„Het is aan de Russen en Chinezen, de handel Oost-West op te voeren" „Ordelijke" revolte in Bolivia Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Lenteweelde Britse Labourpartij gaat zich op Duitsland bezinnen België aan zijn financiële grens ïndochina kost Frankrijk dit jaar 5 milliard gulden Britse regering verklaart: Hun houding is het enige wat belemmerend werkt Kimball acht nieuwe oorlog in China nodig Het woord is aan Militaire Junta van Ballivian gewipt Burgers van La Paz steunen nieuw regiem Afgewezen Gevaar voor oorlog door Duits eenheidsstreven Rustige dag voor het koninklijk paar Amerikaanse staalbedrijven in het ongelijk Labourmotie tegen Brits optreden in Malakka Koningin en Prins in New York Nog meer winst voor Labour Brits wegvervoer .spoedig weer particulier Vijf verdachte Zweedse communisten in arrest Lasten worden te zwaar, zegt premier Van Houtte 66e JAARGANG No 233 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 10 APRIL 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG No 86 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh, op Zon- enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post f 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OP 21 MAART is de lente officieel be gonnen. Wij zijn daarna onthaald op sneeuw en ijs, gladde wegen en storm. Gij zult u dit nauwelijks meer kunnen voor stellen, maar het was zo, Het was erger dan de officiële winter, die overigens niet zeer overtuigend optrad, behalve dan in doods heid der natuur. Omtrent ijs en lage tem peraturen werden wij slechts uit de verre Noordelijke verten ingelicht door Broek man, Van der Voort, Charisius en andere snelle mannen, die daar namens ons dat gene bedreven, dat vanouds onze nationale sport bij uitnemendheid heet. Goed. Een milde warmte omgeeft ons, de lentezon zendt speels haar stralen over ons uit en het leven doet zich blij der aanzien. Op de negentiende dag van haar nieuwe jeugd is de officiële lente tot volle werkelijkheid gekomen. Het heeft Lente behaagd, de sneeuw-, ijs- en stormellende van een dag of tien, twaalf geleden volkomen te ver goeden. Op dit ogenblik verklaren enige leden van de Tweede Kamer in een voorlopig verslag over een wetsontwerp, dat men het weelde-begrip niet als maatstaf moet ne men bij de plaatsing van verschillende ar tikelen in de omzetbelasting. Reeds bij de herziening van 1951 is de juistheid van het gebruik van deze maatstaf betwijfeld. Wel nu, ik ben het volkomen met hen eens. Zij mogen dan maar „enige" leden in getal zijn, en pas als in een voorlopig verslag van vele leden gewaagd wordt kan men hopen op een meerderheid, maar dat be wijst alleen dat ook nu een minderheid het weer goed ziet. Dat gebeurt zo vaak. Het vermaarde woord „zelfs een minderheid heeft niet altijd gelijk" is er slechts een be vestiging van. Stel u voor dat wij het be grip weelde inderdaad duurzaam aan vaardden als maatstaf voor het opleggen van belasting! Op dit ogenblik, het ogen blik waarop wij ons opnieuw in lente weelde baden, zal ongetwijfeld de hele Tweede Kamer dit toegeven. Geef de fis cus even de ruimte en hij legt ons een lenteweelde-belasting op. Ik moet daar niet "aan denken. Die afdelingen van de Tweede Kamer hebben natuurlijk ver gaderd toen het nog kil en donker weer was. En de vele leden dachten niet aan lenteweelde. Maar de enige leden wel. Die veelden haar komen en keurden niet alle weelde af, zoals dorre, strenge lieden dat plegen te doen, alsof er niet velerlei schone weelde is. Daarom noem ik hen met genoegen de enige leden. Zij zeiden, om dat zij toch plechtig moesten blijven, „dat de verhoging van de omzetbelasting moet worden gezien als een middel om de be talingsbalans te verbeteren; dat het dan echter juister zou zijn geweest de artikelen te onderscheiden in ingevoerde goederen, uit ingevoerde grondstoffen vervaardigde goederen en in Nederland uit