Als Koningin naar Engeland terug, beladen met de volle ernst van het leven Aan de rand van het Afrikaanse Koning George VI in de beide Kamers herdacht Onbezorgde Prinses ging op wereldreis oerwoud vernam zij het fatale nieuws Spoedig wordt begonnen met de bouw van Hervormde kerk in Haarlem-Noord Vanavond terug Portret van een gelukkig gezin Brand in pakhuis van metaalgieterij 3 Technisch hulp aan onontwikkelde landen De melksanering in de Bollenstreek Vrijlating in Indonesië Halve rouw aan het Nederlandse hof Bedrijf gestagneerd, grote schade Kustvaarder Breezand zit nog vast Mijnenveger liep in de Eems aan de grond Vrijheid van diplomaten te Moskou beperkt- Succesje voor IJmuidense boksers in Amsterdam Aspirin „WIT7B wriAN"! Agenda voor Haarlem DONDERDAG 7 FEBRUARI 1952 Voor de jeugdige Koningin Elisabeth, die onbezorgd op reis was gegaan omdat haar vader thans nagenoeg hersteld scheen van zijn ziekte, was de tijding van zijn dood verpletterend. Zij en haar echtgenoot verkeerden in vacantiestemming en verbleven voor het eerst in het lieflijke landhuis temidden van prachtig natuurschoon, dat Kenya hen als huwelijksgeschenk had aangeboden. Zij hadden juist het fascinerende schouw spel gadegeslagen van wilde dieren uit het oerwoud, die zich bij de door de maan beschenen drenkplaats hadden verzameld. Toen zij geheel vervuld van dit unieke tafreel terugkeerden, werd de Prinses op de hoogte gebracht van het heengaan van de Koning, van wie zij zielsveel heeft gehouden. Begrijpelijkerwijze werd de emotie haar te machtig. Aan de juist begonnen tournee naar Cey lon, Australië en Nieuw-Zeeland, die vijf maanden zou duren, is thans abrupt een einde gekomen. Koningin Elisabeth was in de oorlogstijd actief werkzaam bij het Engelse vroiuf en- hulpcorps. Zij droeg de sobere uniform met trots in het besef, dat het haar in schakelde bij hen die hun leven veil hadden voor de verdediging van het vaderland. Voor deze landen betekent dit de aller diepste teleurstelling. Drie maal hadden zij zich voorbereid op de komst van de ko ninklijke familie. De operaties verhinder den de Koning tot tweemaal toe te gaan. Zijn dood maakt het onmogelijk dat zijn dochter en de hertog van Edinburgh, die zijn plaats zouden innemen, thans de tocht kunnen volbrengen. Elisabeth had zich tijdens de perioden van ernstige ziekten van haar vader ver trouwd gemaakt met de gedachte, dat zij plotseling tot de troon zou worden geroe pen. De wetenschap dat zij eens met de hoog ste taak zou worden belast, vervulde haar van het ogenblik af dat haar vader de tegenwoordige hertog van Windsor als Ko ning opvolgde. „Je empire" Deolijke Margaret herinnerde haar oudere en zo veel ernstiger zuster er in hun kinderjaren vaak aan als er een of ander pleziertje te beleven viel. „Zorg jij maar voor je empire", was de uitdagend-spot- tende slagzin van de geestige Margaret. De beide zusters waren en zijn nog altijd dol op elkaar. Toen de kleine Margaret de naam Elisabeth nog niet kon uitspreken noemde zij haar „Lilibeth", een naam, die de hele koninklijke familie direct overnam en tot op de huidige dag bezigt. Toen Elisabeth nog een kind was, zeiden de mensen reeds, dat zij zich al als een kleine Koningin gedroeg Elisabeth is in werkelijkheid, naqr wij uit eigen ervaring weten, veel losser en toegankelijker dan vaak stugge afbeeldin gen van haar suggereren. Zij bezit innerlijk en uiterlijk veel van de majesteit, welke haar grootmoeder, Ko ningin Mary, kenmerkt. Elisabeth en Margaret zijn in eenvoud opgevoed. Daarvan getuigde nog kort ge leden in een boek hun vroegere kinderjuf frouw Miss Crawford, die bij de koninklijke familie populair als Crawfie bekend staat. De hertog van Edinburgh, Prins-gemaal, in zijn werkkamer. De echtgenoot van de Engelse Koningin heeft zich in luttele ja ren de