Paasreclame Witte Damast Tafellakens 6.95 Mercedes Skoda Volkswagen Ford Voor de Paasdagen Exclusieve Vleeswaren Grote partij verkoop Voorjaarstentoonstelling Arti et Amicitiae Amsterdamse Beurs Zandvoort Hillegom Bennebroek Santpoort Haarlemmermeer Nu moet U J Adverteert in dit blad Goedkope Fauteuilstellen m DANSEN Rund-, Varkens- en Kalfsvlees W. G. BROEKHOF 1 paar Nylon kousen CADEAU de Roy Schoenenmagazijn Extra Aanbieding^^\ Alleen TIP-TOP WOENSDAG 9 APRiyl952 Het ontslag der Urkers Regering vertrouwt op spoedige regeling HAARLEMS DAGBLAD - QPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Nieuwe Italiaanse opera in ons land Bedrijfsunie gaat actie voeren tegen Bakkersbond Eerste phase van Duits- Joods overleg geëindigd Verlichting boulevard wordt Zaterdag ontstoken Aanbesteding van zeventig woningen „T reslong-show" Collectanten gevraagd Uitreiking diploma's Chr. Winterlandbouwschool Scheepvaart Leeg BOVENHUIS Nergens slaagt beter VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR IJzersterke h. overalls BEDRIJFSKLEDING BIJZONDERE AANBIEDINGEN PRIMA POPLIN OVERHEMDEN 9. WOONRUIMTE te huur gevraagd WONINGRUIL SLECHT RAPPORT? Qen.Cronjéstr.95-97.Tel: 18760 Dansschool IN. FORTGENS - Gr. Houtstr. 176 Poppen - Rammelaars Eenden - Zwanen Pluche Beestjes Amsterdam-Haarlem Skoda bestelwagen 50 De indruk die m<>n de laatste jaren krijgt van de tentoonstqjiïngen van Arti is deze, dat er een zeer goed gemiddelde geboden wordt en het niveau van de voorjaars expositie die. lot 4 Mei in de zalen aan het Spui gehoi/den wordt, komt deze gunstige mening Veer bevestigen. Er zijn zonder twijfel zwakke plekken aan 'wijzen, maar de bezoeker mag niet geheel uit het oog verliezen dat het voor de schilder zelf dikwijls een vraag blijft of zi)n werk, dat hem in het atelier bevredig- (jfe, het op een tentoonstelling „doen" zal. Dit criterium behoort min of meer tot het métier. Zo goed als het gedrukte woord een ander „gezicht" heeft dan het geschre vene, evenzo biedt het schilderij in de ten toonstellingszaal eeh ander aspect dan op de schildersezel. Nemen we ditmaal de catalogus eens doop in alphabetische volgorde, dan ver meiden we als eerste een zeer evenwich tig en levendig landschap uit Zuid-Frank- pfjk van F. H. Abbing. Het lijkt simpeler dan het wezenlijk is en er zal langer over gedacht zijn dan de vlotte schildering doet vermoeden. Mej. Lizzy Ansingh zond een schalks popje in, dat een lief verjaarsbouquetje aanbiedt. Fijnzinnig is het rood van het jurkje tegen de fond uitgezet. Van Teun Bakker zagen wij een klein stilleven in bestoven kleur, met ingetogen aandacht gemaakt. De Arti-medaille werd toegekend aan mevrouw J. Bauer-Stumpff voor haar schil derij „Schutsboejfbladen". Het is een leuk- luchtige schildering van een aantal uitge spreide tekeningen die de schilder Marius Bauer in Parijs vervaardigde. F. Bobgftlijk is een echt portrettist, die het verjnbgen bezit, als een acteur in de huid vaJh zijn sujet te kruipen. Er is geen karaktëertrekje dat hem ontsnapt. Hst stilleven van Cees Bolding roept even herinneringen aan een vroege Jan van Werweynen op. In de groep die ter nagedachtenis van de bekende Haarlemse schilder H. van Bors- sem Buisman werd samengesteld, neemt het prachtige portret van Koos Speenhoff de voornaamste plaats in. Bob Buys, die voor het eerst in dit waar dig Arti-gezelschap exposeert laat het staanjde portret van Marie Ruiz zien, waar