Sleefestijn in Bloemendaal Een dubbele Britse zege in de Rallye de Monte Carlo Wim van der Voort won te Vikesund Manchester United heeft de leiding dank zij een beter doelgemiddelde Ttlenti&S Courses op Mereveld Sidney Allard eerste, Stirling Moss tweede MAANDAG 28 JANUARI 1352 3 Voetbal Programma van Zondag vastgesteld voor 10 Febr. Inhaalprogramma voor Zondag 3 Februari Drs. W. Reyseger lid van bestuur van de K.N.V.B. ™»TSftlETTEN Scheidsrechters voor de internationale lijst Schagen-D.T.S. ging door Voetbal en ,,oude spelers" Bacteriën belagen Uw ademhalingsorganen NIET VAN GOUD TE ONDERSCHEIDEN ENGELS VOETBAL Biljarten C. B. Koopman overleden Zwemvierkampen in Hilversum Wielrennen Kuitwaard wint cycle cross Aangenaam ven- smaak Schaa tsen rijden Nieuw wereldrecord over tien kilometer Cricket Vijfde testmatch Australië-West-Indië Tennis Bondsraad K.N.L.T. over kwestie Van SwoLRinkel Opnieuw een zege voor Haarl. Schaak Gezelschap L... - i Eindelijk heeft men in dit winterseizoen de slee van zolder kunnen halen. Velen, die anders des Zondags hun vertier tussen of langs de lijnen van het sportveld zoe ken, bevonden zich nu onder de vele hon derden sleeërs en toeschouwers op het Kopje aan de Hoge Duin en Daalseweg. Door de aanvankelijke dooi en de mulle sneeuw ging het sleeën nog wat stroef, maar geleidelijk aan werd de baan beter. Des avonds heerste er op 't Kopje even eens nog een gezellige drukte. De baan was toen van zeer goede kwaliteit en enkele tientallen sleeërs bleven er tot laat in de avond. Alleen de verlichting liet veel te wensen over. Eén van de bewoners had de sympathieke geste begaan om tot zijn naar bed gaan de buitenlichten van zijn huis te ontsteken. Het is te hopen, dat als de sneeuwperiode aanhoudt en de baan bruik baar blijft, van gemeentewege evenals het vorige seizoen enige veiligheidsmaatregelen genomen zullen worden, zoals het aanbren gen van sterkere lampen in de lantaarns, alsmede het plaatsen van stropakken op de gevaarlijke plekken. De politie hield nu reeds een waakzaam oogje in het zeil en had op zodanige wijze voor de afzetting van de wegen, die naar het 't Kopje lei den, gezorgd, dat de auto-bezitters hun wagens op een veilige afstand moesten parkeren. De Bloemendaalse Reddingsbri gade was eveneens paraat en richtte des middags in de garage van het kindertehuis „Wees een Zegen" een E.H.B.O.-post in. Tweemaal moest ingegrepen worden bij ongevallen van jongens; de één werd per auto naar huis gebracht, de andere ter ob servatie opgenomen in het Marine-Hospi taal. Deze had een hersenschudding opge lopen. De jongeren onder de jeugd waren met hun slee te vinden in de omgeving van de Brouwerskolk en in de duinen achter Kraantje Lek zagen wij een enkele skiliefhebber. Een groot aantal wandelaars koos zijn weg eveneens door deze omge- Zondag zijn bijna alle voor de Kon. Ne derlandse Voetbalbond vastgestelde wed strijden uitgesteld. Het programma is op nieuw vastgesteld voor Zondag 10 Februari. HaarlemGo Ahead blijft op Zondag 24 Februari. Voor Zondag zijn in de eerste klasse die wedstrijden vastgesteld die op Zondag 20 Januari uitgesteld zijn. De wedstrijden van de clubs uit Haarlem en Velsen zijn door gegaan, zodat zij vrij hebben. In de eerste klasse A worden gespeeld: A.G.O.V.V. Velocitas; FrisiaEnschedese Boys; G.V.A. V.'t Gooi; Go AheadElinkwijk; Theole De Volewijckers. Eerste klasse B: Achil lesD.O.S.; VitesseZwolse Boys; Be QuickLeeuwarden. Schoten speelt in de tweede