hoogachting en verering van het gehele Britse volk verworven. Intens heeft Engeland meegeleefd met het jonge geluk van de Kroonprinses en haar sportieve, charmante echtgenoot, wier leven thans vervuld zal worden van de zorgen, die de nieuwe situatie zal meebrengen. Tijdens de oorlog diende Koningin Eli sabeth bij de A.T.S., het vrouwelijke tech nische hulpcorps en bestuurde en repareer de zij militaire voertuigen. Degenen die met haar werkten behouden de prettigste herinneringen aan haar. Het moderne Engeland zal er aan moeten wennen door een vrouw geregeerd te wor den, maar het vindt steun in de historie, waarin de daden van Koningin Elisabeths grote voorgangsters levend zijn gebleven. Wie toespraken van de nieuwe vorstin heeft beluisterd, weet dat zij in deze wan kele tijd staat als een sterke, jonge vrouw, die meer is dan louter symbool. Zeker zal zij de krachtigste steun vinden bij haar man, die een uitzonderlijke persoonlijkheid is en die de hare op ideale wijze aanvult. Koningin Elisabeth wordt vanavond om 7 uur op London Airport verwacht. Haar eerste taak zal zijn een vergadering van de Raad des Konings bijeen te roepen en in handen van de Lord chancellor, Lord .Simons, de eed af te leggen. Prins Charles, de driejarige zoon van Koningin Elisabeth, zal de nieuwe kroon prins zijn. Elisabeth zal Engelands eerste vrouwe lijke heerser sinds Koningin Victoria zijn Koningin Elisabeth spreekt vloeiend Frans en Duits, en heeft ook onderricht in Italiaans en Spaans gehad. Ze houdt van toneel en speelt gaarne piano. Ze is een goed spreekster en heeft een duidelijke stem. PARIJS, (Reuter) Op de wereldcon ferentie voor het verlenen van technische hulp aan minder ontwikkelde landen, die door de UNO is belegd om de levens standaard in deze landen te verhogen, heb ben 43 landen zich bereid verklaard in totaal 19.500.000 dollar bij te dragen. Een aantal landen moet zijn bijdrage nog mel den, zodat men hoopt het gestelde doel van twintig millioen dollar voor 1952 te bereiken. Van de 81 uitgenodigde landen woonden 65 de conferentie bij. De V.S. beloofden evenals verleden jaar twaalf millioen dol lar bij te dragen. Engeland kondigde aan zich genoodzaakt te zien de bijdrage van 2.128.255 dollar tot ongeveer 1.276.853 dol lar te verlagen. Nederland draagt even als verleden jaar vierhonderdduizend dol lar bij. Autobotsing kostte soldaat uit Overveen het leven Op 15 December gebeurde op de rijks straatweg DordrechtMoerdijk een auto ongeluk, dat de soldaat A. M. G. uit Over veen het leven kostte. De handelaar L. M. J. uit Stampersgat had met zijn auto op de verkeerde rijbaan gereden om- een voor hem rijdende auto in te halen, waardoor een uit tegenovergestelde richting komende auto naar rechts had moeten uitwijken en tegen een geparkeerde vrachtauto was ge botst. De soldaat werd uit de auto geslin gerd en viel met zijn hoofd tegen de bum per van de juist passerende auto van mi nister-president dr. W. Drees. De handelaar moest zich gistermiddag voor de rechtbank te Dordrecht verant woorden.. De officier van justitie eiste een maand hechtenis tegen hem. Bijzonderheden over de getroffen maatregelen In een persconferentie in de Witte Zwaan te Lisse werd door de voorzitter van de verenigde melkhandelaren de heer Van Tol medegedeeld dat de melkhande laren beslöten hebben in de bollenstreek, omvattende de gemeenten Bennebroek tot en met Sassenheim, definitief op 15 Maart de melksanering door te voeren. Tot deze sanering hebben alle 44 melkhandelaren welke deze gemeenten bezitten vrijwillig besloten. Er is geen sprake van „proef- stomen", maar na drie maanden zal de hoofdwijk, die aan een melkhandelaar is toegewezen, voor een week door een col lega worden waargenomen. Dit ter con trole of eerstgenoemde zijn taak naar ge noegen der cliënten