van. vooral de fond, half ornament, half qTfen, zeer te prijzen valt. Van Duimen Krumpelman maakte een levendig portret van de Waag te Deventer. „Vlaanderen", een landschap van Dirk van Gulik, is met hartstocht geschilderd. De hoog opgevoerde kleur blijft nochtans natuurlijk en ruimte en licht zijn op su blieme wijze door de kleurwaarden ge fixeerd. Een van de mooiste werken van deze expositie. Van de pas gestorven Corn. Koning had den we graag een inzending gezien die zijn talent op geschakeerder wijze tonen zou. Veel vollediger is de groep van Harrie Kuyten waarvan voor het grote „Stilleven met fruitmand" uitblinkt om de mooie com positie. Wij schreven al eerder, dat dit wqék een bestendige plaats in het Museum tc/ekomt. In de landschappen van Bob Lokhorst kunnen we met geen mogelijkheid iets aantrekkelijks ontdekken. Dit harde, lief deloze product naast Van Gulik te hangen is haast onvergeeflijk. Arie van Mever weet voortreffelijk zijn solide en poëtische schildering van een vaas chrysanten tegen een geornamenteerde fond te zetten. Dit moeilijke gegeven heeft hij op virtuoze wijze opgelost. Het stilleven van Marie van Regteren Al tena is uiterst beschaafd van kleur en mooi van arrangement. Bijzonder grappig is het staande kindje van Hans Royaards. Niet velen kunnen zo goed de overmoedige onbeholpenheid van een kind typeren. Mej. Jacoba Surie zond een stilleven in waarop het witlof ligt te blinken in een zacht licht. Er is iets heel moois in zo'n stilleven en u mag er zich niet van af maken door het ouderwets te noemen. OTTO B. DE KAT Op vragen van het lid der Tweede Ka mer en de heer Van der Zaal (A.R.) in verband met het door een Belgische reder aan Urker vissers in Argentinië aange zegde ontslag heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid geantwoord, dat de plannen voor de emigratie der Urker vissers naar Argnetinië zich reeds in een vergevorderd stadium van uitvoering be vonden toen de regering er kennis van nam. De burgemeester van Urk heeft in deze zaak, zonder overleg te plegen met de Ne derlandse emigratie-autoriteiten, geheel zelfstandig onderhandelingen met Belgische ambtelijke instanties en de rederij Van Iseghem gevoerd. Ter elfder ure werd de Stichting Landverhuizing Nederland in deze aangelegenheid betrokken voor het af geven van een „verklaring van geen be zwaar", welke nodig is voor een Argentijns visum. Een dergelijke verklaring kon voors hands niet worden afgegeven, aangezien deze emigratie onvoldoende voorbereid was en omdat eerst door het gezantschap in Argentinië zou moeten worden onder zocht of de emigratie wel verantwoord was. Tevens werd een voorstel van de Belgische reder om de gezinnen van de vissers .waar onder zich jpn«e kinderen bevonden, tege lijkertijd met de schepen mee te laten rei zen als onverantwoord .van de hand ge wezen. Na inzage van de contracten en een on derzoek van het gezantschap in Mar del Plata werden tenslotte de „Verklaringen van geen bezwaar" aan de Urkers ver strekt. De minister heeft na kennisneming van de gerezen moeilijkheden terstond door tussenkomst van zijn ambtgenoot van Bui tenlandse Zaken de nodige stappen doer, ondernemen door het gezantschao te Bu enos Aires om de Urker vissers hulp te ver lenen. Het gezantschap heeft grote activi teit aan de dag gelegd en met betrekking tot huisvesting en levensonderhoud zijn reeds voorlopige voorzieningen getroffen. Eveneens worden pogingen