Nederlandse grondstoffen vervaardigde goederen". Pre cies zo voel ik het ook. Geen weeldemaat- staf meer. Bepleit werd ook, het bier uit de tabel van het tussentarief te schrappen. Want de brouwerijen verkeren in moeilijke toe stand, mede door het uitblijven van de verlaging van de bieraccijns in Benelux- verband. Ik houd niet van het woord Bene- luxverband omdat het een lelijk maak woord is en bovendien iets met ongelukken te maken lijkt te hebben in dit blijde lenteweer! maar ik geloof ook dat dit een goed moment is om de bierprijs te doen zakken. Geen weelde-maatstaf toepassen op bier! Minister Stikker in New York, ex- bierbrouwer maar ongetwijfeld nog zijn oude beroep toegedaan, moet ontroerd zijn als hij daar dat voorlopig verslag ontvangt en ook mompelen: „Wat een enige leden!" Natuurlijk heeft hij intussen een pers conferentie gehouden. Men is minister of men is het niet. Als men het is houdt men persconferenties. Vader Drees laat het na, maar hij is de uitzondering die de regel bevestigt. Minister Stikker heeft gezegd, dat de economische vooruitgang in Europa na de tweede wereldoorlog enorm is geweest. Er bestaat geen twijfel aan, heeft hij ge zegd, dat het herstel volledig zou zijn ge weest als de dreiging van de communis tische aggressie de landen niet genoodzaakt had tot zware bewapeningsprogramma's. Om kort te gaan: zij besteden nu gemid deld dertig procent van hun nationale uit gaven en verder kan men niet gaan. An ders gaat het mis. Terwijl hij dat zei stond ook de Belgische minister van Houtte er gens op, schraapte zijn keel en zei dat Bel gië aande grens van zijn mogelijkheden is. Aangezien België veel rijker is dan wij: in feite een der rijkste landen van Europa, mag men hier van een geslaagd samenspel van de vleugel Stikker-Van Houtte spre ken of, in minder sportieve termen en om dat het woord in de mode is, van Benelux- verband. Wat deert het ons als de lentezon straalt en lenteweelde (tot dusver niet door de fiscus belast) ons vervult? Alleen in zo verre dat wij opnieuw de schande gevoelen dat in zulk een schone wereld, die de mens zoveel biedt, een bewapeningswedstrijd gevoerd wordt die de enorme economische vooruitgang na een tweede wereldoorlog teniet heeft gedaan. Maar nu gaan wé de zon in. Pluk de dag. R. P. De oorlog in ïndochina zal Frankrijk dit jaar waarschijnlijk 500 milliard francs kos ten, hetgeen ruim een derde is van de mili taire begroting, aldus heeft de socialistische oud-minister Pineau Woensdagavond in de Nationale Vergadering verklaard. Pineau was een van de leden van de financiële commissie der vergadering, die in Januari een bezoek aan ïndochina bracht. Een ander lid van die delegatie, de radi caal Massot, verklaarde, dat de strijdkrach ten van de Franse Unie in ïndochina in Januari 257.000 man telden. Hiervan waren 75.000 Fransen, 20.000 leden van het vreemdelingenlegioen, 50.000 Afrikanen en 112.000 Indochinezen. Voorts waren er 148.000 man in de nieuwe nationale legers van de Indochinese staten: 122.000 man van Vietnam, 16.000 van Cambodja en 10.000 van Laos, plus enige tienduizenden leden van plaatselijke milities. Massot verklaarde voorts, dat de onder communistische leiding staande Vietminh- opstandelingen een goed georganiseerd leger van 400.000 man hebben. Uit Londen wordt gemeld, dat de Britse regering Woensdag verklaard heeft, dat niets anders vrijere handel tussen de Sovjet-Unie en Engeland of tussen China en Engeland in de weg staat dan de houding van Russen en Chinezen. In een ver klaring over de economische conferentie te Moskou van het Britse ministerie van Handel wordt gezegd, dat de weg altijd via de normale handelskanalen en zelfs door rechtstreeks contact met fabrikanten open heeft gestaan. Onder bijzondere verwijzing naar het aanbod op de conferentie om Britse textiel te kopen, dat gedaan werd op een ogenblik, dat er in de Britse