8 waai NOTARISHUIS INBOEDEL- VEILING MAISON VENUS G.M.F. hulpmotorrijwiel Nu is het dé tijd Predikbeurten Heemstede Haarlemmermeer Hi lie gom Bennebroek Zandvoort Bloemendaal Li-sse Nu moet U Instituut voor Haaronderzoek HAARGEBREKEN? Keitz' Coldzvave en Coldwave Italiano A. G. SMIT Groene zeep Haarlems Dagblad ook „Erian" R. HOOGEVEEIM Z\. 8 Bloembollencultuur Automobilist door botsing op Rijksweg ernstig gewond Rode Kruis „Nieuw Leven" gaat uit Afdeling opgericht van „Humanitas" Christelijke Besturenbond Corodex trekt aantal ontslagen in zondag minder mooi weer Scheepvaart Belangrijk W. C. Bergisch Zoon Bandagisten Verkooplokaal Veiling Atelzer ADVERTEERT IN DIT BLAD Auto- en motorrijwielbedrijf Couture et Chapeaux ZATERDAG 5 APRIL 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vrijdagavond kwamen de leden van de afdeling Heemstede der Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur in restau rant „Groenendaal" bijeen om de beschrij vingsbrief voor de komende algemene ver gadering te behandelen. By ontstentenis van de voorzitter, de heer J. F. Ch. Dix stond de vergadering onder leiding van de heer A. J. Braam die in zijn openingswoord een overzicht gaf van de algemene toe stand in het vak. De behandeling van de beschrijvingsbrief had tot resultaat, dat de voorgestelde wij ziging van artikel 24 der statuten, het verlenen van meer vrijheid aan de afge vaardigden, werd verworpen. Ten aanzien van de plannen omtrent „Keukenhof" ging de vergadering accoord met een voorstel om de huur van dit terrein te beperken tot tien jaar. De voorstellen van de afde ling uit West Friesland, die 'beoogden, verlaging van de heffing en meer gelden voor het wetenschappelijk onderzoek in deze streek werden met algemene stem men verworpen. Het beleid van de penningmeester werd goedgekeurd en de bestuursverkiezing had tot resultaat dat in de plaats van de heer Dix, die zich als voorzitter niet meer be schikbaar stelde, de heer A. J. Braam werd benoemd. De heer Dix blijft bestuurs lid, evenals de heer C. Roozen. Nadat als afgevaardigden naar de alge mene vergadering de heren C. Roozen Jzn. en J. Dix Jr. werden aangewezen met als plaatsvervanger de heer M. Roozen Jzn. werden enige mededelingen gedaan om trent de deelname aan de Flora. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 6 April waargenomen door dr. K, L. Kout, Herenweg 197. tel. 26224 en dr. W. v. d. Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan 117, tel. 38573. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek. Binnenweg 98. tel. 38197; Aerdenhout- Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Op de rijksweg Amsterdam-Den Haag, nabij het viaduct over de Vijfhuizerweg in de Haarlemmermeer, gebeurde gistermid dag een auto-ongeluk, waardoor de heer M. B. uit Amsterdam ernstig werd gewond en zijn wagen volkomen is vernield. De wagen van de heer B. stond stil en een uit de richting Den Haag komende, met sinaasappelen geladen, vrachtwagen zou passeren. Deze werd echter op zijn beurt door een andere auto gepasseerd en naar rechts gedrongen. De chauffeur van de vrachtwagen trachtte nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen maar dit gelukte niet. De vrachtwagen reed van achteren op de auto van de heer B., die omsloeg en van de dijk rolde. Ook de vrachtwagen kantelde. De heer B. werd naar het Burgerziekenhuis in Amsterdam overgebracht. Chr. Winterlandbouwschool De eindles op de Christelijke Winterland bouwschool te Hoofddorp zal Dinsdag 6 April in hotel „De Landbouw" worden gegeven. De diploma's zullen worden uitgereikt. Des avonds volgt, eveneens in De Landbouw, een feest. Concert in de Gereformeerde Kerk In de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp zal op Donderdag 10 April een concert wor den gegeven door het Gereformeerd Ge mengd Koor met medewerking van mevrouw F. A. Alewijn van Voorthuyzen. sopraan, me juffrouw R. Barendregt, alt. D Schutte, tenor, Johan Silvis, orgel. Evert Kamminga heeft'de leiding. