Brieven van -lezers Huidverzorging Ontharing Zonnebrillen Zandvoort Heemstede Haarlem m erm eer Bloemendaal Hillegom Lisse Amsterdamse Beurs VE RHÏÏTSD Ria Roozen A J V J\ CRAM A Pracht collectie Wed. H. van Alphen VRIJDAG 2 MEI 1952 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Zandvoortse Handelsvereniging Partij van de Arbeid vierde het 1 Meifeest Gemeenteraad Feest op Koninginnedag Gemeenteraad Agenda gemeenteraad Straatprediking Plannen voor oecumenisch centrum in Nederland A Drs. A. S. L. Spoor wordt directeur-administrateur Jhr. mr. J. H. Loudon directeur-generaal der „Koninklijke" Glas gestrooid in speeltuin Verzoek aan autorijders Scheepvaart M. C. Hoole VAN RIEBEECKLAAN 3 Electr. ontharing 1897 - Welf - 1952 JAC. VAN MARIS Houd Crama voor ogen! VOLKSWAGEN H. Haverkamp Begemann DEFINITIEVE ZOEKT U DUBBEL WOONHUIS Nieuwe modellen! Lage prijzen! De Nederlandse cineast Max de Haas heeft van het Directoraat-Generaal voor Indus trialisatie opdracht gekregen een film te maken over het. onderwijs op de Lagere Technische Scholen. De film is voor een deel opgenomen in de Maas Geesteranusschool te Amsterdam. Eén van de leerlingen staat achter de boormachine terwijl de camera man, Prosper de Keukeleire volgens aanwijzingen van Max de Haas een scène draait. De Zandvoortse handelsvereniging houdt Donderdag 8 Mei in hötel Keur een verga dering. De agenda vermeldt een bespre king van en toelichting op de komende winkelweek-actie en instructies aan en verkiezing van afgevaardigden voor het komende congres van de Kon. Ned. Mid denstandsbond. Na afloop zal men nog enige tijd in feestelijk samenzijn bijeen birjven. Nadat in de middaguren in theater Mo- nopole voor de kinderen een druk bezochte feestelijke bijeenkomst was gegeven, werd ces avonds om 8 uur in hetzelfde theater de 1 Meiviering van de afdeling Zandvoort der Partij van de Arbeid voortgezet, met een door ongeveer 200 personen bijge woonde feestelijke bijeenkomst. Dr. A. van Biemen van Bentveld sprak de 1 Mei-rede uit. Spreker begon met een oproep te doen tot bezinning over de vraag: „Waarom zijn we eigenlijk socia list?" Velen weten het, maar velen ook niet. In de eerste plaats moet dit, als het goed is, geschieden uit heilige overtuiging. Bij de oude socialisten treft nog altijd het heilige vuur voor bewogenheid met het lot van de mensheid. Het kapot maken van de kapitalistische mens behoort voor een groot deel tot het verleden, dank zij de arbeidersbeweging. De nu verkregen rech ten zijn echter nog lang niet voor de toe komst zeker gesteld. Over de rechten dient angstvallig gewaakt te worden. Een van de grootste bedreigingen voor de mens van deze tijd is de „massa-hysterie", de angst en vrees voor de toekomst. De internationale verhoudingen benau wen de mens, maar de socialist .strijdt langs democratische weg om deze benau wenis te doen verdwijnen. Er is in Neder land na de oorlog maar één ding werkelijk nieuw geworden, namelijk de doorbraak, die zich voltrok in de Partij van de Ar beid, ondanks de grote verzuiling, die zich allerwegen bleef voortzetten, belichaamd in de reactie. Ook in Europees- en wereld- verband is er nog het een en ander te doen. Slechts in een verenigd Europa kan de democratie gehandhaafd blijven. „Is er in de Partij van de Arbeid óók nu nog dat heilige vuur om hiervoor bezielend