verricht. Vervolgens wordt de mogelijkheid opengesteld dat bij het niet voldoen de klant een andere leve rancier kiezen kan. Er wordt in elke gemeente een commis sie van vier personen benoemd, die in sa menwerking met vertegenwoordigers van de melkhandelaren eventuele klachten be spreken zullen. Opgemerkt werd dat. door de genomen maatregelen alle klanten plus minus 12 uur op zijn laatst bediend zullen zijn. Ook ir. C. A. Beukers, voormalig hoofd van de inspectie van de dienst mijnwezen in Indonesië, die met een aantal anderen er van verdacht werd, betrokken te zijn bij verduistering van kaarten en "geolo gische documenten, is in vrijheid gesteld. (Eerder werd de vrijlating bericht van dr. Simons, dr. Akkersdijk en dr. ir. Ter Bruggen). De belangstelling van de nieuwe Koningin van Engeland voor de levensomstandig heden en werkzaamheden van het volk is spreekwoordelijk. Herhaaldelijk bezocht zij woningen, fabrieken en bedrijven om op de hoogte te komen van de industriële, sociale en economische situatie in het land. Met ingang van vandaag heeft het Ne derlandse hof in verband met het over lijden van Koning George VI van Enge land halve rouw aangenomen voor de tijd van veertien dagen. Zowel in de Eerste- als in de Tweede Een zonnig tafereeltje uit het verleden. In de tuin van Clarence House, de Londen- se woning van het Kroonprinselijk paar, genoten zomers ouders en kinderen van de rust die hun in de zorgeloze lijd der eerste huwelijksjaren geschonken werd. Vanmorgen omstreeks half zeven stegen dikke rookwolken uit de opslagplaats van de metaalgieterijen N.V. „De Nijverheid" aan de Van Hogendorpstraat in Beverwijk op en de onmiddellijk gealarmeerde brand weer vreesde het ergste. Vermoedelijk door broei in het opgesla gen emballagemateriaal bleek brand te zijn ontstaan op de zolder, waar papier, stro en autobanden onder hevige rookont wikkeling aan het smeulen waren geraakt.. De brandweer kon aanvankelijk ondanks de toepassing van rookmaskers de haard van het vuur niet benaderen, maar toen men in de loop van de ochtend enige gaten in het dak had geslagen, werd de smeu lende massa met twee stralen aangevallen. De nablussing vergde de hele morgen en de schade op de bovenverdieping is groot. Door het neerdruipende water is voorts op de begane grond, waar metaal lag opgeslagen, eveneens een aanzienlijke ravage aangericht. Wij vernamen bij het gedupeerde bedrijf, dat door deze brand stagnatie in de pro ductie is gekomen. De juiste omvang van de schade is als gevolg van de chaos na het uiteenhalen van de smeulende embal- lagevoorraad nog niet te overzien. De 301 ton metende „Breezand", eigen dom van de rederij Tj. Tjakkes te Gro ningen, zit nog steeds vast op een zand bank in de ingang van de haven van Sligo (graafschap Connaught, Zuid-Ier- land). Woensdag zijn alle pogingen om het vaartuig weer vlot te slepen, mislukt. Er bestaat geen onmiddellijk gevaar voor het schip. Aan boord van de „Breezand" bevindt zich een uit acht koppen bestaande be manning. Een Duitse Waddenvisser kreeg, zoals gemeld is, op de Eems onder de kust van Delfzijl een mijn in het net. De man waar schuwde de intergeallieerde commissie in Emden, die op haar beurt de Mijnenoprui- mingsdienstin Den Helder verzocht de mijn te demonteren. De mijnenveger „Marsdiep" arriveerde gisteren ter plaatse, maar strandde op een zandplaat. Daar in tussen door sterk aanwassende vloed het bergingswerk geen doorgang kon vinden is de opruimingsdienst van boord gehaald en naar Delfzijl gebracht. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Goedhart (P. v. d. A.) over de be perkte bewegingsvrijheid van de te Mos- kop geaccrediteerde diplomaten heeft mi nister Stikker geantwoord, dat de bewe gingsvrijheid van de te Moskou geaccredi teerde diplomaten, die reeds uitermate be perkt was, nog verder is ingekrompen. Het Russische ministerie van Buitenlandse Za ken heeft medegedeeld, dat voortaan de diplomaten een aantal steden, die tot nu toe nog wel bezocht konden worden, niet meer kunnen bezoeken. Voor het bezoek van een 20-tal distric ten, binnen een straal van 40 km rondom Moskou gelegen, die tot nu toe vrij konden worden bezocht, is voortaan toestemming van het ministerie van Buitenlandse Zaken en van het ministerie van Oorlog vereist. Minister Stikker verklaart bereid te zijn aan de Kamer een nota over te leggen, waarin een overzicht wordt gegeven van de gaandeweg steeds scherper wordende maat regelen, waaraan onze diplomaten in Mos kou en in de andere hoofdsteden achter het IJzeren Gordijn blootstaan. Het is volstrekt ontoelaatbaar, zo zegt de minister, dat in strijd met de interna tionale gebruiken de bewegingsvrijheid van de diplomaten, vertegenwoordigers van be vriende mogendheden, op willekeurige wijze wordt ingeperkt. Het zal hierbij nood zakelijk zijn om in gemeenschappelijk overleg tussen de betrokken mogendheden stappen te ondernemen om te bevorderen, dat een normale bewegingsvrijheid aan buitenlandse diplomaten in Moskou en de andere landen achter het IJzeren Gordijn wordt toegestaan. Mocht zulks niet moge lijk blijken, dan zal moeten worden nage gaan in hoeverre deze inbreuken op de vol kenrechtelijke gebruiken aanleiding kun nen geven, ten aanzien van de vertegen woordigers van de landen, die zich hieraan schuldig maken, bepaalde beperkende maatregelen te nemen. In „Frascatie" te Amsterdam zijn de amateur-bokskampioenschappen van Noord holland gehouden. De IJmuider bokser J. Smit slaagde er in de tweede prijs te ver overen in het vedergewicht. J. Zwart, even eens van ,.De Ring" IJmuiden, klasseerde zich als derde. Kamer is Woensdagmiddag de overleden Engelse Koning herdacht. Bij de aanvang van de vergadering van de Eerste Kamer gaf de voorzitter, mr. J. A. Jonkman uiting aan zijn deelneming met de woorden: „Wij die zelf het voorrecht genieten van een nationaal koningshuis, beseffen hoe zwaar onze Engelse vrienden door de dood van hun geliefde koning ge troffen moeten zijn". De minister van Bui tenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker, sloot zich namens de regering bij de woorden van de Kamervoorzitter aan. Hij zeide, dat Koning George VI de zware taak en de vele verplichtingen van het constitutio nele koningschap met grote nauwgezetheid en met inzet van zijn gehele persoonlijk heid heeft vervuld. „Engeland zal door het overlijden van Koning George VI, thans evenals ons land een vrouw als staatshoofd krijgen. Onze gedachten gaan op deze droeve dag uit naar Koningin Elisabeth, die op jonge leef tijd geroepen wordt om het symbool te zijn van de samenwerking tussen de vele rassen en volken, die het Gemenebest vormen. Laat ons van harte hopen, dat na alle be proevingen, w.elke het Engelse volk heeft moeten ondergaan, de regering van Konin gin Elisabeth een gelukkige en voorspoe dige zal mogen zijn", zo besloot de mi nister. De voorzitter der Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, zeide onder meer: „Het Nederlandse volk, met het Engelse zo nauw verbonden in wapenbroederschap tijdens de oorlog en in lotsverbondenheid tijdens de periode daarna, deelt met heel zijn hart in de droefheid om het verlies van deze beminde, echtgenoot, vader, grootvader en vorst. De heer Kortenhorst eindigde met de bede, dat Koning George duizendvoudig het loon moge ontvangen voor alle zorgen, die hij zich zo blijmoedig en onzelfzuchtig heeft getroost. Hierop was het woord aan de minister president dr. W. Drees. „Onze deelneming gaat uit naar het koninklijk gezin, het En gelse volk en de leden van het Gemenebest. De plichten en werkzaamheden van een constitutioneel vorst zijn vele. Koning