textielindustrie 75.000 werklozen zijn, wordt in de verklaring ge zegd: „Het Britse ministerie van handel heeft gedurende zes maanden aandrang op de Russische vertegenwoordigers te Londen uitgeoefend om Britse goederen, in het bij zonder textiel, te kopen en tevens te ken nen gegeven, dat Engeland bereid is om daartegenover vergelijkbare goederen van de Sovjet-Unie af te nemen. Wanneer de Russen en de Chinezen werkelijk zaken willen doen, dan hoeven zij slechts via de gewone officiële kanalen, of rechtstreeks in verbinding tredend met onze fabrikan ten, op ons aanbod in te gaan." Amerikaanse politiek De „New York Herald Tribune" schrijft Woensdag in een hoofdartikel, dat de Ver enigde Staten rekening moeten houden met de invloed van de economische conferentie te Moskou. De verstandigste politiek zou zijn, door daden onze bereidheid te beves tigen om invoer uit Europa en andere vrije landen toe te staan, de technische hulp verlening uit te breiden en investering van particulier kapitaal in het buitenland aan te moedigen, aldus het blad. Men kan zich geen beter bewijs van onze constructieve bedoelingen voorstellen dan intrekking van de niet te verdedigen quota voor de invoer van kaas en zuivelproducten en sneller beschikbaar stellen van de gelden voor de buitenlandse hulp aan Engeland en andere landen, welke gelden reeds door het congres zijn toegewezen. De Poolse voorzitter van de initiatief commissie voor de economische conferen tie te Moskou, Oscar Lange, heeft Woens dag voorgesteld de bevindingen der confe rentie te doen toekomen aan de Assemblee van de U.N.O. Hij zeide ook, dat aan de Assemblée verzocht zou moeten worden om een intergouvernementale conferentie ter bevordering van de wereldhandel bijeen te roepen. Professor Lange bracht verslag uit voor de werkgroep voor de internationale han del. Hij deelde mede, dat China bereid is zijn handel met het Westen met 15 tot 19 milliard roebels te vergroten, de Sovjet- Unie met 10 tot 15 milliard roebels, Oost- „Met hun huidige uitrusting hebben de nationalistische strijdkrachten op Formosa geen kans om een invasie op het Chinese vasteland uit te voeren", aldus heeft de Amerikaanse minister van Marine, Kimball, verklaard. Hij verklaarde persoonlijk voorstander te zijn van een Amerikaanse militaire missie op Formosa van 2000 officieren en man schappen, teneinde de doelmatigheid van de 500.000 man tellende nationalistische strijdkrachten te vergroten. Men staat op het punt de missie van 400 op 700 officieren en manschappen te brengen, aldus Kimball. De minister verklaarde, dat volgens de huidige politiek de Amerikaanse vloot de nationalisten niet zou mogen helpen bij een invasie van het vasteland. Hij dacht niet, dat de nationalisten een invasie zouden wagen, omdat zij de nodige zware wapens missen. „De nationalistische vloot verkeert in uitstekende staat, doch de 70 schepen zijn slechts klein. Ook het leger heeft geen zware wapens", zo zeide hij. Het Amerikaanse federale gerechtshof heeft de eis der staalmaatschappijen tot het onge daan maken van de opvordering van de staalindustrie afgewezen. Volgens de maat schappijen was de opvordering door de regering onwettig. Waar het Koninklijk Paar de Paasdagen doorbrengt Europa met 25 tot 30 milliard roebels en Oost-Duitsland met 10 tot 12 milliard roebels. Een Japanse deelneemster zeide, dat Japan tot 8 millioen ton kolen uit China en de Sovjet-Unie wil ontvangen in ruil voor synthetische rubber, zijde en andere producten. Besloten werd de conferentie met twee dagen tot Zaterdag te verlengen. Afgevaardigden van de Labour-partij, 120 in getal, onder wie verscheidene oud ministers, hebben Dinsdagavond in het Lagerhuis een motie ingediend, waarin critiek wordt geleverd op zekere collec tieve strafmaatregelen, die generaal Sir Gerald Templer op Malakka heeft geno men. In de motie wordt melding gemaakt van het feit, dat