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten in de Haarlemmermeer zijn voor Zondag 6 April als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Nanninga; Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Halfweg: dr. Honingh. Gym-demonstratie in Halfweg Vrijdagavond hield de R.K. gymnastiek vereniging SSS haar jaarvergadering. Voorzitter D. Hienkens memoreerde de successen bij het zilveren jubileum der vereniging in 1951. De propaganda heeft vele nieuwe leden opgeleverd, zo vertelde hij. De diverse jaarverslagen werden goed gekeurd. waaruit bijvoorbeeld bleek, dat de vereniging nu 529 leden telt. De ge zamenlijke openlucht-demonstratie wordt ai! jaar in Halfweg gegeven. In het be stuur werden de heren P. van Egmond en H. Dekker gekozen; mej. Th. Oorthui- zen en J. Niesten kregen zitting in de kas- commissie. De geestelijk-adviseur, kape laan Dekker, sprak een warm gestemd propagandawoord. De gisteren gehouden vergadering van het Centraal Bestuur van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Haarlemmermeer, stond wegens ziekte van de voorzitster onder leiding van de tweede voorzitter, de heer D. N. Wildeboer uit Zwanenburg. De vertegenwoordigers der acht onder afdelingen brachten verslag uit over de plannen, die bestaan voor het houden van de grote nationale inzamelings-campagne in Mei en Juni. Alle onderafdelingen werken mede aan de Bloedtransfusiedienst. De voorjaars- afname zal als volgt worden gehouden: Aalsmeerderdijk 16 April (in de Ambachts school) te Hoofddorp) evenals Rijk, Vijf huizen. Hoofddorp 16 en 17 April (Am bachtsschool), Nieuw Vennep en De Kaag- Abbenes 7, 8 en 9 Mei (in de Rustende Jager te Nieuw Vennep), Badhoevedorp op 21 April (in de Openbare School aan de Roerdompstraat) en Zwanenburg-Half- weg op 12 en 13 Mei in de Julianaschool aan de Wilgenlaan. Het hoofdbestuur heeft in de plaats van dr. A. J. L. Katte uit Badhoevedorp, die deze functie wegens drukke werkzaamhe den moest neerleggen, benoemd tot pelo tonscommandant van het peloton Badhoe vedorp-Sloten van het Rode Kruis Korps Haarlemmermeer dr. L. A. Faber uit Slo- *en. De officiële installatie zal plaats vin- 'en op 14 Mei. Dr. Katte is bereid gevon- -n aan het Rode Kruis verbonden te bly- n als plaatsvervangend pelotonscomman dant. De verleden jaar opgerichte reisvereni- ing „Nieuw Leven" te Vijfhuizen kwam ledenvergadering bijeen om de eerstvol- de reis voor deze zomer te bespreken, t algemene stemmen werd besloten een :is naar Kleef te maxen en wel begin •Juli. Wie mocht menen dat een valscherm een uitvinding is van deze eeuw vergist zich. Reeds viereneenhalve eeuw geleden heeft Leonardo da Vinei er een geconstrueerd. Vijfhonderd jaar na zijn geboorte hebben Delftse studenten in de vliegtuigbouwkun- de het bewijs geleverd dat Da Vinci's parachute deugdelijk was. door aan een nauwkeurige nabootsing ervan een pop neer te laten van de toren van de Nieuwe Kerk in Delft. De pop kwam „behouden" op de markt neer. Bloembollencultuur vergaderde De Hillegomse afdeling van „Bloembol lencultuur" heeft in vergadering de be schrijvingsbrief voor de algemene verga dering van Maandag behandeld. De vergadering kantte zich tegen het voorstel van het hoofdbestuur inzake de wijziging van de stem-me.thode en was van oordeel, dat andere, betere voorstellen ten onrechte terzijde waren gelegd. Men besloot een motie tot verdaging te steunen. Ten aanzien van het overnemen van Keukenhof door de vakorganisaties bleek een sterke stroming te bestaan om de Keukenhof in particuliere handen te laten en in geen geval zich te binden voor een termijn van 20 jaar, hoogstens voor 10 jaar met een optie van 10 jaren. Ten aanzien van de voorstellen uit De Noord inzake wetenschappelijk onderzoek enz. stelde zich de vergadering achter het hoofdbestuur. Afgevaardigden werden de heren F. J. v. d. Kolk en A. de Groot. Bij de bespreking van de organisatie van de mozaïkenwedstrijd herinnerde de voorzitter de heer F. J. v. d. Kolk aan de critiek die deze organisatie ontmoet had. Hij meende dat het ook niet op de weg van Bloembollencultuur, maar van V.V.V. lag om deze organisatie ter hand te nemen. Namens V.V.V. werd overweging hiervan toegezegd. De afdeling besloot een passend ge schenk aan te bieden bij de opening van de Hillegomse beurs, die waarschijnlijk in Juni zal geschieden. ZONDAGSDIENST Op 6 April wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door dr. P. v, Aalst, Rijksstraatweg 