Sport in het kort Agenda voor Haarlem Nationale hockeyteam door Britten verdiend verslagen RCH speelde tegen Schoten gelijk (3-3) Na negen overwinningen De radio geeft Dinsdag SLACHTOFFER VAN ZIJN OMGEVING PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE Courses te Mereveld MAANDAG 5 MEI 1952 2 Bracco wint Mille Miglia Alliance-dames promoveren Honkbalcompetitie ingezet Wielrennen Kirchen wint Ronde van Luxemburg Dammen Laros behoudt kans op de damtitel Heringa Wuthrich Toen de pijlsnelle Nederlandse rechtsbuiten Van Heel enkele minuten voor tijd ergens aan de buitenlijn, ver van het doel, de bal oppikte, de Britse linkshalf Fagan om speelde en juist voor de doellijn een strakke, uitstekend geplaatste voorzet gaf, tóen was het moment gekomen voor de Oranje-voorhoede om de dreigende nederlaag tegen de Britse hockey'ers af te wenden. Maar dat gebeurde tóen niet en de resterende minuten niet. Esser miste de voorzet. Toen kreeg Kruize een kans. Maar ook hij sloeg de bal half, waarna ook Boerstra nog faalde. Hij was het tenslotte, die de bal hard naast het doel schoot. Een Nederlandse nederlaag was toen niet meer te vermijden. De uitstekende Britse achterspelers Midgley en Carnill stonden geen kans meer toe. En dus móest het Nederlandse team wel genoegen nemen met de 4-5 nederlaag. En dat na negen achtereenvolgende overwinningen op de Engelsen, waarbij de Nederlanders maar liefst vijfenveertig maal de Engelse doelman passeerden tegen slechts elf tegen- punten van de Britten. En toch heeft het Nederlandse team na de meer spannende dan fraaie wedstrijd Zondagmiddag in het Wagenerstadion in Amstelveen een nuttige les gekregen. Een les, die de Oranjemannen bij-de komende Olympische Spelen maar al te best van pas kan komen. Zij hebben namelijk geleerd, dat er tegenstanders zijn, die zich van de naam en faam van het Nederlandse hockey- elftal niets aantrekken en die van de eerste tot en met de laatste minuut spelen voor een overwinning. Tegenstanders, die juist tegen Nederland hun beste beentje voor zullen zetten om de overwinning te behalen. Dat hebben de Britten Zondag ook ge daan. Zij hebben voor hun zege gevochten en haar behaald. En de Oranjehemden? Tot twee maal toe werd het hun duidelijk ge maakt, dat het met op halve kracht spelen tegen het vaardige team van Groot Brit- tannië niet ging. En tot twee mrvl toe gaven zij zich toen voor honderd pri* cent. Doch slechts de eerste keer gelukte het om weer gelijk te komen. Dat was na tien mi nuten spelen in de tweede helft, toen de voortreffelijke Britse linksbinnen Conroy de stand op 31 had gebracht. Gemiste kansen Op dat moment namelijk beseften de Nederlanders, dat de nederlaag in het ver schiet lag. Met de aansporingen van de duizenden langs de lijnen in de oren, kwam Nederland in de aanval. Een serie uitste kende voorzetten van Van Heel zowel als Boerstra volgde. Middenvoor Bromberg sloeg net naast de paal, Esser han dig de Britse achterspelers omspelend maakte het keeper Day diverse malen lastig en Kruize miste tot twee maal toe een voorzet, die een speler van zijn repu tatie zeker beter had dienen te gebruiken. En toch waren ai die missers op dat mo ment niet zo erg. Doelpunten zouden er toch komen, dat voelde iedereen. Even leek het toen heel gemakkelijk te gaan toen Van Heel weer eens een rush had ondernomen en Bromberg een prachtige voorzet gaf- Maar de Nederlandse midden voor, die juist in de slagcirkel stond met geen enkele tegenstander om zich heen, deed het tè nonchalant. Terwijl hij tijd ge noeg had om de bal rustig te stoppen en in te slaan, probeerde hij het ineens, waardoor een uitstekende kans verloren ging: de bal rolde rustig onder zijn stick door naar een van de Britse verdedigers. Van Heel deed het een paar minuten later veel beter toen Kruize hard op liet doel sloeg. Tussen drie a vier Engelsen wipte hij de harde slag op, draaide