Bom-pakket voor Duitse Bondskanselier Adenauer Huurverhoging van gemiddeld 25 percent voorgesteld Tunesische kwestie volgende week voor Veiligheidsraad Eerste Kamer geprikkeld over de gevoerde Unie-besprekingen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Politie-deskundige werd slachtoffer van de explosie Mej. Truus Gautier buiten levensgevaar Het woord is aan Seretse Khama voorgoed verbannen De vliegramp bij Frankfort De melkweg kent toch een wegenwacht Duits protest tegen terechtstelling Albrecht De Koningin gaat op 21 April naar Canada De Zwarte Zee naar de Azoren Alleen voor woningen die vóór 1940 zijn gebouwd Tienduizend atoombommen over vijf jaar Nieuwe Cubaanse regering door zestien landen erkend Verzending van zeepost Landbouwconferentie te Parijs Nieuwe abonnés GRATIS Frankrijk zal de bevoegdheid der UNO in deze betwisten „Schadevergoeding" geweigerd Inbeslagneming van wapens en arrestaties van Nederlanders blijven tere punten Amerikaanse passagiers vliegtuigen voor militair gebruik 66e JAARGANG No 222 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 28 MAART 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG No 75 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MüNCHEN (DPA) In de kelder van het hoofdbureau van politie in München is Donderdagavond een aan bondskanselier Adenauer geadresseerd pakket ontploft. Een springstoffen-deskundige van de politie werd gedood, twee politiemannen en twee verslaggevers liepen kwetsuren op. Een tot nog toe onbekende man gaf het pakket op straat aan twee jongens van twaalf jaar met het verzoek, het te posten. Het was geadresseerd aan dr. Adenauer, de West-Duitse Bondskanselier. Hij gaf de jongens drie mark voor de moeite. Door de grote fooi waren de jongens echter achterdochtig geworden en zij brachten het pakket op het politiebureau. In de kelder van het hoofdbureau ver wijderde een springstof deskundige van de politie het verpakkingsmateriaal van het pakket, dat een boek bevatte. Hierbij moet hij een verborgen contact hebben aangeraakt, want plotseling ontploften in het boek verborgen springstoffen. De man werd dodelijk gewond. Hij was gehuwd en had drie kinderen. De kelderruimte werd volledig verwoest. De beide jongens hadden een tramcon ducteur gevraagd, wat zij met het pakket zouden doen. De conducteur gaf de jon gens over aan een politie-agent, die hen naar het hoofdbureau bracht. De politie heeft bekend gemaakt, dat het pakket ongeveer 30 cm lang, 20 cm breed en 8 cm hoog was. De springstof was ver borgen in een deel van de „Brockhaus" encyclopaedic. Voorts wordt nader meegedeèld, dat de deskundige het pakket op een tafel plaat ste en de aanwezigen verzocht het vertrek te verlaten en de ijzeren deur te sluiten. Blijkbaar is het pakket te snel ontploft, want twee politiemannen en twee ver slaggevers, die het vertrek nog niet ver laten hadden, werden gewond. Kanselier Adenauer heeft zijn leed wezen met de slachtoffers van de ontplof fing betuigd. Verdachte gearresteerd De politie te München heeft vandaag een man gearresteerd, die beantwoordt aan de beschrijving, die de twee jongens heb ben gegeven van de man, die hun het voor bondskanselier dr. Adenauer bestemde pakket overhandigde. De toestand van mej. Truus Gautier, de stewardess van de Zaterdag bij Frankfort verongelukte D.C.