Britse Labourpartij spreekt zich uit voor viermogendheden-conferentie Frans vliegtuig vloog binnen luchtvaartcorridor naar Berlijn Bloemen-landkaart voor jarige vorstin Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ook de Franse regering streeft naar overleg met Rusland Geschi Duitsland als inzet Engeland geschokt door nieuwe kindermoord Het woord is aan Krachtige Westelijke nota eist schadevergoeding en bestraffing J Zuid-Afrikaanse ministers krijgen bewaking Gevaarlijke krankzinnige was even tevoren uit gesticht ontsnapt „Heinrich van de ambassade" krijgt een onderscheiding Truman feliciteert Koningin Agrarische commissie der Europese Beweging Korea-vrijwilligers in ons land terug 66e JAARGANG No 249 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 1 MEI 1952 Haarlems Dagblad 295e JAARGANG No 102 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET NIEUWE GESCHIL tussen Oost en West over Duitsland schijnt geaccentueerd te worden door de aanval van twee Russi sche Mig-straaljagers op een Franse Sky- master, een passagierstoestel, onderweg van Frankfort naar Berlijn. Daar is al veel over gemeld. Volgens de Russen zou het Franse toestel buiten een der drie vastgestelde „lucht-corridors" boven de Russische zóne gevlogen hebben. Russische luchtoefeningen werden op dat tijdstip gehouden. Ik weet niet hoeveel mensen bereid zijn te geloven, dat onder zulke omstandigheden de ervaren piloot van een onbewapend passagierstoe stel buiten de corridor gaat vliegen. Maar het moeten er wel zeer weinig zijn, en die moeten zich van nadenken hebben ont houden. Het schijnt alleen denkbaar als de piloot met zijn bemanning en passagiers besloten had om gezamenlijk een (bijzonder geruchtmakende) zelfmoord te plegen. Dit nu was zeker niet het geval, want nadat de Skymaster door de Migs vele malen ge troffen was en twee van de vier motoren buiten werking waren gesteld, slaagde de piloot er met buitengemene bekwaamheid nog in, op het Berlijnse vliegveld Tempel hof te landen. Dat iemand van zijn ervaring door een vergissing in zijn koersbepaling buiten de corridor geraakt zou zijn is ook niet aan te nemen. Het was helder weer en de luchtcorridor is twintig mijl, dat is dus tweeëndertig kilometer, breed. Volgens de opgave van de Russen zou hij negentig graden van zijn koers afgeweken moeten zijn. Dit kan niet. Volgens de Franse piloot bevond hij zich ongeveer in het midden van de corridor toen hij, om kwart voor twaalf Dinsdagmiddag, boven het plaatsje Koennern, op 120 K.M. afstand van Berlijn, door de Russische straaljagers werd aange vallen. Als uiting van Russische propaganda kan men dit geval moeilijk beschouwen. Daar is het te gek voor. Onze correspondent in Bonn, herinnerend aan het vorige staaltje van deze aard (dat vier jaar geleden voor viel, toen een Russische jager invloog op een Engels verkeersvliegtuig, dat op het vliegveld Gatow in de Engelse zóne van Berlijn wilde landen) heeft gisteren een Duitse lezing van het nieuwe incident be richt. Volgens die lezing kan er bijna geen twijfel aan bestaan, dat de Russen het wel bewust hebben veroorzaakt. Een Russische theorie is dat, als de Duitse Bondsregering het verdrag zou sluiten met de Westelijke geallieerden waarover sinds enige tijd te Bonn wordt onderhandeld, niet alleen het verdrag van Potsdam verlaten wordt maar daarmee ook de positie van Berlijn is ver anderd. De Russen zouden dan zonder vol kenrechtelijke scrupules Berlijn kunnen in rekenen, wanneer zij dat zouden willen. Dat lijkt overigens moeilijk te rijmen met het beschieten van een verkeersvliegtuig, waartegen volkenrechtelijke en andere scrupules zich ten zeerste doen gelden, zo dat het dan ook een zeer slechte indruk moet hebben gemaakt. Onze correspondent te Bonn heeft trouwens over „bijna geen