zich om en sloeg de bal ineens uit de lucht achter de verbouwereerde keeper (32). Na dat doelpunt wist het gehele Neder landse team dat het niet behoefde te ver liezen. En het speelde dan ook op volle toeren door. In de voorhoede werd Brom berg linksbuiten, Broerstra linksbinnen en Kruize middenvoor. En direct lukte het nog beter. Vooral toen ook aanvoerder Loggere zijn mannen nog een handje kwam helpen. Het Duitse Mercedes-team is in de Mille Miglia, de moordende weg-racê over duizend mijl in Italië, zeer dicht bij de zege geweest. Kling nam in Pescara (op 630 kilometer) de kop over van de Italiaan Bracco op Ferrari, die bandenpeeh had gekregen. Later zette de Ferrari-man Taruffi de achtervolging in en in Sienna ging hij de Duitser voorbij. In Florence hernam Kling de kop, toen Taruffi motorpech kreeg. Een Duitse zege scheen zeker, maar Bracco zag kans zijn achterstand in te lopen en als een duivel rijdend stuurde hij zijn vier liter-Ferrari op het laatste eind langs de Mercedes. De race heeft zoals gewoonlijk een aantal ongelukken opgeleverd, waarvan er helaas iwee fataal bleken. De Italianen Avalle en Leonardi verongelukten toen hun wagens, respectievelijk een Moretti en een Fiat, over de kop sloegen. Hét klassement van de wedstrijd luidt: 1. Bracco (It.) met Ferrari 4040 cc., gem. snel heid 128,591 km./u.; 2. Kling (Duitsl.) met Mercedes; 3. Fagioli (It.) met Lancia Aure lia; 4. Caracciola (Zwits.) met Mercedes; 5. Anselmi (It.) met Lancia Aurelia. ADVERTENTIE Ben 13c vroeger vaak met Schelvis-ogen, 's Maandagsmorgens aan de arbeid getögen; En riep ik maar ach. Wordt het nooit Zaterdag, Dèt is voorbij - sinds ik op m"n „Tip" kan bogen. Inz. Hr. C. v. E., Haarlem ontv. 1 fles Tip en 1 Literfles Bootz' Oude Genever. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7.45 Gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Platen. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor kleu ters. 10.15 Platen. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Platen. 12.30—12.33 Weerbe richt. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Nieuws van de luchtmacht. 13.25 Amuse mentsmuziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.55 Platen. 15.00 Schoolradio. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Garuda en de Garudaprijsvraag. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U:. Drie perioden uit de sterrekunde: De eerste schreden. 19.00 Platen. 19.40 Dit is leven. 19.50 Platen. 20.00 Nieuws. 20.08 De gewone man. 20.15 Mozartvleugel. 20.40 Het woord, hoorspel. 22.50 Gebed. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Platen. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Platen. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Platen. 10.50 Voor kleuters. 11.00 R.V.U.: De zorg voor min'der validen. 11.30 Voor zieken. 12.00 Zigeunermuziek. 12.30 Weerbericht. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.20 Platen. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Platen. 14.40 Schoolradio. 15.00 Platen. 15.30 Onze Ameri kaanse Buren. 16.00 Musette-orkest. 16.30 Voor kinderen. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Pla ten. 17.30 Viool en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Promenade-orkest. 18.55 Voor kleuters. 19.00 Piano. 19.15 Paris vous parle. 19.20 Platen. 19.30 Fanfare-orkest. 19.50 Rotterdam als Mariniersstad. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.20 Ik weet, ik weet wat u niet weet. 21.35 Dansmuziek. 22.05 Dit is uw land, uw volk, klankbeeld. 22.30 Surinaamse volksmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Platen. TELEVISIE A.V.R.O.) 20.1521.45 Televizier; Documentaire over de automatische piloot; De instrumenten van het orkest, film; At the Jazzbandball. BRUSSEL, 324 M. 11.45 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.34 Orkest. 13.00 Nieuw. 13.15 Platen. 14.00 Schoolradio. 