onlangs de bewoners van Tan- jong Malim huisarrest is opgelegd, „omdat zij niet het optreden tegen de terroristen hebben gesteund'. Ook moesten de inwo ners inlichtingen over de verzetstrijders verstrekken. Hoewel de noodzaak wordt erkend, dat „redelijke maatregelen moeten worden ge nomen om de orde te handhaven en de Britse troepen en de bevolking van Ma lakka te beschermen", zo wordt verklaard, dat het optreden van generaal Templer „in strijd is met beschaafde methodes en waar schijnlijk slechts vijandschap van het volk tot resultaat zal hebben". Terwijl een legertje persfotografen zijn camera's richt op het lachende Konink lijke Paar, toont de burgemeester van New York, Impellitteride stedelijke ere-medailles waarmee hij zojuist de Koningin en de Prins onderscheiden heeft. Comtesse Diane: De meeste moed wordt vereist om ontmoediging te overwinnen. Een afgelost detachement van het Ne derlands detachement in Korea, ter sterkte van 110 man, dat de thuisreis uit Japan heeft aanvaard, wordt op of omstreeks 9 Mei in Rotterdam verwacht. De Koningin en Prins zullen de reis door de Verenigde Staten onderbreken met enkele dagen rust op Sea Island, een vacan- tieoord voor de kust van Georgia. De kaart geeft een overzicht van de ligging en de omgeving van het eiland. Volgens radioberichten uit de Boliviaanse hoofdstad La Paz is aldaar Woensdag een revolutie ontketend, die „volledig succes" zou hebben opgeleverd, aldus meldt Reuter. Leger en politie zouden de Boliviaanse re gering Ballivian hebben afgezet. Op enkele schermutselingen na zou de omwenteling „rustig en ordelijk verlopen" zijn. De revolutie is op tiAtw gezet, aldus radio-La Paz, door de nationale revolution- naire beweging, die onder leiding staat van Victor Paz Estenssore. Deze vertoefde sinds enige tijd in ballingschap. Hij heeft reeds eerder vergeefs gepoogd, de Boliviaanse regering omver te werpen. Generaal Antonio Seleme, de vroegere minister van Justitie en voor Industrie en Immigratie, is voorlopig tot president van Bolivia benoemd. Ook in Sucre, Oruro en Cochafoamba heeft de nationale revolutionnaire bewe ging de macht aan zich getrokken. De studentenfederatie heeft de inwoners van La Paz uitgenodigd, zich op het cen trale plein van de stad te verzamelen en mede te helpen bij het consolideren van de revolutie. Burgers helpen de patrouilles bij het handhaven der orde. Nog niet geslaagd? A.F.P. meldt nader, dat in Miraflores, waar het opperbevel van het Boliviaanse leger is gevestigd, Woensdagmiddag ge vechten geleverd zijn tussen revolutionnai- ren en het regiment „Lanza", dat de oude regering trouw is gebleven. De militaire academie heeft zich bij het regiment ge voegd. Volgens de eerste berichten zijn 14 personen om het leven gekomen en 41 ge wond. A.F.P. meent voorts dat het nog te vroeg is om te kunnen bepalen, of de omwente ling is geslaagd. De telefoonverbindingen met Bolivia zijn niet verbroken en er is geen censuur ingesteld. In het centrum van La Paz is het thans rustig. De winkels zijn gesloten, de wegen en pleinen liggen verlaten. Op strategische punten in de hoofdstad zijn barricades op gericht. De revolutionnaire leiders hebben een verklaring uitgegeven, waarin gezed wordt, dat men de internationale verplichtingen zal blijven nakomen en dat de democrati sche beginselen gehandhaafd zullen blij ven. In hun verklaring wordt ontkend, dat er bloed gevloeid zou hebben. Reuter verneemt nog uit La Paz. dat de leden van de militaire junta van Ballivian inmiddels zijn vrijgelaten. Een woordvoerder van het Amerikaanse State Department in Washington zei, dat de revolutie niet onverwacht is gekomen. De socialisten hebben bij de Woensdag gehouden verkiezingen voor de graaf- schapsraad van Northumberland, in Noord- Oost-Engeland, acht zetels op onafhanke lijke candidaten veroverd, waardoor zij de meerderheid in de raad hebben verworven. De