Viering Koninginnedag in de wijken van Bloemendaal Naaisters, Maassters Centrale Huishoudbeurs Openbare Aanbesteding Iedere week iets bijzonders! Heemstede Bennebroek Amsterdamse Beurs Zandvoort a. Ie MONTEUR b. HULPMONTEUR HEREN Attaboy GuiMaiünA VjbJLU <L Ook. VOOK iP* Strijksters en flinke meisjes gevraagd Mangelsters en leerlingen gevraagd NET MEISJE bekwame strijkster en enkele meisjes r' EXTRA VOORDELIGE AANBIEDING J CARELS BROOD- EN BANKETBAKKERIJEN Perssters en mangelsters gevraagd directie - assistente 8 Winkeliers vergaderden Feest van „Sursum" Meer hotelruimte R.K. Middenstands vereniging „De Hanze" Bollenstreek in suiker Elisabeth Schumann overleden Kind in een sloot Burgerlijke stand van Haarlem „Meerkerk" kwam in aan varing met Brits schip Moeder stal blouses voor haar kinderen Koninklijk beiaardier gaat heen Emmabloemcollecte Scheepvaart Juffrouw Van top tot teen gekleed, Uw woning van A-Z ingericht „DE KONING VAN ZWEDEN" k Adverteert in dit blad reg. Hoed VERKOOPSTER PIET EMMER'S Levensmiddelenbedrijven 2e KLAS HANDZETTER DONDERDAG 24 APRIL 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voor de viering van Koninginnedag op 30 April zijn voor de vier delen van de gemeente Bloemendaal plannen gemaakt, In Bloemendaal is een nood-comité ge vormd, dat bestaat uit de hoofden der vier scholen voor lager onderwijs. Zij ontvan gen de steun van de overige leerkrachten van die scholen. De viering van Koningin nedag zal zich dit. jaar uitsluitend bepalen tot een kinderfeest in de morgenuren. Om halftien zullen de kinderen van de lagere scholen verzamelen op het plein voor de Hartenlustschool. Vandaar wandelt men langs de kortste weg naar het sportterrein aan de Donkerelaan. Getracht zal worden dat het hoofd van de stoet ingenomen wordt door een muziekkorps. Op het sportterrein zullen de kinderen van tien tot twaalf uur worden bezig gehouden met kinderspelen. De Oranjevereniging Ovérveen wil door een afwisselend programma in de avond uren de feestviering bij het dorpsplein op een hoog plan brengen. De schoolkinderen in Overveen zullen des morgens omstreeks negen uur van hun school naar het sport terrein aan de Vrijburglaan wandelen. Daar zullen kinderspelen worden gehou den. cursisten van het Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleiders zullen hun lenigheid in enkele oefeningen laten zien en na de prijsuitreiking en een tractatie zullen de kinderen 'hun hart ophalen aan een demonstratie van de Vrijwillige Brand weer Bloemendaal aan de Willem de Zwij gerlaan. Ook nü is er voor de kleuters ouder dan drie jaar een optocht met versierde auto peds. fietsjes en andere vervoermiddelen van kinderen, die om tien uur van het Joan Mauritsplein vertrekt. Het sportprogramma in de namiddag vermeldt een handbalwedstrijd tussen een ploeg van het Kennemer Lyceum en het C.I.Ö.S. Daarna zullen elftallen van de Bloemendaalse brandweer en politie el- kaars krachten meten in een voetbalwed strijd. Aan het avondprogramma werken mee de R.K. Harmonie „Euphonia", de volks dansgroep „de Baonopstekers" dat door het optreden voor de radio bekendheid heeft verworven en de Ramplaanspelers (met twee een-acters). Tot slot volgt een bal-champêtre. In Aerdenhout heeft het plaatselijk Oranje-comité de viering van Koninginne dag als volgt voorbereid: De leerlingen van de scholen vertrekken om kwart over negen naar het plein bij de Mr. Enschedéweg. Daar zullen de kinderen om kwart voor tien aan de burgemeester van Bloemendaal. jhr. mr. C. J. A. den Tex, een aubade van Vaderlandse liederen bren gen. Vervolgens worden