41, Tel. K 2502 300. Een twintigtal personen was Vrijdag avond in hotel Keur bijeen, onder leiding van de heer R. de Jong, als voorzitter van de commissie van voorbereiding voor de eventuele oprichting van een afdeling van „Humanitas" te Zandvoort. De algemeen secretaris van „Humanitas", de heer J. de Bruijn, zette doel en werk wijze uiteen. Daarbij besprak hij in het bijzonder de kinderscherming, zorg voor ouden van dagen en algemene maat schappelijke zorg voor gezinnen. Hoewel het humanisme, volgens spreker, in Nederland nog lang niet is aanvaard, het geen voor „Humanitas" eveneens geldt, ondervindt men véél medewerking van de vrijzinnig denkende groepen. De verant woordelijkheid moet in daden worden om gezet. Voogdij moet krachtig ter hand wor den genomen en gestreefd wordt naar het kopen' van een eigen tehuis, hetgeen voor lopig wegens de financiën nog niet kan worden verwezenlijkt. De spreker gaf voorbeelden van het werk van Humanitas te Amsterdam en zei. dat wat de ouden van dagen betreft, de huis- vestigingsproblemen het moeilijkst blijven. Op het gebied der vrije tijdsbesteding wer den reeds in vele plaatsen belangrijke re sultaten bereikt. Humanitas staat voor de taak, dat op zo kort mogelijke termijn ver- zorgings-centra tot stand komen. Het fonds „makkerhulp" kon reeds ih vele gevallen prachtig maatschappelijk werk verrichten, waarvan spreker eveneens voorbeelden gaf. De gezinsverzorging bestaat in zo goed als alle plaatsen van ons land. Waar dit nog niet zo is, zal ..Humanitas" dit moeten gaan aanpakken. Het laten overnemen van de taak van de huisvrouw, bij ziekte of onmacht, is hier wel één der belangrijkste onderdelen. Humanitas laat zich leiden door verantwoordelijkheid tegenover de naaste, daarom roept spreker op tot aan melding als lid, omdat enkelen zwak zullen blijven doch velen sterk zullen zijn. Na enig debat besloot de vergadering, tot de oprichting van de Zandvoortse afdeling over te gaan. Een voorlopig bestuur werd samengesteld. De heer J. Koper werd tot voorzitter benoemd. Twee leden uit de bui tenkerkelijke groepen werden gekozen, na melijk de heren P. Schrader en G. W. Die- mer, van wie eerstgenoemde als secretaris zal optreden, en twee uit de Vrijzinnig Pro testantse groep, de dames Tates en Van Kuyk. Mevrouw Tates werd tot penning- meesteresse gekozen. Het bestuur van de Christelijke bestu renbond te Zandvoort deelt mede dat de actie voor het werven van leden vruchten gaat dragen. Dezer dagen werd een correspondentschap opgericht van de Christelijke Metaalbewerkersbond. Als corresnondent, fungeert de heer A. C. Ber- wald. Binnenkort zal men eveneens over gaan tot het installeren van een afdeling van de Christelijke Bedrijfsgroepencen trale. Naar wij van de directie van Corodex vernamen zijn van de vorige maand aan gezegde ontslagen tegen 30 Juni aan het vrijwel voltallige personeel thans voor 18 personen deze ontslagen ingetrokken. De vooruitzichten ontwikkelen zich voor de toekomst in gunstige zin zodat met opti misme de verdere gang van zaken wordt tegemoet gezien. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van heden middag twee uur tot. Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts H. D. G. A. Immink, Bloe- mendaalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449. In het zelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Dijk, Bloe- mendaalseweg 307, Overveen, telefoon 12698 (b, g. g. 14424). De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 12 April e.k. verzorgd door de Elswout-Apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341. Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs K. Zijp). Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. CHRISTELIJKE KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN Vrijdagavond hield de afdeling van de Christelijke Bond van Kantoor- en Han delsbedienden een vergadering in de kleurterschool. Het hoofdbestuurslid de heer J. M. Harthoorn sprak over „Werk loosheidswet". Eerst besprak hij de vooroorlogse werkloosheidskassen. Vervol gens gaf spreker een uitvoerige toelichting op de op 1 Juli in werking tredende werk loosheidswet, en besprak de wachtgeldre geling, uitkering, en de voorgestelde premie. MEDISCHE DIENST Dr. H. A. Holl. Veldhorststraat 50, telefoon DIEN 'ststr; 3155, neemt de Zondagsdienst waar. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornelis Jozef Maria, z. van G. P. Warmerdam en C. M. P. v. d. Stap: Maria Clazina Elisabeth Johanna, d. van J. G. Rans- dorp en A. A. E. van Meijgaarden; Cornelis Fernandus. z. van H. C. van Vaneveld en C. E. Boele; Pieter Cornelis, z. van P. C. Faas en C. Rei.ierkerk; Anna Martina Catharina, d. van J. L. Warmerdam en C. J. M. v. d. Aart. GETROUWD: J. Reijerkerk en J. A. Car- dol; J. den Butter en M. V. Marsbergen, OVERLEDEN: Pieter Cornelis Faas, oud 2 dagen. ZONDAG 6 APERIL 1952. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Ds. C. P. Hoekema. Avondge bed in de Consistoriekamer. Zondag 10: Geen dienst. (Zie Bakenesserkerk). 3.30: Liturgische dienst voor Doofstommen en Slechthorenden in de Consistoriekamer. 7: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder. Bev. n.we lidm, Organist Egbert Vos. Dinsdag 8: Ds. A. K. Straatsma, van 's Gravenhage. Lijdens meditatie. Woensdag 8: Dr. E. Emmen, van "s Gravenhage. Lijdensmeditatie. Donderdag 8: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, van Amster dam. Lijdensmeditatie. Met medewerking van groot zangkoor o.l.v. Egbert Vos. Nieu we Kerk 10: Ds. W. J. van Elden. Bev. n.we lidm. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Dr. A. J. Rasker, Bev. n.we lidm. Oosterkerk. 10: Ds. A. J. van Rhijn, Bev. n.we lidm. 5: Ds. J. Heidinga. Maandag 8: Herdenkingsdienst van het 25-jarig bestaan van de Oosterkerk. Sprekers: Dr. E. Emmen. van 's Graven hage en Ds. A. J. van Rhijn. Met medewer king van Zangkoor o.l.v. Egbert Vos. Kapel Sarepta. 9.30: Kinderkerk Dhr. D. Selling. 10.45: Ds. J. van Dorp. van Heemstede. Bake nesserkerk 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. H. Geursen. 10.30: Ds. G. J. Waardenburg. Bev. n.we lidm. Diaconessenhuis. 4.30: Ds. S. H. J Voors. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord 10.30: J. E. van Epen. Oost 10: J. P. van Eijsden. Centrum 10: Geen dienst. West 10: Ds. B. van Gelder. Ver. van Vrjjz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Bevestiging. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Dimanche 6 Avril a 10 h. 30: Culte présidé par le Pasteur J. Baudraz. Mercredi 9 Avril a 20 h. Cercle biblique. Church of England: Kinderhuissingel 3 p. m. Evensong. Rev. Mossman. Alle-Dag-Kerk Dinsdag 3: Broederkerk. Rondetafel-bespre king. Woensdag 7: Waalse Kerk. Tweetalige dienst. Ds. J. F. Baudraz. Ned. Herv. Evan gelisatie. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Vroegindewey, Huizen. Broedergemeente, Parkiaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag. 7: Ds. Schutz. Hosian- nadienst met koor- en kinderzang. Donder dag 8: H. Avondmaal. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: J. Schriek. Doorn. 7.30: J. A. Hoekendijk. Heemstede. Woensdag 8: J. F. Siioeks, Haarlem. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. 10: Dhr. P. D. Bardelmeyer, Noordwijk a. Zee. 5: Dezelfde. H. Avondm. vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdbijeenkomst o.l.v. Frans van Schalkwijk. Opwekkings samenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Geen samenkomst. Vrye Evang. Gemeente geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10, 3 en 5: Evang. A. van Gent, uit Arnhem. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Bev. n.we leden. 7.30: Ds. W. Spliethoff, H. Avondmaal. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Oosterbaan, H. Doop. Geen Jeugdkerk. Remonstr. Geref. Gemeente 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst en Ds. J. J. van Hille. Bev. n.we Leden. Geref. Kerk. Klop persingelkerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Wilhelminakerk. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Zuid-Oos- terkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr Geref. Gemeente, Ridderstr. 29. 10 en 5: Leesdienst. Chr. Ger. Kerk, Raaks. 9: Ds. J. W. van de Gronden. IJmuiden. 4: Student P. N. Ribbers, Apeldoorn. Baptis- te Gemeente, geb. C. J. M. V. Lange Marga- rethastr. 13. 10: Ds. J. W. Weenink, m. m. v. Gemeentekoor 11.30: Zondagsschool. 5: De zelfde, H. Avondmaal. 