twijfel" aan deze lezing gesproken. Dat „bijna" duidt op de mogelijkheid, dat de een of andere Russische ondercommandant buiten zijn boekje is gegaan. Als dat zo was zou men het kunnen erkennen. Men doet dat evenwel niet; misschien vanwege het prestige, dat het erkennen van een fout haast even ondenkbaar maakt als het aan bieden van de verontschuldiging, die ermee gepaard zou moeten 'gaan. Intussen zijn de onderhandelingen tussen de Westelijke bondgenoten en de Duitsers te Bonn vastgelopen. De Franse- minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, heeft zich namens zijn regering uitgespro ken voor het houden van een vier mogend- heden-conferentie (dus met deelneming van Sovjet-Rusland) over de status der regering van een verenigd Duitsland in de wellicht-langdurige periode, die zou voor afgaan aan he t sluiten van een vredes verdrag. Tegelijkertijd heeft het bestuur van de Britse Labour Party, dus van de (zeer sterke) parlementaire minderheid in Westminster, eveneens aangedrongen op het houden van een vier mogendheden- conferentie. Het bestuur van de Labour Party staat niet minder wantrouwepd tegenover de Russische voorstellen dan de Westelijke regeringen maar meent, dat al leen rechtstreekse besprekingen kunnen uitmaken of dat wantrouwen gerechtvaar digd is. Met nota's komt men er niet. Voorts heeft de Labour Party vier voorwaarden gesteld voor aanvaarding van 'het principe ener Duitse bijdrage in de verdediging van West-Europa. Zij sluiten een Duits natio naal leger uit. Het moet onderdeel van een internationale strijdmacht zijn. Zij eisen dat in Duitsland zelfs niet met recrutering begonnen mag worden eer de landen van het Noord-Atlantisch Verdrag hun strijd macht hebben opgebouwd. Zij vergen dat die landen voorrang moeten hebben bij Amerikaanse wapenleveranties. Hetgeen eigenlijk al uit het voorgaande blijkt. En zij wensen Duitse herbewapening alleen, als de Duitsers ermee accoord gaan. Het geen, zoals nader verduidelijkt is, bij vrije verkiezingen in West-Duitsland zou moe ten blijken. Welnu. Het belangrijkste in dit alles lijkt voorshands het streven van Schuman en van de Labour Party naar een vier mo- gendheden-conferentie. Mits er iets van komt. Met dit streven „in de wind" wordt overigens de Russische aanval door straal jagers op een Frans passagiersvliegtuig er vooral niet duidelijker op. Sinds de Ber lijnse luchtbrug en sinds het geval-Gatow in 1948 ziet de wereld zo'n incident niet meer als een casus belli, als een mogelijke oorzaak van oorlog. Maar zij kan het moei lijk anders beschouwen dan als het tegen deel van vredelievend optreden tenzij verklaard zou worden dat een onderbevel hebber tegen zijn orders gehandeld had of zich in de plaatsbepaling van de cor ridor vergist. R. P. KAAPSTAD (Reuter). De woningen der Zuid-Afrikaanse ministers zullen voor lopig 's nachts door politie bewaakt wor den. Men schatte, dat tegen de avond van Woensdag 250 leden van de politie in de stad aangekomen zouden zijn. Alle ingangen van de ambtswoning van premier Malan worden door politiemannen in burger, gewapend met een revolver, be waakt. LONDEN, (Reuter) Het dagelijks bestuur van de Engelse Labourpartij heeft Woensdag een verklaring uitgegeven, waarin een beroep op de regeringen van Engeland, de Verenigde Staten en Frankrijk wordt gedaan om met Rusland een vier-mogendhedenconferentie te beleggen, teneinde de mogelijkheid van het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland te hespreken. Het partijbestuur aanvaardde voorts in principes West-Duitse herbewapening, zij het onder voorwaarde dat eerst vrije alge mene verkiezingen in West-Duitsland moe ten zijn gehouden. Eenstemmig werd een verklaring van de partijpolitiek ten aanzien van dit vraagstuk en de Europese verdediging aangenomen. De