15.30 Platen. 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.15 Voor kleuters. 17.30 Zang en piano. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Platen. 18.10 Zang en piano. 18.30 Voor soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Platen. 19.50 Causerie. 20.00 Hoorspel. 21.20 Platen. 21.45 Actualiteiten. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazz. 22.45 Platen. 22.55—23.00 Nieuws. Een der vele spannende momenten uit de hockey-interlandwedstrijd Ncderland- Groot-Brittannië in het Wag ener stadion in Amstelveen. De Nederlandse rechtsbinnen Esser probeert hier de Britse verdediging te verschalken, maar hij strandt op de beide correct attaquerende backs. Deze laatste was het ook die de partijen weer op gelijke voet bracht. Bij een vrije slag liep hij prachtig vrij en toen Van Heel hem de bal vervolgens afgemeten aangaf, was er aan zijn schot voor doelman Day geen houden meer aan (33). Hadden de Oranjehemden op dat mo ment doorgezet, dan was er van een Neder landse nederlaag geen sprake geweest. Want het nationale hokeyteam kan nog beter. Het deed het alleen niet. Want toen de stand weer gelijk was, zakte het spel peil geleidelijk weer af tot dat van voor de rust. En daardoor ook konden de Britten, die het vooral moesten hebben van hun grote activiteit, het spel weer in handen nemen. En dat deden zij ook. Prachtige doelpunten Voor dat iemand besefte dat Groot- Brittannië weer sterker werd liep de voortreffelijke Britse middenvoor Nor- ris, door niemand gehinderd, door de Nederlandse verdediging én besloot zijn soloren met een goed geplaatst schot (34). En even later herhaalde de Brit dat staaltje. Helemaal alleen liep hij door tot in de slagcirkel. Eerst een halve meter voor de doellijn slaagden de drie achtervolgers er in hem aan te vallen. En toch werd dat prachtige staaltje hockey van Norris nog met een doelpunt beloond. Zwaar gehinderd en al vallende wist hij de bal op onnavolg bare wijze met een diagonaal schot achter doelman Anj erna te deponeren. En met deze drie vijf achterstand 'werden de Nederlanders voor de tweede maal wak ker. Weer trok heel het elftal naar voren. En.... weer volgde succes. Rechtshalf Ancion, mee naar voren getrokken, ver raste met een onverwacht hard schot de Britse doelman. Maar hoe de Nederlanders daarna ook nog voor het gelijke spel zwoegden, het lukte niet. De Engelsen bleven heer en meester. Verdiend overigens. Want het Nederlandse team, dat eigenlijk alleen maar op volle kracht speelde toen het met twee doelpun ten verschil achterstond, verdiende het in ieder geval niet. Het had het vooral in de eerste helft te gemakkelijk opgeno men. Toen toch waren de Britten veel sterker geweest. Niet alleen omdat zij tech nisch beter speelden, maar vooral omdat zij meer activiteit aan de dag legden en ook oneindig veel beter reageerden. Sterke Britse vleugel En dat deed vooral de Britse linkervleu gel, waar zowel Theobold als Conroy een uitstekende partij speelde. Dikwijls genoeg schiepen zif bijzonder gevaarlijke situaties alleen omdat rechtshalf Ancion verzuimde te dekken of omdat rechtsback Derckx niet opgewassen was tegen de handige en uiterst snel uitgevoerde schijnbewegingen van deze beide Engelsen. Voor de rust was het na vijf en twintig minuten rechtsbuiten Theobold, die van een complete verwarring in de Nederlandse achterhoede gebruik maakte. Slechts kort daarna maakte Nederland weer gelijk, toen Kruize vrij onverwacht scoorde. Maar Norris hielp de Britten even onverwacht weer aan een voorsprong toen hij Anjema met een hard diagonaal schot volkomen verraste. Was Nederland op dat moment gaan spelen, als het laatste kwartier, dan had het zeker niet zo'n duchtig lesje gehad als het nu kreeg. Een lesje toch, dat zeker zijn nut kan hebben als Nederland tijdens de Spelen in Helsinki misschien wel opnieuw het team van Groot Brittannië