in het werk gesteld om de door de Belgische reder op zich genomen financiële verplichtingen ten aanzien van het onderhoud van de in Urk achtergebleven gezinnen door hem voor lopig te doen nakomen. Het ligt ip de be doeling, om indien een compromis met be doelde reder ten aanzien van de vissers niet mogelijk blijkt, deze elders in Argen tinië in hun eigen vak te werk te stellen. Reeds is daartoe contact opgenomen met Argentijnse werkgevers. De minister ver trouwt, dat binnenkort een bevredigende regeling in deze tot stand zal komen. Bij voldoende belangstelling weer een permanent instituut Op 13 en 14 April geeft een Italiaans operagezelschap de eerste voorstellingen van „La Traviata" in nee gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Graven- hage. Zij vormen het begin van een tournée door ons land, waarbij ongeveer een 45-tal voorstellingen in tal van plaatsen zullen worden gegeven. Het Italiaans opera-gezelschap treedt op onder de auspiciën van de concert- en theaterdirectie „Internationale" en onder de algehele leiding van de heer Meijer Hamel. Het Italiaanse opera-gezelschap, dat thans de Traviata zal brengen, is met in begrip van orkest en koor ongeveer 60 man sterk. Magda Piccarolo zingt Violetta, Villa Valentina zal men horen in de rol van Flora, Norina Christofoli zingt Anina, An tonio Nardelli heeft de rol van Alfredo en Francesco Nasciben zingt Giorgio. Er werden voor deze voorstellingen spe ciale décors en costuums ontworpen, de laatste door Ditta Chiappa te Milaan. De costuums werden in Biedermayer-stijl uit gevoerd. De Nederlandse opera bracht de Rococo-costuums. Het zal van de belangstelling afhangen of men het répertoire in de toekomst zal kunnen uitbreiden en de Italiaanse opera voorstellingen een permanente vorm kan geven. Door een aantal plaatsen is reeds vrijstel ling van vermakelijkheidsbelasting beloofd, zoals Breda, Nijmegen, Heerlen en Deven ter. Met enkele plaatsen is men daarover nog in onderhandeling. Andere plaatsen verschaffen een subsidie, zoals Apeldoorn en Deventer. De Bedrijfsunie van de organisaties der bakkersgezellen heeft de situatie bespro ken, die ontstaan is doordat 'twee bakkers patroonsbonden zich in het overleg over de looneisen der gezellen afzijdig hebben ge houden. Van de Christelijke Bakkerspa troonsbond was een brief ontvangen, waar in werd medegedeeld, dat men zich achter de in het overleg goedgekeurde verbete ringen schaart, maar de invoering afhan kelijk stelt van een verandering in de brood, of bloemprijs. De Bedrijfsunie be sloot aan deze bond mede te delen, „dat zijn condities niet kunnen worden aan vaard en aanvaarding der verkregen ver beteringen zonder meer dient te geschie den, omdat zij door alle partijen redelijk zijn geacht en de minister van Landbouw doorberekening heeft toegezegd van de dag af, waarop de verbeteringen door het Col lege van Rijksbemiddelaars zijn goedge keurd". De andere patroc sbond. die zich afzijdig houdt, de Nederlandse Bakkersbond, heeft opnieuw om uitstel inzake een beslissing verzocht. De Bedrijfsunie besloot met een verder uitstel geen genoegen te nemen en zich ten aanzien van de verder te voeren actie tegen de leden van deze bond alle rechten voor te behouden. De unie besloot niet terstond te beginnen met deze actie, teneinde het pu bliek met de komende feestdagen niet te duperen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De Duits-Joodse besprekingen