socialistische partij heeft bij de Britse verkiezingen voor raden van plaatselijk bestuur in vier graafschappen en in Lon den de meerderheid verworven. Het was al enige tijd onrustig in het land. De Boliviaanse regering, die in de afge lopen nacht is afgezet, was een militaire junta, in Mei 1951 door een staatsgi-eep aan de macht gekomen. Zij stond onder leiding van genei-aal Hugo Ballivian. Bij de in Mei 1951 gehouden presidentsverkiezingen behaalde Victor Paz Estenssoro, die door de nationale revolutionnaire beweging candi- daat was gesteld, de meeste stemmen, dit ondanks het feit dat hij in ballingschap buitenslands (in Buenos Aires) vertoefde. LONDEN (Reuter). Premier Churchill heeft Woensdag in het Lagerhuis medege deeld dat de conservatieve regering voor nemens is de nationalisatie der particuliere bedrijven, die het vervoer langs de weg verzorgen, „zo spoedig mogelijk ongedaan te maken". Zijn verklaring werd door de conserva tieve Lagerhuisleden toegejuicht. STOCKHOLM (Reuter). Opnieuw zijn Zweedse communisten op beschuldiging van spionnage voor de Sovjet-Unie ge arresteerd, namelijk Artur Karlsson, lid van de gemeenteraad en politiefunctionaris in de plaats Halmstad in West-Zweden en Leo Fingal Lasson, een spoorwegarbeider uit Bureaa, in Noord-Zweden. Er zijn in de laatste tijd in totaal vijf Zweedse commu nisten op beschuldiging van spionnage voor de Sovjet-Unie gearresteerd. Zij zullen in de tweede helft van deze maand worden berecht. Tot zijn arrestatie werkte Karlsson in Stockholm bij het communistische blad „Ny Dag". De Noordelijke delegatie heeft op de bestandsbesprekingen te Panmoendjom voorgesteld haar eis, dat de Sovjet-Unie moet worden vertegenwoordigd in de com missie van neutrale landen, die toezicht zou moeten houden op de naleving van een wapenstilstand in Korea, te laten varen, indien de verbondenen afzien van rie eis dat tijdens een bestand geen vliegvelden mogen worden aangelegd. Dit is echter door de geallieerden afgewezen. LONDEN (Reuter). De zes millioen leden der Britse socialistische partij zullen plaatselijk gaan debatteren over de moge lijkheid dat een herbewapend West-Duits- land zou kunnen pogen de Westelijke we reld in een oorlog te betrekken, die de ver eniging van Duitsland ten doel zou hebben. Dit onderwerp wordt genoemd in een pam flet over de buitenlandse politiek, dat de partij Donderdag haar leden ter bespreking beeft toegezonden. Partij-secretaris Morgan Phillips zegt in een voorwoord dat de onderwerpen van bespreking, genoemd in dit en andere pam fletten, die kortgeleden zijn uitgegeven of nog het licht zullen zien, „geenszins als politieke verklaringen moeten worden op gevat" en dat „het partijbestuur noch de partij zelf gebonden zullen zijn door de meningen, die de leden naar voren zullen brengen". In het pamflet over West-Duitsland wordt onder meer gezegd: „Het is onmogelijk Europa ten Noorden en ten Oosten van de Rijn zonder Duitse deelneming te verdedi gen. Het is van het grootste belang dat de Westelijke mogendheden een militaire or ganisatie opbouwen, die sterk genoeg is om een herbewapend West-Duitsland aan de Westelijke kant te houden. Dit kan alleen geschieden door middel van de Atlantische verdragsorganisatie. Het heeft geen zin te menen dat thans stappen, zouden kunnen worden genomen om te beletten, dat Duitsland zijn rechten als grote mogendheid herneemt. Het enige, wat er nu op aankomt, is te verzekeren dat een machtig Duitsland eerder geneigd zal zijn met het Westen samen te werken dan met de Sovjet-Unie en ook, om te voor komen dat het zich uitsluitend zou inspan nen uit motieven van nationale zelftucht." BRUSSEL (Reuter) In een Woens dag gehouden radiorede heeft de Belgische premier, Jean van Houtte, verklaard, dat de Belgische staat zowel in nationaal als in internationaal opzicht de grens van zijn financiële draagkracht heeft bereikt door