8: Jeugdsamenkomst. Pinkster Gemeente. Nieuwe Kruisstraat 14 10 en 7.30: Openbare samenkomsten. Dhr. E. Schuurman. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken) Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. van Ruysdaellaan 7. Hst. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heercn, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Ge meente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst. De Christengemeenschap, Westerhoutpark IA. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Gemeente van Chris tus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal) 10.15: Nieu w-Testamen tische Aanbidding (met Avondmaal en Preek). 19: Eresamenkomst met Evangelie Verkondiging. Dinsdag 20: Vrouwenbijbelklas. Donderdag 20: Bijbel studie (in de voorzaal). Vrijdag 16.30: Kin derbijbelklas. Christen-Geloofsgemeenschap geb. Rosenhaghe, Hoofmanstr. 10: Zr. J. Künne. van Zandvoort. 8: Samenkomst Ga- renkokerskade 27. Woensdag 8: Bidstond Garenkokerskade 27. Iedere Zaterdagavond Jeugdsamenkomst Benkoelenstr. 28, H.-N. Pinkster-Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47 10: Br. J. H. Schat. 7: Volle Evangeliepredi king Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen, Comelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Chris tian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zending- Kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zendingge meente, Jacobi.inestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging. Nassauplein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. de Jong-Harmeyer, Haarlem. Thcologisch-Philosofische beschou wingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink. den Haag. Ver breiding oude Waarheid. Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.45: Ds. J. J. Ruys. Biduur voor het gewas. HAARLEM-NOORD. Ncd. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk. 10: Ds. G. Koch, Openbare Belijdenis. Woensdag en Donder dag 8: Wijdingsdienst. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. van der Loos. Openbare Belijdenis. 7: Ds. G. Koch. Maandag en Dinsdag 8: Wij dingsdienst. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10 10.30: Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heiligingsdienst. tevens Opdrachtdienst. 7: Openluchtsamenkomst. 8: Verlossingssamen komst. Leidster Majoor C. Crok. 12 en 5: Kindersamenkomsten. Dinsdag 2.15: Gezrins- bondsamenkomst. Geref. Kerk. Noord-Scho- terkerk. 9 en 10.30: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstr. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gidcon" Achterweg 2 A. Zaterdag 12 April 2.30: van 4 tot 9 jaar en om 4: van 10 tot 15 jaar. Paas- dienst o.l.v. Dhr. I. E. Ketellapper, van Haarlem. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Ach'. Oskamp. Bev. lidm. 19: Ds. H. Bartlema. H. Avondm. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. v. Nieuwenhuyzen Bev. lidm. 19: Ds. F. R. A. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. H. Bartlema. (De opgaaf in „De Schakel" is ten dele onjuist.) Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. G. J. de Nie, Herv.. Amsterdam Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. A. Don- dorp. 5: Dr. P. J. Richel. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. M. de Goede, A'd'am Camplaan. 10: Ds M. de Goede. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E. Drost. Openb. Bel. des Geloofs. Re ligieuze Kring, Eikenlaan 5. Mej. Ds. L. A. v. de Voort. N.H. Heemst. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf, H. Doop. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. Pos. te Haarlem. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. R. van der Mast. 10.30: Dr. J. H. Stelma_. Openb. Bel. des Geloofs. 9: Jeugdkapel, 12-15 j. Maranatha. 10.15: Jeugdkerk Maranatha. Ds. R. van der Mast. 11.45: Zondagsschool, 5 en 6 j. Kleuterschool, Boslaan. 11.45: Zon dagsschool, 6-12 j. Maranatha en Jeugdhuis. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds. H. A. Enklaar, Hv„ Blaricum. Geref. Kerk. 8.45. 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. H. Avond maal en Dankzegging. De diensten worden per radio op golflengte 245 M. uitgezonden. Vrije Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Uitreiking van palmtakken. Woens dag geen dienst. Donderdag 9: Gez. H. Mis. 15: Uitstelling H. Sacrament. 