tegen zich krijgt. Dan ook kan het Nederlandse natio nale hockeyteam tonen, dat het de les be grepen heeft en het tevens een duidelijk antwoord geven op de vraag of het team over zijn hoogtepunt heen is, of dat het alleen maar aan een tijdelijke verslapping heeft geleden. Het eerste dameselftal van Alliance heeft Zondag de laatste ontmoeting in de promo tiewedstrijden van de tweede- naar de pro motieklasse van Amsterdam II gewonnen met 8-0. Hiermede promoveren de Heem- steedse dames naar de promotieklasse. Al liance heeft dit seizoen dus drie elftallen, die naar een hogere klasse zijn gepromo veerd. Het tweede- en derde herenelftal pro moveerden reeds eerder van de derde- naar de tweede, rèspectievelijk van de Onder bond van Noordholland "naar de vierde klasse van de K.N.H.B. Voor BMHC II stond de laatste ontmoe ting voor de promotiewedstrijden naar de eerste klasse B op het programma. De Bloe mend aal se hockeyers namen op het terrein van HHIJC in Den Haag de strijd op tegen het Rotterdamse Victoria. BMHC verloor de ontmoeting met 3-1, waardoor het vrij wel zeker is, dat dit elftal in de promotie klasse bliift spelen. C. Dekker doelpuntte voor BMHC. Het jeugdelftal van BDHC heeft succes geboekt in het Zondag in Den Haag op de velden van TOGO door die vereniging ge houden jeugdtournooi. De meisjes versloe gen achtereenvolgens Togo b (6-0), Aeolus (3-0), Kieviten (3-0) en VCL (1-0) en kwamen daardoor ineens in de finale. De finale werd van de meisjes van Am sterdam gewonnen met 4-0. BDHC kwam daarmede in het bezit van de wisselbeker van het Togo-tournooi en kreeg bovendien nog een beker aangeboden van een Belgisch elftal, dat aan het tournooi deelnam en aan het beste elftal een beker schonk. Togo had ook een jeugdtournooi voor jongens uitgeschreven. Dit werd gewonnen door het jeugdelftal van de organiserende vereniging, dat in de finale BMHC met 1-0 klop gaf. liet honkbalseizoen is met twee verrassingen geopend. Allereerst wel het gelijke spel dat „benjamin" A.B.C. tegen O.V.V.O. bereikte (10-10). Ook R.C.H. deed van zich spreken door een 3-3 tegen het versterkte Schoten. H.H.C. behaalde een fraaie 5-0 overwinning op S.c. Haarlem. V.V.G.A. opende het seizoen met een overwinning van 3-1 op Blauw Wit. RCH—Schoten 3-3 Tegen de verwachtingen in heeft RCH een punt uit de strijd tegen de Schotenaren behaald. Het had maar weinig gescheeld of de Heemstedenaren waren met de winst gaan strijken. Immers, reeds in de tweede innings nam RCH een voorsprong van 3-0 toen Van Etteren door een fout op het honk kwam, Van der Werf 4 wijd kreeg en Hoogendoorn een honkslag gaf. De korte slag van Heemskerk bracht Hoogendoorn toen thuis. Tot en met de vijfde innings handhaafde RCH de voorsprong. Toen kon Hogendijk, door 4 wijd op de honken ge komen, scoren op een honkslag van Van der Berg (3-1). Weer hield RCH twee in nings de score blank. In de laatste innings scoorden Van der Berg (4 wijd) en Nieuw- horst (honkslag) door feuten in het RCH- veld. De werpersresultaten waren: Keulemans (Schoten) 11 x 3 slag, 2x4 wijd, 2 honk- slagen tegen; Jongeling (RCH) 5x3 slag, 7x4 wijd, 6 honkslagen tegen. HHC—SC Haarlem 5-0 HHC heeft op fraaie wijze revanche ge nomen voor de 4-0 nederlaag, welke het enkele weken geleden tegen dezelfde tegen standers in de finale van het tournooi van Haarlem leed. Werper Smidt heeft er een zeer groot aandeel in gehad. Hij begon het competitie-seizoen met een no run - no hit zege. Veertien tegenstanders schakelde hij op drie-slag uit, niet één vrije loop stond hij toe. Drie Haarlemmers kwamen op de honken. Twee door fouten van Van Dalen en een door een fout van Duinker. Boven dien had de HHC-werper nog de wind in de rug. Huisstede, de werper der Haar lemmers, gooide "veel minder dan in de finale van het Haarlemtournooi. Hij kreeg acht spelers op drie slag, stond tweemaal een vrije loop toe, doch kreeg