op het feestterrein aan de Vondellaan tot twaalf uur kinder spelen gehouden. Van de Tramweg af vertrekt des avonds om halfnegen een lampion-optocht, die langs verschillende lanen ten Noorden van de tramlijn HaarlemZandvoort zal gaan. Na afloop daarvan hoopt men een vuur werk te kunnen ontsteken op het terrein aan de Catslaan. Verder is er gelegenheid tot dansen op de Spiegelenburghlaan. Het Oranje-comité Aerdenhout-Bentveld zal de feestelijkheden laten opluisteren door een draaiorgel. Wat Vogelenzang betreft, deelt het be stuur van het plaatselijk Oranje-comité mee, dat het besloten heeft de volksfeesten niet op 30 April te houden, maar in de laatste week van Augustus. Dit geschiedt wegens de drukke werkzaamheden in het Woensdagavond is onder voorzitterschap van de heer O. A. Brink in „Boekenrode" een vergadering van de Heemsteedse win keliers gehouden. De heer A. Verdonschot, voorzitter van de plaatselijke afdeling van de R.K. Middenstandsbond kreeg een extra woord van welkom. Uit het verslag omtrent de werkzaam heden van het voorlopig bestuur bleek, dat er verschillende vraagstukken met succes zijn behandeld, onder meer de kwestie van de Centrumzegels, welke tot een goede oplossing is gebracht. De heer A. Schutter deelde mede dat de Centrumzegel-actie uit gebreid zal worden tot alle winkeliers van Heemstede, die lid zijn van de Algemene winkeliersvereniging. Het voorlopig bestuur werd herkozen en tevens met vier nieuwe leden uitgebreid, zodat het thans uit negen bestaat. In het vervolg heet de vereniging „Heem- steedse Winkeliersvereniging". Verder werd er zeer uitvoerig gesproken over de voorgstelde wet op de winkelslui ting. Naar aanleiding daarvan werd mede gedeeld, dat de Kamer van Koophandel een speciale commissie heeft ingesteld, die met de verenigingen van winkeliers overleg zal plegen omtrent de meest gewenste ochtend- en middagsluiting. Nadat hierna nogmaals uitvoerig over de wet op de winkelsluiting was ge sproken, werd omstreeks half twaalf de vergadering gesloten. De eenwording van de diverse winke liersgroeperingen in Heemstede kan zeker als een grote stap vooruit worden be schouwd, omdat men thans veel meer kan bereiken, nu er een representatieve orga nisatie is gevormd. FANCY FAIR. Vrijdagavond wordt in het R.K. Vereni gingsgebouw de jaarlijkse Fancy Fair ten bate van het Katholiek jeugdwerk geopend. 3-314 Nederl. 47 A.K.U Lever Brothers Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Stee] Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers gisteren 88% 138 17414 14514 141K 28034 83 15014 12714 9114 6814 151/4 150)4 153 4414 4814 39 7414 44)4 37)4 170 Openings koersen 88 137 17114 145 14014 27814 80)4 15014 126 9114 68 151)4 150)4 153 43% 48 39% 74 44 3714 16714 bollenbedrijf, waarin een groot deel van de Vogelenzangse bevolking werkzaam is. Evenwel zal Koninginnedag aan de leer lingen van de scholen niet onopgemerkt voorbij gaan. Voor de kleintjes is er des morgens een poppenkastvoorstelling en voor de oudere kinderen treed des namid dags een goochelaar-buikspreker op. De bijeenkomsten worden gehouden in het verenigingsgebouw aan de Graaf Floris- De Christelijke muziekvereniging „Sur sum" bestaat, op 1 Mei dertig jaar en ter gelegenheid daarvan wordt niet alleen een concours gehouden op Hemelvaartsdag (22 Mei) en Tweede Pinksterdag (2 Juni), maar bovendien concerteren enige korpsen op 24. 