19.30: Lof en ontkleding van het altaar. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Openb. Bel. d;es Geloofs. 10: Jeugd kapel. 12-16 j. Irene. Elswoutslaan 1. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Chr. Eerhard. Bev. lidmaten. 5: Ds. S. L. Knott- nerus. Bev. lidmaten en Voorber. H. Avond maal. Ned. Prot. Bond 10: Bloemenkerk- dienst. Ds. Pols. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A, K. Krabbe. H. Avondm. en Dankz. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. R. E. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7:. Vicaris E. Poepjes. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds M. M. de Jong. 3: Ds. M. C. Don. Abbenes 9 3Ö: Ds. M. C. Don. 3: Ds. M. M. de Jong Bethel Kapel 10: Ds. M. G. Blauw, van Over veen 7: Ds. Mr. G. A. Alma. van Amsterdam Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk 10 en 3: Dr. G. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, Openb. Belijdenis. „De Toorts" geen dienst, „De Kapel" 7: Ds. J. van der Wiel. Leiden. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. West. Kon. Emmaschool. Raafstr. 9: Ds. G. H. v. d. Woord 10.30: Dezelfde. Bev. n.we Lidmaten. 7: Ds. J Bronsgeest. Jeugddienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru, Bevest. van lidmaten Zang d. het kerkkoor. 7: Ds. E. Saraber Jr. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Dhr. J. Mazurel. Theol. candidaat te Haarlem. Ger. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, geb. Ons Huis Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen, evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. C. Jonge- boer. 10 30: Dezelfde. H. Doop. 5: Eerw. Heer S. den Blaauwen. Ned. Prot. Bond 10.15: Ds. van Wijhe, Amersfoort. Geref. Kerk. 10: Ds. T. Spilker. Legerpred. 5: Dr. Th. Ruys Jr. Geref. Kerk art. 31. 10.30 en 4.30: Ds. Verleur Geref. Gem. 10: Ds. K. de Gier, H. Avond maal. 4: Ds. K. de Gier. H. Doop. Oud-Ger. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10: Ds. H. W. Eerland, Openb. Belijdenis. 4: Dezelfde. Het K.N.M.I. meldt: Het weer in Neder land was de laatste dagen meer en meer onder invloed gekomen van een gebied van hoge luchtdruk, dat zich van de Azoren naar Midden-Europa uitstrekte. Dit gebied, dat nu naar het Oosten wegtrekt, is ge heel gevuld met van oorsprong koude lucht. Boven Nederland is deze koude luchtlaag evenwel nauwelijks meer dan IVï kilometer dik. Het was daarom moge lijk, dat de zon, die af en toe scheen, de temperatuur van dag tot dag wat verder deed oplopen. Vrijdagmiddag werd bijna overal in het land een temperatuur van 10 11 graden bereikt. In Zuid- en Mid den-Frankrijk was het niet warmer. Het rustige voorjaarsweer wordt op het ogen blik echter van het Westen uit bedreigd. Bij IJsland bevindt zich namelijk een diepe depressie, waaraan het koufront via de Britse eilanden naderbij komt. Het front vrordt voorafgegaan door een zóne met veel bewolking, waaruit regen valt. Zondag kan aeze zóne ons land bereiken en zal er dus meer bewolking zijn met kans op enige regen. Akkrumdijk, 3 v. Sydney n. Brisbane. Annenkerk, 4 te Melbourne. Argos, 3 te Gibraltar. Aafdijk, 4 van Golf van Mexico te R'dam. Abbekerk, 3 van R'dam naar Sydney. Alwaki, 4 van Philadelphia te New York. Amsteldijk, 3 te Rotterdam. Aalsum, ca. 11 v. R'dam te Saigon verwacht. Almdijk, 2 van Tampico te Mobile. Aaisdijk, 3 25 m. O.NO. Flores. Aalsum, 3 120 m. O. Dondrahead. Alamak, 3 110 m. W. Colombo. Alcyone, 3 480 m. O.t.Z. Diego Garcia. Aldegonda, 3 v. Bangkok naar Singapore. Almkerk, Pass. 3 Chaos Archipel. Armilla, pass. 3 Kaap Paderan. Alderamin, 3 210 m. N.NO. Madeira. Alnati, 3 170 m. O.t.N. Rio de Janeiro. Ampenang, 3 in Str. Makassar. Amstelpark, 3 540 m. O.t.Z. Cp. Race. Air.stelvaart, 3 350 m. W. Bermuda. Amstelveen, 3 830 m. Z. Flores. Alpherat, 5 te Houston. Amstelkerk, 4 te Monrovia. Annekerk, 5 v. d. rede te Malbourne. Aagtedljk, 4 van Buenos Aires naar Parinagua. Algenib, 4 v. Bahia via Las Palmas n. Antw. Amstelland, 4 v. St. Vincent n. Recife. Arundo, 4 v. New Orleans te R'dam. Bantam, 3 