zes honk slagen 'tegen zich. Daar zijn ploeggenoten bovendien nog zes veldfouten maakten, was de zege der HHC'ers geen moment in ge vaar. Aan de andere kant verdient een zeer fraai dubbelspel van Ottolander-Loh- man en Van der Wetering vermelding. De beste slagman der HHC'ers was Jole, die drie honkslagen uit vier slagbeurten pro duceerde. De inningsciifers waren: HHC; 2 0 0 1 0 1 1 0 x 5. SC Haarlem; 000000000 0. Overgangsklassen Ook de Overgangsklasse begon met en kele surprises. In A was er de overwinning van Schoten 2 op TYBB (11-7), terwijl HCK niet onverdienstelijk begon door met 6-4 vain TIW te winnen. HHC 2 verloor in Rotterdam met 8-3 van Snarta, terwijl Ajax ternauwernood van DWS kon winnen (6-5). In afdeling B gebeurde wel iets zeer uit zonderlijks. De K.N.H.B. had opdracht ge geven dat alle wedstrijden om drie uur moesten beginnen, daar in verband met de herdenking alles om zes uur geëindigd moest zijn. Zo ook EDOKennemerland. Na drie uur honkballen, bij de stand 14-17 was men echter pas aan de zevende innings bezig, zodat de strijd, nauwelijks het aan zien waard, uiteraard gestaakt moest wor den. EHS begon goed met een 14-6 over winning op HFC Haarlem evenals WGA 2 dat Ajax 2 met 10-2 versloeg. DOS-Cat chers werd eveneens gestaakt, n.l. bij de stand 9-6 voor DOS. Het eindklassement van de Ronde van Luxemburg luidt: 1. Kirchen; 2. Van der St-ockt; 3. Goldschmidt; 4. Diederich; 5. Kemp; 6. Zaegers (België 1); 7. Storms (Bel gië 1); 8. Close (België 2); 9. Gielen (Bel gië 1); 10. Van Dormael (België 1). ADVERTENTIE Problemenwaarmee duizenden sukkelen Geuren, die van buitenaf naar binnen dringen, van fabrieken in de omgeving, van het ver keer. de poes van de buren, dit alles herinnert ons er aan, dat wij waarlijk niet alléén op de wereld zijn. Maar ook onze eigen huisluchtjes, overkokende melk, „ongelukjes" van de kleine peuter, tabakswalm en geuren van het dagelijkse maal, al deze onwelkome luchtjes bedreigen onophoudelijk de welverzorgde sfeer van onze woning. Met Air-Wiek kunt u al die nare luchtjes prompt verbannen en maakt uw woning op elk uur van de dag een prettige, gastvrije indruk. Air-Wiek camou fleert de geuren niet, het vernietigt ze," want het bevat 125 reukdodende bestanddelen en chlorophyl, het bladgroen dat de buitenlucht zo zuiver en fris maakt. Open de flacon, trek de wiek omhoog en Air-Wiek doet de rest. Geen enkel geurtje weerstaat Air-Wiek - een ware uitkomst, niet alleen voor uw woning, maar ook voor kantoor en winkel. Een flacon Air-Wick a 2.40 verschaft u op elk uur van de dag een behagelijke omgeving enhet is te merken als u vergeet de Air-Wick open te zetten 29. Gelijk een wervelwind bewoog de burgemeester zich door de zalen van het gemeentehuis, om zich tenslotte op te stel len op het bordes, van waaruit hij een Schitterend uitzicht had op de woelige me nigte, die zich daar reeds verzameld had nadat de kranten het grote nieuws hadden bekeiid gemaakt. Grootste uitvinding de zer eeuw!", riepen de krantenjongens. ..Leest de bijzonderheden over de Ver- dwijn-Machine! Beroemd uitvinder werkt, in ons midden!" „Het is toch wat te zeg gen!", riepen de goede burgers elkaar op gewonden toe. „Zo gaat de wereld voor uit! Maar wat is een verdwijn-machine?" „Oh - dat zal wel iets met atomen te ma ken hebben!", opperde een deskundig dro gist. „Daar doen ze tegenwoordig alles mee!" „Hiep, hiep, hoera!", riepen weer anderen, zonder dat daar een bepaalde aanleiding toe bestond. Nu betrad echter de burgervader het bordes. „Ahum! Stilte!", riep hij; en iedereen zweeg, want men voelde dat hij belangrijke dingen zou gaan zeggen. „Geliefde medeburgers!", zo be gon hij. „Dit is een heel bijzondere dag een móóie dag, mag ik wel zeggen! Ge hebt het grote nieuws reeds gehoord! De naam van onze goede stad is op ieders lip pen! De ganse wereld is er van vervuld! En waarom, zult ge vragen? Welnu de grote, de geniale uitvinder professor Goed- bloed is er onder mijn bezielende leiding in geslaagd, een Verdwijn-Machine uit te vinden!" Bij het vernemen van wat men al wist, barstte de burgerij uit in een oor verdovend gejuich. Verdere uitslagen: 2e klasse A: WGA 3 Thor 8-8. 