28 en 31 Mei op het terrein van het landgoed Wildhoef. Men zal dan onder an dere kunnen luisteren naar de Harmonie Crescendo-spoorkorps onder leiding van de heer J. Bijster en naar de 56 man tellende Hoogoven-Harmonie. De opening geschiedt op Woensdag 21 Mei. Daarna concerteert de jubilerende muziekvereniging onder leiding van de heer J. A, Meng met medewerking van het Postaal Mannenkoor onder leiding van de heer Potgieser. Het bestuur van „Sursum" zal op Zater dag 10 Mei van drie tot vijf uur recipiëren in hötel Zomerzorg aan de Brederodelaan te Bloemendaal. Een ere-comité is gevormd, waarin zit ting hebben burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex, mr. J. Bierens de Haan, de be schermheer van het jubilerende corps, die tevens voorzitter is van het erecomité, de heren L. Bierens de Haan, M. Bolsenbroek, G. G. van Beem, Adr. Cassee, S. B. Drijber, Y. E. Dijkstra. G. van Eek, mr. J. C. C. W. Hijszeler, H. D. G. A. Immink, J. de Jong Czn., J. H. A. Kruimel, dr. J. L. Koole, J. C. Korthals Altes, prof. S. Posthuma, mr. F. P. Th. Rohling, A. Schipper, dr. J. H. S'dma, J. Voerman en mr. H. B. Wildt Meyboom. De eigenaar van café-restaurant „Espla nade" heeft een aannemer opdracht ge geven, zijn zaak uit te breiden met enige hotelruimte. Door een inwendige verbou wing, waarop met de bouw van dit pand nu 4 jaar geleden rekening was ge houden, zal boven het café-restaurant hotelruimte ontstaan voor een capaciteit van 20 bedden. De kamers zullen van alle modern comfort worden voorzien. Tevens zal de grote vergaderzaal, eveneens op deze verdieping gelegen, worden omge bouwd tot biljart- en conversatiezaal. De eigenaar hoopt op 31 Mei het verbouwde gedeelte te kunnen openen. De R.K. middenstandsvereniging „De Hanze" heeft in het Patronaatsgebouw het 25-jarig bestaan van de afdeling Zand voort herdacht, met een diner voor leden en genodigden. Door verschillende omstan digheden werd de viering van dit jubileum, dat op 1 November j.l. had moeten worden herdacht, eerst thans een feit. Tot de ge nodigden behoorden de pastoor van Zand voort, de heer P. van Diepen, pater Nolas- cus als aalmoezenier van de gerepatrieer- den te Zandvoort, de burgemeester mr. H. M. van Fenema, de gemeente-secretaris de heer W. M. B. H. Bosman met echtge note, de heer Van Damme, hoofdbestuurslid van de bond en het dagelijks bestuur van de Zandvoortse handelsvereniging. Ver schillende sprekers voerden het woord, waaruit de goede verhouding tussen be stuur en leden, vereniging en autoriteiten, duidelijk bleek. De pastoor en aalmoezenier bespraken de noodzakelijkheid van recht vaardigheid en naastenliefde óók in 't za kenleven, laatstgenoemde hield een pleidooi voor de uitgeweken Indonesiërs, waarvoor hij een collecte liet houden, die 230 op bracht. De burgemeester was van mening dat een gezonde, kapitaalkrachtige midden stand noodzakelijk is. Hij moet niet reke nen op steun van de overheid, waar door hij zijn kracht en inspiratie zou kunnen verliezen. De heer Weber, voorzitter van de Zandvoortse Handels vereniging bood de voorzitter van „de Han ze", de heer C. Siegers een voorzitters hamer aan en een kist sigaren wegens het feit, dat deze sinds de oprichting der ver eniging als voorzitter optrad. Voorts prees de heer Weber de goede en vruchtbare samenwerking tussen beide verenigingen, alsmede de prettige verhouding met de voorzitter. De heer Siegers, die als tafel president optrad, bracht ruim na midder nacht aan allen dank, die tot het welslagen van deze feestavond hadden medegewerkt, in het bijzonder de feestcommissie, be staande uit de heren Van Seggelen, Nooy en Longayroux. „Zoete" tentoonstelling in de hoofdstad De secretaris-generaal van het ministe rie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, mr. J. Th. Bonnerman, heeft