te strijden?" vroeg de spreker zich af. Het socialisme is van oudsher af een fel en heftig protest tegen de ongerechtigheid. So cialist moet de mens zijn uit innerlijke be wogenheid en uit hartstochtelijk verlangen naar gerechtigheid en samenleving, omdat zó alleen de vrede is te redden. Socialist is dc mens tenslotte, omdat God hem in de kraag heeft gegrepen en met de neus op de feiten heeft gedrukt. Daarom behoort de mens socialist te zijn, nu en in de toe komst. Indrukwekkend werd het vlaggenspel door leden van de toneelvereniging „Op hoop van zegen" waarbij de vlaggen van diverse naties ten tonele werden gevoerd en van elk dier naties een korte uiteenzet ting werd gegeven van hetgeen daar op socialistisch gebied tot stand kwam, cul minerend in een ode rondom de vlag van het verenigd Europa. De afdeling Zandvoort van de Stem des Volks, de accordéonvereniging „Zandvoort" en een A.J.C.-groep uit Haarlem met volksdansen verleenden medewerking. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Zandvoort is ver hinderd op Woensdag 7 Mei zijn wekelijks spreekuur te houden. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: F. J. Slieker en A. J. van der Linden: A. C. Goldschmeding en A. M. van Stecnwijk; M. J. C. Schras en A. J. Bartelen; A. Kruijt en M. Vetter; C. Keijzer en W. J. M. Heesterman; J. C. M. A. Geijer en J. E. M. Langemeijer; J. Vos en J. Hofstee. GETROUWD: C. Nagelhout en M. Ros bergen. GEBOREN: Peter Cornells, z. van D. de Ruiter en W. van Steenwijk; Jelte Joost. z. van E. Westra en P. van der Zoujve; Hen- drika Margaretha Geertruida. d. van J. F. Turenhout en E. H. H. van Rooijen. OVERLEDEN: Wed. J. P. J. Hoogerbeets —van den Broek, 81 j.; Wed. M. Smit— Kyooster, 89 j. De gemeenteraad van Haarlemmermeer kwam gistermiddag onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. F. Jansonius bij een. Alvorens met de agenda aan te vangen sprak wethouder Bos en het oudste raads lid de heer M. P. Jone de burgemeester toe en wenste hem geluk met de benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau. In zijn antwoord besprak mr. Jansonius de grote vooruitgang in de gemeente, en sprak er zijn vreugde over uit hieraan te hebben kunnen medewerken. De uit vijftien punten bestaande agenda werd zeer vlot afgewerkt. Tot onderwijzer aan de openbare school te Zwanenburg werd benoemd de heer G. A. Hoogenbos, onderwijzer te Haarlem. Wethouder Oudheusden en mevrouw Kappel-de Jongh zullen deel uitmaken van het bestuur van de Nijverheidsschool. Over het vaststellen van het keurloon waren de meningen verdeeld. De heer Lan- ser (CPN) verklaarde zich tegen de ver hoging. De burgemeester deelde mede dat een eigen slachthuis en labon torium voor lopig wegens gebrek aan kapitaal niet kan worden gebouwd. Wij moeten deze ver hogingen wel accepteren. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Het bestuur van het zwembad „De blauwe Beugel" zal 600 subsidie ontvangen. De aansluiting Nouwe- meerdijk-Badhoevedorp zal wórden verbe terd. Een tegeltrottoir zal worden gelegd langs een gedeelte van de Zwanenburger- dijk te Zwanenburg. Een request van een aantal bewoners te Zwanenburg om de slo ten langs de Wilgenlaan te dempen zal in een volgende vergadering in behandeling worden genomen. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL GEBOORTEN: C. M. GroskampHoger- vorst, z.; I. M. VafiMarkus, d.; J. H. Offi cier—CapeL z.: M. Visscher—Deker, d. ONDERTROUWD: C. H. P. van Maren en H. C. Uitendaal. GETROUWD: P. Carp en M. L. Schicht. OVERLEDEN: J. Ph. Levert, 76 j.; H. W. M. König, 72 j.; H. J. Zwanenburg, 75 j. Onder een stralende voorjaarszon trok Woensdagmorgen de Hillegomse school jeugd in optocht naar het raadhuis voor het brengen van een aubade ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin. De burgemeester en zijn vrouw en vele raads leden waren aanwezig om deze aubade aan te horen. Nadat twee kinderen een ver- jaarswens op rijm hadden voorgedragen, zongen de scholieren onder leiding van de heer De Vreeze de burgemeester, als ver tegenwoordiger van de Koningin, toe. De burgemeester dankte de kinderen, waarin hij aan de goodwill-reis van de Koningin herinnerde. De aubade werd besloten met het zingen van het Wilhelmus. Des middags is een kin- der-bloemencorso gehouden, waarin rood kapje, een bruidspaar en zelfs een Eskimo in zijn sneeuwhut acte de présence gaven. Hoewel het corps in kwantiteit er niet op vooruit was gegaan, was er wel aan kwali teit gewonnen. De beide Hillegomse mu ziekcorpsen zorgden voor een muzikale begeleiding bij de rondgang. Op het remiseterrein is onder grote be langstelling een filmvoorstelling in de openlucht gehouden. Vandaag komt de gemeenteraad van Hil legom in spoedvergadering bijeen, des na middags halfacht. De agenda luidt: Tapvergunning ten be hoeve van het beursgebouw; benoeming onderwijzer aan de Openbare Lagere School. BENOEMING Dr. J. J. Beijer, werkzaam aan het labo ratorium voor Bloembollenonderzoek, is bevorderd tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar. JUBILEUM A. WIJSMAN De heer A. Wijsman herdacht 1 Mei het feit, dat hij voor 25 jaar in gemeente dienst trad. Te zijne huize werd de jubi laris door wethouder Lefeber en de direc teur van Openbare Werken namens de ge meente geluk gewenst. De raad der gemeente komt in open bare zitting bijeen op Dinsdag 6 Mei, des avonds halfacht. Behandeld worden drie aanvragen om geiden beschikbaar te stellen volgens art. 72 der L.O. wet, een voorstel tot het aan gaan van een geldlening met de Bank van Nederlandse Gemeenten, voorstel tot ver koop van een perceeltje grond aan het rijk, voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een woonhuis, voorstel inzake overneming van een brug in de Stationsweg, benoeming leden van de raad van commissarissen van de N.V. Electriciteitsbedrijf H.L.S. Overname brug Stationsweg Reeds geruime tijd hebben B. en W. met de N.V. Nederlandse Spoorwegen onder handeld over de brug nabij het station Lisse. Wegens het toenemen van het ver keer gedurende de Keukenhof tijd achten B. en W. het van betekenis dat gezorgd wordt voor een behoorlijke toestand van brug en weg, zodat zij zich bereid ver klaard hebben de brug ni eigendom en be heer over te nemen, mits de Spoorwegen aan de gemeente een bedrag van f 600. betalen om het dek der brug in behoorlijke staat te brengen. Verlenging Sluitingsuur Cafés Twee hótel- en caféhouders hebben zich tot de raad gewend met het verzoek om van 1 April tot en met 31 October op de Zaterdag- en Zondagavonden hun zaken open te mogen houden tot 12 uur 's nachts. Adressanten merken op, dat de laatste bioscoopvoorstelling om kwart over elf