2e klasse B: SpartaanBlauw Wit 2 21- 8; 't GooiHilversum 4-21; Watergraafs meerZeeburgia 3-10. 2e klasse C: SchiedamSchoten 3 6-11, HFC Haarlem 2Neptunus 6-4; HHC 3 RCH 2 1-9; SC Haarlem 2—RFC 10-2. 2e klasse D: HalfwegVolewijkers 8-20, RCH 3—THB 2-2, TYBB 2—EDO 2 6-20. De uitslagen van de Zaterdag te Mereveld gehouden draverijen luiden: Bloeimaandprys I: (1740 m.) 1. Querido 1.35.9; 2. Quirinus 1.39; 3. Queronica 1.39.8. Winnend: 4.30; plaats 3.20, 1.40; gekop peld 15.60; covercall 3.50. 2e Bloeimaandprys (2100 m.) 1. Oranje J. 1.27.7; 2. Meintje V 1.28.1; 3. Our Bonni B. 1.28.1. winnend: 4.70; plaats 2.10, 5.—, 3.60; gekoppeld 6.70; covercall 10.60. 3e Bloeimaandprys (1740 m.) 1. Peterhof 1.29.3; 2. Ostrogatta K 1.30.4. 3. Orkaan O 1.29.6. Winnend: 3.50; plaats 1.70, 1.60; gekop peld 12.20; covercall 4.60. 4e Bloeimaandprys (1700 m.) Ie serie: 1. Oosting's Oogappel 1.29.4; 2. On of Eve 1.29.5. 3. Nemetor B 1.30.7. Winnend: 2.60; plaats 1.20, 1.40, 1.30; gekoppeld 6.60; covercall 5.30. 2e serie: 1. Prof. Heny 1.29.8; 2. Nanda O 1.28.8. 3. Mondragon G 1.29.1. Winnend: 480; plaats 1.50, 1.50, 1.70; ge koppeld 5.10; covercall 4.50. Finale: 1. Nemetor B 1.28.6; 2. Oosting's Oogappel 1.27.8; 3. Prof. Heny 1.29.9. Winnend: 3.90; plaats 1.40, 1.40, 1.50; gekoppeld 4.60; covercall 4.70. 5e Bloeimaandprys (2200 m.) 1. Omar Spen cer 1.29.9; 2. P. Louis II 1.30; 3. Nanco M. 1.29.2. Winnend: 4.80; plaats 2.20, 4.30, 4.10; gekoppeld 8.10; covercall 23.50. 6e Bloeimaandprys (2220 m.) 1. Luxor 1.24.4; 2. Kalida 1.25.2; 3. Moquette de la Maire B 1.26. Winnend: 3.40; plaats 1.30, 1.30, 1.70; gekoppeld 8.20; covercall 4.90. Totale omzet 40.104.50. De uitslagen van Zondag luiden 7e Bloeimaandprys (2100 m.) 1. Prins Pluto 1.32.2; 2. Peter Arion 1.32.2; 3. Ostrogatta K 1.31.8. Winnend: 1.30; plaats 1.30, 1.70; gekop peld 4.70; covercall 3.80. Feminaprys, le afdeling (2100 m.) 1. Nest kuiken S 1.28.9; 2. Larrikin 1.28.3; 3. Lady Zora 1.26.4. Winnend: 6.30; plaats 2.—. 2.20, 1.60; gekoppeld 24.covercall 8.30. Feminaprijs, 2e afdeling: 1. Olivier B 1.27.5: 2. O Nelly Zora 1.27.7; 3. Menno Dynamic 128. Winnend 3.—; plaats 1.30, 1.30, 1.70; gekoppeld 3.90: covercall 5. Dieselprijs (1740 m.): 1. Quirinus 1.36.4; 2. Queen Bess 1.36.5; 3. Querido 1.38.2. Winnend 12.10; plaats 2.—, 1.30, 1.70; gekoppeld 12.70; covercall 3.90. 8e Bloeimaandprys (2600 m.) 1. Ortolaan S 1.30.8; 2. Petronel Spencer 1.30.9; 3. Pelikaan S 1.30.3. Winnend: 5.90; plaats 1.60. 1.90, 1.50; gekoppeld 13.60; covercall 6.20. 9e Bloeimaandprüs (2100 m.): 1. P. Louis II 1.27.5; 2. Prinses Zora 1.27.5; 3. Pétulanee K 1.28. Winnend 5.70; plaats 2.90, 2.gekop peld 14.50; covercall 4.30. 10e Bloeimaandprüs (2200 m.) 1. Marry Si mons 126.7; 2. O. Nelly Zora 1.27.6. 3. Mo quette de la Maire B 1.27.2. Winnend 9.60; plaats 3.20, 2.60, 2.10; gekoppeld f 6.40: rovercall 6.10. Agrarische Jaarbeursprijs (2200 m.): 1. Nar- ciso van Zora 1.25.9; 2. Egmont 1.24.7; 3. Kalida 1.26.4. Winnend: 4.plaats 1.50, 1.70; gekop- pe'd f 4.70; covercall 5.30. Totale omzet 87.369.50. Door de remise tussen de leiders Laros en v. Dijk is de situatie aan de kop onge wijzigd in de strijd om de nationale dam titel, welk tournooi na onderbreking van enige weken Zaterdag te Amsterdam werd voortgezet. Ook Bizot en W. Roozenburg wisten niet van het gelijke spel tussen de leiders te profiteren, want hun partijen tegen Bergs- ma en Hofman eindigden eveneens in remise. Maar Keiler zal zijn laatste kans wel grijpen. Op fraaie wijze wist hij de Friese kam pioen Bandstra tot overgave te dwingen. Hoewel Keiler nog twee punten