. Biscaye naar Algiers. Katwijk, 23 v. Amsterdam te Delfzijl. Klipfontein, 26 v. Beira te Amsterdam. Kota Inten, 24 van R'dam te Soerabaja. Laagkerk, 24 rede Chittagong. Loosdrecht, 24 van Madras naar Colombo. Lindekerk, 24 van Suez naar Aden Loppersum, 25 v. R'dam naar Bagnoli. Lemsterkerk, 24 180 m. Z. Djeddah. Lutterkerk, 24 in Golf van Oman. Langkoeas, 26 Penang verwacht. Leopoldskerk. pass. 25 Gibraltar n. Marseille. Leuvekerk, 25 te Kuwait. Maashaven, 24 van R'dam te Melilla. Malea, 25 v. Port Olha te Mena el Ahmadi. Meerkerk, 24 van Aden naar Karachi. Modjokerto, 25 te Balikpapan verwacht. Madoera, pas. 24 Recife. Maas, 24 v. Algiers naar Burriana. Mariekerk, 24 40 m. ZW. Kaap Matapan. Markelo, 24 170 m. W.NW. Kp. Vincent. Marken, 24 200 m. ZW. Lands End. Minjak, 25 te Tj. Priok verwacht. Mirza, 24 in Golf van Biscaye. Maaskerk, pass. 25 Las Palmas n. Antwerpen. Mapia, 25 van Semarang naar Belawn. Meliskerk, pss. 25 Kp. St. Vincent n. Antw. Noordam, 24 900 m. W. ten Z. Scilly's, 27 22 u. aan de Hoek van Holland verwacht. Nestor, 25 van Amsterdam te R'dam. Oranjestad, 25 te La Guaira. Orion, 24 v. Gibraltar naar Antwerpen. Omala, 24 bij Kp. Comorien. Ovula, 24 van Shellhaven naar Salt End. Oranje, 25 te Singapore. Parkhaven, pass. 24 Fernando Noronha. Plancius, 24 v. Tj. Priok naar Palembang. Poseidon, 24 v. Philadelphia te New York. Prins Willem II, 24 60 m. NO. Flores. Prins Willem V, 24 250 m. Z. Palma. Pygmalion, 24 v. Port of Spain te Georgetown. Prins Philips Willem, 26 te Antwerpen. Fhrontis, 25 v. Indonesië te Amsterdam. Rempang, 25 Colombo verwacht. Reael, 24 van Ternate naar Halmaheira. Riouw, 24 bij Dondrahead. Ruys. 24 320 m. NO. Diego Garcia. Rijnland, 24 200 m. ZW. Palma. Radja, 25 van Penang naar Belawan. Rijndam, 25 van Cartagena. Rijnkerk, 25 van Port Said naar Genua. Schie, 24 van Gibraltar. Sloterdijk. 25 Singapore verwacht. Sommelsdijk, 24 v. Antwerpen n. Havanna. Straat Malakka, 24 van Mombassa n. Lorenzo Marques. Stad Schiedam, 24 van IJmuiden te Pepcl. Salatiga. 24 150 m. W. Mïnieoy n. Aden. Sliedreoht, 24 180 m. N.NW. Bahrein. Soestdijk, 24 220 m. O. ten Z. Sable eil. Stad Arnhem, pass. 24 Casquet n. Las Palmas. Stad Leiden. 24 540 m. ZW. Flores. Schiedijk, 26 te Singapore. Sibajak, 24 v. Papeete. Singkep, 25 te Honoloeloe. Skaubryn, 25 van Colombo. Soestdijk, 25 te Halifax. Stad Dordrecht 25 van Gibraltar. Stad Maastricht, 26 te Gibraltar. Straat Makassar. 26 v. Kobe te Rio de Janeiro Straat Soenda. 23 v. East London n. Durban. Slamat. 25 7.25 u. v. Suez n. Alexandrië. Stad Maassluis, 25 v. Vlaardingen n. Livorno. Tjipanas, 25 Hongkong verwacht. Tomini, 24 v. Colombo naar Aden. Tawali, 24 v. Alexandrië. Taria, 24 bij Anamba eil. Ternate, 24 450 m. Z. ten W. Kp. Race. Themisto, 24 460 m. NO. ten O. Flores. Tibia, 24 200 m. O. Malta. Tjikampek, 25 v. Soerabaja te Makassar. Tomini, 24 150 m. W. Minicoy. Tabinta, 25 te Savanna. Tegelberg. 25 v. Kaapstad n. Buenos Aires. Teucer, 25 van Suez naar Aden. Tiba, 25 17 u. v. Buenos Aires naar R'dam alwaar 19 Femr. verwacht. Utrecht, 25 van Manilla naar Mauban. Van Riemsdijk, 24 v. Makassar naar Ambon, Weltevreden, 21 v. Los Angeles naar San Francisco. Veendam, 30 te Havanna verwacht. Westland, 24 van Santos. Winsum, pass. 25 Gibraltar. Willemstad, pass. 26 Ouessant naar Madeira. Weltevreden. 22 te San Francisco. Willem Ruys. pass. 25 22 u. Gibraltar. Waingapoe, 25 v. Tj. Priok te Soerabaja. Woensdrecht, 24 bij Oporto. IJsel, 24 v. Limasol naar Famagusta. Zuiderkruis, 25 500 m. NO. Flores. Zijpenberg, 25 v. Civita Vecchia ten anker rede Casablanca. Schepen met. passagiers, repatriërenden en emigrerend en. Aldabi, 26 Rio de Janeiro verwacht. Alhena, 1 Febr. Antw. 3 Febr. R'dam verwacht Alnati, 25 van Montevideo naar Santos. Boskoop, 24 te Cristobal. Cottica, 1 Febr. Madeira verwacht. Groote Beer, Amsterdam verbouwen. Indrapoera, 2 Fevr. Belawan verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 Algiers verw. Nieuw Amsterdam, vertr. 