over de schadeloosstelling, welke in kasteel Oud- Wassenaer werden gehouden, zijn gisteren voor enige tijd geschorst. Men zal, als eerstvolgende phase, de be sprekingen tussen de West-Duitse en de „conference"-delegaties op 19 Mei her vatten. Die tussen de West-Duitse en de Israëlische delegaties zullen dan in de tweede helft van Juni worden voortgezet, wanneer de West-Duitse delegatie in staat hoopt te zijn, bindende verklaringen te doen met betrekking tot de bedragen, welke de regering te Bonn zal kunnen betalen aan Israël en aan de „conference on Jewish material claims against Germany" (de groepering van 23 gróte Joodse organisa ties). Prof. Franz Böhm, de leider der West- Duitse delegatie, vertelde in een persconfe rentie dat de Duitsers rekening te houden hadden met de Londense schuldenconfe rentie, want men moest van Duitse zijde een totaal-overzicht hebben van de schuld verplichtingen, alvorens voorstellen te kunnen doen. De Londense conferentie is echter goed gevorderd, zodat midden Juni wel binden de Duitse verklaringen kunnen worden gedaan. „Er zijn grenzen" Prof. Böhm verklaarde nog. dat zijn re gering aan de aanspraken van Israël en van de „conference" een zeer grote bete kenis- hecht, maar men moest er rekening mee houden dat er aan de buitenlandse betalingscapaciteit van Duitsland een grens is. De Duitse mogelijkheden worden be grensd door een muur, waarover men niet kan komen. 3-314 Nederl. 47 AK.U Lever Brothers Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N Scheepv Unie H V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers gisteren 8714 141 175 145 140% 288% 82% 150% 132% 93% 70% 153 152% 154% 46% 48 40% 79% 47 37'% 170 Openings koersen 87 141% 176% 145 140% 289% 73% 150% 132% 94% 71 153 152% 154 46% 50% 42 82 47% 38% 171% In Mei 1940 moest-de verlichting op de Zandvoortse boulevards, evenals alle open bare verlichting, worden gedoofd. Sindsdien heeft de boulevard te Zand voort geen verlichting meer gekend. De bezetter sloopte na de huizen eveneens de gehele verliohtingsinstallatie aan de zee zijde. Twaalf jaar lang moest Zandvoort het zonder verlichting op de boulevard stellen, hetgeen vooral de laatste jaren, met de steeds toenemende drukte, een ernstige handicap betekende. Thans zal hieraan een einde komen. Het plan voor de wederopbouw vorderde de aanleg van nieuwe straten, pleinen e<n wegen. Ook aan de verlichting op de bou levard werd aandacht besteed. De ontsteking van de nieuwe verlichting zal Zaterdagavond om 9 uur door een druk op een knop door de burgemeester, mr. H. M. van Fenema, geschieden. Het aan zien van Zandvoort zal daardoor in de avonduren een totaal ander aspect verkrij gen en een symbool zijin van het tot nu toe volbrachte wederopbouwwerk, dat moei zaam, doch gestadig wordt voortgezet. Dinsdagmorgen werd in „Sistermans" te Hillegom aanbesteed de bouw van 70 wo ningen aan de Meerlaan en Brouwerslaan onder architectuur van J. van Bleyswijk Somsbeek te Heemstede en W. A. Kuiters te Hillegom. De aanbesteding geschiedde in 4 percelen: A van 22 woningen. B van 8 woningen, C van 40 woningen en het totale project. Fa. Bontebouw Zevenhuizen totaal f 673.000; Vollenberg en Vos te Oss totaal f671.277: Fa. Stokk te Driehuis A f202.840, B f77.264. C f351.360, totaal f628.445: J. H. BuIters te Heemstede totaal f625.000; B. Imthorn en Zn te Hillegom A f202.840, B f77.400. C f 337.