eindigt en dat vele inwoners in de zomer naar zee gaan en laat terug keren. Het slui tingsuur van 11 uur is te vroeg. In de na burige plaatsen zijn dergelijke zaken tot 12 uur open. B. en W. zijn van mening dat de motieven niet doorslaggevend zijn, an derzijds is de Zondagsrust en de voorbe reiding van de Zondag in het geding. B. en W. zijn van mening dat bij een overgrote meerderheid der burgerij geen behoefte bestaat aan verlenging. Zaterdagavond zal voor het eerst in dit seizoen straatprediking worden gehouden, uitgaande van de Christelijk Gereformeer de Kerk, op de hoek Wagenstraat-Kanaal straat. In verband met de dodenherdenking zal de straatprediking aanvangen om kwart over aciit. Namens de Christelijk Gereformeerde Kerk zal ds. H. W. Eerland spreken over het onderwerp: „Vrijen blij?", en namens de Gereformeerde Kerk candidaat O. Jager van Delft over „De liefde lap ik aan mijn laars". Het zang koor „Osanna iij Excelsis" zal medewer king verlenen. Vooraanstaande personen uit verschillen de bij de Oecumenische Raad aangesloten Kerken hebben om hun erkentelijkheid tot uitdrukking te brengen voor het werk, dat de binnenkort afscheid nemende hoogleraar prof. dr. S. F. J. H. Berkelbach van den Sprenkel als voorzitter van deze Raad heeft gedaan, het plan opgevat voor de stichting van een oecumenisch centrum in ons land. Hierin zou men moeten beschikken over al wat nodig is om de arbeid van de Oecu menische Raad te dienen. Behalve een be hoorlijke huisvesting en een bibliotheek zou in het centrum ook de mogelijkheid aan wezig moeten zijn om de studie van het oecumenisch vraagstuk beter ter hand te nemen en zo mede aan de samenwerking met de Europese Kerken een dienst te ver richten. Naar het comité van voorbereiding van dit plan, waarvan prof. dr. W. C. van Unnik te Utrecht voorzitter is, ons meedeelt, ligt het in de bedoeling hiertoe een bedrag bij een te brengen. Antonie van Leeuwenhoekhuis Met ingang van 1 Mei is benoemd tot directeur-administrateur van het Antonie van Leeuwenhoekbuis te Amsterdam drs. A. S. L. Spoor te Amsterdam. Samen met dr. W. F. Wassink, directeur van de kliniek en dr. N. Waterman, leider van het labora torium, zal hij het beheer voeren over het Van Leeuwenhoekhuis. Drs. Spoor is in 1896 te Hamburg geboren als zoon van de violist André Spoor, die later concertmees ter van het Concertgebouworkest te Am sterdam was. Na zijn studie aan de Leidse universiteit ging hij naar het toenmalige Nederlands-Indië. waar hij 33 jaar werk zaam bleef in verscheidene bestuursfunc ties. Hij kwam in Januari 1950 naar ons land. Geneesheer-directeur nam afscheid In een der zalen van het Antonie van Leeuwenhoekhuis beeft de heer W. F. Veld- huyzen, die na de oorlog geneesheer-direc teur was van dit instituut, Donderdag af scheid genomen. Tot de scheidende func tionaris, die ook gedurende vele jaren ge neesheer-directeur was van het Wilhel- mina-gasthuis te Amsterdam, werden vele hartelijke en waarderende woorden gespro ken. - De directie van de N.V. Koninklijke Ne derlandse Petroleum Maatschappij deelt mede, dat krachtens besluit van de raad van commissarissen der vennootschap aan de directeur jhr. mr. J. H. Loudon de titel van directeur-generaal is verleend. Jhr. mr. J. H. Loudon is 27 Juni 1905 ge boren en trad in dienst van de Bataafse Pe troleum Maatschappij