besluiten werden genomen op een bij eenkomst, waarbij ook de partijleden, die in het afgelopen weekeinde met West-Duit se en Franse partijgenoten te Bonn van gedachten hebben gewisseld, aanwezig wa ren. In een na de bijeenkomst uitgegeven verklaring wordt herinnerd aan 'de vier voorwaarden, die onlangs door Attlee aan een herbewapening van West-Duitsland zijn gesteld. Een hiervan is, dat er eerst vrije verkiezingen in West-Duitsland moe ten worden gehouden, voordat Bondskan selier Adenauer een overeenkomst kan aan gaan over de West-Duitse bijdrage tot de Europese verdedigingsgemeenschap. Frans standpunt De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, heeft Woensdag ten overstaan van de commissie voor bui tenlandse aangelegenheden van de Franse Nationale Vergadering verklaard dat „Frankrijk niet bij voorbaat gekant is tegen het instellen van een commissie, samenge steld uit hetzij vertegenwoordigers der vier bezettende mogendheden in Duitsland en neutrale waarnemers, hetzij alleen uit neu trale waarnemers, aangewezen door deze vier staten, die tot taak zou krijgen het organiseren en houden van toezicht op in geheel Duitsland uit te schrijven vrije ver kiezingen". Schuman zeide voorts dat de Franse re gering- een greot •voorstandster is van het, tezamen met de Amerikaanse, Britse en Russische regeringen, opstellen en bestu deren van de maatregelen die moeten wor den genomen, opdat een eventuele vier- mogendhedenconferentie onder gunstige vooruitzichten kan beginnen- „Op een der gelijke conferentie", aldus Schuman, „zou de status der regering van een verenigd Duitsland, die in de wellicht langdurige periode, voorafgaand aan het sluiten van een vredesverdrag, het bewind zou moeten voeren, duidelijk omschreven dienen te worden". Minister Schuman zeide voorts thans nog niet te kunnen mededelen wanneer de on dertekening der contractuele overeenkom sten tussen de Westelijke verbondenen ener- en West-Duitsland anderzijds zal plaats vinden.. Er moeten ook door deskun digen, die bezig zijn met de opstelling der overeenkomsten, nog verschillende moei lijke vraagstukken worden opgelost. De deskundigen, die werken aan het plan voor de instelling van een Europees leger, hebben eveneens een aantal politieke vraagstukken ter oplossing aan de regerin gen moeten overlaten. Het is dus thans onmogelijk te zeggen wanneer het verdrag voor een Europese verdedigingsgemeen schap zal worden getekend. De Franse regering is van mening dat de ondertekening van de contractuele over eenkomsten met West-Duitsland als onaf scheidelijk moet worden gezien van het sluiten van het verdrag betreffende de in stelling van een Europees leger. Voorts meent zij dat het verdrag, wanneer dit wordt getekend, ook in technisch opzicht geheel voltooid moet zijn". Schuman besloot met de mededeling dat de Franse regering er zorgvuldig voor zal waken de volksvertegenwoordiging niet voor onherroepelijke beslissingen te stellen. Sovjet-Unie bereid? Naar het Russische nieuwsbureau „Tass" meldt wordt in een hoofdartikel van het in de Engelse taal verschijnende tijdschrift „News" gezegd, dat de Sovjet-Unie bereid is Westelijke voorstellen voor een regeling van het Duitse vraagstuk te behandelen. Een Duitse herbewapening noemt het artikel de kern van het geschil. Onze Londense correspondent tekent hierbij nog het volgende aan: Het voorstel van het-bestuur der Labour - party tot het houden van een viermogend- hedenconferentie over Duitsland volgt op de in Bonn gehouden besprekingen met vertegenwoordigers van de Franse en Duitse socialistische partijen. Labour staat niet minder wantrouwend tegenover de laatste Russische voorstellen dan de Weste lijke regeringen, maar is van oordeel dat in dit stadium het heen en weer zenden van nota's onvoldoende is om