de internationale suikertentoonstelling in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam geopend. Hoewel de expositie, die tot en met 4 Mei duurt, in de eerste plaats bestemd is voor de vakman, valt er voor het publiek niet temin zeer veel te zien, met name bij de stands, waar in werking zijnde machines staan opgesteld, in de afdeling van de vak opleiding en bij de inzendingen voor de 31 vak wedstrijden voor banketbakkers, die gedurende de tentoonstelling worden ge houden. Voorts laat de historische afdeling zien hoe het in vroeger dagen in de ban ketbakkerij toeging. Bij de grote stukken van suikerwerk zijn onder meer de gouden koets, het m.s. Oranje en het orgel van de St. Bavo te Haarlem. De twee banketbak kersvakscholen te Amsterdam hebben een diorama ingezonden.Het éne stelt de hoofd stad voor in het jaar 2000 met een opera gebouw en de IJ-tunnel. In dit werkstuk is 200 kg suiker verwerkt. Het tweede dio rama stelt een deel van de bollenstreek voor. Het is in kleuren uitgevoerd. De suikerverwerkende industrieën zijn met talrijke stands vertegenwoordigd. Ook de drie grootste Nederlandse suikerfabrieken en een Belgische raffinaderij zijn vertegen woordigd. De zangeres Elisabeth Schumann is Woensdagavond na een ziekte van enige weken in New York overleden. Zij was 63 jaar. Elisabeth Schumann was vooral bekend door haar vertolkingen van de liederen van Schubert en Mozart. Zij werd te Merseburg in Thüringen ge boren. Zij maakte haar operadebuut in 1910 te Hamburg. Sindsdien heeft zij in opera's en op concerten in de gehele wereld gezongen. In 1914 maakte zij haar debuut in Ame rika, waar zij door de „Metropolitan Opera" was geëngageerd, in de rol van Sophie in „Der Rosenkavalier". In 1919 ging zij naar de Weense Staats- opera. Toen Oostenrijk door Duitsland werd geannexeerd vertrok zij naar de Ver enigde Staten. Woensdagmorgen om tien minuten voor elf raakte een driejarige jongen, wonende aan de Jephtastraat, in een sloot langs de Vondelweg in Haarlem-Noord. Dit wex-d opgemerkt door de veehouder B. Vink, Rijksstraatweg, die het kind op het droge heeft gebracht. HAARLEM, 23 April 1952 ONDERTROUWD, 23 April: A. Jongkind en M. C. Serné, C. H. H. Matheij en M. J. Leevendig, D. van Dokkum en A. T. Kappel- hof, J, J. P. Scheffer en A. de Ruiter, J. H. van de Straat en G. van Dijk, J. H. Steen bakker en C. M. Koedijk, H. van den Ende en M. M. Bagram, M. M. van der Meij en B. ten Hoope, J. A. J. Vosse en P. F. H. van den Berg, W. J. de Goede en M. van der Poel, C. Goedhart en A. G. van Kesteren. P. Pirovano en T. J. Folkersma, J. H. Val- bracht en A. Aalbrechtse, H. T. Michelbrink en H. T. van Lemel, A. J. van de Velde en A. G. Kaczor. J. van den Engh en J. Arend- sen, M. A. Tiggelaar en B. de Ruiter, G. Fortgens en J. Visser. N. van Rynswou en J. Pasma. H. J. M. Lemmers en W. E. M. Stam, F. Junge en E. de Koning. GEHUWD, 23 April: J. H. Selhorst en W. M, P. Remer, M. J. Stals en M. A. Jacobi, P. J. Café en A. J. Isbrucker, R. A. Bosma en J. Boots, A. J. Woolthuis en M. J. van Duij- nen. W. A. A. Raap en E. Haasbeek, A. J. de Jong en A. M. van Ommeren, A, Maas en P. Oosterhoff, P. de Groot en C. A. van Roode, J. C. Roelofs en H. D. Hundersmarck. J. L. A. Cor en E. C. de Ruijter, J. de Bruyn en M. S. Jansen. BEVALLEN van een zoon: 21 April: A. M. Veenis-Greshof. 