klasse B tegen U.V.V. in Utrecht. Drs. W. Reyseger is bij enkelvoudige can- didaatstelling benoemd tot bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Hij volgt in het bondsbestuur wijlen de heer Burgwal op. Het nieuw benoemde bestuurslid zal als voorzitter van district II fungeren. Drs. W. Reyseger is lid van de bondsver gadering, voorzitter van de vereniging van eerste klassers, tevens voorzitter van de afdeling West van deze organisatie en voor zitter van H.B.S. ADVERTENTIE ving. Er werd ook gesleed op het Aerden- houtse kopje op de Mr. Enschedéweg en menige1 sliert van sleeën werd op soms niet ongevaarlijke wijze door een auto voortgetrokken. De dooi herschiep de meeste hoofdwegen in Bloemendaal al spoedig in een modder poel. Het v/as voor wandelaars en fietsers dan ook geen gemakkelijk karwei om te voorkomen, dat zij door snel rijdende auto's werden onder gespat. De spelregel- en scheidsrechtercommissie van de F.I.F.A. kwam onder leiding van dr. G. Mauro (Italië) te Genève bijeen. De lijst met internationale scheidsrechters werd vastgesteld en hierop staan voor Nederland de volgende arbiters: W. B. Ausum Jr., Dordrecht; J. Bronkihorst, Velp; L. Horn Jr., Bentveld; K. L.'van der Meet, Den Haag; en K. Schipper, Groningen. Tij dens het Olympisch voetbaltournooi te Helsinki zullen alleen scheidsrechters mo gen fungeren, die op de door de F.I.F.A. vastgestelde lijst staan vermeld. In Juni zal te Maegglingen in Zwitserland een in ternationale scheidsrechterscursus worden georganiseerd, onder auspiciën van de éeheidsrechterscommissie der F.I.F.A.. De enige competitiewedstrijd, welke in ons land werd gespeeld, was de ontmoe ting Schaken-DTS in de vierde klasse a van district West I. Toen de consul vroeg in de morgen een kijkje op het veld kwam nemen, was de grasmat bedekt met een laag sneeuw van tenminste 5 cm. Schagen wilde echter van geen uitstel weten en met man en macht trokken bestuursleden en enthousiaste supporters met bezems en schoppen naar het veld van hun club en een paar uur later was het terrein van 6600 vierkante meter sneeuwvrij gemaakt. Het veld bleek uitstekend bespeelbaar, maar de lucht was loodgrijs en omstreeks tien uur brak een geweldige hagelbui los. Intussen trokken enkele bestuursleden met een bellewagen door Schagen en omgeving om de bevolking op de hoogte te stellen van het doorgaan van de krachtmeting tegen de mannen van Oud-Karspel. Zo was het aantal toeschouwers, dat om twee uur langs de lijnen stond zo mogelijk nog groter dan anders en toen de scheidsrech ter na de laatste keuring van het veld be reid bleek de wedstrijd doorgang te laten vinden en daardoor de moeite en het door zettingsvermogen van de Schagenaren be loonde, kon het spel beginnen. Schagen won met 2-1. De uitslagen van de Zondag gehouden draverijen te Mereveld luiden: 18e Mereveldprys (afstand 2060 m.): 1. Pieter D. 1.37.8; 2. Prins Bernhard D. 1.38.4; 3. Prince Maire 1.38.4. Totalisator: winnend f3,20, plaats f 2, f 1,60, gekoppeld f 30.90, covercall f 19,70. 19e Mereveldprijs (afstand 2100 m.): 1. Moquette de la Maire B. 1.33.1; 2. Nevada 1.34; 3. Markies 1.36.2. Totalisator: winnend f6,50 (stal), plaats f4.40, f2,70, f3,50, gekoppeld f84, covercall f 5,90. 