George heeft zich aan deze veelomvattende taak geheel gegeven. De koninklijke taak rust thans op de schouders van zijn oudste dochter. De nieuwe koningin is genoemd naar een van de beroemdste Engelse vor stinnen, die een zo belangrijke rol heeft gespeeld in de strijd voor onze onafhanke lijkheid." De minister-president verklaar de tenslotte, dat de regering in dit uur meeleeft met het Engelse volk' en zijn nieuwe vorstin. De burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, heeft bij de opening van de raadszitting een korte herdenkingsrede uitgesproken, waarin hij namens de raad en de Amsterdamse bevolking zijn deelne ming met het Engelse volk betuigde. Prof. mr. P. S. Gerbrandy, Nederlands minister-president tijdens de vorige oorlog, heeft des avonds voor een der zenders van Hilversum de overleden Engelse koning herdacht. Hij zeide dat de thans overleden vorst niet slechts de warme liefde van zijn eigen landgenoten heeft gewonnen, maai de sympathie van al de geallieerde regerin gen in de Tweede Wereldoorlog. „Hoe zwaar het hem persoonlijk mocht vallen, als de eis van de tijd daartoe riep, heeft hij de Britten en de bondgenoten toe gesproken op een wijze, die de volharding der strijdende volken opvoerde en rust gaf temidden der spanningen. Hij heeft er een voorbeeld van gegeven hoe een mens moe dig vrees kan controleren en bezieling kan wekken bij millioenen." Er bestaan reeds geruime tijd plannen op de hoek van de Rijksstraatweg en de Ekster straat in Haarlem-Noord een kerk te bouwen van de Nederlands Hervormde Gemeente van Spaarndam. Thans is in een gecombineerde vergadering van de kerkeraad en kerkvoogdij besloten tot de bouw over te gaan. Na een aanbesteding is het werk ge gund aan de heer V. de Vries voor een bedrag van ongeveer f 200.000. In dit bedrag is niet begrepen het interieur. De kerk zal beneden 500 zitplaatsen bevatten en op de galerij zijn 100 plaatsen. Bij drukke diensten wordt de galerij opengesteld. In de Amsterdamse gemeenteraad ont stond tijdens de discussie over een voor dracht tot wijziging van de hondenbelasting enig rumoer. In plaats van enkele hamer- tikken te laten horen riep de voorzitter luid „koest", waarop de raad in daverend gelach uitbarstte. Op het ogenblik komen de leden der Nederlands Hervormde gemeente van Spaarndam, die ten Noorden van de Jan Gijzenvaart wollen in de gymnastiekzaal van de Koningin Emmaschool bijeen. Ge bleken is, dat velen niet naar een gym nastiekzaal willen gaan, omdat er volgens hen een andere sfeer heerst dan in een kerk. Er worden thans twee diensten ach ter elkaar gehouden en het aantal kerk gangers wordt op 400 geschat. Dit aantal zal, naar verwacht wordt groter worden, als de kerk in gebruik genomen is. In de zogenaamde toren zal een verga derzaal worden gemaakt van zeven en halve bij vier meter en naast de kerk ko men drie zalen. Deze zullen worden ge bruikt voor catechisaties, vergaderingen van de kerkeraad, kerkvoogdij en de diaco nie en voor ander kerkewerk. Een der za len biedt plaats aan honderd bezoekers. „De wens, om een eigen kerk te bezitten zal nu spoedig in vervulling gaan en het is onnodig te zeggen, dat het besluit, om tot de bouw over te gaan, met vreugde in Haarlem-Noord vernomen zal worden. Meer dan dertien jaar is men reeds met de plannen bezig", aldus deelde de heer D. Dijksman, secretaris-penningmeester van het comité ons mee. „Er zijn vele tegen slagen geweest, vooral in het begin, toen door de evacuatie de bewoners naar elders vertrokken. Na de bevrijding moest op nieuw begonnen worden. Weliswaar deed de Synode der Nederlands Hervormde Kerk een toezegging van f 16.000, doch dan moest Groot-Haarlem in twee jaar ook een bedrag van f 16.000 beschikbaar stellen. Er ontstonden moeilijkheden door de adoptatie van een andere gemeente. De