22 April: A. J. van Nor- den-Quist, A. de Lijster-Kampman, E'. Jou- stra-van der Plaat. BEVALLEN van een dochter: 20 April: J. E. van Wijk-Kruijer, C. A. A. Jansen- Kramer, 22 April: A. Miltenburg-van der Bijl, C. J. Groeneweg-Klute. OVERLEDEN: 21 April: J. Walasary, 25 j.. Hazepaterslaan, T. van Bemmel, 73 jaar. Lo- rentzkade, J. G. Lekkerkerker, 70 j., Haze paterslaan, 22 April: C. Juffermans-de Bruin 73 jaar. Kamperlaan. Het Nederlandse schip „Meerkerk", dat terugkerende van een reis uit Bombay de haven van Antwerpen binnenvoer, is Woensdagmiddag in aanvaring gekomen met het Britse stoomschip „Holdernile", dat korte tijd later zonk. Volgens tot nu toe binnengekomen berichten is één van de bemanningsleden van de „Holdernile" verdronken en werden de anderen door sleepboten en door de „Meerkerk" aan boord genomen. De aanvaring geschiedde tussen de Rovers- en Kruisschanssluizen. Een opva rende van het gezonken schip moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De „Meer kerk" kreeg niet veel averij. Het schip zal waarschijnlijk morgen naar Rotterdam vertrekken om daar gerepareerd te worden. Betreffende de oorzaak van de aanvaring is nog niets bericht. Ongeluk kwam niet alleen Het wrak van de Holdernile is inmiddels oorzaak geworden van een nieuw ongeluk. De 358 ton metende Groningse kustvaar- vader Rabenhaupt is in de afgelopen nacht op dit wrak gestoten en gezonken. De 8 opvarenden werden^ gered. In een kledingmagazijn in Haarlem werden dezer dagen twee kinderblouses vermist. Groot was Woensdagmiddag de verbazing van het personeel toen het twee kinderen in de winkel zag die de blouses droegen. In het gezelschap der kinderen was hun moeder, een inwoonster van Bloe mendaal. De recherche werd van de ver moedelijke diefstal op de hoogte gesteld en zij onderwierp de Bloemendaalse aan een verhoor. Deze bekende de blouses de zer dagen in het kledingmagazijn gestolen te hebben. Het gestolene is in beslag ge nomen. De 83-jarige beiaardier van het carillon op het koninklijk paleis op de Dam, de heer J. Vincent, zal Maandagmiddag zijn laatste concert geven. Op 1 Maart 1900 aanvaard de de heer Vincent zijn functie als konink lijk beiaardier, welke hij nu, na 52 jaar, neerlegt. In deze 52 jaar heeft hij ongeveer 3900 keer het carillon bespeeld. Vaak is de heer Vincent geraadpleegd als deskundige voor de plaatsing van klokkenspelen en veran deringen daaraan. Nu gaat hij het paleis verlaten, waarvoor hij in 1888 als korporaal bij het 7de regiment infanterie deel van de wacht heeft uitgemaakt, uiteraard toen nog niet wetend dat hij eens de hoogste post in dat paleis zou innemen. De politie in Groningen zoekt naar een vandaal, die met een glassnijdèr reeds meer dan 200 winkelruiten ernstig heeft bescha digd. Ook de ruiten van auto's en autobus sen moeten het ontgelden. De Woensdag gehouden Emmabloemcol lecte ten bate van de bestrijding der tuber culose heeft f 7000 opgebracht. Vorig jaar was de opbrengst f 6700. Abbekerk, pass. 22 Kp. Guaröafui n. Colombo. Alderamin, pass. 22 Scilly's. Argos, pass. 22 Fir.isterre. Albireo, 23 te Bahia. Arendsdijk, 23 te Montevideo. Arnedijk, 22 van R'dam naar Bremen. Axeldijk, 22 v. Newport News te New York. Alamak, 22 240 m. O.NO. Kuria Murla. Alchiba, 22 70 m. W. Hierfo. Aldegonde, 23 te Pulo Sambu. Alkaid, 22 140 m. NO. Finisterre. Almdijk, 22 410 m. O.t.N. Bermuda. Almkerk, 22 bij Maporka. Alpberat, 22 660 m. W. Ouessarit. Amstelpark, 22 300 m. W. Ouessant. Amstelvaart, 21 130 m. W.t.Z. Ouessant. Andij'k, 22 v. Antwerpen n. Londen. Antonia, 22 v. Singapore naar Bangkok. Aagtedi.jk, 23 540 m. NO. Barbados. Arkeldijk, 22 410 m. zw. Kp. Race. Armilla, 22 240 m. Z.t.O. Cambodia Point. Aaglekerk, 22 van Suez naar Aden. A lig en tb, 23 v. Pto. Alegre te Rotterdam. Amstelkerk, 23 van