20e Mereveldprys (afstand 1700 m.): serie- prijzendraverij, eerste afdeling: 1. Leo O. 1.32.5; 2. Nico Maire 1.32.7; 3. New Star 1.32. Totalisator: winnend f 6,20, plaats f 3,40, f 3,40, gekoppeld f 17,50, covercall f 8,20. Tweede afdeling: 1. Leo O. 1.33.9; 2. Nar cis 1.34.2; 3. New Star 1.32.1. Totalisator: winnend f2. plaats f 1,20, f2,10, gekoppeld f 4,70, covercall f 4,50. Defintieve uitslag volgens puntentelling: 1. Leo O. 2 punten; 2. Narcis 6 punten; 3, New Star 7 punten. 21e Mereveldprijs (afstand 2600 m.): 1. Lex V. 1.32.2; 2. Lazuur 1.31.5; 3. Nevada L. 1.34.3. Totalisator: winnend f2,20, plaats f 1.30, f 1,50, gekoppeld f3,70, covercall f2,90. 22e Mereveldprijs (afstand 2100 m.): 1. Miss A. 1.29.5; 2. New Spencer 1.30.2; 3. Dead head: Madame B. 1.30.4; Leo Axkit. Totalisator: winnend f 1,80, plaats f 1,30, f2.70, gekoppeld f6,50; covercall f3,80. De totale omzet bedroeg f 24.427. De Britse équipe AllardWarburton heeft winnaar had toegejuicht. Rosier had name- de Rallye de Monte Carlo gewonnen en daarmee Engeland sinds 1931 eindelijk weer eens een zege in deze Rallye bezorgd. De Britten haalden nog een succes, want de jonge coureur Stirling Moss klasseerde zich met zijn Sunbeam Talbot op de tweede plaats. Het eindklassement van de Rallye werd beslist door de klassementsproef op de Col de Braus, die in stromende regen werd gereden. De tvegen waren spiegelglad en slippers waren aan de orde van de dag. Allard, de constructeur van de gelijknamige wagen, waarmee hij de Rallye won, maakte trouwens tijdens de proef zelf ook een zware slip, waardoor zijn Allard tegen een muurt je botste. Hij kwam met een slingerend voor wiel of de finish. Ook Moss had van de glad heid veel last, maar de beide Britse rijders zagen toch kans de dertien andere strafpun- ten achter zich te laten. De uitslag kwam enigszins als een verras sing voor het publiek dat in Louis Rosier, de Franse coureur op Lago, reeds de In het kleine stadje Vikesund, ongeveer 80 km ten Westen van Oslo gelegen, werd Zaterdag een aanvang gemaakt met inter nationale wedstrijden, waaraan ook de Nederlandse ploeg deelnam. Het ijs was verre van goed, voornamelijk veroorzaakt door de fijne sneeuw, die de gehele dag viel. De snelheid van de rijders werd ge remd. De tijden zijn naar verhouding dan ook niet fraai. Op de 500 meter werd See- berg eerste in 45.8 sec., gevolgd door Jons- son met 46.1. Gerard Maarse werd derde in 46.2 sec. Wim van der Voort deelde de vierde plaats met twee Noren en noteerde 46.3 sec. Vervolgens kwamen Van der Eist met 46.5 en Broekman met 46.6 sec. De tijd van Jan Charisius was 47.2 sec., van Huis- kes 47.5 en van De Koning en Van 't Oever beiden 47.8 sec. Op de 3000 meter reed Wim van der Voort in de derde rit. Hij legde de afstand af in 5' min. 5.6 sec. en bleef daarmede 0.1 seconde boven het schema, dat Klaas Schenk voor hem had uitgewerkt. Broek man en Huiskes hadden weer eens tegen elkaar geloot. Het werd een zeer spannen de rit, waarbij Broekman onmiddellijk de leiding nam en deze niet meer afstond. Met een tijd van 5 min. 4.8 sec. werd hij eer- Blijkens de officiële mededelingen van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond, heeft de heer H. W. van Turnhout in de bestuursvergadering het euvel van het blijven spelen door te oude spelers besproken. Dit vraagstuk zal op de volgende bestuursvergadering aan de orde worden gesteld. ste op deze afstand. Anton Huiskes noteer de 5 min. 6 sec. en belandde daarmede op de derde plaats. Gerard Maarse werd vier de in 5 min. 14.6 sec. Van 't Oever was iels te snel begonnen, maar noteerde niettemin de verdienstelijke tijd van 5 min. 18 sec Van der Eist liet 5 min. 21 sec. voor zich afdrukken. Aad de