op Laros en ir. v. Dijk achter is, heeft de ervaring uit vorige tournooien wel geleerd, dat met deze speler ernstig rekening moet worden gehouden. In de nog komende 5 ronden is hij nog een ernstige candidaat voor de eerste of tweede plaats. Ook Wim de Jong haalde een knap staaltje uit door de Zuidhollandse kam pioen Wim Huisman te overwinnen. En de Haarlemmer won volkomen verdiend. Het was de mooiste partij uit deze ronde. Voor Dukel was het hopeloos spel tegen de Amsterdamse kampioen J. Metz. Elke poging tot complicaties werd door Metz afgebroken. Met Dukel in een voordeliger eindspel eindigde deze remise partij in „remise". Zaterdag wordt het tournooi te Am sterdam voortgezet. Dan spelen: v. Dijk tegen Dukel, Band stra tegen Laros, Hofman tegen Keiler, Metz tegen De Jong, Huisman tegen Bizot en Bergsma tegen Roozenburg. De stand luidt: Laros en ir. Van Dijk 8, Roozenburg en Bizot 7, Keiler, De Jong, Bergsma, Metz, Huisman 6, Dukel, Band stra en Hofman 4 punten. MAANDAG 5 MEI Gebouw Cultura: Christen Spiritualistisch Centrum „De grotere wereld", toespraak, 8 uur. Palace: „Tarzan in gevaar", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Een van de daders ont kwam", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Men sen in het wit", 14 jaar, 7 en 9.15 uur City: „Hoogverraad", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaar- ne: „Verborgen goud", „Alles op ijs", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Sirocco", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Tramlijn be geerte", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Een vrouw van slechte reputatie", 18 jaar, 8.15 u DINSDAG 6 MEI Concertgebouw: Beethovenconcert HOV 8 uur. Rembrandt, Palace. Lido: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: 2. 7 en 9.15 uur. Spaarne: 2.30, 7 en 9.15 uur. City: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: 2.30 en 8 uur. Minerva: „Odette Churchill", 14 jaar 8.15 uur Blokkade. De opperbevelhebber van de Amerikaanse vloot in de Stille Oceaan, admiraal Radford, heeft in Hongkong verklaard, dat een blokkade van de Chi nese kust, indien de bestandsonderhan delingen in Korea mislukken, „mogelijk een manier zou zijn om de toestand in evenwicht te houden". Hij bezit de faciliteiten om de Chinese kust te blok keren, zo zei hij. Vuurwerk. In Lithgow (Nieuw-Zuid-Wa- les) heeft de politie ergens onder een bank in een school veertien staven ge- ligniet gevonden. Ergens in een schoor steen trof zij nog twintig staven van deze springstof aan, die uit een mijn in de buurt waren gestolen. Schooljongens verkochten de staven voor e'en shilling per stuk als vuurwerk. Reden. „Slechts Britse soldaten zijn in staat op Duitse soldaten het oog te hou den. Het is niet vertrouwd deze controle de Fransen, Italianen en Nederlanders in handen te geven", aldus heeft de voormalige Labour-onderstaatssecreta- ris van Oorlog, Wyatt, te Chippenham (Engeland) verklaafd. Daarom drong hij er op aan, dat Engeland tot de Euro pese verdedigingsgemeenschap zou toe treden. Pers. De „Prawda", het orgaan van de Sovjet-Russische communistische partij, viert heden zijn veertigste verjaardag. De „Izwestia" meldt ter gelegenheid van deze „Dag van de bolsjewistische pers", dat in de Sovjet-Unie meer dan achtduizend dagbladen met een oplage van veertig millioen exemplaren wor den uitgegeven. Sedert het ontstaan van de Sovjet-staat zijn meer dan veertien milliard exemplaren van meer dan een millioen boeken en brochures gepubli ceerd, waaronder 904 millioen exempla ren van de werken van Marx, Engels, Lenin en Stalin, aldus het blad. Op eigen benen. William Draper, de bij zondere vertegenwoordiger van presi dent Truman in Europa voor de Noord- Atlantische verdragsorganisatie, die thans een rondreis maakt door de lan den van het Noord-Atlantische verdrag, heeft in Brussel op een persconferentie verklaard, dat