-6 „Koningin Juliana", is thans goed. Het levensgevaar is geweken. Ook de toestand van mevrouw Horn Steinbrenner blijft gunstig. Zij is Donder dag overgebracht naar de orthopaedische kliniek van de universiteit te Frankfort. In de kapel van de Centrale Begraaf plaats te Frankfort is Donderdag een rouwdienst gehouden ter nagedachtenis van de 45 slachtoffers van de veronge lukte D.C. -6 „Koningin Juliana". De dienst werd bijgewoond door leden van het corps diplomatique, onder wie de Nederlandse ambassadeur in Duitsland, vice-admiraal J. M. de Booy, functionarissen van de K.L.M., leden van de West-Duitse regering en van het gemeentebestuur van Frank fort en familie van de omgekomenen. Een aparte dienst werd voor de twee Israëlische slachtoffers gehouden op de Joodse Begi-aafplaas. Donderdagmorgen is op de begraafplaats van de Amsterdamse Israëlische Gemeente te Muiderberg mevrouw R. L. Friedstein uit Zuid-Afrika, een der slachtoffers van de ramp ter aarde besteld. De Nederlandse slachtoffers van de ramp met de „Koningin Juliana" bij Frankfort zullen dit weekeinde naar ons land worden overgebracht en in het begin van volgende de ramp, ter aarde besteld. Maandag worden begraven: in Hilversum ir. N. J. C. Smit, in Apeldoorn de heer H. A. Bennink en in Rotterdam de heer J. H. Feuth; Dinsdag in Amsterdam de heer R.- J. de Vries, in Den Haag de tweede be stuurder J. J. Gart, de tweede telegrafist S. de Waard en de eerste boordwerktuig kundige C. van Etten, in Krommenie de gezagvoerder L. E. J. Poutsma, in Werken dam de derde bestuurder A. M. van der Stelt, in Amsterdam de eerste telegrafist C. Hoefnagel en de tweede boordwerktuig kundige H. van der Lee en in Dordrecht de tweede steward J. Blaauw; Woensdag in Leiden de eerste steward F. J. Koershuis en in Schiedam de heer A. de Koning. De stoffelijke overschotten van de bui tenlandse slachtoffers, die thans alle zijn geïdentificeerd, zullen dezer dagen naar begraafplaatsen in het buitenland worden overgebi'acht. De A.N.W.B. ontving dezer dagen een hartelijk bedankje van het Commando Luchtverdediging voor door een wegen wacht aan de luchtvaart bewezen dien sten. Onlangs wilden de motoren van twee van vier op het vliegveld Beek start klaar gemaakte Spitfires niet aanslaan. Een gehele nacht bleven machines en bemanningen op het vliegveld. In de ochtenduren verscheen een wegenwacht, die er weldra in slaagde de motoren aan het draaien te krijgen. In zijn dagrap port schreef hij: „Twee vliegtuigen mei goed gevolg geholpen met starten". Reeds eerder bracht deze wegenwacht een verkeersvliegtuig op het vliegvela bij Beek op gang. Een zijner collegas slaagde cr in om een op de weg Utrecht- Den Bosch gestrand sportvliegtuig weer luchtvaardig te krijgen. De man is door twaalf politiemannen gearresteerd, toen hij in een bierhuis te München een glas bier dronk. De politie was door inwoners van München, die dachten dat de arrestant de gezochte zou kunnen zijn, gewaarschuwd. De twee jongens zullen met de arrestant worden geconfronteerd. BONN (Reuter). Een lid van de christen-democratische fractie in de West- Duitse Bondsdag, Heinrich Höfler, heeft in het parlement geprotesteerd tegen de te rechtstelling van Wilhelm Albrecht, het voormalige hoofd van de S.D. te Leeuwar den, die ter dood was veroordeeld wegens het zonder vorm van proces laten fusilleren van Nederlanders en het mishandelen van gevangenen. Volgens Höfler zou de executie leiden tot „nieuwe verbittering" tussen de volken van Nederland en Duitsland. Niet-officieel bezoek van enkele dasen Het lag in het voornemen van de Ko ningin en van Prins Bemhard na afloop van hun officiële verblijf in de Verenigde Staten, op uitnodiging van de toenmalige gouverneur-generaal, eveneens een offi- ciëel bezoek te brengen aan Canada. Wegens de rouw over het overlijden van Koning George VI zal het bezoek van Koningin Juliana aan Canada thans een eenvoudig en niet-officieel karakter dragen. De Koningin zal in de avond van 21 April per vliegtuig uit Los Angeles te Ottawa aankomen. Zij zal daar gedurende enige dagen verblijf houden ten huize van de tegenwoordige gouverneurgeneraal van Canada, de heer Vincent Massey. Prins Bernhard zal de Koningin op haar reis naar Canada niet kunnen vergezellen en rechtstreeks terugvliegen van Los Angeles naar New York, waar de Prins op 23 April op verzoek van de Society Auto motive Engineers een rede