Ó00, totaal f616.000; De Groot en Kalkers te Hillegom A f 194,100, B f73.400, C f337.000. totaal f616.000; Bouwbedrijf Bak ker te Nieuw Vennep totaal f621.500; Ed. Schuit te Hillegom A f 194.100. B f73.400, C f 337.000. totaal f 610.000; Rooyaards. Noord- wijk A f 199.000. B f72.500. C f328.700, totaal f594.000; Fa. Renkema, Aerdenhout totaal f593.000; Gebrs. Vermey, Hillegom A f 202.400; Gebrs. Ransdorp te Lisse A f 185.699, B f 69.499, C f333.835, totaal f 588.983; Veenman en Vink. Hillegom B f73.330; Joh. Seysener te Hillegom A f 192.100. B f73.850. C f326.700. totaal f 586.133: Chr. Overdevest, Rijnsaterswoude totaal f 566.800. In principe heeft de Stichting WV Hil legom besloten tot de organisatie van een tentoonstelling van handel, industrie en nij verheid welke gekoppeld zal worden aan de opening van de Hillegomse bloembollenbeurs welke medio Juni zal plaats hebben. De ten toonstelling wordt geannonceerd als de „Treslongshow". De Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis" houdt Woensdag 16 April de Emmabl-oemcollecte. Daarvoor zijn natuur lijk collectanten nodig. Men kan zich aan melden bij zuster Van Beekum. Duinlaan en bij de secretaris, de heer Y. Schotanus, eveneens Duinlaan. Bromfiets reed domme wielrijdster omver Doordat een 16-jarige wielrijdster giste ren de hoek van de Gladiolenstraat naar de Anemonenstraat veel te kort nam, bot ste zij op een bromfiets, waarvan de berij der de Anemonenstraat uittufte. De jonge dame moest het onderspit delven en haar rijwiel werd beschadigd. In hótel ..De Landbouw" te Hoofddorp zijn gistermiddag diploma's uitgereikt aan leer- lyingen van de Christelijke Winterlandbouw school. Eerst werd een openbare les gehou den, waarbij de leerlingen over planten ziekte. fokleer en landbouwwerktuigkunde tot bevrediging van de vele toehoorders wer den ondervraagd. De volgende leerlingen hebben de cursus met succes gevolgd: Diploma A: E. T. Bruijnis, G. Knebbe, J. v. Driel, P. Kamer. G. Meier, J. Meiman, P. Kiebert, C. Hoogstraten, L. v. Dorsten, H. Ooms. C. v. d. Heuvel, C. Bergsma, D. Slootweg. Diploma B: H. A. Riepma. J. Bonda, J. v. Straten, A. v. d. Borck, J. Verkuijl, S. Hoo- gendam, J. Blommersteyn, E. v. Elderen, N. Meiman, A. Marijs, J. Nierïian, J. Sanders. Th. Vink, M. v. Brakel, D. Bergman. Diploma C: A. v. Biemond, H, Modder man. S. de Vries. Namens het gemeentebestuur sprak wet houder Bos. Deze vestigde er speciaal de aandacht op dat het gemeentebestuur een goede ontwikkeling op agrarisch gebied al tijd toejuicht en steeds volle medewerking aan eventuele verbeteringen zal geven. De wethouder was van mening dat de waarde en betekenis van de natuurgronden steeds hoger wordt aangeslagen. Het is dus onze plicht door kennis en perfectionnering van de reeds bestaande middelen verbeteringen in elk opzicht aan te brengen. Namens de leerlingen sprak J. v, Driel woorden van dank. De directeur van de Chr. Winter Land bouwschool ir. Troost gaf ten slotte de scheidende leerlingen een goede raad mede. VEEMARKT LEIDEN Te Leiden ter veemarkt aangevoerd 2 stie ren, 110 melkkoeien; 40 vette koeien. 273 vare koeien. 10 vette kalveren. 212 nuchtere kalveren, 67 weideschapen. 