de Verenigde Staten geen verdere steun aan de Europese be talingsunie willen verlenen. Campagne. De Japanse bladen „Asahi Sjimboen", „Mainitsji Sjimboen" en „Yomioeri Sjimboen", die tezamen een oplage hebben van tien millioen exem plaren, hebben verklaard een campagne te zullen voeren om een eipde te maken aan de „verdorven toestand" in het poli tieke leven, die de democratie bedreigt. Zij dringen aan op een zuivering in het nationale politieke leven. Volgens de bladen is er bij de vorige verkiezingen met geld en familierelaties geknoeid en is de verkiezingswet geschonden. Noodlanding. Een Dakota van de Ameri kaanse luchtmacht heeft tussen Ostende en Middelkerke een noodlanding op het strand gemaakt. Een verpleegster en twee militairen werden zwaar gewond. Er waren 12 personen aan boord. Het vliegtuig is geheel vernield. Protest. Engeland heeft IJsland een nota doen toekomen, waarin het verklaart het niet eens te zijn met de beperkingen die IJsland met ingang van 15 Mei aan buitenlandse vissersvaartuigen gaat op leggen. De begrenzing van het voor buitenlanders verboden viswater rond om IJsland acht Engeland te ruim en in strijd met de internationale bepalingen. Engeland betreurt het, dat IJsland de nieuwe maatregelen heeft genomen zon der overleg te plegen en stelt een aan tal wijzigingen voor. Staking. Sedert Zaterdagmorgen ligt in de Libanon het gehele spoorwegverkeer stil. De arbeiders staken uit protsst tegen de achterstand bij het uitbetalen van salarissen. Voorts heeft de minister van P.T.T. maatregelen genomen tegen de nog voortdurende staking bij de tele foondiensten. Op alle kantoren zijn mededelingen aangeplakt waarin wordt verklaard, dat iedere beambte, die niet onmiddellijk het werk hervat, als ont slagen zal worden beschouwd. Concurrentie. De heer J. Kelly, lid van een Amerikaanse groep, die in Ierland ver toeft om de Ierse regering adviezen te geven bij het nemen van maatregelen ter uitbreiding van de Ierse uitvoer naar het dollargebied, heeft verklaard, dat Ierse tulpen op de markt te New York zouden kunnen concurreren met het „wereldberoemde Nederlandse product" zoals hij de Nederlandse tulpen noemde. ADVERTENTIE Haarlem ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES MONACO WINT VAN IERLAND. De tennisploeg van Monaco heeft de wedstrijd tegen Ierland voor de Davis-cup met 4—1 gewonnen. In de tweede ronde komt Monaco uit tegen Denemarken. BIJSTER TIENDE TE HALSTEREN. Te Halsteren bij Roosendaal werd een wegwed strijd over 135 km. voor profs en onafhanke- lijken gehouden. De Haarlemse wielrenner Bijster eindigde als tiende. 65 LANDEN NEMEN DEEL AAN DE SPELEN. Cuba en Vietnam hebben inge schreven voor de Olympische zomerspelen te Helsinki. Daarmede is het aantal deel nemende landen gestegen tot 65, ongetwijfeld een record. NICE WINT VOETBALBEKER. Nice heeft de Franse bekerfinale met 5—3 van Bordeaux gewonnen. De wedstrijd werd ge speeld in het Olympisch Stadion te Colom- bes en trok 60.000 toeschouwers. BESLISSINGSWEDSTRIJD SPARTA— HERMES DVS. De beslissingswedstrijd tussen Sparta en Hermes DVS voor het voet balkampioenschap van de eerste klasse D van de KNVB wordt op Zondag 11 Mei in het Feijenoordstadion te Rotterdam gespeeld. BELGIêIERLAND 12. De te Brussel gespeelde interland hockeywedstrijd (heren) tussen België en Ierland werd door de gasten met 2—1 gewonnen. Met rust was de stand VOETBAL IN BELGIë. - Ondanks een ge lijk spel (1—1) tegen Beerschot A. C. is F. C. Luik met 42 punten kampioen van de Bel gische ere-divisie geworden. Union St. Gil- loise, Racing Mechelen en Antwerp F. C., die de tweede plaats van de ranglijst delen met elk 38 punten, hebben het eveneens niet verder dan tot een gelijk spel kunnen bren gen. Daarna volgen F. C. Mechelen met 35 en S C. Anderlecht met 33 punten en La Gantoise met 30 punten.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 2