Koning 5 min. 21.4 sec en Charisius 5 min. 27 sec. Ook de tweede dag van de internationale wedstrijden was het slecht weer Er stond een felle wind en het sneeuwde voortdu rend. De vlokken zetten zich op het ijs vast en daardoor werden de tijden zeer on gunstig beïnvloed. Wim van der Voort won de 1500 meter met Gerard Maarse op de tweede plaats, al dient er aan te worden toegevoegd, dat de laatste zijn ronden af legde toen er wat minder wind stond. Op de 5000 meter ontspon zich een felle strijd tussen Wim van der Voort en Kees Broek man. Ronde na ronde lagen onze landge noten naast elkaar. Kees Broekman won in 8 minuten 47,5 sec. de omstandigheden in aanmerking genomen geen slechte tijd. 1500 meier: 1. Wim van der Voort 2.29; 2. Gerard Maarse 2.29.5; 3. Kees Broekman 2.31; 4. Kokkie van der Eist 2.32; 5. Kjuus (Noorwegen) 2.33.8; 6. Egbert van 't Oever 2.34.3; 7. Seeberg (Noorwegen) 2.34.8; 8. Anton Huiskes 2.35.2. Elfde werd Charisius met 2.38.5 en twaalfde Aad de Koning in 2.39. 5000 meter: 1. Kees Broekman 8.47.5; 2. Wim van der Voort 8.50.4; 3. Anton Huiskes 8.56.9; 4. Gerard Maarse 9.12.7; 5. Egbert van 't Oever 9.15. Zevende werd Charisius met 9.28.7 en tiende Van der Eist 9.36.2. Eindklassement: 1. Wim van der Voort 199.940; 2. Kees Broekman 200.483; 3. Gerard Maarse 203.737; 4. Anton Huiskes 203.923 5. Egbert van 't Oever 207.787 6. Kokkie van der Eist 208.287 7. Seeberg (Noorwegen) 209.030; 8. Jan Charisius 210.740; Aad de Koning was twaalfde met 214.017. ADVERTENTIE ADVERTENTIE W* OOK VOOR DOUBLÉ HORLOGES 17 steens ankerwerk Grote secondewijzer Anti-magnetisch Kast met goudoplaag, die 10 jaar gegarandeerd wordt en zeer ge schikt is voor de tropen In weerwil van de natte sneeuw, die de rechter, de heer Buckle, maar zonder velden zo glad maakte als ijsbanen, is het programma Zaterdag van de league afge werkt met slechts twee uitzonderingen in de derde divisie. Overigens werd de dag gekenmerkt door verrassende nederlagen van de leiders van de eerste en de tweede divisie in thuiswedstrijden. Sunderland sloeg Portsmouth op ondubbelzinnige wijze door doelpunten van de Welse international Trevor Ford en de Engelse international Len Shackleton. Het was de eerste zege van Sunderland sinds 1 December in een uitwedstrijd. Manchester United, dat met 20 van Tottenham won, bezet thans de eerste plaats in de eerste divisie, dank zij een beter doelgemiddelde dan Portsmouth. Manchester United, dat voor de cup uitge schakeld is, schijnt vastbesloten zich tot het uiterste in te spannen voor het lague- kampioenschap nadat het sinds de oorlog vier maal runners-up is geweest. De 21- jarige rechtsbinnen Frank Clempson, die voor de eerste keer deze winter in het eer ste elftal uitkwam, was de ster van de voorhoede. Een nog jongere speler uit Manchester maakte een veelbelovend debuut in de wedstrijd ArsenalManchester City op Highbury. Wegens het niet beschikbaar zijn van Don Revie nam de manager van Man chester City de 20-jarige Ron Phoënix op in de voorhoede. Deze debutant zorgde door snel van een kans gebruik te maken voor een doelpunt. Arsenal staat derde op de ranglijst, achter Manchester United en Portsmouth. Newcastle, dat Arsenal op de hielen zit,- verpletterde Charlton met 60; de ploeg komt de volgende week voor de beker tegen Tottenham uit, en wanneer ze dan even schitterend speelt als tegen Charlton het geval was, zullen de Spurs in topvorm moeten zijn om een kans te maken op de overwinning. overwinning. In