Lome naar Lagos. Aldabi, 23 van Antwerpen te Rotterdam. Alhena, pass. 24 St. Vineent. Alphacca, 24 van New York te Buenos Aires verwacht. Aludra, 23 van R'dam naar Antwerpen. Amsteldijk, 23 van R'dam te New York. Alcyone, pass. 24 Malta. Arendskerk, 23 v. Singapore n. Port Swetten- ham. Bonaire, pass. 23 Finisterre. Blommersdijk, 22 te Antwerpen. Bagan, 22 v. Pontianak, naar Sinkawang. Bennekom, 22 630 m. O.ZO. Bermuda. Borneo, 22 van Hamburg naar Bremen. Boskoop, 22 630 m. Z.t.O. Flores. Bacchus, 22 470 m. NW. La Guaira. Bai-endrecht, 22 Yenbo gepass. Bosohfontein, 22 130 m. O.NO. Mogdishu. Bantam, 23 v. Aden naar Port Sudan. Barendrecht, 24 v. Mena el Ahmadi te Suez. Baarn, 23 v. Balboa n. Talara. Bloemfontein, 23 v. Port Elizabeth n. East London. Croneraburgh, 22 v. R'dam naar Bilbao. Caltex Delft, 22 v. R'dam n. Sidon. Cottica, 23 v. Paramaribo te Port of Spain. Cheshire, pass. 22 14 u. Perim. Caltex The Hague, 22 600 m. O.ZO. Kreta. Ceram, 22 nog ten anker Hoogly rivier. Ceronia, 24 Hongkong verwacht. Cistula, 22 60 m. W. Gibraltar. Callïsto, 22 570 m. O.NO. Bermuda. Caltex Pemis, 25 v. Sidon te R'dam verwacht. Chama, 23 te Port Said verwacht. Caltex Nederland, 24 te Lissabon. Biemerdijk, 22 v. Los Angeles te R'dam. Drente, pass. 22 Sabarag n. Colombo. Dalerdijk, 22 v. Cristobal n. Antwerpen. Danae, 22 van Oran naar Malta. Delfshaven, 22 dwars Lissabon n. Recife. Delft, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Esso Den Haag, pass. 22 Lands End. Eemdijk, 21 31G m. Z.ZW. Bermuda. Erinna, 22 dwars Luzon. Elmina, 24 te Bordeaux. Ena, 23 v. Curagao te Bergen 29 v. Bergen te Rotterdam verwacht. Esso Amsterdam, 22 v. Aruba naar Rotterdam Enggano, 23 van Suez naar Rotterdam. Farmsum, 23 te Rotterdam. Gooiland, 23 te Bahia. Gadilla, 22 290 m. Z.ZW. Flores. Gouwe, 22 nog te Port Gentil. Graveland, 2-2 pass. Kp. St. Vincent. Gaasterland, 24 te Santos. Groote Kerk, 24 van Antweroen te R'dam. Gaasterkerk, 23 van Kaapstad n. Teneriffe. Heemskerk, 22 v. Melbourne n. Nederland. Hercules, 22 v. Izmir n. Messina. Helder, 22 dwars Ouessant. Hersilia, 24 te Kingston verwacht. Hoogkerk, 23 te Genua. Hydra, v. Essequibo rivier n. Trinidad. Hecuba, 24 te Barbados. Jagersfontein. 22 570 m. Z. Kp. Palmas. Jupiter, 22 120 m. NO.t.N. Finisterre. Joh. v. Oldenbarnevelt, 24 v. Sydney te A'dam Karossa, 22 van Singapore naar Penang. Kertosono,( 22 v. Makassar naar Donggala. Kola In.ten, 23 v. Djibouti n. Belawan. Klipfontein, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Lemsterkerk, 22 te Madras. Limburg, 23 te Soerabaja. Loenerkerk, 23 v. R'dam te Antwerpen. Langkoeas, 23 v. Balikpapan te R'dam. Leopoldskerk, pass. 23 Gibraltar. Leerdam, 22 200 m. W.t.Z. Scilly's. Lutterkerk, 22 te Muscat. Lekkerkerk, 24 v. Colombo te Aelppy verw. Lieve Vrouwekerk, 24 te Aden. Lawak, 22 v. Astoria n. San Francisco. Leuvekerk, 23 v. R'dam n. Perz. Golf. Linge, 24 van Lissabon te R'dam. Markelo, 19 v. Monrovia naar Freetown. Malea, 26 Yokohama verwacht. Meerkerk, 22 v. Le Havre n. Antwerpen. Mapia, 23 v. Suez n. Djeddah. Modjokerto, pass. 23 Malta n. Port Said. Maas, 22 v. Kiel n. Maracaïbo. Marisa, 22 670 m. w.zw. Madeira. Marken, pass. 22 Finisterre. Mitra, 22 240 m. O. Madeira. Murena, 23 v. Miri te Singapore verwacht. Musi, 22 te Pankabaroe. Macoma, 22 bij Christmas eil. Marpessa, 22 560 m. W.t.N. Torres Straat. Metula, pass. 22 Poeloe Laut. Maaskerk, 24 v. Takoradi te Monrovia. Manoeran, 23 v. Priok n. Padang. Muiderkerk, pass. 23 Gibraltar n. Marseille. Maasland, 23 v. Montevideo naar Amsterdam. Macuba, 24 v. Port Said