in 1930, nadat hij aan de Universiteit te Utrecht zijn studie in de rechten had voltooid. Na een jaar in Vene zuela te hebben gewerkt, vertrok hij in 1932 naar Amerika, waar hij voornamelijk in Texas en Californië in verschillende func ties alle facetten van de aardolie-industrie leerde kennen. In 1936 werd hij benoemd tot assistent van de vice-president van Shell Oil Company te Los Angeles. In 1937 werd de heer Loudon benoemd tot adjunct-directeur van de Venezolaanse Groepsmaatschappij en in 1944 volgde zijn benoeming tot directeur van de Venezo laanse bedrijven van de Koninklijke/Shell- groep. In 1947 werd de heer Loudon be noemd tot directeur van de N.V. Konink lijke Nederlandse Petroleum Maatschappij en de N.V. De Bataafse Petroleum Maat schappij. SPAANSE DANSERS TRADEN OP IN SOESTDIJK Veertig leden van de Spaanse dansgroep „Coros y danzas" hebben Donderdagmiddag een voorstelling gegeven in de tuin van het paleis te Soestdijk. Het optreden werd bij gewoond door de Koninklijke familie en enige gasten. 3-314 Nederl. 47 A K.U Unilever Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers Openings- gisteren Woarsen 88l#/u 89 130 131 167 170 144/, 148 140 143 276)4 278 79 80 147 147 125 ^4 128 88/ 89 65/ 65/ 150/ 150/ 150/ 150/ 152/ 152/ 42% 41/ 47/ 47 38% 37/ 71/ 70/ 43/ 43/ 37% 37 162 164/ In de Van Zompelstraat ligt een prach tige kleuterspeeltuin. Het bestuur beijvert zich de tuin in prima staat te houden. De medewerking der buurtgenoten laat ech ter zeer veel te wensen. De afdekking van de zandbak, welke een paar honderd gul den heeft gekost, wordt des* avonds na sluitingstijd moedwillig door kinderen in de buurt in elkaar getrapt. Wanneer een bestuurslid de ouders van deze kinderen hierover aanspreekt, dan kan hij een pak slaag krijgen. Begrijpen deze mensen dan niet dat hier hun eigen spullen, gekocht van hun contributiecenten, moedwillig vernield worden. De politie zal thans ver zocht worden strenger toe te zien. De ouders van die kinderen, die na sluitings tijd op de tuin worden aangetroffen, zul len voor alle schade die is aangebracht aansprakelijk gesteld worden. Vóór de openstelling van de tuin is er door bestuursleden vele avonden gewerkt om het vuil dat op de tuin lag te verwij deren. De avond vóór de opening was de tuin vuilvrij. Men kan zich de veront waardiging en woede van deze mensen indenken, toen zij de volgende morgen vensterglas, stukken van flessen en konij- nenmest in de tuin zagen liggen. Een buurtgenoot had zijn vuilnisvat op de speelplaats geledigd! Welk weldenkend mens gaat nu glas gooien op een speeltuin waar kleuters van 3 tot 6 jaar moeten spelen? Aan omwonenden wordt dringend verzocht een oogje op de tuin te houden om te voorkomen dat de mooie tuin een mestvaalt wordt. C. v. d. MEIJ secretaris speeltuinvereniging „Buitenrust". Enige tijd geleden schreef de automobilist L. in het weekblad „De Auto" over een ook nu weer actuele aangelegenheid het volgende: „Op gevaar af van sentimenteel genoemd te worden, zou ik een beroep willen doen óp automobilisten, zoveel als in hun ver mogen ligt de vogels te sparen. Ik weet wel, dat het niet gemakkelijk is om vooral de jonge vliegers, die op straat en weg voedsel zoeken, niet te overrijden. Maar door een stoot op de claxon kan men al veel bereiken. In de stad is dat misschien wel 