25 lammeren, 34 varkens, 114 schrammen, 351 biggen, 1 paard, 21 geiten, totaal 1257. Melkkoeien 6751050. vette koeien 800 1250. vare e. a. koeien 550850, vette kal veren 210360, nuchtere kalveren 3555, weide schapen 190240. varkens 200350, schrammen 60—105, biggen 3550, geiten 15—35. Handel: melkkoeien, vare koeien en vette kalveren levendig; vette koeien en nuchtere kalveren slepend; schapen, schrammen, big gen en geiten matig. Alphacca, 7 te Santos. Alcyone, 7 380 m. w. Andenhaligraadskan. Atphard, 7 120 m. NO. Fort Eleza. Ampenan, 7 nog te Taruna. Amstelkerk, 7 te Takoradi. Argos, 7 v. Algiers naar Genua. Algenib pass. 7 Fernando Noronha. Amsteldijk, 7 v. R'dam n. Hamburg. Axeldijk, pass. 8 Key West. Agamemnon, 7 van Amsterdam n. Georgetown. Alblasserdijk, 5 te Tampico. Aaisdijk, 7 260 m. O.t.Z. Bermuda. Alkaid, 8 v. Bremen naar Hamburg. Amsteldiep, 7 420 m. ZO. Kp. Race. Amstelland, 7 220 m. N. St. Pauls Rock. Amste!vaart, 7 060 m. W.t.Z. Flores. Amstelveen, 7 830 m. O.NO. Barbados. Aren-d-fdij'k, 7 220 m. Z. Santos. Ainedijk, 7 170 m. N.NO. Bermuda. Aaisum, tl Saigon verwacht. Algenib, pass. 8 St. Paulsrock n. Las Palmas. Almkerk, 8 Aden verwacht. Alnati, 8 v. Santos n. Montevideo. Arendskerk, 8 v. Hongkong te Manilla. Arkeldijk, 11 New York verwacht. Aagtekerk, 9 v. R'dam naar Genua. Aliotih, 9 le Las Pairnas. Bantam, 7 van Singapore. Bandjermasin, 8 v. Maumeri te Bima. Barumun, 8 te Makassar verwacht. Baud, 7 v. Sorong naar Manokwari. Baarn, 7 240 m. N. Finisterre. Bonaire, 7 300 m. NW. Finisterre. Bdn-tanig, 8 v. Singapore n. Madras. Britsum, pass. 8 Portland. Boskoop, 9 v. Antwerpen te Rotterdam. Breda, 9 v. Antofagasta te Valpariso. Bloemfontein, 8 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Caltex Leiden, pass. 7 Kp. Carbon. Camphuys, 7 v. Soerabaja n. Buieleng. Ceronia, 9 te Iingapore verwacht. Clavella, 7 Kp. de Gata gepass. Cleodora, pass. 7 Mangalore. Chama, 5 van Stan-low naar Aden. Caltex Delft, pass. 8 Westpunt Kreta. Caltex The Hague, pass. 8 Ouessant. Cottica, 8 te Barbados. Ceram, 8 te Colombo. Cori'gostroom, 9 v. Antw. n. Amsterdam. Cottica, 8 v. Barbados n. Port of Spain. Diemerdijk, pass. 7 Mona ell. n. Le Havre. Duivendijk. 8 v. Los Angeles te R'dam. Edam, pass. 7 Wight. Eendracht, 7 70 m. O.NO. Algiers. Er.ggano, 7 nog te Khorramshar. Eos, 7 v. Napels naar Valencia. Erinna. 7 van Singapore naar Miri. Ena, 7 480 m. NO. Martinique. Bern dijk, 8 v. R'dam naar Golf v. Mexico. Esso Amsterdam, 8 v. R'dam n. Aruiba. Feiipes, 7 v. Piadju naar Bangkok. Fairsea. 7 100 m. N.NO. Flores. Gaasterland, 7 240 m. NO. Rio Grande. Garoet, 8 v. Penarrg n. elawan. Gouwe, 9 Dakar verwacht. Groote Kerk, 8 v. Amsterdam naar Hamburg. Graveland, 7 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Gooiland, 7 v. Itajai te Paranagua. Helena, pass. 7 Ouessant. Hector, 8 te R'dam. Hera, 7 v. Cristobal n. Curasao. Hersilia, 8 v. Curacao n. Aruba. Hercules, 7 v. Tessaloniki n. Istanboul. Holland, pass. 7 Ponta de Barra. Hoogkerk, 7 Kp. Comorin gepass. Hydra, 7 v. Port of Spain te Paramaribo. Haulerwijk, 7 dwars Plymouth. Hecuba, 7 dwars Wight. Helder, 7 110 m. N.NO. Curacao. Helicon, 7 dwars Norfolk. Hei mes, 7 v. Georgetown naar Sanfelix. Holland, 9 v. Beira te Durban. Hestia. 