zal houden. Sinds Woensdagavond half twaalf is de sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co. op weg van Vlissingen naar de omge ving van de Azoren om het Noorse schip „Soennavind", dat daar met een defecte stuurinrichting ronddrijft, te hulp te komen. Op het Vliegveld Deelen bij Arnhem hebben Donderdagmiddag leerlingen van de militaire brandweerschool een brandweerdemonstratie gegeven. De brand, die ont stond nadat een vliegtuig een noodlandinghad gemaakt, wordt op vakkundige wijze bedwongen. De lonen- en prijzencommissie heeft thans in een advies aan de regering een huurver hoging van gemiddeld 25 pet. voorgesteld op alle voor December 1940 gebouwde wo ningen. Deze huurverhoging, die voor het platteland procentueel hoger zou zijn dan voor de steden, zou, naar Het Vrije Volk meldt, uiterlijk 1 Januari 1953 moeten in gaan. De commissie heeft de regering voorts geadviseerd een groot deel van de op brengst van deze nieuwe huurronde te bestemmen voor een huurfonds, waaruit de nieuwe bouw van woningen kan worden gesteund. Het rapport van de commissie gaat er van uit, dat de huurders van oude wo ningen door een compensatie geen nadeel van de huurverhoging zullen ondervinden. Voor de huurders van na-oorlogse wo ningen betekent het een voordeel, omdat zij wel in de compensatie zullen delen, maar geen huurvei-hoging zullen krijgen. De commissie heeft niet aangegeven in welke vorm de conmpensatie voor de huur vei-hoging zal worden gegeven. Dit punt zal waarschijnlijk ter sprake komen in de Sociaal-Economische Raad, die over het rapport van de lonen- en prijzencommissie advies zal uitbrengen aan de regering. .De opbrengst van een nieuwe huuiTonde wordt geraamd op f 150 millioen per jaar. Het ambtelijk advies schijnt er van uit te gaan, dat een deel, vermoedelijk één-derde, hiervan ten goede zal komen aan de eige naren. Een bedrag van ongeveer f 100 millioen zou dus jaarlijks aan een te vormen „huur- vereveningsfonds" ten goede komen. Hier uit kan dan de woningbouw worden ge subsidieerd. De huurverhoging zou, althans volgens het advies van de commissie, in geld uitge drukt wel, maar in percenten niet, over het gehele land gelijk moeten zijn. In de grote De atoomgeleerde Louis Ridenour heeft op een Donderdag gehouden bijeenkomst van leiders van Amerikaanse verzekerings maatschappijen medegedeeld dat de Ver enigde Staten over vijf jaar over vol doende atoombommen zullen beschikken om ieder levend schepsel ter wereld om het leven te kunnen brengen. Hij zeide dat, indien tienduizend atoombommen te gelijkertijd tot ontploffing zouden wor den gebracht, de daardoor ontwikkelde radio-activiteit zo groot is, dat een einde zou worden gemaakt aan alle leven op aarde. WASHINGTON (AFP) De regering der Verenigde Staten heeft de nieuwe Cubaanse regering van generaal Batista officieel erkend. Ook het Vaticaan heeft de regering- Batista erkend. Tot dusver hebben 16 lan den, waaronder Engeland en Frankrijk, de regering-Batista erkend. steden zou misschien een huurverhoging van 20 komen, terwijl op het platteland tot wellicht 35 zou kunnen worden ge gaan, naar het oordeel van- de commissie. Minister J. In t Veld heeft reeds in de Tweede Kamer medegedeeld, dat het ad vies van de Sociaal-Economische Raad pas over ongeveer drie maanden verwacht kan worden. Over de huurverhoging zal dus het nieuwe kabinet hebben te beslissen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Naar Indonesië en Nieuw Guinea: m.s. „Willem Ruys" (31 Maart); naar de An tillen: s.s. „Zuiderkruis" (1 April); naar Suriname: m.s. „Agamemnon" (3 April); naar Canada: m.s. „Prins Willem V (3 April); naar Australië en Nieuw-Zeeland via Engeland (29 Maart); naar Brazilië: m.s. „Aldabi" (22 April) en naar Argen tinië, Chili, Bolivia en Uruguay: s.s. „West- land" (31 Maart). Vertegenwoordigers van 16 Europese landen, die deelnemen