v. Belawan naar Singapore. Breda, 4 van Callao te Mollendo. Brltsum, 9 v. Newport News te R'dam verw. Barend recht, 3 520 m. Z. Kp. Guardafui. Bontekoe, 4 v. Menado n. Amuran. Boskoop, 3 op de Elbe. Bali, 3 bij Malta. Bennekom, 4 v. Pisco te Calao. Bonaire, 3 220 m. Z. Flores. Boskoop,, 4 op de Weser n. Bremen. Blijdendijk, 5 v. Baltimore te R'dam. Celebes, 4 v. Singapore te Belawan. Coogostroom, pass. 4 Finisterre. Cleodora, 3 360 m. O.t.N. Madras. Coryda, 3 60 m. Z. Andaman eil. Ccrilla, 3 bij Noordpunt Borneo. Cot.tica, 3 1300 m. NO. t.O. Barbados. Caltex Pernis, 4 van R'dam naar Sidon. Ci-onenburgh, 4 v. R'dam n. Duinkerken. Delfland, 2 v. St. Vincent n. Amsterdam. Delft, 4 van Curasao naar Antwerpen. Duivendrecht, 3 300 m. O.NO. Abaco eil. Dongedijk, 3 dwars Golf de Fonseca. Drente, 4 v. Makassar n. Tj. Priok. Duivendijk, 4 te Londen. Ena, 3 van Curasao naar Bergen. Esso Amsterdam, 4 van Aruba te R'dam. Elmina, 4 van Amsterdam te Hamburg. Eemdijk, 3 v. Hamburg naar Rotterdam. Enggaoo, 3 nog te Khorramshar. Esso Den Haag, 5 v. R'dam te Aruba. Esso Rotterdam, 4 v. Aruba naar R'dam. Farmsum, 7 v. R'dam te Newport News verw. Gaasterkerk, 3 v. Lorenzo Marques n. Durban. Gordias, 4 v. Hamburg te R'dam. Heemskerk, 4 te Sydney. Hecuba, vertr. 4 v. A'dam n. Barranquilla. Helena, pass. 3 Azoren. Helicon, 3 v. Ciudad Trujillo n. New York. Haarlem, 3 320 m. W.t.N. Flores. Hector, 3 45 m. ZW. Finisterre. Hersilia, 4 v. La Guaira n. Pto Cabello. Hestia, 4 te La Guaira. Helder, 5 te Curasao. Hera, 5 te Cristobal. Indrapoera, pass. 3 ten Zuiden v. Westpunt Kreta. Ittersum, 3 240 m. N.t.w. Finisterre. Japara (KRL), 4 te Singapore. Joh. v. Oldenbarnevelt, 4 te Colombo verw. Kertosono, 3 v. Djakarta n. Cheribon. Kieldrecht, 4 te Singapore. Kota Inten, pass. 3 Finisterre. Kedoe, pass. 3 Gibraltar. Kaimana, 4 te Tj. Priok. Klipfontein, 3 250 m. W.ZW. Cp. Palmas. Laurenskerk, 3 v. Port Said n. Genua. Leopoldskerk, 3 van Bahrein n. Suez. Lieve Vrouwekerk, pass. 3 Ouessant. Loenerkerk, 4 Port Said verwacht. Leersum, 4 v. R'dam te Hamburg. Limburg, 3 bij Bawean eil. Lindekerk, pass. Ras Fartak n. Suez. Lombok, 3 dwars Miri. Leerdam, 3 530 m. N.t.O. Flores. Linge, 3 110 m. NO. Huil. Laertes, 4 v. Soerabaja n. Makassar. Luna, 4 v. Gibraltar naar Malta. Markelo, 4 Dakar verwacht. Macuba, pass. 3 Ras Fartak. Malvina, pass. 3 Daedatrus Rif. Meerkerk, pass. 3 Golf v. Masrla. Muiderkerk, 3 te Bremen. Merwede, 3 90 m. ZO. Bermudas. Maaskerk, 4 v. Cotonou te Lagos. Mariekerk, 5 te Mombassa. Marpessa, 5 te Miri. Nestor, 3 v. Yerakini te Pyli. Nigerstroom, 4 v. W. Afrika te Amsterdam. Noordwijk, 3 v. Casablanca n. Nederland. Noordam, 3 400 m. O.t.Z. Kp. Race. Overijsel, 6 20 u. op de Schelde verwacht. Omala, 4 v. Pladju te Singapore. Ootmarsum, 3 350 m. N. Bermudas. Oberon, 3 v. Gonaives n. Cape Haitien. Oranjestad, pass. 3 San Miguel. Orestes, 4 v. Aruba te Auxcayes. Oranje, pass. 4 Perim. Ovula, 6 te Aruba verwacht. Prins Alexander, 5 te Hamburg verwacht. Plancius, 2 v. Tj. Priok n. Semarang. Poeloe Laut, 3 200 m. O.t.N. Dondrahead. Polydorus, 4 van Semarang te Soerabaja. Parkhaven, 3 140 m. Z.t.W. Das Palmas. Prins Frederik Hendrik, 3 530 m. NO. Flores. Prins Joh. W. Friso, 3 320 m. W.t.N. Flores. Prins Willem v. Oranje. 3 620 m. NO. Flores. Prnis Willem IV, 4 v. Casablanca te Duinkerken Papendrecht, pass. 5 Aden n. Bahrein. Phrontis, 4 v. Aden naar Penang. Rijndam, 3 van New York naar R'dam. Rossum, 3 v. Saffi naar Amsterdam. Roebiah, 3 van Bar.gnara n. Makassax-. Rempang, 3 900 m. O.NO. Barbados. Ruys, 3 670 m. O.t.Z. Rio de Janeiro. Stad Alkmaar, ca. 10 v. Houston te R'dam verw. Stad Arnhem, 2 te Tarifa daarna n. R'dam. Salatiga, 3 105 m. W. Azoren. Sawalati, 3 van Semarang n. Tj. Pi-iok. Seherpcndrecht, 3 250 m. ZO. Ras al Hadd. Sinabang, 3 v. Padang op rede Sibolga. Slamat, 3 120 m. N.t.O. Massawa. Sliedrecht, 3 in Golf van Suez. Soestdij'k, 3 400 m. ZO.t.O. n. Penang. Schie, 3 155 m. NW. Alexandria. Stad Schiedam, 3 410 m. W.t.N. Finisterre. Straat Malakka, 4 te Montevideo verwacht. Stad Maassluis, 4 v. Melilla n. IJmuiden. Straat Makassar, 4 v. Hongkong n. Yokohama. Sumatra, 4 v. Soerabaja naar Makassar. Stad Doi-drecht, 4 v. R'dam n. Port Empledockle