n. Gibraltar. Nestor, pass. 22 Finisterre n. R'dam. Noord wijk, pass. 22 Gibraltar. Nieuw Amsterdam, 24 v. R'dam te New York. Nigerstroom, 23 v. A'dam n. W. Afrika. Overijsei, 23 2.30 u. v. R'dam n. Charleston. Omala, 22 v. Chitagong te Singapore. Ondima, 22 240 m. N. Finisterre. Oranjestad, 22 330 m. O.NO. Madeira. Ovula, pass. 23 Gibraltar. Ootmarsum, 23 v. Houston te Rotterdam. Polydorus, 23 te Tj. Priok. Poeloe Laut, 22 nog rede Tj. Priok. Prins Alexander, 22 370 m. W. Scilly's. Prins Willem II. 22 500 m. W- Ouessant. Prins Willem III, 22 480 m. O.t.N. Kp. Race. Poseidon, 23 te Maracaïbo. Prins Joh. Willem Friso, 22 530 m. W.t.N. Flores Prins Willem III, 23 340 m. O.t.N. Kp. Race. Phrontis, 22 te Singapore. Raki, 22 v. Colombo naar Djibouti. Rijndam, 22 780 m. W. Scilly's. Rempang, 22 410 m. W. Cocos eil. Rodas, 22 van Bermuda te Trinidad. Rijnkerk, 23 v. Suez naar Aden. Slamat, 22 te Tj. Pandan. Sail and, 22 v. St. Vincent. Stad Breda, 24 v. New Orleans te IJmuiden verwacht n. Amsterdam. Sparoea, 22 van Damman naar Koeweit. Singkep, 22 nog rede Tj. Priok. Soestdijk, 22 te Pankalpinang. Stad Breda, 22 185 m. W. Lands End. Stad Maastricht, 22 v. Savona naar Bona. Sarpedon, 22 v. Curacao n. Aruba. Schiedijk, 22 160 m. NW. Bermuda. Sliedrecht, 22 Perim gepass. Stad Schiedam, 22 310 m. Z.t.O. Kp. Race. Stanvac Pendopo, 22 in Str. Banka. SChie, 23 van Marseille naar Bone. Sornmelsdijk, pass. 23 Hoek van Holland. Stentor, pass. 23 Ouessant. Sommelsdiijik, 24 te Antwerpen n. Havana. Stad Leiden, 24 van Cuba te Rotterdam. Stad Maassluis, 23 van R'dam naar Bagnoli. Tegelberg, 23 v. Singapore te Priok. Teucer, 22 van Port Said. Tripang, 23 te Singapore. Tabinta, 23 te Colombo. Trompenberg, 22 v. Charleston n. Le Havre. Talisse, pass. 22 Kp. Palos. Tankhaven II, 22 van Palembang n. Tj. Uban. Tjikampek, 22 te Port Holland. Tjiluwah, pass. 22 Saigon. Tjiwangi, 23 v. Tj. Priok te Singapore. Telamon, 23 te Curagao. Themisto, 22 190 m. ZO.t.O. Sable eil. Tjibesar, 22 240 m. O. Hawaii. Tomini, 22 105 m. NO. Massawa naar Aden. Tabian,, pass. 23 Maalta n. Halifax. Teiresias, 23 te Suez. Tibia. 23 van Port Said naar Gibraltar. Veendam, 22 270 m. O. Kp. Race. Van Heutsz, 22 530 m. Anderhalfgraadskan. Violette Erica, 23 te Aberdeen. Willem Ruys, 23 v. R'dam te Tj. Priok. Waterman, 22 v. R'dam te Halifax. Waal. 22 van Haifa naar Cyprus. Wieldrecht, 22 v. Bahrein «te Rastanura. Winterswijk, pass. 22 Dungeness. Waterland., 23 van Buenos Aires tt Amsterdam Willemstad. 23 v. Port of Spain n. Barbados. Westland, 23 te Montevideo. IJsel, 24 v. Amsterdam te Antwerpen. Zuiderkruis. 22 v. Balboa n. Papeete. Zaan, 23 van Casablanca te R'dam. Zonnewij'k, 23 van R'dam naar Galveston. KL. HOUTSTRAAT 54 Tel. 14774 Profiteer hiervan'. Zo lang de voorraad strekt Kopjes 29 cent 49 59 65 91 '9 99 89 9i 98 Grote sortering Bloempotten 49 cent. Nu of nooit. Gevraagd: in fabricage-afdeling van Cosmetische fabriek. Enigs zins chemicalisch onderlegd. Brieven no. 9726. Gevraagd: Garage van Wijk, Overveen. Banketbakkerij. Gevraagd: NETTE 2e BEDIENDE en LEERL. BANKETBAKKER v. g. g. v. Eigenhandig ge schreven sollicitaties onder no. 9728. betaling in ZES maanden. DAMESKLEDING Mantels, japonnen, bont werk, stoffen, onderkle- ding, witgoederen, lederwaren, schoenwerk. HERENKLEDING Costuums (maat en conf.) sportcolberts - pantalons. Tweedjassen, regenjassen, onderkleding, schoenwerk MEUBELEN BEDDEN-DEKENS-GORDIJNEN-TAPIJTEN Rijwielen - Kinderwagens - Stofzuigers - Wasmachines - Radiotoestellen - Scheerapp. - Polshorloges - Haarden - Kachels - Gasfornuizen - Keukengerei - Tafelgerei. Uitsluitend prima kwaliteit. KEIZERSGRACHT 149, AMSTERDAM TEL KANT.: 41102 - MAGAZIJN: 34058 HET IS ZO GEMAKKE LIJK!! U betaalt bij ons f 2.50 per week, zonder vooruitbe taling en één van die prach tige rijwielen is uw eigendom VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem, 99 Deze week exposeren wij de uit Engeland geïmpor teerde een uitmuntend product 13 95 voor n populaire prijs U koopt Uw „Falcon" eveneens bij Gr. Houtstr. 