29 v. R'dam n. New York via Le Havre en Southampton. Noordam, 28 R'dam verwacht. Oranje, verm. 26 v. Singapore 27 Belawan verw. Oranjestad. 25 v. La Guaira naar Grenda. Rijndam, 25 v. Cartagena n. Cristobal cruise verm. 8 Febr. New York n. R'dam. Sibajak. 1 Febr. - Wellington verwacht. Skaubryn, 25 v. Colombo 6 Febr. Melbourne verwacht. Veendam, op cruise n. Havanna verm. 20 Febr. v. New York naar R'dam. Waterman, verm. 4 Febr. v. R'dam en 12 Febr. Amsterdam naar Kaapstad via Las Palmas Westerdam, 28 vah R'dam te New York verw, Willem Ruys. 29 Port Said verwacht. Willemstad, 30 Madeira verwacht. Zuiderkruis, R'dam naar Halifax 30 aldaar verwacht. Inkoop. G. REIJNEN, beëd. exp. KI. Houts.tr. 76. Tel. 12695. Ook aan huis te ontbieden. voor buitenl. belangstellen den: antiek kristal, gekleurd Frans of Duits porcelein (19e eeuws) en ouderwetse of an tieke eetserviezen. Brieven ond. lett. O. K.. D Nijgh van Ditmar, A'dam-C. te Amsterdam, omg. Surina- meplein (W.) bev. 3 kam., keuken, W.C., douchecel, veranda, zolder/slaapkamer, f 37.70 p. m Gevr. soortgel. of vrije woning in Haarlem. Brieven no. 9004. BEL 2 5 331 Schelleken* Haarlem Rijksstraatweg 408 rd gewatteerde dekens 1 pers. f 18.90, grote maat 2 pers. f 23.75, 1 pers. bedstel ve rend f 46.50. 2 pers ve rend bedstel f 65, grote maat zuiver wollen de kens f 33.50. Halfwollen dekens vanaf f 10.50. Groot-Spcciaal-liuis GED. O. GRACHT 108-110 In Haarlem-Zuid te koop aang. v. d. helft leeg te aan vaarden. Br. no. 3891 Wen- sing's Adv. Bur. Tempeliers straat 32. Specialist vraagt: (wacht- en spreekkamer) v. de morgenuren in directe omgeving van Jan Gijzen- brug/Rijksstraatweg. Brie ven met prijsopgave no. 9026 GROOT EN KLEIN MEUBEL- EN PIANOTRANSPORT door geheel Nederland. Goederen zonder prijsverhoging verzekerd. Besteldienst voor Rozenstraat 15 HAARLEM en OMSTREKEN Telefoon 20020-12525 TJOXIAT SUPER-MELK- PASTILLE KWAL HAZELNOOTYSCOLA •••-. mil "^prouw moet blijken" is een oud X Nederlands gezegde. Dit geldt ook voor de trouw van de fabrikant tegen over zijn klanten. Het vertrouwen dat kopers in DAF producten stellen, wortelt in de ervaring dat DAF haar klanten nooit teleurstelt. Zodra een DAF product zijn eindbe stemming gevonden heeft, ontstaat er een band tussen gebruiker en DAF, die een grote groep vakkundige men sen met perfecte outillage, onverbreke lijk bindt aan het product. Bij iedere aankoop van een DAF product, ver werft de koper zich tegelijkertijd de DOOR 46 AGENTEN GEDRAGEN garantie voor een perfecte „Service". Aan deze „service" stelt DAF zelf de hoogste eisen. Op het ogenblik- is zij gericht op een uitbreiding van de speciale diesel-outillage en het onder delen-magazijn. Als enige grote automobielfabriek in Nederland met 46 dealers over het gehele land verspreid, kan DAF wat zijn „service" betreft, „ietr extra" geven, dat in bijzondere mate ertoe bijdraagt het vertrouwen in het DAF product te bestendigen. DAF het Nederlandse vertrouwensmerk. Agent voor Uw rayon Plein 21, Haarlem, Tel. 10338 VAN DOORNE'S AUTOMOBIELFABRIEK N.V. EINDHOVEN Wendt U zich alvorens uw geld weg te gooien aan z.g,. handelshaarmiddeltjes (zoals b.v. voor algehele kaalhoofdig heid waar absoluut niets aan te doen is) eerst in het volste vertrouwen tot ons. Haaruitval, ronde kale plekken, baar roos, te vet haar, te dun haar, kortom alle gebreken welke zich aan uw hoofdhaar voordoen, kunnen hersteld worden door onze behandelingen. Onze specialiteit Het nieuwste systeem HAARVERVEN, geheel in de natuurlijke kleuren. Dir. H. KEITZ - Schoterweg 45 - Tel. 12540 - Haarlem Reeds meldden zich bij ons Dames met verknoeid haar door toebrengen van Home wave; ook hier hebben wij de middelen voor om het haar weer te herstellen.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 8