vast te stel len of het wantrouwen jegens de Russen gerechtvaardigd is. Alleen rechtstreekse besprekingen kunnen het antwoord op deze vraag geven. Aangezien de huidige ontwik keling slechts tot een oorlog of tot een regeling kan leiden, kan, zoals de Daily Herald vanochtend uiteen zet, een confe rentie om de oprechtheid van de Russen te toetsen, geen enkel kwaad stichten. Integendeel, er kan iets goeds uit voort komen, aldus het blad. Labours politiek tegenover Duitsland is het vorig jaar Februari door Attlee in het Lagerhuis geformuleerd. De Engelse socia listen aanvaarden het principe van een Duitse bijdrage in de verdediging van West-Europa, doch alleen indien aan de volgende vier voorwaarden zal zijn vol daan: De recrutering in West-Duitsland mag niet beginnen voordat de landen van het Atlantisch pact hun eigen strijdkrachten hebben gevormd. Deze landen moeten voor rang hebben bij de leveranties van Ameri kaans wapenmateriaal. Duitse troepen moe ten een onderdeel vormen van een inter nationale strijdmacht en er mag geen na tionaal Duits leger komen. De Duitse her bewapening mag slechts beginnen indien de Duitsers er mee accoord gaan. (Van onze correspondent in Londen) Engeland is diep geschokt door eeii nieu we kindermoord, en vooral door de om standigheden, waaronder deze is geschied. Het lijkje van een 5-jarig meisje, Linda Bo- wyer, werd gisteren in een bos nabij het gesticht Broadmoor gevonden, nadat een gevaarlijke krankzinnige, de 21-jarige John Thomas Straffen, die zes maanden geleden in Bath twee andere meisjes had vermoord, uit de inrichting was ontsnapt. De personeelsorganisatie van Broadmoor had reeds herhaaldelijk geklaagd over het gebrek aan veiligheidsmaatregelen in het instituut sinds dit onlangs was gereorgani seerd. Het is nu gebleken, dat Straffen, die zich voorbeeldig had gedragen en een vertrou wensfunctie had gefirëgen,' zijn gewone kle ren onder zijn gestichtsuniform droeg. Men pijnigt zich vooral met de vraag waarom, toen de ontsnapping van Straffen eenmaal ontdekt was, de omliggende dor pen niet onmiddellijk zijn gealarmeerd. In dien dit was gebeurd, zou het vermoorde meisje zeker thuis zijn gehouden. Linda was ongeveer een uur voordat Straffen in een veld werd gearresteerd, met hem gezien. Toen hij gepakt werd, wandel de hij met een ander klein meisje aan de hand. Straffen blijft volhouden niets van de moord te weten. BONN (A.N.P.). De Nederlandse am bassadeur in Bonn, vice-admiraal J. M. de Booy, heeft gistermorgen de ere-medaille der Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer Heinrich Klatta, conciei-ge der Ne derlandse ambassade. Daarmee is na de oorlog de eerste Nederlandse onderschei ding aan een Duitse staatsburger verleend. De 55-jarige Heinrich Klatta voelt zich echter meer Nederlander dan Duitser en zijn grootste verlangen is het Nederlandse staatsburgerschap te verwerven. Klatta heeft de Nederlandse diplomaten in Duits land 35 jaren onafgebroken gediend. Hij is in 1917 in dienst getreden van het Neder- Schopenhauer: Vaak werd een goede raad beter gegeven in de vorm van een kwinkslag dan in die van een ernstige onderrichting. landse gezantschap in Berlijn. Sedertdien heeft hij vier Nederlandse gezanten, vier hoofden van de militaire missie en de am bassadeur trouw gediend. Gedurende de oorlog was Klatta toegevoegd aan het Zweedse gezantschap, dat de Nederlandse belangen behartigde. Hij heeft zijn beschei den functie steeds met diplomatieke waar digheid vervuld en staat bij vele Neder landers in Duitsland bekend als „Heinrich van de ambassade". BERLIJN (Reuter) „Het, onder welke omstandigheden ook, in vredestijd beschie ten van een ongewapend vliegtuig, is vol strekt ontoelaatbaar en in strijd met alle maatstaven voor een gedrag, zoals dat be schaafde naties