de laatste regionen won Fulham voor de tweede achtereenvolgende maal, nu van West Bromwich, en Mid dlesbrough van Huddersfield, terwijl Stoke City een puntje haalde uit de wed strijd tegen Preston North End. Dit alles was zeer onaangenaam voor Chelsea dat zelf van Wolverhampton verloor. Onaan genamer zal het clubbestuur van Chelsea waarschijnlijk de wanordelijkheden gevon den hebben welke zich op Stamford Bridge afspeelden nadat Hancocks het beslissende doelpunt had gescoord. Eerst protesteerde de hele thuisploeg heftig bij de scheids succes. Toen rende een toeschouwer het veld op, die door politie en officials verwijderd werd. De wedstrijd werd na twee minuten voortgezet, maar het duurde niet lang of weer liep iemand uit het publiek tussen de spelers, zodat de politie andermaal moest ingrijpen. Het spel werd daarna hoe langer hoe ruwer. Na afloop werd de scheidsrech ter onder politiegeleide naar de kleed kamer gebracht. Tweede divisie In de tweede divisie was de strijd om de promotie en tegen de degradatie nog grim miger, en dit is verklaarbaar, wanneer men weet dat er slechts 13 punten verschil is tussen de leider Cardiff City en de hekken sluiter Hull City. Cardiff won met 10 van Southampton, en verdrong Bir mingham City, dat op eigen terrein een onverwachte nederlaag tegen Everton leed, van de eerste plaats. Twee van de beste prestaties van de dag werden geleverd door de degradatie-candi- daten Coventry City, dat een prachtige zege boekte over Sheffield United, en Swansea dat een einde maakte aan een imposante reeks van 13 wedstrijden zonder nederlaag van Barnsley. Nog overtuigender was de 50 overwinning van Huil City op Bury. Gerrie van Huil doelpuntte vier keer en was de top-scorer van de dag. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalManchester City 22; BlackpoolDerby County 21; Bol ton WanderersBurnley 14; Chelsea Wolverhampton Wanderers 01; Liver poolAston Villa 12; Manchester Uni tedTottenham Hotspur 20; Middles broughHuddersfield Town 21; New castle UnitedCharlton Athletic 60; PortsmouthSunderland 02; Stoke City Preston North End 00; West Bromwich AlbionFulham 02. Tweede divisie: BarnsleySwansea Town 23; Birmingham CityEverton 12; Blackburn RoversLuton Town 21; Cardiff CitySouthampton 10; Hull CityBury 50; Leeds UnitedWest Ham United 31; Leicester CityDoncaster Rovers 21; Nottingham ForestBrent ford 20; Queen's Park RangersNotts County 14; Rotherham UnitedSheffield Wednesday 33; Sheffield UnitedCoven try City 1—2. De deelnemers aan de Zondag gehouden cycle cross op de Bosbaan te Amsterdam hadden het moeilijker dan de vorige week in Overveen. De sneeuw had het parcours glad gemaakt. Ook de hindernissen leverden nu vele extra moeilijkheden op, zoals uit de foto blijkt. lijk het traject precies in de voorgeschreven tijd, berekend op een gemiddelde van 45 km. per uur afgelegd. Later bleek echter, dat hij bij de geheime tijd-contröle niet op zijn schema had gekeken. En zo werden volgens de regelmatigheidsformule de Britten win naars. Ongetwijfeld een teleurstelling voor de Fransen, die 12 équipes zonder strafpun- ten hadden en dus een wel zeer mooie kans op de overwinning maakien. Er was maar één Nederlander, die zich voor de klassementsproef had geklasseerd, name lijk Gatsonides met zijn Humber. Hij stond voor de proef 34ste, maar maakte tijdens het traject een zware slip, die hem kostbare seconden kostte. Volgens het voorlopige klassement staat hij thans op de 40ste