9 v. Curacao n. Aruba. Hersilia, 9 v. Aruba te Maracaïbo. Japara (KRL), 8 v. Singapore te Tj. Priok. Jagersfontein, 8 v. Hamburg te Amsterdam. Kedoe, 9 20 u. v. Soerabaja te Hoek v. Holland verwacht. Klipfontein, 8 v. Teneriffe n. Southampton. Karossa, 7 v. Tj. Priok te Sibolga. Kiel'drecht, 7 bij Anamba eil n. Hongkong. Kola Gede, 7 200 m. W. Lissabon. Kota Inden, 8 v. Marseille n. Genua. Kota Agoeng, 9 v. Bandarshapour n. Basrah. Langkoeas, pass. 7 Kp. Guardafui. Lombok, 7 v. Manilla n. Honolulu: Loosdrecht, 8 v. Antwerpen te R'dam. Leopoldskerk, 7 dwars Khorya Morya baai. Lindekerk, 7 dwars Djeddah n. Suez. Loppersum, pass. 7 Ouessant. Leerdam, 8 v. Antwerpen naar R'dam. Lemsterkerk, 8 v. Aden naar Colombo. Limburg, 9 v. Ktdjang te Balikpapan. Lutterkerk, pass. 8 Str. Messina. Leerdam, 9 v. New York te R'dam. iAina, 8 te Malta. Laurenskerk, 9 te Genua. Loenerkerk. pass. 9 Str. Messina. Manoe^-an, 7 van Bitung n. Makassar. Markelo, 8 te Monrovia. Merwede, 10 Houston verwacnt. Macoma. 7 ten anker Piadju Rivier. Maetsuycker, 7 v. Singapore naar Tj. Priok. Malea, 7 50 m. Z. Colombo. Malvina, 1 O. Aden. Marisa, 7 150 m. NW. Puerto Rico. Marpessa, 7 v. Miri naar Balikpapan. Musi. 7 v. Djambi n. Pankalpinang. Mapia. pass. 8 Ouessant. Mentor, pass. 8 Ouessant n. R'dam. Modjokerto. 9 v. Antwerpen te R'dam. Melis-kerk, 8 v. Durban n. Lorenzo Marques. Nieuw Amsterdam, 7 v. New York n. R'dam. Noord wijk, 9 Amsterdam verwacht. Nestor, 7 v. Irakiion naar Catacolo. Nieuw Holland, 7 bij Oostpunt Timor. Niger stroom, 8 v. Amsterdam naar Hamburg. Oranje, 7 v. Port Said n. Southampton. Omala, pass. 7 Sabang. Oberon, 7 250 m. N.t.O. Sombreri eil. Ooimarsum, 7 430 m. NW. Flores. Oranjestad, 7 v. Plymouth n. Antw. Overijsel, 8 vart Antwerpen n. R'dam. Ovula, 8 v. Aruba naar Spezia. Prins Willem V, pass. 7 Scilly's. Papendrecht, 10 v. R'dam te Mena al Ahmadi verwacht. Poseidon, 6 v. Port au Prince n. lew York. Phrontis, 7 660 m. W.t.N. Mindcoy. Prins Fred. Hendrik. 7 480 m. ZW. Kp. Race. Prins Willem v. Oranje, 7 450 m. O.ZO. Kp. Race. Rotti, 7 v. Singapore naar Tj. Pandang. Rijn-kerk, pass. 7 Ouessant. Radja, 7 v. Newport News n. Pauiborough. Rijndam. 11 Southampton verwacht. Rossum, 7 160 m. N.NO. Vilano. Buys, 7 1100 m. W. Kaapstad. Ridderkerk, 8 v. Schiedam naar Hamburg. Rondo, 9 v. Aden le Mena al Ahmadi verw. Sumatra, 7 ie Balikpapan. Sarpedon, pass. 7 Azoren. Schie, 8 te Beyrouth. Sommeisdijk, 7 v. Antwerpen n. Londen, Ham burg en Bremen. Salatiga, 8 17 v. Houston te IJmuiden verw. Salland, 8 v. Hamburg te Amsterdam. Sabang, 8 v. Singapore te Samarinda. Samarinda, 7 450 m. Z. St. Helena. Scherpendrecht. pass. 7 Pnt. de Galle. Slotend ijk, 7 170 m. z.i.w. Flores. Soestdijk. 7 180 m. O. Dondrahead. Stad Vlaardingen, 7 570 m. W..N. Flores. Straat Maiakka. 7 660 m. O.t.Z. Montevideo. Stad Breda, 8 v. New Orleans n. R'dam. Stad Lelden, pass. 8 Mona Passage. Stad Maassluis, 11 v. Melilla te IJmuiden verw. Stad Alkmaar, 9 23 u. Hoek v. Holland verw. Teucer, 7 v. Belawan n. Colombo. Teinate, 6 v. R'dam te Tj. Priok. Tongkol, verm. 9 v. Port Said n. Soerabaja. Taria, 7 180 m. W.ZW. Kamgeroo eil. Tegelberg, 7 200 m. O. Diego Garcia. Tiberius. 7 Kp. can Antonio gepass. Tjipondok. 7 dwars Mindano. Tjitjal.engka, 7 260 m. NW. Kaapstad. Triton, 9 Auba verwacht. Tabian. pass. 8 Dondrahead n. Suez. Tawali. 9 le Belawan verwacht. Tjibadak, 8 v. Melbourne naar Sydney. Tjiluwah, 8 v. Tj. Priok n. Singapore. Tomini, pass. 8 Kp. Finisterre. Titus, 8 v. Iskenderun n. Mersin. Tomori, 9 v. Philadelphia te R'dam. Tarakan, 9 v. Djeddah naar Aden. Trompenberg, 9 v. Galveston n. Port Arthur. Wieldrecht, verm. 10 v. Durban n. Rastanura. Waterman, 7 470 m. N.t.O. Flores. Weltevreden, 7 v. Davao n. Nasipit. Willem Barends, 7 Las Palmas gepass. Winsum. 