betaamt", aldus wordt ver klaard in een brief, die de Britse, Franse en Amerikaanse Hoge Commissarissen in West-Duitsland en de drie Westelijke com mandanten van Berlijn gezamenlijk aan het hoofd van de Russische controle-com missie in Duitsland, generaal Tsjoeikof, hebben gezonden. De brief is een antwoord op het Russische tegenprotest over het vliegtuigincident, waarin werd verklaard, dat het Franse toestel buiten de internatio nale luchtcorridor had gevlogen en dat Russische jagers er daarom waarschuwings salvo's op hadden gelost, met de bedoeling het tut landen te dwingen. De verbondenen hebben in hun eerste protestnota de eis gesteld, dat de personen, verantwoordelijk voor het beschieten van het vliegtuig van de „Air France", zullen worden gestraft en dat de Russische autori teiten schadevergoeding zullen betalen voor het letsel van inzittenden en de beschadi ging van het toestel. In hun jongste schrijven hebben zij op nieuw „met de meeste kracht geprotesteerd tegen de niet te rechtvaardigen en met bruut geweld uitgevoerde aanval op een Frans lijnvliegtuig" en zij hebben opnieuw de eis gesteld dat „de Russische autoriteiten onverwijld een onderzoek zullen doen in stellen naar de toedracht van het gebeurde, degenen, die verantwoordelijk zijn voor de aanval, zullen doen straffen en schadever goeding zullen betalen". In het tweede Westelijke protestschrij- ven wordt het Russische tegenprotest be schreven als een „klaarblijkelijke poging om de gewelddadige aanvallen, die Russi sche jagers Dinsdagochtend op een Frans passagiersvliegtuig hebben uitgevoerd, te rechtvaardigen". „Al het thans beschikbare bewijsmate riaal vormt een bevestiging van hetgeen reeds in het eerste geallieerde protest is itr jloemen overdekt. Duizenden waren Als verjaardagsverrassing voor Koningin Juliana hadden honderden nijvere handen Woensdagmorgen op het gazon voor paleis Soestdijk een reusachtig mozaiek gespreid van bijna drie millioen dubbele tulpen in verschillende kleuren. „Nederland dankt U" stond onder deze landkaart in bloemen, het grootste bloemen-mozaiek dat ooit in ons land is gelegd. Koningin Juliana was blij verrast toen zij om halfelf met Prins Bernhard en de prinsessen het bordes betrad en dit fleurige huldebetoon op het zonovergoten gazon aanschouwde. Niet lang daarna waren ook de trappen van het bordes met bl uit alle delen van het land naar Soestdijk gekomen om aan het traditionele défilé langs het koninklijk gezin deel te nemen en met bloemen hun aanhankelijkheid te betuigen. Namens een estafetteploeg van de Leidse studenten overhandigde de heer K. van Lookeren Campagne een oorkonde aan de jarige vorstin. Een deputatie van kinderen uit het doof stommen-instituut te Sint Michielsgestel liet haar gelukwensen vergezeld gaan van een groot krentenbrood, in de bakkerij van de school gebakken. Het défilé was geopend door het muziek corps „Pieter Aafjes" uit Culemborg. De parmantige driejarige tamboer van dit corps kwam op het bordes de Koningin, de Prins en de prinsessen feliciteren. In het tulpen-mozaiek, waarvan men hierboven een afbeelding ziet, werden de provincies voorgesteld door vlakken in contrasterende kleuren. Het indruk wekkende geheel mat niet minder dan 55 bij 24 meter. Op de trappen voor het bordes sloeg het koninklijk gezin het défilé gade. De defilerenden legden daar bloemen (foto links). Een driejarig tamboertje van een der deelnemende muziek corpsen kwam de koninklijke familie feliciteren. (Foto hierboven.) President Truman heeft Koningin Julia na de volgende boodschap gezonden: „Ter gelegenheid van de verjaardag van Uwe Majesteit doet het Amerikaanse volk zowel u persoonlijk als het Nederlandse volk zijn beste wensen en oprechte felicitaties toe komen". verklaard, namelijk dat het Franse lijn