plaats. De Coupe des Dames is gewonnen door mevr. Gretha Molander met haar Saab. Geen enkele dames-équipe had zich voor de klas sementsproef kunnen plaatsen. De Neder landse mevr. Puyenbroek werd derde. En zo is dan het eind gekomen aan de zwaarste na-oorlogse Rallye. waarin slechts 15 équipes strafpuntloos eindigden en waar in slechts 167 van de 328 ploegen voor de sluiting van de finish-contróle in Monte Carlo aankwamen. En overal in Zuid-Frank rijk liggen nog de wagens langs de weg, die het te kwaad hadden gekregen met sneeuw en gladheid. Het klassement Het officiële klassement van de Rallye ziet er als volgt uit: 1. S. H. Allard en G. War burton (G. B.) met Allard; 2. S. Moss en D. Scannel (G. B.) met Subeam Talbot; 3. Dr. M. Angelvin en mevr. N. Angelvin (Fr.) met Simca Sport; 4. R. Cotton en L, Didier (Fr.) met Jaguar; 5. M. Bequart en H. Zieg- ler (Fr.) met Jowett; 6. J. Heurteaux en M; Crespin (Fr.) met Jaguar; 7. C. de Cor- tanze en L. Crepez (Fr.) met Peugot; 8. L. en J. Rosier (Fr.) met Talbot; 9. A, Loyer en G. Monnier (Fr.) met Peugot; 10. J. Corne en G. Argentero (Fr.) met Peugot. Hieronder volgen de klassementen voor de verschillende categoriën. Boven 1500 cc.: 1. S. H. Allard en G. War burton met Allard; 2. S. Moss en D. Scannell met Sunbeam Talbot; 3. R. Cotton en L. Didier met Jaguar. Van 11001500 cc.: 1. Dr. M. Angelvin en mevr. N. Angelvin met Simca Sport; 2. M. Becquart en H. Ziegler met Jowett; 3. C. de Cortanze en L. Crepez (Fr.) met Peugeot; 4. A. Loyer en G. Monnier met Peugeot. Van 7501100 cc.: 1. J. Sandt (Fr.) met Renault; 2. M. Nathan en H. Schellmass (Did) met Volkswagen; 3. R. W. Meldde en K. G. Svedderg (Zweden) met Saab. Beneden 750 cc.: 1. M. Grosgogeat en P. Biagini (Fr.) m*t Dyna Panhard; 2. R. Bou- chayer en P. David (Fr.) met Dyna Panhard: 3. R. Marehand en G. Deschamps (Fr.) met Dyna Panhard. Coupe des dames: 1. mevr. G. Molander (Zweden) met Saab (Stockholm); 2. mevr. M. Pochon en mevr. I. Testot Ferry (Fr.) mét Simca; 3. mevr. T. van Puyenbroek Vroom en mevr. Needham (Ned.) met Lancia Aurelia. Hoewel het officiële klassement nog niet geheel opgemaakt is voor de lagere nummers zullen de Nederlandse ploegen daarop ver moedelijk de volgende plaatsen innemen: 40. M. Gatsonides en graaf H. R. J. van Zuy- len van Nijevelt met Humber; 75. K. Ton en C. W. A. Dusseldorp met Citroen; 78. J. Hei- dendahl en J. de Rooy met Volkswagen; 79. B. D. Proos Hoogendijk en G. W. A. Seitz. met Hillman Minx; 107. H. Engelsma en S. L. Wynia met Austin; 123. Mevr. T. van Puyenbroek Vroom en mevr. A. Needham met Lancia Aurelia; 130. K. S. Barendregt en J. M. Beekman met Kaiser Henrv; 133. dr. J. J. Sprenger van Eyk en ir. A. Paulen met Chevrolet; 139. T. Zaman en H. J. Veninga met Citroen; 151. H. de Ri.ik en A. G. J. Unen met B.M.W.; 155. J. B. Hillen en A. Dokkum met Ford Zephyr: 157. F. Hulsker en J. Hulsker en M. Duyzings met Fiat. Zaterdagavond is op 62-jarige leeftijd te Amsterdam overleden de heer C. B. Koop man, ere-voorzitter van de biljartvereni ging Krasnapolsky. De heer Koopman was destijds een van onze beste driebandenspelers, die tal van successen heeft behaald in binnen- en buitenland. Ook nadat hij de actieve wed strijdsport vaarwel had gezegd zag men hem vrij geregeld bij de tournooien om de nationale kampioenschappen. Zijn heen gaan zal in wijde kring, vooral in de biljartkringen waar hij zeer vele vrienden telde, met leedwezen worden vernomen. Te Hilversum zijn