aan de landbouw conferentie te Parijs, hebben besloten tot oprichting van een werkcommissie, welke een plan moet opstellen voor een unifor me tariefvrije markt voor Europese land bouwproducten. De voornaamste taak van de werkcom missie zal zijn aan alle belanghebbende landen te verzoeken een lijst van produc ten in te zenden, welke zij gaarne onder de uniforme markt gebracht zouden zien en het aanbieden van een gecoördineerd overzicht van de wensen der verschillen de landen aan de plenaire conferentie, die deze zomer zal worden gehouden. De ple naire conferentie zal nauw contact hou den met de organisatie voor Europese eco nomische samenwerking en zal ook aan de voedsel- en landbouworganisatie van de UNO (de FAO) verzoeken een vertegen woordiger naar de besprekingen te zen den. die per kwartaal wensen te betalen, ontvangen ons blad tot 1 April U kunt zich opgeven aan één onzer kantoren of aan de bezorger. DE ADMINISTRATIE. Mr. Wilopo, de Indonesische kabinetsfor mateur, die vandaag aan President Soe- karno de nieuwe lijst van ministers zou voorleggen. NEW YORK (Reuter). Het Frans- Tunesische geschil zal de volgende week voor de Veiligheidsraad worden gebracht. De groep van 15 Arabische en Aziatische landen overweegt thans op welke wijze de kwestie het best zou kunnen worden voor gedragen. Een woordvoerder van de Franse delega tie bij de UNO verklaarde, dat indien de kwestie-Tunesië voor de UNO zou worden gebracht, zijn regering zou staande houden, dat het een binnenlandse kwestie is, die buiten de bevoegdheid van de UNO ligt. Vandaag zal de Bey van Tunis een per soonlijke brief van de Franse president Auriol ontvangen, waarin meer zelfbestuur wo. dt aangeboden mits de Bey een regering van nationale eenheid benoemt die bereid is met Frankrijk te onderhandelen. President Auriol heeft twee Franse func tionarissen per vliegtuig naar Tunis gezon den met de brief. Naar verluidt wenst Auriol echter geenszins, dat onderhandeld wordt met leiders, „die zich niet aan be staande ovei-eenkomsten hebben gehouden en een onwettig beroep op de UNO hebben ondertekend." Bij de arrestatie van de Tunesische pre mier, aldus de correspondent van „France Soir", omringden 300 Franse soldaten zijn woning. De zoon van de pi'emier heeft ge zegd, dat acht politiemannen het huis bin nengingen. Zij gedroegen zich „betrekkelijk beleefd". Zij verlieten de slaapkamer van de premier niet, toen hij zich wilde kleden, ondanks zijn protest. Tsjenik werd in een auto naar het vliegveld gebracht, waar hij de andere ministers ontmoette. De minister van Landbouw, die om ge zondheidsredenen niet uit Tunis wegge bracht is, heeft de resident-generaal ver zocht het lot van zijn collega's te mogen delen. Woensdagavond laat is de auto van de Amerikaanse consul-generaal te Nefta (in het Zuiden) met stenen bekogeld. Alle rui ten zijn verbrijzeld. In dezelfde nacht zijn bommen ontploft in een postkantoor te Tunis en voor een fortificatie. De eerste veroorzaakte enige materiële schade, de andere ontploffing had geen uitwerking. In een ander gebied is geschoten op een land- bouwinspecteur. Deze beantwoordde het vuur en joeg een groep van vijf mannen met schoten uit zijn jachtgeweer op de vlucht. Twee ministers te Genève De twee Tunesische ministers, die Woens dag uit hun hotel te Parijs waren verdwe nen, zijn Donderdag via Brussel te Genève aangekomen. Op het vliegveld aldaar ver klaarden de ministers, Ben Joessef van Justitie en Mohammed Badra van Sociale Zaken, dat zij op het gerucht, dat zij wel licht te Parijs in hechtenis zouden worden genomen, het beter hadden geoordeeld naar Brussel uit te wijken. Hun missie in de Franse hoofdstad was bovendien afgelopen. Zoals bekend waren zij indertijd daarheen gegaan om een klacht van hun regering bij de Veiligheidsraad in te dienen. Zij deelden tenslotte mee over Caïro naar