'enigszins in strijd met het verlangen naar een zwijgend verkeer, maar in gevallen als deze kan het spreekwoord „Nood breekt wet" toch wel in toepassing worden ge bracht." De Nederlandse Vereniging tot bescher ming van Dieren tekende hierbij aan: „Het is een Verheugend verschijnsel dat de die- renbeschermingsgedaohte ook onder de automobilisten niet geheel wordt vergeten. Een weldenkend mens zal de heer L. niet graag sentimenteel noemen. Wij kennen het genot van een snelle rit, maar doen een beroep op uw gemoed en uw sportiviteit achter het stuur om óók het dierenleven te ontzien. Want zij liggen weer in grote ge tale verminkt op de wegen, de kleine vo gels, de grotere vogels en andere dieren, gevallen bij de poging om voedsel te ver zamelen voor hun jongen." Tezelfder tijd las men het volgende be richtje: „Te Los Angeles wordt het egali seren van een bouwterrein tijdelijk opge houden omdat de chauffeurs van de bull dozers het niet over hun hart kunnen ver krijgen een kleine vogel te storen, die mid den op het terrein zit te broeden op vier eieren." Achter het stuur voortdurend op uw qui vive zijn om geen dieren te overrijden is ook een sport. Zij richt zich op het levens behoud van een weerloos dier. Met wat meer aandacht is dit bijna altijd te berei ken. Iets inhouden, een signaaltje op de claxon en de dieren kunnen zich redden. En schenkt u vooral in de maanden Mei, Juni, Juli en begin Augustus dubbel uw aandacht aan de vogels? Iedere overreden vogel betekent hongerende en stervende Jongen in een nest. AUTOMOBILIST. WEEKABONNfMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Alcyone, pass. 1 Firlsterre. Aldabi, pass. 30 Madeira. Altair, 30 v. Pto. Alegre n. Florianapoli. Amstelpark, 29 van IJmuiden naar Norfolk. A lm kerk, 1 van Sydney te Rotterdam. Albireo, 30 610 m. Z. ten W. Kp. Verd. eil. Alderamin, 30 500 m. N.t.W. Flores. Alkald, 30 280 m. Z.t.O. St. Vincent. Amsteldiep, 30 180 m. W.t.N. Flores. Amstelvaart, 30 640 m. W.ZW. Flores. Agatha, 30 van Pladju naar Port Swettenhem. Acmilla, 30 v. Haiphong n. Pladju. Arundo, 30 600 m. O. Norfolk. Axeldijk, 30 710 m. W.t.Z. Flores. Aagtekerk, 1 pass. Minicoy n. Singapore. Aalsum, 30 260 m. W.t.N. Nw. Cape. Abbekerk, 30 170 m. Z.ZO. Ceylon. Ampenan, pass. 30 Anderhalfgraadskan. Akkrumdijk, 2 van Brisbane te Fremantle. Alchiba, 1 dwars Fernado Noronha. Alhena. pass. 1 Ouessant. Alphard, 1 van Antilla naar R'dam. Aalsdiik, 1 van New Orleans naar R'dam. Alwaki, 1 te Santos. Argos, 1 v. Levant te A'dam Bantam, 29 van Port Said. Britsum, 30 v. Norfolk naar Rotterdam. Alarnak, 2 van Port Said n. Genua. Bandjermasin, 1 v. Timordilly n. Tenau. Bawear, 30 v. Kumai n. Bandjermasin. Bennekom, 30 280 m. ZW.t. W. Scilly's. Bonaire, 30 950 m. W.ZW. Palma. Bontekoe, 1 Soerabaja verwacht. Baiendreeht, 30 dwars Kp. Carbon. Breda, 30 van Huaoho naar Balboa. Bengkalis, 3 Singapore te Hongkong verwacht Blijdendljk, 1 te Philadelphia. Blitar, pass. 1 Ouessant naar Genua. Caltex Delft, pass. 30 Westpunt Kreta. Caltex Nederland, pass. 29 Kreta. Caltex Pernis, 30 100 m. O. Gibraltar. Caltex Utrecht, pass. 30 Bengut. Coryda, 30 30 m. N. Kp. Muscat. Celebes, 30 dwars Bone. Clstula, 30 Str. Messina verw. Cleodora, 2 te Bahrein. Coryda, 2 van Bombay te Bahrein. Caltex The Hague, 2 v. Sidon te R'dam. Diemerdijk, 30 v. R'dam naar