96 WASSERIJ BEELEN. Blekersvaartweg 2021, Heemstede. WASSERIJ BOSCH EN VAART, Brouwersvaart 24. GEVRAAGD voor direct tot 3 uur in gezin zonder kinderen. De Vries, Pijnboomstr. 32 N.V. WASSERIJ PEEPERKORN vraagt voor andere afdelingen. Zich aan te melden: Blekersvaartweg 43, Heemstede. SIMON DE WIT N.V. biedt in haar filialen te Haar lem aan enige flinke meisjes, 1720 jaar, de gelegen heid in haar bedrijf te worden opgenomen als Gevraagd wordt: Goede omgangsvormen, werklust en belangstelling voor het kruideniersvak. Geboden wordt: Prettig werk. Loonregeling naar leeftijd en prestaties. Degelijke opleiding. Goede promotiekansen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Simon de Wit N.V., Personeelsafdeling. Postbus 2 te Zaandam. Door de steeds verder voortschrijdende uitbreiding van onze Nylonkousenproductie, kunnen wij opnieuw een flink aantal en andere vrouwelijke werkkrachten plaatsen. Laat U door onze Personeelsafdeling volledig inlichten omtrent de mogelijkheden en kom eens een kijkje nemen in onze ateliers. U kunt steeds terecht tussen 9 en 5.30 uur aan het adres: KOUSENFABRIEKEN HIN N.V., Zfjhveg 136, Haarlem. op 25 en 26 April „Wessarien" cehtendvoer 0 25 p. p» „Wessanen" gemengd voer 0.25 p.p. Vraagt onze speciale prijzen bij afname van 50 Kg. ineens, franco huis. PAUL KRUGERSTRAAT 25 - TEL. 11699 V* Van Vrijdag 25 April t.m. Donderdag t Mei: 250 gram GOUDSE MOPPEN van 200 gram ARNHEMSE MEISJES GEVULDE KOEKEN WENERKOEKEN CAKE (verpakt) BESCHUITBOLLEN 75 voor 59 cent (Bez. 61) van 68 cent voor 58 cent van 14 cent voor 12 cent voor 9 cent van 115 cent voor 99 cent 6 voor 25 cent Alléén Vrijdag 25 en Zaterdag 26 April: Een WENER COCOSKOEK iets fijns, v. 60 voor 49 cent HARDE MOCCA GEBAKJES van 13 voor 11 cent GEGLACEERDE ZANDGEBAKJES van 12 voor 10 cent KRENTENSLOF MET SPIJS 69 cent GESNEDEN WEEK-END-BROOD 45 cent 100 GRAM PINODRA'S van 27 voor 22 cent 150 GRAM FROU-FROU van 48 voor 39 cent TIP-TOP BROOD, verpakt (blijft 3 dagen vers) 51 cent 8 Filialen door de gehele stad Aanmelden: Eerste Haarlemsche Stoomwasscherij N.V. Kampersingel 50—56 Haarlem. Op klein fabriekskantoor wordt per 1 Juni a.s. gevraagd bij voorkeur in het bezit van de diploma's HBS-A en machineschrijven. Brieven onder no. 9729 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD Drukkerij TEEUWEN, Nassaustraat 20 Haarlem. Maandag 12 Mei a.s. te 11 uur zal ondergete kende in het Statenhuis, Velserweg 12 te Beverwijk, aanbesteden het bouwen van 10 woonhuizen in het park Velserbeek te Velsen, voor rekening van de Koninklijke Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden. Bestekken en tekeningen zijn verkrijgbaar in het Statenhuis tegen betaling van 25.voor het bouwwerk en van 15.voor het glas- en verfwerk. Onbeschadigde exemplaren zullen op de aan besteding worden teruggenomen, tegen res pectievelijk 15-— en 10.—. Detailtekeningen liggen ter inzage in ge noemd huis. Inlichtingen na telefonische afspraak. Ir H. MEYERINK Koestraat 36, Zwolle, Tel. 6037 Veldlaan 14 Aerdenhout, Tel. 27823

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10