7 960 m. ZW. Flores. Waal, pass. 8 Finisterre naar Lissabon. West-land. pas-s. 8 Teneriffe n. St. Vincent. Willemstad, 9 v. Aruba n. Pto Limon. Waterland, pass. 8 Fernando Noronha. Winterswijk, 8 v. Safi naar Vlaardingen. T.Tsel. pass. 7 Gibraltar n. R'dam. Zeeland (KRL), 8 v. Makassar te Halifax naar New York. Zuiderkruis, 8 v. R'dam n. Nieuw Zeeland. Te koop: ben, en bovenwon. omg. Zijlweg Haarlem. Het bovenhuis, 5 kamers, keuken zolder, leeg te aanvaarden. Vest. verg. vereist. Koopsom f 10.000. G. HENSTRA, Ma kelaar, Jan v. Walréstr. 8, H'lem. tel. 14368. voor een prima gebr. rijwiel dan bij A KOELEMEIJER, Breestraat 3. GARAGE HENGEVELD ZIJLWEG 328 - TEL. 17700 in kleuren a. m. f 10.95 j. overalls a. m.. f 8.95 Werkjasjes a. m. f 6.50 H. stofjassen, a. m. f 13.50 d. stofjassen a. m. f 9.75 d. schorten a. m. f 5.75 Is UW ADRES VOOR PIETERKIESSTR.33 zustraat vd Tel:13680 Z'JLWE het ook eens door onze bril bekijken. GR. HOUTSTRAAT 166 bij de Houtbrug GEHEEL NIEUWE COLLECTIE MET VELE ZEER o.a. met vaste Trubenijs boord IN ALLE 7c KLEUREN FN MATEN Textielhuis Gen. Cronjéstr. 62-64 hoek Kloosterstraat Tel. 11748 - Haarlem 7\ guy Tuinartikelen Gazonmaaiers Gereedschappen Slang - Sproeiers Meubelen - Parasols Vakkundig slijpen en her stellen van gazonmaaiers. Gr. iioutstr. 99, Haarlem in Haarlem of omgeving. On- gemeub. v. gezin met 1 doch ter. Tegen extra vergoeding. Br. onder no. 5760 aan Boekh. K. ter Burg, t/o. de Grote Kerk, Alkmaar. Gevraagd in Haarlem bene denhuis of le etage, geschikt voor bewoning van 3 pers. Huurprijs f 35—f 40 p. mnd. Aangeb. 2e bovenhuis gele gen in de Zijlstraat, bevatt. 2 grote kamers, 2 kl. kamers, keuken, ruime grote zolder. Huurprijs f 35 p. mnd. en vrij water. Brieven no. 9626. I TOEZICHT EN HULP Huiswerk Mulo, H. B. S. en Gymnasium. Instituut voor Studiehulp. KLIPP's TALENSCHOOL Kleverpark 142. Tel. 13269. Twee fauteuils, vier stoelen, pr. bekleding f 108.— Twee clubs, vier stoelen, moquette, v.a. f 239.— Old-Finish theemeubels, grote maat f 46.90 Grote Old-Finish Dressoirs, v.af 99.80 Complete Engelse Huiskamers f 349.— Complete Engelse Slaapkamers, met drie- deurs kast 339.— P AASRECLAME Bij aankoop van 100.een prachtige THEEBEURS CADEAU 1 Leert NU, dus nog voor Uw vacantie 10 clublessen 12.50. - 10 Privélessen 20. Eventueel per les te voldoen. kunt U bij ons keuze maken uit een uitgebreide sortering zorgvuldig bereid uit de allerfijnste grondstoffen. O.a. Pasteien van Zwezerik, tong of wild. Tête de veau en tortue en vele overheerlijke worstsoorten. Alléén het beste van het beste Blinde vinken, oesters. Schnitzel, kalfsnierstuk, Wiener- en hamfricandellen. runderrolletjes. Al deze heerlijkheden vindt U in onze etalage KRUISSTRAAT 4 TELEFOON 11187 Wilt U uiterlijk Vrijdag bestellen? Gedurende deze week geven wij als Paasreclame bij aankoop van 1 PAAR DAMES- OF HERENSCHOENEN Ondanks deze reclame sterk verlaagde prijzen Wagenweg 114 b.d. Schouwtjeslaan - Telef. 11140 Pracht collectie tegen lage prijzen. - Zie de étalage Paarlaarsteeg 3-5-7 Aangeboden: moderne 3-ka- mer flat, Bruynzeelkeuken, badcel, kelderbox, enz., te Amsterdam-O. voor woning met tuin. liefst richting Hst. of Overveen. Br. no. 9617. Te koop van particuliere on derneming weg. overcompl. als nieuw. Betaling desge wenst in overleg. Prof. van Vlotenweg 9, Bloemendaal. Tel. 24175. Morgen 9 uur De prijs ligt zeker 30 50 lager dan normaal, bijv.: 130 x 160 cm 160 x 225 cm GROTE HOUTSTRAAT

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7