vliegtuig, terwijl het zich niet buiten de internationale luchtvaartcorridor bevond, herhaaldelijk door Russische jagers is be schoten, waarbij het ernstig werd bescha digd". Autoriteiten van de „Air France" heb ben te Berlijn verklaard, dat het beschoten toestel tijdens zijn vlucht door de radar apparaten van het Berlijnse vliegveld van Tempelhof waarop het zwaar bescha digde vliegtuig na de beschieting wist te landen is gevolgd en dat hierbij is ge bleken dat het zich nimmer buiten de in ternationale luchtcorridor heeft bevonden. BONN (Reuter) Een Britse woord voerder te Bonn heeft verklaard, dat iedere poging van de zijde der Sovjet-Unie, om de Westelijke mogendheden met geweld uit Berlijn te verdrijven, door hen beschouwd zal worden als een aanval op West-Duits land. De woordvoerder, die dit naar aanleiding van de beschieting van het Franse vliegtuig zeide, deelde mede, dat de tekst van zijn verklaring te Londen was opgesteld. De woordvoerder zeide verder, dat de positie van de Westelijke mogendheden in Berlijn onveranderd zou blijven als de be zetting van West-Duitsland zal eindigen en liet bezettingsstatuut door een verdrags stelsel vervangen zal worden. De diensten van de drie Westelijke bur- gelijke luchtvaartmaatschappijen op Ber lijn, die Dinsdag na de beschieting van het Franse verkeersvliegtuig werden onder broken, werden gistermorgen weer normaal gevlogen. Een woordvoerder van de „Air France" heeft ontkend, dat de Russische jagers het Franse vliegtuig gesommeerd hebben te landen en dat waarschuwingsschoten voor het vliegtuig langs zijn geschoten. Dezer dagen zijn in Milaan de eerste besprekingen gehouden van de onlangs ge vormde agrarische commissie van de Eco nomische Liga voor Europese Samenwer king, de sociaal-economische tak der Euro pese Beweging. Tot leidraad van deze besprekingen gold het in 1951 verschenen rapport van de agrarische .commissie van de Nederlandse sectie der Economische Liga. Tot voorzitter en onder-voorzitter wer den gekozen mr. J. Linthorst Homan uit Nederland en senator prof. Sacco uit Italië. Dr. E. van de Wiel, die in Nederland rap porteur was geweest, werd uitgenodigd tot het rapporteurschap der Europese Com missie. De voorlopige conclusies van de bespre kingen zullen eind Mei op een vergadering te Amsterdam hun definitieve vorm vin den, waarna men in de eerste weken van Juni het rapport hoopt aan te bieden aan de vergadering van de „Conseil General" van de Economische Liga te Brussel, opdat deze het zal kunnen doorzenden naar de deze zomer te Parijs te houden grote Euro pese Agrarische Conferentie. In Hoek van Holland arriveerden Woens dagmiddag met de „Koningin Emma" van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" 152 Korea-vrijwilligers, die op 23 Maart met het Engelse troepentransportschip „Devon shire" uit Kure in Japan zijn vertrokken. Dit schip bracht de mannen naar Liverpool, vanwaar zij met de trein naar Harwich reisden om zich in te schepen naar Holland. Onder commando van eerste luitenant J. W. Meyer was dit aanvullingsdetachement op 31 Maart 1951 naar Korea vertrokken. Uit Liverpool zijn een veertiental gewon den per vliegtuig het detachement vooruit gereisd. IETS LAGERE TEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwakke tot matige, morgen in het uiterste Noorden van het land tijdelijk vrij krachtige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind. Over het algemeen weinig bewolking en vrijwel overal droog weer. Iets lagere temperaturen. 2 Mei Zon op 5.09 uur, onder 20.07 uur. Maan op 11.37 uur, onder 2.38 uur. (Eerste kwartier) Donderdag 1 Mei Hoog water: 8.19 en 20.55 uur. Laag water: 3.37 en 16.02 uur. Vrtfdag 2 Mei Hoog water: 9.23 en 21.59 uur. Laag water: 4.27 en 17.05 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1