Zondagmiddag twee zwemvierkampen gehouden, een voor dames en een voor heren. Bij de dames was het de derde ontmoeting die plaats vond. De stand werd: HDZ 6179,1 punten: HZC 6361.9 punten; DWT 6824 punten en HVGB 7101,8 punten. De stand bij de heren werd DJK 2368.1 punten; Dolfijn 3489,8 punten, HZC 3506.7 punten en DWT 3756 punten. De voornaamste uitslagen zijn: 200 meter schoolslag dames: Wil Ebbing Haverlag, HZC 3 min. 2.7 sec.; Ria Brouwer, HDZ 3 min. 5,5 sec.; Jenny Welling, HZC 3 min. 6.2 sec. 100 meter vrije slag dames: Hannie Ter- meulen. HDZ 1 min. 9,4 sec.; Margot Mars man, HVGB 1 min. 11.4 sec. 4 x 100 meter schoolslag estafette dames: (HDZ 5 min. 58 sec.; HZC 5 min. 59,8 sec.; DWT 6 min. 13 sec. Zweedse estafette dames: HDZ 4 min. 29 sec.; HZC 4 min. 45 sec.; DWT 5 min. 7,8 sec. 100 meter vrije slag heren: Cor Hermsen, HZC 59,6 sec.; N. Knapen. Dolfijn 1 min. 4,5 sec.; Fons Roozekrans, DWT 1 min. 5,5 sec. 100 meter schoolslag heren: J. Sievers, HZC 1 min. 19,5 sec.; Wiltenburg, DJK 1 min. 21.9 sec. 100 meter rugslag heren: K. Rol, DJK 1 min. 16.9 sec.; Scheffer. DJK 1 min. 18.6 sec. 4 x 100 meter schoolslag estafette heren: HZC 5 min. 28,4 sec.; DWT 5 min. 38,9 sec.; DJK 5 min. 33.1 sec. 5 x 50 meter vrije slag estafette heren: HZC 2 min. 25.6 sec.; DJK 2 min. 28.2 sec.; DWT 2 min. 31,6 sec. De uitslagen van de waterpolowedstrijden luiden: dames: HZCDWT 42. Heren: DJK—Dolfijn 2-0; HZC—DWT 4-3. Jongens: HZCDolfijn 0—5. Zondagmiddag hield „Olympia" in het Amsterdamse Bos een cycle cross voor profs, amateurs en nieuwelingen over een afstand van ruim 30 kilometer. Er kwamen circa 90 deelnemers aan de start. De uitslag luidt: 1. Kuitwr Velsen, 1 uur 1 min. 51 sec.; 2. Cor Bakker, Half weg, 1 uur 3 min. 23 sec.; 3. J. Eelsing, Haarlem; 4. W. Eelsing, Haarlem; 5. Adr. van der Voort, 's Gravenhage, allen dezelf de tijd; 6. Van het Hof, Haarlem, 1 uur 3 min. 42 sec. Staphylo- coccen Reeds een lichte verkoudheid maakt U vatbaar voor bronchitis, keelontsteking en andere door bacteriën verwekte ziekten. Monties verdelgen de vbinnendringende ziekte- verwekkers voordat ze U kunnen aanvallen. Antiseptische mond- en keeltabletten Grote doos 9 5 cent NV. BOWNTREE - AMSTERDAM.C Tijdens de Noorse schaatskampioenschap pen te Gjoevik heeft Hjalmar Andersen het wereldrecord op de 10.000 meter, dat op zijn naam stond met een tijd van 16 min. 57.4 sec., aanzienlijk verbeterd en gebracht op 16 min. 51.4 sec. Het wereldrecord van 16 min. 57.4 sec. was op 6 Februari 1949 door Andersen te Davos gevestigd. Hjalmar Andersen blijkt in een vorm te zijn, welke die van de voorafgaande jaren nog overtreft. De wijze, waarop hij ten aanschouwe van 8000 toeschouwers te Gjoevik Zaterdag en Zondag drie van de vier afstanden (de 500 meter uitgezonderd) voor het Noorse kampioenschap won be wees, dat hij ook in Noorwegen een klasse op zichzelf vormt. In het eindklassement stond hij meer dan vier volle punten voor over de vier afstanden op numero twee, Roald Aas. De omstandigheden voor het verbeteren van het wereldrecord op de 10.000 meter waren zeer gunstig. Hij reed aanvankelijk op het schema, gebaseerd op zijn wereld record van 16 min. 57,4 sec., op 6 Februari 1949 te Davos gemaakt in zijn rit tegen Kees Broekman. Laatstgenoemde had toen tot ongeveer 5500 meter de leiding, waarbij regelmatig ronden werden genoteerd van 40 tot 40,5 sec. Tot 1600 meter bleef Ander sen het schema volgen (2 min. 40 sec.), maar in de volgende ronde