Tunesië te zullen reizen, „waar een com pleet schrikbewind heerst en de Fransen hun hoofd schijnen kwijt te zijn." Te Caïro zullen zij besprekingen voeren met Arabi sche leiders. Azzam Pasja, de secretaris-generaal van de Arabische Liga, heeft de twee ministers de „gastvrijheid van de Arabische Liga" aangeboden. Arabische leiders, aldus Reu ter, juichen de „ontsnapping" toe. In politieke kringen acht men het zeer wel mogelijk, dat de twee ministers in Bernardin de St. Pierre: Diëet in voedingsmiddelen her stelt ons lichaam, diëet in mensen onze zielsrust. LONDEN, (Reuter). De Britse rege ring heeft Donderdag bekend gemaakt, dat zij zal weigeren het Afrikaanse stamhoofd Seretse Khama, die na zijn huwelijk met een Londens meisje uit het reservaat in Beetsjoeanaland (Brits-Afrika) werd ver bannen, te erkennen. De minister voor de betrekkingen met het Gemenebest, Lord Salisbury, heeft in het Hogerhuis verklaard, dat de stam der Bamangwato's zou worden uitgenodigd een ander hoofd aan te wijzen in plaats van Seretse Khama of diens oom Tsjekedi Khama, de regent, die bezwaar had tegen het huwelijk van Seretse. De Engelsen hebben Seretse thans een bestuursfunctie in Jamaica aangeboden. Seretse woont, sinds hij twee jaar geleden werd verban nen, in Londen. Het Lagerhuis heeft met 308 tegen 286 stemmen 't besluit van de regering om Se retse Khama voor goed uit te sluiten van 't leiderschap van de stam der Bamangwato's goedgekeurd. Een motie van de Labour- fractie, die het beleid van de regering in deze kwestie laakt, werd verworpen. De liberalen stemden met Labour tegen de regering. De onderminister voor de be trekkingen met het Gemenebest verklaar de nadrukkelijk, dat de Zuid-Afrikaanse premier, dr. Malan, het besluit van de Britse regering niet had beïnvloed. De lei- der'van de liberale fractie had hierop ge zinspeeld. Op een persconferentie heeft Seretse Donderdag verklaard, dat hij de hem door de Britse regering aangeboden bestuurs functie op Jamaica van de hand gewezen heeft. De Britse regering, aldus Seretse, tracht Zuid-Afrika gunstig te stemmen door hem een functie aan te bieden waar door hij zo ver mogelijk van Zuid-Afrika verwijderd zou zijn. Engeland, zo zeide hij, is bereid duizen den Afrikanen en anderen, die altijd ge loofd hebben in de Britse rechtvaardigheid, op te offeren alleen maar om Zuid-Afrika binnen het Gemenebest te houden". Egypte een Tunesische „schaduwregering" zullen vormen. Het Tunesische bureau te Caïro van de partij der Neo-Destoer ver klaart geheime inlichtingen ontvangen te hebben, volgens welke de Fransen het plan koesteren de Bey af te zetten. Het Witte Huis in Washington heeft toevallig juist voor het aanstaande bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard, een grondige opknapbeurt gehad. Hier is de fraaie gevel van het gebouw in zijn nieuwe gedaante. Bij de voortzetting van de behandeling der begrotingen van Unie-aangelegen heden en Uniezaken en Overzeese Rijks delen, zeide prof. mr. Molenaar (VVD) Donderdagmorgen, dat een typisch per soonlijk beleid bij minister Peters ont breekt. Ten aanzien van Nieuw Guinea merkte hij op, dat de bevolking van dit eiland te zijner tijd in volledige vrijheid over zijn status moet kunnen beslissen. Daarom mag er, naar hij zeide, in de onderhandelingen met Indonesië geen situatie worden ge schapen, die de voorwaarden voor het in vrijheid beslissen over de toekomst weg neemt. Het feit, dat de Indonesische rege ring niet geantwoord heeft op de nota's, welke naar aanleiding van de inbeslag neming van wapens zijn verstuurd, duidt er volgens spreker op, dat het normale hoffelijke verkeer tussen souvereine staten ernstig in het gedrang is gekomen. „Indonesië moet niet denken dat ons volk zich deze krenkende houding blijft laten aanleunen", zo zeide prof Molenaar. Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck (KVP) deed de suggestie de onderhande lingen met Indonesië pas weer op te vat ten, wanneer er in Indonesië en Nederland nieuwe kabinetten zijn gevormd. De repu bliek Indonesië heeft dan nog gelegenheid haar wil tot samenwerking te tonen. Daaronder verstond hij een voor ons land bevredigende oplossing van de kwestie van de onrechtmatig inbeslaggenomen wapens en een andere houding ten aanzien van de gevangen genomen Nederlanders. Het inbeslag nemen van wapens vond spreker des te grievender, omdat 250 Nederlandse officieren en 800 minderen op het ogenblik de republiek helpen bij de opbouw van het leger en de Nederlandse marine enige maanden geleden juist ge reed gekomen is met het gevaarlijke werk van het mijnenvrij maken der Indonesi sche wateren. Met betrekking tot Nieuw Guinea merkte de heer Ruys de Beerenbrouck nog op dat het de plicht is van ons land dit eiland te helpen bij zijn geleidelijke ontwikkeling. Vervolgens vroeg dr. D e Zwaan (CHU) of de zee- en landmacht in Nieuw Guinea sterk genoeg in aantal en bewapening is om elke schending van het grondgebied te verhinderen en of de gouverneur over vol doende politie beschikt om communistische woelingen het hoofd te bieden. Prof. Gerretson (CHU), die nog eens terug kwam op hetgeen de minister president bij de algemene politieke be schouwingen had geantwoord op zijn op merkingen ten aanzien van Nieuw Guinea, zeide dat zijn op minister Peters geuite critiek in feite bestemd was voor de amb- j tenaren van zijn departement. „Zelfs de grootste staatsman had aan de failliete boedel weinig kunnen redden", zei hij, de minister waarderend voor zijn moed „om zijn reputatie in de waagschaal te stellen voor de liquidatie van zijn departement." Prof. Gerretson vroeg of de bereidver klaring van de regering om met de repu bliek de kwestie-Nieuw Guinea voor het Internationaal Gerechtshof ter beslissing te leggen, nog geldt nu de republiek heeft geweigerd. De heer Van Santen (CPN) volstond met de verklaring, dat zijn standpunt ten aanzien van het zelfbeschikkingsrecht be kend is. Dit brengt ook de vrijheid van Nieuw Guinea met zich mee „los van Nederland omdat het behoort tot de Indo nesische sfeer". De minister zal de volgende week ant woorden. De Verenigde Staten zullen onmiddel lijk beginnen met het verbouwen van 331 passagiersvliegtuigen, zodat deze zo nodig binnen 48 uur voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt. In het geheel zullen 400 viermotorige toestellen wor den verbouwd. Ingeval van oorlog zullen slechts 184 viermotorige machines beschikbaar blij ven voor de burgerluchtvaart in de V.S. Deze toestellen zullen door de Raad voor de Burgerluchtvaart tussen de verschil lende maatschappijen worden verdeeld. De commandant van de militaire lueht- transportdienst, generaal-majoor Joseph Smith .deelde mee dat het verbouwen van de 331 toestellen niet meer dan tien millioen dollar zal kosten. De vliegtuigen zullen na mobilisatie door de luchtvaart maatschappijen worden gevlogen op con tract met de strijdkrachten De heer A. M. L. Winkelman, Neder lands ambassadeur in New Delhi, is benoemd tot ambassadeur in Ceylon. De heer Winkel man zal New Delhi als standplaats be houden. KOUDE NOORD-OOSTEN WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond, opgemaakt om 10 uur: In het Noorden van het land aanvanke lijk verspreide opklaringen. Ovei-igens veel bewolking met in de Zuidelijke provincies tijdelijk sneeuw. Krachtige tot harde, langs de kust wellicht tot stormachtig toenemende Noord-Ooste lijke wind. Aanhoudend koud. 29 Maart Zon op 6.22 uur, onder 19.08 uur. Maan op 7.14 uur, onder Hoog en laag water in ÏJmuiden Vrijdag 28 Maart Hoog water: 5.15 en 18.14 uur. Laag water: 1.35 en 13.59 uur. Zaterdag 29 Maart Hoog water: 5.54 en 18.14 uur. Laag water: 1.35 en 13.59 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1