commissie wendde zich daarna tot alle kerkelijke gemeenten van ons land, het geen tot gevolg had, dat de beide predi kanten en de leden der commissie bergen werk moesten verzetten". De heer Dijksman vertelde, dat alle ge meenteleden ingeschakeld werden en met succes. Toen er reedg een aanzienlijk be drag bijeen was en de architect zijn ont werpen gereed had kon tot de aanbesteding worden overgegaan. De aanbesteding was echter voor de commissie een teleurstel ling. Het laagste bedrag was veel hoger dan verwacht was. Nieuwe plannen en teke ningen moesten worden gemaakt. Vele in stanties moesten aan de vereenvoudigde plannen goedkeuring verlenen, doch het is thans zover, dat de gunning geschied is. Het bouwfonds bezit op het ogenblik f 75.000. Op de obligatielening van f 175.000 is reeds f 60.000 ingeschreven en de commissie verwacht, dat, nu het werk binnenkort begint, vele gemeenteleden uit Haarlem en omgeving er toe zullen over gaan een extra-bijdrage te geven of in te schrijven op de obligatie-lening, waarvan de rente 3% is. De bouw is de laatste jaren een regionale zaak geworden. Op elke vergadering van de regionale raad van Groot Haarlem werd het onderwerp „kerk bouw Spaarndam" besproken. De heer Dijksman vervolgde, dat de moeilijkheden nog lang niet voorbij zijn. De maquette van de nieuwe kerk der Nederlands Hervormde Gemeente van Spaarndam, welke op de hoek van de Rijksstraatweg en Eksterstraat zal verrij zen. Architect is de heer H. W. van Kempen te Bloemendaal. Daarbij denkt hij aan de pogingen, welke ondernomen zullen worden, om de lening te voltekenen. De leden der commissie zetten hun werk voort en na het bekend worden van het besluit ontvingen zij reeds nieuwe toezeggingen. De kerkeraad heeft besloten in de drie kerkdiensten van Zondag (zowel in de kerk te Spaarndam als in de Koningin Emma school) een extra-collecte voor het bouw fonds te houden. Niet-kerkgangers kunnen hun bijdragen storten op postgiro 292828 ten name van de heer D. Dijksman, pen ningmeester van het bouwfonds, Jan Gij- zenkade 113, Haarlem-Noord. Een 62-jarige bewoonsier van een huis in de Bollenhofschestraat te Utrecht is over vallen door een man. die de vrouw, toen zij op zijn bellen opendeed, met een hamer neersloeg. Op het gegil van de vrouw kwa men de buren toegesneld, waarop de over valler ijlings de vlucht nam Het motief van de aanslag is onbekend. De overvallene is n een ziekenhuis opgenomen. ADVERTENTIE Bij verkoudheid ASPIRIN IS ALLEEN ECHT MET HET BAYERKRUIS ADVERTENTIE MH.. MOEDER HEEFT WATHEERl'JKS OPTAFEL STA AH OEHRH/E ROOKWORST VAK ~r 'V DONDERDAG 7 FEBRUARI Stadsschouwburg: „De dood van een han delsreiziger" (Comedie), 8 uur. Zuiderkapel: Spreker J. A. Bruyn, 8 uur. Minerva (Heem stede), „De rode schoentjes", alle leeft., 8.15 uur. Palace: „Tarzan en de slaven", 18 jaar, 7 en 9 uur. Luxor: „Morgen is te laat", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „De verloren vul kaan", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De Robin Hood van de Pecos", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De vrouw van mr. Graig", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Show Boat", alle leeft., 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 8 FEBRUARI Stadsschouwburg: „Wenn der weisse Flie- der wieder blüht" (Hoofdstad-operette), 8 uur. Concertgebouw: Concert HOV, 8 uur. Nassauplein 8: Theosofische vereniging, spre ker F. Niemöller over „Jeugd en realisme", 8 uur. Die Raeckse: Nationale partij. 25e contactavond. 8 uur. Minerva: 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt en Palace: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: 2.30, 7 en 9.15 uur. City: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur< Spaarne: 2.30, 7 en 9.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5