noteerde Ander sen te Gjoevik 41 sec., hetgeen ook in de zesde ronde het geval was. Zo stond Ander sen Zaterdag 2 sec. achter op het schema van het wereldrecord te Davos. In de vol gende ronden liep hij in en na 4000 meter noteerde hij 6 min. 44 sec., terwijl Kees Broekman drie jaar geleden te Davos 6 min. 45,5 sec. voor zich had laten afdrukken. Andersen bleef verder onder het schema van Davos, over de 5000 meter deed hij 8 min. 26,5 sec. (in vergelijking met Davos 2 seconden sneller). Tussen de 5200 en 5600 meter had Andersen te Davos de lei ding van Kees Broekman overgenomen. Na 6000 meter noteerde Andersen te Davos 10 min. 11 sec., maar Zaterdag was hij er toen al 3 seconden onder. Hij ver slapte geen ogenblik, integendeel, reed ron den uit waarvan de tijden tussen 40 en 41 seconden lagen en eindigde tenslotte met een ronde van 40,4 seconden, waarbij hij het verschil met het wereldrecord van Davos langzaam maar zeker had vergroot tot zes seconden. Nadat Australië in de te Sydney gespeelde vijfde testmatch in de eerste innings 116 runs had gescoord en West-Indië 78, begonnen de Australiërs aan de tweede innings. Bij de stand 216 runs voor vier wickets moest we gens het slechte licht gestopt wórden. In de vergadering van de bondsraad van de KNLTB heeft de voorzitter, de heer D. Croll, namens het bestuur een uitvoerige uiteenzetting gegeven over de kwestie Van Swol-Rinkel. Gezien de opvattingen van deze spelers en hun critiek inzake het aan voerderschap, o.a. dat zij geen aanvoerder van het Nederlandse Davis-cupteam, door de KNLTB aangewezen, wensten te aan vaarden, kan er voor het bestuur geen aan leiding bestaan, om het initiatief te nemen met deze spelers in nader contact te tre den. Indien een verzoek om contact van ge noemde spelers uitgaat, zou de kwestie op te lossen zijn onder voorbehoud van hand having der bepalingen, door de bondsraad vorig jaar betreffende training en aan voerderschap vastgesteld. De bondsraad keurde het beleid met algemene stemmen goed. Namens de tournooicommissie werd ver klaard, dat er geen beperking van b- en c-tournooien zal zijn, doch dat er wel naar gestreefd zal worden een a-tournooi per Zondag te houden. Over het „N.O.C.-dubbeltje" zal een circulaire aan de clubs gezonden worden, met het verzoek dit als een vrijwillige bij drage te offeren. Uit de vergadering bleek, dat het bedrag niet bestemd zal moeten worden voor de uitzending naar de Olym pische spelen. Het Haarlemse Schaak Gezelschap heeft Zondagmiddag in Haarlem de hoofdklasse competitiewedstrijd in groep B 1 voor de KNSB tegen het Hilversums Schaakgenoot schap met 82 gewonnen. De uitslag luidt: Haarlems SGHilversum SG: G.- KrooneH. H. Hamers 10; F. A. Spinhoven—D. F. de Lange Vi—14; J. G. Baay-H. v. Hofwegen Va-M>; R. A. G. Davidson P. E. Bomli 10; J. van der HoffG. Dral; VtVj; J. H. Marwitz—W. Plomp 10; J. P. VerhoeffA. C. Swart 1—0; G. Kranendonk A. W. N. van Heeringen 10; J. J. Bert G. Jansen 1—0; P. J. Verhoeff—H. Pool Vz—Vt. INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI TE BAZEL. In het internationaal schaak- tournooi te Bazel speelde dr. Euwe remise tegen de Duitser Techner en won van Müller II. Na de tweede ronde luidt de stand; 1. en 2. dr. Euwe en Vidmar ieder l'/ï pnt. 3. Schudel 1 pnt., plus een afgebr. partij. 4, 5 en 6. Techner, Christoffel en Leepin, ieder één punt. 7. Müller I, 0 pnt. plus een afgebr. partij. 8. Müller II 0 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5