Tei-esias, 3 v. Tj. Priok n. Belawan. Talisse, 4 van Hamburg te Amstei-dam. Tankhaven II, 3 v. Tj. Uban n. Palembang. Ternate, 3 260 m. ZW. Siberoet eil. Tibia, 3 dwars Khorya Morya baai. Tamo, 3 420 m. N.NO. St. Vxncent. Tawali, 3 280 m. W. Minicoy. Tegelberg,, 3 v. Maux-itius n. Penang. Telamon, 3 v. Curasao n. La Guaira. Themisto, 3 400 m. W.t.Z. Ouessant. Tomoi-i, 3 340 m. N. Flores. Tx-ipang, 3 Colombo verwacht. Tarakan, 4 v. Suez naar Djeddah. Tjibesar, 4 van Balboa. Tjitjalengka, 5 v. Port Elizabeth te Kaapstad. Tomini, 4 v. R'dam naar Tj. Priok. Van Riebeeck, 4 te Soi-abaJa. Veendam, 4 v. R'dam naar New York. Willem Ruys, 3 v. Southampton n. Port Said. Waterman, 3 van Halifax naar Rotterdam. Willemstad, 5 te La Guaira verwacht. Waiwerang, 4 te Soerabaja. Winterswijk,, 3 00 m. W.NW. BuxTings. Westerdam, 3 480 xn. N. Flores. Winsum, 3 430 m. Z. Fayal. Woensdrecht, 5 v. Curagao te Piraeus. Zijpenbex-g, 6 v. Cienfuegos te R'dam verw. Zeeland (SSM, 3 v. Huil te Antwerpen. Zeeland (KRL), pass. 3 San Miguel. Zonrxewijk, 3 740 m. ZW. Flores. Schepen met passagiers en cmlgrerenden Alhena, verm. 5 van Buenos Aires n. R'dam. Alnati, 4 te Rio de Janeiro. Bonaire, 10 Plymouth 12 Amsterdam verwacht. Boskoop, vei-m. 11 v. A'dam naar Guayaquil. Cheshire, verm. 8 v. Soerabaja via Tj. Priok n. Rottei-dam. Cottica, 7 Barbados verwacht Falrsea, 14 Willemstad veinvacht. Indrapoera, 11 Southampton 12 R'dam verwacht Joh. v. Oldenbarnevelt, 25 Amsterdam verw. Nieuw Amsterdam, vertr. 7 v. New York naar Rotterdam. No.ordam, 7 New York verwacht. Oranje, 7 Suez 15 Amsterdam verwacht, oranjestad, 9 Plymouth 12 Amsterdam verwacht Rijndam, 12 R'dam verwacht. Veendam, 15 New York verwacht. Waterman, 11 Rotterdam verwacht. Westerdam. 7 Rotterdam verwacht. Willem Ruys, .9 Port Said verwacht. Willemstad, 5 LaGuaira verwacht. ZV.i?f,1-Jïruis' 8 v' R'6ant via Panamakanaal n. Wellington. SNEL VERVOER VAN AL UW GOEDEREN BEZORGING NOG DEZELFDE DAG HAARLEM-AMSTER DAM v.v. Agentschap: Haarlem, Den Haag, Delft, Rotterdam v. v. EAAMVEST 29. Tel. 14810. Voor hen, die Elast. Kou sen behoeven is het dra gen hiervan bittere nood zaak. De leverancier dient hen dan vlot te helpen. De Speciaalzaken van: Haarlem. N.we Gracht 33. Tel. 11288 Haarlem-N. Rijksstraat weg 86 E. Tel. 22408 munten uit door vlotte le vering van de beste bin nen- en buitenlandse kwa liteiten. Lastexkousen, Lastexny- lonkousen, Elast. Kousen, Kniekappen, Enkelkousen Maatwerk binnen 3 dagen leverbaar. Tevens vestigen wij uw aandacht op: onze MAATCORSETTEN vervaardigd op eigen ate lier. Vereeniging der Notarissen te Haarlem. Dir. W. N. Wolterink. Bilderdijkstraat b. d. Zijlweg, Haarlem. Tel. (K 2500) 11928 t. 0. v. Notaris Th. A. J. M. van Eyck te Haarlem op DINSDAG 8 APRIL e. v. d. des voorm. 9.30 uur. KIJKDAG: Maandag 7 April 1952 van 10 tot 4 uur Medio April G. H. G. von Brücken Fock schilder-componist. het ook eens door onze bril bekijken. GR. HOUTSTRAAT 166 bij de Houtbrug Wendt U zich alvorens geld weg te gooien aan z.g. handelshaarmiddeltjes (zoals b.v. voor algehele kaalhoofdig heid waar absoluut niets aan te doen is) eerst in het volste vertrouwen tot ons. Haaruitval, ronde kale plekken, haar- roos, te vet haar, te dun haar. kortom alle gebreken welke zich aan uw hoofdhaar voordoen, kunnen hersteld worden door onze behandelingen. Onze specialiteit 99 HET NIEUWSTE SYSTEEM HAARVERVEN, GEHEEL IN DE NATUURLIJKE KLEUREN. Dir. H. KEITZ - Schoterweg 45 - Tel. 12540 - Haarlem. Reeds meldden zich bij ons Dames met verknoeid haar door toebrengen van Home wave; ook hier hebben wij de middelen voor om het haar weer te herstellen. Zo juist ontvangen geheel Hollands fabrikaat demonstratiemotor aanwezig. Ook op gemakkelijke betalingscondities. Floresstraat - Soendaplein. tel. 21365 speelt een grote rol in de Schoonmaak. Maar een Groentje in Het snelste, goedkoopste en voordeligste middel als U iets op te ruimen hebt. voor het kopen, vervormen, opknappen en moderniseren van uw hoed Wilhelminastraat 16 Tel, 16884 Makelaars - Veilingmeesters en Beëd. Taxateurs NIEUWE GRACHT 74 - PARKLAAN 22 te HAARLEM TELEFOON 13845 EERSTVOLGENDE INBOEDELVEILING 17 APRIL AS.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10