Hamburg. Dalei-dijk, 30 600 m. W.ZW. Horta. Delfshaven, 30 350 m. Z.tenO. St. Vincent. Delft, 30 van Bremen te Antwerpen. Drente, 2 te Aden van Balikpapan n. R'dam. fckiggano, 1 te Genua. Eendracht, 30 nog op rede Istanboel. Eos, 30 dwars Vigo. Rsso Amsterdam, 30 220 m. NW. Flores. Esso Den Haag, 30 680 m. NO. Sombrero. Etrema, 30 Str. Jubal. Elmina, 2 Dakar verwacht. Esso Rotterdam, 2 van R'dam te Aruba. Farmsum, 30 640 m. N. San Miguel. Ganymedes, 30 dwars Trinidad. Geomitra, 30 550 m. Z.ZO. Bermuda. Groote Kerk, 30 Kp. de Gala gepass. Garoet, 2 v. Djeddah te Suez. Gadilla, 1 van Glasgow te Curasao. Gouwe, 1 van Port Gently naar R'dam. Hector, 30 te Alexandrië. Helder, 1 te Bremen. Heelsum, 30 740 m. ZW. Flores. Helicon. 1 v. Pto Catoello te Curagao. Hestia, 1 van Pisco naar Payta. Hydra, 1 van San Juan naar A'dam. Hoogkerk, pass. 2 Gibraltar. Japara (KPM), 30 dwars Golf v. Boni. Jupiter. 30 bij Malta. Jagersfontein, 1 van Kaapstad n. East London Japara (KRL), 2 te Cheribon. Kertosono, 30 v. Makassar n. Singapore. Kota Agoeng, 30 v. Karachi naar Madras. Kota Gede. 3 Penang verwacht. Kaimana. 30 v. Singapore n.. Pangkalpinaog. Kalimantan, 1 v. Makassar te Soerabaja. Klipfontein, 30 v. Hamburg naar Antw. Kota Inten. 30 Ceylon gepass. Laagkerk, pass. 30 Gibraltar. Leersum, 28 v. R'dam te Houston. Loppe-sum, 30 v. R'dam naar Piombino. Leuvekerk, pass. 1 Gibraltar. Loosdreeht, 30 in Str. Jubal. Leerdam, 1 te Hallfax. Maasland, 20 v. Bahia n. Las Palmas. Merwede. 30 van Savanna naar Le Havre. Mulderkerk. 30 van Genua naar Port Said. Maaskerk. 30 dwars Cp. Blanco. Myonia, 30 400 m. NO. St. Eustatius. Macuba, 30 dwars Kp. Tenez. Malvlna, 30 zij Anamba eil. met ingang van 7 Mei a.s. Handel in machineriën en gereedschappen van: Rijksstraatweg 250 naar: Tel. blijft Haarlem 22787. Manoeran, 30 900 m. O.ZO. Ceylon. Ma pi a, 30 pass. Cuardafui. Markelo, 1 250 m. ZW. Kp. St. Vincent. Mitra, 30 560 m. NO. Barbados. Malea, 30 v. Yokosuko naar Miri. Mataram, 1 te Mena el Ahmadi. Modjokerto, 1 van Aden. Nigerstroom, 30 210 m. O.NO. Madeira. Noordam, 30 820 m. O. Cp. Race. Nieuw Amsterdam, 2 te Southampton. Omala, 1 te Vizagapatam. Ootmarsum. pass. 29 Scillys. Ovula, 30 v. Spezia naar Suez. Oberon, pass. 30 East Goodwin. Oranjefontein, 30 260 m. W. Walvisbaai. Ondlna, pass. 30 Kreta. Orestés, 1 van Siudad Trujtllo te Guanta. Overljsel, 30 740 m. Z.ZO. Sable eil. Oberon, pass. 1 Ouessant. Oranje, 1 v. Amsterdam naar Tj. Friok. Pygmalion, pass 1 Kingston. Papenidrecht, 30 dwars Bone Prins Maurits, 1 bij Goeree. Prins Willem II. 2 van R'dam n. Montreal. Prins Willem IV, 2 van Casablanca te Duinkerken Ridderkerk, 3 v. Teneriffe naar Kaapstad. Rossum. 30 te Sagunto. Ruys, 30 v. Mauritius n. Penang. Reael, 30 van Makassar naar Domggala. Roebiah, 30 nog rede Belawan. Roepat, pass. 30 Oran. Radja, pass. 30 Westpunt Kreta. Raki. 1 van Port Sudan naar Suez. Rijndam, 1 van New York naar Rdam. Stad Leiden. 30 v. R'dam n. Golf v. Mexico. Straat Malakka, 29 v. Lorenzo Marques n. T1. Priok. Saparoea, 30 ten anker bij Khormusa. Sommclsdijk, 30 175 m. W.ZW. Flores. Stad Breda, 30 Scilly's gepass. Stad Maassluis, pass. 30 Kp. de Gata. Stad Schiedam, 30 130 m. ZW. Scilly's. Stad Vlaai-dingen, 30 400 m. NW. Flores. Sliedrecht. 