gelijktijdig de herbewapening van het land, de Belgische uitvoer naar de landen der Europese Betalingsunie en spe ciale uitkeringen aan de arbeiders te fi nancieren. Sprekende over de gigantische pogingen, die de Belgische staat in het werk stelt om de uitvoer naar de landen van de Europese Betalingsunie te financieren, zeide Van Houtte, dat het duidelijk is, dat België moet terugkeren tot de normale procedure, waarbij de handel gefinancierd wordt door de exporteurs zelf en niet door de staat. Ook het betalen van een loons verhoging van 50 centimes per uur aan alle arbeiders zoals de Belgische staat thans reeds 6 maanden doet, is te veel. Naar Van Houtte zeide, moeten de werk gevers het gehele loon van hun arbeiders betalen en kan dit niet op de schouders der belastingbetalers worden geschoven. De premier deelde mede, dat de vakbon den en de organisatie der werkgevers het er over eens zijn, dat er een einde moet komen aan de huidige ongezonde toestand. NEW YORK (A.N.P.) Koningin Ju liana heeft Woensdag temidden van dui zenden New Yorkers gewinkeld in het be kende warenhuis van Saks aan de Vijfde Avenue. In gezelschap van twee harer hof dames verliet de koningin om ongeveer kwart voor elf het Waldorf Astoria hotel en begaf zich eerst naar de vertegenwoor digers van de Coty parfumerieën aan de Park Avenue. Daarna kocht zij een kinder jurkje in de dameszaak „Best". De konin gin scheen zich uitstekend op haar gemak te voelen, terwijl zij slechts opgemerkt door weinige voorbijgangers in de steeds bedrijvige straten van New York rondliep. Zij bezocht verschillende verdiepingen van Saks, een van de grootste warenhuizen van New York. De pers hield zich bescheiden óp de achtergrond, doch had bedongen dat Koningin Juliana verslag van haar ervarin gen zou uitbrengen. De Prins was reeds eerder vertrokken en zocht enkele oude kennissen op. Des avonds bracht het koninklijk paar een be zoek aan een theater om de voorstelling te zien van „The King and I." Gevolg gevende aan de wensen van de Amerikaanse verslaggevers, die duizend maal- nieuwsgieriger blijken dan hun Ne derlandse collega's, bracht de koningin Woensdag in een persconferentie, die werd bijgewoond door tientallen verslaggevers, verslag uit over haar winkeltocht. Zij beschreef nauwkeurig de tocht in de stad, vertelde dat zij talrijke flesjes parfum cadeau had gekregen, dat het bij „Saks" te druk was om wat te kopen, maar dat ze goed geslaagd was bij „Best", de dames modezaak. „Ik heb hier een aardig jurkje gevonden voor mijn oudste dochter, die op het ogenblik overal snel uitgroeit", zei de Koningin. Koningin Juliana en Prins Bemhard ont vingen gedurende de eerste dagen van hun bezoek aan de Verenigde Staten ruim dui zend brieven van bewonderaars, meest Amerikanen, die hun gevoelens van sym pathie vorm wensten te geven in meer of minder lange epistels. Een dame schreef de Koningin, dat zij op het ogenblik, dat zij haar brief schreef „juist haar tranen had gedroogd, die de rede van de Koningin in het Congres hadden teweeg gebracht". Maar er waren niet alleen brieven uit Amerika. Ook uit ons eigen land stroom den brieven binnen. ZUIDELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt te 10 uur: Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende buien, hoofdza kelijk in het Westen van het land. Overwegend matige wind uit Zuide lijke richtingen. Nog weinig verande ring in temperatuur. 11 April Zon op 5.53 uur. onder 19.31 uur. Maan op 21.35 uur, onder 5.45 uur. 12 April Zon op 5.50 uur, onder 19.32 uur. Maan op 23.01 uur, onder 6.04 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 10 April Hoog water: 3.51 en 16.05 uur. Laag water: 11.47 uur. Vrjidag 11 April Hoog water: 4.21 en 16.37 uur. Laag water: 0.04 en 12.22 uur. Zaterdag 12 April Hoog water: 4,54 en 17.09 uur. Laag water: 0.36 en 12.58 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1