30 dwars Kp. Bon. Stfrd Maastricht, 30 te Gibraltar. Stanvac Benakat, 30 bij Anamba eil. Sarangan, l v. Manilla n. Ilollo. Sibajak, 1 500 m. O.t.N. Cp. Race. Schie, 4 v. Bona te Amsterdam verwacht. Stad Alkmaar, 1 van IJmuiden te Narvik. Stad Dordrecht, 1 v. Sagunto n. Vlaardlngen ot Rotterdam. Teireslas, pass. 30 Kp. St. Vincent. TJiluwah. 30 v. Semarang naar Soerabaja. Trompenberg. 30 770 m. W.t.N. Flores. Talisse, 30 Str. Messina gepass. Tegelberg, 30 140 m. W.t.Z. Kp. Selatan. Tero. pa.ss. 30 Key West. Tomini, pass. 30 Minicoy. Tarakan, 2 te Priok. Teucer, 1 v. Ti. Priok te Amsterdam. Van Riebeeck, 1 van Makassar te Ambon. Waterman. 30 380 m. W. Scillys. Wieldrecht. 30 100 m. ZO. Ras al Hadd. Winsum. 30 v. San Lorenzo n. Maracaïbo. Winterswijk, 30 dwars Kp. Tenez. Willem Ruys, 1 van Singapore n. Belawan. Woenfidrecht, 1 v. Alexandrië n. Mena el Ahmadi Zaan, 30 van R'dam te Gefle. T.Tsel. pass. 1 Ouessant. Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Bloemendaal brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland bij Besluit van 23 April 1952 no. 47 goedkeu ring hebben verleend aan het Besluit van de Raad van Bloemendaal dd. 17 Januari 1952 tot herziening van de voorgevelrooilijn op het ter rein aan de Brederodelaan, tussen Duinweg en Conolly- weg. De hierop betrekking heb bende stukken liggen ter ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage. VERKOOP BIJ EXECUTIE, welke zal worden gehouden op Zaterdag de derde Mei 1952, des voormiddags om tien uur, ten laste van P. F. Regter. wonende te Amster dam Middenweg 179, van enige roerende goederen, be slaande uit: en compressor met electr. motor, een stansmachine, houten werktafels, een par ty dunne alum, platen en wat verder te voorschyn zal worden gebracht. De verkoping wordt gehou den te Haarlem in het per ceel Ceciliasteeg 7 zwart. Zegt het'voort! De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder belast met de executie C. Petschi. HYACINTENLAAN 31 HAARLEM. TEL. 15730. VERW. VAN WRATTEN gezicht- en haarmassage, manicure en pedicure. TE KOOP: Linnen werkbroeken f 5.50, Herencost. f 15, Werkjasjes f 4.50, N. S. K. broeken f 5.50 n. Werkschoenen a. m. f 13.50 Zomerjaponnen f 1.50. JOS. v. BODEGRAVEN Ridderstraat 3. Tel. 13237. SPECIAALZAAK Vakkundige bediening. Barrevoetestr. 19. Tel. 15051. in grote keuze, eenvoudige en betere soorten! OPTICIEN KLEINE HOUTSTRAAT 7 Opgerichf 1875. VERKEERSONGEVAL! Auto reed wielrijder aan. Auto werd weggehaald door takel wagen. De fiets, gekocht bij VAN VEEN, Zyiweg 26—28, Haarlem, bleef onbeschadigd, f 2.50 per week enzon der vooruitbetaling! TE KOOP: prima. Brieven no. 9775. ZO, ANS, 'n nieuwe kinder wagen? Ja. Willy, gekocht bij VAN VEEN, Zylweg 26—28, Haarlem. Daar staan de nieuwste modellen. Pracht kwaliteit. Vanaf f 2 per week epzonder vooruitbeta ling!!! MIDDENLAAN 9. Tel. 34857 een gebr. rijwiel? Wij hebben een mooie gegar. sortering. A. Koelemeijer, Breestraat 3. TE KOOP: omgev. Kleverpark waarvan vrije ruime bovenwoning bev. kamers en suite, keu ken, 3 sl.kamers. douchecel, leeg te aanv. Kooppr. bill, vest. verg. vereist. Brieven no. 9777. import kamgaren COSTUUMS, DEMI s en SPORTCOLBERTS N.WE GROENMARKT 3, Hrl. Ideale zomermolière. Licht en luchtig. Met kernlederen zooL Beige en bruin. Prachtige herenloafer. De vlotte, moderne sportschoen voor de zomer.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 12